Liberalen zullen lastig zijn c Strijd om beheer jongerencentrum "Time Out" iLe/efee agenda r>*> Saris over komende vier jaar: Kroon bij wapen Voorschoten Stad en rand ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1982 WASSENAAR Het nieuwe gebouw waarin het jonge rencentrum Time Out haar activiteiten binnenkort kan gaan organiseren heeft de volgende ruimtes. In het voorhuis beneden is een kantoor ingericht, speciaal voor 'lawaai werk', zoals voorzitter Van der Sluis het omschrijft. Bedoeld wordt type-werk, stencillen en der gelijke. Medewerkers zouden hier ook kunnen werken. Naast het kantoor is een vergaderruimte, ook geschikt voor lezingen en films. Boven is een speciale zeefdruk- ruimte, een groepsruimte en de donkere kamer. Verder het tweede kantoor voor het rustige werk. Dit is het maken van nota's en dergelijke. De vaste stafkracht van Time Out zou daar moeten gaan werken. Achterin boven is voor de kindersoos, die dit gaat gebruiken als creatieve ruimte. Beneden zijn als het ware twee ruimtes. Een ontmoe tingsruimte met een zithoek, die afgescheiden kan wor den van de grote zaal. Daar zullen de grotere activitei ten plaatsvinden. In de lucht boven de zaal zullen ver schillende lichtspots gemonteerd worden. Beneden is de disco gesitueerd. Achterin is de grofwerkplaats gerealiseerd, waar werk banken komen en de motorclub kan gaan knutselen. "Het gebouw is afgestemd op de activiteiten van Time Out", zegt Van der Sluis dan ook. WASSENAAR - Het Wassenaarse jongerencentrum "Time Out" vindt dat zij het beheer moet krij gen van 'hun' nieuw onderko men aan de Deylerweg. De ge meente, die in de verbouw an derhalf miljoen gulden heeft ge stoken, is het daar niet mee eens. Zij vindt dat alle instellingen op basis van een jaarprogramma een ruimte in de verbouwde boerderij moeten kunnen huren. Een tegenstelling waarover ge meente en de stichting komende week gaan praten. Het jongerencentrum 'Time Out' heeft een bewogen geschiedenis achter de rug. Ruim tien jaar ge leden kreeg het centrum de kel der van de Salvatorschool als on derkomen. Een kelder die nau welijks geschikt bleek voor de vele activiteiten die door de me dewerkers van Time Out op sta pel werden gezet. Na drie jaar was de kwaliteit van de kelder wanden dermate slecht, dat het regenwater zich een weg kon ba nen naar de vloer. In het week end van zeven en acht oktober 1978 werd bijvoorbeeld 1600 liter regenwater verwijderd. Daarbij moesten de jongeren na elke ac tiviteit de kelder weer ontrui men. Overdag was het 'jongeren centrum' namelijk een fietsen stalling. In 1977 begon de strijd van Time Out om een nieuw onderkomen in Wassenaar te krijgen. In dat jaar werd het verzoek voor een gebouw ingediend. Het maakte de stichting in principe niets uit waar het gerealiseerd werd. De gemeente wilde eerst een lijst van mogelijke panden hebben. Het oude politiebureau aan de Zuylen van Neyeveltstraat werd genoemd, zo ook het schoolge bouw aan de Van Heeckeren- straat, de Europaschool en zelfs een oud bedrijfspand passeerde als mogelijke oplossing de revue. Alle voorstellen vielen af, meest al omdat een noodzakelijke ver bouwing niet mogelijk was. "Toen hebben we gezegd, dan de boerderij Ter Weer", zegt voorzit ter Jan van der Sluis van het stichtingsbestuur, "het zag er wel verschrikkelijk vervallen uit. In 1979 zijn we er in getrokken, ondanks die slechte staat. Ook hier lekte het aan alle kanten. Eén ruimte hebben we toen inge richt als kantoor en iemand bleef slapen. Dit om de boel een beetje te beveiligen". Zelf verdienen Met zelfwerkzaamheid probeert Time Out de kosten t "professioneel" door een vrijwilliger geschuurd. r de gemeente terug te schroeven. Hier wordt de bar De stal van de boerderij zakte bijna in elkaar en de staat van de hooi schuur was zo slecht, dat deze snel met de grond gelijk werd ge maakt. In opdracht van de ge meente werd begonnen, in nau we samenwerking met de stich ting, met het maken van bouwte keningen om de boerderij te ver bouwen. "Alle bouwtekeningen en de verschillende indelingen van ruimtes werden op onze acti- viteiten afgesteld", aidus van Jaarprogramma de oude staat werd opgeknapt. Verder besloten medewerkers van Time Out om ook hun han den uit de mouwen te steken. Zo veel als mogelijk was zouden zij verschillende werkzaamheden gaan verrichten. Begroot werd dat dit een besparing zou opleve ren van vijftigduizend gulden. "We verdienen veel zelf terug. Ik weet niet precies hoeveel het op dit moment is. Er stond vijftig duizend gulden voor. Daar zitten we in ieder geval dichtbij in de buurt en we gaan er zeker over heen. Wat we kunnen doen, doen we zelf. Ook vervelende kar weitjes als het dakbeschot aan brengen, de verflagen van de bal ken met afbijt verwijderen en de vloer verven". der Sluis. Het voorhuis van de boerderij zou blijven staan, de stal gesloopt en op die plaats zou een nieuw ge bouw wqrden opgetrokken. De gemeente Wassenaar zou het ge heel financiëren. Daarnaast gaf ook de rijksdienst voor monu- mentezorg een geringe geldelijke steun. Dit omdat het voorhuis in Juist die zelfwerkzaamheid en de nauwe betrokkenheid bij de in deling van het gebouw, heeft er toe geleid dat de stichting Time Out min of meer het gebouw als "haar domein" ging beschou wen. In het verleden werd dan ook steeds gepraat, ook op ge meentelijk niveau, over het "nieuwe onderkomen van Time Out in boerderij Ter Weer". Hier blijkt een addertje onder het gras te zitten. Wethouder Dijkstal van onderwijs, cultuur en recreatie heeft namelijk andere 'ideeën' met het gebouw. "Een groffe uitleg is, dat eens per jaar alle verenigingen en instel lingen op basis van een jaarpro gramma op de verschillende ruimtes moet inschrijven", aldus Van der Sluis over de visie-Dijk stal. "Als Time Out zouden we niet te veel mogen claimen. De rest moet verhuurd worden aan anderen. Als de gemeente dit doet, dan kunnen er activiteiten in de ruimten komen die in strijd zijn met activiteiten van Time Out of elkaar niet goed verdra gen". Het maken van een jaarprogram ma is voor Time Out op zich al een moeilijke zaak. Activiteiten die georganiseerd worden door vrijwilligers in een jongerencen trum, zijn nauwelijks lang van te voren te voorspellen. Zou bij voorbeeld aan het begin van het jaar een activiteit niet bekend zijn, dan zouden de medewer kers bijvoorbeeld een groot aan tal maanden moeten wachten voordat er wel een ruimte be schikbaar is. Maximaal een jaar, met het risico dat de initiatiefne mers dan al vertrokken zijn. Zo ook met manifestaties die nooit een jaar van te voren worden ge pland. Daarvoor is de 'grote ruimte' in de boerderij ideaal, maar voor hetzelfde geld zitten de bejaarden er in. Beheer De visie van Time Out: "Wij vinden dat in principe het gebouw voor Time Out is. Natuurlijk vinden we dat het zo goed mogelijk ge bruikt moet worden. Ruimtes die leeg zijn kunnen dan ter be schikking gesteld worden. Het beste is dat dit via ons gebeurd. Wij weten dan wie er in zit en wat gebruikt kan worden. Waar schijnlijk is het voor de gemeen te ook veel makkelijker. De rompslomp van het beheer kan dan bij Time Out neergelegd worden". Juist dat beheer zit Time Out hoog. In de visie-Dijkstal wordt even tueel gesproken over een be heerscommissie voor verschil lende openbare gebouwen. Time Out wil een eigen beheerder in dienst. "Volgens de gemeente zouden wij verantwoordelijk zijn voor het klein onderhoud. Maar wat dat precies inhoudt moet nog besproken worden. En wat gebeurt er als iemand, via de ge meente een ruimte huurt en ze maken er een rotzooi van. Wie moet dat dan opruimen? Allemal problemen. Er is maar één oplos sing, het gebouw aan Time Out geven. Desnoods zou er een con- tróle van de gemeente kunnen zijn wie allemaal in het gebouw zit", zegt Van der Sluis. Het is niet het enige probleem waarmee de stichting zit. Het liefst zag zij een tweede profes sionele beroepskracht binnen haar muren werken. "Zoals het er nu uitziet kunnen we dit ge bouw minder avonden gebrui ken dan is gepland. De begelei ding is erg belangrijk. Er is maar één beroepskracht die in het verleden zo'n zeventig uur in de week werkte. Dat kan niet. Bij voorbeeld de tienersoos moet op nieuw opgezet worden. De kin dersoos zal zeker zonder begelei ding tegen problemen aanlopen. Zoals het er nu naar uitziet, kun nen er alleen 'simpele' activitei ten georganiseerd worden, als bijvoorbeeld disco. Het is dood zonde dat dit gebeurd. De boer derij is op maat gemaakt voor verschillende Time Out acitvitei- ten. Daarvoor moet wel een tweede stafkracht komen". Pikant Problemen die de kop opsteken een aantal maanden voor de ope ning van het nieuwe gebouw. De planning was begin oktober, maar Van der Sluis houdt het voorlopig op half december. Vol gende week gaan stichtingsbe stuur en gemeente weer rond de tafel zitten. Agendapunt is uiter aard het beheer van het gebouw. Een dreigende voorzitter Van der Sluis: "Ons standpunt wordt ver hard, we laten niet meer over ons lopen. Met ons standpunt willen wij de boerderij zo goed mogelijk gebruiken. Ik betwijfel of dit met het voorstel van de wethouder ook lukt. Ruim tien jaar hebben we met bloed, zweet en tranen hieraan gewerkt. Time Out heeft twee gezichten. Een aardige maar ook een heel onaardige. We hebben ons altijd netjes gedra gen maar er is een grens. We kun nen kwaad worden". Een pikant detail in deze is dat wethouder Dijkstal verhuist van OCR (onderwijs, cultuur en re creatie) naar technische dien sten. De nieuwe OCR-wethouder wordt de socialist Greep. Dat kan een positief gevolg hebben, maar aan de andere kant, bestaat de kans dat het beheer van het gebouw in de portefeuille thuis hoort van technische diensten, dus weer bij Dijkstal. PAUL VAN DER BURG - WARMOND - "Ik had het gevoel dat de WD een grote kans maakte op een wethouderschap maar het potje was al ge kookt". Mevrouw C. Saris, de nieuwe leider van de eveneens kersverse VVD-ftractie zegt dit ruim een week na de voor haar partij teleurstellend verlopen college-onderhandelingen In Warmond. Ze zegt het berustend maar uit de ondertoon van haar stem klinkt een onmiskenbare teleurstelling door. Zoals bekend besloot de WD af gelopen maandag, tijdens de vierde bijeenkomst van de colle ge-besprekers, uit het overleg te treden. Een door de liberalen ge schreven voorwoord voor het collegeprogramma leidde tot de breuk met de overige twee partij en, Progressief Warmond (PW) en het CDA. De WD eiste dat het collegeprogramma zou wor den voorafgegaan door een be toog van twee zinnen. De strek king van de WD-tekst was dat het in het programma vastgeleg de beleid dient te worden bijge steld wanneer de omstandighe den daarom vragen. De WD wenste aan het collegeprogram ma geen eeuwigheidswaarde te verbinden. Zowel PW als het CDA wezen de WD-eis af. Beide partijen meen den dat een dergelijke zinsnede afbreuk zou doen aan het pro gramma. Voor de driekoppige WD-fractie voldoende reden de aftocht te blazen, waardoor Dal- huisen (PW) en Van Schagen (CDA) ook de komende vier jaar met burgemeester Hendrickx het college zullen vormen. Uit het gesprek met Saris blijkt weliswaar dat voor de liberalen de geweigerde tekst de voor naamste reden van de terugtrek king uit het college-overleg is ge weest maar dat op de achter grond tal van andere zaken mee speelden. Zaken waaraan de li beralen zich groen en geel heb ben geërgerd. Details Vooraf hadden we afgesproken met alle drie de partijen een pro gramma te maken", vertelt Saris. "Maar van het begin af aan is er naar gestreefd alles tot in de kleinste details te regelen. En dat kan niet. Dat is onpraktisch". Sa ris duidt hiermee op een ander groot ongenoegen van haar par tij. De VVD is er namelijk van het begin af aan vanuit gegaan dat alleen de grote beleidslijnen belangrijk waren. Volgens de WD zfjn het CDA en PW te druk met details in de weer geweest. De liberalen vrezen dat hierdoor aan het doel van een collegepro gramma wordt voorbijgegaan. Door alles tot in de finesses te re gelen worden, aldus de WD-ver- klaring, "de verschillende raads commissies gepasseerd terwijl nota bene in het programma staat dat deze volwaardig moeten blij ven functioneren". Vooral het programmapunt waarin de verhuizing van handelskwe kerij Humako wordt behandeld gaat de WD te ver. De partij is weliswaar met PW en het CDA van mening dat Humako moet 'worden gestimuleerd naar een andere plek in het dorp te ver huizen opdat de zo ontstane ruimte kan worden benut voor woningbouw maar haakt af, dóór waar haar twee tegenstanders het nieuwe adres van de handels kwekerij willen vaststellen. "Dat is geen beleid maar de uitvoering daarvan", meent Saris. Op het verweer dat beleid en uit voering twee onlosmakelijk met elkaar verbonden zaken zijn ant woordt ze: "Dat is wel zo maar er kan pas uitvoering aan het 'Hu- makobeleid' worden gegeven als deze zaak van alle kanten is be sproken. Daarom hebben wij ge zegd dat eerst de volkshuisves tingsnota op tafel moet komen. Daaruit kan de behoefte aan wo ningen worden afgeleid. Het is een te grote sprong om nu al vast te stellen dat Humako moet ver huizen naar het agrarische ge deelte van Plan Zuid. Eerst moet worden bekeken of Humako be reid is tot verplaatsing. Een ver huizing kost een bedrijf bergen geld. Tijdens de verhuizing kan de produktie pakweg een half jaar stil komen te liggen. Al deze zaken dienen te worden onder zocht alvorens tot maatregelen kan worden overgegaan". Handvat Saris gaat nog een stap verder: "Het was het CDA dat het nieu we adres van Humako in het col legeprogramma wilde vaststel len. Ik ben bang dat het CDA dat punt wilde opnemen zodat het De nieuwe leider van de WD-fractie, C. Saris. een handvat heeft om bestem mingsplannen te veranderen. Want het blijft natuurlijk niet bij de vestiging van Humako alleen. Stel dat Humako niet verhuist, dan komen er heus wel andere bedrijven in het agrarische deel van de Veerpolder". Saris en haar twee fractiegenoten willen zich in de nog te vormen raadscommissie bestuurlijke aangelegenheden sterk maken voor het ontwerpen van een pro cedure die moet worden gevolgd bij de collegevorming. "Want zo als het nu is gegaan, dat gebeurt me nooit meer", zegt ze vastbe sloten. De werkwijze die bij de vorming van dit college is gehan teerd is volgens Saris "te om slachtig en chaotisch geweest". Een van de dingen die bij Saris in het verkeerde keelgat is gescho ten is dat de WD-wens om elke partij bij toerbeurt een voorzitter voor de college-onderhandelin gen te laten leveren, niet is inge willigd. Ook een ander liberaal voorstel, namelijk om een onpar tijdige voorzitter in de persoon van burgemeester Hendrickx- Vlaar de voorzittershamer te la ten hanteren, werd van de hand gewezen. Tijdens alle vier de bij eenkomsten eiste Van Schagen, als leider van de grootste party, het voorzitterschap op. Eng "Helemaal eng" werd Saris van de wijze waarop het collegepro gramma is opgesteld. Ze vertelt dat eerst de verkiezingsprogram ma's van de partijen naast elkaar werden neergelegd. Toen bleek dat de volgorde van programma punten in de verkiezingspro gramma's onderling verschilden maar ook van die van het op te stellen collegeprogramma moes ten de drie fracties de volgorde aanpassen. De VVD heeft vervolgens haar pro gramma samengevat, evenals het CDA "maar PW leverde weer he le lappen tekst waardoor PW zich in een voordelige positie manoevreerde bij de bespreking van details". "Van hetgeen is besloten heb ik pas gisteren een verslag in de bus gekregen. Tijdens de onder handelingen werd er gemakshal ve maar vanuit gegaan dat ieder een voor zichzelf aantekeningen maakte". Ook zijn volgens Saris besluiten in een door wethouder Van Scha gen opgestelde tussenbalans "anders weergegeven dan zij tij dens de vergadering hadden ge formuleerd". "Afgesproken was bijvoorbeeld dat de WD haar plannetje voor een voorlopige pontverbinding naar Kouden- hoorn mocht uitwerken mits dit geen financieel nadelige gevol gen voor de gemeente zou ople veren. Van Schagen had in zijn stuk het woord 'nadelig' wegge laten. En dat is wel even een heel andere uitleg". Paardehaar Hoe het ook zij, WD-kandidaat- wethouder De Vos moet nog minstens vier jaar wachten op een plaatsje naast burgemeester Hendrickx. Saris ziet ondanks haar verloren gegane hoop ook de zonnige zijde in van het ver vullen van een oppositierol: "De dwang om compromissen te slui ten is kleiner hetgeen de duide lijkheid naar onze kiezers toe ten goede komt. We zullen de ko mende vier jaar lastig zijn, dat hoort bij liberalen". Tot slot de vraag of zij het gevoel heeft door PW en het CDA op een doodlopend spoor te zijn ge zet: "Mevrouw Den Ouden (CDA) heeft al gezegd dat het zwaard van Damocles op onze nekken is neergedaald. Ik zou daaraan willen toevoegen: PW en het CDA hebben het aan een paardehaar boven ons opgehan gen". WIM KOEVOET ZATERDAG Leiden. Stadhuisplein: onderwijsmarkt, 10-16 uur. Van der Werfpark (bij slecht weer Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66): pop festival, 14-22 uur. Terrein Groenoordhallen: circus Salta- rino, 16 en 20 uur. Nieuwe Markt/hoek Oude Singel: an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis, Hooigracht 79: café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit, Caeciliastraat 18: jongerencafé, 22 uur. Jongeren Advies Centrum. Caecilia straat 67, 14-17 uur. Voorschoten. Rommelmarkt, tien uur Van der Haarplein. Zoeterwoude. Open huis Spinneweb, 14.30 uur. ZONDAG Groenoordhallen: circus Saltarino, 16 MAANDAG Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan: bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Stadhuis: gemeenteraad, 19.30 uur. Vereniging Ouders van Drugverslaaf den, Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Architectenwinkel Oude Vest 163: gra tis advies, 17-18 uur. Wassenaar. Van Erp (WD) in Jeroen- huis, 20.15 uur. Commissie cultuur en onderwijs, ge meentehuis 19.30 uur. Leiderdorp. Gemeenteraad, 20 uur, ge meentehuis. ARTSEN Leiden - De weekeinddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnensta d—Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen, tele foon 213546. Spreekuur volgens af spraak. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Hooi gracht 61, telefoon 123752. Spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luijk, Was- straat 2a, telefoon 122522. Spreekuur volgens afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, telefoon 122538. Spreekuur volgens afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid- za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, telefoon 120347. Spreekuur volgens afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: E.H. Nieuwenhuis- Smalbraak, Bevrijdingsplein 60, tele foon 768918. Spreekuur 12 en 17 uur. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, V. Tol, Verhage, Zwijnenburg: za en zo: J. Reinders, Gerard Brandt- straat 29, telefoon 760947. Spreekuur van 11 tot 11.30 uur aan huis. Leiderdorp - S.P. Ouwerkerk, Loeve- stein 40, Leiderdorp, telefoon 891037. Za en zo van 12.30 tot 13 uur spreekuur op de Florijn 10, telefoon 891000. Oegstgeest - H.A. Reterink, Terweeweg 152, telefoon 173994. Voorschoten - za, A. Meiman, Leidse- weg 128a, telefoon 01717-2493. zo, J. Vrijenhoek, Bachlaan 1, telefoon 01717-2356. APOTHEKEN De avond-, nacht en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 27 augustus tot 3 september door de Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, telefoon 123553; Apotheek Van Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tele foon 890000. DIERENARTSEN Leiden - vpor de praktijk van Muurling, 146686. H. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schie- kade 23, Leiden, telefoon 144323. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen- laan 14. Leidschendam, telefoon 070- 271110. TANDARTSEN De weekeinddienst voor Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest wordt waargeno men door A.C. Smaal, Dalkruidzoom 12a, Leiderdorp, telefoon 893568. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tele foon ten noorden van de Rijn: 134604; telefoon ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, telefoon 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum Florijn 10, tele foon 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum Van der Waalslaan, telefoon 01717-4641. VOORSCHOTEN - Wethouders in Voorschoten die de raad verlaten of worden ontslagen mogen niet de landelijk voorgeschreven zes jaar ge nieten van een uitkering. De raad van Voorschoten besloot gisteravond dat een wethouder slechts vier jaar voor een uitkering in aanmerking komt. De raadsleden waren volstrekt niet tevreden over het het functioneren van het dagelijks bestuur van de "Regionale Woonwagencentra Lei den". Hierin was men unaniem. Voorschoten heeft van dit bestuur zon der dat er enig overleg had plaatsgevonden, een navordering van ruim 17000 gulden gehad. De beslissing over het woonwagenkamp "Korte Vliet" is weer uitgesteld. Raadslid Valkenburg (CDA) meende dat eerst Gedeputeerde Staten een uitspraak moet doen. Dit in tegenstelling tot de provincie die al meermalen bij de raad erop heeft aangedrongen om de woonwagenpro- blematiek snel aan te pakken. Wethouder Van Leeuwen maakte duide lijk verder uitstel onverantwoordelijk te vinden. De raad van Voorschoten wil een deftiger gemeentewapen. In het wapen moet een kroon komen. Volgende week wordt er een verzoek bij de koningin ingediend. Aan het slot van de vergadering werd afscheid genomen van zes raadsle den. Burgemeester Cannegieter stelde tevreden vast dat deze raad goed werk heeft verricht. Van politieke tegenstellingen heeft de burgerij, volgens hem, niets gemerkt. Dit wijt hij aan de desinteresse van de burgerij voor de plaatselijk politiek. Toch vindt Cannegieter het colle giale optreden van het bestuur beter dan een politiek twistgesprek bin nen de gemeenteraad. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidach Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen kranl ontvangen tel 07'-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabf zorging na 19.30 uur), zaterdag van 16.30-10 00 uu. Abonnementsgelden bq vooruitbetaling te voldoen Bi) automatische overschniving geen administratie- en abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57,35 Per post 79.70 Adj unci-hoofdredacteur Phr AJg redactrechel W. F. J. Wirtz (binnenland, buitenland, economie) J. Ruygrok-Hoogeveen Rubriekchefs: J Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) Directie G Koopman W. C. H. Schrama (nieuwsdienst en feature) P. C. Rosier (radio, televisie, kunst) S. J. de Groot (geestelijk teven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen ooóespondenten o.a. In; Bonn, Brussel, Londen, Parijs Washinqjon, Qflitp. Commentator W F J Wirtz Redactie stad en randgemeenten M. 071-144941 1st 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2