c Singleton onttroont Clark Rob Druppers opnieuw snel OLTC-toernooi 'sociaal tennisgebeuren' Maaike Kawk verrast in Zoeterwoude Vier Nederlandse amateurstayers in finale Oosterbosch doorkruist plannen Post-renners TOP BASKETBALL IN NOORD WIJK MSV/Sedelaar—Hellas Gent Roeiploeg succesvol Verlies Roodenburg Toto ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1982 Sport BRUSSEL (GPD) Bijna was het Rob Druppers weer gelukt. V/oensdagavond in Koblenz hielde de 20-jarige Utrechter stand, toen de snelle Brit Cook sterk aandrong. Druppers werd er zelfs door naar de derde beste wereldprestatie van dit jaar op de 800 meter gejaagd: 1.44,70. Gisteravond, bij de zesde Memorial Ivo van Damme leek een zelfde tactiek na een vrijwel even snelle openingsronde (50,80) een identiek succes op te leveren. Totdat de na zes jaar weer teruggekeerde dubbele olympisch kampioen van Montreal, de Cubaan Alberto Juantorena, het tempo van zijn beruchte paslengte opvoerde en in 1.45,65 won. Rob Drup pers had 1.45,79 seconde nodig; exact de tijd waarmee hij in juli van dit jaar Hensgens elf jaar oude record verbeterde. Ook Elly van Hulst maakte in België een erg betrouwbare indruk met haar derde plaats op de 800 meter (2.01,17 achter de Europe se toppers Melinte en Ullrich met resp. 1.59,34 en 1.59,74). De laatste grote internationale wedstrijd voor het EK in Athene werd echter niet de generale die men ervan verwachtte. Stil letjes was er zelfs nog gehoopt op uitbreiding van de 12 atleten tellende Nederlandse équipe voor Athene. De Almelose 400-me- ter-loper Hugo Pont bleef echter ruim boven de door de KNAU bijgestelde eis van 50,5 sec. (51,17) en moet nu vrezen dat Athene een telex krijgt waaruit blijkt dat zijn naam geschrapt moet wor den. Voeg daarbij het opnieuw tegenvallend optreden van de na een ziekte- en blessureperiode nog steds naar haar topvorm zoeken de Els Vader (11,56 op de 100 meter en 23,97 op de 200 meter) dan verklaart dat de wat sombere gezichten in het Nederlandse kamp. i Internationaal waren er, ondanks het niet-verschijnen van toppers als Coe, Ovett, Lewis, Ashford, Gohr, enz. en de vermoeidheid van de internationale helden als gevolg van die slopende Euro pese tournee, enkele uitstekende prestaties. Daarvoor was voor al de Zuidafrikaan van geboorte en de nu de Amerikaanse natio naliteit dragende Sydnee Maree verantwoordelijk. Hij zorgde er op de 1500 meter voor dat er toch nog een beste jaarprestatie uitrolde: 3.32,12; slechts 0,76 sec. kwam de man te kort om Ovett te onttronen. Wereldrecordhoudster op de 400 meter Marita Koch zorgde voor een indrukwekkende Oostduitse bijdrage. Zij miste haar drie jaar oude wereldrecord (48,60) op maar 0,29 sec. Beelden van de Memorial Ivo van Damme-wedstrijden. Op de honderd meter voor vrouwen viel Els Vader (links) enigszins tegen met haar 11,56 sec. Jeannette Bolden, een Amerikaanse (naast Vader) finishte als eerste. ZOETERWOUDE - Maaike Kawk heeft in het Zoeterwoudse ten nistoernooi voor een daverende verrassing gezorgd door de als nummer vier geplaatste Joan Zonnevylle in het DEC in een marathonpartij met 6-1,2-6 en 6-2 te verslaan. De als nummer een aangeduide Margot van Overloop had tegen Cynthia Volte drie sets nodig: 5- 7, 6-1 en 7-5. Van Overloop verze kerde zich met dit resultaat een plaats in de halve finale, net als de nummer twee Tineke van Vel- zen. Brigitte van der Maarel, de nummer drie van de deelneem- sterslijst, haalde tegen Jetske Goudsmit een set binnen (7-5), maar een rugblessure plaagde haar zozeer dat ze de strijd moest staken: 1-3 w.o. Bij de heren moest Harold van Of feren, de winnaar van vorig jaar en dus als nummer een geplaatst, de eerste set aan de sterk gecon centreerd tennissende Roumin- ger afstaan: 6-7. Van Offeren schroefde daarna het tempo op, maakte minder fouten en mocht zich kwartfinalist noemen: 6-3 en 6-0. Conzenheim is al verder, een knap pe zege op Wim van Dilst (6-3, 6-7 en 6-3) bracht hem al in de halve finale. In het HED had Marco Stals geen enkele moeite met John van Overloop: 6-2, 6-1. In het DED vestigde de 16-jarige Sabine Verhaar de aandacht op zich door zich met verbluffend gemak voor de halve finale te plaatsen. Maija Mulder kreeg geen schijn van kans: 6-1, 6-0. Sa men met haar partner Ineke Mal- lander haalde Mulder echter wel de halve finale van het DDD ten koste van het koppel Nelleke ter Keur/Ria van Velzen: 2-6, 6-3 en 6-2. FRANK BONTE OEGSTGEEST - De inschrijffor mulieren komen uit de brand kast van mevrouw Speklé, die bij tennissend Oegstgeest even be kend is als burgemeester Scheenstra. Zij is het namelijk die de scepter zwaait over de uit gifte van banen. Maar niet vol gende week. Dan wordt haar taak tijdelijk overgenomen door de heer Kuntze, die de wedstrijd leiding heeft van het meest be kende 30+-toernooi op tennisge bied in de regio, dat dit jaar voor de zevende maal door de Oegst- geester tennisclub OLTC wordt georganiseerd. De belangstelling voor dit toernooi is zo groot dat er de meest won derlijke verhalen rondgaan over wie wel en wie niet kan deelne men. Hoewel de toernooileiding voortdurend tracht haar integri teit te bewijzen - en er is ook geen enkele reden om daar aan te twijfelen - zijn de verhalen hard nekkig. Er zouden inschrijffor mulieren worden verkocht. Er zouden mensen zijn gesignaleerd die met hele stapels het clubhuis aan de Hofbrouckerlaan zouden hebben verlaten. De waarheid is anders. De in schrijfformulieren worden ge nummerd op volgorde van bin nenkomst en wie te laat is heeft pech. Toch bewijzen alle verha len één ding loepzuiver en dat is de enorme populariteit, waarin dit toernooi zich mag verheugen. LEICESTER (GPD) - Het als wielernatie niet veel voorstellende Canada heeft op het baanwereldkampioenschap in Leicester zowaar een gouden medaille bij de professio nals te pakken. Gordon Singleton vrolijkte het thuisfront op door het uit Japan overge waaide keirin gisteravond op zijn naam te schrijven. Singleton's geslaagde greep naar de macht was een tegenvaller voor de Australiër Danny Clark, die op dit nummer de afgelopen twee jaar heer en meester was. De zesdaagse-artiest moest zich in de mixture van sprint en derny-koersen met een tweede plaats tevreden stellen. De uitvinders van het keirin, die sinds deze attractie op het WK-programma staat nog nimmer in de prijzen vielen, kwamen dit keer wel aan hun trekken, zij het wat magertjes met een bronzen medaille voor Turu Kitamura. Hef sprintgebeuren bij de ama- Ook bij de ploegenachtervolging StaVGFS teurs werd gewoontegetrouw sloeg de Sowjet-Unie zijn slag. J een Oosteuropees onderonsje, Na in de halve finales titelverde- dat in het voordeel van de Russi- diger de DDR al te hebben terug- sche spurters uitviel. Geen op zienbarende ontknoping gezien de deelname van Sergei Kopy- lov, de regerend titelhouder en bezitter van het wereldrecord op de kilometer, een discipline die hij in Leicester links liet liggen. De geblokte supersprinter gaf het publiek waar voor zijn geld door de strijd om het goud tegen Lutz Hesslich uit de DDR pas in een derde rit te beslissen. De kleine finale werd eveneens uit gevochten in drie races. Hier klopte Kopylov's landgenoot Emzar Guelachwili de Oostduit ser Detlef Uibel. gewezen, sloopte het kwartet Konstantin Khrabtsov, Alexan der Krasnov, Valeri Movtchan en Sergei Nikitenko in de finale de Westduitse formatie bestaande uit Axel Bokeloh, Roland Gun- ther, Michael Marx en Gerhard Strittmatter. De Russen lieten 4.23,42 afdrukken tegen de West duitsers 4.27,10. De DDR (Gerald Buder, Mario Hernig, Detlef Ma- cha, Volker Winkler) deed wat het aan zijn stand was verplicht, winnen van Tsjechoslowakije (Martin Pene, Frantisek Rabon, Robert Sterva, Ales Trcka) in de strijd om de derde en vierde plaats: 4.26,51 en 4.27,92. WEERT (ANP) - Bert Ooster bosch heeft gisteren de plannen van zijn vroegere ploeggenoten danig in de war gestuurd. De lan ge coureur uit Oudenbosch fiets te in de individuele tijdrit tussen Zundert en Rijsbergen soepel naar de overwinning, hetgeen hem in de Ronde van Nederland de orarye leiderstrui opleverde. se ploeg de Ronde eigenlijk moet winnen. Gerrie Knetemann was evenwel niet in zijn beste doen en eindigde achter Oosterbosch, Gregor Braun en Jan van Hou- welingen slechts als vierde. Nog één dag rest de trotse Post-for- matie om voor zichzelf een bla mage te voorkomen. Het algemeen klassement na de vierde Gisteravond in het tweede deel etappe: 1 de vierde etappe, die de Belg Bert Oosterbosch^(Ned-DebH8.10,03; n Brabant won, controleerde D""*' Oosterbosch met zijn ploegmak- kers het wedstrijdbeeld en bleef op45s aldus gemakkelijk leider, iet was een streep door dc ning van de formatie van v.^ -r Post, die als sterkste Nederland- Sergeant (Bel-Dri) op 56 s Assurantiekantoor Dobbelmannduin BV (en meer in hel bijzonder direkteur Koos van Eek) heeft toch al de naam een kei op sportgebied te zijn. Van tijd tot tijd bewijst men dat: door persoonlijke prestaties of door gewoon iets heel leuks op dit terrein te organiseren. Dit keer maakt hij het mogelijk, dat MSV/Sedelaar kan spe len tegen één van de topclubs uit België, kompleet met inter nationals en twee Amerikanen. vindt plaats vanmiddag, zaterdag 28 augustus, om 17.00 uur in de Northgohal in Noordwijk. Een gouden kans voor de belangstellende die normaliter naar Leiden moet gaan. De toegangsprijs Is al betaald door uw verzekerings expert: Assurantiekantoor Dobbelmannduin BV Molenstraat 2 - Noordwijk - 01719/10402 Het moet vreemd lopen wil Neder land vanavond tijdens de stayers-finale van de amateurs naast een medaille grijpen. Voor het eerst in de geschiedenis van het fietsen achter de grote moto ren plaatsten vier Oranje-klanten zich voor de eindstrijd. Een luxe die het gevolg was van een eerste en tweede plaats van Matthé Pronk en Eric Geserick in de eer ste serie en een tweede en derde positie van Pierre van de Eng en Gaby Minneboo in de tweede heat. De vier stayers van coach Cees Stam wonnen het terrein te rug dat de achtervolgsters Petra de Bruin en Mieke Havik en de achtervolgingsploeg eerder had den moeten prijsgeven. Overigens leek het kwartet Peter Pieters, Dick van Egmond, Ab Harren en Ron Groen in zijn race tegen de achtervolgers uit Tsje choslowakije op weg naar een sensatie. Halfweg koers in de kwartfinale lagen de Nederlan ders iets voor op de bronzen lo comotief van Brno. Maar evenals in de kwalificatie tegen Italië werd toen het moordende tempo dat Pieters en Van Egmond on derhielden Groen te yeel. De overgebleven drie achtervolgers van coach René Pijnen verloren uiteindelijk bijna drie seconden op de Oosteuropese formatie (4.28,02 tegen 4.30,72). De uitschakeling van Petra de Bruin en Mieke Havik in de kwartfinales van de achtervol ging was geen onverwachte ont wikkeling. De pupillen van Cor Bijster behoren niet tot de we reldtop op deze discipline en moesten het daar wel tegen op nemen. De Bruin bleef ver achter bij de Canadese Karen Strong (3.58,91 en 4.05,95) en Haviks toch goede tijd van 3.59,55 werd ruim overtroffen door de Fran- caise Jeannie Longo: 3.54,75. LUZERN (ANP) - Alle drie Ne derlandse boten, die zich hadden gekwalificeerd voor de halve fi nales van het WK-roeien, hebben de eindstrijd bereikt. Gisteren kwalificeerden zich op de Rotsee bij Luzern Greet en Nicolette Hellemans voor de finale van de damesdubbeltwee. Sjoerd Hoek stra en Joost Adema plaatsten LEIDEN - Roodenburg speelde gisteravond een goede tweede helft tegen het tweede elftal van AZ'67. Voor de pauze moest de Kooiclub nog zijn meerdere erkennen in de Alkmaarse re serves, maar in het tweede part kwam de thuisploeg goed te rug. Dankzij een goal van John van de Wetering, na een goede actie van Richard Klein, kwam Roodenburg op 1-0. In een kort tijdbestek maakten de Alkmaarders er echter toch nog 1-2 van. r dan wed- feno- De Canadees Gordon Singleton (links) maakte gisteren in Leicester een einde aan de hegomonie van de Australiër Danny Clark (derde van rechts), die twee jaar op het onderdeel keirin had geheerst Het OLTC-toernooi is het slaan van een ba strijdverband. Het is meen geworden met alle voorde len, nadelen, ruzies, kleine schandaaltjes enz. Het bijzondere heeft te maken met het feit dat er in de regio weinig 30+-toernooien zijn. Behalve OLTC biedt het district Leiden van de KNLTB alleen die moge lijkheid bij Estec (Noordwijk) en de Rijnkanters (Rijnsburg). OLTC was echter de eerste ver eniging, die eraan begon en tra ditie is nu eenmaal hardnekkig Aan dit soort 30+-toernooien wordt bijvoorbeeld deelgeno men door cracks van vroeger, die in andere open tocrnooien.waar geen leeftijdsgrens is, veel ge makkelijker door de jeugd van het gravel wordt geveegd, omdat routine vaak niet opweegt tegen de conditie van de jongere tegen speler. B(j een 30+toernooi kan de crack van weleer er nog in sla gen de finale te bereiken en zelfs het toernooi op zijn naam te brengen. Hoewel mannen als Dick Bouman, Frits Luyk en Jaap Temminck nog volop mee kunnen bij de jeugd, betreden zij bij 30+toernooien nog eenmaal zelf de troon, waar ze vroeger op plachten te zitten. Er zal bovendien steeds meer be hoefte komen aan dit soort toer nooien om de eenvoudige reden dat het aantal tennissers - en daarmee ook oudere spelers en speelsters - voortdurend toe neemt. De KNLTB is de op één na grootste sportbond van Ne derland. Het aantal 30+toernooi- en is daarmee bepaald niet in overeenstemming. Het OLTC-toernooi is een sociaal gebeuren geworden, dat zowel voor- als nawerkt. De ambiance is anders dan bij de meeste toer nooien waar het accent vrijwel uitsluitend op het wedstnjdge- beuren ligt. Het is een soort re gionaal Wimbledon voor dertig- plussers. waarbij een varich-it van speltypes is te zien, dat zijn weerga niet heeft. Het gros van de spelers en speelsters heeft zichzelf het spel aangeleerd, met name in de D-groep, wat regel matig voor grote verrassingen zorgt. Het aantal verschillende soort services is enorm groot. Be rucht om zijn moeilijk te bespe len spel is bijvoorbeeld de heer Lepeltak, die er in slaagt vrijw.l alle ballen op een zodanige wijze terug te spelen dat de tegenstan der er wanhopig van wordt, maar hij wint wel. OLTC heeft, zoals alle jaren, ge zorgd voor de juiste entourage Er is elke avond een barbecue en vrijdagavond wordt er een koud buffet aangericht door Eric Kamphuis, voor wie het de eer ste keer is dat luj als beheerder van de clubkantine het grote fes tijn meemaakt. LEIDEN ZLC-zaterdag krijgt vanmiddag in de Mors. h een paar oudgedienden uit de voet balwereld op bezoek. Bij WGA uit Amsterdam, de oefentegen stander van vanmiddag, spelen Sjaak Swart en Theo van Dui- venbode. Aanvang van het duel. waarvoor nog kaarten zijn te kry gen. is om 14.30 uur. zich door een krappe zege by de laatste zes tweeën zonder stuur man. Voorts bereikten Paul Paulssen en William Appeldoorn de eindstrijd van de lichte dub- beltweeèn, die strijden om het Fisa-kampioenschap. Van de negen boten, die de Ko ninklijke Nederlandse Roeibond heeft ingeschreven, komen er vandaag en morgen zes in de fi nales uit. Bijna had de eerste halve finale van de tweeën zonder stuurman een sensatie opgeleverd. De we reldkampioenen uit de Sovjet- Unie Joeri en Nikolai Pimenov schenen vrijwel op de finish naar de vierde plaats te worden ver wezen, wat uitschakeling zou hebben ingehouden. De finishfo- to leerde echter dat de Italianen Antonio Baldacci en Ezio Paco- vech ondanks hun furieuze eind sprint vijfhonderdste van een se conde tekort kwamen om de Russen uit het toernooi te stoten. gevallen Zy ontvangen elk ruim 8800 gulden. De uitslagen zijn TO TO 33 A: eerste prys 2 winnaars. Ik bruto ƒ8.886.40, tweede pnjs 47 win naar*, elk 252,00, derde prys: 671 win naar*. elk ƒ44.10 CIJFERSPEL 33 A 6. 5 en 4 nummers goed: géén winnaars, 3 nummers goed 11 winnaars, elk ƒ100.-. 2 WMfl goed 134 winnaars, elk 10.- Het win nende nummer was 342054 ADVERTENTIE Zondag a.s. aanvang 14.30 uur Meerburg l-N.E.C. am I ^27/ MMevr/A/j^ (Skr/z/EOEm WW /f: WVC Vsr lrS£T MET &//er~ \asaanE .1 \S&Z/rcf: 7ZAJ/(üw4&> 7Z\T/WArA W£7Z)£-tt£r PAOEEOJU& S/O# 3M7£A/ZOZ£ P££l&

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13