"Dit is voor,mij een leerjaar" 5 0 T LEIDSCH ALPHENS DAGBLAD LEIDSCH ALPHENS DAGBLAD Alfons Groenendijk al in basiselftal van FC Den Haag meab bv onderwijs troef!! WAAROM WERVEN IN DEZE KRANT? scnnDinnumn monEvmnKER! SPECIALE AANBIEDING VOOR ONZE LEZERS GROTE FRUITVERK00P PAGINA 12 Sport ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1982 Speciale inlichtingen- avonden van 7 - 9 uur: in Leiden: maandag 2-9-16-23 eri 30 augustus Herengracht 4 telefoon 07,1-130660 in Roelofarendsveen: dinsdag 10-17-24 en 31 augustus in de Technische School, Alkemadelaan 17 telefoon 01713-2646 in Katwijk aan Zee: woensdag 11-18-25 augustus en 1 september in het jeugdhuis. Voorstraat 72 telefoon 01718-12784 onderwijs instituut herengracht 4 leiden telefoon 071 -130660 "MIS NIKS!!" De cursussen MBA en SPD I (examen 1983) beginnen de volgende week! Inlichtingen: (vragen staat vrij!) maandag t/m vrijdag tussen 9.30 en 17.30 uur. Directe informatie?? Kom vandaag naar de Leidse Onderwijsmarkt op het Stadhuisplein, stand 4. Mondelinge cursussen voor: (heus. duur yjuut echt noyniets hoven!) LEIDEN/DEN HAAG - De lengte van zijn dienstverband beloopt nog maar een blauwe maandag. Tóch mag hij nu al de sportieve winst uittel len, die zijn deeltijdbaan bij FC Den Haag hem heeft opgeleverd. Uiterst bescheiden doet hij dat, wars van poeha. Uit zijn mond ontglipt niets dan lof voor zijn werkgever, die hem tot op de dag van vandaag het grote werk heeft laten doen, waar hij eigenlijk bij UVS was weggeplukt als wissel op de toekomst. "Ik ben vreselijk blij dat ik erin sta, maar ik ben mij ervan bewust dat ik nog geen vaste plaats in het eerste heb", remt hy zichzelf af. "Ik heb mijn kans gekregen, omdat Arie van der Zwan en Re- né van Delft geblesseerd zijn, twee potentiële basisspelers. Maar toch, ik heb een groot deel van de voorbereiding meege maakt. Tegen West Ham United op Francois Vanderelst ge speeld, een karyer toch, die Belg. Dat ik tegen die man heb mogen voetballen, kunnen ze me al niet meer afnemen". Krap achttien lentes telt hij, pril voetbaltalent uit Leiden, zijn naam blijkt in het wereldje van de schrijvende pers nog niet he lemaal ingevoerd. "Doe me een plezier", vraagt hij dan ook, "schrijf mijn voornaam alsje blieft met een f en niet met ph. Dat vind ik zó raar staan". Ver warring in huize-Groenendijk, dan. Zijn moeder meent zeker te weten dat zijn roepnaam met 'ph' moet worden geschreven. "Welnee ma, kijk maar in mijn paspoort". En inderdaad, het door de burgerlijke stand afge geven document wijst onver biddelijk uit dat Alphons toch echt Alfons Groenendijk heet. Het zij zo, in elk geval laat zijn aan leg voor de voetbalsport hoege naamd geen ruimte voor discus sie. Zelf zal de jonge middenvel der, die zich vrijwel uitsluitend bedient van zijn linkervoet, niet koketteren met zijn balvaardig heid. Althans verbaal niet. Ooit las hij in deze krant een inter view met een aankomende voet baller uit de regio, die zichzelf uitbundig prees. "Óver dat stuk wordt nu nog gesproken", weet hij, "ik zou zoiets nooit doen, la ten anderen maar over mij oorde len". Meestal gebeurt dat in gunstige zin. Vroeger bij LFC ("Heb ik vijf jaar gevoetbald, fijne club"), daarna bij UVS en nu bij FC Den Haag. Luister bijvoorbeeld naar zijn trainer Cor van der Hart. "Al fons", klinkt het hees, "Alfons is een vreselijk goeie jongen. Hij ligt prima in de groep, wil wat le ren, loopt niet naast zijn schoe nen en wordt door ons langzaam gebracht. Alfons mist nog erva ring en agressiviteit, maar hij is jong en heeft de tijd" In gezelschap van zijn stadgenoten Ron de Roode en Peter Selier 'spoort' Groenendijk vrijwel da gelijks ("Alleen op woensdag hebben we vrij") richting Hof stad. Bij de plaatselijke FC. te genwoordig een toontje lager zingend in de eerste divisie, heeft hij na een kortstondige flirt met Feyenoord een jeugdcontract on dertekend. Het liefst wil Groenendijk niet meer herinnerd worden aan die relatie met de club uit Rotter- bij FC Den Haag, volgens hem bepaald geen tweede keus. "Hal verwege het vorig seizoen, toen ik bij UVS onder Aad Koren, een geweldige kerel, nog in de regio nalen speelde, werd ik benaderd. Tot driemaal toe, door ene Snij ders. Ik kon in het tweede ko men, dat beweerde hij tenmin ste. zou een contractie krijgen en leuke kansen met het oog op de toekomst Ik heb twee proefwed- strijden gespeeld, één keer in Pa- pendrecht, waar ik niet best speelde en één keer in de zaal. Daarna kon ik bij Feyenoord al leen nog komen als amateur, een vaste plaats in het tweede zat er niet meer in. Nou, ik had weinig trek om bij het tweede van Feye noord op de bank te gaan zitten, achteraf ben ik blij dat het FC Den Haag is geworden". "Uitstel" De club uit het Haagse Zuiderpark klopte omstreeks dezelfde tijd als Feyenoord op de deur van huize-Groenendijk. Samen met clubgenoot Peter Selier raakte Alfons Groenendijk in gesprek met de leiding van FC Den Haag, maar hapte vooralsnog niet toe. "Ik kon op amateurbasis komen, dat zag ik niet zo zitten", ver klaart hij zijn aanvankelijke af wijzing. "Later boden ze mij een jeugdcontract aan. Ik had er toen een paar wedstrijden in het eer ste van UVS op zitten. Omdat het met UVS niet best ging en ik de ontwikkelingen wilde afwach ten, heb ik om uitstel van een nieuw gesprek gevraagd. UVS degradeerde, vreselijk dat zo'n onwijs goeie vereniging nu in de tweede klasse moet spelen, al moet ik bekennen dat ik ook weg zou zijn gegaan als UVS zich in de eerste klasse had gehand haafd. Want ik wilde het gewoon eens meemaken, FC Den Haag gaf mij de kans naar het betaalde voetbal over te stappen en die wilde ik grypen". In samenspraak met zijn oom en zyn trainer Gerard Désar vlooide Groenendijk het door FC Den Haag-coördinator Eddy Hart- mann voorgelegde jeugdcontract tot op de laatste punt en komma uit. "Désar en mijn oom hebben het allemaal goed afgewogen", i toe heb meegedaan, betekenen i stelt Groenendijk tevreden vast, "voor my is dit een leerjaar, zeg maar een uitdaging. Rijk word ik niet van dat jeugdcontract, wed strijdpremies betalen ze bij Den Haag niet, maar dat maakt mij niks uit. Ik doe het niet voor het geld, maar om te zien hoever ik in het betaalde voetbal kan ko men. Ik zit nog op school, op de havo, ga nu mijn eindexamen jaar in en ben maar een doodge wone jongen met een klein beetje zakgeld. Wat ik nu bij Den Haag krijg, is voor mij al meer dan meegenomen". De eerste competitiewedstrijd te gen Vitesse heeft Alfons Groe nendijk inmiddels achter de rug, daags na dat gebeuren houdt hij zich kritisch tegen het licht. Langs de lijn liet de clan van 'Midden Noord' ook nu weer waarderende klanken ("Die goü- zer kenner wat van") voor zijn verrichtingen opstijgen, getoon zet in een Haags dat ons aller Harry Klorkestein ook na jaren oefening, gepaard gaand met tal loze mondverrekkingen, wel nooit helemaal onder de knie zal krijgen. Zélf blijkt Groenendijk minder enthousiast. Meer dan hem lief was, ging het spel aan hem voorbij, kwamen zijn passes minder dan gewoonlijk aan en liep hij zichtbaar onder druk te voetballen. "In die oefenwed strijden had ik niks te verliezen, nu ging het om de punten", stipt Alfons Groenendijk het onder- r mij al pure (Foto Holvast) scheid in wedstrijdbeleving aan. "Voor het eerst was ik zenuw achtig, vóór de wedstrijd ben ik drie keer naar de w.c. geweest. Het ging allemaal krampachtig, had ook moeite met het terugver- dedigen. Soms, als ik een pass of voorzet heb gegeven, heb ik nog de neiging om te kijken naar de afloop van de aanval. Maar dat kan niet in het betaalde voetbal, het tempo ligt nu eenmaal hoger, bij balverlies kan het dodelijk zijn als je je man laat lopen. Mijn conditie moet ook verbeterd en ik moet feller worden. Van der Hart en Piet de Zoete, de assis tent-trainer, hameren daar steeds op. Tegen Vitesse schreeuwde Van der Hart dat ik er feller in moest gaan. Dat doe ik dan maar. dacht ik toen en prompt kreeg ik een stoot voor mijn gezicht. Nu zit mijn voortand los, erg verve lend, misschien dat de tandarts er wat aan kan doen, ik stel toch wel prijs op een gaaf gebit". Afzien Groenendijk vermant zich dan, stapt vaardig over het ongemak heen. Het zal wel goed komen, houdt hy zich voor, eerder heeft hy kennis gemaakt met de harde wetten van de profvoetballerij en leerde toen al de pijngrens te ver leggen. Op zijn vakantie-adres in het Spaanse Benidorm wist hy zijn ploegmaten al volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Pas elf dagen, nadat Cor van der Hart zijn man schappen voor het eerst naar het trainingsveld had genood, liet Alfons Groenendijk zijn gezicht zien in het Zuiderpark. "Op 23 juli was dat", herinnert hy zich, "die andere gasten hadden al heel wat uurtjes training in de benen. Die dag was ik teruggeko men uit Benidorm, gebroken was ik, want ik had 36 uur in de bus gezeten. Ik was net thuis, belde Peter Selier me op om te vragen of ik meeging naar Den Haag. Ik ging mee, maar zonder mijn trainingsspullen. Ik stelde me voor aan Cor van der Hart, die me meteen wat trainings spullen in mijn handen duwde en vond dat ik maar moest gaan trainen. Zo moe als toen ben ik nog nooit geweest". Sneller dan verwacht maakte Van der Hart, gecharmeerd als hy al spoedig raakte van de sluimeren de kwaliteiten van de jonge Lei- denaar, een plaats voor Groenen dijk vrij in de A-selectie. "Ik ben goed opgevangen bij Den Haag", looft Alfons Groenendijk zijn werkómgeving nogmaals. "Voor al Karei Bouwens en Eef Melgers praten voortdurend op mij in. Ik kan trouwens met iedereen goed opschieten, ruzie zullen ze met mij ook niet krijgen, want ik kom daar om te voetballen. Mis schien, dat ik over een paar we ken niet meer in het eerste sta. Maar de wedstrijden die ik tot nu toe heb meegedaan, betekenen voor mij al pure winst".. GERARD VAN PUTTEN 't is een krant met ruim 50.000 abonnees en met 150.000 geïnteresseerde lezers de advertentietarieven zijn attractief de inzendtermijnen zijn altijd haalbaar de zetters zijn punctuele dienstverleners bij het L.D. kan veel en dat kan snel! Uw advertenties staan bij velen in een goed blad' Getuigschrift Bedrijfseconomische Basiskennis Ondcrncmcrsdiploma Detailhandel Ijzerwaren Ondcrncmcrsdiploma Detailhandel Sportartikelen Informaticacursus *U cn dc computer' Talencursussen 'op maat' voor bedrijven Middenstandsexamen Steno Marketing Praktijkdiploma boekhouden Bedrijfseconomie Moderne bedrijfsadministratie Algemene ontwikkeling Staatspraktijkdiploma Berocpsgocdcrcnvcrvoer Examen Accountant- Administraticeonsulent (De nummer 1 in zijn branche) Na het succes van onze produkten in talrijke landen, hebben wij besloten onze akliviteiten in Nederland uit te breiden. Daarom zoeken wij een beperkt aantal vertegenwoordigers, die de produktie en verkoop van een kwaliteitsprodukt ter hand gaan nemen Artikelen bestemd voor bedrijven, detaillisten, de autobranche, hotels, particulieren etc Het aantal alnemers is legioen er bestaal een reöle kans op nabestellingen. Deze kwaliteitsartiketen kunt u snet en gemakkelijk vervaardigen op kantoor of thuis De apparatuur is niet groter dan een elektrische schrijfmachine en kost kompleet ca 4200,- Met de steun van onze Nederlandse vestiging ligt hier uw kans op een prima verdienste Wanneer u kontakt met ons opneemtzenden wij u uitvoerige dokumentabe Besluit u hier verder op in te gaan. dan ontvangt u een uitnodiging voor een bespreking en demonstratie, die in Nederland wordt gehouden Schrijf aan DANSK SIGARANT A/S, Lupinvej 12. P O Box46 DK-2670 Greve Strand, Denmark. L.K.V. DE SPARTAAN Dames - heren figuurverbetering fitness - bodybuilding. DINSDAG - DONDERDAG 9.30-13.30 uur, alleen voor dames. Iedere werkdag van 13.30-21.30 uur voor dames en he ren en zaterdags van 13.30-17.30 uur. Groenesteeg 107, Lelden. Tel. 132793. Talcn- ook overdag! Engels Frans Duits Spaans Bcdrijls- corrcspondentic De Rudolf Steiner kleuterschool Voorschoten opent op 31 augustus haar poort. ER IS OPEN HUIS VAN 10.00-12.00 uur Borg. de KoolplanUoen 19/Piel Heynlaan tel. 071-761876. Verk. a.s. maandag 30 aug. in de Groenoordhallen, Willem de Zwijgerlaan Leiden. Verk. van 8-1 uur tijdens de veemarkt. (Verkoop op maandag achter in de hal bij het restaurant) bij W.J. Sira. 1 baal 25 kg Zeeuwse aardappelen prima kwaliteit geen afkokersvoor 12,50 Noll, appelen James Grieve p. 4 kilo 5,00 p. kist 12 kg Inh12,50 1 kist pers sinaasappelen Inh. 113 st. voor25,00 1 kist hand sinaasappelen Inh. 88 st. voor32,50 2 kilo handperen Clapps voor3,00 1 bak Franse perziken 28 st10,00 privé adres Sira Fruithandel Leiden Lage Rijndijk 68b, tel. 132608 Nederlandse Rode Kruis. De afdeling Leiden e.o van het Ned. Rode Kruis houdt op dinsdag 7 september 1982 een voorlichtingsavond in haar gebouw Apollolaan 1b te Leiden Z.W., tel. 071- 313705. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond is er gele genheid zich aan te melden voor een EHBO cursus die in het winterseizoen 1982/1983 zal worden gehou den. Het bestuur. Afgehaald bij hef Leidsch Dagblad. Witte Singel 1, kost dit boek tot 1 oktober a s. slechts 15,-. Daarna wordt de verkoopprijs 29,95. Beleef nog eens opnieuw het wereld kampioenschap voetballen 1982. pagina's kersverse voetbalgeschiedenis. Talloze kleurenfoto's, dynamische verslagen. Een ingenaaid meesterwerk met harde rijksdaalders. Da's echt een Vakantiesluiting t/m 18 september

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12