Raas alweer onttroond (Om Veel stadions nog 'Zware heren' nog in strijd Vakmanschap herken je zo. China goochelt met pingpongers Hiiiault toch in Franse wegploeg Nieuwe leider V Houwelingen verhoogt marktwaarde Paul wel, Marcel niet naar Hong Kong 77/S& M-M ZOOS WK-roeien in Lnzern if\o&cA WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1982 DEN HAAG (ANP) - Ook in de tweede ontmoeting tegen wereldkampioen China heeft het Nederlands heren ta- feltennisteam als figurant gefungeerd. Het Oranje-trio kwam er gisteravond voor een kleine duizend toe schouwers in Den Haag even bekaaid af als de avond ervoor in Weert en verloor met welsprekende (en de zelfde) cijfers: 0-6. Bracht Han Gootzen maandag avond in de Limburgse stad twee games op zijn naam tegen de Aziatische celluloid-goochelaars, in Den Haag viel de oogst nog magerder uit. Alleen nationaal kampioen Henk van Spanje wist in de laatste partij de nummer tweevan China. Wang Yan- cheng, een game te ontfutselen. Tegen wereldkampioen Guo Yuehua en Lu Gaohua, nummer twintig op de wereldranglijst, viel voor de jongste van Spanje, René Hijne en Anne Vlieg geen eer te behalen. Het Nederlands trio viel weinig te verwijten. De Aziaten waren op permachtig en gedroegen zich uiterst vriendelijk door de scores een even draaglijk als geflatteerd aanzien te geven. Allen Wang Yancheng vergat in de tweede game tegen Anne Vlieg even de Chinese ping-pong diplomatie en sloeg de Groninger in volle vaart van de tafel af: 3-21. Hij werd onmiddellijk door de Chi nese coach onderhouden en in zijn tweede partij tegen Henk van Spanje ging hij zo ongeïnspi reerd te werk, dat de 17-jarige Veluwe-speler er zowaar in slaagde de eerste game met 21-16 op zijn naam te brengen. Dat was weer teveel van het goede en in de volgende twee games gaf de Chinees het krachtsverschil dui delijk weer: 14-21, 10-21. De hondsbrutale Henk van Spanje bracht in het duel tegen de op halve kracht spelende Chinezen nog wat leven in de wat saai ogende show. René Hijne en An ne Vlieg waren zo geïmponeerd door de Aziatische superioriteit, dat zij slechts bij vlagen in staat waren het eenzijdige karakter op te heffen. Quo Yuehua, al zes jaar aan de top van de wereld, en Lu Yaohua, de coming-man in Chi na, bleven aardig, hielden de bal zo lang mogelijk op tafel en ga ven de Oranje-spelers af en toe de gelegenheid met een leuke klap een punt te scoren. Om daarna razendsnel even hun enorme overwicht te tonen. Het roeiduo Paulssen en Appeldoorn plaatste zich bij het WK via de herkansing voor de halve finale. DEN HAAG (GPD) - Ook dit seizoen zullen de meeste samenvattingen van voetbalwedstrijden op televisie niet langer duren dan twee minu ten. Dat is het gevolg van het besluit van minister De Boer van CRM om de thans geldende richtlijnen voor sportuitzendingen op televisie (Re geling Sluikreclame) niet te wijzigen. Aangezien de KNVB er tot gisteren van overtuigd was dat het ministerie een versoepeling van de Regeling Sluikreclame (twee rijen reclamebor den inplaats van één) wèl zou toestaan, kregen alle betaald voetbal organisaties het advies van de voetbalbond om hun stadions alvast aan te passen aan de verwachte wijziging en niet meer dan twee rijen recla meborden in de stadions aan te brengen. De meeste clubs hebben zich aan dit advies van de voetbalbond gehouden. Door de niet voorziene opstelling van minister De Boer is nu echter de situatie ontstaan dat vrijwel alle stadions in overtreding zijn met de Regeling. Vanuit die stadions mag de NOS dan ook geen televisieopnamen verzorgen die langer duren dan de daarvoor toegestane twee minuten. Zowel de KNVB als de NOS toonde zich gisteren volkomen verrast door het besluit van minister De Boer. Beide instanties waren er eigenlijk al vanuit gegaan dat de bewindsman een versoepeling van de Regeling Sluikreclame zou doorvoeren. Men voelde zich nog meer in die mening gesterkt nadat de Werkgroep Sluikreclame, bestaande uit vertegen woordigers van de KNVB, NOS en CRM, de minister deze week una niem adviseerde om dit seizoen twee rijen reclameborden op sportvel den toe te staan. Aangezien de Regeling Sluikreclame een onderscheid maakt tussen een stadion („sportaccomodaties die volledig zijn omsloten door niet-de- montabele tribunes, die tribune-ringen hebben en-of omgeven zijn door een wielerbaan) en sportvelden (die aan geen van deze kenmerken voldoen) voldoen stadions als die van PSV, Ajax en Feyenoord wel aan de Regeling. Dat die besmette stadions binnen afzienbare tijd weer aangepast worden aan de geldende richtlijnen valt niet te verwachten. Jan Huijbregts, secretaris van het bestuur betaald voetbal: „Het probleem is dat het merendeel van de clubs inmiddels contracten heeft afgesloten voor twee rijen borden in de stadions." De redactie van Studio Sport toont zich uiterst ontevreden met een her haling van het voor de medewerkers van het NOS-programma zo fru strerend verlopen vorige voetbalseizoen. Woordvoerder Eddy Poel- mann: „Onder de huidige omstandigheden toetsen we het al of niet uitzenden van een wedstrijd niet meer aan de journalistieke waarde van dat duel, maar laten die beslissing noodgedwongen afhangen van het stadion waarin wordt gespeeld. Aangezien ook wij er vanuit gingen dat de Regeüng zou worden aangepast hadden we bijvoorbeeld voor vanavond een ruime samenvatting op het programma staan van FC Groningen-Ajax. Journalistiek van hoge waarde, maar door het niet verruimen van de richtlijnen zullen we het moeten doen met slechts twee minuten. De NOS is dan wel geen partner in de onderhandelingen met CRM over deze regeling, maar is, samen met de kijker, wel het slachtoffer ervan". VEENDAM (GPD) - De overwinning in de eerste etappe van de Ronde van Nederland, waardoor hij ook nog in het bezit kwam van de oranje trui, heeft de onderhandelingspo sitie voor Adrie van Houwelingen aan het eind van het seizoen alleen nog maar sterker gemaakt. Waarschijnlijk wordt zijn ploeg (Vermeer-Thijs) in het najaar opgedoekt, om dat kopman Fons de Wolf zijn vertrek (naar Capri-Sonne?) inmiddels heeft aangekon digd. waagde Van Houwelingen zijn alles-of-niets-poging. De Raleigh-ploeg, die straks toch weer de steun nodig heeft van Van Houwelingen in het wereld kampioenschap, nam genoegen met deze situatie. Theo Smit zou daar ongetwijfeld anders over hebben gedacht wanneer hij in de finale nog mee had kunnen doen. Door een lekke band op het plaatselijke parcours ver speelde hij zijn kans om zijn lei derspositie naar behoren te ver dedigen. Die transfer betekent dan het ein de van de ploeg, omdat de spon sor zonder goede vervanger, die op dit moment in België nergens te vinden is, het nieuwe seizoen niet wil ingaan. Van Houwelin gen mag zich verheugen in de be langstelling van de ploeg-Post en deze week gaat het tweetal tij- LEIDEN - Paul van der Blom, die na een aantal testwed strijden van zijn tweeling broer Marcel van de club Morning Star ongezien een contract kreeg aangeboden, heeft een éénjarige verbinte nis gesloten met de club uit Hong Kong. Dit in tegenstel ling tot Marcel zelf, die niet tot overeenstemming kwam met Morning Star. Hij stelt als eis dat ook de reis- en ver blijfkosten van zijn vriendin worden vergoed, maar daar wil de leiding van Morning Star niet op in gaan. Omdat Marcel er niets voor voelt om acht maanden zonder zijn liefde in Hong Kong door te brengen, blijft hij waarschijn lijk achter in Leiden. Paul daarentegen vertrekt vrijdag naar Hong Kong. Morning Star trok ook Kees Storm aan van topclub Seiko. dens de Ronde van Nederland nog een keer praten, al zegt Van Houwelingen dat hij op dit mo ment nog niet officieel door Post is benaderd. „Maar ik heb inmiddels wel van de jongens van Raleigh gehoord dat ze me graag willen hebben. Ik wacht dus maar rustig af of Post de komende dagen nog iets van zich laat horen. Interesse heb ik natuurlijk altijd, maar dat geldt in principe voor elke ploeg die komt informeren. Dat mijn hui dige werkgever zich straks terug trekt, is me inmiddels wel duide lijk, want de officiële belissing wordt steeds maar weer uitge steld". Toch steekt het Van Houwelingen nog af en toe dat hij ondanks zijn uitstekende Ronde van Frank rijk, waarin hij de etappe naar St.-Priest won, nog steeds niet voor vol wordt aangezien. „Het is toch wel typerend dat er alleen nog maar sprake is van een over gang naar de ploeg-Post, terwijl andere ploegleiders ook heus wel in de gaten hebben dat ik een en ander in mijn mars heb". Adrie van Houwelingen had overi gens in Veendam, waar zo'n 40.000 toeschouwers het par cours omzoomden, niet over ge luk te klagen. In de laatste om'- loop van bijna vier kilometer ontsnapte hij aan de aandacht van vijf man uit de Raleigh- ploeg, die zich in een kopgroep van aanvankelijk 28 renners be vonden. Terwijl de ploeg-Post de sprint voor de onttroonde leider Jan Raas („Er komen nog genoeg kansen om de trui weer te hero veren") - die halverwege de etap pe bij een vrij chaotische en slecht aangegeven bonificatie sprint in Westerbork zijn oranje trui op dat moment al kwijt was aan Theo Smit - voorbereidde. De eerste etappe kende aanvanke lijk een saai begin. Daar kwam pas na 128 kilometer verandering in, toen vijf renners (Jos Schip per, Jan van Houwelingen en de Belgen Op het Eindt, Rudy Mat- thijs en Mare Dierickx) de weg openden naar de groep die uit eindelijk zou aandikken tot 28 man. In deze vrij omvangrijke groep lieten toch vooraanstaan de renners (Van der Velde, Cri- quielion, Winnen, Braun, De Wolf, Kuiper en Zoetemelk) ver stek gaan, terwijl de ploegen van Michel Pollentier (Safir) en de uit Nederlandse renners samenge stelde ploeg van Perrier hele maal schitterden door afwezig heid. „Mij kan het niet zoveel schelen. Ik heb de Ronde van Duitsland in de benen en kom hier uitsluitend naar toe om kilometers te maken voor het wereldkampioenschap. Maar er had toch iemand van ons bij moeten zijn. De rest van de ploeg zat achterin te slapen. We hebben via een soort ploegach tervolging nog wel geprobeerd wat terug te doen, maar we had den geen kans meer", veront schuldigde Pollentier zich. De uitslag: 1. Adrie van Houwelingen (Swerts) 4.40.31, 2. Planckaert (Bel. De Kimpe) op 4 seconden, 3. Mackenzie (Nw-Zee, Godefoot), 4. Bogaert (Bel, De Witte), 5. Matthijs (Bel, Driessens). 6. Van Ger- wen (Bel, Debruyne), 7. Van der Poel (Debruyne), 8. Gauthier (Fra, Danguil- laume), 9. L. Wijnants (Bel. Driessens), 10. Op het Eindt (Bel. De Witte). Het algemeen klassement: 1. Adrie van Houwelingen 4.42.41, 2. Planckaert op 6 sec., 3. Van der Poel z.t., 4. Lammertink op 8 sec., 5. Baas (Post) z.t., 6. Knetemann op 9 sec., 7. Ooster bosch (Debruyne) z.t., 8. Mackenzie (Go- V/WOE\ s.o. t/EErr MET ZTM 72&SEZ/- MueSTEL s MET aezi (54 AA/ CE T4A/£ 7J&TT E/ET ///E//CEE SE/ZOE// A/ JAcnaa /exxxec/OTBA/ CEEFT CTEEP M55 ///ET OT>. N00 MAAR EEN MAN k&N Mi) W£LF&sJ LUZERN (ANP) Ook voor de Nederlandse "zware he ren" loopt de weg in het toernooi om de wereldkam pioenschappen roeien via de herkansingen. Geen van de drie Nederlandse herenploegen die de roeibond naar Lu- zern heeft afgevaardigd, kwam gisteren bij een tropisch aandoende regen door een zege een ronde verder. Sjoerd Hoekstra en Joost Adema hadden overigens in hun voorwedstrijden de triomf binnen bereik. De twee zonder stuurman van Aegir, roeiend in een baantempo van 37 slagen, leidde even voor het 500 meter-merkteken met een kleine hal ve lengte voorsprong op de Spanjaarden. Toen raakte Hoek stra met zijn riem een balletje van de baanafbakening en sloeg een snoek. De boot kwam scheef te liggen. Voordat de Groningers zich hersteld hadden, waren ze teruggevallen tot de derde plaats. Groter tegenslag hadden in de daarop volgende serie de Russen Joeri en Nikolai Pimenov. De wereldkampioenen kregen, eveneens zo'n 500 meter voor de finish, in leidende positie een mankement aan de stuurboord- dol. Teneinde in de herkansing te mogen starten, moesten zij hun wedstrijd met een bijna stuurloze boot voltooien. Na tie- neneenhalve minuut haalden de beide Russen de finish. Kansloos was de Nereus-Orca vier met stuurman. Met Australië en aanvankelijk ook Polen voerden de Nederlanders vrijwel uitslui tend een achterhoedegevecht Oost-Duitsland beheerste de ra ce en leidde van start tot finish. Zelfs de Amerikanen, met drie roeiers aan boord die tijdens de wereldkampioenschappen van 1981 m München zilver verover den, moesten de DDR-ploeg een winst van byna vijf volle secon den toestaan Ook de vier zonder stuurman van Aegir heeft zich geen moment in de strijd op het eerste niveau kunnen mengen. De op één plaats gewijzigde Russische we- reldkampioens-cquipe was supe rieur. In de eerste helft van de ra ce voeren de Groningers in laat ste positie. Op de tweede kilome ter werd Italië gepasseerd. Door dat de Amerikaanse vier, die er oorzaak van was dat wegens ma teriaal pech de start een kwartier moest worden uitgesteld, in het zicht van de finish geheel scheef trok, eindigde Aegir nog als vier de. Eerder op de dag plaatste Mare Emke zich via de herkansing voor de finale in de lichte skiff. Hij eindigde als tweede achter de Oostenrijker Haberl. De Neder landse dubbel-twee, met Paul Paulssen en William Appel doorn, slaagde er in zich via de herkansing te kwalificeren voor de halve finales. De lichte acht, de Laga/Asopo&Theta-combina- tie, finishte in de herkansing als vierde, waarmee de eindstrijd niet werd gehaald. PARIJS - Bernard Hinault, is on danks zijn in de Ronde van Li mousin opgelopen blessures en in weerwil van het probleem dat er nog steeds bestaat tussen de rennersbond en de wielerunie over de doping-zaak Callac opge nomen in de Franse wegploeg voor de strijd om de wereldtitel. Germain Simon, voorzitter van de Franse wielerbond, maakte gis teren de ploeg bekend die op 5 september in Goodwood voor de wegwedstrijd van de professio nals zal starten. In die ploeg heeft Hinault steun van dne ploegmakkers. Mare Madiot, Pascal Poisson en Laurent Fig- non. De andere rijders die werden aan gewezen zijn de nationale kam pioen Regis Clere, Gilbert Du- clos-Lassalle, Jean-René Ber- naudeau, Pascal Simon, Bernard Vallet, Eric Dall Armelina, Mare Gomez en Pierre Raymond Ville- miane. Als reserves zijn aan de ploeg toegevoegd: Hubert Li- nard en Jacques Michaud. "Wilhelm Teil" De Zwitser Niki Rüttimann won gisteren de tweede etappe van de Grote Prijs Wilhelm Teil, een wielerronde voor amateurs. Hij legde de 162,5 kilometer van Schwanden naar Sf Moritz af m 4 uur, 47 minuten en 27 secon den. Ook de tweede en derde plaatsen waren voor Zwitserse Ruettimann heeft tevens de leiding in het algemeen klassement Hy volbracht een huzarenstukje door tijdens de 25 kilometer lan ge beklimming van de Aibula- pass zijn landgenoot Urs Zim- mermann, die een voorsprong had van ongeveer drie minuten, te achterhalen. Anton van der Steen was als 46e de beste Nederlander. Hy had een achterstand van 18 minuten en 33 seconden. ADVERTENTIE Adrie van Houwelingen is blij. Een succesje in de tijd van onderhande len kon de coureur best gebruiken. defroot) op 10 sec., 9. Priem z.t., 10. Wij- nands op 11 sec., 11. Bogaert op 13 sec., 12. Van Gerwen z.t., 13. Lubberding z.t., 14. Haex (Bel, De Witte) z.t, 15. Sergeant op 14 sec. Algemeen ploegenklassement: 1. Driessens 14.01.42, 2. Debruyne z.t, 3. Godefroot z.t. Puntenklassement: 1. Adrie van Houwelingen 25 punten, 2. Al meer dan 300 jaar brouwt Grolsch haar bier op natuurlijke en ambachtelijke wijze. En dat proef je Vakmanschap is Meesterschap^ en-,.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13