7-1 5 DT Quick Boys haalt uit: Derde toernooititel Koemans Peter van Noort Voorschotenaar niet te stuiten op Leidse Hout slingert bijna nationaal record McEnroe onderuit: "Ik ben bezorgd om mijzelf 'Debuut' Bert Jansen bij UVS LEIDEN - Noordwijk speelde za terdag een aantrekkelijk oefen duel tegen de tweede keus van Feyenoord. De formatie van Piet Buter boekte een 1-0 overwin ning op het tweede elftal van de Kuipclub. De overwinning van de Noordwijkers had overigens groter moeten uitvallen. Vooral na de pauze creëerde de ploeg een paar goede kansen, maar die beleven onbenut. John Marijt scoorde tegen Feyenoord (waar in ook de geschorste Bennie Wijnstekers speelde) de winnen de goal. De karakteristieken van de overige oefenduels van de KNVB-clubs in de Leidse regio: Quick Boys-Roodenburg 7-1 De Katwijkers blijven goed preste ren in de oefenperiode. Ditmaal versloeg de ploeg van trainer Berry Janse Roodenburg met ruime cijfers. Frank van der Kley (2x), Mart van der Plas (2x), Huug Aandewiel (2x) en Kees van Rooyen scoorden voor de Nieuw Zuid-ploeg. Ronald Jan sen redde de eer voor Rooden burg. ARC-RBB 1-0 De Rijnsburgers speelden een zwakke oefenpartij. In de frontli nie en op het middenveld draai de het niet bij de geelzwarten, waardoor er nauwelijks kansen werden gecreëerd. Door een blunder van keeper Henk van Voorbergen kwam ARC vlak voor tijd aan de winst. RCL-GDS 2-2 Ook RCL kon zijn draai niet vin den. Tegen derdeklasser GDS kwam de Leiderdorpse ploeg niet verder dan een 2-2 deling. Dick van der Bijl en Pierre van Gemerden behoedden RCL voor een afgang. Loosduinen-Katwijk 0-1 Katwijk speelde een prima eerste helft, maar zakte in het tweede part weg. Al na één minuut scoorde Jan van Duyn, na voor bereidend werk van Wim Guyt 1 en Peter v.d. Boon, de enige goal. Spakenburg-FC Lisse 2-2 Een goed resultaat van de Lisse- naars tegen eersteklasser Spa kenburg. Rob Suttorp was twee maal succesvol voor de equipe van trainer Talsma. Ter Leede-Die Haghe 1-1 De thuisploeg kwam tegen vier deklasser Die Haghe niet verder dan een deling. Voor de rust lie ten beide ploegen het afweten. In het tweede bedrijf kwam er een beetje leven in de brouwerij. Na een 0-1 achterstand maakte Hen- nie Zoet, op aangeven van Jan Schoen, gelijk. SlZO-Oegstgeest 2-1 In het eerste kwartier werd Oegst- geest overspeeld, maar daarna herstelde de ploeg zich goed. Een overwinning was evenwel niet weggelegd voor de pupillen van Dick Boesveld. Frank Hoge- woning scoorde voor Oegstgeest. KRV behaalde een 2-0 overwin ning op afdelingsclub Aarlander- veen. ZONDAG UVS was gisteren goed op dreef te gen het tweede team van Telstar: 5-1. In deze party, die UVS een derde plaats opleverde in het DCG-toernooi, maakte Hans Kruit zijn rentree. Aanvankelijk afgeschreven voor het voetbal, lijkt Kruit nu weer de oude. Hij maakte zelfs de eerste goal voor UVS. Leen de Goey (2x), Theo van Seggelen en Hans van Leeu wen maakten de ovenge doel punten. Bert Jansen 'debuteer de' als laatste man. Lugdunum-ROAC 2-0 De wedstrijd om de derde plaats in het toernooi van ROAC (vrijdag verloor Lugdunum na straf schoppen van Alphense Boys) werd beslist door Lugdunum- laatste man Jaap Schilthuizen. In de tweede helft deed hij twee maal wat zijn ploegmaten daar voor hadden verzuimd: namelijk scoren. Lisse verloor de finale van Alphense Boys met 1-0. SJC-UDO 4-2 Het scoren gaat de formatie van trainer Cees Zoetemelk tot nu toe makkelijk af. Ook tegen UDO schoten zijn pupillen er weer lus tig op los. Maarten Plug (2x), Ben van der Zalm en Jaap Smit scoorden. Cor Strijk en Wilbert Witteman deden voor UDO iets terug. LFC behaalde gisteren een gedeel de tweede plaats op het toernooi van DHL. WSB ging in Poeldijk onderuit te gen Verburch: 2-1. Teylingen-RKDES 1-1 Teylingen speelde beduidend min der dan de voorgaande oefen wedstrijden. Tegen het eveneens in de vierde klasse uitkomende RKDES bezorgde Peter van Rijn zijn ploeg een gelijkspel. Hillegom-Wilskracht 3-1 De thuisclub kende weinig proble men met het in de over gangsklasse van de afdeling Am sterdam spelende Wilskracht. Hans Lubbe, Wim van Rooden en Peter v.d. Berg waren succes vol voor Hillegom. Concordia Hillegom behaalde een vierde plaats op het eigen toer nooi, dat gewonnen werd door De Zoudven. Alphia-Meerburg 0-1 Meerburg liep zich stuk op het ver- dedigingsblok van Alphia, maar kwam uiteindelijk via Werner Pi- lanen toch tot scoren. WH-Foreholte 1-7 Voor de pauze liep het nog niet bij de Voorhouters, maar na de rust draaide de machine op volle toe ren. Alleen Theo van Kampen kwam in de eerste helft tot sco ren. Daarna bouwden Max Bleis- wijk (2x), Jan Homan, Piet Ruig- rok en John van Dijk de stand uit tot 1-7. DOCOS-Moordrecht 6-2 Een verdienstelijk resultaat van de Morsploeg tegen vierdeklasser Moordrecht. Sjaak Rietbergen had met drie doelpunten een be langrijk aandeel in de score. Hans Hillenaar, Sjaak van Leeu wen en Ton van Houten namen de resterende treffers voor hun rekening. Quick Steps-Randstad Sport 3-1 De ploeg van Jan Zoetemelk kreeg in dit duel liefst drie penalties te gen, waarvan er twee werden be nut. Jules Perel maakte het Voorschotense doelpunt. SVLV kwam het afgelopen week einde tweemaal in actie. Zater dag klopte de ploeg SV Voor schoten met 2-1. Piet Douwes en Martin v.d. Valk doelpuntten. Gisteren behaalde SVLV een 2-0 zege op Nicolaas Boys. Opnieuw waren Piet Douwes en Martin v.d. Valk succesvol voor de Voorschotense formatie. LDWS verloor gisteren van KRV. MAANDAG 23 AUGUSTUS 1982 Klaas Vink van Noordwijk midden) belaagt de Feyenoord-doelman die in het duel éénmaal de gang naar het net moest maken. Noordwijk won. LEIDEN - De derde facultatieve kompetitieronde van de atletiek - clubs heeft geen ingrijpende ver anderingen te zien gegeven, wat betreft de plaatsen op de rang lijst. De le herenploeg van de Spartaan uit Lisse continueerde op fraaie wijze hun positie door als negen de te eindigen. Gezien het sterk stijgende niveau van de hoofd klasse een uitstekende prestatie met een recordscore van 55.225 punten over 2 wedstrijden. Smaakmaker Absolute smaakmaker werd Peter van Noort, die tijdens het kogels lingeren met 59.20 m nog slechts 15 cm verwijderd bleef van het Nederlands record. Verging het de Spartaan-heren voor de wind, de damesploeg uit Lisse bleek dit jaar niet bij mach te hun klassering in de hoofd klasse te handhaven. Door de derde wedstrijd te laten schieten, bevestigden zij hun degradatie naar de eerste klasse. Mogelijk liggen accomodatieproblemen hieraan ten grondslag, aangezien er momenteel druk gewerkt wordt aan het realiseren van een kunststofbaan. De le herenploeg van AV Holland onderstreepte in de Leidse Hout nog eens haar aspiraties dit jaar te willen promoveren naar de hoofdklasse. Hoewel men aan de start verscheen met een 'vakan- tieploeg' wisten de Leidenaren alle overige acht ploegen achter zich te houden. Mark van Vliet evenaarde met 4.60 m zijn eigen beste prestatie bij het polstok hoogspringen. De damesploeg van AV Holland stond al safe voor een finale plaats in de tweede klasse en liet deze ronde schieten. Voor de Ba taven-dames, die in dezelfde klasse uitkomen, bleek de zesde en op een finaleplaats rechtge- vende plaats niet te consolide ren. Zij eindigden tenslotte op de negende plaats. De Bataven-heren kwamen met de hakken over de sloot. Zij bleven met een tiende positie juist ver wijderd van de twee degradatie- plaatsen. Uitslagen Spartaan heren hoofdklasse: kogelslingeren: Peter van Noort 59.20 m; 110 m horden: John v. Loon 15.0 sec, Ad v. Doorn 15.2; 800 m: Martien v. Rijssel 1.56.6 en Paul Straathof 1.57.6; 100 m: Kees Toussaint 11.0 sec en Theo Biilstra 11.3; 400 m Peter Blok ker 51.8; 400 m horden: Ad v. Doorn 56.7. en Aad Kortekaas 56.1; 1500 m: Paul Grimbergen 4.01.2 en Martien v. Rijssel 4.09.9; 200 m: Kees Toussaint 22.2. en Theo Dijkstra 22.7; verspringen: John v.Loon 6.57; speerwerpen: Jan v. Heek 52.80 m; 5000 m: Piet Waaning 15.07.5 en Wim v. Kla- veren 15.46,7. Holland Heren le Klasse: 110 m horden: Walter Botman 15.6 en Chris Winkel 16.5; 800 m: Jek Persoons 1.55.7; 100 m: Alfred Verhoef 11.3 en Ruud Eveleens 11.6; 400 m: Michel Moll 50.7 en Frans Blom 51.3; 400 m horden: Roel Hendriksen 58.3; 1500 m: Jan Jansen 4.01.1; 5000 m: Theo v.d. Veer 15.25.8 en Martien v.d. Hoorn 16.11.6; speer: Kees Rie- mens 54.70 en Kees Langeveld 48.35; Discusweqsen: Nico v. Noort 48.76; kogelstoten: Nico v. Noort 13.95. Bataven Heren 2e klasse: 100 m: René Verlaan 11.4 en Kees Tieleman 11.7; 400 m: Gert Vel- thuyzen 52.8; 5000 m: Kees v. Klink 15.29.8 en Hans Righolt 15.42.6; speerwerpen: Gerrit Ver does 53,24 m. Bataven dames 2e klasse: 100 m horden: Tineke de Groot 17.2; 100 m: Maurice Hunck 13.0 sec; 3000 m: Karin v.d. Berg 10.56.1 en kogelstoten: Femmy Jansen 10.55 m. FRANS KROONE LEIDEN Ook drie Van der Capellens konden Jos Koe mans niet stuiten op weg naar zijn derde toernooititel dit seizoen, die van Leidse Hout. Herman van der Capellen was een simpele prooi voor de Voorschotense tennisser (6-2, 6-2). Mct'nroe verliest MASON (Reuter) - Het met 300.000 dollar gedoteerde tennistoernooi van de spelersvakbond ATP, dat in Mason (Ohio) wordt gehou den, heeft een aantal verrassende resultaten opgeleverd. De Ame rikaan Steve Denton toonde an dermaal aan dat zijn meer fameu ze landgenoot John McEnroe geen best seizoen doormaakt. Tien dagen voor het begin van de US open, waar McEnroe zijn titel verdedigt, ging de nummer één Het cncketteam van Ajax, dat vorige week met een over winning op het Haarlemse Rood en Wit 2 het Over gangsklasseschap veilig stel de, moest gisteren tegen dat zelfde Rood en Wit met een enigszins teleurstellende ne derlaag genoegen nemen. Ajax, eerst battend, verloor al snel het wicket van Van Lan- gevelde. Rustig battend trachtten Danny Eldering (28) en Eddy Fifield (25) het totaal op te bouwen. Johan Gordinou speelde een kapita le innings. Met harde slagen bracht hy tempo in het spel en het totaal omhoog. Toen hy evenwel met een per- Ajax eindigt met nederlaag soonlijke score van 60 run. op een stand van 126 runs ge vangen werd. volgde een on nodige collapse in de Ajax- battingside. Via 126 voor 3 werd het 132 voor 6. Hierna speelde alleen captain Ton Eldering (16) zich nog in de dubbele cijfers en viel voor Ajax het doek op 169 all out. Geen slechte score maar naar later zou blyken toch te wei nig. De Haarlemse batslie- den, belust op een revanche na de nederlaag van vorige week, speelden zich geduldig in en met weinig wicketver- lies werd een goede score op gebouwd. Het veldwerk van Ajax schoot op de beslissen de momenten tekort, waar door Rood en Wit via 79 voor 2 en 136 voor 4 kans zag om in de voorlaatste over de wed strijd in zijn voordeel te be slissen 172 voor 6. De Ajax- bowlers hadden goed ge bowld maar konden toch niet voldoende penetreren: Ton Eldering 3-41, Johan Gordi nou 2-23 en Frits de Jongh 1- 25. van de wereldranglijst ten onder tegen Denton, die daarmee de eindstrijd bereikte. De cijfers waren 7-5 6-4. Het is bekend, dat Denton, die meer furore maakte als dubbelspeler, en McEnroe het niet te best met elkaar kun nen vinden. Dat leidde in het re cente verleden al tot heftige dis cussies en scheldpartijen over en weer op de baan en in de kleed kamers. Zaterdag in Mason hiel den de kemphanen zich evenwel rustig. McEnroe moest ook wel, want hij had alle concentratie no dig voor de wedstrijd. Na de ne derlaag, verklaarde het enfant terrible van het internationale tennis: „Ik ben slechts bezorgd om mijzelf. Dat is altijd zo, maar op het ogenblik is er veel om goed over na te denken. Het gaat niet goed. dus er zal iets moeten gebeuren". Ivan Lendl is de opponent van Denton in de eindstrijd. Voor de eerste keer in negen ontmoetin gen wist de Tsjechoslowaak te zegevieren over Jimmy Connors, de Wimbledonkampioen. Con nors kreeg slechts twee games: 1-6 1-6. „Ik had een off day, dat gebeurt mij één keer in het jaar. Ik raakte bijna geen bal goed en dat maakte het voor Lendl alleen maar gemakkelijker", was het commentaar van de Belleville Kid. Lendl was het daar volledig mee oneens. „Deze uitslag geeft de juiste verhoudingen tussen ons weer. Hij won de voorgaande partijen tegen mij niet. Ik verloor ze", aldus de zelfverzekerde Lendl. De eindstrijd in het toernooi om de open Canadese kampioenschap pen in Montreal is een Ameri kaanse aangelegenheid. Martina Navratilova ontdeed zich in de halve finales van haar voormali ge landgenote Hana Mandlikova uit Tsechoslowakije (6-2 7-5) en Andrea Jaeger won met 6-2 1-6 6-1 van de niet geplaatste Ita liaanse Sabina Simmonds. De overwinning van Navralilova be tekende haar 63e in 64 ontmoe tingen. In de halve finale imiteerde Freek van der Capellen van de Duitser Ebeling, die een week geleden met 6-0, 6-2 van Koemans won. Dit met slice en dropshots-door spekte spelletje werkte één set goed, maar in het tweede en der de gedeelte sloeg Koemans er ge makkelijk doorheen: 3-6, 6-2, 6-1. Arnold van der Capellen pro beerde het daarom in de eind strijd weer anders. Hij koos voor een topspin gebaseerde taktiek, kwam vaak naar het net, maar dat leverde toch niet veel meer op dan enige met fraaie stopvol leys gescoorde punten. In de eerste set werkte de Artesia- speler een 3-0 achterstand weg, kwam gelijk en liet vervolgens een gamepoint voor 5-4 liggen, waarna Koemans de set en de partij naar zich toetrok: 6-4, 6-2. Prooi De titel in het damesenkelspel B werd verrassend een prooi voor Annette van der Mey. In de halve finale zette zij uitermate gemak kelijk Jacquelien van Wijk aan de kant: 6-2, 6-0. Haar opponente in de firtale was Petra Wessels, die voor het eerst dit jaar goed presteerde op een toernooi dank zij de vele trainingsuren, die de Hillegomse de afgelopen weken maakte. Na goed spel tegen Ma rijke Guyt en Nancy Toole (twee zeges in drie sets) kwam zij er niet aan te pas tegen de zeer ge degen spelende Annette van der Mey: 6-2, 6-4. Het herendubbelspel B leverde wel winst op voor twee Van der Capellen broers. Herman en Freek bleven in twee sets Dick Bouman en Frits Luijk voor: 7-6, 7-5. De herenenkelspel C finale was een OLTC aangelegenheid. Mare Mellema en Olav ten Bosch stre den om de eerste plek. Mare Mel lema bleek goed overweg te kun nen met de tie break, hij won de eerste set op die smalle basis, le verde de tweede reeks ruim in en besloot de derde set zoals de eer ste: met winst in de tie-break: 7- 6, 0-6, 7-6. Bij de dames boekte Margot van Overloop van De Munnik toernooizege nummer drie. Een halve finalezege op Pa tricia Lafay in drie sets voegde zij daar een overwinning op El len Winkel, die haar eerste finale van het seizoen speelde: 6-2, 2-6, 6-4. By de veteranen greep Joly Drok de hoofdprijs dankzij een over- LEIDEN - Na het tennistoernooi van Leidse Hout zijn de spelers bekend, die op 17, 18 en 19 sep tember om de Match-Masters ti tel gaan strijden. Bij de heren zijn dat Hans Tönjann, Herman, Freek en Arnold van der Capel len, Jos en Henny Koemans, Frans Grimbergen en Marco Winter. Bij de vrouwen plaat sten zich Inglise Driehuis, Mi riam de Groot, Jacqueline van Wijk, Henny Fehling, Marijke Guyt en Annette van der Mey. winning op Truus Töryann: 6-3, 6-7, 6-2. In de dubbelspelen was Frank Bonte de grote man, Mis ter Tennis pakte op zijn eigen park 23 jaar nadat hij met dezelf de partner in B de hoofdprijs be haalde met Ton Grimbergen de dubbelspeltitel en was met W. Westerhout de sterkste in de mi xed. ARNOLD VAN DER CAPELLEN. Uitslagen Leidse Hout HFB: Jos Koetnans - Arnold van der Capellen: 6-4, 6-2; DEB: Annette van der Mey - Petra Wessels 6-2, 6-4: HDB: Herman van der Capellen/Freek van de/ Capellen - Dick Bouman/Frits Luyck 7-6, 7-5; HEC: Mare Mellema - Olav ten Bosch 7-6, 0-6, 7-6: DEC: Mar got van Overloop - Ellen Winkel 6-2, 2- Goemans 6-3, 6-3; GDC: Jan Kuyvenho- ven/Simone den Hollander - Barbara Luyck/Rob van Wijngaarden; Hevet, Joly Drok - Truus Tönjann 6-3, 7-6 HDVet: Frank BonteTon Grimbergen Ben Langeveld/Everts 6-2, 6-3; GDVet W. Westerhout/F. Bonte - Truus Tón jann/Robbert den Boeft 3-6, 7-5, 6-3. Pieters wint OLTC-toernooi OEGSTGEEST - Ruim 200 jeugd leden van de Tennisvereniging 0.L.T.C. hebben afgelopen week deelgenomen aan het jaarlijkse jeugdtoernooi. De organisatie had een zodanige opzet gekozen dat alle deelnemers tenminste drie keer en soms vier keer kon den spelen. Hoewel de weersom standigheden niet optimaal wa ren, ondervond het schema geen problemen. Vooral in de S-cate- gorie (zondagmiddag-competi tie) en in de A-categorie (zater dagmiddagcompetitie) was het niveau hoog. Veel belangstelling ging uit naar de finale jongens A tussen de twee getalenteerde jeugdspelers Marius Pieters en Maarten Thompson. Pieters toonde zich de meerdere: 6-0 6-2. De overige uitslagen waren: Meisjes enkel S: E.Krul-D.Krul 2-6 7-5 6-4. Meisjes enkel A; M.Oostlander- 1.Koster 6-3 6-1 Meisjes dubbel A: E Krul/K.Die- trich - T.Floor/A.van Lookeren 6- 4 6-1 Jongens dubbel A: M.Buis/M.Vis- ser - M.Pauluis/M.San Giorgi 0-6 6-1 6-3 Meisjes enkel B: A.Hooghoudt- S.Braakman 7-5 6-1 Jongens enkel B: M.de Vilder - J.F.van Deursen 6-3 7-5 Meisjes dubbel B:A.Hooghoudt/ R.Speekenbrink- F.v.Houwenin- ge Gr./B.Rijks 7-5 6-4 Jongens dubbel B:H.Hilhorst/M.de Vilder - L.Adriaanse/J.Spieksma 7-5 6-4 Gemengd dubbel B:S.Braakman/ J.F.van Deursen - J. en J. Spieks- ma 3-6 6-3 6-2 Meisjes enkel C: L.Hooghyoudt - Ph.Klein 7-5 6-1 Jongens enkel C: A.Brom- V.van Roy 6-4 6-3

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12