TELEVISIE PAGINA 4 ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1982 ZATERDAG NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal AVRO 15.32 Dag huis, dag tuin, dag opberg- schuur. „De groentewinkel van Da vy". Kinderserie. 15.45 Nitwits. „De dynamische energie- dief'. Tekenfïlmpje: De planeet Mo- lectron heeft alle energie verloren en Kilo Watts wordt naar de aarde ge stuurd om daar energie te stelen. De Nitwits weten hier een stokje voor te steken. 16.00 No Limit. „Kampioen op sokken". Britse jeugdfilm uit 1935 van Monty Banks met George Formby, Florence Desmond, Edward Rigby e.a.: George Shuttleworth is het hulpje van een schoorsteenveger. Daarnaast heeft hij één grote liefde: zijn motorfiets. Geor ge's droom is om ooit eens de TT-races op het eiland Man te winnen. Zijn ei gen motorfiets is nauwelijks het aan kijken waard, maar hij is een doorzet ter en gaat naar het eiland Man om hoe dan ook aan de races deel te nemen. NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.43 Een kwart eeuw ruimtevaart. Voorlichtingsprogramma met com mentaar van Chriet Titulaer. NOS 18.58 Journaal KRO 19.00 Bugs Bunny. Tekenfilm. 19.15 Wordt verwacht. Filmtips van de komende weken gepresenteerd door Dieuwertje Blok. 19.40 KRO's Muziekparade. Showpro gramma met Dennie Chnstian, Tina York, Jurgen Marcus, Mary Roos, Da vid Hanselman, Roy Black, Dschingis Khan, Hannes Schoner, Freddy Breek, Bernd Cluver, Hanne Haller, Christian Franke en Severine. 20.35 Hints. Spelprogramma onder lei ding van Frank Kramer m.m.v. Willem Nijholt, Manfred de Graaf, Maarten Spanjer, Bob Bouma, Annet Nieuwen- huyzen. Marijke Merckens, Gerrie v.d. Klei en Jennifer Willems. 21.05 Onder vaders vleugels. „Spel zon der kans". Britse tv-serie met Robert Gillespie en Pauline Yates. NOS 21.37 Journaal 21.55 Politieke Partijen. Uitzending van de CPN. KRO 22.05 Sport op zaterdag NOS 22.40 Algemene Loterij Nederland 22.45 Journaal 22.55 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 17.35 Studio Sport-Extra. Honkbal. Verslag van de vanmiddag gespeelde finaleronde in de 12e Haarlemse Honkbal week; Paardesport: Verslag van de vanmiddag verreden landen- wedstrijd in het CHIO te Rotterdam. 18.35 Toeristische tips 18.44 Bereboot NCRV 18.49 Alfons. „Zo is het wel genoeg". Tiende aflevering uit de dertiendelige Zweedse tekenfilmserie: Alfons gaat voor het eerst naar de grote school. Hij is zo keurig en gehoorzaam, dat zijn vader hem nauwelijks herkent. Zou hij soms een beetje bang zijn? 19.00 Zo vader, zo dochter. Spelpro gramma o.l.v. Gerard van den Berg. Wie is de „echte" vader van Edith. Rien Poortvliet, Nen van Ramshorst, Dick Passchier en Anne van Egmond proberen achter de juiste familierela tie te komen. 19.25 Verhalen uit de bijbel (11). „De broers van Jozef'. Elfde aflevering uit de Amerikaanse serie „The Genesis Project" over de verfilming van de bij bel, waarbij de handelingen op zo au thentiek mogelijk wijze op de oor spronkelijke plaatsen in het Heilige Land zijn opgenomen. NOS 19.41 Politieke Partijen. Uitzending van de RVP. 20.00 Journaal NCRV 20.27 Pip's grote verwachtingen. Eerste aflevering uit een Brits feuilleton naar de roman „Great expectations" van Charles Dickens met Graham McGrath, Paul Davies-Prowles e.a.: Pip wordt opgevoed door zijn tirannie ke zuster en haar goedaardige man, de smid Joe Gargery met wie hij goede maatjes is. Op een dag komt hij oog in oog te staan met de ontsnapte gevan gene Magwitch, die hem zoveel angst aanjaagt dat hij geen hulp durft te wei geren. Deze ontmoeting zal Pip zich nog lang heugen. 21.50 Hier en Nu. Actualiteitenrubriek. In de televisie-actualiteitenrubriek van de NCRV wordt vanavond een door Manus van der Kamp gemaakte repor tage uitgezonden over de nood onder Vietnamese kinderen. Met deze reportage wordt ook een begin gemaakt met een actie van het Me disch Comité Nederland-Vietnam, dat speciaal de strijd tegen de ondervoe ding wil activeren. 22.20 De verliezers. „De joodse christe nen". Eerste aflevering van een zeven delige serie over de verliezers uit de eerste tien eeuwen van de kerkge schiedenis. 22.45 Hier en Nu - Studio Sport NOS 23.10 Journaal 23.20 Nieuws voor slechthorenden NCRV 23.25 The execution of private Slovik. Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Lamont Johnson met Martin Sheen in de hoofdrol: Tijdens de Tweede We reldoorlog is één Amerikaanse deser teur gefusilleerd. Hij heette Eddie Slo vik, was de zoon van Poolse emigran ten, zat voor kleine diefstallen in een tuchthuis en vond zijn einde begin 1945 ergens in de Ardennen voor een vuurpeloton. Deze film toont de dra matische geschiedenis en zijn proces. dringende verzoek in - aan El Loco wat er gaat gebeuren. El Loco op zijn beurt vertelt Sylvia nu het geheim van zijn leven en de reden waarom hij het duiken voorgoed heeft opgegeven. 19.30 Belgische tiercé, Lottotrekking, Mededelingen en Morgen 19.45 Journaal 20.10 Home sweet home. „Gezellige zondag". Vijfde aflevering uit de der tiendelige Australische komische tv- serie over de familie Pacelli. Met: John Bluthal, Arianthe Galani, Christopher Bell, Carmen Tanti e.a.: Enzo en zijn buurman Mike Furmont werken een plannetje uit om Mikes vader aan En- zo's moeder voor te stellen met de be doeling de twee warm te maken voor een huwelijk. Het plan loopt echter uit de hand... 20.35 Terloops. Nieuws in de marge. 21.20 Like Normal People. „Een koppel als een ander". Amerikaanse tv-film van Harvey Hart met Shaun Cassidy, Linda Purl, James Keach, Hope Lange e.a.: De licht geestelijk gehandicapte Roger Meyers legt zich niet bij zijn handicap neer en wil als een volwaar dig mens in de maatschappij functio neren. 22.50 Journaal. Voorafgegaan door Bel gische tiercé. 17.15 Belgisch kampioenschap zwem men te Molenbeek. Samenvattende reportage met commentaar van Carl Huybrechts. 18.00 Emilie. „Emilie geeft een tuin feestje". Belgische tekenfilmserie. 18.05 Leven op aarde. „Leven in de bo men". Voorlaatste aflevering van de dertiendelige Britse serie „Life on Earth" van David Attenborough. Deze aflevering toont de wijze waarop pri maten de moeilijkheden, die gepaard gaan met leven in bomen, hebben op gelost. David Attenborough voert ons naar Madagascar, het eiland van de vo- sapen, en naar Japan waar een bepaal de aapsoort er iets op gevonden heeft om niet te bevriezen tijdens de koude winterdagen. Ten slotte een bezoek aan Centraal-Afrika waar twee totaal verschillende aapsoorten leven: de le vendige chimpansees aan de oevers van het Tanganika-meer, en de ietwat in zichzelf gekeerde berggorilla's in het hooggebergte van Rwanda. 19.00 Duel in de diepte. Voorlaatste afle vering van een dertiendelig Neder lands jeugdfeuilleton met Lidy Sluy- ter, Peter Faber, Lex Schoorel, Ronald Carilho e.a.: Omdat ze bang is dat Ed dy teveel zal wagen om voor zijn grote vriend El Loco de diamanten op te duiken, vertelt Sylvia - tegen Eddy's DUITSLAND 1 12.10 Buitenlandjournaal 12.55 Persoverzicht 13.00 13.15 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-Raadgever: Reizen. De laat ste tips voor de zomermaanden: Het platteland van Sleeswijk-Holstein. Een strandvakantie aan de Noord- of Oostzee; De meren in Karinthiè (Oos tenrijk); Het Zwarte Woud. Een wan delvakantie van negen dagen in deze bosrijke omgeving; De Aland Eilan den tussen Finland en Zweden. 15.30 Telezirkus. Circusprogramma vanuit Aschaffenburg gepresenteerd door Peter Rapp. Gasten: Franz Alt- hoff, Roger Regor, Rolf en zijn vrien den, Bernard Brink en Murillo en Uli- ses. 17.00 Edith Stein. Laatste aflevering van de documentaire over Edith Stein, de Duitse joodse filosofie, die in een concentratiekamp om het leven is ge komen. WDR 17.30 Hier und Heute unterwegs. Regio nale actualiteiten. 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau 19.00 Blickpunkt Dusseldorf 19.22 Dummes Zeug und starke Spru- che 20.00 Journaal 20.15 Musikladen extra. Manfred Se- xauer ontvangt weer diverse Duitse sterren: Mary Roos en David Hasel- mann, Nena, Wolfgang Petry. Chris tian Frank, Bernd Schutz, Ricky King, Conny en Jean, Dieter Hallervorden, Mike Kruger en anderen. 21.45 Lotto, journaal en het woord voor zondag 22.05 Power. Amerikaanse speelfilm uit 1979 onder regie van Barry Shear met Joe Don Baker, Ralph Bellamy, Karen Black e.a DUITSLAND 2 12.00 Programma-weekoverzicht 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor buitenlandse werknemers. 14.45 Journaal 14.47 Sindbad. „Sindbad op het giere- neiland". Tekenfilmserie. 15.10 Ein Affe im Haus. „Avonturen met Alice". Judy, Josh, Joey en de chimpansee Alice nemen deel aan een schattenjacht. Hun tegenstanders zijn vier knapen, die onder alle omstandig heden willen winnen. 15.55 Roek-Pop Extra. Aandacht voor Duitse rockmuziek. Met: Spider Mur phy Gang, Ideal, Extrabreit, UKW, Hubert Kah en BAP. 16.40 Wayne und Shuster-Show. „Het monster". Wayne en Shuster voeren een scène op uit de befaamde speel film „Citizen Kane". 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Actualiteiten uit de deelstaten. 18.00 Vorsicht, Falie! De politie waar schuwt voor oplichters. Presentatie: Eduard Zimmermann. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Beate S. „Zonder vaste woon- of verblijfplaats" (5). TV-serie met Su- sanne von Borsody, Michael Fitz e.a.: Beate S. bevindt zich tussen zwervers. Eerst is alles nieuw voor haar, maar toch krijgt zij te maken met grote te genslagen. Haar vriend Franz haalt iets uit wat Beate hem niet kan verge ven. 20.15 Sergeant Rutledge. Amerikaanse speelfilm uit 1960 onder regie van John Ford met Jeffrey Hunter, Con stance Towers en Woody Strode e.a.: Sergeant Rutlegde is op de vlucht. Hij is ten onrechte beschuldigd van moord en verkrachtig. Het leger krijgt hem toch te pakken. Luitenant Can- trell gelooft echter in zijn onschuld. Hij treedt op als zijn verdediger en weet zijn cliënt vrij te krijgen. 22.00 Journaal 22.05 Das Aktuelle Sport-Studio 23.20 Operation Ganymed. Science-fic- tionfilm onder regie van Rainer Erler met Horst Frank, Dieter Laser, Uwe Friedrichsen e.a.: Na een vierjarige expeditie op de Jupiter-maan Gany- medes, keert de bemanning terug naar aarde. De verwachtingen zijn niet erg groot en de vijf mannen landen in een hun onbekend gebied. Al snel worden hun voorgevoelens duidelijk. Er schijnt een grote ramp op de aardbol te zijn gebeurd en er is geen mens meer te bekennen. Na twee dagen be reiken zij een vissersdorp. Er is water in overvloed, maar verder is er niets te halen. Het wordt een harde strijd om te overleven. 01.20 Journaal DUITSLAND 3 WDR 18.00 Let's swing. Jazzprogramma. Da ve Kamien speelt werken van Count Basie, Fats Waller en anderen. 18.30 Die Orgelbaukunst. Documentai re over het ontstaan van een groot ker korgel. 19.00 Kino der Amateure. „Trucages en experimenten". Aandacht voor teken films. 20.00 Journaal 20.15 Die Marchenbraut. „Een gelukkig einde". Laatste aflevering vafti de tv- serie: Koning Hyacint leest in de wo ning van Mayer een sprookje voor. Plotseling staan Rumborak en de heks in de woonkamer. Zij veranderen de koning in een sprookjesfiguur en het weerzien met Hans en Grietje is een feest. Met een toverring brengt Arabel la alles weer in orde. 21.10 Vor 40 Jahren. Brits filmjournaal van 5 oktober 1942. 21.30 Kraft des Gesetzes. TV-spel met in de hoofdrollen Max Eckard, Mila Kopp, Urs Bihler en anderen: In Zwit serland wordt een jongeman, die een drievoudige moord op zijn geweten heeft, ter dood veroordeeld. Een nieu we wet heeft de doodstraf reeds afge schaft, maar treedt pas over twee jaar in werking. In die tussentijd is er nie mand die de aangeklaagde wil doden... 22.50 Friedrich Luft in gesprek met Gunther Lamprecht 23.35 Journaal rrnnw virfGTVi - lAiLliVlMfti ZONDAG NEDERLAND 1 KRO 11.00 Omroepparochie. Kerkdienst in de St. Aegtenkapel te Amersfoort. NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den 19.00 Journaal TROS 19.05 Bassie en Adriaan. Kinderserie. 19.30 De bedreigde dierenwereld. „Een zeehondenkolonie". Tijdens haar on- derzoekingsreis in de bedreigde die renwereld brengt Norma Foster een bezoek aan een zeehondenkolonie aan de kust van Zuidwest-Afrika en toont ons beelden van het familieleven, het liefdesleven en de overlevingspogin- gen van de zeehonden. 19.55 Tros Sport Extra. Samenvatting van de finale van het internationale hockeytoernooi om de „Mees en Ho- pe-trofee", dat voor de derde maal wordt gehouden op het kunstgrasveld van de hockeyclub Laren. Deelnemen de ploegen zijn het Westduitse Lim burg, de Engelse kampioen Southga- te, een team van de Pakistaanse lucht vaartmaatschappij met zeven interna tionals en het elftal van de organise rende vereniging Laren. 20.25 The pride of Jesse Hallam. Ameri kaanse tv-film uit 1981 onder regie van Gary Nelson met Johnny Cash, Bren- da Vaccaro, Eli Wallach, e.a.: Jesse Hallam is een 45-jarige boer uit Ken tucky, weduwnaar met twee kinderen: Ted en Jenny. Omdat Jenny aan een ernstige ziekte lijdt besluit Jesse de boerderij te verkopen en met de kin deren te verhuizen naar Cincinnati, waar Jenny een operatie kan onder gaan. Jesse bemerkt al gauw dat het leven in een grote stad wel erg ver schilt met dat op het platteland. Zijn analfabethisme belemmert zijn kans op een baan. Er zit niet anders op dan dat hij daaraan iets zal moeten doen, maar dat botst met zijn trots en kop pigheid. Zijn zoon Ted worstelt met soortgelijke problemen. De onderdi rectrice van Ted's school, Marion Ga- lucci. wil beide heren wel helpen, maar ook dat levert de nodige proble men op... 22.00 Euro Country Music Festival. Fi nale van het Country Music Festival te Scheveningen, waar zestien groepen, duo's en solisten uit Duitsland, Noor wegen, Engeland, Ierland, Zweden en Nederland strijden om de Golden Star Award. NOS 23.00 Journaal 23.05 Nieuws voor slechthorenden De TROS-televisie zendt zondagavond de tv-film 'De trots van Jesse Hallam'uit met in de titelrol de country-zanger Johnny Cash (links). met Gregor von Rezzori. Vaak zijn schrijfmeubels prachtige antieke stuk ken, daterend uit het jaar achttienhon derd. 10.45 Die Geschichte vom Fischer, der eine Flasche fand. Poppenspel door de Kleine Bühne. 11.15 Pop Stop. Muziekprogramma met Evelyn Seibert en Peter Gorski. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Persdebat met zes journalisten uit vijf landen. Gespreksleider: Wer ner Hofer. 12.45 Journaal en Weekspiegel. Actuali teitenrubriek. 13.15 Concerto a la Russe. Opnamen van het Kammermusikfest Locken- haus 1981. 13.50 Magazin der Woche. Regionaal NEDERLAND 2 NOS 13.00 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal VARA 15.35 William Walton. „Filmportret van een componist". William Walton maakte als 11-jarig koorknaapje voor het eerst kennis met de muziek. Maar als koorknapen de baard in de keel krijgen, zijn de meesten onbruikbaar William voorzag dat en probeerde dat moment voor zich uit te schuiven. In de overtuiging dat hij wel zou mogen blijven door muziek te gaan schrijven. probeerde hij de aandacht op zich te vestigen. Zo begon een rijk en afwisse lend leven, dat William tot een der be langrijkste hedendaagse Engelse com ponisten zou maken. NOS 17.05 Studio Sport. Honkbal: Verslag van de vanmiddag gespeelde finale ronde in de 12e Haarlemse Honkbal- week; Atletiek: Reportage van de in ternationale atletiekwedstrijden te Keulen; Paardesport: Verslag van de vanmiddag verreden landenwedstrijd in het CHIO te Rotterdam. 18.35 Ti-Ta-Tovenaar 19.00 Studio Sport 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.15 Vietnam - Tienduizend dagen oor log. Tweede aflevering uit de driedeli ge documentaire bewerkt en geschre ven door Peter Arnett over dertig jaar strijd in Zuidoost-Azië, gebaseerd op exclusief filmmateriaal en interviews met ambtenaren van de Amerikaanse ministeries van binnenlandse zaken en defensie: Steeds meer Amerikaan se militairen raken betrokken bij de strijd. Zuid-Vietnam maakt kennis met de Amerikaanse „beschaving", te levisie, drank, drugs, corruptie en ge slachtsziekten. In Danang komen de eerste anti-Amerikaanse protestde monstraties op gang. Ook in Amerika groeit de verdeeldheid over de zin van deze oorlog. Defensieminister MacNa- mara treedt af en president Johnson besluit zich niet meer herkiesbaar te stellen. Bij gebrek aan kandidaten uit de Democratische Partij wordt uitein delijk de Republikein Nixon Ameri- ka's nieuwe president. NOS 22.25 Journaal 22.30 Nieuws voor slechthorenden 10.00 Eucharistieviering. Vanuit de Sint Andriesparochiekerk te Brugge. 15.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 15.30 Spel zonder grenzen. Gevarieerd spelprogramma vanuit Joegoslavië met ploegen uit: Italië, Joegoslavië, Frankrijk, Zwitserland, Portugal, Groot-Brittannië en België. 17.00 Die goeie ouwe tijd. Jan Theys presenteert de tweede aflevering van een showprogramma voor zestigplus sers vanuit Oostende. Speciale gast: Gerhard Wendland. Verder werken mee: het kinderkoor Thonada. Bert Gevaert, Jeanine Martony, Koen Cruc- ke, Walter van der Smissen, Norma Hendy, Yvette Ravell, Lily Castel, het Ballet Achille Roger en het combo „De Tijd van Toen", o.l.v. Al van Dam. 17.55 Belgisch kampioenschap zwem men. Samenvattende reportage vanuit Molenbeek met commentaar van Carl Huybrechts. 18.35 Emilie. „Emilie speelt brancar dier". Belgische tekenfilmserie. 18.45 Aardbeien - vruchten van armoe de. „Erdbeeren - Fruchte der Armut". Zwitserse documentaire van Annema- rie Friedl over de aardbeienteelt te Za- mora in Centraal Maxico. Deze docu mentaire illustreert op een indringen de wijze de gevolgen van bepaalde vormen van de zgn. ontwikkelings hulp aan de Derde Wereld. Vroeger verschafte de aardbeienteelt aan een aantal Mexicaanse boeren een be scheiden inkomen. De aardbeienteelt heeft nu echter industriële afmetingen aangenomen, waarbij de produktie- methoden alleen op winst zijn gericht, waar niet de boeren, maar de finan ciers van profiteren. 19.30 Lieve plantjes. Cacteeën (2). 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.30 Cat out of the Bag. „Katten in vrijheid". Aflevering uit de Britse do cumentaireserie „Het geheime leven der dieren" waarin een nieuwe metho de wordt getoond hoe boeren hun vee tegen roofdieren kunnen beschermen. 20.55 De Holvaks. „Het ongeval". Ne gende aflevering uit de Amerikaanse tv-serie met Glenn Ford, Julie Harris, Lance Kerwin, Elisabeth Cheshire e.a.: Julie Mae wordt by een ongeluk kige val zwaargewond. Ze moet wor den geopereerd, maar dat kost veel geld. 21.45 Peter, Paul and Mary in concert. Live-optreden opgenomen in Hamil ton Place te Hamilton, Ontario, van Peter, Paul en Mary, een van de popu lairste folksonggroepen uit de jaren zestig. 22.35 Journaal DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Tausend Jahre Byzanz. „De Mace donische dynastie". Derde aflevering uit de tv-serie over de Byzantijnse ge schiedenis. 10.30 Antiquitaten (Ver)Fuhrer (3). „Schrijfmeubelen". Documentaire 14.40 Null ist Spitze. „Een hoogstandje met gevolgen". Britse jeugdserie. 15.10 Am grunen Strand der Spree. „Bastein en Bastienne" (4). TV-serie naar het boek van Hans Scholz met Elisabeth Muller, Peter Pasetti, Ursula Dirichs e.a.: Schott bezoekt zijn oude vriend Koslowski in een dorp in de oostelijke zone. Daar verneemt hij dat de Russen weer iemand hebben opge pakt. Het gaat om Schorin, die pam fletten heeft verspreid. Midden in de nacht komt Barbel Kroll de stencilma chine van Schorin ophalen. 17.00 Lord Peter Wimsey. „Discrete ge tuigen". Misdaadserie naar Dorothy Sayers met Ian Carmichael, Glyn Houston e.a.: Een aantal voetafdruk ken en het spoor van een motorfiets leidt naar een bos waar onder een struikgewas een met diamant en sma ragd bezette talisman in de vorm van een kat wordt gevonden. De opspo ring naar een indringer begint. Wim sey en inspecteur Parker komen er achter dat de gezochte persoon veel in Parijs is geweest. Een retourtje naar de Franse hoofdstad is belangrijk. 17.45 Die Zukunft gehort den Kleinen. Waarom de middenstand nog toe komst heeft. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau 19.15 Wir uber uns 19.20 Weltspiegel. Buitenlandse corres pondenten berichten. 20.00 Journaal 20.15 Tatort. „Kindergeld". Duitse poli tieserie met Raphael Wilczek, Monika Lundi e.a.: Harald Lieck is een pech vogel. Als vertegenwoordiger van een Hamburgse firma in lingerie gaat het hem niet voor de wind. Gelukkig kan hij zijn dure bungalow verhuren aan de zakenman Herbert Hoffmann. In zijn hotel ontdekt Herbert dat het ka mermeisje zijn geld wil stelen, maar een avontuurtje met haar doet hem zwijgen. Hij neemt haar mee naar zijn gehuurde huis en een jaar later ont vangt Lieck een gepeperde rekening van Hoffmann's avontuur... 21.55 Die Kriminalpolizei rat. Tips ter voorkoming van misdaden. 22.00 Journaal 22.05 Fes. Film over de heilige Marok kaanse stad Fes, het geestelijk cen trum van Noordwest-Afrika. Fes telt 300.000 inwoners en 100 moskeeën. 22.50 Leben in Polen. Documentaire over Polen, acht maanden na het in gaan van de staat van beleg. 23.35 Journaal 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. „Heidelberg 983217". Dialoog van Hans Kasper; „Alt Heidelberg" (The Student Prince in Old Heilderberg). Amerikaanse speelfilm uit 1927 onder regie van Ernst Lubitsch met Ramon Novarro en Norma Shearer: Prins Karl Hein- rich mag naar de universiteit van Hei delberg. Hier leert hij Kathie kénnen en wordt verliefd op haar. Maar het ge luk wordt verstoord door Karl Hein- rich's vader. 12.45 Freizeit.en wat men er mee kan doen. Vrijetijdstips. 13.15 Chronik der Woche. Actuele vra gen. 13.40 Gewissenskonflikte im Beruf. „Ik behandel toch mensen". Documentai re over conflicten in diverse beroepen. 14.10 Ein Junge aus Norwegen. „Mathis en Maria". Jeugdserie: Mathis en zijn zusje Maria zijn goede vrienden ge worden. Door de nieuwsgierigheid van Maria loopt hun vriendschap ge vaar. Aansluitend: Familiezirkus. Te kenfilm van Jan W. Habarta.. 14.40 Journaal 14.45 De Actie Zorgenkind 14.55 Tatsachen. Milieurubriek. 15.25 Monkey Business. Amerikaanse speelfilm uit 1952 onder regie van Ho ward Hawks met Ginger Rogers, Mari lyn Monroe en anderen: Dr. Barnabas Fulton is een beroemd chemicus. Hy is op zoek naar het geheim van de eeu wige jeugd. Zijn vrouw Edwina lijdt onder zijn werkzaamheden en ook zijn secretaresse klaagt. Op zekere dag proeft Fulton van zijn uitvinding en het resultaat is verbluffend. 17.00 Journaal 17.02 Die Sport-Reportage 18.00 Tagebuch. Nieuws uit de katholie ke kerk. 18.15 Gunsmoke. „Een zekere Smith". Aflevering uit de Amerikaanse wes ternserie met James Arness, Milburn Stone e.a.: Op een kleine farm, die al leen door Abelia, moeder van twee kinderen, wordt gerund, verschijnt een man die jaren geleden is vertrok ken om op avontuur te gaan. Hij komt voor de laatste keer bij Abelia om hulp vragen. Abelia zoekt steun bij een sa- loonbezitter. Als deze contact zoekt met de man, komt het tot een schiet partij. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektiven 19.30 Hoffmanns Erzahlungen. Opera van Jacques Offenbach met Placido Domingo, Claire Powell, Luciana Ser- ra, Deanne Bergsma en anderen. 22.00 Journaal en Sport 22.15 Elisabeth Bergner im Gesprach. Dietlinde Turban praat met de 85-jari- ge actrice Elisabeth Bergner. 23.00 Moment! Es geht noch weiter! Teksten en liederen van Heine, Tu- cholsky en Brecht. Medewerkenden: Lutz Gorner, Sigurd Rozbroy en Ul- rich Turk. 23.30 Journaal DUITSLAND 3 WDR 18.00 Brontosaurus. Tsjechische speel film voor kinderen over bos, dieren en kinderen. De brontosaurus behoorde tot de familie van de dinosaurus, een vlees- en planteter die vroeger op aar de leefde. 19.15 Wie der Bar Honig klaute. Film opgenomen in de bergen van Noord- Amerika, waar nog veel beren in de bossen van de nationale parken voor komen. 19.30 Die Bergpredigt. „Zalig hen die naar gerechtigheid hunkeren". TV-se- 20.00 Journaal 20.15 Rudis Tagesshow. Satirisch pro gramma met Rudi Carrell, Beatrice Richter, Klaus Havenstein en Diether Krebs. 20.45 Des Menschen weite Reise in das All. „Vijfentwintig jaar ruimtevaart". Eerste aflevering van de tv-serie: Op 4 oktober 1957 begon met de lancering van de Russische satelliet Spoetnik het tijdperk van de ruimtevaart. 21.45 Kolner Treff. Gevarieerd program ma met als gastheren Armin Halle en Dieter Thoma. 23.15 Journaal NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den NEDERLAND 2 NOS 13.00 13.05 Nieuws voor slechthoren den DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Fes. Documentaire over de heilige stad Fes, het geestelijke centrum van Noord west-Afrika. 10.50 Elisabeth Bergner im Gesprach. Gesprek met deze 85-jarige actrice. 11.35 Vorsicht, Falie! Tips ter voorko ming van misdaden. 12.25 Edith Stein (2) 12.55 Persoverzicht 13.00 - 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Gut Land. Gevarieerd programma met: Beestengedoe. Serie over het le ven van de familie Meier; Frank Wid- mayer maakt een ballonvaart over West-Duitsland; Brommers. Serie over het leven van de vakantiehulpen Anschi en Michael. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 - 13.15: Programma-overname Duitsland 1 14.57 Programma-overzicht 15.00 Journaal 15.03 ZDF-Ferienprogramm fur Kin der: 15.03 Sindbad. Tekenfilmserie. 15.30 Vakantiekalender. Vakantie-acti viteiten in dorp en stad. 15.45 Lassie. „Het water stijgt". Jeugd serie: Het heeft Gedurende enkele we ken geregend. Het water in de rivieren stijgt tot een verontrustend peil. Voor de mannen van de bosdiensten bete kent dat een verscherpte waakzaam heid. 16.10 Karlsson auf dem Dach. „Het bes te spook ter wereld". Jeugdserie. 16.30 Un-Ruhestand. „Oma Luie". Oma Luie wil met de familie van haar zoon haar verjaardag vieren, maar zij ont dekt dat dat niet kan. 17.00 Journaal 17.08 Tele-IUustrierte. Gevarieerd pro gramma met actualiteiten, sport en ontspanning. Speciale gast: Iff Ben- net.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4