c Wirmond houdt zelfde college D'66-Leiden tegen rechts" college [Le/cfee agenda Alleen meisjes wagen zich op de dansvloer Bestuur en leden willen combinatie met CDA en WD niet WD haakt af Bedrijf mag niet meewerken aan pijp leiding Rusland jllzqtiK Stad en rand ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1982 LEIDEN - Het bestuur van D'66 is absoluut tegen de vorming van een nieuw college van B en W dat steunt op de partijen CDA, WD en D'66. Een belangrijk aantal le den van de partij blijkt eveneens gekant tegen een dergelijke sa menwerking. De fractievoorzit ter van de democraten, Hoeke- ma, trekt daaruit de conclusie dat een college van die drie par tijen nu praktisch van de baan is. In een ledenvergadering, gister avond, werd felle kritiek geuit op het aanbod van D'ö6 en het CDA om de WD aan een absolute meerderheid in het college te helpen en de Partij van de Ar beid buiten spel te zetten. Vol gens de voorzitter van D'66, Van der Heiden, is de vorming van zo'n college in strijd met de stra- tegieresolutie waarmee de leden vergadering van de democraten vóór de raadsverkiezingen ak koord ging. De strekking daar van is dat D'66 een college met het CDA en de WD niet actief zou nastreven. Zo'n een college zou onvoldoende recht doen aan het programma en de politieke opstelling van de democraten. Van der Heiden noemde het vol strekt ongeloofwaardig als D'66 nu toch met WD en CDA in zee zou gaan. Drukmiddel Fractievoorzitter Hoekema ver klaarde dat de voorkeur van D'66, tijdens de besprekingen over de collegevorming, steeds is uitgegaan naar een combinatie PvdA, WD en D'66. Volgens Hoekema viel met de PvdA ech ter niet te praten over een 3-2-1- verhouding waarbij de Partij van de Arbeid één zetel aan de demo craten zou hebben moeten af staan. Het aanbod dat D'66 en CDA gezamenlijk aan de WD hebben gedaan zou als drukmid del hebben moeten dienen om de PvdA over de streep te trekken. De onderhandelaars van D'66 be sloten tot dit aanbod nadat be kend werd dat de PvdA zou stre ven naar een college met de WD en hoopten dat de socialisten, door de dreiging uit de boot te zullen vallen, alsnog een plaatsje voor de democraten zouden in ruimen. Hoekema meende dat voor een dergelijke actie vol doende steun in zijn partij te hebben gevonden. Een aantal leden bleek echter flink geschrokken nu het drukmiddel gefaald heeft en het aanbod als een serieuze optie de ronde doet. Men noemde het weinig aantrek kelijk om vier jaar lang naar de pijpen te dansen van de WD en het CDA. Het raadslid Witteveen, die zich het meest voorstander toonde van samenwerking met de WD en het CDA, wekte de wrevel van zijn partijgenoten door het argument dat het pro grammatisch allemaal niet zo veel zou uitmaken met wie de de mocraten zouden samenwerken. Volgens Hoekema zou er serieus over een program gepraat moe ten worden en zou D'66 geen blanco cheque tekenen. Hij zei het aanbod aan de WD echter als afgeslagen te beschouwen omdat van de liberalen geen offi cieel antwoord i Motie Een ruime meerderheid van de aanwezige D'66-leden nam gis teravond een motie aan waarin werd uitgesproken dat door de fractie niet tot collegevorming met WD en CDA dient te wor den besloten voordat de leden vergadering in de gelegenheid is gesteld zich alsnog hierover uit te spreken. Desnoods zou binnen 24 uur een ledenvergadering bij een moeten worden geroepen. Het aanbod dat de WD is gedaan wordt niet ingetrokken. Hoeke ma zei nu niet te willen afdrui pen maar noemde het duidelijk dat door een belangrijk deel van de D'66-leden een combinatie van D'66, CDA en WD niet wordt gewenst. Hij zei zich niet in een situatie te zullen begeven waarin hij zich van de ledenver gadering zou isoleren en conclu deerde dat de combinatie CDA, WD en D'66 daarmee praktisch van de baan is. De fractievoorzitter van de demo craten meent dat een college van de samenstelling PvdA/WD er wel zal komen. Volgens Hoeke ma kunnen de ledenvergaderin gen van beide partijen hooguit nog als stoorzender fungeren, maar niet meer alles op z'n kop zetten. café- WARMOND - Burgemeester Hendrickx-Vlaar van Warmond weet zich ook de komende vier jaar verzekerd van de steun van wethouder C. van Schagen (CDA) en L. Dalhui zen (Progresief Warmond). Na een discussie van één uur tijdens de vierde bijeen komst van de collegebesprekers, gisteravond, pakte de driekoppige WD-fractie let terlijk en figuurlijk haar biezen. Breekpunt was een door de WD opgestelde inleiding voor het collegeprogramma. De liberalen wilden dat de twee zinnen tel lende tekst in het programma zou worden opgenomen. PW en het CDA weigerden op deze libe rale eis in te gaan waarna "het zwaard van Damocles", aldus mevrouw Den Ouden (CDA), op de nekken van Saris, De Vos en Vielvoye (WD) neerdaalde. Het door de WD bedachte voor woord luidt letterlijk: "Bij de op stelling van dit collegeprogram ma is gestreefd naar de formule ring van het beleid voor de ko mende vier jaar op basis van nu ter beschikking staande gege vens. Gezien de onzekere econo mische situatie kan echter de noodzaak ontstaan in deze perio de bestaande beleidsvoorne mens, regelingen, voorzieningen en gebruiken ter discussie te stellen, evenals de volgorde van uitvoering van de programma punten". Het ongewenste voorwoord moet worden beschouwd als een ui ting van onvrede die de WD heefl met de door PW en het CDA tentoongespreide "hang naar details in de tekst van het collegeprogramma", aldus een passage uit de gisteravond gepu bliceerde WD-verklaring. Vooral in het programma-onder deel over handelskwekerij Hu- jnako hespeurt de WD Humako een door PW en CDA te ver door gevoerde muggenzifterij. Zoals bekend bestaat in politiek War mond de wens Humako te ver huizen naar een andere plek in het dorp. De zo vrijgekomen ruimte kan dan worden benut voor woningbouw. Tot zover wil ook de VVD gaan. PW en het CDA willen echter meteen het nieuwe adres van Humako vast stellen. De progressieven en christen-democraten kiezen voor een lokatie in het agrarische ge deelte van Plan Zuid, maar vol gens de WD is dit nu precies het punt waarop de PW-fractie en die van het CDA te ver op de za ken vooruitlopen. De liberalen willen eerst de op stapel staande volkshuisvestingsnota afwach ten. Daaruit kan pas de vraag naar woningen worden vastge steld, zo stelt de WD. Boven dien moet eerst de bereidheid van Humako tot verhuizing wor den getoetst, zo vinden de libera len. Mevrouw Saris, WD-lijst- trekker, wees er gisteravond op dat het nu al vaststellen van een toekomstige vestigingsplaats voor Humako niets met beleid van doen heeft maar met de uit voering daarvan. Het door de li berale voorgestane voorwoord zou de mogelijkheid tot "her overweging" hebben geschapen wat betreft voornoemde, maar ook andere programmapunten, zoals de verkoopregulerende be palingen. PW-er Slingerland voerde hierop de stelling aan dat beleid en uit voering twee "niet van elkaar te scheiden zaken" zijn. "Datgene wat we de kiezers hebben be loofd moet worden omgezet in concreet beleid, dus in de uitvoe ring van de plannen die we nu maken", zei hij. Zowel de PW- fractie als die van het CDA meende dat het door de WD be- De twee huidige wethouders die ook de komende periode met burgemees- pleite voorwoord onrecht zou ter Hendrickx-Vlaar het college zullen doen aan het collegeprogramma. Warmond (links) en Van Schagen va der. Vervolgens wordt bekeken of de kandidaat "iemand zonder werk is". Pas dan geldt het ge slacht van de sollicitant als maat staf. In het verdere programma wordt onder meer gepleit voor de aan leg van minder onderhoudsei- send groen en voor het centraal stellen van sociale woningbouw met aandacht voor eigen wo- ningbezit. Dit laatste in verband met de voorgestane doorstro ming. Over de gemeentelijke ta rieven wordt verder gezegd dat "schoksgewijze" verhoging zal worden tegengegaan. Ook, zo blijkt uit het programma, wil Warmond zich in de toekomst in zetten voor een uitbreiding van regionale samenwerking op alle fronten. De portefeuilleverdeling verliep eveneens uiterst soepel. Wethou der Van Schagen (CDA) behoudt de portefeuille financiën en eco nomische aangelegenheden. Eén post daaruit, namelijk die van onderwys, stond hij opvallend gul af aan Dalhuisen (PW). Zij op Vrouwen Na het vertrek van de WD-firactie hadden het CDA en PW nog maar een klein uurtje nodig voor de afronding van het collegepro gramma. Aan bod kwam onder meer de toepassing van het prin cipe van de positieve discrimina tie bij de aanstelling van ge- meentepersoneel, een ander punt waarop de WD lijnrecht tegenover PW stond. PW wil in het geval van twee qua capacitei ten gelijkwaardige maar van ge slacht verschillende sollicitanten de baan automatisch toekennen aan de vrouwelijke kandidaat. De WD wil wat deze discussie betreft eerst kijken naar wie van de twee de kostwinner is. Vol gens PW is dit echter in strijd met de wet gelijkberechtiging man en vrouw. Het CDA zat wat deze zaak betreft tussen beide kemphanen in. De progressieven en het CDA kwamen uiteindelijk overeen dat prioriteit zal worden verleend aan eerst een Warmon- Discokampioenschappen: VOORSCHOTEN - Het Voorscho tels discokampioenschap gister middag, was een volledige meis jesaangelegenheid. Geen enkele jongen onder de zestien jaar durfde op de betonnendansvloer van het jongerencentrum 'De Lindehoeve' de beentjes in de lucht te gooien. Een Leids dames koppel, Angelique van Bohemen en Marianne Bey won het eerste Voorschotense kampioenschap. In het kader van het nieuwe sei zoen, besloot de Lindehoeve voor de scholieren een discowedstrijd te houden. Iedere vrijdagmiddag is de stal van de oude boerderij aan het Van der Haarplein het domein van de scholieren. Top— veertig-werk schalmt dan uit de grote luidsprekers en de disco dans wordt uitgevoerd. Om het geheel nu eens een ander cachet te geven, besloten de medewer kers van de Lindehoeve om een danspaar naar het Voorschoten se centrum te halen. "We zijn al twee jaar Nederlands danskampioen", zegt dansprof Ruud Vermey. Samen met zijn partner Yvonne Vrolijk heeft hij zich gespecialiseerd op de latin en disco-dans. "In oktober gaan we naar de wereldkampioen schappen in Tokio. Vroeger heb ben we in Parijs veel gedanst, in het Lido en Las Vegas. Daarna zijn we vrij snel in Nederland aan de top gekomen. Binnen een jaar waren we Nederlands kam pioen", zegt Vermey. Dansen is bewegen, je uitleven. De jeugd ziet het dansen vaak als iets oubolligs. Het is een echte sport voor sportieve jongelui", al dus Vermey. En het ongecontro leerde springen van een punker? "Zo iemand zie ik liever gek springen, dan een ander die maar een beetje op de plaats staat te bewegen". Rijtje dansen De stal van de Lindehoeve is onder tussen redelijk druk bezet met tie ners. Op de klanken van de disco staan twee rijen meisjes elkaar aan te kijken en dansen. De mees ten op de plaats. Losjes schuife len de beentjes en de handjes wapperen langs het lichaam. Een enkeling waagt het om zich rond te draaien. De jongens blijven vooralsnog aan de kant zitten. Angst om mee te doen? Als de fo tograaf zijn werk aan het uitoe fenen is, staan ze 'dreigend' op en gaan stoer achter de meisjes staan De jongens worden plotse ling een stuk 'breder', door de schouders omhoog te duwen en de armen wijd te laten hangen. Maar dan is het zover. Het dan spaar loopt de trap af tot aan het midden van de stal. Hij in stem mig zwart, zij in het geel. Een tien minuten durende show ivordt opgevoerd. De tieners, zo wel de meisjes als jongens kijken langs de kant ademloos toe. De vloer waar normaal zo'n hon- Dansen derd mensen kunnen swingen, wordt nu volledig gebruikt door Vermey en Vrolijk. Tien dansparen, bestaande uit meisjes, willen de strijd wel aan om het discokampioenschap van Voorschoten. Het duo Vermey—- Vrolijk heeft het voor hen gemak kelijk gemaakt. "Laten we ze maar gewoon vrij laten dansen, kan kijken wij wel wie zich het beste beweegt". En daar gaan ze dan van start. Nog steeds op de plaats blijven staan en losjes be wegen. De show heeft weliswaar indruk op hen gemaakt, maar van enig invloed op hun 'stijl' is nauwelijks iets te merken. "Oké, dan mag iedereen nu weer even dansen en daarna gaan we over tot de finale", zegt Vermey tegen de aanwezigen "Wel leuk en gezellig hè". In de finale zitten vier koppels, die om de eerste prijs gaan strijden. Om onduide lijke redenen dansen tijdens de Vrouwenhuis, Hooigracht 79: avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit, Caeciliastraat 18: jongerencafé tot onge veer 20 jaar, 22 uur. Jongeren Advies Centrum, Caecilia straat 67, 14-17 uur. Zoeterwoude. Terrein v.v. Meerburg: start Rijnstreek Molenwandeltochten 9- 14 uur. Voorschoten. Lindehoeve discoavond, 21 uur. Leiderdorp. Informatiemarkt en brade rie, Santhorst. 10 uur. Sjelter, korfballen en viswedstrijd, 9 ZONDAG Leiden. Leidse Werkgroep Homosek sualiteit, Caeciliastraat 18: sociëteit "De Roze Salon", 14-18 uur. Voorschoten. Sporthal Vliethorst: start Delftlandtoer en Veluwetochten, fiets tochten, 8.30 uur. Zoeterwoude. Terrein v.v. Meerburg: start Rijnstreek Molenwandeltochten, 9-14 uur. Wassenaar. Kerkconcert Dorpskerk, 19 MAANDAG Leiden. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizerlaan: bejaardensoos Zuid- West, 14.30 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Voorschoten. Dorpskerk: orgel-beiaard- VOORSCHOTEN Het Voorscho- -"Boerhaavedistnct, Binnenstad- tense bedrijf Sensor BV aan de noord, Groenoord, Kooi en Merenwijk: tif - i zijn Ame- zaterdag 08.00 uur tot zondag 08.00 i Woelwijklaan mag t rikaanse moedermaatschappij Geosource geen seismometers leveren voor de aanleg van S. Kooyman, Noordeindsplein 2a, teL 122268; spreekuur volgens afspraak. Zondag 0.8.00 uur tot 24.00 uur: idem. Russische Püpleiding voor aard- S gas naar West-Europa. Het be drijf had van een Franse maat schappij opdracht gekregen om deze meters te leveren als onder deel Vein een Russische order aan die maatschappij. Het zou Sen sor drie maanden werk hebben opgeleverd. Dat heeft de industriebond FNV vernomen bij besprekingen over straat 24~tel. 764035? spreekuur volgens wijk, Professorenwijk, de Waard: dag 08.00 uur tot zondag 08.00 uur W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; spreekuur 12 uur en 17 uur. Zondag 08.00 uur tot 24.00 uur: idem. Wijk III - Morskwartier, Haagwegkwar- tier, Zuid-West: zaterdag 08.00 uur tot zondag 08.00 uur H.J.H.R. Prince, Von dellaan 58, tel. 761754; spreekuur vol gens afspraak. Zondag 08.00 uur tot 24.00 uur: W. Schellekens, Paganini- haar beurt behoudt 'welzijn' (waarin nu 'onderwijs' is onder gebracht), 'volkshuisvesting' en 'sociale zaken'. Het loco-burge meesterschap blijft bij Van Scha gen. Openbare werken Een en ander betekent dat burge meester Hendrickx in het bezit blijft van de portefeuilles ruimte lijke ordening en openbare werken. Over de portefeuille openbare werken merkte Slin gerland op dat deze naar de me ning van zijn fractie "niet goed rolt". Vooral milieuaspecten (huisvuilplanologie en de hinder wet) worden volgens PW nogal eens verwaarloosd. Overeenge komen werd dat CDA en PW de zaak het komende jaar zullen aanzien en dat als er na die ter mijn nog onvrede bestaat over het beheer van de portefeuille openbare werken deze eveneens in het bezit van Dalhuisen zal ko- WIM KOEVOET de werkgelegenheidssituatie bij Sensor, dat 110 werknemers heeft. Sensor had voor de seis mometers al een contract geslo ten met het Franse bedrijf. Vol gens districtsbestuurder Dick ter Wisscha van de industriebond FNV, is de opdracht tot annule ring het rechtstreekse gevolg van het Amerikaanse overheidsbe leid. De Verenigde Staten heb ben politieke bezwaren tegen de aanleg van een pijpleiding voor de levering van Russisch aardgas aan West-Europa. In een brief aan het ministerie van economische zaken heeft de in dustriebond FNV gevraagd hoe de overheid denkt over in Neder land gevestigde bedrijven die zich moeten aanpassen aan het Amerikaans overheidsbeleid. De bond vindt het belangrijk dat er snel een heldere en concrete uit spraak van de overheid hierover komt. Volgens Ter Wisscha is de op dracht voor Sensor belangrijk. Het bedrijf produceert uitslui tend voor de export, maar heeft te maken met een aarzelende markt. Bovendien zal het Franse bedrijf bij Sensor een schade claim van enkele miljoenen gul dens indienen wegens de annule ring van de opdracht, aldus Ter Wisscha. afspraak. De praktijk van de artsen Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Verhage en Zwynenburg wordt zaterdag waargenomen door M.J.H. van Tol, De Sitterlaan 80, tel. 142427; spreekuur van 11.00 tot 11.30 in het gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Zondag neemt waar: R. van Leeuwen, Hooigracht 48a, teL 133834; spreekuur van 11.00 tot 11.30 in het gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. LEIDERDORP - Zaterdag M.B. Lands meer, Drakestein 2, Leiderdorp, tel. 413913. Zondag F.O.A.M. Kemme, Gro- tiuslaan 12, Leiderdorp, tel. 893139. Spreekuur zaterdag en zondag van 12.30 tot 13.00 uur, Florijn 10, Leiderdorp, tel. OEGSTGEEST - Van zaterdag 10.00 tot maandag 7.30 uur: E.J. Roelants, Frans Halslaan 10, Oegstgeest, tel. 153747. VOORSCHOTEN - Zaterdag B. Scho- -tanus, Leidseweg 305, Voorschoten, tel. 071-766462. Zondag F. Koopmans, Sir WinSton Churchilllaan ,tel. 6352. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt van vrijdag 20 augustus tot 27 augustus waargenomen door de Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, Voorschoten, teL 2525; Boehmer, Florijn 19, Leider dorp, tel. 894440 en Beker, Lytweg 4, Oegstgeest, teL 155482. DIERENARTSEN LEIDEN - Voor de praktijk van Muur- ling. Helder en Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Voor de praktijk van Van der Wouw en Vest- jens: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. OEGSTGEEST - R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. VOORSCHOTEN - C. Westgeest, Leid seweg 560, tel. 071-768616. Wielrennen In Zoeterwoude wordt zondag het laatste deel van het wieler kampioenschap van Zoeter- TANDARTSEN woude afgewerkt. Herensenio ren rijden een criterium over 55 kilometer. Afgelopen zondag ging deze wedstrijd niet door wegens het slechte weer. Na de twee eerste onderdelen (een -■ tijdrit en een sprintwedstrijd) OtllClCIlt finale vijf paren. Waarschijnlijk een 'illegalen-paar' dat het wel leuk vindt. Een Leids paar gaat uiteindelijk met de eer strijken. leidt Cock v.d. Hulst het alge meen klassement, gevolgd door Dennis v.d. Berg en Adrie van Diemen. Bij de dames en de ju nioren is de uitslag al bekend: winnaars zijn respectievelijk Anneke de Jong en Wim Oost- dam. De wedstrijd van zondag wordt voorafgegaan door een "dikke-bandenrace" voor inwo ners van Zoeterwoude. Aan vang twaalf uur op het indus trieterrein. De organisatie is in handen van de KPJ. Fietsen In Leiderdorp kan men zondag vanaf tien uur meedoen aan een fietstocht. De organisatie is in handen van de 'Rakkers van Leiderdorp'. De tocht gaat over 30 kilometer. De start is bij manege Liethorp in de Bloemerd. mishandeld LEIDEN - Zonder enige aanleiding werd een 25-jarige student de af gelopen nacht tegen half een op het Kort Rapenburg aangevallen door drie Leidenaars en mishan deld. H(j heeft zich onder medi sche behandeling moeten laten stellen. De politie wist het trio aan te houden. Het betrof twee jongens van achttien jaar en één van vijftien. WASSENAAR In de dorpskerk van Wassenaar wordt zondag avond om zeven uur een kerk concert gegeven. Verschillende werken worden ten gehore ge bracht door de huisorganisten Van Biezen, Jansen en Lands- LEIDSCH ilSfe DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad 8 V Hoofdkantoor Witte Srnqel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071 144941 Geen krant ontvangen tel 07«-123i43 tussen 18 00-19 30 uur (nabfzorging na 19 30 uur), zaterdag van 16.30-18 00 uu. Abonnementsgelden bi| vooruitbetaling te voldoen Bi| automatische overschn|ving geen administratie- en abonnementsgelden urtslurtend giro 3203571 l.n.v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57,35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post I 307.30 0.80 Directie G Koopman Pfv Alg redactiechef Rubriekchefs J Kroon (stad) B W.T. Jungman (plv) Hing v W F J Wirtz (binnenland, buitenland, economie) J Ruygrok-Hoogeveen W. C. H. Schrama (nieuwsdienst en feature) P. C Rosier (radio, televisie, kunst) S. J. de Groot (geestelijk leven) correspondenten o a in. Bonn, Brussel. Londen. Parits Washington, Cfriro. lel 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2