TELEVISIE TELEVISIE ZONDAG Radio - tv ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1982 ZATERDAG NEDERLAND 1 NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den. 15.30 Journaal VARA 15.32 Vara's filmclub 15.33 Het bed onder de grond. Tsjechi sche tekenfilm. 15.40 Het geheim van de levensbron. Amerikaanse jeugdfilm in twee delen naar het boek van Natalie Babbit. Deel 1 Winnie Foester is een avontuurlijk klein meisje, dat in een groot deftig huis woont. Thuis vinden ze dat ze zich daar ook naar moet kleden en ge dragen. mooie jurkjes, niet klimmen en hollen! Maar als er een reizend cir- cusje in de buurt komt is ze natuurlijk razend nieuwsgierig... 16.35 Scooby Doo en Scrappy Doo. „Scooby op heksenjacht". Tekenfilm van Hanna Barbera. 17.00 De film van ome Willem. „Ome Willem heeft een lui oog". NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden 18.58 Journaal TROS 19.00 Met muziek door het leven. ..The Toot, Whistle, Plunk and Boom", te kenfilm van Walt Disney. 19.10 Rio Lobo. Amerikaanse western (1970) van Howard Hawks, met John Wayne. Jennifer O'Neill en Jack Elam: Het verhaal speelt zich af vlak voor het eind van de Amerikaanse burgeroor log. en begint met een spectaculaire trcinroof. De beste vriend van Union Kolonel McNally komt daarbij om het leven en McNally zet de achtervolging in op twee verraders die hij verant- woordlijk acht voor de dood van zijn vriend. Tijdens de achtervolging wordt hij echter gevangen genomen door de zuidelijke soldaten, die hem gebruiken om door de vijandelijke li nies te komen. Na de oorlog vervolgt McNally zijn speurtocht naar de twee verraders. Hij vindt ze in „Rio Lobo", waar zij de stad terroriseren. McNally gaat aan de slag om de stad te bevrij den en de dood van zijn vriend te wre ken. 20.45 Familiekwartet. Spelprogramma waarin Piet Bambergen, Marie-Cecile Moerdijk. Donald Jones en Rita Corita het opnemen tegen een bekende Ne derlandse familie. Presentatie: Moni que van Erp. NOS 21.30 Journaal TROS 21.55 Tros Sport. Aandacht voor de gis teren gespeelde wedstrijden in het Amsterdam 707-voetbaltoernooi met samenvattingen van de wedstrijden tussen AZ'67 en FC Koln en Ajax-Tot- tenham Hotspurs. 22.15 Arch of Triumph. Amerikaanse speelfilm (1948) onder regie van Lews Milestone naar het gelijknamige boek van Erich Maria Remarque met Ingnd Bergman, Charles Boyer en Charles Laughton: Parijs 1938: Op een regen achtige avond ziet de Oostenrijkse vluchteling Dr. Ravic een vrouw, waarvan hij vermoedt dat zij een einde aan haar leven probeert te maken. Hij neemt haar mee naar zijn hotel, waai zij vertelt dat de man waarvan zij houdt is gestorven en dat noch de poli tie noch het hotel waar zij verblijft van dit feit op de hoogte is. Dr. Ravic re geit alles voor haar en licht de politie in. Hij belooft contact met haar te hou den en keert terug naar zijn missie: de speurtocht naar Haake, de Gestapo agent die hem heeft gemarteld en de dood van zijn kameraden op zijn ge weten heeft. Dan krijgt hij een briefje van de vrouw met het verzoek contact op te nemen... NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00 -Nieuws voor slechthorenden 18.45 Toeristische tips 18.54 Bereboot NCRV 18.59 Alfons. Zweedse animatieserie. Deel 9: „Niet zeuren. Alfons". 19.10 Zo moeder, zo dochter. Spelpro gramma o.l.v. Gerard van den Berg. Wie is de „echte" moeder van Wille- ke". Rien Poortvliet, Nen van Rams- horst, Dick Passchier en Anne van Eg- mond proberen achter de juiste fami lierelatie te komen. 19.35 Verhalen uit de bijbel. „Jozef in Egypte". Aflevering uit de Amerikaan se serie „The Genesis Project", een zo authentiek mogelijke verfilming van het eerste bijbelboek. NOS 19.52 Journaal NCRV 20.27 Maggie Forbes. Britse politieserie met Jill Gascoine, Brian Gwaspari en Nigel Rathbone: „Alan". Bij het oplos sen van een ontvoeringszaak is Maggie bevriend geraakt met Alan Lawson. Al een paar keer heeft ze een vanwege haar werkzaamheden een afspraak met hem moeten afzeggen. Op het ogenblik is ze druk bezig met het op sporen van een persoon, die na een do delijk ongeluk te hebben veroorzaakt is doorgereden. Is het louter toeval dat Alan's auto al enkele dagen spoorloos 21.20 Hier en Nu. Actualiteitenrubriek 21.50 De Ontsnapping. Amerikaanse speelfilm van Robert Lewis met Timo- ty Bottoms, Kay Lenz. Collen Dew- hurst. De film is gebaseerd op het boek dat de Amerikaan Dwight Wor ker schreef na zijn ontsnapping uit de beruchte Lecumberri-gevangenis: Het is 1973 als Dwight Worker (Timothy Bottoms) op het vliegveld van Mexico City wordt gearresteerd. Men ver denkt hem ervan cocaine te hebben willen smokkelen. Zonder vorm van proces belandt hij in de Lecumberri- gevangenis. Een gruwelijke gevange nis, waar corruptie en onmenselijke behandeling aan de orde van de dag zijn. Ontsnappen is onmogelijk... Ten minste. dat wordt hem door iedereen verteld. 23.30 Tot besluit. Hoe christen te zijn in de huidige sociale en economische si tuatie. NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor slechthorenden 18.00 Emilie. Belgische kinderserie: „Emilie en de paaseieren". 18.05 Leven op aarde. „Life on Earth". 13-delige serie van David Attenbo- rough over „leven" vanaf de eerste pri mitieve cellen tot de planten en dieren die nu leven: „Jagers en prooien". Da vid Attenborough wijdt uit over de ge schiedenis en natuurlijke historie van roofdieren en prooien in de Zuidame- rikaanse pampa's, de Ngorongoro kra ter in Tanzania, de prairies van Noord- Dakota en het Engelse bosland. 19.00 Duel in de diepte. 13-delig Neder lands jeugdfeuilleton met Lidy Sluy- ter. Peter Faber, Lex Schoorel en Ro nald Carilho. Afl 11: Gomez en zijn vrouw keren van een zakenreis op Bo naire terug in gezelschap van John Van de Velde, een fanatiek duiker. John wil graag mee met Eddy en Syl- Timothy Bottoms als Dwight Worker in de Amerikaanse speelfilm "Escape", vanavond op NCRV-tv. via, die zijn gezelschap echter niet op prijs stellen omdat ze op zoek zijn naar het wrak van de Cucaracha, waarin de diamanten nog moeten liggen. "19.28 Juke-box. Lio met „Amoureux So litaires". 19.32 Tiercé, Lotto, mededelingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal 20.10 De Kolderbrigade. Belgische tv- serie van Romain De Coninck. Afl. 5: „De ontvoering". Een jong meisje werd ontvoerd, en na betaling van los geld teruggevonden. Wie doet nu zoiets? Een garagehouder, met strafre gister, de vader of de broer van het meisje? De Kolderbrigde brengt licht in de zaak. 20.45 Glen en Tanya. Amerikaanse country-show met Glen Campbell en Tanya Tucker, opgenomen in Reno. Glen en Tanya zingen o.a.: Stars, Rhi nestone Cowboy, McArthur Park, My Song. Delta Down, Southern Nights, Farther along en een Beach Boys medley. 21.40 Washington Mistress. „Minnares in Washington". Amerikaanse TV-film (1981) van Peter Levin met Lucie Ar- naz, Richard Jordan, Tony Bill en Pe ter Hobbs: Vijfjaar geleden ontmoette Maggie Parker in Washington Michael Reynolds, een geziene figuur in poli tieke kringen. Maggie werd sterk aan getrokken door de combinatie van Reynolds fysiek en de politieke macht die hij uitstraalde. Ze offerde alles voor hem op, zei haar carrière vaarwel om zijn minnares te worden. Dat bete kende niet dat ze met hem ging sa menleven: zijn positie maakte dat on mogelijk. Vijf jaar lang bleef Maggie hem trouw, ze baarde zijn kind en voedde het op terwijl hij haar aan het lijntje hield met beloften over een scheiding van zijn vrouw. Nu heeft Reynolds eindelijk de moed opge bracht zijn verhouding met Maggie openbaar te maken, en daarmee zet hij zijn politieke en sociale positie op het spel. Voor Maggie komt zijn beslissing te laat... 23.10 Journaal. Voorafgegaan door Tier- DUITSLAND 1 12.05 Terugblik 12.25 Aspekte. Cultureel magazine. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-Raadgever. „Techniek' 15.30 Und nachstes Jahr am Balaton. Oostduitse speelfilm (1980) van Herr mann Zschoche. met Odette Bereska en RenOe Rudolph: Ines en Jonas, twee jonge mensen uit de DDR heb ben zich door Ines' ouders laten over halen met hen op vakantie naar Bulga rije te gaan. In de trein komt het al tot ruzie en het gezelschap valt uiteen. Tenslotte treft het gezelschap, enige ervaringen rijker elkaar weer aan de Zwarte Zee. 17.00 Edith Stein (1). Documentaire film van Karlhans Reuss en Ulrich Dob- schutz over de ontwikkeling van Edith Stein: Jood, atheist, christen, haar in trede in de orde van de Carmelieten en haar dood in het concentratiekamp van Auschwitz. WDR 17.30 Hier und Heute unterwegs. Regio nale actualiteiten. 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau 19.00 Blickpunkt Dusseldorf 19.22 Dummes Zeug und starke Spru- che 20.00 Journaal 20.15 Von Haus zu Haus. Show-amuse mentsprogramma met o.a.: Shakin' Stevens, Carl Bay, Lolita, Norbert Schramm, White River Bluegrass Band. 21.45 Lotto en Journaal. Aansluitend: Das Wort zum Sonntag. 22.05 Les innocents aux mains sales. Frans-Duits-Italiaanse film (1974) van Claude Chabrol met Romy Schneider, Rod Steiger en Paulo Giusti: Julie Wormser, gehuwd met een schatrijke oudere man die verslaafd is aan drank, begint een verhouding met Jeff Marie, een onbegaafde maar knappe jonge schrijver. Ze besluiten haar man uit de weg te ruimen... 00.10 Journaal DUITSLAND 2 12.00 Programma-weekoverzicht 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor Portugezen, Italianen en Turken. 14.45 Journaal 14.47 Sindbad. „Avonturen op het dwer geiland". Tekenfilmserie naar vertel lingen uit „1001 Nacht". 15.10 Des Abenteuer, ein Archaologe zu sein. Documentaire over archeologie, een hobby die in Duitsland de laatste jaren zeer populair geworden is. 15.55 Schau - mach mit. Tips voor vrije tijdsbesteding. 16.15 Am ende der Allee. Jeugdfilm van Katrin von Glasow, met Johanna Pa pen en Ferdinand von Seckendorff: Een jongeman stopt met zijn auto voor een oud herenhuis. Geconfronteerd met een voorbij tijdperk, maakt hy een reis door de tijd. 16.35 Wayne und Shuster-show. „Dro men, ook al ben je 80". Grappen en slapstick met twee komieken. 17.10 Landerspiegel. Actualiteit uit de Bondsrepubliek. 18.10 Erkennen Sie die Melodie? Muzi kaal spelprogramma. M.m.v. Aniko Benko, Janis Martin, Christiana Deu- tekom e.a. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Journaal 19.30 Beate S. De geschiedenis van een twintigjarige. Duitse tv-serie met Su- sanne von Borsody en Peter Ken: Afl. 4: „De peetfamilie". Beate is door haar ouders bij familie ondergebracht. Zij voelt zich van haar vrijheid beroofd en wordt verliefd op een hippie, die voor haar de ongebondenheid symboli seert. 20.15 Der Garten der Finzi Contini. Ita liaanse film (1970) van Vittorio de Sica met Lino Capolicchio. Dominique Sanda en Fabio Testi: - Ferrara 1938. Voor de joodse aristocratische familie Finzi Contini breken moeilijke tijden aan. De knappe dochter Micol zoekt vertwijfeld afleiding in de liefde. Na de dood van haar broer Alberto wordt de familie afgevoerd naar een concen tratiekamp. 21.45 Journaal 21.50 Das Aktuelle Sport-Studio. Re portages, interviews, lotto. 23.05 The Spikes Gang. Amerikaanse film (1973) van Richard Fleischer met Lee Marvin, Gary Grimes en Ron Ho ward: Drie jongens van het platteland, Will, Les en Tod. lopen van huis weg. Ze komen in contact met bankrover Harry Spikes en raken door zijn toe doen op het pad der misdaad. Als de jongens uiteindelijk achter het ware karakter van Harry Spikes komen, is het te laat... 00.40 Journaal DUITSLAND 3 18.00 Let's Swing. Vijfde afieverig uit een serie van Dave Kalmien over im provisaties in de jazz. 18.30 Das Jahr im Garten 19.00 Kino der Amateure (2). „Reporta ge uit Hamburg". 20.00 Journaal 20.15 Die Marcheijbraut. TV-sprookje van Milos Macourek en Vaclav Vorli- cek. Afl. 5: Rumburaks grote kans". Het lukt de valse koningin in het bezit te komen van de tovermantel en de toverring. 21.10 Vor 40 Jahren. Brits filmjournaal van 24 augustus 1942. 21.30 Heydrich in Prag. TV-film van Pe ter Adler onder regie van Rolf Ha- drich, met Martin Benrath, Horst Eisel e.a.: Op 27 mei 1942 stonden twee le den van de Tsjechische ondergrondse beweging, aan de stadsrand van Praag, gewapend met een machinege weer en een handgranaat, te wachten op de doorkomst van de SS-Obergrup- penfuhrer Reinhard Heydrich: Deze film reconstrueert het gebeuren en de rampzalige gevolgen. 23.00 Journaal NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den 19.00 Journaal NCRV 19.05 Rollebol. Franse poppenserie. 19.10 Hoogepunten uit „U zij de glorie". Vanavond de tweede van drie compi laties met opnamen van koren en sa menzang uit Zevenbergen, Oud-Beij- erland en Kruiningen. Het NCRV-bla- zersensemble en organist Jan Bone faas verzorgen de muzikale begelei ding. 19.45 Ja, natuurlijk - Extra. Antoon van Hooff toont een waterpoel in Etosha National Park in Namibië waar de be zoekers en de vaste bewoners van de drinkplaats voor soms komische en dramatische gebeurtenissen zorgen. 20.40 Verboden te lachen. „Tiny Revolu tions". Brits televisiespel met Freddie Jones als Jan Kalina: Tien jaar gele den was Jan Kalina - schrijver van po litieke cabaretteksten - de populairste humorist van Tsjechoslowakye. De communistische autoriteiten verdroe gen zijn politiek geladen grappen niet en hij werd in 1972 gearresteerd en be schuldigd van ondermijnende activi teiten tegen de staat. Een jaar lang on dervragingen volgde, waarna hij schuldig werd bevonden en twee jaar gevangenisstraf kreeg. Vanwege zijn slechte gezondheid kwam hij na der tien maanden vrij. Samen met zijn ge zin mocht hij zich in West-Duitsland vestigen, waar hij in januari 1981 stierf Dit op werkelijke feiten geba seerde televisiespel is een meeslepen de mengeling van humor en bittere ernst en toont hoe een gevierde humo rist tot staatsvijand verklaard kan wor den. 21.50 Protestanten in Frankrijk. Om streeks 1530 begonnen de eerste predi kers de leer van Calvijn te verspreiden in de Franse provincie Languedoc en breidde zich uit tot o.a. in de Ceven- nen en de Ardèche. Tot op de dag van vandaag heeft de protestantse bewe ging daar kunnen standhouden, on danks een verleden van wrede gods dienstoorlogen, vervolging en onder drukking. NOS 22.40 Journaal 22.45 Nieuws voor slechthorenden 22.50- 23.10 Studio Sport-Extra. Ver slag van de finalewedstrijd van het „Amsterdam 707"-voetbaltoernooi. NEDERLAND 2 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal KRO 15.35 De magie van David Copperfield. De jonge illusionist David Copperfield beheerst zijn vak tot in de perfectie. Hij brengt niet zomaar een goochel- show, maar hij verweeft zijn trucs met 16.40 Herinnering aan Fatima. Feest van Maria-ten-Hemelopneming. Re portage van de avondprocessie in Fati ma op 12 mei, toen paus Johannes Paulus II in aanwezigheid van tiendui zenden pelgrims Maria dankte voor het feit dat hij een jaar eerder een aan slag op zijn leven mocht overleven. NOS 18.05 Studio Sport-Extra. Paardesport: verslag van het WK-vierspannen te Apeldoorn. 18.35 Tita-Tovenaar 19.00 Studio Sport. Aandacht aan de in ternationale atletiekwedstrijden te Ni ce; de Grote Prijs van Oostenrijk voo Formule-l-wagens; de honkbalwed strijd Nederland-Amerika in het kader van de Haarlemse Honkbalweek en de Nederlandse tenniskampioenschap pen te Schevingen. 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.15 Vietnam - Tienduizend dagen oor log. Eerste aflevering van de driedeli ge documentaire „Vietnam - The ten thousand day war"; een onthutsend verslag van dertig jaar strijd in Zuid- oost-Azië. Samengesteld uit inter views en (film)archiefmateriaal uit Washington en Hanoi, door een groep Canadese filmers en jounalisten, on der eindredactie van Peter Arnett, die 12 jaar de leiding had van Associated Press te Saigon. In dit eerste deel: de periode vanaf de Tweede Wereldoor log tot de komst van de eerste Ameri kaanse mariniers in 1965. De Fransen zijn dan allang uit Indochina verdre ven na de beslissende slag bij Dien Bien Phoe, is Vietnam op de conferen tie in Genève in tweeën gedeeld en is president Kennedy al opgevolgd door L. B. Johnson. NOS 22.15 Journaal 22.20 Nieuws voor slechthorenden 11.00 Eucharistieviering. Vanuit Engel berg. 12.00 Te Deum van Zoltan Kodaly. Con cert vanuit de Kroningskerk van de Vesting Buda met als solisten. Klara Takacs, Denes Gulyas, Kolos Kovats. Orgel: Sandor Margittay. M.m.v. het koor van jonge muziekliefhebbers en het Hongaars Staatsensemble o.l.v. Ja nos Ferencsik. 15.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 15.30 Harold Lloyd. Komische film uit de oude doos met fragmenten uit: „Why pick on me?" en „His Royal Sly- 15.55 Juke-Box. Sky met „Toccata". 16.00 Wielrennen. Rechtstreekse repor tage van de Grote Prijs Eddy Merckx. 17.00 Blue Hawaii. Amerikaanse speel film uit 1961 onder régie van Norman Taurog, met Elvis Presley, Nancy Wal ters e.a.: Na twee jaar legerdienst komt Chad Gates terug naar Honoloeloe. Zijn snobistische moeder wil dat Chad in het ananasbedrijf van de familie komt werken, maar de jongeman voelt daar niks voor. Hij wil een baantje bij het reisbureau waar zijn vriendinnetje Maile werkt. Chad krijgt werk als gids voor een groep van vier jonge meisjes en hun lerares, Abigail Prentice. Op een fuifje voor Chads' terugkomst wordt Maile hartelijk begroet door va der Fred, maar moeder Sarah Lee steekt haar afkeuring niet onder stoe len of banken. 18.40 Emilie. „Emilie en de Zoo". Belgi sche tekenfilmserie. 18.45 Before the Year 2000. „Alternatie ve energie". Finse documentaire over de mogelijkheden en beperkingen van de verschillende (alternatieve) ener giebronnen, toegelicht door de Brit dr. Long. 19.30 Lieve plantjes. Vandaag: Cacteeën (1). 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 sportweekend 20.30 Little Gentleman in Black Velvet. „Het mannetje met de fluwelen jas". Britse documentaire over de mol uit de serie „Het geheime leven der die ren". Er is een mol geweest die de dood veroorzaakte van een Engelse koning; een mol is de held van een klassiek Engels kinderverhaaltje. Maar Mollen zijn de aartsvijanden van boer en tuinder. 20.55 De Holvaks. „Laatste biecht". Achtste aflevering uit de tiendelige Amerikaanse tv-serie rond de beleve nissen van dominee Holvak en ziin ee- 21.40 Barry Manilow - One voice. Ame rikaanse show met Barry Manilow en Dionne Warwick. Zij brengen o.m.: „You could show me". „Rain", „We'll meet again", „Déja vu", „I'll never lo ve this way again" en „One Voice". 22.30 Journaal DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Tausend Jahre Byzanz (2). „De pe riode van keizer Justinianus". Docu mentaireserie waarin mozaieken en fresco's getuigen van de geschiedenis van het Byzantijnse rijk. 10.30 Antiquitaten - (Ver)Fuhrer (2). „Gestoffeerde meubels". Documentai reserie over antiquiteiten met Gregor von Rezzori. 10.45 Het programma met de muis 11.15 Tempo 82. „Nieuwe beelden bij nieuwe muziek". Filmoverzicht van Michael Bentele en Thomas Merker over een nieuwe stroming in de mu ziek: Deutsche Welle. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Persdebat met zes journalisten uit vijf landen. 12.45 Journaal 13.15 Sinfonia concertante Es-Dur. Symfonie voor viool, viola en orkest KV 364 van Wolfgang Amadeus Mo- zart. 13.50 Magazin der Woche. Regionaal 14.50 Null ist Spitze. „Een vurige ver jaardag". Britse jeugdserie: Alle leden van de familie Bagthorpe zijn iets bij zonders, alleen jack en zijn hond Null zijn „alledaags". Jacks oom besluit van hem een profeet te maken. 15.20 Am grunen Strand der Spree. „Pruisisch sprookje". Derde afleve ring uit een serie van Fritz Umgelter en Remhart Muller-Freienfels naar een boek van Hans Scholz. Met: Elisa beth Muller, Peter Pasetti, Leni Ma- renbach e.a. Hesselbarth vertelt uit de familiekroniek van de Bibienas. 17.00 Lord Peter Wimsey - Diskrete Zeugen (1). „Discrete getuigen". Mis daadserie van Hugh David naar een roman van Dorothy L. Sayers met Ian Carmichael. Mark Eden, Glyn Hous ton en anderen 17.45 Aus grauer Stadte Mauern. Docu mentaire van Richard Biank over de ecologische beweging in Duitsland. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau. Met o.m. het doel punt van de maand. 19.15 Wir uber uns 19.20 Weltspiegel. Buitenlandse corres pondenten berichten. 20.00 Journaal 20.15 Unter deutschen Dachern. „De kleine vrijheid". Documentaire van Dieter Koster over het vakantieleven op de camping Schillig aan de Duitse kust. 21.00 Hundert Meisterwerke. „De triomf van de deugd" van Giovanni Domenico Tiepolo. 21.10 Die Ortliebschen Frauen. Duitse speelfilm uit 1980 van Luc Bondy met Libgart Schwarz, Elisabeth Stepanek, Edith Heerdegen e.a.: De leden van de familie Ortlieb leven alleen voor el kaar. Als vader, inspecteur in een Oos tenrijkse provinciestad, onverwacht sterft, sluit met de gelederen nog meer. Als een dierenhandelaar de jongste dochter Anna een huwelijk saanzoek doet en zoon Walter regelma tig ontmoetingen heeft met een bur germeisje, probeert de oudste dochter Josefine met alle middelen de bedreig de invloeden van buitenaf te weren... 23.00 Journaal 23.05 Key West. Film van Hansjurgen Rosenbaucr over Key West, het zuidelijkste puntje van de Verenigde Staten, dat alle contrasten van het land weerspiegelt: rijkdom en armoe de, politiek en cultuur en een diversi teit aan bevolkingsgroepen. 00.05 Journaal DUITSLAND 2 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. Reiseskizzen aus Marokko. „In de sporen van Dela croix". Film van Erica Reese en Ale xander Stockder over de historische Marokkoreis van de schilder Eugène Delacroix (1832). 12.00 Das Sonntagskonzert. „Der guld- 'ne Rosenkranz". Muziekprogramma onder regie van Helmut Rost, dat in het teken staat van Maria Hemelvaart. Met: de gebroeders Rehm, de Fischba- chauer zangeressen, Christine Osten- mayer en anderen. 12.45 Freizeiten wat je ermee kunt doen. Vrijetijdstips. 13.15 Chronik der Woche. Met: Fragen zur Zeit. 13.40 Hilfsschuler heute. „Elk mens is anders". Derde aflevering uit een serie van Margaret Ruthmann en Gerd Toe kan over scholieren met leermoeilijk heden. 14.10 Ein Jungc aus Norwegen. „Mathis wordt gezond in het ziekenhuis" (7). Jeugdserie: Mathis wordt ziek en moet naar het ziekenhuis. Het valt allemaal wel mee omdat zijn vader 's nachts by hem mag blijven. 14.40 Journaal 14.45 De Actie Zorgenkind 14.50 „Kolonne Meier" himmelwarts. „Acrobaten voor de elektriciteitsvoor ziening". Reportage van Horst von Stryk waarin het werk, de arbeidscon- dities en de gevaren die daaraan zijn verbonden voor mannen die hoog spanningsleidingen aanleggen, cen traal staan. 15.20 Geldsorgen. „Een verhaal uit Hes sen". Film van Hans Georg Thiemt en Hans Dieter Schreeb. 16.50 ...bis alle Sturm vorubergehn. Lied ter gelegenheid van Maria-He- melvaart. 17.00 Journaal 17.02 Die Sport-Reportage 18.00 Tagebuch. Nieuws uit de evange lische wereld. 18.15 Gunsmoke. „De roof van de sa- loongirls". Aflevering uit de Ameri kaanse westernserie met James Ar ness, Amanda Blake en anderen. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektiven. Nieuws uil de hoofdstad. 19.30 Die anderen Inder. Documentaire van Jaroslav Poncar en Wolfgang Kohl over de Sikhs, een religieuze minderheid in het Indiase Puiyab. 20.15 Sein Doppelganger. Klucht van Maurice Hennequin en Georges Duval met Martin Benrath, Kurt Meisel, Lola Muthel e.a.: Anatol Barisart heeft een gelukkig huwelijk. Dat hindert hem niet af en toe zijpaden te bewandelen. Om dit voo zijn vrouw te verbergen bedient hij zich van een geniale truc: hij wentelt zijn amoureuze escapades af op een verzonnen dubbelganger, Cornaillac. Bij een onverwacht bezoek van Gaston en diens vrouw Susanne komt het, na komische verwikkelin gen, tot een ontknoping. 21.55 Journaal. Met „Sport am Sonn tag". 22.10 Fantasie a la carte. Film van Geor ges T. Paruvanani uit San Francisco. 22.55 Weltsprache Musik. „Een nieuw geluid". Zevende aflevering uit de se rie met James Gal way over en mei muziek: de zelfstandige ontwikkeling van instrumentale muziek. 23.55 Journaal DUITSLAND 3 18.00 Das Geheimnis der stahlernen Stadt. Speelfilm onder regie van Lud vik Razz naar een roman van Jules Verne: Einde 18e eeuw: twee broers erven ee half miljard francs. De een dr. Sarrasin, bouwt daarvan de stad Fortuna waar iedereen gelukkig en in vrede leeft; de ander, prof. Janus, bouwt een gigantische wapenfabriek, die al snel als stalen stad bekend staat. Janus beraamt een plan om de stad Fortuna te vernietigen. 19.30 Die Bergpredigt. „Zalig de bren gers van vrede". Derde aflevering uit een serie van Gino Cadegghianini over de boodschap van Christus' bergpre- diking. 20.00 Journaal 20.15 Rudis Tagesshow. Amusements programma met Rudi Carrell, Beatrice Richter. Klaus Havenstein en anderen. MlHRI 20.45 Am Anfang war der Amateur. Thomas von Randow en Adalbert Wie- mers portretteren Manfred von Arden- ne, een man die nooit examen deed, maar toch drie doctortitels bezit. Hij heeft veel bijgedragen aan de techni sche aspecten van de media-ontwikke lingen en aan onderzoek op het gebied van de kernenergie en de kankerbe strijding. 21.45 Das susse linke Leben. „Annie en de zwaarwegende zedelijke misstap pen". Vierde aflevering uit de serie The History Man van Christopher Hampton naar een vertelling van Mal colm Bradbury. 22.40 Soap. Amerikaanse komische tv- serie met de families Tate en Camp bell. 23.05 Journaal NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Der Garten der Finzi Contini. Ita liaanse speelfilm (1970). 11.35 Edith Stein (1) 12.05 Terugblik 12.15 Weltspiegel. Buitenlandse corres pondenten berichten. 12.55 Persoverzicht 13.00 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 MM Montags-Markt. Onderhou dend namiddagprogramma met Petra Schurmann. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 13.15 Programma-overname Duitsland 1 14.57 Programma-overzicht 15.00 Journaal 15.03 Sindbad. „Avonturen met Burulu en Burulu" Afl. uit de tekenfilmserie naar vertellingen uit „1001 nacht". 15.25 Vakantiekalender 15.40 Lassie. Amerikaanse tv-serie voor de jeugd: „Tracky de wegloper". Lassie komt zijn virendin Maudi te hulp als haar hond Tracky is weggelopen. 16.00 Karlsson auf dem Dach. „De aller beste buur". Eerste aflevering uit een jeugdserie van Olie Hellbom naar een boek van Astrid Lindgren: Lillebror maakt kennis met Karrlsson, een sprookjesfiguur die met hulp van een propeller kan vliegen. 16.30 Un-Ruhestand. Serie verhalen over ouder worden. Afl. 4: „Tot ziens". De heer Baldauf moet zijn oude wo ning verlaten en in een nieuwe „beton nen blok" trekken. Het valt hem 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd pro gramma met o.a. sport, actualiteiten en amusement.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4