CDA heeft PvdA geholpen" CDP de Six Prêt: nieuwe aanwinst Ministeries zijn het niet eens IL eidse agenda Derde ontsluiting Bijdorp Kuijers (WD) trekt voorlopige conclusie: Burgerlijke stand Stad en rand ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1982 DEN HAAG De Leidse Duinwa termaatschappij (LDM) zal de grootst mogelijke voorzichtig heid in acht nemen bij de uitbrei ding van de waterwinning in de duinen tussen Katwijk en Wasse naar. Voor de Raad van State in Den Haag zei directeur ir. De Jong van de LDM onder meer dat de natuur in het gebied zo veel mogelijk zal worden ont- Het ministerie van volksgezond heid en milieuhygiëne heeft on langs een vergunning verleend waarin de LDM toestemming krijgt de infiltratie van water in de duinen te verhogen. Voor de Raad van State bleek tevens dat de betrokken departementen (landbouw, crm en volksgezond heid) het onderling over de ver- Over uitbreiden capaciteit watervvinniiig in duinen gunning nog niet helemaal met elkaar eens zijn. De Raad behandelde onder meer de bezwaren van een aantal mi lieu-organisaties tegen de voor genomen uitbreiding. Zij willen dat eerst andere mogelijke oplossingen worden onderzocht om de capaciteit te vergroten, bijvoorbeeld de aanleg een koppelleiding naar het Haagse waterwingebied. Ook de ge meentebesturen van Katwijk en Wassenaar hebben bezwaren te gen de afgifte van een vergun ning aan de LDM en willen eerst de resultaten van het zogenaam de Integraal Onderzoek Drink water Voorziening in Zuid-Hol land (IODZH) afwachten. De LDM is het niet eens met de nieuwe vergunning, omdat de drinkwatermaatschappij, die on-, der meer het drinkwater ver zorg*1 voor de Leidse regio, de bollenstreek en Alphen aan den Rijn, volgens directeur ir. De Jong nu zal moeten interen op de zogenaamde "diepwatervoor- raad". Voor het hoogste beroepscollege in ons land verschenen gisteren be halve de twee genoemde ge meentebesturen de stichting Duinbehoud en Waterwinning uit Leiden, de stichting Natuur en Milieu en de stichting Inma- ling Rijksdorp. Bovendien had den ook de natuurbeschermings consulent van Staatsbosbeheer en de hoofdingenieur-directeur Uit de bezwaren van de twee amb tenaren kan worden afgeleid dat de betrokken ministeries het niet met elkaar eens zijn. De verte genwoordiger van volksgezond heid voor de Raad van State: "Hier doet zich het feit voor dat een staatssecretaris in beroep gaat tegen een beslissing van een minister. Althans als de betrok ken bewindsman ervan op de hoogte is. Dat lijkt een hoogst ongebruikelijke gang van za ken". "Als twee bewindslieden het niet met elkaar eens zijn, plegen zij hierover overleg, desnoods tot in de ministerraad toe. Dat is hier niet gebeurd". De vertegenwoor diger van het minsterie van volksgezondheid en milieuhy giëne vroeg de Raad van State of het beroep van Staatsbosbeheer èn de HID wel in behandeling kon worden genomen, "nu dit betekent dat besluiten van de rijksoverheid door organen of diensten van diezelfde rijksover heid in beroep kunnen worden bestreden". De uitspraak van de Raad van Sta te zal nog geruime tijd op zich la ten wachten. (Vervolg van pagina 1) LEIDEN - "Wij zijn tegen weidewinkels, omdat deze ar tikelen aanbieden tegen een prijs waarmee ze anderen weg-concurreren. Dat heeft het CDA ook gedaan", al dus WD-fractieleider Kuijers. De liberale voorman verklaart zo waarom de WD er tot nu toe niet in is geslaagd om de winst bij de raadsverkiezin gen concreet te vertalen by de college-vorming. "Het CDA heeft de Partij van de Arbeid goed geholpen", is zijn conclusie. De enige winst is volgens Kuyers dat de WD nog in het college zit. "Al ben ik pas tevreden wanneer de onderhandelingen zijn afge rond". Tijdens een ledenvergadering van zijn partij, kort na de verkiezin gen, legde Kuijers nog uit dat er drie manieren zijn om de behaal de winst te vertalen: meer wet houders, zwaardere portefeuilles of meer invloed op het beleids programma. Zoals de zaken er nu voor staan lijkt het erop dat - althans met de PvdA - geen van de drie mo gelijkheden te verwezenlijken is. PvdA-onderhandelaar Tesselaar toonde zich gistermiddag ui teraard - een tevreden man. Hij deelde mee dat de wijzigingen die de WD heeft voorgesteld op het door de PvdA ontworpen programma allen onderhandel baar zijn gebleken. De verschil len tussen de PvdA enerzijds en het CDA en de WD anderzijds liggen volgens Tesselaar op het gebied van parkeren, het verkeer in het centrum, de binnenstads- school, de emancipatie, de drank CDA-fractieleider Walenkamp en horeca en de internationale solidariteit. Met het CDA was ook het instand- houdingsbeleid van kleine scho len een verschilpunt, terwijl de WD anders denkt over de riool- belasting en de kernenergie. Een aantal andere verschillen met de WD (parkeergarages, artsen in loondienst, woningbouw voor Leidse behoefte en kwesties op het gebied van personeelszaken) was opgelost of door de WD in geslikt, aldus Tesselaar. Rechts De vorming van een rechts college, waar CDA en D'66 nu naar stre ven, is volgens Hoekema (D'66) een laatste middel. Hij noemt de stap van zijn fractie een onder zoek naar de haalbaarheid van al ternatieve mogelijkheden, maar verduidelijkt: "In deze omstan digheden rest ons niets anders dan met de WD en het CDA te praten. Wij hebben altijd een voorkeur uitgesproken voor een college met de PvdA en die voor keur bestaat nog steeds. Maar als de PvdA met dertien raadszetels meent vier wethouders te moe ten leveren, dan heeft de PvdA dit zelf afgesloten". "We zullen nu ook van een machts middel gebruik maken en probe ren om een breekijzer te zetten in de besprekingen", aldus Hoeke ma, die er op wijst dat het uitein delijk de leden van D'66 zijn die een dergelijke samenwerking moeten beoordelen. Walenkamp (CDA) denkt dat het voor de WD een zeer aantrekke lijk aanbod moet zijn. "Welis waar zegt de WD geen meerder heid in het college na te streven, maar de keuze is nu: de meerder heid in B en W overlaten aan een andere partij of zelf die meerder heid krijgen". Programmatisch moeten WD, CDA en D'66 overeenstemming kunnen bereiken - aldus Walen kamp - want de partijen waren ook alle drie in staat om het met de PvdA eens te worden. In een brief aan de WD stelt het CDA voor om nog dit weekeinde te praten over een college, waarin de WD drie wethouderszetels, het CDA twee en D'66 een bezet. ZATERDAG Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, jongerencafé, tot 20 jaar, vanaf 22 uur disco. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67, 14-17 uur. Oegstgeest - Lange Voort, finish rol stoelmarathon, 14.15 uur. Voorschoten - Lindehoeve, Chaplin Band, 21 uur. ZONDAG Leiden - Leidse Werkgroep Homosek sualiteit, Caeciliastraat 18, 'De Roze Sa lon', 14-18 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, ma, 14.30 uur. MAANDAG Leiden - Werklozen Advies Centrum, Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Vereniging Ouders van Drugsverslaaf den - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Leiderdorp - Sjelter, muziekochtend, 10 Sjelter - sportmiddag, 13.30 uur. Muzenhof - ruilbeurs, 19 uur. Gemeentehuis - commissie bestuursza ken en ruimtelijke ordening, 20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, commissie onderwijs, 20.15 uur. Wassenaar - gemeentehuis, raadsverga dering, 20 uur. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boehaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelste gracht 131, tel. 132500, spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, Hooi gracht 24, tel. 126371, spreekuur 12 en 17 Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, Kern- straat 11, tel. 141225, spreekuur 12 en 17 WD-fractieleider Kuijers. Voorschotense sportwereld uitgebreid: VOORSCHOTEN - Het Voorschotense sportwe- reldje is binnen enkele weken weer een club rij ker. De onlangs opgerich te jeu de boules-vereni- ging werkt met man en macht aan een eigen baan in de wijk Boschgeest, die over drie weken gereed moet zijn. "Het is echt Chinezenwerk", om schrijft bouler Aad van der Peet de werkzaamhe den. April was de maand waarin de nieuwe sportvereniging het le venslicht zag. Het Voorschoten se buurthuis Bloemenwijk Boschgeest wilde het speelveldje naby haar gebouw van de ge- Hobby-muziek, In de Sjelter in Leiderdorp is het maandag weer een gezel lige ochtend, waar een ieder muziek kan maken en spel letjes spelen. De ochtend be gint om tien uur. De middag staat in het teken van de sport. Liefhebbers hiervoor worden om half twee in de Sjelter verwacht. Ruilen In de Muzenhof in Leiderdorp is maandagavond vanaf ze ven weer een ruilbeurs. Post zegels, munten en prentbrief kaarten kunnen dan geruild worden. Toneel Toneel, spel en verkleden staat dinsdagmorgen centraal in de Leiderdorpse Sjelter. De verkleedpartij begint om tien uur. Voor de kinderen die het wat rustiger aan willen doen, is er 's middags de mogelijk heid om naar een film te kij ken. Om half twee begint 'Oom Ferdinand en de tover drank. meente krijgen. De gebroeders Aad en Ton van der Peet, bijge staan door anderen, namen het besluit om zich hiermee te gaan 'bemoeien' en de jeu de boules- vereniging wierp als het ware de eerste ballen. "Het escaleerde, toen we het veldje kregen, snel tot een vereniging. We werden direct door de Neder landse bond erkend. Nu krijgen we vele aanbiedingen om toer nooien te spelen, zelfs uit Gro ningen", zegt Ton van der Peet. De snelheid waarmee de club werd opgericht, zorgde wel voor twee (kleine) problemen. Het eerste was het veld. Het tweede de naam. Inschrijven bij de bond betekende dat er een clubnaam voor handen moest zijn. "Al die boules-verenigingen heb ben dubbelzinnige namen", zegt Van der Peet, "namen als 'Boul- dozers' en 'Heleboul'. Wij heten 'CDP de Six Prêt'. De verkla ring? Nou CDP staat voor Club de Petanque en we zitten aan de Sixlaan en hebben pret. Letter lijk vertaald uit het Frans is het 'voor zessen klaar'. Een uitdruk king die geloof ik 'slim zijn' bete kend". Overleg met de gemeente leverde een schamel subsidiebedrag van 1450 gulden op voor de vereni ging. Daarvan moesten zij de baan zelf aanleggen. Met vereen de krachten werden de spaden de grond in gestoken om een 'gat' van ruim twintig centimeter te maken. Het gat moet dan weer vol gestort worden met puin, grind en een afwerklaag van la va. Goede contacten met het be drijfsleven zorgde ervoor dat de meeste materialen gratis ter be schikking werden gesteld. Verslavend De jeu de boules baan is voorlopig een wijkvoorziening, waarvan de club gebruik kan maken. "We hopen in de toekomst op een gro tere baan. Op deze oefenbaan kunnen drie vier wedstrijden tegelijk gespeeld worden. Dit kan nog net. Als we ons bewezen LEIDEN Geboren Jan-Paul, zv. P.J.M. van Houten en M. Meijer, Elisa beth, dv. G. de Jong en M. van Kralin gen, Denise, dv. R. Boezaard en R. Fa- vier, Patricia Ann, dv. A.C.M. Vrolijk en H.A.C. Hetherington, Maartje Helena, dv. L. van Duijn en D J. Kuijt, Ruben, zv. P.N.H.J. Zaal en M. de Jong. Johan Sebastiaan, zv. J.B. Sickman en C. Boot, Jeroen, zv. D. van der Tuijn en T. van Wolde, Hendrik Johannes Jacobus, zv. H.J. Boelee en H.J. Dissevelt, Jacob Comelis zv. A.W. van Duijn en J. Onder- M.B. Hartevelt, Bart, zv. A.G.A. Brussel en A. van Zanten, Marco Ro nald. zv. R.G. Regeer en C.J Ouwer- kerk, Comelis Jacobus zv. L.A.P. van Vliet en J. Ammeraal, Angelique. dv. C Sip en A.C. Engel, Maxim Bastiaan, zv. J.M.G. Schuurman en M.J. Miedema, Frédérique Sophie, dv. M. Zonnevylle en E.G. 'Derkzen, Martine Anna, dv. C.B.H.M.J. Kortmann en M.Th. Bakker, Catharina Maria Rosita, dv. M.J. de Haas en M C. Kamp. Anita Yolanda Ma ria, dv. J.E.K. Smit en M.C. Heinsman, Randolph Gustaaf Hubrecht, zv. G.M. Koetsier en I.J. van den Doel, Yuri Enri co, zv. Th.J. van Essen en H.R.M. Lan- gezaal, Jurgen Enrico, zv. Th.J. van Es- i de grond, waar binnenkort een jeu de boules baan moet hebben krijgen we een ander ter rein van de gemeente", zegt Ton van der Peet. De club blijkt een sterke aantrekkingskracht te hebben in Voorschoten. Op dit moment zijn al zo'n dertig men sen lid van de vereniging en de verwachting is dat na het gereed komen van de baan nog meer mensen op de ledenlijst komen te staan. "Het werkt verslavend als je een maal met de bal gegooid hebt. Je blijft dan proberen om hem naast het kleine balletje te krij gen. Het lijkt makkelijk, maar het lukt je toch nooit", aldus de beide Peten die de vakantiesport bij uitstek beter wilden leren spelen. Veel oefenen is hun de vies, want 'professionele' trai ners hebben ze (nog) niet. "Som mige verenigingen hebben Fran sen of Italianen die het goed kun nen. Wij hebben één Francaise maar die is wel de slechtste' zegt Ton van der Peet zonde schroom. Ook niet leden van de vereniging kunnen in de toekomst gebruik maken van de baan. In het buurt huis kan men eventueel een setje stalen-ballen lenen. De club is van plan om het geheel nog ge zellig aan te kleden. "Een bankje en een boompje". Dat eerste zal zeker nodig zijn, daar een wed strijd jeu de boules een uur kan duren. Maar dan wel met toe schouwers, want dan trekken de boulers een gedeelte van de tijd uit voor een 'show'. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: za, R. van Leeuwen, Hooigracht 48a, tel. 133824, spreekuur: 11-11.30 uur in Ge zondheidscentrum Merenwyk, Rosmo len 2; zo, J.A. Verhage, Pluimzeggekreek, 3, tel. 133834, spreekuur: 11-11.30 uur in Gezondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2. Leiderdorp - J. van Beëk, J. van der Le den, Hoofdstraat 8, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur aan hetzelf de adres. Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel. 174955. Voorschoten - za, W. van Dam, Palestri- nalaan 29, tel. 3960; zo, A. Meiman, Leid- seweg 128a, tel. 2493. APOTHEKEN Leiden - de avond-, nacht- en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 13 aug tot 20 aug door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. DIERENARTSEN Leiden - A.W. Helder, Hermelynvlindei kade 23, tel. 144323. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel. 2317. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest wordt waargenomen T.G. Tan, C. Huygenslaan 55, Leiden, tel. 313846. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131 spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel 896193, spreekuur r 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. sen en H.R.M. Langezaal, Inge, dv. J.A- .M.O Wijnhof en W A. 't Hart, You Zhang, zv. S. Chou en C L Ng, David Klaas Maarten, zv. H.K. Houwer en J.G.D. Noorlander, Marloes, dv. H.Q.F. van Kesteren en P.J.A. Dofferhoff, Sop hie Maria, dv.Th.G.M. de Jong en A.C. Krootjes. Gehuwd: A. Crama en W.M. Olieman, L.G. van Zeist en C. ten Dam, J.L.A. Kruizinga en M. Visser, J.H. Verwaal en A.T. Dijkman, E. Peter en A. van Voort- huyzen, J.H.J. Keereweer en S. van Meijgaarden, A.M. van der Plas en M.E. Dreef, M. Kleijn en J de Vogel, R.H.M. van der Smissen en W.C. Huijgens. Overleden: A.M Thomassen (1897) vrl. geh. gew. met G. Glyn, H.P.D. Koedam (1946) man, L. Kromhout (1912) man, G. Roodenburg( 1905) vrl. echtg. van P. van Zwieten, C.I. van Leeuwen (1906) vrl., C. van der Zwart (1919) man, J.P. Ouwer- kerk (1898) man, G. Dermois (1912) vrl echtg. van H. Bennekers, C. de Groot (1901) man, W Brouwer (1908) man, J Kieviet (1905) vrl. echtg van W. Ver- donck, W van Duijvenbode (1899) man, E. Jansen (1916) vrl. echtg. van N. Meij- vogel, J.P. van Beek (1905) man, C. Ei kenhout (1921) man, M. Bezemer (1950) man, P.J. Szirmai (1897) vrl. Laatste obstakel verbindingsweg gesloopt VOORSCHOTEN - Het woonhuis aan de Molenlaan in Voorscho ten ter hoogte van de Oranje boomstraat, is afgelopen woens dag onder de slopershamer ge vallen. Daarmee is er ruimte ge komen om de verbindingsweg tussen de nieuwe wijk Bijdorp en Vlietwijk te realiseren. Geruime tijd is de gemeente Voor schoten bezig geweest om de be woonster van het pand aan de Molenlaan er uit te krijgen. De aangeboden woonruimte werd door de al op leeftijd zijnde dame steeds afgewezen. Tot voor kort, toen zij wel bereid bleek om te verhuizen. Aan het begin van de ze week is zij vertrokken, en de gemeente besloot om direct het pand met de grond gelijk te ma ken. "Om complicaties tegen te gaan", verklaarde ambtenaar Dijksman desgevraagd. Op de plaats van het woonhuis zal nu een weg komen. Deze weg sluit aan op de Oranjeboomstraat en loopt rechtdoor tot aan de Ko ninklijke Marinelaan. De par keerplaats achter het postkan toor krijgt dan de definitieve ont sluiting. Tot op heden lag de par keerplaats min of meer gësoleerd voor het autoverkeer. Daarnaast kan de nieuwe weg gezien wor den als een derde ontsluitings- weg voor de wijk Bijdorp. Een weg die zeker voor de automobi listen in de richting Leiden mo gelijkheden biedt om de ver keerslichten in het dorpscen trum te omzeilen. De verwachting is dat in het najaar met de werkzaamheden aan de weg begonnen wordt. Een ge deelte van de karakteristieke Kerksloot zal dan plaats moeten maken voor een zogenaamde duiker. Dit houdt in dat de sloot nog net niet gedempt wordt, maar dat het water door een smalle pijp stroomt onder het wegdek door. Als het weer in de winter meevalt, kan de weg vier maanden na aanvang van de werkzaamheden klaar zijn. De weg zal niet door het vrachtver keer gebruikt mogen worden. Tentoonstelling Ons Buiten LEIDEN - Als ééh der activiteiten ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van volkstuinvereniging Ons Buiten werd gisteravond de 'Midzo mer Tentoonstelling' geopend. Deze tentoonstelling, die werd opgezet in het verenigingsgebouw van Ons Buiten bij de Marnixstraat, is ook vandaag en morgen nog te bezichtigen. De officiële openingshandeling werd gisteravond verricht door de drie leden die het langst, dus 25 jaar, een tuintje bij Ons Buiten hebben. Door het opentrekken van gordijnen verschaften ze de toegang tot de expositie. De tentoonstelling bestaat vooral uit, uiteraard zelf geteelde, groente, fruit en bloemen. Ook is er een standje met bijen en een met antiek. Voor de beste tuinders waren gisteravond prijzen te vergeven. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Le*dsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen tel 07*123143 tussen 18 00-19 30 uur (nab^zorging na 19 30 uur); zaterdag van 16-30-18 00 uui Abonnementsgelden tx| vooruitbetaling te voldoen Bi| automatische overschniving geen administratie- en abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79.70 Directie G Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn, Brussel, Londen, Partis. Washington, 0|lilD. Commentator W F J Wirtz Redactie stad en randgemeenten lal 071-144941 tJ

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2