PIABECK Subtiele filmkomedie met Heinz Ruhmann JOSEPH LAM RADIO TELEVISIE 'Gefundenes Fressen' op tv Festikon verhuist naar Amsterdam Ex-verslaafde verliest kort geding rond filmvertoning Zondag 15 augustus I-S 20.30 uur Sportzaal De Steupel - Nieuwkoop Nieuwkoop: Sigarenmagazijn Woerde Dorpstraat 45 Noorden: Drogisterij. kapsalon Bakker Voorwet 7 Alphen a/d Rijn Berend ven 7«rieten Hoofbtroat 121 VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1982 HILVERSUM I KRO 18 06 Echo 18 20 Punt Uit 19.55 Overweging 20 03 Country Ti me 21 02 Nine o'Clock Jazz 22 02 Zomergoal. NOS 23 00 Nws en me dedel. 23 07 Met het oog op morgen VOO 0 02 Countdown Cafe 2 02 Leo van de Goot. 3.30 Iris Mollct. 5.00 Jukebox 6 00 Ook Goeiemorge- HILVERSUM UI NOS De vakantiespit*. 19 02 De Rock en Roll Methoden VPRO 20.03 Ook zo 2030 Radio Nome. 21 45 Bajes Berichten. 22.02 De Ra- diola Improvisatie Salon. 22.30 De Wudc Wereld. HILVERSUM IV NOS: 20 00 Internationaal Jazz Fes tival Amsterdam 1982. ZATERDAG 14 AUGUSTUS HILVERSUM I Ieder heel uur nieuw» VARA 7.07 Hallo, hier Hilversum 8 06 D van de dag 10 30 7 I 13 foonmuz 12.15 'n Nieuwe vu dragen wij, doe. 13.06 Commc Karei Roskanx Dingen van d- en grammofoonmuz. 14 03 Wh la I Nederlands wü zingen. 15 03 Muziek uit de Dobber in Kortenhoef 16 02 Voor mensen met twee linderoren NOS 17 55 Mededelingen S O S en politieberichten HILVERSUM U TROS 7 00 Nw». 7.10 Ochtend gymnastiek. 7 20 Kinderplatenbank 7.30 Nw». 7.35 Aktua 8 00 Nws 8.10 Sport na sport. 8.30 Nw». 8 33 Toe- raktua. NOS 9.05 Gymnastiek voor de vrouw 9.15 Voor blinden en slechtzienden 9.24 Waterstanden. 9 30 Nws TROS. 9.33 Bosboom en Bekoov (10.30 en 11 30 Nws 12 00 Mense cn muz. NOS 12 26 Medede lingen voor land- en tuinbouw 12.30 Nw». TROS. 12 36 Aktua 13.00 Nws 13.10 Werk in uitvoering (13 30 Nws 14 00 Coulissen. (14 30 Nws.) 15.00 Han en alleman op pad (15.30 en 16 30 Nws 1" 00 Borrelnoten 17 30 Nws. 17.36 Aktua HILVERSUM III Ieder heel uur nieuws NCRV 7 02 Popfrisser 8.30 Kinderprogr 9 03 Gospel-rock 10 03 Popstation 1103 Pop non stop 12 03 Los Vast's Ron de door Nederland. 14.03 Tussen uur 15 03 Disco Expres 16 03 NCR V-Zaterdag-Sport. HILVERSUM IV AVRO 7 00 Nw». 7 02 s Morgen» in devrocgte 8.00 Nws 8 05 Station tij delijk gesloten 9 00 Piano-an. 10 00 Concerto Mattinale 11 45 Die Forel- Ie Licht klassiek voor de lunch. 13 00 Nws 13.05 Vespro della Beata Vcrgine. Monteverde 15 00 Op 't Schellinkje 16 00 Klassiek met Ca roline 20 00 AVRO - Muziek op za terdagavond (Met om 20 00 London Gabnpli Brass Ensemble en Koor 20.15 Kasteelconcert. 22 30 F.rnstige muz: De verloren zoon, ballet Radio - tv J AMSTERDAM (ANP) - De voorlichtingsfilm over drugs van de Stichting Preventie- projekt Drugs, met daarin on der meer een interview met een 22-jarig Rotterdams meisje, mag gewoon ver toond worden, ondanks haar bezwaren hiertegen. Dit heeft de vice-president van de rechtbank in Amsterdam, mr. B.J. Asscher, gisteren be sloten in een kort geding dat het meisje tegen de stichting en de maker van de film, het Amsterdams Stadsjournaal. had aangespannen. In de tyd dat de film gemaakt werd, twee jaar geleden, was het meisje nog aan de heroine verslaafd en moest zij onder meer tippelen om aan het geld hiervoor te komen. Toen de film gemaakt werd, ver leende zij hieraan haar volle dige medwerking. Nu zij de heroine echter heeft afgezwo ren zou vertoning van de film, met daarop flitsen uit haar vroegere leven, haar schade kunnen berokkenen, zo vond de eiseres. Mr. Asscher was een andere mening toegedaan. Mede ge zien de toezeggingen, die door makers en gebruikers van de film al gedaan werden zoals het uitwissen van de naam en het niet vertonen in de buurt van Rotterdam, heeft het meisje geen redelijk belang meer bij een verbod tot vertoning van de film, al dus mr. Asscher. Bovendien vond hij dat de film nu juist bedoeld is om anderen te be hoeden voor drugsverslaving waarin zij destijds verkeerde en waarvan zij zich inmidels geheel heeft kunnen losma ken. HILVERSUM (GPD) - Na twintig jaar in het Gooi te zijn gehou den. verhuist Festikon, het Educatief Filmfestival, naar Am sterdam. De organisatoren hebben daartoe besloten op grond van enquêteresultaten en ook omdat men in de Singer-concert- zaal in Laren te weinig bezoekers uit het Gooi trok. In de hoofd stad wordt een grotere belangstelling verwacht. De drie zalen van The Movies vormen de nieuwe lokatie. genoot van de huwelijksproblemen van de politie man, wiens vrouw hem voortdurend nadraagt dat hij een mislukking is die de haar gedane beloften niet nakomt. Ten slotte wordt ook een scherp beeld geschetst van de wereld van thuislozen in een grote stad, waarbij de ongekroonde koning van deze ge meenschap, Schiller, fraai wordt neergezet door Re- né Deltgen. Naast deze subverhalen, die alle hun noodzakelijke vervlechtingen met het hoofdverhaal hebben, be staat de film door de wijze van vertellen uit een groot aantal kleine scènetjes, die elk als zelfstandig verhaaltje al de moeite van het kijken waard zijn. De al genoemde verbeelding van de manier waarop Al fred in zijn onderhoud voorziet, is daar een voor beeld van. Een andere prachtige anecdote is de po ging die de politieman Erwin doet zijn binken-verle den te doen herleven door een jeugdvriendin op te zoeken. De krampachtige manier waarop hij zijn wilde jaren terug probeert te halen, loopt op een groteske manier op een mislukking uit. Zo mislukt er meer in de film, waardoor het geheel zijn uit het leven gegrepen tragi-komische karakter krijgt. De uitstekende acteerprestaties, waarbij de maestro zelf ondanks zijn hoge leeftijd - toen de film ge maakt werd was hij 76 - de absolute uitblinker is door met een minimum aan middelen een maximale expressie te bereiken, doen het sterke scenario vol ledig tot zijn recht komen. Voeg daarbij het uitge kiende camerawerk en het is duidelijk waarom de VARA deze film in zijn aanbod van buitenlandse tv-films heeft opgenomen. (Nederland 1 - 21.55 uur). Festikon is altijd in de eerste plaats bedoeld geweest voor mensen uit het onderwijs, het sociaal-cul tureel werk e.d., die met film en andere audio-visuele media werken, maar richtten zich de af gelopen jaren ook steeds meer op een breder publiek met socia le en culturele belangstelling. Het wordt georganiseerd door het Verenigd Nederlands Filmin stituut te Hilversum, in samen werking met de contactgroep au dio-visuele vorming Cinemien, het Goethe-Instituut. de Kritiese Filmers en soortgelijke groepen. Omdat het bezoek uit het Gooi te genviel en men ook het gevoel had, dat de mogelijkheden in Singer minder werden - zo is eeij van de mooiste zalen na een ver bouwing niet meer voor filmver toningen geschikt - hield de pro grammaraad een enquête onder een groot aantal groepen waar mee men contact heeft, met de vraag welke plaats en welke tijd van het jaar men prefereert. Hier bij bleek een sterke voorkeur te bestaan voor het voorjaar en voor Amsterdam. Het bleek ech ter organisatorisch niet meer mo gelijk het 21e Festikon voor de komende lente op touw te zetten. In The Movies worden van 7 tot 13 oktober 66 voorstellingen en bij eenkomsten gehouden. Het pro gramma omvat zowel documen taires en discussiefilms als speel films. Er zijn dit jaar twee over zichtsprogramma's, respectieve lijk gewijd aan het werk van de Italiaanse regisseur Ettore Scola en aan de vrouwenfiguren in de films van Fassbinder. In Stuttgart zijn 22 originele litho's van Marc Chagall ter waarde van een kleine 400.000 gestolen. Een deel van de werken is met de hand gesigneerd door de kunste naar die onlangs 95 jaar werd. Heinz Rühmann (rechts) in de film 'Gefundenes Fressen' HILVERSUM De TROS-televisie zendt vanavond een Amerikaans muziekprogramma uit rond het optreden van de zangeres Dionne War wick tn het Park West Theatre in Chicago. HILVERSUM (GPD) - De Duitse acteur Heinz Ruh mann, dit jaar 80 geworden, is het onvolprezen mid delpunt van de televisiefilm „Gefundenes Fressen", die de VARA vanavond onder de titel „Opgelegd Pandoer" uitzendt in de serie „Theater Thuis". De dubbele betekenis van de Duitse titel gaat in de ver taling helaas verloren, want er wordt nogal wat eten „gevonden" in de film. De scènes waarin Ruhmann als de tot een zwerversbe staan bekeerde voormalige spoorwegemployee Al fred Eisenhardt aan zijn dagelijkse maaltijd komt, zijn even zovele parels aan het snoer dat regisseur Michael Verhoeven in anderhalf uur voor de kijkers rijgt. Bovendien valt er nog wat van te leren voor diegenen die zich met kruimeldiefstal in leven wil len of moeten houden. Zowel in deze korte schetsjes als in talloze andere ver telt Verhoeven het tragi-komische verhaal van een merkwaardige vriendschap tussen de zwerver en de aarts-sexistische politieman Erwin. Er zijn twee overeenkomsten die tot die vriendschap leiden: de gemeenschappelijke geboortegrond en het feit dat beiden een droom koesteren. De droom van de oude Alfred is nog eenmaal met een bejaardenreis de zon tegemoet te gaan; in het hoofd van de politieman spookt naast veel vrouwelijk bloot de wens om door te dringen tot de rangen van de recherche. Hoewel deze zich langzaam ontwikkelende vriend schap het hoofdthema is, vertelt de film ook diverse andere verhalen. Zo zien we hoe de oude Alfred een ontroerend soort vaderlijke liefde opvat voor een Joegoslavisch meisje dat ver van huis en haard Duitse kantoren schoonhoudt. Ook worden we deel- 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den 18.58 Journaal VARA 19.00 De 7 van Blake. „Een gijzelaar". Britse science-fictionserie van Terry Nation: Hoewel Travis nu ook zelf voortvluchtig is en door de Federatie wordt gezocht, blijft hij vastbesloten Blake te doden. Op een verlaten pla neet meent hij zijn kans te zien... 19.50 Julie Andrews vraagt u ten dans met Rudolf Nureyev. De musical-zan geres Julie Andrews en de bekende balletdanser Rudolf Nureyev laten u in dit programma kennismaken met de wereld van de dans in haar diverse facetten. Met onder andere scènes uit „The King and I", de musical „Little Me" en „Sleeping Beauty". 20.40 Cupido's pijlen. Amusante liefdes geschiedenis van David Nobbs. Alan Calcutt, de al wat oudere hoogleraar in de filosofie, had er geen flauwe notie van wat hem te wachten stond toen hij in de trein stapte. Hij was van plan om gedurende de reis wat aantekeningen te maken voor een college dat hij moest geven. Ros Bedwell, de jonge dame uit de Jollies Club in Stoke-on Trent, die tegenover hem zat, bleek een geweldige flap-uit te zijn die kans zag het wereldbeeld van de professor in een ommezien volledig op zijn kop te zetten... NOS 21.37 Journaal VARA 21.55 Gefundenes Fressen". „Opgelegd pandoer". Duitse tv-spel onder regie van Michael Verhoeven met in de hoofdrollen Heinz Ruhmann, Mario Adorf, René Deltgen e.a.: Alfred Ei senhardt, een oude spoorwegarbeider, is er na de oorlog niet meer in geslaagd aan de slag te komen. Eigenlijk leidt de zeventigjarige man een zwerversbe staan. Af en toe kan hij wat verdienen en dat geld zet hij direct op zijn spaar bankboekje om een grote droom te verwezenlijken: overwinteren in het warme zuiden... Ook de politieman Er win Kolozeczik heeft zijn droom: zijn verloren jeugd en de wens om bij de recherche te mogen werken. De twee mannen ontmoeten elkaar bij toeval en raken in elkaar geinteresseerd. Ko lozeczik is gefascineerd en geirriteerd door de leefwijze van de oude man, die niets meer nodig heeft. Hij begint zijn eigen droom over een goed leven op Alfred te projecteren en probeert hem over te halen zijn diepste wens te ver vullen, met de belofte dat hij Alfred een tijdlang zal vergezellen. NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 18.54 Bereboot TROS 18.59 De merkwaardige dierenshow. Aflevering uit de serie „Those Ama zing Animals" waarin dieren een op vallende rol spelen. 19.15 De eerste de beste - Internatio naal. Vierde aflevering uit de serie zo- meruitzendingen gebaseerd op het Amerikaanse tv-programma „Games People Play", waarin aandacht voor rare recordpogingen, curieuze compe tities en vreemdsoortige vrijetijdsbe stedingen. NOS 20.00 Journaal TROS 20.27 De Corrie van Gorp Show. Herha ling van het showprogramma waarin Corrie van Gorp nog eens haar veelzij dige talent bewijst: dansend, zingend en in een aantal dwaze sketches wordt zij terzijde gestaan door André van Duin, Henk Molenberg, Jacco van Re- nesse. Ria Valk, Arnold Gelderman, het kinderkoor Troika en het ballet Barrie Stevens. 21.20 Aktua TV. Actualiteitenrubriek. De actualiteitenrubriek van de TROS brengt vanavond o.m. een verslag van de herdenkingsdienst ter nagedachte nis van de slachtoffers van de aanslag op een joods restaurant in Parijs en de demonstraties daaromheen. Voorts wordt aandacht geschonken aan de af- faire-Gilda in Rotterdam. 21.55 Onze Ouwe. „De tuinman". Voor lopig laatste aflevering van de Duitse politieserie met Siegfried Lowitz, Mi chael Ande, Jan Hendriks e.a.: In de kolossale tuin van ex-fabrikant Mar- tius wordt tuinman Gustav Grigoleit dood aangetroffen. Niemand heeft een schot gehoord en het is vooralsnog een raadsel hoe de moord in zijn werk is gegaan. Kosters medewerker Hey- mann gaat op zoek naar een spoor en praat met het personeel. Commissaris Koster brengt zelf een bezoek aan Martius, die nauwelijks onder de in druk lijkt van de dood van zijn tuin man. Koster komt erachter dat Mar tius en Grigoleit een bijzondere relatie onderhielden en vermoedt dat Martius de sleutel tot de oplossing van de moord in handen moet hebben... 22.55 Dionne Warwick in Concert. Van uit The Park West Theater te Chicago brengt Dionne Warwick een lange medley van haar vele grote successen. Haar naam is onverbrekelijk verbon den met de namen van Hal David en Burt Bacharach, wier songs zij be kendmaakte en aan wie zij haar eigen faam voor een groot deel te danken heeft NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor slechthorenden 18.00 Emilie. „Emilie en moeders ver jaardag". Belgische tekenfilmserie. 18.05 Sesamstraat 18.20 Klein, klein kleutertje. „Mirabella en de grijze vis". Derde aflevering uit een vijfdelige serie verhalen van Ma- riette Vanhalewijn, verteld door Fran cis Verdoodt en uitgebeeld door het Mechels Stadspoppentheater. 18.35 Timm Thalcr. Elfde aflevering uit de dertièndelige Westduitse serie van Sigi Rothemund naar een verhaal van James Kruss met Tommi Ohrner, Ri chard Saufer, Horst Frank 19.00 Kort filmpje 19.07 Uitzending door derden. Een pro gramma van het Vrije Woord. 19.37 Mededelingen en Morgen 19.45 Journaal 20.10 The Tamarind Seed. Britse speel film uit 1974 onder regie van Blake Ed wards met Julie Andrews, Omar Sha rif e.a.: Judith Farrow werkt op het Britse ministerie van buitenlandse za ken en is hoognodig aan vakantie toe. Fjodor Swerdlov is verbonden aan de Sowjet-ambassade te Parijs, maar is eigenlijk KGB-man. Swerdlov gaat op vakantie naar Barbados, waar hij Ju dith leert kennen. De twee kunnen goed met elkaar opschieten, tot groot ongenoegen van hun superieuren, die de romance met lede ogen aanzien 22.10 Hollywood California. Reportage van William Klein over de droomfa- briek „Hollywood". In deze documen taire wordt een blik geworpen achter de schermen van Hollywood en toont wat er werkelijk leeft achter de facade van glitter en glamour, de vaak banale realiteit van het dagelijks leven. DUITSLAND 1 W'DR 18.00 Strichweise heiter 18.10 Brasilianische Legende - Schwar- zes Gold 19.15 Hier und Heute. Regionale actua liteiten. 20.00 Journaal 20.15 Cincinnati Kid. Amerikaanse speelfilm uit 1965 onder regie van Nor man Jewison met Steve McQueen, Ed- Siegfried Lowitz als hoofdcommissaris Koster in 'Der Alte', TROS vanavond de laatste aflevering uitzendt. ward G. Robinson. Karl Malden, Ann- Margret en anderen: New Orleans 1936: De pokerspeler Cincinnati Kid neemt het in een spannende en nacht lange pokerstrijd op tegen de onge kroonde koning van het pokerspel, Laneey Howard. Spanning grijpt de toeschouwers bij de keel als Laneey aan het einde een lange blik werpt op zijn tegenspeler en zijn laatste kaart omdraait... 21.55 Plusminus. Economisch magazi ne. 22.30 Thema's van de dag 23.00 Berlin - Mitte. TV-spel van Peter Stnpp onder regie van Peter Beauvais met Ute Christensen. Kristina van Eyck, Rudiger Kirschstein e.a. Irm- traud Schmidt, opgegroeid in Oost- Berlijn, wordt om politieke redenen niet op de universiteit toegelaten. Zij vertrekt naar West-Berlijn en wordt daar bij vrienden in een woongemeen schap opgenomen. Mede beïnvloed door haar vriend Achim zet ztj zich steeds meer tegen hen, en daarmee te gen de kapitalistische levensstijl, af Zij past zich echter gelijkertijd aan haar nieuwe levensomstandigheden aan en voelt zich daarom als „Berlijn- midden" tussen Oost cn West 00.45 Journaal ZATERDAG 10.00 Journaal en Tagesthemen 10.23 Cincinnati Kid. Amerikaanse film (1965) van Norman Jewison met Steve McQueen. DUITSLAND 2 18.00 Meisterszenen der Kiamotte. „Stil vakantiegeluk" Billy Bevan verwerft aan het strand Costa Silentio een klein plekje voor stil vakantiegeluk. Hij wordt evenwel bedrogen door de ma kelaar in onroerend goed. Ennlio Pro- zenti. 18.20 Western von gestern. „Zorro reitet wieder" (2). Aflevering uit de serie westerns uit de oude doos met John Carroll. Helen Christian. Reed Howes e.a.: Zorro wet te ontsnappen aan de door El Lobo georganiseerde explosie, maar deze heeft nog tWM gemene trucs voor hem in petto 18.57 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Auslandsjournal. Buitelandse cor respondenten berichten. 20.15 Der Alte. „De rode draad" Mis daadseric met Siegfried Lowitz. Mi chael Ande. Jan Hendriks e.a. Er wordt een bank overvallen door een man met een waterpistool K< n chologe meent dat het om een gecstcs zieke gaat. Commissaris Koster denkt dat er meer achter steek. De volgende dag wordt inderdaad dezelfde bank overvallen 21.15 Neue Sehiffe fur Sindbads Sohne. Film van Sigi Meier over de Dhaus, traditionele Indiase vrachtschepen van teakhout, die tussen India en Ara- ba van n 22.00 Journaal 22.20 Aspekte. Cultureel magazine. 22.50 Sport am Freitag 23.20 Ulzana. Tweede deel van de Oost duitse speelfilm ..Apachen" uit 1973 van Gottfried Kolditz met Gojko Mi- tic. Renute Blume. Colon Raut'i e i Na de oorlog tussen Mexico en de VS (1846-'48) behoort Arizona by de USA De regering in Washington bestemt grote sommen geld voor de indianen in da rei arvati n, maar da mannen ian de Tucson-Ring strijken alles op Wan neer de indianen hun eigen irrigatie systeem bouwen, zien zy hun uitbui tingssysteem bedreigd, vernietigen het ïrngatiewerk en drijven de india nen naar onvruchtbare bodem Het komt tot een bittere strijd 00.50 Journaal DUITSLAND 3 WDR 18.00 Aus der Klamottenkiste. Ben Tur pin Aprilmoppen 18.15 Lemmi und die Schmoker. Kin derserie van Fnedrich Amdt en Peter Podehl 19.00 Trauminseln. „Malta" Zesde afle vering uit een serie natuurfilms over eilanden van Gerhard Honal en Janos Méi saroa 19.45 Journal 3. Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 Soldaten und Propheten. Film van Dieter Mendelsohn over modern thca ter in Israel. 21.00 20 Jahre Beach Boys. Interview» en hoogtepunten uit concerten Twin tig jaar geleden werden in Cahfornie de Beach Boys gevormd. Zij kenden tal van hits en na enkele rustige jaren staan zij nu nog steeds in het middel punt van de belangstelling 21.45 III nach Neun. Live programma met gasten. Aansluitend Journaal

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5