Laatste kans op hertelling van aantal stemmen Tennispark komt in handen van gemeente iLe/dse agenda Oegstgeestse vrouw pakt eerste prijs op Rijnsburgs corso Reconstructie twee straten Wassenaar Warm onthaal fietsers REGIO - Tienduizenden langs de route hebben zatermiddag en -avond van het voor de 36ste maal door de streek trekkende Rijnsburgse bloe mencorso genoten. De organisatoren spraken aan het einde van de kilo meterslange tocht, zaterdagavond op de boulevard in Noordwijk, van een zeer geslaagd evenement. Ter afsluiting van het bloemenfeest paradeerden langs de Noordzeekust de 43 opgesierde praal- en andere wagens nog eenmaal langs de duizen den toegestroomde toeristen die hun waardering en bewondering voor het getoonde met verscheidene "open doekjes" niet onder stoelen of banken staken. Met het uitdelen van gratis boeketten bloemen aan toeschouwers door Noordwijkse hostesses namen velen er hier zelfs nog meer van mee dan de kleurenpracht alleen. Winnares Arrangeur van de winnende praalwagen was de Oegstgeestse Jetty Veld huizen (33). Zij mocht dit predikaat vorig jaar ook al op haar naam schrijven. Een opmerkelijke prestatie omdat Veldhuizen nooit profes sioneel in het bloembindersvak heeft gewerkt en omdat vaklieden tij dens de vervaardiging van de praalwagen de vele roze tinten van haar arrangement bekritiseerden. Volgens insiders heeft Veldhuizen, moe der van twee kinderen, het zichzelf heel moeilijk gemaakt met een bijna voor onmogelijk gehouden kleurencombinatie. Overigens bekent Veld huizen dat zonder de medewerking van haar achtkoppige vaste team ze de eerste prijs niet in de wacht had kunnen slepen. Gisteren hebben zich ook nog vele duizenden visueel aan de op de Noordwijkse boulevard tentoongestelde praalwagens uit het corso te goed kunnen doen. De meeste van de met vele boeketten versierde limousines waren toen alweer naar hun respectievelijke eigenaars/auto dealers om daar de showroom een extra feestelijk uiterlijk te geven. MAANDAG 9 AUGUSTUS 1982 Corso voor brassband te vermoeiend LEIDEN - Niet gewend aan het meedoen aan lange optochten moest de Oxford Brassband za terdagmiddag vroegtijdig het corso verlaten. Op de Korevaar- straat waren enkele leden van de brassband de uitputting nabij waarop hun collega's besloten solidair te zijn en hun instrumen ten er 'bij neer te gooien'. De Leidse politie heeft toen enkele busjes beschikbaar gesteld om de complete brassband naar het eindpunt, het terrein van de Groenoordhallen. te vervoeren. È?£fj Vernielingen Een van de praalwagens, met als onderwerp scrabble, die deelnam zaterdag. De foto is genomen in de Haarlemmerstraat in Leiden. i het bloemencorso t Het pontje bij de Lexderdorpse brug voor fietsers en voetgangers, dat vanochtend tn gebruik werk genomen. Het leverde geen probleem op. LEIDERDORP - De afsluiting van de Leiderdorpse brug heeft vanochtend geleid tot enkele verkeersknelpunten. Vooral de kruising nabu wegrestaurant Al berts Corner was overbelast doordat vele auto's hiervan ge bruik moesten maken. Het pon tje nabij de brug leverde geen problemen op. De Leiderdorpse brug is tot zater dag 21 augustus verboden ge bied voor al het verkeer. De brug wordt in die periode verbreed met een extra rijbaan voor het busverkeer. De afsluiting heeft onder meer als gevolg dat al het verkeer omgeleid moet worden. Eén van die omleidingsroutes loopt via de Rijksweg. Het kruis punt Persant Snoepweg-provin- ciale weg leverde vanochtend en- Afsluiting Leiderdorpse brug leidt tot knelpunten kele chaotische verkeerssituaties op Een woordvoerder van de Leider dorpse politie verklaarde dat dit kruispunt duidelijk niet bere kend was op al het verkeer. Er ontstonden dan ook enkele korte files tijdens het spitsuur. De poli tie zal als het nodig is, het ver keer daar gaan regelen. Er wordt op dit moment bekeken of er tij delijk verkeerslichten neergezet kunnen worden. Duidelijk minder problemen lever de het pontje op. Voetgangers en (brom)fietsers kunnen enkele meters van de brug gebruik ma ken van dit vaartuig. Ongeveer twintig fietsers kunnen op het dek staan. De overzetter zei des gevraagd dat niemand moeilijk heden maakte over deze toch wel langzame manier van "aan de overkant komen". De vaartijd is ongeveer een halve minuut, de wachttijd, zeker tijdens de rusti ge uurtjes, kan oplopen tot enke le minuten. Het pontje vaart pas weg als zich een redelijk aantal klanten heeft gemeld. De 'kapi tein' en 'stuurman' werden regel matig door de mensen bij het verlaten van het schip begroet met 'tot zo'. Er zal namelijk vaak 'heen en weer' gevaren worden. VOORSCHOTEN Het Voorscho- tense tennispark zal na 31 de cember 1983 door de gemeente zelf geëxploiteerd gaan worden. Het op die datum aflopende pachtcontract zal dan niet wor den verlengd. Tevens is het de bedoeling van de gemeente om het park een groot onderhouds beurt te geven. Jarenlang neell de tennisvereni ging in Voorschoten met de ge dachten gespeeld om het com plex zelf te gaan pachten van de gemeente, na december 1983. Al in 1980 werd er tussen de vereni ging en de gemeente over ge praat. In november 1981 stuurde het bestuur van de tennisvereni ging een brief naar het gemeen tebestuur waarin het echter schreef dat het ondernemersrisi co onaanvaardbaar zou zijn. Al leen als de gemeente borg stond voor dertigduizend gulden subsi die per jaar, kon over zo'n pacht vorm gepraat worden. De gemeente voelde daar niet zo veel voor. De commissie voor sport en recreatie in Voorscho ten boog zich over de zaak en kwam met een aantal beleids conclusies. De eerste was dat een groot onderhoudsbeurt noodza kelijk was, ook al gezien het feit dat het onderhoud aan de ver schillende banen jarenlang was uitgesteld. Binnen de huidige be heersvorm kon de financiële ruimte voor het onderhoud niet gevonden worden. De commis sie stelde dan ook voor om te be kijken of dat wel mogelijk zou zijn als de gemeente het park zelf zou gaan exploiteren. Het college van burgemeester en wethouders stelt nu voor om de gemeente inderdaad als beheer der te laten fungeren. "Slechts in die optiek zal er op basis van de huidige gegevens financiële ruimte ontstaan om onderhouds- voorzieningen te treffen, zonder dat de gemeente nieuwe finan ciële lasten op zich neemt en ook zonder een aanmerkelijke kos tenverhoging voor de gebrui kers". B en W stellen dan ook nu voor om een deskundig technisch onder zoek te laten plaatsvinden, om te bekijken hoe het tennispark er bij ligt. Voor zo'n onderzoek wil len B en W tienduizend gulden uittrekken. Alle Voorschotense raadscommissies zullen de ko mende vergaderingen deze zaak bespreken, zodat aan het eind van deze maand de oude ge meenteraad het geheel nog kan afronden. WASSENAAR - Direct na de bouwvakantie wil de gemeente Wassenaar beginnen met de re constructie van de Hallekens- straat en de St.Willibrordusstraat die liggen tussen de Zonneveld- weg en de Rozensteinstraat (wijk Oostdorp). Het plan voor de Hallekenstraat omvat ondermeer parkeerplaat sen aan de zijde van de wonin gen, de aanleg van verkeers drempels en de aanbreng van be planting aan de overzijde van de woningen. Het éénrichtingsver keer in zuidwestelijke richting zal worden gehandhaafd en het wisselend parkeerverbod zal worden gewijzigd in één par keerverbod voor de noordwest- zijde. De reconstructie van de St.Willi- bordusstraat verloopt allesbehal ve vlekkeloos. De werkzaamhe den hier zullen zich beperken tot herbestrating en het aanbrengen van een versmalling in de rij baan. Van de geplande parkeer- stroken aan beide zijden van de straat kan vooralsnog geen spra ke zijn omdat een aantal bewo ners niet bereid bleek zo'n zeven tig centimeter van hun voortuin af te staan. Hierdoor kon ook de geplande herprofilering geen doorgang vinden. De gemeente heeft de woning bouwvereniging "St. Willibror- dus" gevraagd de bewoners die geen centimeter voortuin willen prijsgeven op andere gedachten te brengen. De woningbouwver eniging wenste hieraan echter geen medewerking te verlenen. D'66 Voorschoten bij de Raad van State VOORSCHOTEN - Het D'66 lid Jan Schreurs uit Voorschoten heeft de Raad van State gevraagd hem het "voordeel van de twijfel te geven". Schreurs wil dat de stemmen voor de verkiezingen van de gemeenteraad opnieuw geteld worden. De Raad van State zal in deze zaak zo spoedig mogelijk uitspraak doen. D'66 kwam tijdens de laatst gehou den verkiezingen zes stemmen te kort om een tweede zetel in de gemeenteraad te gaan bezetten. Deze zetel werd nu toegekend aan het CDA-lid Franken. Direct na de verkiezingen diende de 'ge dupeerde' partij een verzoek in bij het hoofdstembureau om de stemmen te hertellen. Dit ver zoek werd afgewezen. Tijdens de raadsvergadering van juni in Voorschoten werden de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden bekeken. Fractielei der Visser van de PvdA deed toen het voorstel om Franken, die dus de laatste restzetel zou bezetten, nog niet toe te laten als gemeenteraadslid. Er moest eerst hergeteld worden. Dit voor stel haalde echter geen meerder heid in de raad. Ongeldig? De laatste mogelijkheid die voor de democraten overbleef, was een beroep aan te tekenen tegen deze beslissing. Het beroep werd aangetekend door Jan Schreurs, die de tweede plaats op de D'66 lijst bezette, en dientengevolge de direct benadeelde was. Tijdens zijn pleidooi vanochtend voor de Raad van State, zei Schreurs dat hij er niet mee eens was dat in ieder geval één stem op zijn partij ongeldig was ver klaard. Hij doelde hiermee op een brief van de Voorschotenaar Van der Beek, lid van een stem bureau tijdens de laatste verkie zingen. In die brief schreef Van der Beek dat hij een stembiljet waarop een voorkeurstem voor Jan Schreurs was uitgebracht en waarop nog enige streepjes voor kwamen, had afgekeurd. "Nu ik op de hoogte ben van interpreta ties in andere stembureau's, vraag ik mij af, of deze afkeuring wel juist is geweest", aldus Van der Beek in zijn brief. Volgens Schreurs zou hertelling de enige mogelijkheid zijn om ach ter de juiste uitslag te komen. De geldigheid van stemmen zou in de verschillende stembureau's anders geïnterpreteerd zijn. "De gemeenteraad heeft niets gedaan om die onzekerheid ongedaan te maken", aldus Schreurs. Burgemeester Cannegieter van Voorschoten zei onder meer dat "er fouten gemaakt kunnen wor den". Maar volgens hem is dat ar gument juridisch niet sterk ge noeg om een hertelling te rechtvaardigen. Schreurs zei voor de Raad van State dat het in zijn geval om "meer dan een toe valligheid gaat". De uitspraak van de Raad van Sta- de gemeenteraden op zeven sc te moet wel spoedig komen, daar tember geïnstalleerd worden. ZOETERWOUDE - Ruim 250 mensen hebben afgelopen za terdag de vijftien fietsers voor Casa Materna, hun elf begeleiders en de 24 werk- kampers bij Ons Huis in Zoe- terwoude-Dorp een warm onthaal gegeven. Het 'thuis front' dat ook op de avonden wanneer Ronald de Hoop verslag uitbracht van de fiets tocht al ruim aanwezig was, liet nu ook niet verstek gaan. Na de begroetingen sprak de vertegenwoordiger van de stichting "Casa Materna-Ne- derland" Roelfs lovend over de werkzaamheden vanuit de Zoeterwoudse gemeenschap. Hij roemde de inzet van jon geren voor Casa Materna. "Die inzet van Zoeterwoudse jongeren is voor ons, de stich ting "Casa Materna-Neder- land", de stimulans om door te gaan met het werk", aldus Roelfs. Over twee maanden is er nog een Casa Materna-avond, waar de groep fietsers en de werkkampers waarschijnlijk gezamenlijk verslag zullen uitbrengen van hun activitei ten. Tegen die tijd zullen al het foto- en filmmateriaal en de artikelen die in buiten landse kranten zijn versche nen beschikbaar zijn. VOORSCHOTEN - Het Voorscho tense zwembad 't Wedde heeft zaterdagavond weer eens bezoek gehad van ongenode gasten. Dit keer werd in het gebouwtje waarin spullen zijn opgeslagen van de bij het zwembad gelegen golfbaan voor duizenden gul dens schade aangericht. De poli tie heeft de vernielzuchtige da ders niet in de kraag kunnen vat ten maar houdt er rekening mee dat de vernielingen zijn aange richt uit wraak jegens de beheer der van het zwembad. Deze heeft onlangs een aantal zwembadbe zoekers de uitgang gewezen om dat het zich misdroeg. MAANDAG Leiden - Kijkhuis, Vrouwenkerkkoor- straat 17, fil 'Intentions of Murderuit' van de japanner Shohei Imamura, 20 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma XJm vr van 10-12 uur, tel. 122000. Vereniging Ouders van Drugsverslaaf den - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies. 17-18 uur. Leiderdorp - Sjelter, hobby-ochtend, 10 Houtkamp - speurtocht, 13.30 uur. Oegstgeest - Raadhuis, commissie open bare werken, 19.30 uur. Voorschoten - Lindehoeve, jeugdvakan- tieland, 10 uur. Het Wedde - avondzwemvierdaagse. 20 Raadhuis - financiën, 20 u APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 6 aug tot 13 aug Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek v. Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131. spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Hobby In de Leiderdorpse Sjelter wordt dinsdag een hobby-ochtend ge houden. Op het programma staat onder meer het maken van wollen beesten. Aanvang: 10.00 uur. Dinsdagmiddag van 13.30 uur tot 15.30 uur is in de Sjelter de film Martijn en de Magiër te zien. Een dagje uit naar Avifau na. Dat heeft Sjelter woensdag vanaf 10.00 uur in petto. Kleuterdag In het kader van de kindervakan tie-activiteiten wordt dinsdag ochtend op de tweede verdie ping van het Warmondse 'Meer- punt' een kleuterdag gehouden. Vanaf 10.00 uur kunnen kinde ren van drie tot en met zes jaar daar terecht. Speeltuin Het Voorschotense buurthuis Bloemenwijk-Boschgeest brengt woensdag een bezoek aan een buurthuis in Leidschen- dam (met speeltuin). De bezoe kers worden verzocht zich om 10.00 uur te verzamelen bij de Sixlaan. Brood en fiets meene men. Voor de kleintjes kan ver voer worden geregeld. Fietscrossen Tweewieleracrobaten kunnen donderdag hun kunsten verto nen tijdens een door het buurt huis Bloemenwijk-Boschgeest (Voorschoten) georganiseerde fietscross-behendigheidswed- strijd. Deelnemers dienen zich vóór woensdag op te geven bij nu volgend adres: Bijdorpstraat 64, tel. 5416. De fietwedstrijden beginnen om 10.00 uur. Lyceum in Mariaschool Oegstgeest OEGSTGEEST - De in Wassenaar gevestigde Stichting 'Het Rijn lands Lyceum' wordt als de Oegstgeester gemeenteraad daarmee akkoord gaat de nieuwe huurder van de aan de Appolaan in Oegstgeest gelegen Maria school. Het schoolgebouw dat niet langer onderdak biedt aan de Willibrordschool is door het bestuur van de Stichting Katho lieke Scholen Oegstgeest begin mei van dit jaar ter beschikking aan de gemeente gesteld. Twee van het zes lokalen en een personeelskamer omvattende schoolgebouw worden thans be zet door de Stichting Kinder speelzalen Oegstgeest voor de huisvesting van de Juliana-peu- terspeelzaal. De resterende vier lokalen en de personeelskamer zullen voor de komende vijf jaar ten goede komen aan het Rijn lands Lyceum dat daarvoor ruim 21.000 gulden per jaar op tafel moet leggen. Aan het schoolgebouw moeten nogal wat onderhoudswerk zaamheden worden verricht. Het lyceum heeft zich bereid ver klaard het onderhoud voor zijn rekening te nemen. Echter niet de onderhoudskosten waarvan de afschrijvingstermijn de over eengekomen huurtermijn van vijf jaar overschrijdt; voor die kosten die 42.000 gulden bedra gen moet de gemeente Oegst geest zelf opdraaien. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgevers maatschappij LexJsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-1*4941 Geen krant ontvangen tel 07'-l23i43 tussen 10 00-19 30 uur (nab^zorging na 19 30 uui zaterdag van 16.30-18 00 uu. Abonnementsgelden t>i vooruitbetaling te voldoen Bt| automatische overschnjvmg geen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217.90 Per post 307,30 s 0,60 Directie G Koopman Ad| unci-hoofdredacteur Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in. Bonn, Brussel, Londen. Parijs Washington, Cpiro. Commentator W F J Wirtz Redactie stad en randgemeenten tal 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2