Droomfinale anti-climax Atletiek groeit in breedte nr> Cricketers Ajax: erop of eronder Medaille voor roeisters Opvallende prestaties op technische nummers Elf atleten zeker van EK-Athene Zege Nijber Gouden plak Peter van Noort Paul Way golfkampioen MAANDAG 9 AUGUSTUS 1982 LEIDEN - Na een duidelijke ne derlaag tegen Hilversum is het voor Ajax de komende twee wedstrijden tegen Rood en Wit 2 er op of er onder. Het Leidse Ajax, de enige cricketvereniging in de Leidse regio, behoort ge woon in de overgangsklasse te blijven. Daarvoor is in ieder ge val nog 1 overwinning tegen het Haarlemse Rood en Wit nodig. Het batten van Ajax is dit seizoen van mindere kwaliteit. En als het dan ook nog gaat om de degrada tie uit de overgangsklasse te ont lopen, is eigenlijk iedereen te ge spannen om een goede innings te spelen. Tegen Hilversum werd Ajax na verloren toss naar de wickets ge stuurd. Geen enkele Ajaxied kon eigenlijk de Hilversum se aanval weerstaan, zodat alleen met bij dragen van Frits de Jongh (17), Paul Haighton (12) en Frank Snieder(ll) schamele totaal van 86 runs bereikt werd. Hilversum kwam daarna op geen enkel moment in de problemen, en voor het verlies van 3 wickets werd het Ajax-totaal gepasseerd. De Ajax-aanval kreeg geen loon naar werken, maar een totaal van 86 is natuurlijk erg moeilijk te verdedigen: Frits de Jongh 1-29, A. Eldering 1-24, Hans Reier de Wit 1-11. Zondag a.s: Rood en Wit 2- Ajax om 11.00 uur te Haar lem. Schapers moet opgeven LEIDEN - Ton Sie is gisteren bij de heren kampioen geworden in de strijd om de Open Leidse tennistitels. Voor hem en voor de vele kijkers, die elk jaar weer naar Roomburg komen om de "generale voor de nationale" mee te maken, werd de finale tussen hem en de gedoodverfde winnaar. Schapers, een teleurstelling. Het was een "gedroomde" fina le van het herenenkelspelgebeuren. Beide spelers immers zijn allrounders, die de net- aanval hoog in hun spelplan hebben staan. En beide spelers staan ervoor bekend dat zij heel weinig puntjes cadeau geven. PIEDILUCO (ANP) - DeNederlandse vier met stuurvrouwe heeft giste ren op het meer van Bediluco in Italië tijdens de wereldkampioen schappen roeien voor jnioren de bronzen medaille behaald. Suzanne de Haan, Marjan van Doogenbroek, Stephanie Ceha, Maijan Pentenga en stuurvrouwe Suzane Jansen moesten Oost-Duitsland en Frankrijk voor laten gaan, maar leid de sterke Sowjet-vier buiten de medailles. De vier had zich voor e finale geplaatst via de herkansingen. De double-scull Tjark d«Vries en Martijn Cohen eindigde in de kleine finale als tweede, hetgen een achtste plaats totaal opleverde. De tijd van het Die Leythe du was 5.16,50 minuten. De Oostduitsers grepen ook hier het goud in 5)5,00 minuten. Michiel Schapers begon sterk met een doorbraak op de service van Sie. Toen iedereen er op de tribu ne eens goed voor ging zitten, in afwachting van een spektakel stuk, klapte Schapers echter in een. Hij. die normaal niet opziet tegen krachtenvretend loop werk, bleef nu "hangen" in de rallies, bouwde niet meer vanaf de achterlijn zijn aanval op en werd door Sie telkens weer op het verkeerde been gespeeld. Terwijl Sie steeds zekerder ging tennissen verloor Schapers zien derogen zijn greep op het spel. Hij maakte na de 2-0 voorsprong ook niets meer klaar en dij de stand 6-2,3-0, liep hij naar het net om de verbaasde Sie de hand te schudden. Hij gaf de strijd op. Later in de kleedkamer bleek dat hij met een kaakontsteking aan de finale was begonnen om het publiek met teleur te stellen. "Ik had er toch beter niet aan kun nen beginnen" zei hu "nu is ook mijn optreden op de Nationale komende week uiterst dubieus". De zaterdag aan hem toegedien de antibiotica hielpen niet. Hoe het zij, de winnaar Sie kan terug kijken op een goed toernooi. Dat AMSTERDAM (GPD) - De Nederlandse atletielgroeit in de breedte. Dat is de voor naamste conclusie na de tweedaagse in Amserdam, waar werd gestreden om de nationale titels. Op maar liefst 18 van de 31 nderdelen werd op de fraaie baan in sportpark Ookmeer een andere kampioen geDldigd dan verleden jaar. Bovendien waren de prestaties aanzienlijk beter dan in 181. Twintig winnaars noteerden bete re tijden en afstanden dan degenen die toen i Utrecht het goud pakten. De groeiende breedte komt nog be ter tot uitdrukking, wanneer wordt gekeken naar de specifie ke onderdelen, waarop de opval lendste prestaties werden ge boekt. Dat was bijvoorbeeld het verspringen bij de heren, al vele jaren lang één van de stiefkind jes van de vaderlandse atletiek. Nog altijd staat het nationale re- AMSTERDAM (GPD) - Neder land zal tijdens de Europese atletiekkampioenschappen, die van 6 tot en met 12 sep tember in Athene worden ge houden, door tenminste elf atleten worden vertegen woordigd. Ondanks het feit dat er tijdens de nationale ti telstrijd, het afgelopen week einde in Amsterdam, geen li mieten werden gehaald, be sloot de KNAIJ om het zeven tal dat wel reeds aan de eisen voldeed uit te breiden met Els Vader, Elly van Hulst, Ar no Kormeling en Hugo Pont. Trainings-coordinator Herman Buuts: „Deze vier zijn zeer dicht bij de limiet gekomen en van hen te eisen dat ze als nog de gestelde tijd zouden moeten lopen, is vragen om moeilijkheden. Ze zouden dan in de komende weken aan allerlei wedstrijden gaan deelnemen en daardoor het risico lopen geblesseerd te ra ken". Dat geldt zeker voor Hugo Pont die zaterdag de eindstrijd van de 400 meter horden moest laten schieten in verband met een blessure. Van hem hangt bovendien veel af voor een drietal andere atleten. Is hij fit, dan wil Buuts ook een 4 - x 400 meter-ploeg meene men, waarvoor Mario West- broek, Henk Brouwer en Marcel Klarenbeek in aan merking komen. Kansen zijn er ook nóg voor verspringer Jeroen Bronwas ser, die zaterdag kampioen werd met een sprong van 7.79 meter en zevekampster Tine ke Hidding, die tot nu toe 34 punten onder de limiet bleef, maar het aanstaand weekein de nog aan de eis (5800 pun ten) kan voldoen tijdens de nationale meerkamp-titel strijd. De elf die in elk geval naar Athene gaan zijn: Annie van Stiphout, Carla Beurskens, Cor Vriend, Gerard Nijboer (allen marathon), Rob Drup- pers, Arno Kormeling, Elly van Hulst (allen 800 meter), Els Vader (100 eri 200 meter), Hugo Pont (400 meter hor den), Ria Stalman (discus) en Robert de Wit (tienkamp). cord van Henk Vissr uit 1956 overeind en dat zegtmeer dan voldoende over de kialiteit van het verspringen in federland. Zaterdag meldde ziclplotseling een kandidaat die in taat moet worden geacht deze'bejaarde' topprestatie binnen mt al te lan ge tijd te overtreffen. In zijn laatste sprong biandde Je roen Bronwasser na 79 meter in de zandbak. Weliswsr had hij het voordeel van 3.5 ïeter rug- wind per seconde, ma? eerder in zijn serie bewees hij ijn kwali teiten door 7.71 meten laten no teren op een mornet dat de wind onder de maximal toelaat bare grens van 2 mter bleef. Bronwasser blijft darmee nog wel onder de limiet vor Athene (7.80), maar krijgt vanle KNAU een kans in de komerie weken te bewijzen dat zijn pr«tatie van zaterdag geen uitschiter is ge weest. Slaagt hij derin, dan wordt voor hem ahog een plaats gereserveerd imet vlieg tuig naar de Griekse hofdstad. De 23-jarige atleet uit den, stu dent aan de academieoor licha melijke opvoeding i: Tilburg, ligt niet wakker vanle limiet. Voor hem was het bengrijker dat hij nu 'zijn' numer heeft ontdekt. Bronwasser Igon zich twee jaar geleden pas speciali seren op het verspring!. „Daar voor heb ik van alle gedaan Ook tienkamp. Ik In onder meer juniorenkampiin hoog springen geweest. Het voor mij komen vast te staan da/ersprin- gen mijn nummer is. l heb dit seizoen een geweldig vooruit gang geboekt. De sprtgen van 7.71 en 7.78 zijn natuuijk boven verwachting, maar toe wel een bewijs van mijn mogqkheden. Ik denk dat ik nu zo'Deetje de keuze moet maken tisen top sport en gewoon meeoen", al dus Bronwasser. Ruim achter de Brabancr speelde zich een mini-drama atoen Roy Sedoc in de laatste omop 1 cen timeter verder sprongan Peter van Leeuwen, die datioor het zilver miste. Van Leeiven her stelde zich zondag km door op het hink-stap-springetie beste seizoenprestatie af te lieren en goud te Een opvallende rol waar in het afgelopen weekeinde ok voor Mario Westbroek. Disprinter van AV Haarlem pakUowel op BRESCIA (ANP) - Gerd Ny- boer, de zilveren mfcillewin- naar op de marath< bij de Olympische Spelen ïMoskou, lijkt klaar voor de Eunese atle- tiekkampioenschappe Nijboer zegevierde gistén in het individuele klassemei van de jaarlijkse zes landenvistrijd 30 kilometer hardlopen I Brescia. Nijboer liep de afstamn 1 uur 33 minuten en 12 secalen. de 200 meter (zaterdag) als de 100 meter (zondag) de titel. Op de dubbele sprint deed hij dat in de razendsnelle tijd van 20.92 sec., 300e onder het nationale record van Henk Brouwer. De grillige wind wakkerde echter tijdens die race net even aan tot 3 meter per seconde, zodat van erken ning van het record geen sprake kan zijn. Pech voor de Haarlem mer, vooral omdat er een paar minuten later, tijdens de 200 me ter-finale van de dames, slechts een halve meter wind was De eerste zege van Westbroek kwam overigens tot stand in een prima finale, waarin hij zijn naas te belagers Klarenbeek en Brou wer met respectievelijk 500ste en 900ste van een seconde klopte. Gisteren op de 100 meter had hij veel minder tegenstand. Achmed de Kom (tweede) en Westbroek's clubgenoot Nico Emerenciana (derde) konden hem niet echt be dreigen. Bij de heren werden er twee natio nale records scherper gesteld Jeroen van der Meer deed dat bij het speerwerpen. Met zijn eerste worp overbrugde hij een afstand van 76.06 meter, 16 centimeter meer dan Bert Smit verleden jaar. Snelwandelaar Jan Corten- bach onttroonde Tjabel Ras als recordhouder op de 20 kilome ter. Onder zeer moeilijke om standigheden - het was gisteren rond het middaguur erg be nauwd - eindigde hij na 1 uur, 35 minuten en 36.9 seconden. Ras had in 1976 ruim een minuut meer nodig: 1.36.41.6. 'Krachtpatser' Erik de Bruin toon de andermaal aan dat hij lang zaam maar zeker op de weg is naar prestaties die gaan meetel len in Europa. Natuurlijk won hij zowel het kogelstoten als het dis cuswerpen, omdat hij in Neder land geen concurrentie heeft. Bij zijn optredens is slechts de vraag hoe ver hij komt. Met de kogel bleef hij nu onder zijn eigen na tionale record (17.35 tegen 17.60 meter) en bij het discuswerpen kwam hij zeer dicht in de buurt van het stokoude record, dat al sinds 1962 op naam staat van Cees Koch. Bij zijn worp van 57.88 meter zondag in Amster dam is hij nog slechts 17 centi meter van Koch's nationale top- afstand verwijderd. De meest in het oog springende prestaties kwamen eigenlijk alle maal op naam van de heren. Van het damesfront was er weinig nieuws te melden. De hoogte sprong van Ella Wijnants over 1.81 meter is hoopgevend, omdat dames die boven de 1.80 meter uitspringen in Nederland zeer schaars zijn. Ria Stalman vijzel de haar persoonlijk record bij het kogelstoten op tot 16.37 meter, ten bewijze dat zij nog steeds aan kracht wint. Die kracht exploi teert zij vooral met de discus, een onderdeel waarop zij met enorm verschil en zeer logisch kampioe ne werd. Ook Els Vader was een logische winnares op de sprint nummers en Elly van Hulst vul de haar prijzenkast aan met gou den medailles op de 800, 1500 en 3000 meter Elly van Hulst behaalde op de Nederlandse kampioenschappen drie medailles. AMSTERDAM - Van de Leidse regio-atleten konden slechts en kelen zich serieus bemoeien met de medaillverdeling. Dit kwam mede door de afwezigheid van Wibo Lelieveld en Han Kulker, want beide Bataven atleten wa ren immers kandidaat voor een hoge klassering op de 800 m. Op het onderdeel kogelslingeren behaalde Peter v. Noort van de Spartaan uit Lisse op overtui gende wuze een gouden medail le. Hij liet de cooncurrentie ver achter zich met 57.18 m. Een an dere medaille-winnaar werd Dirk Maassen v.d. Brink, die op zijn specialiteit snelwandelen 2e werd op de 20 km in 1.42.96. De Holland-atleet opende zeer snel door achter de latere winnaar aan te gaan en scoorde hierdoor een persoonlijk record op de 10 km in 48.29 Van de overige Holland atleten wa ren 2 dames goed voor een vufde plaats: Tanja Mahieu verraste met een speerworp van 39 18 m en Jenny v.d Berg-Litjens sprong 1.70 m hoog. Eveneens een vijfde klassering voor Nico v Noort bij het discuswerpen 49 36 m. Mark van Vliet werd bu het polsstokhoog achtste met 4.50 meter Van de Spartaan-atleten was John v. Loon goed op dreef Op de 100 m klasseerde hu zich via 11.15 op de 100 m voor de finale waarin hij 5e werd in 1121 Op de 110 m horden liep hij in de series naar 15.27. Clubgenote Lenic van de Poel werd eveneens 5e op de 3000 m dames in 9.57.36 Bram Wassenaar tenslotte verte genwoordigde De Bataven en kwam op de 5000 m uit op een 8e plaats in 14 19 94 Overige prestaties Peter Blokker Spartaan hinkstap- sprong 13.23 m Roel Hendnksen AV Holland - 400 m horden 56.5 sec Michel Moll AVH 400 m 50.49 Alfred Verhoef AVH - 100 m 11.49 Ton v.d. Berg Bataven (Utrecht) 800 m 1 57.9 Gerd Veldhuizen Bataven (Utrecht) 400 m 52.2 sec zal hem sterken in zijn aanwezig heid op de Nationale De dames, Elly Vessies en Nanette Schutte, hadden gezorgd voor een pittige ouverture, op de fina ledag. Elly Vessies begon over tuigend met diepe, goed geplaat ste aanvallende slagen van zowel de forehand als de backhand. De eerste set leek binnen haar be reik te komen toen zij bij 3-1 op eigen service één klap van 4-1 was. De snelvoetige Nanette Schutte, opvallend snel zelfs in vergelü- king met Elly Vessies die toch eveneens geen problemen kent met loopwerk, trok twee zuivere forehands uit haar arsenaal en voorkwam daarmee een grotere achterstand. Vanaf dat moment dicteerde zu het strvjdverloop al bleef Elly Vessies tot de laatste snik, 3 matchpunten tegen, stnjd leveren. Twee matchpunten deed ze teniet Nog een runninglob, nu van de backhand gaf haar zelfs een punt voor de service - doorbraak Na nette Schutte hield haar service vast met een ace. Luttele minu ten later had zij de set cn de par tij binnen toen Elly Vessies bij open veld een backhandvolley miste, 6-3, 6-3. Was de finale in het HEA een teleurstelling, de eindstnjd in het HEB tussen Frans Grimbergen en Hans Tön- jann, op baan 1 gespeeld, bracht voor het publiek meer dan een goedmakertie Twee van de Leidse B-toppers te genover elkaar in een van de gro te finales van het Leidse B-cir- cuit. Die wetenschap was na tuurlijk al een "trekker". Maar daarbu kwam nog dat Frans Grimbergen, de getalenteerde jonge Unicummer. nu eindeluk eens een constante vorm had la ten zien. Hans Tonjann daarentegen had het moeilijk op de weg naar de fina le. Moeiluk vooral met zichzelf In de laatste ronde had hu echter weer de vaste hand en het scher pe oog van Noordwuk". Voor Frans Grimbergen was er tegen deze Hans Tönjann geen eer te behalen Wel kwam de Unicum mer in de tweede set nog in een veelbelovende positie, 4-2 en 40- 15 op eigen service, maar Ton jann liet hem kansloos met een messcherpe passeerslag, brak zijn service en ging op en:<U vice op nul naar 4 4 Bij 5-4 kreeg de districtskampioen twee matchpunten, die door Grimbergen werden tenietge daan. Op het derde bleef deze het antwoord op een backhand vol ley van Tónjann schuldig. 6-4 Bu de dames won Mirjam de Groot van de favorite Nicole Eyssen. 6 3. 6-3. Herman van der Capellen deed zun reputatie als dubbel speler van formaat weer eer aan In het GDB was hu met aan zun zijde Jacqueline van Wijk, in de slotfase van de partij tegen Mir jam de Groot/Marco Winter, on genaakbaar aan het net met werkeluk subliem volleren Hu sleepte in zun fantasievolle ac ties aan het net Jacqueline van Wuk mee en zette Marco Winter op "dood" spoor 3-6,6-3, 6-4 voor. het Forescate koppel. Er vielen in het dubbelspel nog meer ver rassingen. F van Pandon/C Vol len wonnen het GDC van de ver rassende finalisten Eveline Krul/ M Dnjver. 6 3. 7 5. Juli. tt.- Grimbergen, weer winst in het DEC op Karin Roosendaal (5-7, 6-1, 6-0'), verloor het DDC (Ml Ilonka van Riet van N Bcnnink/ Liz Weare, 3-6, 4-6 Bu de vetera nen toonde Blommendaal zich in het HE de sterkste In de finale klopte hu Coen Dekker, 6-3, 6-2 N Bak won met 7-5, 7-5 van All Snellenberg bu de dames Vet Joop van der Berg zette bu het HD Vet. alle gerenommeerde dubbelaars opzij Met Aad Kop- pelle klopte hu in de finale Ton Grimbergen/Piet van Paridon. 6 2, 4-6, 6 1 Truus Toruann kwam in twee finales, het GD Vet. en het DD Vet. Beide gingen voor haar verloren Met Blommendaal verloor zu het DD vet van A Hui zinga/D Verplocgh. 1-6, 4-6 HUIS TER HEIDE - Paul Way is tot ieders verbazing winnaar geworden van het open Nederlands golfkampiocnschap. De negentien jarige En gelsman is pas dit seizoen professional en het veroveren van de Neder landsc titel is dan ook zun eerste grote succes als beroepsgolver In het begin van het toernooi zag het er bepaald niet naar uit dat Way uiteindeluk als winnaar uit de bus zou komen Zaterdag en gisteren presteerde hu evenwel zo goed (ondermeer een score van 67) dat hij alsnog de eindzege (ƒ33,320,-) binnenhaalde Jan Dorrestein zorgde voor een unieke Nederlandse prestatie door op een gedeelde achtste plaats te eindigen

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11