Juliette Grimbergen regeert in Voorhout Streuer neemt rol Middelburg over... Van Heugten kansloos Roemeense springt wereldrecord Ajax L. in gevaar Eén medaille Nederland op WK-kanovaren Unieke GP-winst op Silverstone Classe Royale. Pils van grote klasse. Eindspurt levert Belle elfde plaats op Middelburg en Sheene aan beterende hand Vromaiis dicht achter Lackey UNI^N MAANDAG 2 AUGUSTUS 1982 KATWIJK - Marco Winter heeft het toernooi van 'Zee en Duin "in Katwijk gemakke lijk op zijn naam gebracht. In de finale kon de Duitse tennistoerist Mans hem met zijn eveneens op loopwerk en vastheid gebaseerde spel geen moment bedreigen. De score 6-2, 6-1 score zegt genoeg over het krachtsverschil. Winter haalde daarmee een reis naar Wimbledon 1983 binnen. Bootreis, tickets en half pension in een middenklasse hotel: een prijs, die zouden de deelnemers dat tevoren hebben geweten, de strijd nog levendiger zou hebben gemaakt. Dat werd althans door de kijkers verondersteld. Michael van der Berg, trotse en sterke winnaar van het HEC, was er blij mee. Nauwelijks had hij er de lucht van gekregen of hij maakte zijn coach/trainer van Ar- tesia, Arnold van der Capellen, deelgenoot van zijn blijdschap. Marco Winter, de winnaar van het HEB werd er niet warm of koud van. Naar verluidt heeft hij geen tijd om die prijs te incasse ren! De winnaars in C, Michael van der Berg en Karin Roosendaal in het DEC, kregen daartegen blosjes op de wangen. Zou er dan toch iets waar zijn van wat wedstrijd leider Piet Guyt zich tijdens de toernooiweek liet ontvallen. "Geef mij maar een C-toernooi te organiseren. Daar beleef ik ten minste plezier aan. De C-spelers hebben niet zoveel babbels. Die zeggen nog bedankt, ook als ze zal in hun eerste partij zijn ge vloerd". Michael van der Berg klopte in het HEC M. Lugthart jr. met 6-4, 6-0. Een score, die niet moet worden geschreven op falen van zijn te genstander, maar op beheerst tennis van de jeugdige Artesiaan. Karin Roosendaals sterke fore hand was voor Jünger niet te be spelen: 6-1, 6-0. Dé partij van de finaledag in Kat wijk was het HDB tussen de Duitse combinatie Mans/Schrec- kenberger en het Surinaamse koppel Van Ommeren/Wong Chung, verrassend in de finale gekomen via onder meer een ze ge in de in de halve finale op het geduchte koppel Winter/Bou- man. Het leek er even op dat de Surinaamse dubbel de eerste plaats voor zich zou gaan opei sen. De eerste set was voor Suriname (6-3) maar daarna verloor Wong Chung (als enige C-speler in de B-dubbelfinale), na enkele min der gelukkige volleys zijn durf. De geroutineerde Duitsers maakten daar direct gebruik van: 2-6, 2-6. Piet Guyt/Lembeck konden het in de HDC finale niet redden tegen Heemskerk/v.d. Wilk: 5-7, 2-6 Het GDC was voor M. v.d. Akker/Siepman die Tee- kens/Hinnen geen kans gaven: 7- 5, 6-3. Overige uitslagen: HED Taat - Marco Visser, 2-6, 0-6: DED A. Junger - L. Voorham, 6- 3, 6-3, DDD Urlus/Roervink - Nel Guyt/Krijna Ravensbergen, 6-1, 4-6, 6-4, GDD Manfels/v. Dam - Eymaal/ Poots, w.o. Manfels van Dam. In Voorhout was de familie Grim bergen de grote winnaar en Mar cel van Paridon de grote verlie zer. Juliette Grimbergen haalde drie titels binnen. In het DEC klopte zij Marleen Schulte 7-5, 6- 2, die overigens zeer goede te genstand bood. In het GDC was zij met Uder Ton Grimbergen sterker dan Eitel Homan en Cock Schoutse (de Australische op stelling deed wonderen) en in het DDC voerde zij moeder Juliette Grimbergen eveneens naar de winst op het duo Riet van Baa- len/Ans van Overloop: 6-3, 6-4. De gebroeders Mike en Jan Ruyse- naars troefden in het HDC Han de Jong/Ruud Warmerdam af (6- 7, 6-4, 6-1). Een speler waar in de toekomst zeker op mag worden gelet is Egbert Vonk, 14-jarige pupil van Henk Emnes. Hij be heerst het gebeuren in D en had in de finale geen moeite met zijn broer R.B. Vonk: 6-0, 6-1. De bes te partij in Voorhout was echter de finale in het HEC tussen Mar cel van Paridon en Michael Juliette Grimbergen solo. Zij beliefde een pleziering toernooi in Voor hout: driemaal fïnaliste, driemaal winnend... Foto Holvast) Schermer (door wedstrijdleider Eitel Homan al maandag getipt als winnaar). Michael Schermer won inderdaad dankzij zijn geweldig loopwerk en zijn vaste hand op lob en pas- seerslag. Die had hij ook voort durend nodig tegen een vrijwel constant aanvallende Marcel van Paridon, die in de derde set ten slotte bezweek onder de druk: 6- 3, 1-6, 6-3. Een finale, die het aan kijken meer waard was dan die in Katwijk. Het DED was voor Nicoline Zim merman, die Conny Vleeswijk aftroefde op fantasie durf: 6-3, 6- 3. Aline Hoogerveen/Wil van der Meer wonnen het DDD van Ine ke Castien/Francis Timmer, 6-3, 4-6, 6-2. Het HDD was voor A. v Zoelen/Jan van Hensberger, die met 6-4, 6-3, te sterk bleken voor F. v.d. Berg/W. den Otter. Van Zcslen, eensKlaps in Noordwijk aan het tennisfront verschenen (winnaar van het HEC) lijkt voor D te goed. De Open Leidse De A-lijst bij de heren is op Room burg weer goed bezet. Als no: 1 is geplaatst Michiel Schapers, ge volgd door Robert Hak. Frits Don en René Boers. Bij de da mes zullen zeker Elly Vessies, Nanette Schutte, Leon Heffels- v.d. Wildenberg. Annette Bou wer en Karin Bakkum acte te presence geven. De kans bestaat dat ook Marcella Mesker op Roomburg zal aantreden. In B voeren Marco Winter en Hans Tönjann de lijst van 64 deelne mers aan. Bij de dames zijn ge plaatst Miijam de Groot, Marielle Smit, Nicole Eyssen, Jacqueline van Wijk. LEIDEN - Door een nederlaag te gen het Haagse Quick (202 voor 8 - 180) is Ajax nu duidelijk in de degradatiezone beland. De Leid se cricketers dienen van de laat ste drie te spelen wedstrijden er in ieder geval nog twee te win nen, wil de jubilerende vereni ging zich in de Overgangsklasse handhaven. Na gewonnen toss werd gastheer BELGRADO (SID/ANP) - Op een met-Olympisch nummer heeft het nationale kano-topduo Ron Stevens/Gert-Jan Lebbink de enige medaille voor Nederland behaald op de wereldtitelstrijd in Joegoslavië. De tien kilometer bleek juist de goede afstand voor het tweetal om de eerder behaal de achtste plaats in de finale op de duizend meter te overtreffen De nummer drie op die afstand, het Hongaarse duo Szabo en Toth, bleef ver (ruim een halve minuut) achter bij de Franse winnaars Bregeon en Lefoulon en de Nederlandse combinatie Overheersing Meer eremetaal zat er voor de Ne derlandse afvaardiging niet in De titelstrijd werd overheerst door de Oosteuropese landen. De Zweedse K-4 was op de 1000 me ter de enige Westeuropese deel nemer die gisteren een gouden medaille behaalde. Alleen Frank rijk kon Zweden als Westeurope se gouden-medaillewinnaar evenaren. Oost-Duitsland was het succesvolst met zes eersie plaatsen. Quick naar de wickets gestuurd Op het snel lopende veld werden in de beschikbare 55 overs 202 runs neergelegd voor het verhei van 8 wickets De wickets wer den verdeeld door Fnts d€ Jongh. Johan Gordmou, Dannv Eldcring en Ton Eldering. Voor de Oegstgeestcnaren open den Eddy Fifield (28) en Hermar Hartevelt (10) gedegen. De score werd hierna uitgebouwd door de magistraal battenden Johan Gor dinou die de toch niet eenvoudi ge Haagse aanval alle hoeken van het veld liet zien. Eerst op een totaal van 150 moest hij mc1 een persoonlijke score van 92 runs het veld ruimen. Met nog 6 wickets in handen moest Ajax nog 50 runs scoren. Wat evenwel volgde was een beschamende vertoning. De overige Ajaxieden die normaal gesproken dit totaal hadden kunnen vergaren wer den letterlijk en figuurlijk uit dc wedstrijd gespeeld. Op een totaal van 180 had iedereen een beurt gehad. Na dit weekeinde is de stand in de Over gangsklasse als volgt 1 VOC 2 12-17. 2 VVV 11-14, 3. Hil vers urn 12-14. 4 Sparta 12-12. 5. Quick Hg 2 12-12. 6 HCC 3 11-10. 7 Ajax 11-8, 8 Rood en Wit 2 11-6 Boet van Duimen tijdens de training op Silverstone. Hij zou zijn motorblok ruïneren en als gevolg daarvan kon hij tijdens de race voortijdig de pits opzoeken, waarmee de rol van Nederland in het 500 cc-circus was uitge speeld. HOLZGERLINGEN (ANP) - Met nog drie wedstrijden voor het wereldkampioenschap zijspan- cross voor de boeg is de kans op het behoud van de titel voor we reldkampioen Ton van Heugten minmaal geworden. De Zwitser se combinatie Bollhalder/Büsser vertoont, dat werd in de Grote Prijs var. West-Duitsland weer duidelijk, een grote vorm en gaat met reuzenstappen op de we reldtitel af. Voor Van Heugten resten, net als de andere Neder landers, slechts ereplaatsen. Vele Nederlandse combinaties zijn dit seizoen tot de subtop van de ze tak van motorsport doorge drongen. Kwantitatief was Ne derland in de top-tien in Holzger- lingen, waar de eindoverwinning voor de Westduitsers Engelhard en Forster was, het sterkst verte genwoordigd. Naast Van Heug ten reden Muller, Van der Laan, Bakens en Van Gastel zich bij de eerste tien van het klassement. Die klasseringen zijn de fel be geerde WK-punten waard. Wereldkampioen Ton van Heug ten, met invaller-passagier Van Vliet, reed in de eerste door Boll- halder gewonnen manche, naar de derde plaats. In het kort op elkaar eindigende peloton was de zesde plaats voor de Holtense combinatie Muller/Van der Bijl, de achtste voor Bakens, die weer met zijn oude teamgenoot Henk van Heek van start was gegaan. ADVERTENTIE Er zi|n mensen die vragen om 'I (ïvi dat lekkere pilsje van die kleine JÏCj advertenties. Vandaar dat we fTS ij even onze naam herhalen: W II Classe Royale, Classe Royale, I Classe Royale, Classe Royale. U2U Rijn van Gastel en Erik Hurk- mans beëindigden de eerste reeks op het keiharde en snelle circuit van Holzerlingen op de negende plaats. Problemen In de tweede manche kreeg zowel Van Heugten als Bakens met passagiersproblemen te kampen. Jaap van Vliet kon na acht ron den niet meer verder vanwege een schouderblessure. Van Heek was na twee ronden als bij Ba kens uit de bak gestapt, omdat een oude blessure hem parten speelde. Terwijl de Westduitsers Brockhausen en Engelhard om de eerste plaats streden, moest voornaamste titelkandidaat Boll- halder van de laatste plaats naar voren. De Zwitser kwam in de fantastische inhaalrace tot de vijfde plaats. Hij moest in de door Brockhausen gewonnen reeks de Nederlan ders Muller (derde) en Van der Laan (vierde) voor laten gaan. Rijn van Gastel volgde Bollhar- der op de voet en werd zesde. In het WK-klassement, waar Boll- harder nog echter concurrentie ondervindt van Brockhausen, staan vier Nederlandse combina ties bij de eerste tien. Achter Van Heugten (vierde) zijn dat Muller (6), Van Gastel (8) en Bakens (10). SIVERSTONE (ANP) - Bij afwezigheid van de Nederlandse toppers in de 500ec-race deden Egbert Streuer en Bernard Schnieders het beste dat indie situatie van een vaderlandse motorsportman verwacht mocht worden. Het Asser duo won voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse motorsport een zijspanwedstrijd, die meetelde voor het wereldkampioenschap. Streuer zorgde met zijn unieke prestatie voor een kopie van het Nederlandse feest, dat het circuit van Silberstone vorig jaar meemaakt, toen Jack Middelburg de belangrijkste 500-cc race van het Britse wegra ceseizoen op de naam schreef. door het ongeluk geplaagd. Van Dulmens onfortuin was niet ver gelijkbaar met dat van Middel burg. Toch kwam het uitvallen na het rijden van de opwarmron de pijnlijk aan. Van Duimen had zich voor de race als vijfde ge kwalificeerd. maar ruineerde in de afsluitende training zijn mo torblok. Daardoor was er geen gelegenheid de 's nachts gerevi seerde motor te testen. Dat brak gokker Van Duimen op. Zijn kri tiek afgestelde machine kreeg een vastloper en daarmee was de Nederlandse rol in het 500cc-ge- beuren uitgespeeld De race werd de vijfde seizoen soverwinning van de Italiaanse WK ranglijstaanvoerder Franco Uncini. Dc concurrentie, die woensdag al uitgedund was door de zware val van Middelburg en Sheene. was na de eerste 500 me ter ook de inbreng van Kenny Roberts kwijt. De Amerikaanse ex-wereldkampioen ging bu een poging een slechte start goed te maken keihard onderuit en kwam er met een vinger uit de kom goed van af. In de strijd om het wereldkampioenschap is de rol van de Amerikaan echter uit gespeeld. Uncini zal volgende week in Zweden ongetwijfeld de wereldtitel binnenhalen. De con stant rydende Italiaanse fa- brieksrijder is vrijwel onbereik baar voor de concurrentie, waar van slechts Spencer (tweede) en Crosby (derde) tot topscores kwamen. Egbert Streuer, een technisch be gaafd coureur, nam met de Grand-Prixzege in Silberstone revanche voor zijn matige presta ties van 1981. Dit jaar rijdt de 28- jarige ongehuwde technicus meer ontspannen. Na het uitval len in Oostenrijk ging het ber gopwaarts met Streuer en door zetter Schnieders. Voor eigen publiek in Assen werd de vijfde plaats gehaald, in België werd het duo tweede. In Silverstone presteerde Steuer op het toppunt van zijn kunnen. Hij durfde zelfs een gewaagde blik in de toe komst te werpen: "De heer schappij van Biland gaat ook een keer voorbij. Ik voel me sterk. Ik had Biland vandaag aange kund." Met nog vijf WK-wed- strijden voor de zijspannen voor de boeg, is de op de derde plaats staande Streuer nog een voor naam belager voor ranglijstaan voerder Biland. Pech Streuer deed de pech van de N( derlanders in de Koningsklassr de race voor 500cc-machine; vergeten. Nadat Jack Midde burg, de winnaar van vorig jaa; door een trainingsongeluk o woensdag uitgeschakeld was, werd Boet van Duimen gisteren BAD KISSINGEN - Nona Ga prindasjvili en Lidia Sen\je- nova uit de Sowjet-Unie en de Bulgaarse Tatjana Le- matsjko hebben zich ge plaatst voor het kandidaten toernooi in de race om de we reldtitel schaken voor dames. Dat is het resultaat van het interzonale toernooi in Bad Kissingen, dat gisteren werd beëindigd. Nona Gaprindasj- vili bracht het toernooi op haar naam met een totaal van twaalf punten uit vijftien par tijen. Zij verloor alleen van haar landgenote Semjenova. De oud-wereldkampioene had een voorsprong van een half punt op Semjenova, die eveneens één nederlaag leed (tegen de Roemeense Marina Pogoreviei). Ook Lematsjko, die met elf punten derde werd. behoefde slechts één verliespartij te incasseren, te gen dc Tsjechoslowaakse Eliska Klimova. Het tweede interzonetoernooi is van 14 september tot 10 oktober in Tbilisi. Uit het kandidaten toernooi moet de uitdager van de huidige wereldkam pioene Maja Tsjiboerdanidze komen. Enka Belle verzamelde in het slotweekeinde nog anderhalf punt uit twee partijen Eerst eindigde haar afgebroken partij uit de veertiende ronde tegen Semjenova in remise, vervolgens versloeg de oud- nationale kampioene in de laatste ronde de Chileense Giovanna Arbunic Enka Belle werd uiteindelijk met vijf punten (drie overwinnin gen en vier remises) elfde Het toernooi was overigens pas gisteravond om negen uur echt afgelopen Toen beslo ten Litinskaja en Pogorevici na elf uur spelen en 90 zetten tot remise. NORTHAMPTON (ANP/Reuter) - De gezondheid van motorcou reur Jack Middelburg, gaat snel vooruit. Zaterdag mocht de Ne derlander van de artsen voor het eerst het bed verlaten. Middel burg, die vooral last had van de ontvellingen aan de rug en een weigerende stoelgang, heeft nog geen toestemming gekregen het ziekenhuis van Northampton te verlaten. Middelburg, die aan het ongeval met Sheene en Igoa ook een dik ke voet overhield, wil zich deze week bij de Belgische chirurg Johan Derweduwen vervoegen voor een spoedoperatie. Middel burg wil in de kliniek van Derweduwen de plaat uit zijn sinds Silverstone '79 geteisterde linkerbeen laten halen De plaat zorgt vanaf het begin van dit seizoen voor een ontsteking in Middel burgs been, die de volledige genezing van de breuk nog steeds verhindert. De Nederlandse 500cc-coureur verwacht na verwij dering van de plaat binnen zes weken weer fit zijn De gezondheidstoestand van oud-wereldkampioen motorracen Barry Sheene is, volgens een woordvoerder van het ziekenhuis van Northampton, bevredigend. Sheene, die beide benen en ar men brak, onderging een spoedoperatie van acht uur, waarbij zijn benen juist van amputatie werden gered. De chirurgische ingreep, waarbij met 23 schroeven en 4 platen de verbrijzelde botten werden geheeld, heeft Sheene goed doorstaan. NAMEN - De Belgische motor crosser in de 500cc-klasse André Vromans is algemeen klasse mentsleider om de wereldtitel Brad La< i.< uit Auiriika tot op vier punten genaderd. In Namen won Vromans. direct gevolgd door Lackey, de eerste manche In de tweede race eindigde de Belg tweede en kwam Lackey, die een slechte start had. als vier de binnen. In het Luxemburgse Etlelbruck wordt aankomend weekeinde de competitie afge sloten. Twee jaar geleden ver speelde Lackey de wereldtitel op de valreep aan een andere Belg. André Malherbe ADVERTENTIE ATLETIEK Wedstrijden bij Blauw Wit, Amsterdam, ter voorbereiding op het Nederlands kampioenschap van aankomend week- 100 m: Alfred Verhoef (Holland) 11.5 sec; Kees Tieleman (Bataven) 12.1; Pe ter Blokker (Spartaan) 11.5; 400 m: Mi chel Moll (Holland) 50.4; Frank Blom (Holland) 51.5; Gert Velthuizen (Bat.) 52.7; Paul Grimbergen (Spart.) 53.0, Kees Tieleman (Bat.) 53 9 400 m dames: Jenny Litjens (Holl.) 58 6, Thea Kouwenhoven (Bat.) 100.5; 400 m meisjes B: Laura Bosman (AAV'36) 59.2 (le). Verspr. meisjes B: Laura Bosman 4.87 m (le) Speerw. meisjes B: Laura Bosman 30.74 m (3e). 1500 m. heren: Jan Verloop (Bat.) 4.00.2 min, Cees van Beelen (Bat.) 4.03.0, Ton van der Berg (Bat.) 4.06.6. 800 m jun. A: Henk v.d. Oever 2.03.0, Rico Vervoorn (Bat.) 2.03.5, Jaap Duivenvoorden 2.03.9, allen een pers. record. BOEKAREST (AFP/SID/ANP) - De 21-jarige Roemeense Valy Io- nescu heeft gisteren tijdens de nationale kampioenschappen van Roemenië in Boekarest het wereldrecord verspringen voor dames verbeterd en gebracht op 7,20 meter. Het oude wereldre cord stond sedert 29- augustus 1978 op naam van Wilma Barda- oeskiene, die vier jaar geleden bij de Europese kampioenschappen in Praag tot een afstand van 7,09 kwam. Eerder had Anisoara Cusmir in de zelfde wedstrijd het wereldre cord reeds verbeterd tot 7,15 me ter. De prestatie van de op 29 augustus 1960 geboren. 1,73 meter lange en 58 kilogram wegende Valy Io- nescu kwam niet onverwacht. Eerder dit seizoen werd voor haar reeds een afstand van 7,05 meter gemeten. Zij werd daar mee de zevende verspringster, die de grens van zeven meter passeerde. Maricia Puica won de 1500 meter in 3 minuten 57,48 seconden. Met deze tijd is Puica tweede op de wereldranglijst van dit seizoen. Sneller was alleen de Sowjet-at- lete Olga Dvirna, die vorige week 3.54,23 liet afdrukken. Ook de nummer twee tijdens de titel strijd in Boekarest, Mehirte, no teerde een knappe tijd: 4.01,40. Het discuswerpen bij de dames werd gewonnen door Cracunes- cu met 65,58 meter, de voornaamste uitslagen zijn nog: hinkstapspringen: 1 Petrosian 17,07, hoogspringen heren: 1. Matei 2,24, 800 m dames: 1. Me hirte 1.55.05 min. (beste wereld- seizoenprestatie. Ovett De Engelsman Steve Ovett heeft zaterdag met een overwinning op de 800 meter in 1 minuut 47,59 zijn rentree gevierd. Ovett ver sloeg in Edinburgh tijdens een vierlandenwedstrijd zijn jonge landgenoot Peter Elliott, die als tweede 1.48,03 noteerde. Ovett had twee weken niet aan wed strijden deelgenomen. De lande- nontmoeting leverde een over winning op voor Engeland, Po len eindigde als tweede, Noorwe gen werd derde en Schotland vierde. Penders Bij nationale atletiekwedstrijden in Sittard heeft Maurice Penders het Nederlands jeugdrecord pol stokhoogspnngen verbeterd. Penders. lid van Unitas, sprong over de hoogte van 4.81 meter Het oude record stond met 4.80 meter op naam van Chris Leeu- wenburgh en dateerde uit 1981. Door een simpel zinnetje af te maken hebt u kans dat u het bedrag dat u voor uw Union fiets met Basta-slot uitgaf, terug wint1 das paj jtctiotf Haal een deelnameformulier bij uw Union winkelier en wie weet kost uw Union fiets u niets I

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 9