Quick Boys moet nog even wennen mm 5 01 Lattek: "Voetbal in Nederland te hard...' Niet allemaal tegelijk Shell helpt Lotto Telstar stelt ultimatum Duel Groningen-Barcelona gaat niet door 4-0 nederlaag tegen FC Den Haag Excelsior start competitie in de kuip WK-commissie opgericht in Columbia Portugese spelers op tournee in Zuid-Afrika Ajax en Feyenoord succesvol MAANDAG 2 AUGUSTUS 1982 accepteren zijn gedwongen hun voormalige ama teurvereniging terug te ke- Los van deze groep onderhan delt Telstar, dat vorige week met moeite liquidatie kon voorkomen, nog met vier spe lers van buitenaf onder wie Gerrie Muehren, Ben Rietveld en Terry Hendriks. Ton Kam- phues, die de afgelopen da gen nog in allerlei toonaar den zijn ongenoegen uitte over de aanbieding zette za terdagmiddag zijn handteke ning onder de nieuwe verbin tenis direct na afloop van het gesprek dat de spelers met het bestuur, de technische staf en leden van' de Satellietclub hadden. In dat onderhoud hoopten de voetballers, die zelf op deze bijeenkomst hadden aange drongen, meer garanties te krijgen over hun inkomen het komend seizoen. Ze wilden vooral meer zekerheid over de speciale pot die voor hen is gecreëerd. De spelers kunnen naast een minimumloon en reiskostenvergoeding de be schikking krijgen over een deel van die potl\_ der meer gelden terecht ko men uit shirtreclame, recla meborden en recettes van vriendschappelijke wedstrij den, maar nog altijd is de bo dem in zicht. Aan de aanbiedingen op zich is niets veranderd", zo bena drukte Klaas Groen gisteren. V/el hebben we hen kunnen toezeggen dat ze bepaalde verwachtingen mogen koeste ren over de inhoud van die pot". De Telstar-praeses. die zodra de onderhandelingen met de selectie achter de rug zijn opstapt, refereert in dat verband aan acties van de Satellietclub, die onder meer bezig is met de oprichting van een club van honderd. Om lid te kunnen worden van die club dient er duizend gul den te worden gestort. „Ik heb begrepen", zo stelt Groen, „dat de belangstelling groot is en dat ze wat het le denaantal betreft al ver over de helft zijn. Slaagt die actie dan levert dat toch zo'n 100.000 gulden op". KATWIJK - Quick Boys heeft in de eerste oefenwedstrijd van het seizoen, traditioneel tegen FC Den Haag, de eigen aanhang niet tevreden kunnen stellen. Er werd tegen het rigoreus verjongde Den Haag wat verwacht van de Janse-equipe. GRONINGEN (GPD) - Het oefenduel dat FC Groningen komende vrijdagavond in het Oosterpark zou spelen tegen Barcelona gaat niet door. Barcelona's oefenmeester Udo Lattek weigert in Nederland te voetballen, omdat het spel hier te hard zou zijn. VELSEN (CPDl De spelers van Telstar hebben tot dins- dagavond de tijd te reageren op de contractaanbieding die de Velsense eerste-divisieclub hen onlangs heeft gedaan. „Doen ze dat niet", aldus voorzitter Klaas Groen, „dan mogen ze hun geluk elders gaan zoeken en hoeven ze niet meer op de training te ver schijnen". Zeven van de twaalf spelers met wie Tel star in principe verder wil, hebben zich inmiddels schrif telijk dan wel mondeling ak koord verklaard met het nieu we contract. Dat zijn naast Schoo, Grootjen, Buma en Liesdek, die al in een eerder stadium tekenden, Kuut, Kamphues en Haver kort. Eerste doelman Jan Ne- derburgh, voor wie NAC en Feyenoord belangstelling hebben geloond maar die vol gens Groen geen transferbe drag van twee ton op tafel willen leggen, alsmede Wet zel, Nan, Verschoor en Van Seggelen twijfelen nog. De spelers, die het contract niet De Spanjaarden, die deze week in Papendal een trainingskamp houden, hebben binnenkort een groot toernooi in het eigen sta dion en een nederlaag in Neder land zou voor de club, volgens Lattek, ongeveer een miljoen gulden minder recette opleve ren. Over de houding van Lattek heb ben FC Groningens voorzitter De Vries en trainer Theo Verlan gen geen goed woord over. „On beschoft", vindt De Vries de hal- starrige weigering van de Barce- lona-trainer om vrijdagmiddag ook maar een enkel woord met de Groninger delegatie op Pa pendal te wisselen. Omdat de Groningers nog steeds niet wis ten of de wedstrijd door zou gaan, togen De Vries, Verlangen, elftalleider Huizinga samen met de door de UEFA erkende voet balmakelaar Ger Lagendijk naar het Spaanse trainingskamp. De Vries: „We hadden alleen zaken gedaan met het bestuur, maar la ter hoorden we dat hun trainer bevoegd is om vriendschappelij ke wedstrijden vast te stellen. Dat staat in zijn contract. Daar om wilden we een gesprek met hem. Hij wilde niet eens met ons praten. Via Lagendijk hoorden we dat hij het zich niet zou kun nen veroorloven om te verliezen. Lattek had de uitslag van 5-0 te gen Club Brugge gezien en was misschien wel een beetje ge schrokken". De Groninger praeses sprak op Pa pendal wel met de vice-president van Barcelona. De Vries: „Die man vond het ook vervelend en hij zou het nog aankaarten in het bestuur. Zelfs deed die man aan Lattek nog het verzoek om in Borger te komen kijken naar ons spel tijdens het vriendschappe lijke duel met PSV. Financieel was er geen vuiltje aan de lucht. We hadden afgesproken dat we de recette zouden delen. Zestig procent voor Barcelona en veer tig procent voor ons". Overigens is FC Groningen niet Theo Verlangen van plan om vrijdag een andere tegenstander naar Groningen te halen. De Vries: „Eigenlijk zitten we al vol. We zouden speciaal voor deze wedstrijd tegen Barce lona ons trainingskamp onder breken. We hadden het leuk ge vonden voor het Groninger pu bliek om Maradona te kunnen presenteren bij zijn nieuwe ver eniging. Maar ja, Lattek mocht van zijn bestuur beslissen. Het is onbegrijpelijk dat een bestuur zijn trainer zoveel bevoegdheden geeft". Het vertrouwen stoelde op de ren tree in de Katwijkse hoofdmacht van Huug Aandewiel en Freek Rienks terwijl de eerste-jaars eerste-divisionist lijkt te hebben afgedaan. Immers, tegenwoordig spreken alleen de namen van Theo van der Burg en die lange Van Vianen de massa nog aan. Een onredelijke eis desondanks van de ruim 1000-koppige toe schouwers. Men verlangde te veel in dit stadium van Quick Boys, dat slechts twee trainingen had afgewerkt. Zonder dat de jongensklas van Cor van der Hart indruk maakte, rolde er eer 4-0 zege uit de bus. Voor dit Quick Boys viel er nog geen en kele eer te behalen. Op Nieuw Zuid leeft sterk de hoop dat in het seizoen '82-'83, de scha de van afgelopen jaar wordt inge haald. Slaagde Berry Janse er vo- ROTTERDAM (ANP) - Het Rot terdamse Excelsior, dat via het winnen van de na-competitie een plaats veroverde in de eredivisie, speelt zijn openingswedstrijd van het seizoen op 22 augustus in het Feyenoordstadion. Tegen stander van de Kralingers is stadgenoot Feyenoord, dat daar mee de competitie in feite met een thuiswedstrijd begint. Het was niet mogelijk het duel op woudenstein af te werken omdat in verband met de bouwvak vakantie bepaalde werkzaamhe den op het terrein van de nieuwe Rotterdamse eredivisieclub nog niet gereed zullen zijn. Excelsior zal zijn thuiswedstrijd te gen Ajax eveneens in het Feye noordstadion spelen. Op woens dagavond 8 september verwacht men bij Excelsior zoveel belang stelling voor het treffen dat men uitwijkt naar het stadion. Vier spelers van Excelsior Carlo van Tour, Eddy Ridderhof, Ton Pattinama en Frans Struis heb ben de hen voorgelegde contrac ten bij de nieuwe Rotterdamse eredivisieclub zaterdag alsnog getekend. rig seizoen pas erg laat in om het door het vertrek van Rienks, Kuyt en Aandewiel gevallen de fensie-gat te dichten met de hulp van Sis Tu Pan, hij is nu reeds van die kopzorg bevrijd. Rienks voelde zich weer direct helemaal thuis op zijn oude honk en liet in het man-tegen-man duel met Den Haag-spits Karei Bouwens slechts een weinig werk over voor de als corrector goed optre dende vrije verdediger Johan Jonker. Niet dus Sis Tu Pan als 'laatste man', die voegt zich pas begin september bij de groep als de meeste badgasten Katwijk weer hebben gezien en er meer tijd vrij komt in het Chinees res taurant. Zeventien man telt de' Katwijkse selectie en bestaat uit jonge, en vooral ook erkende krachten. "Iedereen krijgt minstens twee wedstrijden de kans zich te be wijzen", verzekert oefenmeester Janse, die vervolgens bepaalt met wie hij de competitie intrekt. Keuze te over en het is daarom niet voor niets dat de buiten staander iets verwacht van het nieuwe/oude Quick Boys. Afgaande op de teleurstellende pot tegen FC Den Haag (waar oud- UVS-er Alphons Groenendijk in verband met een rugblessure ontbrak) mag naast Rienks nog ex-RBB-er Leo van Delft zich een voldoende toerekenen ter wijl ook de na rust ingevallen Frenk van der Kley zich met en kele snelle aanvalsmanoeuvres in de gunst van het publiek speelde. Veel wijzer is men op Nieuw Zuid na zaterdagmiddag verder nog niet. Tot twintig minuten in de tweede helft (bij een 1-0 Haagse voor sprong, doelpunt Bram Rond- berg na een half uur spelen) hield Quick Boys de Haagse oppositie goed in toom, al was dat lang niet allemaal eigen verdienste. Op dat moment had Frenk van der Kley zowaar uitzicht op de gelijkma ker (Eef Melgers haalde zijn voorzet op Mart van der Plas uit het lege doel), maar nog geen vijf minuten later hadden oud-Feye- noorder Bouwens en opnieuw Rondberg Den Haag naar 3-0 getild. Nog eens zes minuten la ter knalde Mark Wotte, ook uit De Kuip verdreven, droog de 4-0 in en restte een oninteres sant slotkwartier. De bijzonder jonge Haagse forma tie mist nog De Leider. Vein der Hart maakte de indruk libero Guido Pen, de enige met nog een klein beetje ervaring, bij balbezit dirigent op het middenveld te willen maken. De communicatie tussen die twee was echter ge brekkig en zaaide meer en meer verwarring. Toen later in de wed strijd Bouwens zich naar het middenveld liet terugzakken, en zich daarmee losmaakte van Rienks, liep het al niet vlotter. Hoofdschuddend neuriede men het 'Oh, oh Den Haag'... Floor Schaap nam tijdens het duel met Den Haag afscheid van twaalf jaar selectie-voetbal. De doelman, veelal van het tweede team in al die jaren, gaat het kal mer aan doen bij de lagere senio ren. Voorzitter Schaap van Quick Boys overhandigde hem een blij vend aandenken. BOGOTA (ANP) - Columbia hee de eerste echte stap op weg naa de organisatie van het wereld kampioenschap voetbal 1986 ge zet. President Betancur heeft Ro berto Ordonez opgedragen een commissie samen te stellen voor de organisatie. In de commissie zullen leden van de regering en zakenlieden een plaats moeten krijgen. Betancur heeft tevens het bestuur van de nationale voetbalbond uitgenodigd voor een gesprek waarin de situatie met de FIFA moet worden dui delijk gemaakt. De internationale voetbalfederatie had tijdens zijn vergadering van 8 juli in Madrid bepaald dat Co lumbia nog tachtig dagen de tijd kreeg om orde op zaken te stel len en de garanties rond te krij gen voor de organisatie. Een de finitieve beslissing over het doorgaan van het toernooi in Co lumbia valt op 18 december, als het dagelijks bestuur van de FI FA in Zürich vergadert. Betancur, die in zijn functie van staatshoofd een tegenstander was van het houden van het toer nooi in zijn land land om finan ciële en politieke redenen, heeft zijn standpunt nog eens naar vo ren gebracht met de woorden: "Het wereldkampioenschap voetbal moet Columbia dienen en niet omgekeerd". JOHANNESBURG (ANP) - Een Portugese voetbalselec tie, samengesteld uit spelers van Benfica, Sporting Lissa bon en FC Porto, komt naar Zuid-Afrika voor een voet baltournee. De selectie zal volgens een woordvoerder drie wedstrijden spelen in Zuid-Afrika. De spelers arri veren de komende week in twee groepen. Na de op woensdag en donderdag vastgestelde aankomst zal in het weekeinde de eerste wed strijd gespeeld worden in Witwatersrand. De twee an dere wedstrijden worden in Johannesburg gespeeld. Goedkeuring De voetbaltournee wordt ge houden met goedkeuring van de Zuidafrikaanse voetbalfe deratie (FCSA), een bond die door de wereldvoetbalbond (FIFA) in 1976 in de ban is ge daan. Enkele weken geleden trachtte een voetbalgezel schap van voornamelijk "be jaarde" Britse profs een toer door Zuid-Afrika te maken. De dreiging met schorsing door de FIFA en acties van an^i- apartheidsgroepenngen maakten halverwege een eind aan de voetbaltournee, die vele miljoenen guldens aan organisatiekosten had gevergd. ADVERTENTIE HANNOVER (ANP) - Ajax heeft het internationale voetbaltoer nooi in Hannover gewonnen. In de finale werd Austria Wien met 3—1 verslagen. Bij de eindstrijd waren niet meer dan 1700 toe schouwers. Buchleitner gaf de Oostenrijkers in de 17de minuut een voorsprong. Het werd gelijk door Kieft in de 25ste minuut. Ophof benutte negen minuten la ter een strafschop. Het derde Amsterdamse doelpunt kwam in de 64ste minuut op naam van Rijkaard. Hannover '96 bezette de derde plaats. Tegen Eintracht Braunsweig werden na een uit slag van 0-0 alle vijf (tegen vier) strafschoppen benut. In de openingswedstrijd versloeg Ajax met opvallend gemak Ein tracht Braunschweig met 4-0. Winnende getallen 21 - 23 - 26 - 32-33-41. Reservegetal: 18. Aan tal deelnemers: 465.283. Inleg: ƒ2.611.228,-. Prijzenbedrag: 1.240.333,-. Cijferspel Cijferspel: 287361 België Winnende getallen: 3-9-14-16 - 23 - 32. Reservegetal: 29. Duitsland Winnende getallen: 18 19 21 28 3 38. Reservegetal: 33. 'Spiel 77': 8342876. Supertrio De noordelijke drafsportprijs, Gro ningen. Volgorde: 6-14-2. Uit slag: 1. nummer 6 (Ukkie Supreme, C P G Wortel); 2 nummer 14 (Us- tang N. M. van Leeuwen); 3. num mer 2 (Sven Westlandia, P. Peter sen). Omzet: 154.377,-. Uikering: 172,10. Vierduizend toeschouwers zagen een sterk spelend Ajax bijna speels langs de Brunswijkers wandelen. Vooral aanvallend was Ajax een openbaring en stel de de zwakke plekken bij Braunschweig op pijnlijke wijze vast. Voor Ajax scoorden Schoe naker (4 en 57), Lerby (53) en Kieft (73). De Amsterdamse doel man Galjé verijdelde de enige kans van de Brunswijkers met een schitterende snoekduik. Feyenoord Feyenoord heeft gisteren het inter nationale voetbaltoernooi van Kassei op zijn naam gebracht. De Rotterdammers versloegen in de finale Celtic, de Schotse kam pioen die in de eerste ronde van het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen te genstander van Ajax is. Volgen de week is Celtic ook deelnemer aan het internationale toernooi in Rotterdam, waarin verder Au stria (Oos), Arsenal (Eng) en Feyenoord uitkomen. Bij de rust stond Feyenoord in Kassei reeds met 2—0 voor. De doelpunten van Feyenoord kwa men van Houtman en Hoekstra. Houtman scoorde in de 18de en 34ste minuut. Hoekstra zorgde een minuut voor het eindsignaal voor de eindstand van 3-0. Orginasator Hessen Kassei, dat Feyenoord als premie voor de eerste plaats 25.000 mark (27.500) uitkeerde, eindigde als derde door in de strijd om de derde en vierde plaats na strafschoppen van Borussia Dortmund te win nen. Na 90 minuten was de stand in het duel gelijk: 2-2. Feyenoord had de eindstrijd be reikt via strafschoppen. Na an derhalfuur voetbal tegen Hessen Kassei was de stand 1-1. In de 13de minuut scoorde Eymolds voor Hessen 1-0, maar in de 70s- te minuut bracht Kaczor met een kopbal de partijen naast elkaar. Na de eerste serie strafschoppen was de stand 3-3 (voor Feye noord scoorden Valke, Van Til en Houtman), daarna stopte Hie- le voor de derde maal een straf schop en voltrok Vermeulen het vonnis: 4-3. Steeds meer mensen tanken bij Shell. Want daar hebben ze altijd lage prijzen. Op al onze Zelf Tank Stations, (ook langs de snelweg) betaalt u nu niet meer dan f 1,67 voor normale benzine en f 1,726 voor super. Veel Shell stations duiken daar zelfs nog onder. En voor dat geld tank je nog bij Shell ook!

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10