'n wereld,'n land, 'flSTM* EÉN KRANT Frank van Kempen (15) meester op 'de plas' 4Wekenomuw ongelijk te erkennen (en er maar 2 betelen) 'nvwRËiTD^Z^ö/n^ËEK Vermeeren weet niet van opgeven Nastase kansloos LEIDSCH DAGBLAD -Xbon Supporters Polen op de vlucht OegstgeestSe zeilkampioenen Heemskerk houdt aansluiting LEIDSCH DACBLAD pretty NOORDWIJK - Een halve finale tussen Chris Vermeeren, onver zettelijk, en Frits Don, topfit, zal morgenmiddag de goede tij den van weleer op het Noord- wijks tennispark moeten doen herleven. In samenwerking met Ton Sie kweekte Vermeeren gisteren in de kwartfinale alvast stemming. In een even spannende als fraaie partij sloop hij via 7-6 en 7-5 naar de voorlaatste ronde. Don had het tegen Everaars veel mak kelijker: 6-2, 6-4 Kou lijdende toeschouwers warm den zich aan het gevecht tussen Sie en Vermeeren. Ton Sie kwam met zijn snel aanvallend en gevarieerd tennis in de eerste zet op 3-0, 4-1 en 5-2 voor sprong maar stuitte toen op de onverzettelijkheid van Vermee ren. Vier spellen achtereen prik te Vermeeren met een timmer- WARSCHAU Reuter- Van de Poolse voetbalsupporters, die naar het wereldkampioen schap in Spanje reisden, is de helft niet in Polen teruggeko men. Het weekblad Polytika publiceerde gisteren, dat ruim vierhonderd van de 819 Poolse voetbalfans de voet baltrip naar Spanje hebben aangegrepen om in het wes ten achter te blijven. Wojciech Kawalec, manager vna het staatreisbureau Or- bis, gaf in het communisti sche weekblad details over twee groepsreizen. De suppor ters waren door de militaire bewindvoerders geselecteerd na informatie en aanbeve ling van clubs, sociale orga nisaties en fabrieken. Van een groep van 37 geselecteer de Polen, die van Warschau naar Barcelona per bus reis den, keerden slechts achttien man terug. Een groep van 43 man, in wie het bewind ver trouwen stelde, ging per vliegtuig naar Rome en van daar per touringcar verder naar Spanje. Slechts 27 sup porters maakten gebruik van de thuisvlucht. mansoog voor de gaten in de al leszins goed verzorgde velddek- king van Sie heen. In de tie break die op 6-6 volgde, reken de Vermeeren definitief af. De tweede set ging tot 5-4 in het voordeel van Sie gelijk op maar boog Vermeeren met een servi ce-doorbraak en een love game die achterstand om in set- en partij winst. Zijn volgende tegenstander heet Frits Don. Everaars toonde zich in de kwartfinale met hem qua tennis zeker niet de mindere maar liep zich in de krachten vre tende voorbereiding van zijn net- aanvallen over de kop. In het achterveld speelde Don de mees te punten bijeen: 6—2, 6—4. De in het herenenkelspel A als eer ste geplaatste Robert Hak komt vandaag op de baan voor de kwartfinale, als zijn opponent Jansen tenminste is hersteld van darmstoornissen. Robert Jan Bierens haalde de halve finale niet. Hij moest zich, ondanks goed tegenspel, gewonnen geven aan Van Bladel: 7-6, 5-7, 6-3. Naar verwachting zal hij in de halve finale tegenover Hak ko men en dan valt voor hem onher roepelijk het doek. Bij de dames ontdeed Tine Zwaan zich met 6-2, 7-6 van Annette Bouwer. De halve finales zien er na de wedstrijden van gisteren alsvolgt uit: Tine Zwaan—Mir jam de Groot (7-6, 6-2 tegen Vlassak) en Henriëtte Knols (6-2, 6-3 tegen Ritzema) ont moet Mariëlle Smit. Zij versper de Jacqueline van Wijk de weg: 6-3, 6-2. In het herenenkelspel B werden drie geplaatste spelers uitgescha keld. De Duitser H. Belker (8-ste geplaatst) werd door zijn landge noot Schreckenberger met 4—6, 7-6, 4-6 de oren gewassen. Lau- teschlager (5) kon zijn kwalifica tie niet waar maken tegen de ta lentvolle Eindhovenaar Van Ee keren (2-6, 6-7) en Zandvliet liet de als nummer twee geplaat ste Duitser Tepper met legen handen achter: 6-3, 6-4. Ekker hield Frans Grimbergen er met 6—4, 3—6, 6—3 onder. Bij de dames zyn pas drie halve fi nalisten bekend. De winnaar van het duel tussen Xandra Weller en Brigitte Pardoel moet het kwar tet completeren. De winnares ontmoet Mariëlle Smit (6-4, 6-4 tegen Manon Bollegraf). Mirjam de Groot (6-3, 6-3 tegen Schultz) treft in de andere halve finale Nicole Eyssen (6-1,6-3 te gen Ingelise Driehuis). FRANK BONTE ZATERDAG 24 JULI 198: Balasz Taroczy neemt de felicitaties t wandelt door naar de halve finale. HILVERSUM (GPD) - Ilie Nastase gedroeg zich gisteren voor zijn doen wel erg serieus tijdens zijn kwartfinalepartij op het Melkhuisje-toer- nooi. De Roemeen had ook geen tijd om aan andere dingen te denken dan tennis. Maar hoezeer hij ook zijn best deed tegen Balasz Taroczy, de Hongaar liet zich niet door Nastase vermurwen. Taroczy won vrij eenvoudig met 6-4, 6-2. Nastase haalde slechts één keer een grap uit. Tijdens zijn opslagbeurt probeerde hij de bal vanaf het gravel - gelijk een golfspeler dat doet bij de afslag - aan de andere kant van het net te meppen. De scheidsrechter liet hem daarna nog twee keer serveren. Gedurende de ontmoeting tussen Brian Teacher en Jose Lopez-Maeso waren er geen onregelmatigheden te bespeuren. De Spanjaard had niets in te brengen 6-4,6-2. Uitslagen: Kwartfinale herenenkelspel: Teacher (Vst,l)- Lopez-Maezo (Spa,8) 6-4, 6-2; Taroczy (Hon,3)- Nastase (Roe) 6-2, 6-4; kwartfinale herendubbel: Smid/Kodes (Tsj)- Beer- man/Joubert (Wld/Zaf) 6-1, 6-2; Guan/Maher (Aus/Vst)- Caine/Sanchez (VsVSpa) 7-6 (9-7). 6-2 i Ilie Nastase in ontvangst en OEGSTGEEST - In het vuur van het spel valt er wel eens een on vertogen woord. Immers, waar gehakt wordt vallen spaanders. Zo is het op het sportveld en zo is het ook op 'de plas' in de zeilboot, waar de stuurman beveelt en zijn bemanning gehoorzaamt. Al gaat het in figuurlijk opzicht niet voor de wind heb je wel eens kwa de gezichten, weet Frank van Kempen, "dan vraag ik echt niet vriendelijk of Derik alsjeblieft even dat touw aan wil trekken. Daar heb je geen tijd voor". Bonkige taal voor een 15-jarige Oegstgeestse zeiler tegen zijn eni ge bemanningslid van nog maar pas 12 jaar, plaatsgenoot je Denk Holsboer. Jong als zij zijn, weten ze goed wat er op de voorname lijk Randstedelijke meren en plassen te koop is. Zelfs genieten zij enig aanzien in het zeilwe- reldje, nu Frank en Derik zich sinds het begin van deze week Ne derlands kampioen in de jeugdklasse der Pluizen mogen noemen. En een kampioenschap komt op de overvolle wateren niet zomaar aanwaaien. Daar moet voor worden getraind, moet er aan boord van tijd tot tijd hard worden gewerkt en is er geen tijd om zoete broodjes te bakken. Aan de wal wordt er nu echter gelachen om die bekvecht- partijtjes. Zij hebben er alle aan leiding toe. Pluis was, aan bet eind van de veertiger jaren, de koosnaam van een iel ventje uit Stompwijk. Zijn vader ontwierp voor hem een speciaal, licht vaartuig en doopte het Pluis. Tegenwoordig gaan erkende toppers als Martin Heineke en Peter Frech, twee we ken geleden nog te bewonderen tijdens de Kaagweek in de ver maarde Holland-Frieslandwed strijd er prat op ooit in een Pluis te hebben gevaren. Niet voor niets dus dat Frank van Kempen en Denk Holsboer nu voor 'vol' worden aangezien. De toekomst biedt met name de oudste van het stel gunstige perspectieven. Veel haast heeft de scholier aan het Rijnlands Lyceum niet. De gym nasiast behoort tot de jongste kampioenen die de laatste jaren zegevierend de nationale kam pioenschappen besloten. Hij mag nog tot het jaar waarin hij 19 wordt in een Pluis en maakt graag van de gelegenheid ge bruik zijn titel te kunnen verde digen. In tegenstelling tot zijn ou dere voorgangers, die overstap ten op een 'zwaardere' schuit. Frank van Kempen zal xn zijn stre ven worden ondersteund door Derik, een broertje van zijn vriend. Hij, leerling aan de Ou- denhofschool, vaart pas voor het eerste seizoen aan boord van Franks' Bokkeschieter en moest eerst maar eens zien hoe hij het vond en of hij niet met zijn schoolwerk in de knoei zou raken. "Mijn vorige bemanning werd te zwaar, te oud. Ik hoorde dat De rik aardig kon zeilen. Hij moest bijna alles nog leren, kende al leen wat grondbeginselen. Nu doet hij het boven verwachting", prijst de meester zijn knecht. En Derik: "Mijn vader en moeder raakten steeds enthousiaster. Dit seizoen mag ik nu uitvaren en het is bijna zeker dat ik ook volgend jaar door mag gaan". Het samenwerkingsverband tussen de twee is optimaal, een eerste vereiste om een goede race te kun nen varen. Het bewijs werd afge lopen week op de Braassemer- meer geleverd. In tegenstelling tot de concurrentie voeren Frank en Derik een constante race vergaarden de hoofdprijs, een zilveren Pluis. Op korte termijn zal dat geen gevolgen hebben, in die zin dat zij hun zeilkunst in ternationaal gaan beproeven. "Dat we nu Nederlands kam pioen zijn, vinden we al een hele e€T GERARD HAVERKAMP Het kampioensduo aan boord van Bokkeschieter. DIEREN Na de derde ronde van het toernooi om de open Nederlandse schaaktitel is de kopgroep uitgedund tot vier man: Dieks, Los, Schmittdiel en Podzielny. Smout uit Leiden en Heems kerk uit Rijnsburg bevinden zich vlak achter de koplo pers. Smout versloeg de Duitser Eijsing, terwijl Heemskerk zijn tegenstander Perrenet nul op rekest gaf. Eerder had Heemskerk in de tweede zitting het punt ge deeld met Veldt. Bakker uit Leiderdorp bleef te gen Voormans op r ken, terwijl Roel Piket uit Leiderdorp tegen Verholt een nederlaag te slikken kreeg. Otten uit Leiden zal nog voor een tweede zitting moeten aantreden om zijn partij tegen de Groninger Sij- de tot een einde te brengen. Jan Timman kan de sprong van interzone- naar kandidaten toernooi zoetjes aan uit het hoofd zetten. De Amsterdam mer, in Las Palmas als favo riet voor de zege gestart, ging in de negende ronde onderuit tegen Suba. Eerder op de dag was hij remise overeengeko men met de Rus Psakhis. Timman heeft 4'/2 punt uit negen wedstrijden. De Rus Smyslov leidt, gevolgd door Ribli uit Hongarije. U leest regelmatig het Leidsch Dagblad. Maar een abonnement vond u dusver niet nodig. Wij denken dat u daar ongelijk in heeft. Niet alleen vanwege het financiële voordeel. Het is ook een stuk gemakkelijker om de krant naar u toe te laten komen. Daarom doen we u een aantrekkelijk voorstel. Stuur de bon in en u krijgt het Leidsch Dagblad 4 weken elke dag in de bus voor de helft van het geld. Profiteer ervan. Bezorg mij het Leidsch Dagblad s v p. vier weken lang op proef Geheel vrijblijvend en voor de halve prijs (f 8,85) Naam: Adres: Postkode: Telefoon: .Plaats:. S v p Invullen en In open enveloppe zenden aan Leidsch Dagblad B V antwoordnummer 10050.2300 VB Leiden. Postzegel plakken is niet nodig. Bellen mag ook: 071-144941 HET JUISTE ADRES VOOR UW AUTOWRAKKEN EN METALEN!!!! Gebr. van Leeuwen Katwijk aan Zee. IMalefijtstraat 16 Tel. 01710-14105 of 12586. Vakkundig advies. Enorme keus in zonwering. Vrijblijvend advies aan huls van onze vertegenwoordiger Is ook mogelijk. ZONNESCHERMEN DEKZEILENFABRIEK tWó/teorrt nan €gmcnd KATWIJK ZH - Lageweg 23 (Ind.terr 't Heen) Telefoon 01718-22731 Wanneer u uw vakantie-adres uiterlijk 14 dagen voor uw vertrek aan ons opgeeft, ontvangt u daar uw eigen krant. Voor het verzenden van uw krant (binnen Europa) wordt 2,25 per dag berekend. Het nazenden op uw vakantie-adres in Nederland of België is gratis. Ter voorkoming van fouten kunnen uw opdrachten niet telefonisch worden behandeld. Vult u dus onderstaande bon nu alvast even in? Dan wensen wij u alvast een VAKANTIEPERIODE -Terug op NIET INVULLEN -VOORL: _HUISn WOONPLAATS VAKANTIE-ADRES: - ADRES PLAATS LAND -HUISNUMMER -POSTCODE Zend uw opgave aan Leidsch Dagblad B.V. afd Abonnementenadministratie Antwoordnummer 10050 - 2300 VB Leiden I

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 8