c Aftrekbaarheid rente soepeler Dure medicijnen uit fonds Vakantiegebieden in Nederland overvol Vrijlating Molukkers geëist Bende handelaren in amfetamine opgerold Honderden mensen 8 uur vast in gondels Van der Stee: tot 7500 gulden Groot vertaalcircuit voor buitenlanders „VRIJDAG 23 JULI 1982 Binnenland NIJVERDAL (GPD) - Na een zeer intensief onderzoek dat zich uit strekte van het Overijsselse Hel- lendoorn naar Brabant en Rot terdam, heeft de rijkspolitie van het disctrict Zwolle in nauwe sa menwerking met de gemeente politie van Hellendoorn een in gewikkelde handel in giftige am fetaminetabletten opgespoord. Vijf daders zijn hiervoor aange houden. Zij zullen worden voor geleid aan de officier van justitie te Almelo. Door een toeval - een vakantievie rende politieman uit Utrecht be speurde vreemd gedrag in het huis van een 49-jarige Hellen- doofner kwam men de zaak op het spoor. Na een onderzoek door de gemeentepolitie die hij een tip gaf, kwam aan het licht dat de man in het bezit was van een hoeveelheid amfetamineta bletten. [iet onderzoek spitste zich toe op West-Brabant, waar de man uit Hellendoorn vroeger had ge woond. Het bleek dat hij direc teur was geworden van een „be- heersmaatschappij voor de de tailhandel" en dat een 61-jarige exploitant van sporthallen en een 41-jarige projectontwikke laar uit Oss de aandeelhouders Aanvankelijk deden deze mannen in lampen en spijkerbroeken maar men werkte met flinke ver liezen. Toen kwam men op het idee om dit tekort op te heffen door amfetaminetabletten te gaan fabriceren en die dan tegen goed geld te verkopen aan bij voorbeeld vrachtwagenchauf feurs en prostituées die voor ver dere verspreiding zorgden. Door de drie mannen van de „be- heersmaatschappij" werd een kleine hoeveelheid pure amfeta mine aangeschaft en een 32-jari- ge man uit Oosterhout werd be naderd om er tabletten van te maken. De produktiekosten wa ren evenwel erg hoog en men be sloot om zelf een tabletteerma- chine aan te schaffen. Voor het bedienen van deze machine werd een 38-jarige operator C. K. uit Dinteloord aangetrokken. Na enkele mislukkingen kon na enige tijd een groot aantal tablet ten van het giftige spul worden gefabriceerd. Door de politie is inmiddels enkele kilo's in beslag genomen ter waarde van onge veer 70.000 gulden. Maar men neemt aan dat men al in eerder stadium goede zaken met de ver boden handel had gedaan. Intussen liep alles niet vlot, de ma chine werd verkocht naar Afrika waar de „beheersmaatschappij" ook contacten had. Het apparaat is echter niet vervoerd naar Afri ka. Het restant van de gemaakte tabletten werd naar Rotterdam Vijf jaar cel voor Aage M. ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft de 40-jange, vroeger als meesterkraker be kend staande Aage M. uit Rotter dam overeenkomstig de eis van de officier van justitie veroor deeld tot vijf jaar cel wegens uit lokking van twee gewapende overvallen. De rechtbank achtte bewezen dat M. het brein is ge weest achter de overvallen op een onroerend-goed-magnaat in Renkum en een koppelbaas in Tiel. M. heeft sinds zijn arrestatie ont kend ook maar iets met de gewa pende overvallen te maken te hebben. Volgens hem willen de drie mannen die deze overvallen hebben gepleegd, hem de schuld in de schoenen schuiven omdat ze ten onrechte denken dat hij hen bij de politie heeft verraden nadat hij zelf was gearresteerd. WEERRAPPORTEN vervoerd. Daar werd deze zaak op aanwijzing van het politie team uit Overijssel in beslag ge nomen. Kapitein Anker-Smit van de rijks politie in Zwolle noemde het „een keiharde handel in smerig spul dat te vergelijken is met her- öne en cocane, en een handel waar duizenden guldens mee ge moeid zijn". HILVARENBEEK (ANP) - Het heeft gisteren bijna acht uur geduurd om 430 passa giers uit 215 gondels van de vastgelopen kabelbaan in het recreatiepark De Beekse Ber gen bij Hilvarenbeek te be vrijden. Volgens J. Veldbrug- ge, hoofd technische dienst van De Beekse Bergen, heb ben de mensen geen moment werkelijk in gevaar verkeerd. Niemand is gewond geraakt. Gistermiddag even vóór half twee stond de kabelbaan plotseling stil. Hij bleek met meer in beweging te krijgen. De oorzaak is nog niet be kend. Vast staat wel dat 12 bouten in het verbindings stuk van de hydraulische mo tor met de tandwielkast zijn afgebroken. Daardoor liep de kabelbaan onwrikbaar vast. Hoe dat kon gebeuren is voorlopig nog een raadsel. Volgens Veldbrugge worden de bouten en het oliepeil da gelijks gecontroleerd. Nadat gebleken was dat de schade niet op korte termijn te herstellen was, werden de mensen in de kabelbaan per megafoon van de motorsto ring op de hoogte gesteld. Zij kregen de raad zich rustig te houden totdat ze uit de gon dels zouden worden bevrijd. De kabelbaan is 2.800 meter lang en loopt zowel over land als over water op een hoogte tot tien meter boven de grond. Met vier hoogwerkers van de brandweer konden de men sen in de gondels boven land naar beneden worden ge haald. De gondels die boven het water hingen, leverden meer problemen op. Een deel van de passagiers in die gondels kon worden ge red door een medewerker van De Beekse Bergen, die in de kabel klom en mensen door middel van een stoeltje en een katrol op een rond vaartboot liet zakken. Later DEN HAAG/TEXEL (ANP) - Het mooie zomerweer doet meer Ne derlanders besluiten de vakantie in eigen land door te brengen dan aanvankelijk werd gedacht, aldus heeft het Nationaal Bureau voor Toerisme gisteren bekend gemaakt. Omdat de piekperiode dit weekeinde begint, verwacht het bureau dat een paar zeer po pulaire vakantiegebieden over bezet raken. Het gaat vooral om de Waddeneilanden en een ge deelte van de Noordzeekust. gc JJJ l l 'i 1 1 Amsterdam zwaar bew 21 15 0 De Bilt 21 16 0 geheel bew. 23 15 0 Eelde 20 13 0 Eindhoven 23 12 0 Den Helder 18 15 0 Rotterdam 22 16 9 0 Twente licht bew. 21 0 Vlissingen motregen 20 13 01 Zd. Limburg zwaar bew. 21 15 0 Aberdeen 19 12 0 Barcelona 30 23 08 - licht bew. 26 15 0 Bordeaux 25 16 0 Brussel 21 16 0 Frankfort geheel bew. 21 16 9 Genève 26 16 01 0 Helsinki 19 10 J Innsbruck regenbui 30 17 3 Klagenfurt geheel bew. 28 16 8 Kopenhagen onbewolkt 24 12 0 Lissabon half bew. 27 15 0 Locarno 30 18 5 Londen motregen 22 13 01 Luxemburg 20 14 0 Madrid onbewolkt 31 13 0 Malaga onbewolkt 38 22 0 Mallorca licht bew. 32 22 0 München 27 17 0 half bew. 28 22 0 Oslo half bew. 24 13 0 - Parijs geheel bew. 21 15 01 t Rome onbewolkt 31 21 0 Split onbewolkt 33 20 0 Stockholm 22 14 0 Wenen 31 18 01 Zürich half bew. 24 14 06 Casa Blanca 25 19 0 Istanbul bcht bew. 29 19 0 Las Palmas licht bew. 26 21 0 Tel-Aviv half. bew. 0 Tunis onbewolkt 22 - overspoeld door vakantiegan gers en komt op de beschikbare officiële campings ruimte te kort. Daarom is er van gemeente wege «een noodcamping inge richt. Kampeerders kunnen daar voorlopig hun tent neerzetten; ze worden vervolgens doorverwe zen naar terreinen waar weer een plaatsje vrijkomt. Maar ook de hotels, pensions en bungalows zijn volgeboekt. De VW in Te xel adviseert vakantiegangers al leen te komen als zij een reserve ring hebben gemaakt. Op de kampeerterreinen langs de Een Tilburgse brandweerman draagt een jongetje langs de lad der van een hoofdwerker naar beneden. Zo verging het velen van de honderden mensen die acht uur lang moesten wachten voordat ze uit de kabelbaan van De Beekse Bergen werden bevrijd. op de middag werden gon dels die zich boven het water bevonden, met een lier boven land gebracht. Kort na negen uur werden de laatste men sen uit hun benarde positie bevrijd. Volgens economisch directeur M. Krol is er geen paniek uit gebroken en hebben de men sen geen nadelige gevolgen van de langdurige kabeltocht ondervonden. Een 71-jarige mevrouw uit Maastricht moest even bijkomen in een apart kamertje maar kon la ter weer naar huis. Een kind kreeg in een gondel een hys terische huilbui. Enkele mi nuten daarna kon zij door de gelukkige moeder weer in de armen worden gesloten. De kabelbaan is al twaalf jaar in gebruik. In 1970, een week na de ingebruikneming, deed zich het tot dusverre enige ongeluk voor. Een boot voer tegen de kabel waardoor die brak en enkele gondels om laag vielen. Daarbij raakten enkele mensen gewond. Veel mensen waren naar het park gekomen met een bus reis. Degenen die vrij snel naar beneden konden wor den gehaald, konden met de bus verder. Mensen die pas laat weer vaste grond onder hun voeten hadden, misten hun bus. Zij zijn op kosten van De Beekse Bergen met personenauto's naar hun be stemming gebracht. ASSEN (ANP) - De stichting Collectief Masiun, het Moluks Scholingscollectief en enkele andere Mo lukse organisaties hebben gisteren in een verklaring de vrijlating geëist van de zes Molukkers, van wie de rechtbank in Assen eerder op de dag de gevangen houding beval. De zes zaten al in verzekerde bewaring in verband met een beschieting van een politieauto in Assen op 11 juni. Ook hebben berichten de ronde gedaan dat het zestal van plan was koningin Beatrix te gijzelen. Gisteren werd bekend dat de rijksrecherche in ver band met het vermeende gijzelingsplan een onder zoek instelt bij de Groningse politie, waar het be richt in de wereld zou zijn geholpen. In de verklaring zegt leider Manuputti van het Moluks Scholingscollectief dat uit de handelwijze van poli tie en justitie blijkt dat in dit soort situaties alle Mo lukkers potentieel verdacht zijn en als zodanig ook worden behandeld. "Wij hebben gemerkt dat de ver antwoordelijke instanties naar willekeur handelen en de regels van de rechtsstaat naar eigen believen invullen". Manuputti beschuldigt de politie er verder van met twee maten te meten waarbij ten opzichte van Mo lukkers de "slechtste" maat wordt gehanteerd. "De manier waarop de politie huiszoekingen heeft ver richt bij de zogenaamde verdachten toont dit aan". Bovendien wijst Manuputti erop dat de werkzaamhe den van de stichting Masiun ten behoeve van Mo lukse drugsverslaafden abrupt worden getorpe deerd. "Ons kan de indruk niet ontnomen worden dat een aantal Nederlandse instanties met leedver maak de ontstane situatie gadeslaat en de kritische kijk van de stichting op het beleid over categorale hulpverlening indamt, zoniet teniet doet". Ten slotte eisen de twee instanties het staken van "po- litie-intimidatie" tegenover de familie van de gear resteerden en de huidige vrijwilligers van Masiun. kust valt bijna geen plaats meer te vinden, maar over het alge meen is in de hotels en pensions nog capaciteit beschikbaar, al dus het NBT. Gunstiger is het in de bosrijke vakantiegebieden elders in het land. Daar is nog voldoende ruimte in hotels en pensions en in mindere mate op de kampeer terreinen. De vakantiebunga lows zyn hier evenals in de rest van ons land echter voor meer dan 95 procent bezet. Vakantiegangers die hun vrije tijd op het water willen doorbrengen. zullen in de omgeving van de wa tersportcentra slechts met moei te een plaatsje op een kampeer terrein kunnen bemachtigen Er is echter nog ruimte op de kam peerterreinen langs het IJssel- meer en de Zuidhollandse en Zeeuwse wateren. Het NBT verwacht dat na 9 augus tus, als de eerste schoolvakanties voorbij zijn, in het hele land, ook op de kampeerterreinen, weer voldoende plaats beschikbaar is. Op Texel is het inmiddels tot span ningen gekomen tussen een eige naar van een kampeerterrein en de gemeente De campmghouder H. Gort mocht, onder meer we gens sanitaire voorzieningen, slechts twintig eenheden plaat sen. Maar op het terrein staan reeds enkele honderden gasten De man beroept zich op het feit dat de gemeente deze mensen van het noodterrein naar hem heeft doorverwezen Deze heeft hem nu gesommeerd het terrein vóór maandag te ontruimen. Als hij dit weigert wordt met toepas sing van politiedwang tot ontrui ming overgegaan, aldus de ge meente. Gort heeft inmiddels ju ridische bijstand ingeroepen DEN HAAG (GPD) - Minister Van der Stee (financiën) heeft besloten de voorgestelde regeling voor de beperking van de rente-aftrek te versoepelen. Daarmee is de bewinds man tegemoetgekomen aan bezwaren van de Raad van State. De wijziging houdt in, dat betaalde rente tot een bedrag van f7500 aftrekbaar blijft. Van het meerdere is nog slechts de helft aftrekbaar. Door het besluit van de minister is de regeling nu gunstiger gewor den dan volgens het oorspronke lijke wetsontwerp van maart 1981. In dat ontwerp werd nog uitgegaan van een grens van 5000 gulden. Via een nota van wijzi gingen werd de grens in maart 1982 gelegd bij f3500. Dat ge beurde door minister Van der Stee en PvdA-staatssecretaris Kombrink. De bewindsman heeft de Tweede Kamer gisteren op de hoogte ge steld van deze wijzigingen. De beperking van de aftrek van hy potheekrente voor de eigen wo ning blijft ongewijzigd. Dat bete kent dat de rente over een hypo theek van maximaal f 430.000 ge woon aftrekbaar blijft. Dit be drag wordt vanaf 1 januari 1984 jaarlijks aan de prijsontwikke ling aangepast. Ook is besloten de overgangsrege ling te verruimen. Oorspronke lijk gold hiervoor een termijn van twee jaar, wat nu verdubbeld is. Dit betekent dat pas van 1 ja nuari 1987 af de regeling in wer king treedt waarbij nog slechts de helft van betaalde rentes bo ven f 7500 aftrekbaar zal zijn. Tot die datum gelden achtereenvol gens percentages van 90, 80, 70 en 60 procent. Commentaar In zijn oordeel over het gewijzigde wetsontwerp noemde de Raad van State de voorgestelde ver- krapping van de algemene rente aftrek tot f3500 „weinig geluk kig". De raad gelooft dat de in diening van het wetsontwerp in 1981 tot „een zekere rust" leidde. „De inhoud van het wetsontwerp kan voor velen een basis hebben gevormd waarop zij hun beslis sing by het aangaan van belang rijke financiële verplichtingen meenden te kunnen nemen". ASSEN (GPD) - Overeenkom stig de eis van de officier van justitie heeft de Asser recht bank gisteren een 34-jarige ex- politieman uit Emmen veroor deeld tot een gevangenisstraf van vier jaar (met aftrek van voorarrest) en ter beschikkings telling van de regering. De man doodde 8 augustus vorig jaar met zijn dienstpistool zijn vrouw en twee kinderen (vier en zes jaar) en deed daarna een poging zichzelf van het leven te beroven. De verkrapping van de regeling zou een jaar later weer nieuwe onzekerheid veroorzaakt kunnen hebben, meent de Raad van Sta te. Dat noemt hij „geen wenselij ke ontwikkeling". De raad wijst er verder op dat het wetsontwerp slechts tot doel had bepaalde ex cessen op te heffen, zonder alle onevenwichtigheden weg te wil len nemen. Vandaar dat de raad zich afvraagt of de verdere be perking van de rente-aftrek wel in het kader van het wetsont werp paste. Volgens de raad zou de grens van f 3500 ongewild tot een groot aantal knelpunten kunnen lei den. Daarbij denkt hij aan de ge volgen van de huidige wisselen de rentetarieven, waarbij veel sneller dan vroeger de grens van f 3500 bereikt zou worden. Verla ging van de grens zou verder kunnen leiden tot een veel groter aantal geschillen, zodat de werk belasting fors zou toenemen. Toetsbedrag Ook op een tweede punt is de mi nister aan de bezwaren van de Raad van State tegemoet geko men. Dat betreft de wijze waarop het zgn. toetsbedrag wordt bere kend. Daarbij heeft Van der Stee de berekeningswijze uit het oor spronkelijke wetsontwerp over genomen. De wijziging is vooral van belang voor mensen met een klein vermogen die nu eerst de kosten die zij maken voor hun vermogen kunnen aftrekken bij de berekening van het toetsbe drag. In de wijziging van maart 1982 werd niet alleen het maximale af trekbare bedrag teruggebracht tot f3500, maar werd ook niet langer rekening gehouden met de kosten om het vermogen te verwerven. Daardoor zouden be zitters van een klein vermogen met langer gebruik kunnen ma ken van de rente aftrek. Hier door ontstaat volgens de raad een verschil in behandeling tus sen belastingplichtigen zonder en die met inkomsten uit vermo gen. Door de verhoging van de grens van de rente-aftrek van f 3500 tot f7500 gelooft de minister voorts aan een ander bezwaar van de raad tegemoet te komen. Dat be treft die gevallen waarbij na ge dwongen verkoop van de eigen woning een schuld overblijft. De verhoging van de grens leidt er volgens de minister toe dat de rente over deze overblijvende schuld toch volledig aftrekbaar blijft. Minister Gardeniers komt met omstreden maatregel DEN HAAG (ANP) - Minister Gar deniers (Volksgezondheid) komt binnenkort met een lijst van ge neesmiddelen die artsen niet meer op kosten van het zieken fonds mogen voorschrijven, om dat ze te duur zijn. Op de lijst zouden 312 geneesmiddelen staan, ongeveer een zesde van het totale aantal in Nederland verkrijgbare medicijnen. Dit bencht van de organisatie van Nederlandse geneesmiddelenfa brikanten, Nefarma, werd giste ren bevestigd door het ministe rie. Deze "negatieve geneesmid delenlijst" zal met ingang van 1 september worden ingevoerd. De verwachting is dat daarmee vijftig miljoen wordt bespaard. Noch de huisartsen, noch de zie kenfondsen zijn erg gelukkig met de voornemens van minister Gardeniers, zo bleek gisteren avond. De ziekenfondsraad heeft hierover onlangs een advies op gesteld voor de minister, waarin haar werd ontraden de artsen zo'n negatieve lijst op te leggen. De Landelijke Huisartsen Ver eniging (LHV) en de Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen (VNZ) zien meer heil in een over eenkomst over de voor te schrij ven soorten geneesmiddelen. Het overleg daarover tussen LHV en VNZ is nog maar net op gang gekomen. De ziekenfondsraad heeft liever dat de ziekenfondsen en de art sen zelf afspraken maken over het wel of niet voorschrijven van bepaalde medicijnen, die in ver gelijking met soortgelijke mid delen te duur zyn. Algemeen secretaris J. de Vries van de VNZ zei dat hy "aan neemt en verwacht" dat de mi nister de aangekondigde maatre gel zal intrekken als de overeen komst tussen LHV en VNZ op tijd tot stand komt. Minister Gar deniers was aanvankelijk van plan voor geneesmiddelen een eigen bijdrage in te voeren van een rijksdaalder per recept De Tweede Kamer bleek daar bij de behandeling van de begroting van Volksgezondheid voor 1982 weinig voor te voelen, ook al om dat de patiënten zelf weinig in vloed hebben op wat de dokter hun voorschrijft. Nefarma stelt dat de besparing van 50 miljoen die de minister ver wacht, waarschijnlijk zal tegen vallen. omdat controle op de uit voering van de maatregel aan zienlijke kosten met zich mee zal brengen. Bovendien geloven de geneesmiddelenfabrikanten, dat de lijst uit het oogpunt van volksgezondheid een slechte zaak is. De voorschrijvende art sen zullen, als zij op de lijst voor komende dure preparaten niet meer aan hun ziekenfondspa tiënten mogen voorschrijven, waarchijnlijk uitwijken naar de veel goedkopere "loco's". Volgens Nefarma staat van het overgrote deel van de in Neder land verkrijgbare loco's de kwa liteit niet vast, omdat zij niet door het college ter beoordeling van geneesmiddelen zijn bestu deerd en ingeschreven. Daar komt nog bij dat het voor de zie kenfondsen erg duur zal worden om na te gaan of alle recepten (ruim 150 miljoen per jaar) aan de voorschriften voldoen. De "wyziging besluit farmaceuti sche hulp ziekenfondsverzeke ring" zal op zeer korte termijn in de Staatscourant worden gepu bliceerd. Dat gebeurt om alle be trokkenen nog voldoende moge lijkheden te geven om voor 1 september aanvullingen of wijzi gingen voor te stellen. De lyst van geneesmiddelen, die vanaf die datum niet meer door de ziekenfondsen kunnen wor den vergoed, omvat behalve zo genaamde drogisterij-artikelen ook middelen die door goedko pere kunnen worden vervangen Voor een aantal andere midde len, die op grond van "kwaliteits toetsing" bij voorkeur niet moe ten worden voorgeschreven, geldt dat ze alleen kunnen wor den verstrekt als het ziekenfonds daarvoor speciaal toestemming geeft. UTRECHT (GPD) De vier grote gemeenten in ons land. het Ne derlands Centrum Buitenlanders (NCB) en het Bureau Voorlich ting Gezondheidszorg Buiten landers, gaan een landelijk ver taalcircuit voor buitenlanders opzetten. Zij zyn vertegenwoor digd in een onlangs opgerichte initiatiefgroep die in oktober hoopt te beginnen met vertaal werk voor buitenlanders, in het bijzonder voor Turken en Marok kanen. Bovendien zullen over heidsinstellingen en welzijnsin- stellingcn die met buitenlanders werken bij het vertaalcircuit te recht kunnen Volgens voorzitter A. Spierings, di recteur van het Utrechts tolken- centrum, zijn er in Nederland geen instellingen die snel en goed vertaalwerk voor buiten landers kunnen leveren Zy zyn voor vertalingen van stukken als bijvoorbeeld een huwelijksakte, aangewezen op vrienden of ken nissen. De kwaliteit van de verta ling is dan niet gewaarborgd Ook doen steeds meer buitenlan ders voor hun vertalmgen een beroep op de tolkencentra Die zyn echter niet voor schriftelyk vertaalwerk opgezet Officiële, bij het Nederlands Genootschap van Vertalers aangesloten verta lers. zyn er volgens Spierings voor iWks en Arabisch by na niet. Bovendien zijn deze verta lers in het algemeen vrij duur. Volgens Spierings rekenen zy ongeveer 80 cent per woord. Het vertaalcircuit zal tussen de 40 en 50 cent per woord gaan bereke Prins Bernhard onder het mes DEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard is gisteren opgeno men op de afdeling urologie van het Academisch Zieken huis m Utrecht. Dit heeft een woordvoerder van de Rijks voorlichtingsdienst meege deeld. De prins moet in ver band met een operatieve in greep enkele dagen in het zie kenhuis blyven. Het is de bedoeling om het vertaal circuit onder te brengen in een zelfstandige stichting die na twee a drie jaar selfsupporting kan zyn. Als dat lukt is een start subsidie van de overheid vol doende. De initiatiefgroep is nog aan het berekenen hoeveel geld er nodig is. Als vestigingsplaats voor het bureau van de stichting Vertaalcircuit wordt gedacht aan de stad Utrecht Daar is ook het Nederlands Centrum Buitenlan ders gevestigd. Verkeer in zomertijd onveiliger? DEN HAAG (GPD) - Minister Zeevalking (verkeer en water staat) wil dat er een onderzoek wordt ingesteld naar een moge lijk verband tussen de v.-ifel I veiligheid en de zomertijd Vol gens de minister bereiken hem steeds meer berichten dat er meer ongelukken gebeuren doordat de spits in de ochtend mist plaatsheeft Zeevalking deelde dit gisteren mee na afloop van de ministerraad Hy was tydely k voorzitter van de ministerraad by afwezigheid van zowel premier Van Agt als vice- premier Terlouw De minister raad heeft gisteren een besluit genomen over de zomertyd voor 1983. ondanks de kanttekening van Zeevalking De zomertyd zal ingaan op zondag 27 maart en loopt tot 25 september 1983 Voorts heeft de ministerraad inge stemd met een wetsontwerp tot verlenging van de bevoegdheid opcenten op de motorrijtuigen belasting te heffen voor het Rykswegenfonds. De regering wil een verlenging van twee jaar tot 1 januari 1985 De verlenging was noodzakelyk geworden omdat de Tweede Ka Ml 0NB tyd meer had voor de behandeling van het wetsont werp van minister Zeevalking om het Rykswegenfonds af te schaffen

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 7