,Mijn kracht is de Medjesschiij verij RADIO TELEVISIE VRIJDAG 23 JULI 1982 Popmuzikant Jan Rot op tournee met Fay Lovsky GRONINGEN/AMSTERDAM (GPD) - Vijf jaar geleden knipte een slungelige Hooge- veense jongen zijn lange haren af, trok naar Groningen en begon zijn eigen bandje. Het waren de dagen van het Groninger Springtij. Herman Brood was het Grote Voorbeeld en elk Groninger groepje dat stevige, snelle rock 'n roll maakte leek bij voorbaat succesvol in het land. Radio lï Jan Rot: snelste songschrijver van Nederland. (NOS Ieder heel uur nwj KRO 18 06 Echo. 18 20 Punt uit. 19 55 Overweging. 20 03LXQmqmtrv Ti me 21 02 Nine O clock Jazz. 22 02 Zomergoal. NOS 22.55 NOS- Sportjourn 23 00 Nws en meded. 23 07-24 00 Met het oog op morgen NCRV 0 02 Gospel-rock-specidl 202 Nachtexpress HILVERSUM 2 HILVERSUM II NOS 18 00 Nws 18 15 P P 18 30 Overheiasvoorlichting De Neder landse Antillen. 20 00 Nws 20 03 Mono NOS 21 00 Suara Maluku RVU-NOS 22 10 Islam (4. herh 22 30 Nws 22 40 NOS-kultuur 23.55 Nws HILVERSUM lil (NOS Ieder heel uur nws NOS 18 04 De Avondspits 19 02 De Rock Roll methode VPRO 20 02 Ook zo 20 30 Radio nome 21 45 B^jesbe richten 22 02 De Radiola Improvisa- tiesalon. 22.30-24 00 De wijde we reld HILVERSUM IV 20.00 Europees concertpodium (NOS) - De „Gachinger Kantorei" en het Radio-Symfonieorkest van Stuttgart o.l.v. Helmut Rilling m.m.v. Arleen Auger, sopraan. Ga- bnele Scherckenbach, alt. Robert Tear, tenor en Siegmund Nimsgern, Jan Rot en zijn Streetbeats onder scheidden zich van dat beeld met lichtvoetige popmuziek, die meer terug leek te grijpen naar Engelse beat en Hollandse hoempa dan naar de zwarte Amerikaanse wortels van de popmuziek. Toch overleefden ook The Streetbeats de korte eu forie van het Groninger Springtij niet. Jan Rot dook maandenlang onder in een studiootje voor het uitwerken van zijn grote voor raad eigen nummers. Rot bracht vervolgens het resultaat daarvan meezingend met een geluids band ten gehore. Rot leek met die band een eigenzinnige nieu we weg in te slaan, maar alras verlegde hij het accent weer naar een groep - Ratata - die het voor namelijk van optredens moest hebben. Rot vertrok naar Am sterdam, zonder dat de verhui zing hem uittilde boven het ima go van de ooit veelbelovende zanger-componist met de spe- lonkstem en de spring-in-'t-veld- liedjes. Tot een paar maanden geleden de twee meter lange Jan Rot op duikt in TopPop en andere tele visieprogramma's. De radio draait dag-in dag-uit een merk waardig liedje, dat Counting Sheep heet en door 12.000 Neder landers leuk genoeg wordt ge vonden om te kopen. De platenmaatschappij is verrast en brengt in ijltempo de klaarlig gende solo-elpee 'Single' uit, die in korte tijd een enthousiaste ontvangst heeft gekregen. Het gaat nog even door met de ver rassingen. Rot blijft in het nieuws, want binnen een week na het verschijnen van de elpee wordt bekend dat hij de comple te en in brede kring geroemde begeleidingsgroep van Bram Vermeulen - De Toekomst - tot zijn begeleidingsgroep heeft ge maakt. In september gaat de nieuwe combinatie in gezelschap van zangeres Fay Lovsky drie maanden door Nederland toeren. Wie is Jan Rot en waarom deed bij er vijf jaar over om boven te komen drijven? Rot: „De banden die ik indertijd na het opheffen van The Streetbeats in Groningen heb gemaakt zijn een van de belangrijkste fases geweest. Het klinkt allemaal heel mooi, maar het was de opname- Enkele maanden geleden maak ten veel Nederlanders via het televisiescherm voor het eerst kennis met een slungelige jon geman, die een opmerkelijk liedje over het tellen van schaapjes ten gehore bracht. Achter deze slungel schuilt een popmuzikant die ondanks zijn 24 jaar al een behoorlijke mu- ziekcarrière achter de rug heeft, maar pas nu doorbreekt met een opvallend ontvangen langspeel plaat. Een gesprek met Jan Rot, de snelste songschrijver van Ne derland. technicus die op een gegeven moment zei: 'Waarom zing je niet wat zachter? Ik was inderdaad te veel op de zaaloptredens geo riënteerd. Ik werd destijds bij de Streetbeats niet voor niets verge leken met een balkende ezel. Ik deed het echt op het toppunt van mijn volume, en daarom is die Streetbeats-elpee Boys and Girls naar mijn idee achteraf ook ver schrikkelijk". ,Aan de hand van die demo's ben ik naar Amsterdam gegaan en heb toen Ratata opgezet. In het begin werkte dat wel, al lag de invloed van Fats Domino er wel wat erg dik bovenop. Maar op een gegeven moment ging het toch mis, die liedjes van mij pas ten toch niet zo in de formule van de groep. Ik heb toen nog een tijdje alleen maar achter de piano gezeten en zanger Geert-Jan Westerbrink mijn liedjes laten zingen. Maar ja, het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan en de afgelopen winter ben ik weer banden op gaan nemen. Ik deed het nu totaal zonder andere men sen, dus helemaal in mijn eentje met behulp van ritmebox en toetsen en zonder bas of drums. Daar is eigenlijk de aanzet van de elpee gemaakt: toen ik erachter kwam waarom die vroegere pla ten niet goed zijn". „Ik kwam tot het besef dat ik met mijn stem geen mooie platen maakte omdat de arrangementen niet goed waren. Als ik liedjes zing zoals ze eigenlijk gezongen zouden moeten worden, dan klinkt het nergens naar. Soul- nummers, daar kan ik beter af blijven, dat klinkt gewoon niet goed. Ik heb ook even zangles gehad, maar toen ik met de ban den voor deze elpee bezig was, ontdekte ik hoe ik mijn beper kingen om kon zetten in mijn kracht. Bij alle artiesten heb je mensen die er doorheen slippen. Randy Newman kan ook voor geen hout zingen, maar het is mooi, omdat hij zijn stem precies in het kader past waarin hij ook zijn liedjes schrijft en waarin hij optreedt. Zo'n zanger ben ik ook. Er zijn mensen die er een bloed hekel aan zullen hebben en men sen die er echt weg van zijn". „Die opnamen heb ik van januari tot en met april gemaakt en ze in vrij ver gevorderde staat aan de producers Frans Hendrik en Ja cob Klaasse gegeven. Die had den daarna volledig de vrije hand - ik zat er voor de gezellig heid bij. Ik ben zelf geneigd iets te risicoloos te arrangeren, iets te voor de hand liggend, en dat heb ben zij ondervangen". Tweeslachtig - De plaat is uitgebracht op het nieuwe platenmerk van Rik Zaal, die ook sterk betrokken was bij de activiteiten van Bram Ver meulen. Nu blijkt dat jij toeg- loopt met de groep van Bram. Rot: „Ja dat is een beetje twee slachtig. Maar die samenwerking tussen Rik en Bram is al een jaar afgelopen, dus dat kon allemaal weer net... haha. Met Rik en de platenmaatschappij heb ik een nogal uitzonderlijke overeen komst gemaakt. Normaal begin je met een paar singles, maar ik had als eis dat ik gelijk een elpee uit wilde brengen. In ruil daar voor heb ik fors ingeleverd op de royalties. Pas als de plaat veel verkoopt krijg ik veel geld. Flopt de plaat, dan hoeven ze mij ook niks te betalen. Het is een aardig systeem, ik denk dat meer arties ten het zouden moeten doen. De markt is echt ingezakt, het is niet alleen onwil van de platenmaat schappijen, ze hebben haast geen geld meer. Als je artistieke vooruitgang wilt is het beter om zelf mee te investeren en hen pas het vel over de oren te trekken als het echt goed gaat. Maar de maatschappij is erg tevreden. De elpee komt in heel wat landen uit en de single komt ook in Enge land, Spanje, Duitsland en Au stralië uit". Bij het beluisteren van de plaat wordt de vergelijking met Jon a Lewie nogal eens gemaakt. Hij heeft en paar jaar geleden met jou samengewerkt bij plaatopna men. „Het aardige is dat Jona Lewie het nummer Counting Sheep op wil de nemen. Ik heb het op de band gezet en het aan hem opge stuurd. Hij belde mij om te zeg gen dat hij het prachtig vond, maar dat ik het zelf moest doen. Als het niet in Engeland uit zou komen zou hij het zelf willen co veren. Helaas is het daar nu te laat voor...". ,Het blijkt dat de radio en de tele visie niet zo goed raad met me weten. Aan de ene kant zit ik in TROS-programma's met Demis Roussos en aan de andere kant ook in echt progressieve platen- programma's. Ik schijn echt in de hoek van de buitenbeentjes terecht te komen en dat zint me wel bijzonder. Het houdt ook in dat je niet voor een bepaalde leeftijdsgroep werkt. Ik heb ge merkt dat zowel kinderen als mensen van boven de twintig het leuk vinden. De kids daartussen vinden het meestal te kinderach tig. Zijn ze waarschijnlijk iets te heavy voor". - De elpee heeft nu een uitgewogen geluid. Het is opvallend dat som mige mensen de stem zelfs niet herkennen als die van Jan Rot. Hoe denk je dat vanaf september op de podia op te lossen? „Ik heb er lange tijd aan gewerkt om de jongens van De Toekomst tot mijn band te maken. Zo nu en dan belde ik weer eens op, of ze nog steeds bij Bram bleven. Zij hebben ook meegewerkt aan de plaat en jongens als Jacob Klaas- se en Jan de Hont zijn professio nele muzikanten, ze zijn gewoon vreselijk goed. Zoals ze die plaat hebben opgenomen denken ze ook min of meer. Er vallen be paalde frutseltjes van de elpee af, maar live komen er dan weer vi- sue|e aspecten bij. Ik ga nu ach ter ae piano vandaan, dus dat wordt lachen. Al zie ik mezelf nog niet als Freddy Mercury over het podium hollen; daar ben ik iets te deftig voor en ook iets te lang. Met mijn twee meter ben ik vijftien centimeter te lang voor een zanger. Elk gebaar dat je maakt wordt theatraal. Maar ik sta hier al voor de spiegel te oefe nen en het amuseert me wel zo als dat er uit ziet". „Spelen en zingen tegelijk komt de zang ook niet ten goede. En mijn muziek is toch al niet zo makke lijk te vatten. Het is heel twee slachtig: aan de ene kant ben ik tot in het extreme toe cynisch en aan de ander kant sentimenteel als de pest. Je kunt het roman tisch noemen, maar het is niet duidelijk waar het cynisme op houdt en het sentiment begint. Die teksten ogen nogal autobio grafisch maar ze zijn doorgaans meer fantasie dan autobiografie. Als ik zit te schrijven beeld ik mij een situatie in die ik meege maakt zou kunnen hebben". Ledigheid - Je hebt al jaren een naam op te houden als veelschrijver van liedjes. Hoeveel zijn het er nu? „Ik heb er nu 285 geregistreerd bij de BUMA en het worden er steeds meer. Mijn kracht is de liedjesschrijverij, die is toch vrij uriiek voor Nederland. Je hebt weinig songschrijvers die iets van de Middle of the Road afwij ken en niet alleen voor het brood schrijven maar ook voor de kick. Tegen journalisten praat ik vaak alleen maar over het schrijven. Daar heb ik iets over te vertellen. Mijn ervaringen met dope en lek kere wijven zijn niet veel specia ler dan die van de gemiddelde Nederlander. Zie het maar als die detectiveschrijvers, van die hele vervelende saaie mensen, maar wel de meest spannende plots maken. Zo breng ik veel van myn dagen in ledigheid door". SIJP WIJNIA NOS-radio wil homo-programma HILVERSUM (GPD) - De NOS-ra dio wil in het najaar een weke lijks terugkerend programma voor homoseksuelen gaan uit zenden. De programmaraad ra dio zal op de eerstvolgende NOS- bestuursvergadering (13 augus tus) goedkeuring vragen om vrij dagochtend 1 oktober op Hilver sum 2 met het nieuwe program ma te beginnen. De NOS-programmamakers zullen zich onder meer gaan richten op de jongeren, ouders en leraren. Het is de bedoeling met het pro gramma de vanzelfsprekendheid van heteroseksuele normen te doorbreken, aldus een woord voerder. Een van de aanleidingen voor de NOS om een radioprogramma voor deze minderheidsgroep te gaan maken, zou het verdwijnen van VPRO's „Ook Zo" zijn ge weest. oas. tius oratorium op. 70 - r e- lex Mendelssohn-Bartholdy. Delen I en II. (Opname van 15 september 1981 in het kader van de Berliner Festwoche 1981). 22.10-23.00 NOS- Jazz (NOS) - Sa menstelling en presentatie Michiel de Ruyter. ZATERDAG 24 JULI HILVERSUM I VARA 7.02 Hallo, hier Hilversun) (8 06 Dingen van de d dag) 10 30ZI 12.03 Grammofoonmuz. 12 15 Ni- leieuwc wereld dragen wij. 13.06 Wie in het Nederlands wil zingen. NOS 14.02 Radio Tour de France VARA 17.02 De Speeldoos. 17 55 Mede d. HILVERSUM II TROS 7.00 Nws. 7 10 Ochtend gymn. 7 20 Kinderplatenbak 7 30 Nws 7 35 Aktua. 8 00 Nws 8 10 Sport na sport 8 30 Nws 8 33 Toe- raktua NOS 9 05 Gymn. voor de vrouw9.15 Progr voor blinden en slechtzienden. 9.24 Waterst 9.30 Nws TROS 9 33 Bosboom en Be- kooy (10.30 en 11 30 Nws) 12 00 De exporteur, docum NOS 12.26 Me ded. voor land- en tuinbouw 12.30 Nws TROS 12 36 Aktua 13 00 Nws 13.10 Werk in uitvoenng. (13.30 Nws 14 00 Coulissen. (14 30 Nws). 15.00 Han en Alleman op pad (15.30 en 16.30 Nws 17 00 Borrelnoten. 17.30 Nws. 17 36 Aktua HILVERSUM III NCRV 7 02 Popfnsser 8 30 Kinder- progr 9 03 Gospel-rock 10 03 Pop- station 12.03 Lost Vast 14 03 Tus senuur 15.03 Disco-express. 16.03 Peter Blomshow 17 03 NCRV- Zaterdag-Sport. HILVERSUM IV AVRO 7 00 Nws. 7.02 Morgens in de vroegte. 8.00 Nws. 8 05 Station tij delijk gesloten 9 00 PIANOTrAN 10.00 Concerto Mattinale. 11.45 Die Forelle, licht klass. muz. 13.00 Nws. 13.05 Voor de kleine zaal 15 00 Op't schellinkje. 16.00-17 00 Klass met Caroline NEDERLAND 1 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den 18.58 Journaal AVRO 19.00 De kronieken van de planeet Mars. „De-Martianen". Laatste afleve ring uit de driedelige Amerikaanse science-fictionserie met Rock Hud son, Gayle Hunnicutt, Richard Heffer e.a.: Januari 2007. Een stad in puin, hier en daar nog een huis dat intact is. Kolonel Wilder, die geen verbinding met Mars tot stand heeft weten te brengen, komt om zijn familie te zoe ken. Hij vindt niemand behalve de ap paratuur die het leven van alledag au tomatisch verricht. Mars is verlaten, bijna iedereen is terug op aarde. Kolo nel Wilder ontmoet een zekere Hatha way, die onder zeer merkwaardige om standigheden met zijn vrouw en twee dochters leeft. Sam Parkhill vertelt Wilder over de Martianen en hun zand- schepen en uiteindelijk ontmoet kolo nel Wilder een Martiaan. Beiden be schouwen elkaar vanuit een eeuwe noud verleden. Ze kunnen eikaars we reld niet bevatten. Wat nodig is, is met elkaar in harmonie te leren leven. Ko lonel Wilder en zijn familie trekken naar een oude Martiaanse stad om zich als de nieuwe Martianen te vestigen. 20.30 Avro's Sportpanorama presen teert: De internationale tenniskam pioenschappen van Nederland. NOS 21.30 Journaal AVRO 21.55 De „Swing Society" Show. Mu ziekprogramma voor „swingers". NOS 22.55 Journaal 23.05 Nieuws voor slechthorenden ZATERDAG NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal 15.32 Stuntman, een gevaarlijk beroep. Documentaire film over het beroep van stuntman. Wij zien stunts met au to's en motoren, interviews met stunt mannen, hoe een stunt wordt voorbe reid en welke materialen er worden gebruikt. Tevens de fatale stunt die Al lan Smart het leven kostte, de reactie en commentaren daarop van andere leden van stuntteams en van zijn vrouw, die zelf stuntwoman is. 15.55 The fabulous Dorseys. „De gewel dige Dorseys". Film van Charles R Rogers (z-w) uit 1947 met Tommy Dor- sey, Jimmy Dorsey, Jane Howard, Bob Burton: Het levensverhaal van twee ambitieuze en getalenteerde broers, Tommy en Jimmy Dorsey, „Mr. TVombone and Mr. Sax", die de weg vonden naar roem in de showbu siness. Het verhaal begint in het mijn- plaatsje Snenadoah (Pennsylvania). De vader van Tommy en Jimmy heeft een betere carrière voor ogen voor zijn zoons dan mijnwerker en zorgt ervoor dat zij een uitstekende muzikale oplei ding krijgen. Als de eerste successen komen en de eerste bands worden ge vormd, gaat het snel bergafwaarts met de gebroeders Dorsey... NEDERLAND 2 18.30 Studio Sport-Extra. Tour de Fran ce: Filmverslag van de individuele tijdrit te St. Priest. TROS 18.59 De merkwaardige dierenshow. Tweede aflevering van de serie korte programma's waarin dieren een opval lende hoofdrol spelen. 19.15 De eerste de beste - Internatio naal. Tweede van de serie zomeruit- zendingen, gebaseerd op het Ameri kaanse tv-programma „Games People Play", waarin aandacht voor rare re cordpogingen, curieuze competities en vreemdsoortige vrijetijdsbestedin gen. Vanavond o.a.: het kleinste pro fessionele basketballteam ter wereld, „The Hollywood Shorties"; vrijetijds besteding van de 82e Airborne Divisie bestaande uit het elkaar bevechten in de modder; het kunstrijden op de schaats voor kinderen en als klap op de vuurpijl een auto-explosie. NOS 20.00 Journaal TROS 20.27 Familiekwartet. Spelprogramma waarin het huiskwartet, bestaande uit Piet Bambergen, Marie-Cecile Moer dijk, Donald Jones en Vanessa, het op neemt tegen de familie Alberti. 21.10 Aktua-TV. Actualiteitenrubriek. De actualiteitenrubriek van de TROS schenkt vanavond o.m. aandacht aan de Vierdaagse in Nijmegen en het bacterie- vuur in Zeeland. 21.45 Onze Ouwe. „Haat". Aflevering de de Duitse politieserie met Siegfried Lowitz, Ernst Schroder e.a.: De aanne mer Ludger Brinkmar en zijn vrouw hebben een „modern" huwelijk. Ieder accepteert hetgeen de ander met zijn leven doet, zolang de goede schijn maar bewaard blijft. Er komt echter een verandering in die situatie wan neer de vriend van Ludger's vrouw do delijk verongelukt. Vanaf die dag ach tervolgt zfj haar man met diepe haat gevoelens. Zij laat hem bespionneren en tracht hem op allerlei wijzen te bre ken. Ten slotte beschuldigt zij hem er van haar te willen vermoorden... 22,45 Showtime in Nice. Showprogram ma vanuit het „Casino Ruhl de Nice" met Adriano Celentano, de Casino Ruhls Dancers en The Stupids. NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor slechthorenden ZATERDAG NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Tour de France. Rechtstreeks ver slag van de vandaag te rijden etappe Sens - Aulnay Sous Bois. BELGIË 18.00 Emilie. „Emilie en de kikkerpoel". Tekenfilmserie. 18.05 Sesamstraat 18.20 Klein, klein kleutertje. „Het ka boutertje met de lange baard". Laatste aflevering uit een serie sprookjes van koningin Fabiola, verteld door Francis Verdoodt en uitgebeeld door het Me- chels Stadspoppentheater. 18.35 Timm Thaler. Achtste aflevering uit de 13-delige Westduitse jeugdserie van Sigi Rothemund: De Baron onder wijst Timm de kunst van het zaken doen. De jongen leert alle knepen van de machtsuitoefening en laat alle dui velse raadgevingen over hem uitstor ten. Het komt tot een hoogtepunt als de rijkste jongen ter wereld aan de we reldpers wordt voorgesteld. Agatha fluistert een journaliste in om Timm de vraag te stellen waarom hij nooit lacht. Hierop blijft de handige Timm het antwoord schuldig en de Baron ontbindt de persconferentie. Het is duidelijk dat Timm en zijn vrienden gevaarlijke tegenstanders zijn... 19.00 Feesten in België. De Gilles van Binche. 19.25 Juke Box. France Gall en Elton John met „Donner pour donner" en „Les aveux". 19.37 Mededelingen en Morgen 19.45 Journaal 20.15 Weerman 20.20 De Merriekracht. Franse speelfilm uit 1978 onder regie van Joyce Bunuel met Carole Laure, Pierre Santini. e.a. Een jonge, gehuwde vrouw en moeder van twee kinderen woont met haar ge zinnetje in een van alle comfort voor zien appartement in een Parijse voor stad. Zij voelt zich in de rol van moe der-huisvrouw niet gelukkig en het le ven lijkt aan haar voorbij te gaan. Het gevoel van machteloosheid wordt ster ker na elk gesprek met haar vriendin nen, die wèl wat lijken mee te maken. De jonge vrouw wordt er nerveus van en zoekt werk. Maar omdat zij geen specifieke opleiding heeft gehad, valt dat allesbehalve mee. Het komt tot een laaiende ruzie met haar man. een han delsreiziger, die naast haar leeft zon der haar te zien. De vrouw raakt hele maal over haar toeren en knapt af. Toch volgt de verzoening met haar man, zonder dat er iets is opgelost... 21.55 Documenta 7. Reportage over deze internationale kunstmanifestatie te Kassei door Ludo Bekkers en Mark de Geest. 22.35 Journaal ZATERDAG 15.30 Tour de France. Rechtstreekse re portage. De laatste kilometers van de etappe Sens - Aulnay Sous Bois. DUITSLAND 1 WDR 18.00 Strichweise heiter. „Bezoek uit het heelal". 18.10 Die Laurents. De geschiedenis van een Berlijnse Hugenotenfamilie. 19.15 Hier und Heute. Regionale actuali teiten. 20.00 Journaal 20.15 Portrait of Jennie. Amerikaanse speelfilm (1948, z.w.) onder regie van William Dieterle met Jennifer Jones, Joseph Cotten en Ethel Barrymore e.a.: De jonge Newyorkse schilder Eben Adams ontmoet in het Central Park het meisje Jennie, dat hem met een fascineert. Verliefd op het myste rieuze meisje schildert hij een portret van haar. Pas na hernieuwde ontmoe tingen verneemt hij haar tragische voorgeschiedenis. 21.45 Leben in Polen. Klaus Richter maakt de balans op van acht maanden staat van beleg in Polen. 22.30 Thema's van de dag 23.00 Die Sortschau. Met onder meer de WK-atletiek te München. 23.25 Kaz en Co. „Ontvoer onze doch ter". Amerikaanse misdaadserie met Ron Leibman. Patrick O'Neal, Linda Carlson e.a.: Cail Stoner, dochter van een oliemagnaat, is in handen van een secte geraakt. Haar ouders laten haar ontvoeren, maar halen zich daarmee een rechtszaak op de hals. 00.10 Journaal ZATERDAG 10.00 Journaal 10.03 Jenny. Amerikaanse film (1948) 11.25 Leben in Polen. Acht maanden staat van beleg in Polen. 12.10 Buitenlandjournaal 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht. 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-Ratgeber. „Geld". Informa- tiefprogramma 15.30 ARD-Sport Extra. Duitse atleriek- kampioenschappen vanuit het Olym- piastadion te Munchen. 17.00 Ein Pater und tausend Kinder. Reportage van Christine Kres over de Franciscanerpater William B. Wasson, die in de Verenigde Staten reeds meer dan duizend Mexicaanse weeskinde ren een thuis heeft gegeven. DUITSLAND 2 18.00 Kiminalhund Murmel... bitte kommen! Tekenfilmserie. 18.20 Western von gestern. „Bommen op Texas" Amerikaanse westernserie uit de oude doos: In het westen van Amerika wordt boerenland vlak voor de Tweede Wereldoorlog omgezet in militair oefenterrein. De criminele ma nagers van dc Borax Company zijn van plan zich dit land te zijner tijd toe te eigenen. Het komt tot een open veldslag tussen leger, boeren en Bo- 18.57 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Aulandsjournal. Buitenlandse correspondenten berichten 20.15 Ein Fall fur zwie. „Overuren" Duitse misdaadserie met Gunther Strack, Claus Theo Gartner. Julia Bie- dermann e.a.: Detective Josef Matula krijgt opdracht een verdwenen 14-ja- rig meisje op te sporen Als hij haar vindt beginnen de moeilijkheden pas echt... 21.15 Treffpunkt Urw aldapotheke. Do cumentaire van Hans-Jurgen Stein- furth over dieren in het tropische woud, die men nog maar zelden heeft gezien 22.00 Journaal 22.20 Aspekte. Cultureel magazine. 23.05 Jambon d'Ardenne. Frans-Belgi sche speelfilm uit 1977 van Benoit La- my met Annie Girardot. Ann Petersen, Michel Lechat e.a In een klein plaats je in de Ardennen concurreren de ei genaren van twee herbergen met el kaar om de klandizie van de zomergas ten. De cheffin van Hotel Esplanade aarzelt niet om buschauü' penningen toe te stoppen. Als de con current beslag weet te leggen op de kok en andere personeelsleden van Esplanade, draait het zelfs op een klei ne oorlog uit.. 00.25 Journaal ZATERDAG 12.00 Programma-weekoverzicht 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor Spanjaarden, Jocgoslaven en Grieken. 14.45 Journaal 14.47 Sindbad. „Avonturen met het ge stolen slot". Tekenfilmserie. 15.10 Data. der Rebel). TV-serie met Otar Megwinetuchzesi en Tengis Arischwadse. Afi 4: Data Tutaschkia wordt in zijn geboortedorp in de val gelokt en moet weer vluchten. Hu volgt de raad van zun neef op en geeft zich uiteindeUjk'vnjwilhg over. 16.10 Schau zu-mach mit. Tips voor vrij etijdsbesteding: „Motorboten". 16.15 Zwei Graslander. Film van And rew B. Nemes over overeenkomsten en tegenstellingen tussen de bewoners van de graslanden en steppen in Texas en die van de Iraanse hooglanden. „Zelfde boodschap, zelfde levensvor- 16.35 Wayne und Shuster-show. Grap pen en slapstick met twee komieken: „In Rome sterft men makkeluker". 17.03 10.000 Mark fur Sie? De winnaar van de Grote Prijs 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Nieuws uit de deel staten DUITSLAND 3 WDR 18.00 Aus der Klamottenkiste. Charlie Chaplin: „Niets dan ergernis". 18.15 Die Hohlenkinder. „De boot". Derde aflevering uit de tv-serie voor dc jeugd van Peter Podehl naar de ge- Ujknamige roman van A. Th. Sonnleit- ner: Grootvader heeft de inspannin gen van de vlucht niet overleefd. Peter en Eva moeten alleen verder. Geluk kig heeft grootvader hen de weg op ct n -.tuk pjpicr uits tekend. 19.00 Trauminseln. „Meer schapen dan mensen" (3). Documentaire van Jur- gen Krenz over de eilandengroep Fa- ror, die staatkundig tot Denemarken behoren. 19.45 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Fette Beu to. Deze film toont aan dat de prakrijken en methoden van multinationals in de derde wereld een moderne vorm van kolonialisme voortzetten en tot dc armoede van de Derde-Wereldlanden bijdragen 21.00 In Concert. Joan Orleans 21 r> NOB Talkshow Aansluitend Journaal

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5