SCOREBORD Driehuis opnieuw te sterk voor Van Wijk Gouden tijden Clerc Wilborts enige Nederlander in Melldiuisje Jeugdploeg roeit goed in Wenen Adembenemende finale Wielerploeg verbaast Steekers weer in de prijzen Sanders wint in Deventer UEFA legt Barcelona boete op H'V".EGPM ïas.niet 10 vreemd dat, direct na de door Ingelise Driehuis en Jacqueline van Wijk afgewerkte finale in het damesenkelspel B, tot tweemaal toe spontaan applaus opklonk van de talloze toeschouwers die deze eindstrijd terecht hadden geprefereerd boven de heren B-hnale. In de iets meer dan drie uur vergende eindstrijd, hadden beide speelsters dat applaus gistermiddag tijdens het Hillegomse tennistoernooi dubbel en dwars verdiend. De thrillerachtige wedstrijd was niet alleen op tactisch en mentaal gebied af, maar bracht daarbij, aan sterk aanvallend en perfect verdedigend werk, ook nog eens werkelijk alles wat tennis zo adembenemend kan maken. Triest was alleen dat zelfs dit duel een winnares moest opleveren. Het werd uiteindelijk Ingelise Driehuis die na de drie zeer enerverende sets voor de derde maal dit seizoen de toernooizege voor zich opeiste: 6-7, 6-4, 7-5. Sport MAANDAG 19 JULI 1982 Jacqueline van Wijk, op de Dis trictsjeugdkampioenschappen en bij Unicum al tweemaal door Driehuis teruggewezen, had voor deze partij zelf een sterk tactisch plan opgesteld. Forehand-aan vallen op de backhand van Inge lise en korte slice-backhands op de forehand van de districtskam pioene zouden haar het succes moeten brengen. Een spelplan dat z'n uitwerking niet miste, maar dat op de beslis sende momenten niet het beoog de resultaat kende. Zo verspeel de Van Wijk haar twee eerste matchpoints door haar plan te gretig door te voeren (tweemaal stond het net succes in de weg) en bij het derde en laatste wed- strijdpunt voor Jacqueline ant woordde Ingelise met een knap pe, onverwachte dropshot. Overigens een tekenende moment opname van deze zo gelijkop- gaande wedstrijd. Ingelise Drie huis beschikt immers over een uitstekende wedstrijdmentaliteit en is vaak op de moeilijkste ogenblikken op haar best. Even tekenend was dan ook dat zij de partij wel direct op haar eerste wedstrijdpunt uitmaakte. Door zelf de bal koel in het spel te hou den, verleidde zij Jacqueline van Wijk met een wilde slag tot de definitieve overgave. Beide speelsters ontmoeten elkaar morgenmiddag om twaalf uur opnieuw. Door een ongelukkige loting moeten zij op het sterk be zette toernooi van Noord wijk reeds in de eerste ronde weder om de krachten meten. De Hille gomse herentitel kwam terecht bij Harald Belker. De ongeplaat ste Duitser had zich via Kees Boot al eenvoudig in de finale ge speeld (6-1, 6-2) en kende ook in de eindstrijd nauwelijks proble men met Frans Grimbergen. De Lissenaar toonde weer eens aan geen finale te kunnen spelen („ik speel voor de volgende ronde, maar helaas is die er niet na de finale...") en ging voor de vierde maal dit seizoen, nu met 6-3, 6-4, ten onder. Alkemade Frank Liefbroer (Nieuw Vennep) heeft zich gisteren de sterkste ge toond in Alkemade. In de heren enkelspel C finale moest Lief- broer wel de eerste set aan tegen stander Rob van Wijngaarden la ten (4-6), voordat hij via een knappe 6-1 in de tweede set defi nitief in de partij kwam. Na bij de stand 5-3 nog een wedstrijd- punt te hebben verspeeld, was het in de allesbeslissende tie break wel raak: 7-6 (7-4) Er was overigens nog een titel voor Liefbroer gereserveerd. Met moeder Marianne was hij veel te sterk voor het duo dat uitge speelde Van Wijngaarden met Petra Regoor vormde: 6-2, 6-0. Het kampioenschap heren dub bel C ging naar Mark Mellema en Martin Hoekstra, die slechts in de eerste set problemen kenden met de combinatie Henk van der Berg en Jan van Veen. Bij de C-dames kwam Juliette Grimbergen weer eens als eerste uit de bus. Nelleke Weijermans (eerder zegevierend over Veroni- que van Ruiten) kwam tegen de Lissese tennister nog duidelijk tekort: 7-5, 6-2. De herenenkel D- titel belandde bij Egbert Vonk. Vonk zag Marcel van Gaaien na de met 6-1 gewonnen eerste set nog succesvol tegenstribbelen (5-7), maar sloeg vervolgens toch toe: 6-3. De sterkste dames in die klasse bleek Kitty Kroon. In een zeer voorzichtig gespeelde finale was zij vaster dan Margot van Oudenrijn: 6-4, 6-3. Unicum De Jaap Noordman Bokaal, de hoofdprijs van het jeugdtennis- toernooi dat afgelopen week op Unicum werd gehouden, is ver overd door Albert Meppelink. De Rob van Wijngaarden in de race om de C-toernooizege in Alkemade. Winnaar Liefbroer gunde hem slechts de eerste set. Foto. HoIvast speler uit Meppel bleef in de oudste categorie (tot en met 16 jaar) Rick Blom de baas: 6-1, 7-6. Overigens werd dit toernooi toch beheerst door „buitenlanders" slechts Kees Jan Schuilenburg en Freek Tanis in hun leef tijdsklasse de finales, maar moesten daarin het onderspit delven. LEIDEN - Hans Tönjann is de nieuwe koploper in het Match/Masters- klassement. Tönjann kon na Hillegom twintig punten extra op zijn rekening bijschrijven en passeerde daardoor de vakantie vierende Herman van der Capellen. Ook Freek van der Capellen klom voorbij de oude nummer een. Heren: 1. Hans Tönjann 110 punten; 2. Freek van der Capellen 104; 3. Herman van der Capellen 102; 4. Frans Grimbergen 72; 5. Arnold van der Capellen 62; 6. Jos Koemans 46; 7. Henny Koemans 42; 8. Marco Winter 40. Dames: 1. Ingelise Driehuis 64 punten; 2. Henny Fehling, Marijke Guyt en Jacqueline van Wijk 40; 5. Christel Verwoert 24. Van de Leidenaars bereikten ARNOLD VAN DER CAPELLEN PERUGIA (SID) - Op de eerste dag van de wedstrijden om de wereld kampioenschappen wielrennen voor junioren in Perugia is Nederland in de ploegentijdrit als vierde geëindigd. Aan de finish bleek het Neder landse viertal slechts zestien seconden te langzaam voor een bronzen medaille. Denemarken verraste met een derde plaats. Oost-Duitsland veroverde het wereldkampioenschap, de Sowjet-Unie eindigde als tweede. Het gastland, Italië, eindigde als vijfde. Het Oostduitse kwartet legde de zeventig kilometer af in 1 uur 26 minu ten en 52 seconden, een gemiddelde snelheid van 48,345 kilometer per uur. Halverwege de wedstrijd had de Sowjet-Unie nog een lichte voor sprong. In het tweede deel van de race maakten de Oostduitsers dat verlies echter meer dan goed. De vierde plaats van de Nederlandse tijdrijders was ruimschoots boven de verwachtingen. Het Orarye-kwartet was nauwelijks op elkaar inge speeld, doordat Erwin Nijboer uit Denekamp enige dagen voor vertrek naar Italië wegens ziekte uitviel. Zijn plaats werd ingenomen door de Haarlemmer Erwin Martens, die zijn drie ploeggenoten uitstekend bleek aan te vullen. Het Nederlandse viertal - naast Martens, John Bo- gers uit Budel, Gert Jacobs uit Emmen en Erik Breukink uit Spanke ren - kwam na zeventig geaccidenteerde kilometers bij een tempera tuur van 37 graden zonder uitvallers over de finish. De vier renners doen over een week ook mee aan de individuele wegwedstrijd. In de loop van komende week zullen de twee Nederlandse deelnemers voor. de wegrace worden aangewezen. WENEN (ANP) - Met tien punten verschil heeft de Nederlandse damesjeugdploeg in Wenen de Europese roeibeker gewonnen. Het herentoernooi, waaraan vijf tien landen met senioren b- roeiers (maximumleeftijd 23 jaar) op de Donau deelnamen is voor de Nederlandse delegatie ook al zeer succesvol verlopen. Laurien Verhulst en Floor Blocq van Kuffeler vierden hun inter nationale debuut in de dubbelt- wee met een knappe zege. De Triton-Laga-combinatie kwam in de eindstrijd uit tegen roei- sters uit Oostenrijk, West-Duits- land en Denemarken en België. In een uitgebalanceerd gevaren race nam het Nederlandse kop pel in de startfase al een voor sprong van drie seconden. Ver hulst en Blocq van Puffeler slaagden er in dat verschil tot de eindstreep te handhaven. Voor de langs de kant meelopende trainer Aernoud Pennink reden tot tevredenheid. "Het is in ieder geval een goede uitgangspositie voor deze jonge ploeg voor het volgend seizoen. "Nelleke Don kervoort was de enige Neder landse die in deze "match des se niors" genoegen moest nemen met minder dan een overwin ning. De nationale skiff-kam pioene rehabiliteerde zich zater dag in de herkansing voor haar povere prestatie in de series. Gis teren trof zij in de finale tegen stand uit West-Duitsland, Italië, Verenigde Staten, Denemarken en Oostenrijk. Het ging niet goed. Of het kwam door de straf fe tegenwind of door de afmat tende hitte in de voorgaande da gen, blijft onduidelijk. Halverwe ge de race had Donkervoort met ruim verschil de leiding. Nadat zij was overvleugeld door haar Deense concurrente Hanne Erik- sen, stortte de Nederlandse titel- houdster ineen. Leeggeroeid schoof Donkervoort elf secon den achter haar tegenstandster als tweede over de streep. De Nederlandse heren behaalden geen zege in het eindklassement. Niettemin maakt de derde plaats van Herman van den Eerén- beemt indruk. Het eindschot van de Amsterdamse solist verlamde de Westduitse Marban zodanig, dat deze ruim voor de streep het hoofd in de schoot wierp. De roeier van RIC had aanvankelijk een onopvallende vijfde plaats ingenomen. Vooraan roeide de Italiaan Marco Savino eenzaam in eerste positie. Ook de Belg Crois, die tweede werd, bleek net iets te ver voor te liggen. De eni ge ploeg die niet aan de verwach tingen voldeed, was de twee zon der stuurman, Atsma-Bongers. Een magere vijfde plaats viel het Leidse duo ten deel. Australië won met grote voor sprong, gevolgd door de Zwit sers. De Westduitse ploeg be haalde de bronzen medaille. De Nederlanders, die zich via de herkansing van een finale-plaats hadden verzekerd konden hun vierde plaats net niet vasthouden tegen de fel sprintende Noren. Frankrijk werd zesde. HILVERSUM (GPDt - Het Melkhuisje-toernooi is nog maar koud van start of er valt reeds een record te melden. Geduren de de tweede dag van de kwalificatieronden, zondag, pres teerden de Westduitser Helmut Beermann en Deon Joubert uit Zuid-Afrika het om elkaar in drie sets, 3 uur en 43 minuten bezig te houden op het centrecourt van het Hilversumse ten nispark. Met weinig opzienbarend spel, waar toch nog rede lijk veel belangstelling voor bestond, dwong de Zuidafrikaan de beslissing af. Joubert won met 1-6,6-4 en 16-14(1). Daarmee drong hij door tot het hoofdtoernooi. LEIDEN - Amateurwielrenner Hans Steekers blijft in de lan delijke criteria een constante vorm tonen. Steekers, van origine crosser, doet het dit jaar op de weg even goed als in het veld en rijdt zich voort durend in de prijzen. Zater dag pikte de Noordwijker- houter in Oostvoorne op het juiste moment by Van der Hulst en Lugtenburg aan. Het drietal coureurs sloot zich bij een tweetal eerdere vluchters aan, waarmee er een kopgroep van vyf man ontstond. Achter de "rappe jongens" Van der Hulst en Vrolijk finishte Steekers ten slotte als derde in de spurt. Axel Hermans miste net de slag, maar won wel de spurt van het peloton, wat hem een zesde stek opleverde Karei Teeuwen was gisteren goed op dreef in Alkmaar. Teeuwen nestelde zich in een kopgroep van elf man, waar uit vervolgens een drietal renners wist te ontsnappen. Samen met Slot en Smit zette de renner uit de Zilk de ach tervolging in. Die actie kwam op zich te laat, maar via een rappe spurt verzekerde Teeu wen zich nog van een vierde plaats. Els van Leeuwen uit Lisse eindigde gisteren in de dameskoers van Oisterwijk als derde, achter Connie Meyer en Petra de Bruin. Nederland wordt daarin slechts door één speler - tegen vorig jaar twee: Eric Wilborts en Mare Al- bert - vertegenwoordigd. Nadat Wilborts eerder zijn landgenoot Frank Lapre had geëlimineerd (6-1, 6-4) versloeg de Tilburger gisteren Frits Don met 6-3, 6-0. Merkwaardig genoeg werd die partij geleid - of zoals het in de tenniswereld heet, gecalled - in de Engelse taal, maar dat hoort er nu eenmaal bij als er een inter nationaal tennisevenement in Nederland wordt gehouden. Zo als uit de cijfers blijkt had de na tionale belofte, die al enige tijd pas op de plaats maakt, geen en kele moeite om de Hagenaar de doortocht te beletten. Brad Guan liet tijdens de kwalifi- catiedagen het beste tennis zien. Tegen Ivan Molina uit Argenti nië ging de Australiër snel en zeer gevarieerd te werk. Molina had geen schijn van kans. Hij werd in slechts drie kwartier met 6-1. 6-3 geklopt. Als vierde plaat ste zich Judy Chatman voor het hoofdtoernooi. De Amerikaan viel gisteren in zyn strijd tegen de Westduitse Davis Cup-speler Christophe Zipf meer op door zijn exceptionele gedrag dan door zijn spel. Chatman reageer de zich steeds af als hy weer een blunder had begaan. Dit óf door een minuut languit gestrekt op het gravel te blijven liggen of door het hoofd in zijn shirt te v bergen. Hy i 5. 6-3. De organisatie va toernooi heeft niettemin met 7- geplaatste spelers en de vier ten nissers die zich hebben weten te kwalificeren twee deelnemers toegevoegd. Naast de Tsjech Jan Kodes kregen Ray Moore uit Zuid-Afrika en de Zwitser Mar cus Gunthardi - de twee jaar ou dere broer van de meer bekende Heinz - een wild cart. De Zwit sers broers treffen elkaar overi gens morgen in de eerste ronde. Ilie Nastase, die vandaag zijn 36e veijaardag viert, heeft als het wa re een walk-over. De Roemeen ontmoet morgen namelijk de al les behalve imponerend spelen de Joubert. Datzelfde geldt voor de vijfvoudige Melkhuisje-kam- pioen Balasz Taroczi. De Hon gaar staat in ronde een tegenover Cliff Letcher, terwijl de als num mer één geplaatste Brian Tea cher ongetwijfeld geen moeite zal hebben met Jonathan Smith. Uitslagen Hillegom: HEB: Harald Belker - Frans Grimber gen 6-3, 6-4. DEB: Ingelise Driehuis - Jacqueline van Wijk 6-7. 6-4, 7-5. HDB: Freek van der Capellen/Hans Töryann - Ruud Thyssen/Cees Boot 6-4. 7-5. DDB: Van Wijk/Marijke Guyt - Driehuis/Paola Kaaien 6-3, 6-4. GDB: Driehuis/Freek van der Capellen - Guyt/Tói\jann 6-3. 6- 3. DEC: Sylvia Steenvoorden - Karin Roosendaal 6-2, 6-0. HEC: Jan van der Linden - Remco Kinders 3-6, 6-3, 6-2. HDC: Kinders/Arthur Ludlage - Cees Heemskerk/René van der Wilk 6-2, 6-2. DDC: Noortje Meyer/Mariette van Ger-* ven - Roosendaal/Ellen de Jong 6-4, 7-6. GDC: Roosendaal/Heemskerk - Meijer/ Hans Hökker 4-6. 6-2, 7-5. HED: Mare L'eribaux - Rob Jansen 6-4, 6-2 DED: Alette Stoutenbeek - Wil den Hollander 6-2. 6-3. HDD: Rob en Chris Jansen - Erik de Graaf/Fred Kamerbeek 4-6. 6-3. 6-2. DDD: Conny Vreeswyk/Nicolien Zimmermann - Eveline Poell/lrma van Seeters 6-4. 6-7. 6-2. GDD: Marjon Goze- ling/Rob Jansen - Ineke Knol/Lex Kol- lerie 6-3. 6-1 De Argentijn Jose Luis Clerc bracht gisteren het WCT-toemooi in Zeil im See op zijn naam. In de finale klopte hij Heinz Günthardt. ZELL AM SEE (ANP) - De Argen tijn Jose Luis Clerc heeft giste ren het WCT-toemooi in Zeil am See gewonnen. In de finale van het 300.000 dollartoernooi zege vierde Clerc met 6-0, 3-6, 6-2, 6-1 over de Zwitser Heinz Gün thardt. De nummer vijf van de wereldranglijst verzekerde zich daarmee van de hoofdprijs van 100.000 dollar. Günthardt, die als niet-geplaatste speler tot de fina le doordrong, kreeg 32.000 dollar. De finale moest wegens regen buien tweemaal worden onder broken. Voor Clerc zijn het ui terst lucratieve tijden. Hij won de afgelopen weken eerst in Ve netië, daarna in Gstaad en nu in Oostenrijk. Zweden De finale van de met 75.000 dollar gedoteerde open Zweedse kam pioenschappen in Baastad wordt een geheel Zweedse aangelegen heid: de huizenhoge favoriet Mats Wilander tegen de volgende week in Nederland aantredende Henrik Sundström. Wilander ze gevierde in de halve finales met 7-6, 6-3 over de Argentijn Gusta- ve Tiberti, terwijl Sundström het duel met zijn landgenoot Tho mas Högstedt met 6-2, 6-4 in zyn voordeel besliste. De finale van het heren dubbelspel werd eveneens een Zweedse aan gelegenheid: Anders Jarryd/ Hans Simonsson - Mats Wilan- der/Joakim Nyström: 6-2, 7-6. Sanders Louk Sanders is gisteren geworden van het derde tennis- HILVARENBEEK (ANP) - De 20-jarige Fanny Meijer uit Halfweg is het afgelopen weekeinde in Hilvarenbeek de opvolgster geworden van de veelvoudige (inmiddels gestopte) titelhoudster Mar lon van Dijk als nationaal kampioene waterski. In het recreatiecentrum de Beekse Bergen zegevierde zij in twee van de drie onderdelen over haar enige concurrente Mag- da Slot uit Rotterdam. Magda's broer Kors Slot pro- Meijer nationaal kampioene waterski longeerde zijn titel bij de he ren. De 25-jarige Rotterdam mer won alle onderdelen. Fanny Meijer, Magda en Kors Slot zijn geselecteerd voor de Europese kampioenschap pen, die van 17 t/m 22 augus tus in het Engelse Notting ham worden gehouden. Naar de Europese jeugkam- pioenschappen, die op 7 en 8 augustus bij Stockholm wor den gehouden, wordt af gevaardigd Henco Koop- mans (Hoorn), die bij de jon gens veruit de sterkste was. Eindklassement dames: 1. Fanny Meijer (Halfweg) 23.41 pnt., 2. Marga Slot (Rotterdam) 19.39 pnt. Heren: 1. Kors Slot (Rotterdam) 18.17 pnt., 2. Han Millenaar (Kudel- staart) 14.05 pnt., 3. Ard van Bergen (Groningen) 13.43 pnt. Unicum (MC) Meisjes: t/m 10 jr: Karin Croese - Eva Haslinghuis 6-3, 6-2; t/m 12: Manon van Beek - Mimi de Wit 6-0. 6-3. t/m 14: Jani- ne Loovers - Marit Achterberg 3-6, 6-4, 6-3; t/m 16 jr: Marjan Boelens - Hilga Vedder 7-5, 1-6. 6-3. Jongens tot en met 10 jr: Karei Kist - Kees Jan Schuilen burg 7-5. 7-5; t/m 12: Pieter Klinkers - Joos Winnink 6-1,6-0; t/m 14: Klaas Jan Doeven - Freek Tanis 7-5, 6-4; t/m 16: Albert Meppelink - Rick Blom 6-1. 7-6. Alkemade (MC) HEC: Frank Liefbroer - Rob van Wijn gaarden 4-6. 6-1. 7-6. DEC: Juliette Grimbergen - Nelleke Weijermans 7-5, 6-2 HDC Mark Mellema Martin Hoek stra - Henk van de Berg/Jan van Veen 7-5, 6-1. DDC: Petra Regoor/Veronique van Ruiten - Astrid de Keulenaar/A. Huizinga 6-3, 7-5. GDC: Marianne en Frank Liefbroer - Petra Regoor/Rob van Wijngaarden 6-2, 6-0. HED: Egbert Vonk - Marcel van Gaaien 6-1, 5-7, 6-3. DED: Kitty Kroon - Margot van Ouden rijn 6-4, 6-3. HDD: Jan en Marcel van Zant - H. Kok/S. Rosier 7-5. 4-6. 7-5. GDD: Ada Thjo/Jelter de Jong - L. Stern/J. van Reeuwijk 6-3, 7-5. 9-0. Pirates-Spartaan 9-8, UW- Giants 5-4. HCAW-Sparta 1-0. Spartaan degr ADO-Neptunus 3-12, Haarlem N.- Amstel T. 1-2. Spartaan - Pirates 3-8, Giants-UW 10-8. Sparta-HCAW 2-3. Koersen WASSENAAR - De uitslagen van de gisteren gehouden koersen op Duindigt zyn: Eerste koers 2100 m: 1. Viviana (L. Doooer) 2.53.8 1.22.8. 2. Vorstin Draisi- Vasco Buitenzorg. Winn 6.50 pl (E. Bloem) 2.02.2. 2. Detonation 3. Wal- lyfred. Winn 4,30 pl 2,50 1,90 kopp 9.30 trio 58.00. Niet gestart: (2) Essex Prince. Derde koers 2040 m l. Treze Hanover (J G. Often berg) 2.45.8 1.21.3, 2. Ukkie Hollandia. 3. Tine Windspiel. Winn 12,30 pl 2,00 2.20 2,70 kopp 20,20 trio 187,00. Niet gestart (13) Toska. Vierde koers 2100 m: 1. Trudy Hollandia (A. Raats) 2.53 0 1.22.4. 2 Teefje Osse- waard. 3. Silvio uit Uden. Winn 2,60 pl 1,90 1.40 kopp 2,90 trio 53.80. Vijfde koers 1300 m: 1. King (K. Davies) 1.16.9, 2. No Contest, 3. Saintly One. Winn 2,50 pl 1,10 1,20 kopp 1,40 trio 19,80. Niet gestart (6) Sulex. Zesde koers 2100 m: 1. Vriend (H.W. Langeweg) 2.47.4 1.19.7. 2. Volomite S. 3. Vera van Corryum. Winn 6,90 pl 2,90 5,70 3.60 kopp 54,90 trio 1584.00. Zevende koers 3200 m: 1. Trust Skoatter (G W. van Eykelenborg) 4.22.2 1.21.4. 2. Reindert, 3. Panhart. Winn 5,40 pl 2,50 3,30 2,50 kopp 41,50 trio 939,20. Niet ge start: (4) Romeo Pluto. Achtste koers 1900 m: 1. Liana Raap horst (M. Watlow) 2.02.9, 2. Sea Dove. 3. Sally's Job. Winn 3.00 pl 1,50 3.20 2,10 kopp 9,80 trio 108,90. Niet gestart: (3) Feuerprinz en (4) Ankara. Negende Koers 2100 m l Rieka Ha nover (H. Hamming) 2.46.81.194,2. Opu lent Pride, 3. Olympus Winn 4.20 pl 1.80 5,30 3,10 kopp 32.90 trio 350.00. Niet ge start: (2) Raymond en (13) Snegem Tel star. Tiende koers 1609 m: 1. Schwiewago (P.E. Bron) 2.05.3 1.17.9, 2. Remembran ce. 3. Ton Zuid velde. Winn 2,00 pl 1,50 1.70 kopp 5,70 trio 14,60. Elfde koers 2040 m: 1. Usta Fortuna (J.W. Hoejenbos) 2.46.9 1.21.8. 2. Viola Wittenstein, 3. Vip van de Lente. Winn 6.80 pl 2,30 4.50 6,30 kopp 44.00 trio 1048.40. Niet gestart: (6) Udet Dartel. Totalisator-Omzet 613.021,00. toernooi van het Nederlandse sa tellietcircuit, dat in Deventer werd gehouden. In de finale won de achtvoudige Nederlandse kampioen van de nummer één van Sri Lanka, Aijun Fernando. De setstanden waren 6-3, 6-4. door de overwinning is Sanders zo goed als onbereikbaar gewor den voor de concurrentie. In drie toernooien verzamelde hij al 85 circuitpunten. Hij won het eve nement in Assen, werd een week later in de eindstrijd te den Haag teruggewezen door de Zweed Wenberg, maar hij toonde in De venter zijn suprematie weer aan. Het dubbelspel leverde geen Ne derlandse zege op. In de finale le den Marc Albert en Huub van Boeckel een nederlaag tegen de Zuidafrikanen Brian Levine en Craig Fenter: 5-7, 3-6. ZURICH (ANP) - De Europese voetbalunie (UEFA) heeft zater dag FC Barcelona een boete van 35.000 Zwitserse frank (45.000 gulden) opgelegd wegens onge regeldheden tijdens de Europese bekerfinale voor bekerwinnaars. Barcelona won op 12 mei in het eigen Nou Cafnp-stadion de Eu ropa Cup voor bekerwinnaars door Standaard Luik met 2-1 te verslaan. Talrijke toeschouwers stormden na de Catalaanse over winning het veld op, terwijl tij dens de wedstrijd voortdurend vuurwerk afgestoken werd en voorwerpen het veld opgegooid werden. De tuchtcommissie van de UEFA beboette Barcelona voor het gedrag van zyn suppor ters. De Spaanse voetbalbond, mede-organisator van de bekerfi nale, kreeg van de UEFA een of ficiële waarschuwing. Matt Busby is om gezondheidsre denen afgetreden als vice-voor- zitter van de Engelse voetbal bond. De 73-jarige Sir Matt ver wierf bekendheid als manager van Manchester United, een functie die hij jarenlang vervul de.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12