"Verder bezuinigen voorkomen door nu r te reorganiseren "Kerken houden inbreng in maatschappelijk werk" Koop 'n Ford en verdien op de valreep nog even 'n vakantie-extraatje! RIJNLAND Subfaculteit biologie: Bouw parkeergarage begint na vakantie MAANDAG 12 JULI 1982 Bekogelde baby maakt het redelijk LEIDEN De baby die donder dagavond een steen tegen het hoofd kreeg, maakt het goed. Aanvankelijk werd gevreesd voor hersenletsel, maar dat blijkt 'mee te vallen'. Een schedel breuk zal het jongetje voorlopig echter nog wel even in het Aca demisch Ziekenhuis houden. De baby was met zijn Hillegomse ouders op het Stationsplein toen het door twee Hagenaars werd bekogeld. Het tweetal is aange houden wegens een poging tot doodslag. Handgemeen in Hartesteeg LEIDEN - Een ruzie tussen twee mannen in de Hartesteeg liep za- termorgen uit op een handge meen. Een 48-jarige man uit Lei den drukte bij de vechtpartij zijn bierglas in het gezicht van een 36-jarige man uit Leiderdorp. De Leiderdorper liep daarbij een grote hoofdwond op en moest worden*» overgebracht naar het Elisabeth Ziekenhuis. De Leidenaar sloeg op de vlucht, maar de politie had de dader snel gevonden. Een bloedspoor leid de naar zijn woning. De man bleek ook zichzelf met het glas flink in zijn vinger te hebben ge sneden. N a aktz wemmer s duiken in moddersloot LEIDEN - Een aantal jongens en meisjes uit Leiden had het zater dagnacht zo warm gekregen, dat zij besloten enige afkoeling te zoeken in zwembad "De Vliet" Een frisse duik zonder badkos tuum leverde het nodige plezier op. Vooral toen de politie arri veerde. Via een achter het zwem bad liggende moddersloot pro beerden zij het Rijn en Schieka- naal te bereiken. Heel toevallig stond daar net een surveillance wagen. De jeugdigen draaiden terstond om, doken weer in de moddersloot en werden in het zwembad opnieuw onthaald door de twee wachtende agen ten. Deze politiemannen hadden zo'n fraai schouwspel gehad dat zij het lieten bij een vermanend woordje. Decaan Dullemeijer (links) en secretaris Van Ieren: "bij die negentien mensen die ontslagen worden, zitten ook een paar goede onderzoekers". Stichting brengt nota in praktijk LEIDEN - Het besluit van het bestuur van de subfaculteit biologie om acht mensen te ontslaan is in vertrouwelijke kring voorbereid en pas op het laatste moment wereldkun dig gemaakt. Deze handelwijze wordt het bestuur lang niet door alle werknemers in dank afgenomen. "Maar", zegt prof. dr. Dullemeijer, decaan van de subfaculteit, "we konden niet anders. Als een schip zinkt en de sloepen moeten worden uitgezet, dan ga je toch ook niet eerst zeer uitgebreid discussiëren". LEIDEN - De kerken, van oor sprong de oprichters van het maatschappelijk werk, moeten ook in de toekomst hun inbreng blijven houden in deze hulpver lening. Hoewel het maatschap pelijk werk sinds de jaren zestig steeds meer het werk yan be roepskrachten is geworden, blij ven de financiële steun, tijd, be- stuursdeskundigheid en ideeën van de kerk gewenst. De nota waarin dit staat is een van de belangrijkste beleidsvisies die het Bureau voor Maatschappe lijk Werk aan de Oude Rijn in het jaar 1981 heeft ontwikkeld. Om dat de rol van de kerken de laat ste jaren sterk veranderd is, vond het bureau het nodig ook hun aandeel in het maatschappelijk werk te heroverwegen. Dit leid de tot de conclusie dat de kerken niet zonder meer uitgeschakeld moeten worden in het maat schappelijk werk. In het vorig jaar is de Stichting Bu reau voor Maatschappelijk Werk bovendien begonnen met de uit voer van haar visienota. Leiden werd opgesplitst in vier delen om meer wijkgericht te kunnen werken. Voor elk stadsdeel heeft het bureau nu een full-time en een part-time maatschappelijk werker beschikbaar. Zij begelei den de hulpvragers uit 'hun' stadsdeel en houden contact met andere instellingen, wijkcollec- tieven, enzovoorts. Voorts wer den in 1981 twee medewerksters in dienst genomen die speciaal met Turken en Marokkanen werken. In totaal hielp het maatschappelijk werk het vorig jaar 1337 hulpvra gers, zo meldt het jaarverslag. In de meeste gevallen klopten deze hulpvragers, veelal gezinnen en alleenstaanden, zelf bij het bu reau aan. De meest voorkomen de problemen van deze mensen betroffen huisvesting, inkomen, de relatie met de partner of pro blemen met het verwerken van een vervelende gebeurtenis. Ook kwamen er mensen met vragen over echtscheiding, eenzaam heid, arbeid en generatieconclic- ten. In de meeste gevallen had den de maatschappelijk werkers zo'n half jaar nodig om de hulp vrager te begeleiden. De krachten van het Bureau Maat schappelijk Werk werken ook wel samen met de hulpverleners van andere instellingen. Zij vra gen om hun raad of plegen over leg. Om een en ander zo vlot mo gelijk te laten verlopen worden met instellingen als het bejaar- denwerk, sociale dienst, gezond heidscentrum of huisartsen re gelmatig vergaderingen belegd. 'In totaal zullen negentien perso neelsleden worden ontslagen in verband met de bezuinigingen. Elf van hen zullen later weer worden aangenomen. Want door de reorganisatie komen er plaat sen vrij. Voor acht mensen is er geen plaats meer. "Misschien", zo zegt de secretaris van de sub faculteit, Van Ieren, "kunnen zij nog een een baan krijgen bij een andere faculteit. Denk bijvoor beeld aan scheikunde. Maar ik zeg uitdrukkelijk: misschien". Bezuinigen moet tegenwoordig praktisch iedereen; ook de Ne derlandse universiteiten ontko men er niet aan Toen de eerste bezuinigingsronde werkelijk heid werd wilde de subfaculteit biologie deze golf breken door een aantal taken te verschuiven. Op die manier zouden de bezui nigingen ongeveer zes ton moest er ingeleverd worden door biologie - nog geen personele consequenties hebben. De tweede ronde nog eens vier ton erbij - had echter tot gevolg dat ook de subfaculteit kopje on der dreigde te gaan. Er moest nu een structurele aanpak worden uitgestippeld, zoals dat heet. Er werd een waslijst criteria opge steld waaraan de reorganisatie moest voldoen. Dullemeijer: "Hopen dat we de problemen zouden kunnen op lossen door natuurlijk verloop of door gedwongen ontslag, had geen zin. Daar waren we al snel achter. In het eerste geval ben je veel teveel afhankelijk van het toeval en wat betreft gedwongen ontslag: nou, een medewerker moet wel hele gekke dingen doen voordat je hem kunt ont slaan". Ontslaan in verband met het op heffen van functies kan wel. Voor die methode heeft de subfa culteit dus ook gekozen. Prof. Dullemeijer wijst er op dat niet alleen minder goede onderzoe kers de dupe worden van de reorganisatie. "Die indruk wil ik wegnemen. Een dergelijke pro cedure hebben we met gevolgd. Onder die negentien mensen zit ten ook een paar goede onder zoekers". Er zullen niet alleen medewerkers worden ontslagen; tevens wordt het aantal vakgroe pen teruggebracht van elf naar vijf en het aantal onderzoeks groepen van 21 naar zestien. Snel De subfaculteit biologie was er snel bij wat betreft de bezuini gingen. Het grote voordeel hier van is dat biologie tydens de reorganisatie niet weer met een bezuiniging zal worden gecon fronteerd. Dullemeijer: "Anders heeft reorganiseren natuurlijk ook geen zin. Stel je voor zeg: je hebt net een plan gemaakt en dan moet je weer inleveren". 7> 7^~7 Aan Langegracht Bromfietser gesneden: gekneusd been LEIDEN - Een 17-jarige bromfiet ser uit Zoeterwoude heeft zater dagmorgen met gekneusd scheenbeen, schaafwonden en een kapotte brommer de thuis weg kunnen aanvaarden. Bij een inhaalpoging op de secundaire weg naast de Lammenschans- weg, werd de bromfietser gesne den door een auto die links een parkeerhaven wilde inrijden. De bestuurder van de auto had de bromfietser niet gezien. Zeilplankbeurs LEIDEN - De zeilplankbeurs die dit jaar voor het eerst in de Groenoordhallen werd gehou den onder de naam Windsurf '82, krijgt een vervolg. Van woens dag 16 februari tot en met zondag 20 februari wordt Windsurf '83 gehouden. De gehele oppervlak te van de Groenoordhallen is voor dit evenement gereser veerd. LEIDEN - Winkelier Van den Broek (Digros) wil na de bouw vak beginnen met de bouw van een parkeergarage aan de Lange gracht. Het miljoenenproject is inmiddels aanbesteed en zal wor den uitgevoerd door het bouw- bedrijf Groot BV uit Egmond hoogte aan de Hoef. Groot heeft al meer bouwopdrach ten uitgevoerd voor Digros en met name voor (het daarnaast ge vestigde) meubelbedrijf Mijn- ders. Het wachten is op het verle nen van de bouwvergunning door de gemeente. Die vergun ning is nog niet verleend, omdat er wijzigingen in het plan zijn aangebracht. De aangepaste te keningen moeten nog worden in gediend. Van den Broek zegt dat de tekenin gen één dezer dagen gereed zul len zijn. Het gaat volgens de za kenman uit Lisse slechts om een kleine technische wijziging. De opritten naar de verdiepingen waren eerst gedacht als een soort rotonde. Dat wordt veranderd aldus Van den Broek omdat er een goedkopere oplossing is en omdat zo'n rotonde vrij lastig is voor de automobilist(e). de verdiepingen moet hierdoor iets geringer wor den. "Het is een technische ver andering. De totale capaciteit van 375 auto's en de totale hoog te veranderen niet. Wat mij be treft kunnen we beginnen en ik hoop dat die garage er snel staat, want overdekt parkeren is na tuurlijk toch iets beter", aldus Van den Broek, die overigens vo rige maand al adverteerde met de tekst 'parkeergarage in aan bouw'. Voor de bouw van de woningen aan de Oude Singel is de bouw vergunning reeds verleend. In dit onderdeel van het bouwplan zijn geen veranderingen aange bracht. ADVERTENTIE Ford Rijnland wil graag voor de vakantie nog wat plaats in de showroom. Da's hard nodig want na de vakantie hebben we de primeur van het jaar met de introduktie van de nieuwe FORD SIERRA. Daarom geven we nu extra veel voor Uw inruilauto. Een extraatje dat U tijdens Uw vakantie natuurlijk best kunt gebruiken. Dus kom snel langs en profiteer. VERKOOP NIEUW Leiden Vijf Meilaan 7 Tel 071 - 310031 VERKOOP NIEUW Leiderdorp d Valk Boumanweg 71 Tel 071 - 899301 VERKOOP NIEUW Katwijk Kon Wilhelminastraat 16 Tel 01718 - 72744 VERKOOP GEBRUIKT Leiden Lammenschansplein 6 Tel 071 769358 Donderdag koopavond Leiden, vrijdag koopavond Leiderdorp LEIDEN - De open dag ter afslui ting van project "De Sloot" op de kinderboerderij in de Merenwijk heeft gisteren een behoorlijke be langstelling genoten. Ondanks het mooie weer verkozen veel mensen de boerderij boven het strand zodat er veertig gegadig den waren voor de slootjesexcur sie en de kinderboerderij een doorlopende belangstelling had. Project 'De Sloot" werd de afgelo pen drie weken gehouden voor la gere schoolkinderen uit Leiden. Na een inleidend gesprekje gin gen zij gewapend met schepnet- Sloot onder de loep in Merenwijk ten naar een sloot waar zij leer den wat voor planten en diertjes in een gezonde sloof leven. Dit al les onder het motto: 'Hoe meer je ervan afweet, des te zorgvuldiger ga je ook met de sloten om'. In de boerderij stonden microscopen klaar om de vangst nader te be kijken. Ook werd daar een film over het onderwerp 'De Sloot' ge draaid. Het project 'De Sloot' is nu afgeslo ten. Na de zomervakantie zal het project, net als een vorig project over schapen, nog eens worden herhaald. Daarnaast staat ook 'De Bodem' op het programma. Bedoeling is dat er na de projec ten voor de schoolkinderen ook weer open dagen worden gehou den. Of het plan ook daadwerkelijk zal kunnen worden uitgevoerd is echter nog lang niet zeker De subfaculteitsraad heeft inmid dels de reorganisatie behandeld; de faculteits- en de universi teitsraad moeten het plan nog beoordelen. Prof. Dullemeijer: "We hopen maar dat ons plan ge noeg overtuigingskracht heeft, want als die raden nee zeggen, hebben we een jaar voor niets ge werkt. En bovendien: waar blij ven we dan in verband met de komende bezuinigingen?" Eén ding is in elk geval wel zeker: veel Nederlandse universiteiten hebben belangstelling voor dit plan. Secretaris Van Ieren: "De eerste aanvragen uit het land zijn inmiddels binnen. Dat is natuur lijk ook met vreemd. Andere uni versiteiten kampen met dezelfde problemen en ze zijn natuurlijk reuze benieuwd hoe wij dit op lossen". Mensen met groot gezin eerst aan bod voor woningen in Stevenshof LEIDEN - Die gegadigden voor ccn woning in de Stevenshofpol- dcr, die een hoog inkomen en een groot gezin hebben zijn als eerste uitgekozen voor de 378 woningen die er het eerste jaar gebouwd zullen worden. Dat een optimale bezetting van de huizen (dus gèèn alleenstaande in een vierkamerwoning) en een gunstiger verhouding tussen in komen en huur als norm zou gel den voor de selectie is door wet houder Tesselaar bekend ge maakt tijdens de voorlichtings avonden Dat antwoorden B en W op vragen van PPR-raadslid Van Oosten. Van Oosten wilde weten waarom vele één en tweepersoonshuis houdens niet werden ingeschre ven voor een woning in de Ste venshof. Hij vroeg het college om het bouwprogramma aan te passen aan de gebleken behoef te Het college wijst erop dat voor een gezinswoningen elders in Leiden nog strengere regels worden ge hanteerd. Deze zijn bij voorrang bestemd voor personen met een medische indicatie of gezinnen met vier of meer kinderen. Op grond van de geconstateerde woningnood onder gezinnen en de behoefte aan grote goedkope woningen (die door de gegadig den voor de Stevenshof worden achtergelaten) is het MHte jaar de optimale bezetting het be langrijkste uitgangspunt gewor den. aldus B en W Het college ziet daarom geen aan leiding om het eerste bouwpro gramma te wijzigen en meer twee- en driekamerwoningen te bouwen Duivensport (1) P.V. Het Oosten vloog vanuit Corbeil. De uitslag: 1. 4 en 6. W. v.d. Nieuwendijk2., 3. en 5. L. v.d. Nieuwendijk; 7. T. van As zn.; 8. G. Hendrikse; 8. A. Pracht zn.; 10. P. Juffer- Met Jonge duiven werd vanuit Houdeng gevlogen. De uit slag: 1. H. van Klaveren; 2. L. v.d. Nieuwendijk; 3. en 9. H. Adah: 4. en 6. B. Singeling; 7. W. v.d. Nieuwendijk; 8. Ch. Seher. 10. B van Putten. Duivensport (2) P.V. Leiderdorp vloog ook van uit Corbeil. De uitslag: 1., 5. en 10. F. van Heusden; 2. E. Broug; 3. en 7. W. Jacobt, 4 W v. Vliet: 6. A. Rooda9. J. Knijnenburg10. P. Sloos. Met jonge duwen ging het van uit Strombeek. De uitslag: 1. B v. Vliet; 2. W de Roode; 3. W. Jacobi; 4. J. Knijnenburg; 5. en 8. M. Reijerse; 6. J. van Alphen; 7. comb. B en G; 9. J. van Laar; 10. D. Zwaan-de Oude. Duivensport (3) P.V. Columba vloog vanuit Corbeil De uitslag 1. en 8 J. de Jonge; 2. 3. 4. 5, 9 en 10. C. v.d. Nieuwendijk; 6. en 7. R. de Graaf Met jonge duiven vloog Colum ba vanuit Strombeek. De uit slag 1,3.4. 7. 9 en 10 C v.d. Nieuwendijk; 2, 6. en 8. H. Kettenis; 5. v.d. Meer-Hale- wijn. Duivensport (4) De L.P C. vloog vanuit Corbeil. De uitslag: 1. J Slaffeleu, 2,3, 6 en 9 N. de Groot zn. 4 en 5 P de Haas. 7. J. Koster; 8. A. Sigehng10 G. Jongbloed. Jonge duiven zetten vanuit Houdeng weer koers naar huis. De uitslag: 1 en 9. N de Groot zn; 2. W. Onstenk; 3 en 8. F. Gijsman, 4. en 5. J. Kos ter; 6. L.Engel. 7. G. Jong bloed; 10. J Pen zn. Duivensport (5) De Vriendenclub vloog vanuit Corbeil. De uitslag. 1. en 9. W. v.d Kooy; 2 T Houweling 3 en 5. J. Brugman; 4. en 10. J. van Seggelen, 6. R. van Dop, 7. Bodijn-Rijsbergen; 8. A Compter De Vriendenclub vloog ook met jonge duiven vanuit Hou deng. De uitslag 1 P. Han sen; 2. J. van Seggelen; 3. en 4. gebr. v.d. Voorn; 5. J. Degen. 6. F. Compter; 7. P. de Jong. 8 L. Koopman; 9. Bodtjn-Rijs- bergen; 10. A. Compter. Duivensport (6) De Reisduif vloog vanuit Cor beil. De uitslag 1. K. v.d. Berg 2. 4 en 6 W.ud Hoogt; 3 S vd Hoven. 5 W Tol- Boom. 7. J. Colsen; 8. W Kop; 9. W Hartevell. 10. P. Mootcn Voor jonge duiven was Hou deng het startpunt. De uit slag 1. P. Mooten; 2 W. v.d. Hoogt. 3. J. Colsen, 4. Strik- v.d. Hart. 5. S. v.d Hoven, 6, 7 en 8 W Kop. 9 G Pardon, 10. Penseel-v. Iterson. Duivensport (7) De Rijnklievers vlogen ook al vanuit Corbeil. De uitslag: 1. en 6 A de Vnes, 2 en 3 P. v.d Wal, 4 J. Zevenhoven. 5. 7 en 8. J Kok 9 en 10 H Sla- dek. Jonge duiven vlogen vanuit Houdeng. De uitslag: 1. en 2. A de Mey 3 en 7 S ran Goo it en, 4 P Veelenturf; 5. en 6. J. Kok. 8 A de Vries. 9 en 10 S. v.d. Heyden. Duivensport (8) De Blauwkras vloog vanuit Corbeil. De uitslag I. en 6. J. Rdticr; 2. 3, 4 en 9 P Lan- densbergen; 5. A. v.d Holst. 7. h' B d Wetering, 8. en 10 P. Gijsman zn. Jonge duiven vlogen vanuit Strombeek. De uitslag 1 comb, de Wetering; 2. R. v.d. Geer; 3 J. Schipper; 4 B. Diersman; 5. P de Mooy, 6 P. Gijsman zn 7 F. v.d. Wete ring. 8 J Beekman, 9 P Landensbergen. 10 J Rozier.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 3