c Florijn stelt kandidatuur WK Toernooizege na winst op broer 5DT Ajax Leiden genekt door arbitrage Rolrigger alleen bij skiff Opnieuw goede indruk tijdens Bosbaan Regatta Voorspoedige start van Holland-zeilers Jongste Van der Capellen slaat dubbele slag Wielervedetten achter dernies in Noordwijk Sport MAANDAG 12 JULI 1982 AMSTERDAM - Dc interna tionale Roeifederatie (FISA) heeft besloten, dat de zoge naamde rolrigger-construc- tie alleen mag worden toege past in skiffs van senioren A-roeiers en -roeisters. De Westduitser Peter-Michael Kolbe veroverde vorig jaar op de Olympische baan van München met dit nieuwe ty pe boot de wereldtitel bij de skiffeurs. Bij boten van het rolrigger-type is geen rol- bankje gemonteerd, zodat de roeier ten opzichte van het schip niet beweegt. De rie men met riggers schuiven over dc bootrand heen en Tijdens een persconferentie in Amsterdam verklaarde FI- SA-president Thomas Kei ler, dat een dergelijke con structie, gezien de grote be dragen die de ontwikkeling Uwe Mund, na winst in het hoofd nummer van de Bosbaanregatta tn het bezit van de befaamde Holland beker. ervan vergt, niet in andere boottypen is toegestaan. "De winst van enkele secon den op tweeduizend meter roeien", aldus de Zwitser, "weegt niet op tegen de na delen van de financiële aard voor de roeisport". Tijdens de wereldkampioenschap pen van 1981 toonde de fir ma Empachr reeds een dub- bel-twee van deze construc tie en concurrent Gehrmann zelfs een dubbel-vier. ROTTERDAM - Een niet gering aantal dubieuze scheidsrechter lijke beslissingen van Spartaan se clubumpires heeft de wed strijd Sparta-Ajax een voor de Leidenaars onplezierige wen ding aan het duel gegeven. Mede daardoor ging Ajax in Rotterdam onderuit. Hoewel het in de over gangsklasse gebruikelijk is dat neutrale bondsscheidsrechters de wedstrijden leiden, waren voor het duel geen bondsumpi- res aangewezen. Tijdens elke Alphians royaal langs Wassenaar ALPHEN AAN DEN RIJN - Door een ruime 11-1 zege op Wasse naar heeft Alphians/Unique de koppositie in de eerste klasse van het rayon Den Haag vastge houden. Niet de tegenstander, maar het warme weer vormde het grootste obstakel voor de Al- phenaien. Vooral de werpers en de vangers hadden een moeilijke dag in deze conditieslag. Alphians en Wasse naar gaven elkaar aanvankelijk weinig toe, getuige de 1-0 voor sprong van Alphians tot aan de vierde(l) slagbeurt. Michel Grolle was toen al over de thuisplaat ge komen. Een feilloos spelend Al phens veld steunde tot dan toe de Alphense werper Eric Meu- lenbroek perfect. Met gave honkslagen en zeven runs liep Alphians daarna ver weg (8-0) van Wassenaar, dat in de vijfde innings z'n enige tegen- punt wist te scoren. Alphians voegde onmiddelijk nog eens drie punten aan het totaal toe, waardoor de eindstand op 11-1 kwam. W^rpcijfers Wassenaar: 4x3-slag, 2x4-wijd, 12 honkslagen tegen, 5 v^ldfouten. Werpresultaten Alphians: 9x3-slag, 2x4-wijd, 1 honkslag tegen en 3 veldfouten. Slaggemiddelde Alphians: Henk Jan van Keulen 1.000 (4-4), Frank Winkster en Rcne Ligvoet 0.500 (2-4), Patrick Meulenbroek en Giovanni van Aanholt 0.333 (1-3), Dannv Ligtvoet en Rene Prinsen 0.250 (1-4). Softbal De dames van Alphians verloren hun wedstrijd tegen Celeritas met 6-5. In Den Haag nam Celeri tas een 2-0 voorsprong, die Al phians nog wel teniet wist te doen. 2-3. Het werd ook nog 3-4, maar in de slotinning gaf de Al phense softbalploeg die voor sprong prijs: 6-5. Slaggemiddelde Alphians: Leonie Teunissen 0.666, Astrid Hoeve nagel 0.500, Aja van der Molen 0.500. Irma Straver 0.333, Irene Ponsioen 0.250, Hieke Jansen 0.250 battinginning dienen beide ploe gen dan eigen umpires in te zet ten. Na gewonnen toss verkoos Ajax als eerste te gaan batten. Maar liefst zeven Ajacieden speelden zich in de dubbele cijfers. Vooral Mark Verbeek was met 56 runs op dreef. Huib Jan van Langevel- de (23), Danny Eldering (18), Jo- han Gordinou (32), Eddy Fifield (12), Ton Eldering (31) en Paul Haighton 19 not out zorgden ver der na de beschikbare 55 overs voor een totaal van 220 runs voor negen wickets. Sparta verloor hierna zijn eerste wicket snel door een fraaie vang van Haighton. Hoewel bij Sparta zeker goede batslieden aanwezig zijn, werden zij telkenmale ge holpen door scheidsrechterlijke beslissingen van hun eigen um pires, die daarmee nogal wat reacties bij de Ajacieden teweeg brachten. Tussen deze inciden ten door nam Ajax ook nog zes wickets, waaronder twee fraaie run outs .veroorzaakt door goed ingooien van Frits de Jongh. Drie overs voor tijd werd het Ajax-totaal echter gepasseerd, zodat de winstpunten in Rotter dam bleven. Zaterdag speelt Ajax een vreind- schappelijk duel tegen een sterk team van de Leidsche Studenten Cricket Club. Aanvang 13.00 uur. Zondag is Ajax vrij; dan speelt een combinatie tegen het Neder lands Dames cricketelftal in het kader van het 90-jarig bestaan. AMSTERDAM - Met indrukwek kende overmacht zegevierde de pas 19-jarige Oostduitser Uwe Mund in de finale om 's werelds oudste roeitrofee. de Hollandbe ker, tijdens de Bosbaan Regatta. Met twaalf seconden voorsprong op de Zweed Svensson en de Ar gentijn Ibarra winnaar van vo rig jaar - ging Mund, tot veler verrassing toch ook in een "rol-* riggerskifover de eindstreep. Zaterdag had de jonge Westduitse kampioen Agricola gewonnen voor Ibarra en de tweede DDR- man Dundr. Mund was die dag niet in aktie geweest. Op zijn beurt was gisteren Agricola de afwezige, kennelijk om een vroegtijdige confrontatie uit de weg te gaan. Evenmin aan de start verschenen gisteren de Russische herenploegen, nadat zaterdag de prestaties waren te gengevallen. Met name het volledige falen van de wereldkampioenen in de twee zonder stuurman, de gebroeders Pimenov, was opzienbarend. Ook de gouden stuurmanloze vier greep naast de prijzen. De leiders van de Sovjetploeg ver klaarden dat de roeiers zojuist een experimenteel hoogtetrai- ningskamp in Alma Ata achter de rug hadden, dat bij de roeiers zo kort na de terugkeer op zeeni veau een verhoogde bloeddruk had veroorzaakt en dat de here nequipe daarom afzag van ver dere deelname. De dames uit Rusland startten wel en deelden samen met de roei sters uit de DDR de eerste plaat sen. De Nederlandse dames de den het achter deze roeigroot- machten bijzonder sterk. Met tweede en derde plaatsen stelden de twee zonder stuurvrouw van Nereus, de vier van Orca en de dubbeltwee van Hunze heel dui delijk hun kandidatuur voor de WK in Luzern eind augustus. Dat deed ook Ronald Florijn met zijn nieuwe dubbeltwee-partner Frans Göbel. Beide dagen be reikte de ploeg de eindstrijd. Za terdag moest een niet geheel fitte Florijn halverwege de cocurren- tie weg laten gaan en was een zesde plaats het resultaat. Giste ren ging het allemaal veel beter. Tot ver in de race lagen alle zes boten bijna op één lijn. Plotse ling versnelden de Noren Han sen en Thorsen en waren onbe reikbaar. Knap verdedigden de Nederlanders de tweede plaats voor de zilveren Finnen, de ge broeders Karpinnen, en de Oost duitsers. Over twee weken moet de Leids/Amsterdamse coalitie nog een keer optreden bij wed strijden in Essen. De indruk be staat echter, dat het tweetal rede lijk zeker mag zijn van deelname aan de Wereldkampioenschap pen. Eenzelfde kans krijgt ook nog de lichte acht waarvan de Asopos- de Vlietroeiers Bart de Bruyn en Frans van der Steen deel uit ma ken. De lichte kampioenen wer den gisteren vlak achter de win nende Spanjaarden tweede en zijn daarmee een stap in de goe de richting gekomen. Als de ploeg van coach Koos Lubbe in Essen niet al te gekke dingen doet, moeten de Asopossers voor het eerst naar de WK kunnen gaan. Bij de zware roeiers is alleen de stuurmanloze twee van Aegir al zeker van de trip naar Luzern. De stuurmanloze vier van Aegir (gis- Ronald Florijn (links) met zijn partner Frans Göbel lijken bijna zeker van uitzending naar het wereldkam pioenschap in Luzern. In Amsterdam op de Bosbaan liet de dubbeltwee opnieuw een goede indruk achter. eindstrijd te halen. Ook de da- niet zo verwonderlijk was. mesdubbeltwee van Njordover- Drie Leidse roeiers dus^nog in de leefde op geen van beide dagen de voorronden. Liesbeth van der Veld rolde in het erg grote skif- veld wel door de voorwedstrij den, maar moest in de kleine fi nale (zaterdag) en de halve finale (zondag) met de lagere klasserin gengenoegen nemen, wat gezien de sterkte van de concurrentie teren tweede in de finale) en de gestuurde vier Orca/Nereus (5e plaats) moeten in Essen laten zien. dat de prestaties van dit weekend geen uitschieters zijn. De vier van Njord liet zich zater dag vlak voor de finish uit de fi nale sprinten door de HOngaren. Gisteren kwamen de Leidse stu denten in hun laatste race van het seizoen meer tekort om de race voor de W.K. Gezien de voorbereidingen van Ronald Flo rijn samen met Göbel voor de wedstrijden in Essen is het vrij wel uitgesloten dat hij dit week end (met Rienks) in Wenen zal starten. JAN KLERKS De strijd tussen de Hollandse Kaagweek. Friese Regenbogen is weer ontbrand. Een fraai beeldje op de eerste dag van de 62ste Kaagweek WARMOND - De organisatie van de Kaagweek had het zich niet beter kunnen wensen. De eerste dag van de 62ste editie van dit jaarlijks terugkerende evenement, bracht wat men slechts had gehoopt: prima weersomstandigheden. Waarmee niet gezegd wil zijn dat de Hollan- d—Friesland-race zonder een flinke bries en een aangenaam zonnetje tot mislukken is gedoemd, maar het prima zeilweer maakt het geheel natuurlijk aangenamer. De Hollandse zeilers in de Regenboog-klasse," waar het in de Kaagweek allemaal om draait, kenden zaterdag een voorspoedige start tegen hun opponenten uit Friesland. Bijna even traditioneel als de Kaagweek zelf lijkt de Hollandse equipe van teamleider Luut de Groot op een over winning af te stevenen. De Groot zelf eindigde zaterdag op een zesde plaats, maar hield wel drie Friesen achter zich. Waarmee meteen duide lijk wordt, dat de Hollandse zeilers in de Regenboogklasse vooraan te vinden waren. Bouw van Wijk eindigde als eerste, terwijl Peter Frech een tweede plaats voor zich opeiste. Ulrich Jager was op de derde plaats de eerste Fries. Na de onderbreking van gisteren krijgen de Frie sen vandaag de kans het verloren gegane terrein goed te maken. De uitslag van de eerste wedstrijddag in de in de Regenboogklasse: 1. Bouw van Wijk (Hol), 2. Peter Frech (Hol), 3. Ulrich Jager (Fri), 4. Hes- sel Donker (Fri), 5. Betting Bakker (Hol), 6. Luud de "Groot (Hol), 7. Martin Heineke (Hol), 8. Harry Amsterdam (Fri), 9. Bertus ter Beek (Fri), 10. Douwe Zwart (Fri). Holland 20, 75 strafpunten, Friesland 34. VOORSCHOTEN - De eerste overwinning die Freek van der Capellen in een "echte wed strijd" op zijn acht jaar oudere broer Herman boekte, leverde de jongste Van der Capellen direct de eerste zege in een B-toernooi op. Op Forescate bleek Freek via 6-3, 6-4 duidelijk gemotiveer der dan Herman, die dit toernooi overigens toch als geslaagd in de boeken zal bijschrijven. In de halve finale immers, versloeg Herman van der Capellen Hans Tönjann met 6-4, 6-2. Een voor Van der Capellen belangrijkste winstpartij, aangezien Tönjann de twee voorgaande onderlinge confrontaties winnend had afge sloten. Dat Freek van der Capel len het toernooi bijzonder sterk afwerkte, blijkt uit zijn resulta- tenlijst. In de kwartfinale werd Frans Grimbergen teruggewezen (6-3,7-6), terwijl titelverdediger Henny Koemans in de halve eindstrijd slechts een set mee kon komen: 6—1, 7—6. Met Freek van der Capellen, kwam ook Marijke Guyt goed uit de LEIDEN - Herman en Freek van der Capellen heb ben, met Hans Tönjann, hun plaats in het Masters- toernooi dit weekeinde vrijwel zeker gesteld. Her man van der Capellen overschreed zelfs de hon derd puntengrens. Stand bij de heren: 1. Herman van der Capellen 102; 2. Hans Tönjann 90; 3. Freek van der Capellen 84; 4. Frans Grimbergen 50; 5. Jos Koemans 46; 6. Arnold van der Capellen 44; 7. Henny Koemans 42; 8. Mar co Winter 40. Dames: 1. Ingelise Driehuis 48; 2. Henny Fehling en Marijke Guyt 32; 4. Jacqueline van Wijk 28; 5. Christel Verwoert 24. verf in het Voorschotense. Guyt nam in de halve finales revanche op Christel Verwoert (6-3, 6-1) en pakte vervolgens de titel door Annette van der Mey in een spannende partij te kloppen: 7-5, 6-4. Van der Mey had zich trouwens bij de laatste twee ge speeld, door de kampioene van vorig jaar, Liselotte van der Bijl in drie sets te verslaan: 7—6, 0—6, 6-1. Marijke Guyt en Freek van der Ca pellen veroverden gisteren nog een Voorschotense titel. In het gemengd dubbelspel vormden NOORDWIJK - Morgenavond om 19.30 uur start op de Koningin Wilhel- mina boulevard de ronde van Noordwijk achter dernies. Aan die koers neemt een aantal vedetten uit de wielerwereld deel, zoals de zesdaagse renners Patrick Sercu, René Pijnen en Allan Clarke, maar ook Rene Kos. Rene Koppert, Venix en Theo Smit en Jos Lammertink. Ook bij de gangmakers bevinden zich bekende mannen: o.a. Koch, Walraven, Zijlaard, Stakenburg en De Boever. Het veld strijdt om de Grote Prijs van dit blad en voor de coureur die de snelste ronde rijdt ligt 1000 gulden te wachten van de evenementen commissie Noordwijk, die het gebeuren organiseert in samenwerking met Joop Riethoven en de Leidse wielervereniging Swift. Gereden worden: een tijdrit, een afval wedstrijd, een puntenklassement en een rit over 40 km in lijn. Dc toegang tot het parcours is gratis, tijdens de wedstrijd zal een collecte worden gehouden voor het rheuma-fonds. Een hoogstandje van Herman van der Capellen in de finale met zijn broer Freek. Een vergeefse poging, zo leerde de uitslag, om hem i ring te brengen. beiden met recht een paar en een klasse apart. Agnes Goemans en Rob Klomp kregen geen voet aan de grond: 6-1, 6-3. Herman van der Capellen zette in het heren dubbel B zijn zege reeks voort. Na eerder al twee toernooien met Bub van der Zee winnend te hebben afgesloten, werd nu voor de derde maal met Henny Koemans een eerste plaats gepakt. Tönjann en Frans Grimbergen snoepten het favo riete dubbel in een redelijk spec taculaire partij wel negen games, maar geen set af. Oud Wassenaar-speler Sjoerd van Duinen was in de heren enkel C- categone inderdaad veel te sterk. Ook in de finale (tegen de onvas te Rob van Marwijk) werd een eenvoudige winst een feit: 6-4, 6—1. Karin Roosendaal, geze gend met een elegante en doel treffende forehand, won bij de dames in C opnieuw van haar vriendin Patricia Lafay: 6-2, 6—3. Bij de D-heren werkten twee "Forescatezen" een onder linge finale af. De als tweede ge plaatste Marc van der Schoor ze gevierde hierin over favoriet Fe lix Jespers in twee duidelijke sets. Artesia De C-titel van Artesia kwam dit jaar terecht bij Jan Roelvink. Roelvink versloeg eerst in de hal ve finale tennisleraar en nummer een Bart van der Velde en gaf vervolgens ook Van der Veldes collega Dick van Ingen een lesje: 6-0, 6-2. Bij de dames verover de Marion Hooeeveen haar twee de C-titel door Marit Versteegen van de organiserende Koude- kerkse vereniging slechts vier games toe te staan. De niet ge plaatste Egbert Vonk verraste een klasse lager vriend en vijand. Hij bracht het toernooi eenvou dig op zijn naam in een eenzijdi ge finale tegen Peter Versteegen. De Munnik Mare Nagelkerke imponeerde op het jeugdtoernooi van De Mun nik. In de eindstrijd van het jon gens enkelspel onder 14 jaar wist hij Freek Tanis, die zich ook voor de finale onder zestien jaar had geplaatst en daarin een walk over kreeg van de twee toernooi en spelende Marco Visser, knap achter zich te laten. Ook Irma van Seeters maakte indruk in Leiderdorp. Niet alleen omdat zij uiteindelijk de drie uur durende finale tegen Esmir Hoogendoorn winnend afsloot, maar ook om dat Van Seeters in de halve eind strijd Annemarie Jünger (winna res van twee D-toernooien) de weg versperde. DDC: finale: Nelleke Weijermans/Juiét- te Grimbergen Simone den Hollan der/Ellen Winkel 6-4, 3-6, 7-5. GDC: Cynthia VolteiVPeter van Pari don - Johan en Tiny van Velzen 7-6, 6-4. HED: finale: Mark van der Schoor Fe lix Jespers 6-4, 6-2. HDD: Arnold van Dam/Van het Wout - Hoevers/Zijll de Jong 6-4, 6-3. DDD: Gerse/Berkhout - Truus Riet- dijkyTruus Haverman 3—6, 6—4, 6—2. GDD: Wil van der Meer/Frans van der Berg Corry Monfils/Arnold van Dam 0-6, 7-6, 6-3. Artesia HEC: finale: Jan Roelvink - Dick van Ingen 6-0, 6-2. DEC: finale: Marion Hoogeveen - Mar git Versteegen 6-3, 6-1 HED: Egbert Vonk - Peter Versteegen 6-2, 6-1. DED: Henny Verhage - Josje Engel 6-2, 6-1. HDD: Egbert en Ronal Vonk - Erik Jan Kip/lgnace Ponsioen 6-4, 6-2. DDD: Ada Thjo/Nolly van der Merwe - Thea Pors/Annie van Reeuwijk 6-1, Uitslagen Forescate: HEB: halve finales: Freek van der Ca pellen - Henny Koemans 6-1, 7_—6: GDD: Kitty Holdert/Ronald Gaarkeu ken - Ada Thjo/Jan Key 6-2,4-6, 7-5. De Munnik Meisjes onder 10 jaar Eva Haslinghaus - Karin Croese 6—3, 5—7,6—2. Onder 12 jaar: Jacqueline Paauw - Irma van Ou denrijn 7-6, 6-3. Onder 14 jaar: Irma van Seeters - Esmir Hoogendoorn 7-6, 2-6, 7-6 Onder 16 jaar: Wil den Hollan der - Jeanine Jünger 6-3, 4-6, 6-2. Jongens onder 10 jaar: Sander van Gel der - Ramon de Vries 6-4, 6-2. Onder 12 jaar: Jan Siemennk Erik Snellen- berg 6—2, 0—6, 6—1. Onder 14 jaar: Mare DEB:" "halve TnÏÏës" Marijke "ouyt - Nagelkerde-Freek Tanis 6-1,6-4. On- Christel Verwoert 6-3, 6-1; Annette der 16 jaar Freek Tarns - Marco Visser van der Mey - Liselotte van der Bijl 7-6, 0-6, 6-1. Finale: Guyt - Van der Mey 7-5, 6-4. HDB: finale: Henny Koemans/Herman van der Capellen - Hans Tönjann/Frans Grimbergen 6-4, 7-5. GDB finale: Marijke Guyt/Freek van der Capellen - Agnes Goemans/Rob Klomp 6-1, 6-3. HEC: finale: Sjoerd van Duinen - Rob van Marwijk 6-4, 6-1. DEC: Karin Roosendaal - Patricia Laf ay 6-2, 6-3. ARNOLD VAN DER CAPELLEN. TENNIS - Judith Warnnga, een Brabantse jeugdspeelster heeft dit weekeinde in Rottweil (Ba- den-Württemberg) een interna tionaal grand prix toernooi ge wonnen. In de finale klopte zij Kiki Reuter fWdl): 6-3, 4-6, 6-4.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12