Smit achterhaalt m Sassenheim in ban van 'koning' Winter Wessel en Van Groningen maken indruk Alphians verslaat oude rivaal: 3-7 '6' Profzesdaagse van start De Groot heeft vorm te pakken Succes Sanders Competitie-indeling ALPHEN AAN DEN RIJN - De honkballers van Alphians/Unique heb ben hun titelkans in de eerste Haagse rayonklasse behouden. In Den Haag versloegen de Alphenaren oude rivaal Arrows met 3-7. Alphians liep in de eerste inning tegen een achterstand op door tweemaal een honkslag van de Hagenaars: 1-0. Het antwoord liet niet lang op zich wachten. In de tweede slagbeurt maakte Rene Prinsen een tweehonk- slag af met een prachtige sliding. Het Arrows-veld werd toen goed on der druk gezet, hetgeen de Hagenaars tot fouten dwong. Zo kon Al phians de achterstand ombuigen in een 1-4 voorsprong. De Alphense werper Eric Meulenbroek tracteerde de slagmensen van Arrows vervol gens op driemaal drie-slag en dat was de genadeklap. Een inning later kon Rene Prinsen na een opofferingsslag van Danny Ligtvoet vanaf het derde honk opnieuw scoren. Patrick Meulenbroek sloeg toen ook nog een home-run en dat betekende 1-6. Arrows kon nog van een concentratieverslapping en veldfouten aan Al- phians-zijde profiteren (3-6), maar het laatste woord was toch aan de koploper: 3-7. Werpcijfers: Arrows: 6x3-slag, 2x4-wijd, 7 honkslagen tegen en 4 veldfou ten. Alphians: 8x3-slag, 0x4-wijd, 5 honkslagen tegen en 5 veldfouten. Slagresultaten Alphians: Rene Ligtvoet 0.667 (2-3), Rene Prinsen en Pa trick Meulenbroek 0.333 (1-3), Michel Grolle, Frank Winkster en Henk Jan van Keulen 0.250 (1-4). Vrouwen Ook het softbalteam van Alphians kwam tot winst. De vrouwen van Olga Groenewegen versloegen VUC met 10-4. Vooral korte stop Aja van der Molen speelde een prima wedstrijd. Alphians kwam met 0-1 achter, maar werkte zich in de tweede slagbeurt al in een gunstige positie: 3-1. Na vijf innings was de zaak bekeken (7-2) en pas bij 10-2 kon VUC nog iets terugdoen. Werpcijfers Alphians-pitcher Irene Ponsioen: 3x3-slag, lx4-wijd, 5 honk slagen tegen, 6 veldfouten. Slaggemiddelde Alphians: Astrid Hoevenagel 1.000, Aja van der Molen 0.333, Debbie Gerritsen, Pauline van Leeuwen en Leonie Teunissen 0.250. Sport MAANDAG 5 JULI 1982 NIEUWKOOP - Theo Smit heeft na de eerste dag van de 'Zes van Rijn en Gouwe', een wielerzesdaagse voor professionals in de Rijnstreek, de leiding in het klassement ver overd. In de openingsrit onttroonde Smit gisteren zijn ploeggenoot Jos Lammertink, die eerder op de dag in Nieuwkoop de proloog won. Lammertink, de winnaar van de laatste twee edities, mocht zich als eerste in het Oranje hijsen door een korte tijdrit winnend af te sluiten. Hij reed het traject van bijna drie kilometer in 2 min. 31 sec. André Gevers en Theo Smit waren drie secon den langzamer, maar wisten hun puntenachterstand op de leider te beperken. Dat kwam vooral Smit goed van pas. Hennie Top laat Ted. Storm geen kans in de eindspurt van het criterium in Nieuwkoop. "Ik was al blij dat ik haar tot het einde kon volgen", sprak de nummer twee verontschuldigend. (Foto Wim Dijkman) In de eerste echte etappe over tach tig kilometer sloeg hij zijn slag. Al vroeg in de door de stevige wind zware koers ontsnapte een viertal renners, waardoor het tempo hoog werd opgeschroefd. Typisch in het voordeel van ras sprinter Theo Smit. Het viertal, Van Gerwen, Stamsnijder, Van Hoof en Vonk pakte een voor sprong van 35 seconden op het jagende peloton, dat in stukken uiteengeslagen werd. Twaalf man, waaronder Smit en Lam mertink, slaagden er in om een hergroepering met de koplopers tot stand te brengen. Het restant van de veertig niet-Tour de Ffan- ce-rijders was halverwege de ronde van Nieuwkoop al kans loos voor de eindzege. Zij moes ten dus vroegtijdig afspurten om een reglementair verloop niet in de weg te staan. Smit wachtte de eindsprint van de grote kopgroep niet af en koos samen met de actieve Jan Jon kers en Theo Mutsaars voor een nieuwe vlucht naar de finish. Toen was een van de favorieten in deze zesdaagse, smaakmaker Gerrie van Gerwen, al teleurge steld naar het rennerskwartier Uitslag proloog: 1. Jos Lammer- van de achtervolgende groep op zijn naam schreef en vierde werd. Laatstgenoemde kwam echter twee punten tekort - mede omdat Smit in twee bonificatie sprints halverwege rapper was geweest - om de leiderstrui te be houden. Die siert vanavond in Boskoop - de tweede etappe plaats - de schouders van Smit. vertrokken omdat een gebroken stuur hem verder pedaleren ver hinderde. De ontsnapping van Smit c.s. bleek serieus genoeg om met ruime voorsprong aan het verdelen van de prijzen te kunnen beginnen. Smit won moeiteloos, zoals ook Lammer tink zonder problemen de spurt Machtsvertoon in finale SASSENHEIM/HAZERSWOUDE - De opmerking van Frans Grimbergen, direkt na afloop van de B-finale in Sassenheim, was tekenend voor het machtsvertoon waarmee Marco Winter het tennistoernooi van Sassenheim op zijn naam schreef. "Het maakt allemaal niets uit tegen hem. Als ik heel goed serveer en blijf lopen, haal ik misschien vijf games. Maar verliezen doe ik toch". LEIDEN - De Avanti-wielrenners Piet de Groot en Leen Janszen stonden dit weekeinde borg voor de beste resultaten van het regio nale amateurkorps. Hazerswou- denaar Piet de Groot heeft na een matig voorseizoen de vorm nu te pakken. In Driel finishte hij gisteren achter Ariese en Möhl- mann als derde. Een zelfde stek was in Boxtel voor Janszen uit Alphen a/d Rijn weggelegd, hij moest Verhoeven en Kuys voor laten gaan. Martin Schalkers, die vorige week een verdienstelijke NK reed, ein digde in Hoogkarspel in de spurt van een uit zeven man bestaande kopgroep als vijfde. Karei Teeu- wen miste hier de slag en moest in het belang van zijn ploeg de benen stil houden. Ron Kok, de verrassing tijdens de Wieier- avondzesdaagse, is herstellende van een darminfectie. Na vorige week in Ossendrecht nog een tweede stek bewerkstelligd te hebben, werd de Rijnsaters wou denaar vervolgens voor een tweede maal door een virus ge veld. Alex Jansen reed zaterdag een goe de koers in Zuidland, maar miste de slag. Met diverse ploeggeno ten in de kopgroep mocht de Lei- denaar de knuppel niet meer in het hoenderhok gooien en moest hij in een 13de plaats berusten. Met de vorm enigszins in de be-, nen rekent Jansen nu op zijn beurt op de steun van zijn ploeg maats voor de komende West- landse rondes van Maasdijk en 's-Gravezande. De Piet de Wit- renner staat immers na zijn 9de positie in Monster achter Hoger- vorst op de 2de plaats in het Westland-klassement en heeft daarmee nog alle mogelijkheden op de eindzege. Axel Hermans nam gisteren deel aan een zware semi-klassieker in het Belgische Asch. In een sterk uitgedund rennersveld kwam de Katwijker als 13de over de meet. Marco Winter kwam, zag en over won derhalve in Sassenheim. De Match-Masterswinnaar van vorig jaar, uitkomend in het district Den Haag, verloor in vier partij en slechts zeven games en dek lasseerde achtereenvolgens Roy Mooyman, Freek en Herman van der Capellen en mede-finalist Frans Grimbergen. De suprema tie van Winter ging overigens niet zover dat hij met Bonno Meddens ook het herendubbel won. Met Henny Koemans be wees Herman van der Capellen met zijn vierde dubbelzege op rij dat hij zich de beste dubbelaar van het district mag noemen. In "de partij van de dag" op Sassen heim werd de 7-5, 6-4 overwin ning een feit. Bij de B-dames boekte Ingelise Driehuis opnieuw een overwin ning. Een lastige zege, overigens. Henny Fehling legde een uitste kend, vertragend spelletje op het gravel, maar bleek in de beslis sende set niet koel genoeg. Eerst verzuimde zij naar een 5-1 voor sprong door te stoten, vervol gens het zij zich bij 4-4 door de professioneel protesterende Driehuis uit haar spel halen: 5-7. Ook Stefan Faas won weer. Na het minder geslaagde optreden op Unicum, was Faas er in de C- finale tegen Kees Heemskerk weer helemaal. Hoewel Heems kerk voortreffelijk tegenstand bood, trok Faas in de slopende driesetter toch aan het langste eind. In tegenstelling tot broer Frans, veroverde Juliette Grim bergen wel twee titels. Grimber gen diende in de enkelspelfinale niet aan te treden tegen Patricia Lafay (een toernooi teveel), maar tegen kansloze Eveline Krul: 6-2, 6-1. Met vader Ton pakte Juliëtte vervolgens ook de gemengd dub bel C titel. De twaalfjarige Anne- marie Jünger bewees dat haar Lissese titel geen toeval was. Ma deion Verdegaal werd in de D-fi- nale met 7-6, 6-4 geklopt. Het gedevalueerde toernooi in Ha- zerswoude, kende in Ivar de Jong toch een sterke winnaar. De steeds beter spelende De Jong brak in de beslissende set de weerstand van Arnold van der Capellen volledig: 6-0. Christel Verwoert veroverde de damesti- tel in B. Hanneke van der Klis bood slechts een set tegenstand: 7-5, 6-2. De aan zijn rug gebles seerde Michael van der Berg vond duidelijk baat bij een zater dagse behandeling door fysio therapeut Peter Visser en won LEIDEN - Marco Winter is door zijn overwinning in Sassenheim vanüit het niets opgerukt naar de vijfde plaats van het Mas- ters-klassement. Herman van der Capellen behield de leiding. Heren: 1. Herman van der Capel len 78 punten, 2. Hans Tönjann 72, 3. Freek van der Capellen 60, 4. Jos Koemans 46, 5. Marco Winter 40, 6. en 7. Arnold van der Capellen en Frans Grimber gen 36, 8. en 9. Bub van de Zee en Ivar de Jong 22. Dames: 1. In gelise Driehuis 48,2. Henny Feh ling 32, 3. Jacqueline van Wijk 28, 4, 5. en 6. Miriam de Groot, Marijke Guyt en Christel Ver woert 16. van Robbert Lepelaar. Margot van Overloop beheerste de eind strijd in C. Marian Everts werd overklast: 6-2, 6-0. Het tennissende voetbalduo Mattie Kantebeen en Jan van Duyn be reikte de finale van de herendub bel C, maar schoot daarin tekort tegen Rob Lucas en Cees Kuyt. Dé D-finale bij de heren werd een prooi voor Marcel Lolling. Wilskracht bracht hem de zege op Cees van Velzen: 6-2, 7-6. Districtskampioene Trees van der Voort zette haar zegereeks voort tegen Tilly van Overloop: 6-4,6-2. Uitslagen Sassenheim: Heren enkel B: halve finales: Marco Winter-Herman van der Capellen 6-1, 6- 0. Frans Grimbergen-Hans Tönjann 7-5, 3-6, 6-2. Finale: Winter-Grimbergen 6-1, 6-0. Dames enkel B: halve finales: Inge lise Driehuis-B. van der Linden 6-4, 6-1, Henny Fehling-Nancy Toole 6-3, 6-3. Fi nale: Driehuis-Fehling 6-3, 2-6, 7-5. He ren dubbel B: halve finales: Henny Koe mans/Herman van der Capellen-Hans Tönjann/Freek van der Capellen 6-2, 7-6, Marco Winter/Bonno Meddens-Anne Jan van der Meer/Jan Homan 6-2, 7-5. Finale: Van der Capellen/Koemans- Winter/Meddens 7-5, 6-4. Dames dubbel B. 1. Ingelise Driehuis/Henny Fehling, 2. B. van der Linden/M. Krijger. Ge mengd dubbel B: 1. Henny Fehling/ Frans Grimbergen, 2. Ingelise Driehuis/ Peter Klein. Heren enkel C: halve fina les: Stefan Faas-René van der Wilk 6-4, 5-1 w.o. Kees Heemskerk-Bob Bijleveld 6-0, 6-2. Finale Faas-Heemskerk 6-1, 6-7, 6-4. Dames enkel C: halve finales: Eveli ne Krul-Patricia Lafay 6-3, 6-4, Juliette Grimbergen-Liesbeth Hoogervorst 6-1, 6-0. Finale: Grimbergen-Krul 6-2, 6-1. Heren dubbel C: finale: Dick van der Meer/Mike Ruysenaars-Eitel Homan/ Fred Timmer 6-3, 7-6. Dames dubbel C finale: Nollie Bennink/Liz Waere-Lies- beth Hoogervorst/ELlen de Jong 7-5, 6-3. Gemengd dubbel C. finale: Juliëtte en Ton Grimbergen-Mirjam Borsje/Dick van der Meer 6-3, 6-1. Heren enkel D: finale: Eric de Graaf-Mareo Bik 7-5, 6-4. Dames enkel D: finale: Annemarie Jün- ger-Madelon Verdegaal 7-6, 6-4. Heren dubbel D: finale: Leon van der Geest/ Fred Meiland-Jeroen Koppert/Arthur Volten 6-2, 6-4. Dames dubbel D: J. van der Linden/R. van Overschot-U. Klinge/ L. Stern 3-6, 6-2, 7-6. Gemengd dubbel D: Jacqueline Willems/Arnold van Dam-Rita Voskuil/Arthur Volten 2-6, 6- 4. 6-4. Hazerswoude: Heren enkel B: finale: Ivar de Jong-Ar- nold van der Capellen 6-3, 2-6, 6-0. Da mes enkel B: finale: Christel Verwoert- Hanneke van der Klis 7-5, 6-2. Heren en kel C: finale: Michael van der Berg-Rob- bert Lepelaar 6-1, 6-2. Dames enkel C: finale: Margot van Overloop-Marianne Everts 6-2, 6-0. Heren dubbel C: finale: Rob Lucas/Cees Kuyt-Mattie Kante been/Jan van Duyn 6-4, 3-6, 6-3. Dames dubbel C: finale: Els de Groot/D. van der Plas-Alie Snellenberg/Henny Ver- hage 6-1, 6-1. Gemengd dubbel C: finale: Ingrid Chaudron/René Cardinaal-Els de Groot/Hans Olivier 7-6, 4-6, 6-2. Heren enkel D: finale: Marcel Lolling-Cees van Velzen 6-2, 7-6. Dames enkel D: finale: Trees van der Voort-Tilly van Overloop 6-4, 6-2. Heren dubbel D: finale: Olav de Jong/de Jong sr.-Van Oei/Edwin van Bemmelen 6-2, 6-0. Dames dubbel D: fi nale: Van Reeuwijk/2x-Tilly van Over loop/Ineke Knol 6-2, 3-6, 6-4. Gemengd dubbel D: finale: Van Reeuwijk 2x-R. Linke/Wil Beijen 6-1, 6-4. Arnold van der Capellen in verzet tijdens de finale in Hazerswoude met Ivar de Jong. Van der Capellen moest het onderspit delven. tink, 2. André Gevers, 3. Theo Smit, 4. Wies van Dongen, 5. Hennie Stamsnijder, 6. Gerrie van Gerwen, 7. Jan Aling, 8. Hans Vonk, 9. Herman Ponsteen, 10. Herman Frijters. Uitslag le etappe: 1. Theo Smit, 2. Jan Jonkers, 3. Henk Mutsaars, 4. Jos Lammertink, 5. Hans Vonk, 6. Piet van Katwijk, 7. Martin Havik, 8. Shane Sutton (Australië), 9. Jac. van Meer, 10. Hennie Stamsnijder. Klassement: 1. Theo Smit 31 pun ten, 2. Jos Lammertink 29, 3. Hans Vonk 21, 4. Hennie Stam snijder 18, 5. André Gevers, Piet van Katwijk en Jan Jonkers 14, 8. Gerrie van Gerwen, Jan Aling en Henk Mutsaars 13. Vrouwen Drievoudig nationaal kampioene Henny Top uit Wekerom won gisteren in Nieuwkoop het vrou wencriterium over veertig kilo meter. Samen met Ted Storm bleef Top na een lange vlucht uit de greep van het peloton, dat het tweetal gedurende de helft van de wedstrijd voorop heeft zien koersen. Storm had het initiatief genomen en alleen Top was in staat die demarrage te beant woorden. In de sprint gaf Top haar rivale geen schijn van kans. 'Ik was al lang blij dat ik haar tot het einde kon volgen, want door de straffe wind heb ik het wel moeilijk gehad', verontschuldig de Ted Storm zich, niet ontevre den met die tweede plaats. Van de regionale favorieten kwam de 17-jarige Gonnie van Koert tot een opmerkelijk resultaat. De Nieuwkoopse, die van de KNWU dispensatie heeft gekregen om dit jaar al enkele wedstrijden bij de vrouwen mee te fietsen, ein digde als vierde. Hanneke Lie- verse uit Hillegom werd zesde. De Alphense Wil Bezemer, on langs derde bij de NK, en Petra de Bruin waren tijdens de koers wel actief, maar konden niet op een plaats bij de eerste tien be slag leggen. Uitslag vrouwen: 1. Henny Top (Wekerom), 2. Ted Storm ('s Gra- venzande), 3- Eria Oomen (Schijndel), 4. Gonnie van Koert (Nieuwkoop), 5. Connie Meijer (Vlaardingen), 6. Hanneke Lie- verse (Hillegom), 12. Wil Beze mer (Alphen aan den Rijn), 13. Petra de Bruin (Nieuwkoop), 14. Els van Leeuwen (Lisse). Uitslag liefhebbers: 1. Klaas van Duyvenvoorde (Noordwijker- hout), 2. Gerrit Post (Aalsmeer), 3. Wim Veenboer (Nieuwkoop). WIM VAN WANROOY AMSTERDAM - Een eindeloze stroom nummers gedurende twee volle dagen op de Bosbaan, vormde de lustrumwedstrij den van roeivereniging Okeanos. Het overgrote gedeelte van wedstrijdroeiend Nederland beleefde zijn laatste weekend van het afgelopen seizoen. Hoogtepunten waren er nauwelijks door het ontbreken van de meeste toproeiers. Een zeer gun stige uitzondering hierop vormde het op treden van Njords twee Ruud Wessel/Ste- ven van Groningen. Na hun voortreffelij ke optreden in de gestuurde twee enkele weken geleden op Hollandia, maakten de Leidse studenten nu zowel gestuurd als ongestuurd een zeer sterke indruk. Zaterdag bleef de klok in de twee met stuurman na een zeer spannende race op tien seconden van het record staan. Giste ren in het ongestuurde nummer kwamen Wessel en Van Groningen zonder noe menswaardige tegenstand nog dichter bij een toptijd uit. Het wordt langzamerhand tijd dat de beide vijfdejaarsroeiers de kans geboden wordt zich op dit nummer te specialiseren om zodoende via combi neren te komen tot reële WK-aspiraties. De andere helft van Njords vier, die vorige week het kampioenschap op een meter miste, presteerde in de overgangsklasse ook goed. Jeroen Timmerman en Gijs Al- gie wonnen drie maal in de twee, maar hun tijden waren vergeleken bij die van Njords A-twee beduidend trager. Overi gens promoveerde Algie zich door deze overwinningen tot A-roeier. Na het succes van de vorige week (3 titels) was er nu teleurstelling voor Ronald Flo rijn. Afgelopen vrijdag hoorde zijn dub- beltweepartner Nico Rienks vandaag in militaire dienst te moeten en dat met de Bosbaanregatta het komend weekend en daarna het Senior B-kampioenschap in Wenen op het programma. De zelfverze kerde pogingen van Bondszijde om het een en ander voor Rienks te regelen, ble ken alles behalve geslaagd te zijn geweest en minimaal de komende twee weken zal het tweetal niet kunnen trainen. Wat nu precies de gevolgen zullen zijn is nog niet helemaal duidelijk. Die Leythe probeert zijn kampioen alsnog ingeschreven te krijgen in de skif voor de Bosbaanregatta, maar reglementair kan dat allang niet In Wenen in de skif starten kan Florijn ook niet, omdat de Bond voor de Senior-B- kampioenschappen al een ander in dat nummer heeft ingeschreven. Wellicht zullen daarom Florijn en Rienks toch in de twee starten in de Oostenrijkse hoofd stad, hoewel in dat geval de voorberei ding alles behalve ideaal zal zijn geweest. De WK in Luzern kan het tweetal wel ver geten. Ronald Florijn kan alleen op uit zending in de skif rekenen als hij het ko mend weekend laat zien van internatio nale allure te zijn. Dét kan alleen als hij nog tot de wedstrijden wordt toegelaten. Behalve Nords topvier onbraken het afge lopen weekeind alle Leidse toproeiers. Wel toonde Liesbeth van der Veld aan snel in vorm te stijgen. Zaterdag werd de Leythe-skiffeuse achter nationaal kam pioene Donkervoort tweede in de B-skif, gisteren won ze overtuigend de senior-A- skif. Het is jammer dat de juiste vorm zo laat komt, nu de prijzen al verdeeld zijn. Wat het winnen betreft waren veel stad genoten haar al voorgegaan. Njord won met de roeiers Larsson en Algie de Nieu welingen twee. Dezelfde roeiers maakten deel uit van de acht van de coaches Schaafsma en Tempel, die op de valreep het Nieuwelingen-nummer voor zich op eiste. In combinatie met Triton won Njord de Beginnelingen-acht. Ook het bijna afgeschafte nummer Overnaadse vier (bijna geen een verenigingen bezit nog zo'n boot) werd door de Leidse stu denten gewonnen. De lichte vier van Leendert van der Klippe verlengde haar abonnement op de Overgangsklasse vier en werd in het A-nummer tweede. Ook tweede werd Asopos-de Vliet in lichte vier zonder stuurman, de dames Nieuwe lingen skif en de dames vier, zowel bij de Nieuweingen als in het Senior-B-veld. Eerste plaatsen behaalde de vereniging in de dames overgangsklasse dubbeltwee en de lichte beginnelingen acht. Njords lichte eerstejaarsacht van coach Land man besloot haar seizoen met een eerste plaats in de Senior-B-acht. JAN KLERKS ASSEN (ANP) - Louk Sanders heeft eindelijk weer eens een succesje ge boekt. De 30-jarige Leidenaar won het eerste tennistoernooi van het Nederlandse satellietcircuit, dat in Assen werd gehouden. In de finale versloeg Sanders in twee sets Marc Albert. De setstanden waren 6—4, 6-3. Meer problemen kende de achtvoudige Nederlandse kampioen in de halve finales met de Italiaan Fabio Moscino. Uiteindelijk redde Sanders het met 6—4 in de derde set Albert kwam in de eindstrijd via een overwinning op de Australiër Mi chel Fancutt. Het herendubbelspel werd gewonnen door de combitie Huub van Boeckel/Marc Albert. Ie klasse A (001): Barendrecht, Heerjansdam, Kozakken Boys, Nieuw Lekkerland, Noordwijk, NSW. PPSC, Quick Boys, RCL, R(jns- burgse Boys, Spijkenisse, SSS, Vitesse D. Zwart Wit'28 2e klasse B (004): Be Fair, DOTO, Excelsior M. Geinoord, 's-Gravenzandse SV, FC Lisse, Lyra, Spirit. RWH, Xerxes, Zwaluwen VI., De Zwerver, De Zwervers. 3e klasse A (021): ARC, DUNÓ, Excelsior P., 's-Graven- zande, Heinenoord, Hoekse Boys, JAC, Katwijk. MW'27, SVPTT, Ter Leede, Vlaardingen. 4e klasse B (024): DSVP, Hazerswoudse Boys, Jodan Boys, Koudekerk. KRV, FC Maluku. Oegstgeest, ROHDA'76. Sportlust'46, Unicum, Woubrugge, Zevenhoven. Zondag le klasse A (101): Aalsmeer. AFC'34, DCG, DRC, DWS, JOS, Lugdunum, NFC, SDW, SEW, De Spartaan, Stormvogels, Zandvoort- le klasse B (201): DCV, Hermes DVS, HION, HOV, De Musschen, Neptunus, Nieuwenhoom, 2e klasse A (202): ADO, Alphense Boys, Blauw Zwart, DHL, Gouda, Lenig en Snel, FC Lisse, Olympia, RKDEO, SJC, UVS, VELO, Verburch. 3e klasse A (204): Celentas, HBS, HMSH, HW, LFC, Quick, RKAW, Rijswijk, Tonegido, UDO, Vredenburch, WSB. 3e klasse C (206): Bodegraven, CKC, COAL, DHZ, Excel- sior'20, GSV, Martinit, NSV'46, ONA, RFC, Woerden, Zwervers. 4e klasse A (208): Alkmania, Altior, Concordia (H), DO- COS. Foreholte, Hillegom, LDWS, Meerburg, Van Nispen, Randstad Sport, ROAC'79, Teylingen. 4e klasse B (209): Alphen, Bernardus, DOSR, DSO, ODB, RAVA, SJZ, Spoorwijk, SVLV, VCS. VTL, Wassenaar. 4e klasse E (212): DONK, Floreant, Groeneweg, Haa strecht, Lekkerkerk, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwkoop, Schoonho ven, Soccer Boys, VEP, WSE, Golfkampioen NOORDWIJK Op de golfclub in Noordwijk is de in Hilversum wonende Brit John Woof open Nederlands kampioen bij de profs geworden. Bij de amateurs greep Joost Hage de zege. Aan de titelwedstrijden namen 75 spe lers deel. In drie dagen zijn 72 ho les gespeeld (eerste dag 18, twee de dag 18, derde dag 36). Op de laatste dag verschenen slechts 32 man op de golflinks.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12