TELEVISIE ZATERDAG TELEVISIE ZONDAG PAGINA 4 Radio - tv ZATERDAG 3 JULI 1 NEDERLAND 1 NOS 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal KRO 15.32 De Flinstones. Tekenfilm. 16.00 Grappen en grollen op z'n Engels. Een compilatie van de meest beroem de. vrolijke en geliefde filmfragmen ten uit 50 jaar Britse filmkomedies. NOS 18.20 Nieuws voor gehoorgestoorden 18.58 Journaal VARA 19.00 De 7 van Blake. Science fictionse- rie met Gareth Thomas, Sally Knyvet- te: „De planeet Horizon". Om buiten bereik van de agenten van de Federa tie te komen, reist Blake met zijn schip de Liberator naar de planeet Horizon aan het einde van de galaxie. Maar Servalan is op haar hoede... 19.50 Muren. Documentaire van Agnes Varda: Los Angeles is een moderne stad, gemaakt door en voor mensen, die zich nog uitsluitend per auto ver plaatsen. Het geeft de stad iets boven natuurlijks, een vervreemdend effect. Dat wordt nog versterkt door de vaak reusachtige schilderingen, die eerst al leen op omheiningen en blinde muren later ook op de gevels van huizen ver schenen. Een poging tot communica tie van mensen die elkaar alleen nog zien in het voorbijgaan. 21.10 Woensdag. Amerikaanse speelfilm van Marvin Kupfer, met Jack Lem- mon, Bill Elliot en Ron Gold: Elke woensdag heeft Jerry Murphy, een disc-jockey in Los Angeles, zijn vaste radioprogramma. Zijn luisteraars zijn voornamelijk vrouwen, die tijdens de uitzending mogen opbellen. Jerry heeft zich een ware reputatie verwor ven met zijn flemende manier van pra ten, waarmee hij de vrouwen ertoe brengt hem per telefoon hun intiemste geheimen te vertellen... NOS 21.37 Journaal VARA 21.55 Chiedo Asilo. Italiaanse film (1979) van Marco Ferreri, met Roberto Benigni, Dominique Laffin e.a.: Ro berto, een onderwijzer, gaat werken op een kleuterschool in een afgelegen buitenwijk van Bologna. Zijn inven tieve ongewone manier van werken blijkt voor de kinderen zeer stimulu- rend te zijn, maar stuit op verzet van de conservatieve ouders en autoritei ten. NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 12.15 Studio Sport-Extra. Autosport: Grand Prix van Nederland Formule 1 te Zandvoort. 15.00 Studio Sport-Extra. Tennis: Fina le dames enkelspel; Wielrennen: Tour de France. Reportage van de le etap pe. 18.35 Sesamstraat i 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 Alfons. Zweedse animatiefilm voor de jeugd. Deel 2: „Alfons en Mis- tie". Alfons heeft een geheim onzicht baar vriendje dat steeds in de buurt is als hij hem nodig heeft. 19.10 Zo moeder, zo zoon. Spelprogram- ma. Wie is de „echte" moeder van Her man? Rien Poortvliet, Nen van Rams- horst, Dick Passchier en Anne van Eg- mond worden geconfronteerd met vier moeders en één zoon. Presentatie Gerard van den Berg. 19.35 Verhalen uit de Bijbel. Zes jaar geleden werd door de Amerikaanse produktiemaatschappij „The Genesis Project" het plan uitgewerkt om de Bijbel zo. historisch en betrouwbaar mogelijk te verfilmen. De NCRV kocht voorlopig 12 afleveringen uit de ze grootscheepse produktie. Van avond aflevering 2: „Het verbond met Abraham". NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Michel Strogoff. TV-serie met Rai- mund Harmstorf, Lorenz Guerrieri e.a. Afl 6: Tijdens een confrontatie met Nadia wordt Michel door tartarenlei- der Féofar-Khan herkend. Een gruwe lijke mishandeling is het gevolg. Ver minkt en wanhopig wordt Michel weer opgesloten. Maar Nadia, die ge ruchten heeft opgevangen over een Russische tegenaanval op het kamp van Féofar-Khan, geeft de moed niet op. 21.25 Zuiderzeespel. Ter gelegenheid van 50 jaar Zuiderzee-inpoldering or ganiseerde de NRCV een aantal zes kampen tussen gemeenten rond het IJsselmeer. Vanavond de tweede uit zending in een serie van drie met als deelnemende gemeenten: Eemnes, El- burg, Hemelumer Oldeferd, Marken, Oldebroek en IJsselham. 22.25 Hier en nu. Actualiteitenrubriek. 22.55 Tot Besluit. Spreekt ds. Jac van Dijk, predikant te Arnhem. NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor slechthorenden Jack Lemmon speelt voor diskjockey in de korte speelfilm "Wednesday", die de VARA vanavond uitzendt. 15.30 Tour de France. Rechtstreekse re portage van de rit op de omloop van Schupfart-Mohlin. Commentaar: Louis De Pelsmaeker en Mark Van lombeek. 18.00 Emilie. Belgische jeugdserie: „Emilie en het kleine konijntje". 18.05 Leven op aarde. 13-delige serie van David Attenborough over „le ven" vanaf de eerste primitieve cel len tot de planten en dienen die nu leven. Afl. 5: „Veroverirfg van het wa ter". Het leven op onze aarde evo lueert tot de verschijning van de eer ste gewervelde dieren: de vissen. Da vid Attenborough richt de camera op de eigenaardige hoopjes dril die door sommige biologen als de verre ver wanten van de eerste vissoorten wor den beschouwd. Tevens besteedt hij aandacht aan de verbazende voort- plantingscyclus van de zalm. Met be hulp van onderwatercamera's wordt de tocht van de zalm gevolgd, die zich van de zee, springend tegen de stroom in, over watervallen, naar de plaats begeven waar zij kuit zullen schieten. 19.00 Duel in de diepte. Nederlands jeugdfeuilleton, met Lidy Sluyter, Pe ter Faber, Lex Schoorel en Ronald Ca- rilho. Afl 5: „De bevrijders". Laro en Chepito lijken er in te slagen om de opdracht van Feliciano tot een goed einde te brengen, maar Sylvia raakt danig in de nesten. Lucas roept de hulp in van El Loco. Samen zullen ze misschien Sylvia kunnen helpen... 19.30 Tiercé, lotto-trekking, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 Journaal 20.10 Matches, een liedjestoto. Twaalf zangers-zangeressen komen tegen el kaar uit met een lied naar eigen keuze: Peter Jonckeer:„Etikette", Gene Sum mer: „Le Carnaval", Sonia Pelgrims: „Never let your love flow by", Ingrid Pollet: „Rio Grande", Chrissy: „A love like ours", Daniël Davies: „Jij", Patty Devick: „Weekend-lovers", Stella: „Solidair", Bobby Ranger, „Evergreen Medley", La Dolce Vita: „Piano Boy", Lester en Denwood: „Sing Sing", Lia Linda: „Body Building". Speciale gast Will Tura zingt: „Mijn tweelingbroer Arthur" en „Twee verliefde ogen". 21.20 Prime Suspect. Amerikaanse TV- film (1981) van Noel Black met Mike Farrell, Teri Carr en Veronica Cartw- right: Het stadje Santa Luisa wordt sinds jaren geteisterd door ontvoerin gen en moorden. De slachtoffers zijn allen meisjes met blond haar en niet ouder dan elf jaar. De politie heeft niet het minste spoor van de dader. Na een onderbreking van zeven maanden slaat de moordenaar weer toe: de acht jarige Sharon Harris is verdwenen. Dit keer is er echter een verdachte: de 38- jarige Frank Staplin, een succesvol en gerespecteerd zakenman. Allerlei klei ne feitjes, gekoppeld aan een toevalli ge samenloop van omstandigheden en overhaaste gevolgtrekkingen, wijzen in Staplins richting. Hijzelf beschikt niet over een waterdicht alibi en ver schillende getuigen hebben hem zien praten met Sharon. Ook al worden er geen sluitende bewijzen gevonden en wordt Staplin zelfs niet officieel gear resteerd, toch wordt hij in de ogen van de mensen als de schuldige nagewe zen: Vrienden mijden hem en buren bedreigen hem... 22.45 Journaal Voorafgegaan door Tiercé. 15.00 Tennis uit Wimbledon. Recht streekse reportage van de finale da mes enkel en de finale heren dubbel. Commentaar: Daniël Mortier, (tot 20.30 uur) Ze heeft drie jongen geworpen en alles lijkt goed te gaan. Totdat blijkt dat El- sa een infectie heeft opgelopen en sterft. De drie jonge leeuwtjes zijn nog te klein om voor zichzelf te zorgen en Joy en George besluiten de welpen groot te brengen... 17.00 Verherrlicht Gott in Eurem Lei- be. Duits-Franse vesperdienst vanuit Lotharingen. WDR 17.30 Hier und Heute unterwegs. Regio naal magazine. 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau. Met o.a.. WK- voetbal. 19.00 Blickpunkt Dusseldorf 19.22 Polizei-Inspektion 1. TV-serie: „Het voorbeeld". 20.00 Journaal 20.15 Auf los geht's los. Gevarieerd amusementsprogramma met o.a. Ka- tia, Marielle Lebeque, John McLaugh lin. Presenttie Joachim Fuchsberger. 22.00 Lotto en Journaal. Aansluitend: Das Wort zum Sonntag. 22.20 Yellow sky. Amerikaanse film (z- w) uit 1948 van William Wellmann, met Gregory Peck, Richard Widmark, An ne Baxter e.a.: Nevada 1867: De bende van Strech is na een bankroof op de vlucht. Na een zware tocht komen ze in een vervallen dorp terecht, dat alleen nog wordt be woond door een oude goudgraver en zijn kleindochter Mae. Als blijkt dat de goudgraver inderdaad goud heeft ge vonden willen de bendeleden het hem afnemen. Strech, die meer dan vriend schappelijke gevoelens koestert je gens Mae, probeert dat te verhinde- 23.55 Journaal een meer. Daar maakt hij kennis met drie zwanen. 16.40 Wayne und Shuster-show. „Pate Canneloni". Kolder en slapstick met twee komieken. 17.04 Der grosse Preis. De winnaar van de week 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Nieuws uit de deel staten. 18.00 Der Chorausflug. TV-spel van Georg Lohmeier. 19.00 Journaal 19.30 Die Bankiers. Amerikaanse serie met Kirk Douglas, Timothy Bottoms e.a. Afl. 5: „Gevaarlijke opdracht". 20.15 Der Mustergatte. Duitse film (z-w) uit 1937 van Wolfgang Liebeneiner, met Heinz Ruhmann, Leni Marenbach en Hans Sohnker: De bankier William Bartlet is een saaie, hardwerkende man, die orde en regelmaat het belang rijkste in het leven vindt. Niets slaat hem uit het lood. Totdat zijn vrouw van hem wil scheiden.... 21.45 Journaal 21.50 Das Aktuelle Sport-Studio. Be richten - interviews - lottotrekking. 23.15 Thriller. „Boze geesten". Britse thriller met John Carson en Joanna Dunham: Ray Burnes en zijn vrouw Penny hebben een landhuis gekocht. Kort nadat ze het huis hebben betrok ken gebeuren er de vreemdste dingen: 's nachts klinken er voetstappen en er wordt een ingemetseld lijk gevonden. 00.20 Journaal 14.45 ARD-Raadgever. Techniek. 15.30 Living free. Britse film (1972) van Jack Couffer, met Susan Hampshire, Nigel Davenport en Geoffrey Keen: Joy Adamson en haar man George zijn blij, dat de tamme leeuwin Elsa ge wend is aan het leven in de wildernis. 12.00 Programma-weekoverzicht. 12.30 Nachbarn in Europa. Informatie Portugezen, Italianen en Turken. 14.45 Journaal 14.47 Sindbad. „Avonturen in de dia mantenburcht". Tekenfilm. 15.10 Data, der Rebell. Vijf delige tv-se- rie met Otar Megwinetuchzesi en Ten- gis Artschwadse. Het verhaal van een veefokker in Georgië aan het begin van deze eeuw. Afl. 1: Data Tutaschkia is arm maar tevreden en houdt van vrijheid en gerechtigheid. Hij wil het beste voor iedereen. Op zekere dag verleent hij een vluchteling onder dak... 16.05 Schau zu - mach mit. Vrijetijdsbe steding: Tips en initiatieven. 16.15 Bis zum Herbst mussen sie flie- gen. Marco, een jonge student, brengt zijn vakantie door in een blokhut aan 15.00 Tennis. Rechtstreeks verslag van de kampioenschappen te Wimbledon. 18.00 Rendezvous en France. Zang en dans uit Normandié. 18.30 Schule und Medien. Schooltelevi sie in het onderwijs. 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen. 19.55 Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 Zeitgenossische Musik. Docu mentaire serie. Afl 7Muziek en gezel schap. 21.20 Vor 40 Jahren. Duits weekjournaal van 8 juli 1942. 21.55 The Ministry of fear. Amerikaanse film (z-w) uit 1944 van Fritz Lang met Ray Milland, Marjorie Reynolds en Dan Duryea: Tijdens een liefdadig- heidsbazar wint Stephan Neale een prijs en raakt tegen wil en dank be trokken bij een ingwikkelde spionage- affaire. 23.20 Rockpalast. Optreden van de Ne derlandse popgroep „Gruppo Sporti- 00.20 Journaal NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 14.15 Bezoek koningin en prins aan VS. Samenvattend filmverslag onder regie van Rudolf Spoor van het bezoek dat koningin Beatrix en prins Claus voor de tweede keer dit jaar aan de Verenig de Staten brachten. In april was het een staatsbezoek, in juni was net een onofficiële reis, die hen voerde langs de steden Atlanta, Houston, Los Ange les, San Francisco, Chicago, Detroit, Grand Rapids en Albany. 15.00 Studio Sport-Extra. Tennis: recht streeks verslag van de finale heren en kelspel vanuit Wimbledon. Commen taar: Herman Kuiphof; Tour de Fran ce: rechtstreeks verslag van de etappe Basel - Nancy over 235 km. 18.20- 18.25 Nieuws voor slechthoren den 19.00 Journaal KRO 19.05 Op de praatstoel. Kinderen in ge sprek met een bekende Nederlander die tot op het moment van de opname voor de kinderen zelf nog onbekend was. Vanavond een geanimeerd ge sprek met Maychel (12) en Guus (13) en kardinaal Alfrink, oud-aartsbis schop van Utrecht. 19.30 KRO's Wereldcircus. Vanavond treden in „Het Circus van Morgen" jonge artiesten op: Harry Van Gooi (spring-acrobatiek); Miss Linda (trape ze); Luce (jongleren); Les Constantins (trampolinespringen); Toni (clown); Barry Lapi (acrobatiek op fiets) en Ko- bann (roofdierendressuur). 20.20 De ijsman komt. Amerikaanse verfilming van het toneelstuk van Eu- gène O'Neill met Lee Marvin, Frede rick March, Robert Ryan e.a.: New York, zomer 1912. In het café van Har- Sl Hope wacht een aantal klanten op e komst van Hickey. Samen met hem zullen ze de veijaardag van de café baas vieren. Allen leven zij echter meer in een droomwereld dan in de realiteit. Als Hickey binnenkomt blijkt deze een heel ander mens te zijn dan zij verwacht hadden. Hickey pro beert al deze dromers in de realiteit te brengen. Maar voor hem betekent dit de dood... NOS 23.15 Journaal 23.20 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal NCRV 15.35 Nemo's langste nacht. „Ijzing wekkende, houterige, oorverdovende en gelukzalige belevenissen van een dromer". Eindexamenproject van Ju dith Groenendijk, Desirée Meulen- kamp, Hertha Robert, Gunther Gies- sen en Hans van der Parren, studenten van de Academie voor Beeldende Kunsten. 16.10 Het Meesterwerk. Het Bambergs Symphonie Orkest o.l.v. James Loughran vertolkt de ouverture „Le Corsaire" van Berlioz, het vioolcon cert van Max Bruch en de „Boutique Fantastique" van Rossini en Respighi. Solist: de violist Ulf Holscher. NOS 17.05 - 19.00: WK-Voetbal. Rechtstreeks verslag van de wedstrijd tussen Frank rijk en Ierland. Verslaggevers: Hans Kraay en Hugo Walker. In de rust: Tour de France: de aankomst van de etappe Bazel - Nancy. 19.25 Computers in de cockpit. Special van het populair-wetenschappelijk programma „Horizon". Vliegen is niets bijzonders en nagenoeg elke pas sagier vertrouwt volledig op de piloot, die het toestel bestuurt. Maar in hoe verre bestuurt de piloot - in letterlijke zin - het vliegtuig? Deze documentaire laat iets zien van de mate waarin de elektronica veel functies van de vlieger heeft overgenomen. Aan de or de komt ook de vraag in hoeverre de computer de mens in vliegbehendig- heid kan overtreffen en wat de functie van de vlieger dan wordt: een vliegende computer-operator? 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Studio Sport. Met o.m. Tour de France: Samenvatting van de etappe Bazel - Nancy. 20.45 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. 20.50 WK-Voetbal. Rechtstreekse repor tage van de wedstrijd tussen Rusland en Polen. Verslaggevers: Theo Reits- ma en Evert ten Napel. 22.45 Journaal 22.50 Nieuws voor slechthorenden Berg en gepresenteerd door Eva Ma ria. Op het programma: serenade in G „Eine kleine Nachtmusik" van W. A. Mozart (le deel - allegro); Menuet in A van L. Boccherini; „Die Forelle" van Franz Schubert; „Eine kleine Nacht musik" van W. A. Mozart (2e deel - an dante); aria uit suite nr. 3 in D - orkest van J. S. Bach; andante uit concert nr. 21 in C voor piano en orkest van W. A. Mozart; „Sehnsucht nacht dem Fruh- linge" van W. A. Mozart; „Eine Kleine Nachtmusik" van W. A. Mozart (3e deel - allegretto); „Gretchen amSpinn- rade" van Franz Schubert; Symfonie in G - le deel van W. A. Mozart; „Eine kleine Nachtmusik" van W. A. Mozart (4e deel - rondo - allegro - orkest). M.m.v. het Vlaams Kamerorkest van Brussel o.l.v. Arie van Lysebeth, Hilde de Groote (sopraan) en Robert Groslot (piano). 22.20 Journaal 15.45- 16.30: "Tour de France. Recht streekse reportage van de laatste kilo meters van de rit Bazel - Nancy met commentaar van Louis de Pelsmaeker en Mark Vanlombeek. 17.00 WK-Voetbal. Rechtstreekse repor tage van de wedstrijd tussen Frankrijk en Noord-Ierland vanuit Madrid. Com mentaar: Ivan Sonck. 20.30 WK-Voetbal. Samenvatting van de vanmiddag gespeelde wedstrijd. 20.50 WK-Voetbal. Rechtstreekse repor- de wedstrijd tussen Rusland en Polen vanuit Barcelona met com mentaar van Rik de Saedeleer. 14.30 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 15.00 Tennis. Rechtstreekse reportage van de finale heren enkelspel vanuit Wimbledon. Commentaar: Daniël Mortier. 18.35 Emilie. „Emilie vermomt zich". Tekenfilmserie voor de jeugd. 18.40 Leven in het koraalrif. Documen taire uit de serie „Geheimen van de zee". De grootste koraalriffen in de Ca- raibische Zee liggen in de buurt van het eiland Jamaica. De levende riffen zijn altijd een geliefkoosd studie-ob ject van zeebiologen geweest, want ze leveren uiterst belangwekkend mate riaal voor het onderzoek van de evolu tie op. Met de camera onthult Jacques- Yves Cousteau miljoenen jaren ge schiedenis van de evolutie. Het rif is immers 25 miljoen jaar oud. 19.30 Lieve plantjes. Tweejarige plan ten. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.30 De Holvaks. „Op weg naar huis" Tweede aflevering uit de tiendelige Amerikaanse familieserie met Glenn Ford, Julie Harris, Lance Kerwin, Eli sabeth Cheshire e.a.: Craw heeft Ra- mey verteld dat hij op een legale ma nier uit het strafkamp is weggekomen. Hoewel de Holvaks aanvankelijk veel sympathie hadden voor Craw, worden ze toch achterdochtig. Dat wordt er niet beter op wanneer Ham, een twee de veroordeelde, opdaagt. Ham heeft bepaalde plannen voor zichzelf en zijn maat Craw... 21.20 Mezza Musica. Lichtklassieke mu ziek. samengesteld door Jef van den DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Das Mittelmeer. „Stadtgeschich- ten" (8). Documentatieserie van Fer- nand Braudel. 10.45 Die Sendung mit der Maus. Kin derfilmpje. 11.15 Kaffee oder Tee? Met Andreas Ernst en Felix Parbs. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Persdebat met zes journalisten uit vijf landen. Gastheer: Werner Ho- fer. 12.45 Journaal en Weekspiegel 13.15 Geheimnisvolles, wunderbares Leben (1). Documentaire van Gérald Calderon over de evolutie van het le ven. 13.45 Magazin der Woche. hem haar hulp aan. Ze brengt Andy de kunst van het spieken bij. 17.45 Bilderratsel. Familiekwis. 18.30 Journaal 18.33 Weltspiegel. Actualiteiten. 19.15 Wir uber uns 19.20 Die Sportschau. Met onder meer berichten, interviews en commentaar op het WK-Voetbal en het doelpunt van de maand. 20.00 Journaal 20.15 Der Ring des Nibelungen. „Het Rijngoud". De vooravond van het driedaagse toneelfestival van Richard Wagner. Met: Donald Mclntyre, Mar tin Engel, Siegfried Jerusalem en an deren: Op de bodem van de Rijn ligt het Rijngoud, bewaakt door de drie dochters van vader Rijn. De dwerg Al- berich, een onderaards wezen, pro beert de liefde van een der Rijndoch ters voor zich te winnen. Wanneer hem dit lukt vervloekt hij de liefde, rooft het goud en smeedt dit om in een ring die hem macht over de wereld ver leent. Ook van andere zijde dreigt voor de Goden het gevaar. De reuzen Fasolt en Fafner eisen de Godin Freia op als beloning voor het bouwen van de burcht Walhalla. Door Freia hebben de Goden het eeuwige leven. Met hulp van de verslagen vuurgod Loge gelukt het Wodan de dwerg Alberich in zijn macht te krijgen. Voor zijn vrijlating eist Wodan met alleen de nevelingen, maar ook de ring. Deze is echter door de dwerg vervloekt en bewerkstelligt de vernietiging van degenen die hem bezitten. 22.55 Hundert Meisterwerke. „Max Schmitt im Einer" door Milton Brown. 23.05 Journaal 23.10 Kritik am Sonntagabend. „Krieg der Presse - Presse im Krieg". Opmer kingen naar aanleiding van de Falk- land-oorlog. 23.55 Journaal 14.10 Das Gluck an der Leine. Joegosla vische speelfilm voor kinderen: Het jongetje Matic krijgt een rol toebe deeld in een kinderfilm. Zijn mede speler, de grote hond Jakob, krijgt hij van de filmmensen cadeau. Waar laat je echter zo'n reusachtig dier in een kleine woning? Ook de buurtbewo ners zijn er niet erg gelukkig mee. 15.30 Schlussel, Schlager, Schnapsi- deen. Vrolijk amusementsprogramma met Vico Torriani, Gisela Schluter, El- mar Gunsch en anderen. 17.00 Unsere kleine Farm. „Spieken". TV-serie: Onderwijzeres Alice Garvey is ontevreden over de schoolprestaties van haar zoon Andy. Nellie Oleson, de verwaande koopmansdochter, biedt 10.00 Programma-overzicht 10.30 ZDF-Matinee. „Het genoegen ou der te worden" en „Het Pinksteruit stapje". 12.00 Das Sonntagskonzert. Het Chica go Symphony Orchestra speelt ouver turen van Gioacchino Rossini. 12.45 Freizeit. ...En wat je ermee kan doen. Tips voor vrijetijdsbesteding. 13.15 Chronik der Woche. Met „Fragen zur Zeit". 13.40 Auf Stippvisite bei Mitmenschen. „Hulp tot zelfhulp". Hoe bergboeren uit Equador zichzelf uit de nood hel pen. 14.10 Ein Junge aus Norwegen. „Mathis uit het vreemde land". Eerste afleve ring uit de tv-serie over een Noors jon getje: Mathis is vijf jaar en woont mei zijn ouders in Oslo. Zijn moeder ver wacht een tweede kind. Zal dat het le ven van de jongen grondig verande ren? Aansluitend: Nachbarn. Kort film van Jan W. Habarta. 14.40 Journaal 14.45 Actie Zorgenkind 14.50 Miracolo a Milano. „Das Wundei von Mailand". Italiaanse speelfilm uil 1950 van Vittorio de Sica met Frances co Golisano, Paolo Stoppa, Emmj Gramatica e.a.: Een wonderduif be schermt de bewoners van een slop penwijk tegen ontruiming van hur wijk door zoekers naar aardolie. Aan sluitend: Tips voor bioscoopbezoe kers. 16.30 ZDF-WK-Studio Madrid 17.05 WK-Voetbal. Rechtstreekse repor tage van de wedstrijd tussen Frankrijk en Ierland. In de pauze (omstreeks 18.00): Journaal 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektiven. Berichten uit de hoofdstad. 19.30 Sommergeschichten. Vier vrolijke verhalen naar het boek van Herbert Reinecker en Jon Watkins. 20.30 ZDF-WK-Studio Madrid 20.50 WK-Voetbal. Rechtstreekse repor tage van de wedstrijd tussen Rusland en Polen vanuit Barcelona. In de pau ze (omstreeks 21.45): Journaal. 22.45 ZDF-WK-Studio Madrid. Terug blikken, analysen en commentaar op de vandaag gespeelde wedstrijden. 23.30 Journaal 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Welt der Eisenbahn - Eisenbah- nen der Welt. „Een treinreis naar Pe king". Naast de fiets is de spoorweg het belangrijkste transportmiddel in China. Het team van deze serie docu mentaires maakte een treinreis van Wuchang naar Peking. 21.00 Buitenlandstudio 21.45 Null zu Null. Of: „De herbeleving van het aanvalsspel". Toneelspel van Wolf-Dietrich Sprenger over een voet balfanaat, die verhinderd wordt het wereldkampioenschap voetbal op te levisie te volgen. 23.25 Lezerstips. Aansluitend: Journaal. Lee Marvin speelt de hoofdrol in de Amerikaanse speelfilm "De ijsman komt", die zondagavond op het KRO- scherm komt. DUITSLAND 3 WDR 09.00 - 10.55 Telecollegcs 15.00 Tennis. Rechtstreeks verslag van de finale heren enkelspel te Wimble don. 17.30 Sehen statt Horen. Weekjournaal voor slechthorenden. 18.00 Marco. „Terug naar Genua". Te kenfilmserie. 18.30 Fragestunde 19.15 Rockpalast. Optreden van Wea ther Report. NEDERLAND 1 NOS 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den NEDERLAND 2 NOS 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den BELGIE 1 15.05 Wielrennen: Tour de France. Rechtstreekse reportage van de laatste kilometers van de etappe: Nancy - Longwy. Commentaar: Louis De Pels maeker en Mark Vanlombeek (tot 16.00 u.). DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 WK-Voetbal. De gisteren gespeel de wedstrijden. 12.10 Weltspiegel 12.55 Persoverzicht 13.00 - 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Spass am Montag. Kinderpro gramma met Thomas en Zini. DUITSLAND 2 10.00 - 13.15: Programma-overname Duitsland 1 14.57 Programma-overzicht 15.00 Journaal 15.03 ZDF-vakantieprogramma voor kinderen: 15.03 Orzowei. „De jacht begint" (2). Isa, de 15-jarige blanke jongen, die door de Swazi's werd opgevoed, moet zoals zijn leeftijdgenoten de „grote proef' doorstaan. Dat betekent dat hij gedu rende drie dagen in de jungle moet le ven, opgejaagd door de Swazi's...; 15.30 Vakantiekalender; 15.40 Lassie. „De gewonde ree". Ameri kaanse avonturenserie met Jon Pro- vost en June Lockhart: Aan de rand van een landweg vindt Lassie een ge wond hert, dat blijkbaar door een auto werd aangereden. 16.05 Don Quichotte. Tekenfilmserie. 16.30 Einfuhrung in das Erbrecht. „We gens sterfgeval gesloten - De verant woordelijkheid voor nagelaten schul den".* 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd ma gazine met als gast: Das Wurzburger Gitarrentrio. DUITSLAND 3 WDR 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4