c Ook Meijers gaat naar Vancouver Kerkdiensten 'De criticus aan de kant heeft het gemakkelijker Karei Hoekendijk even terug als kunstschilder ZATERDAG 3 JULI 1982 Geestelijk leven LEIDEN - Dat de Leidse predi kant dr. S. Meijers volgend jaar 'zonder blikken of blozen' opgaat ter algemene vergadering van de Wereldraad van Kerken in Van couver westkust Canada kunnen de gereformeerde 'verontrusten' met de beste wil van de wereld niet begrijpen. En er zullen nog wel meer 'rechts- orthodoxen' zijn die bij Meijers' missie een vraagteken zetten. Immers, dr. Meijers is niet alleen lid van de hervormde synode, als afgevaardigde van de classis (re gio) Leiden, maar behoort ook tot de - rechtse - Gereformeer de Bond in de Hervormde Kerk, en als zódanig zou hij, althans naar het oordeel van de 'veront rusten', het gezelschap van de links-verpolitiekte Wereldraad moeten mijden. Dat doet Meijers echter niet. Met vier anderen hoopt hij in 1983 de Nederlandse Hervormde Kerk op de assemblee in Vancouver te vertegenwoordigen. Zelfs is hij niet de enige gereformeerde- bonder in de hervormde delega tie. Voor ouderling A. F. C. Dubbel dam van de 'Dolerende Gerefor meerde Kerk' in Leiden een 'noodgemeente' van gerefor meerde verontrusten - is dat een duidelijk bewijs dat de Gerefor meerde Bond, ondanks zijn groei, geen 'innerlijke kracht tot reformatie' meer kan opbrengen. "Zó wordt vandaag onze natie, ons Nederlandse volk bedorven en gedemoraliseerd", schrijft een bekommerde Dubbeldam in het blad 'Waarheid en Eenheid'. "De Bond gaat zaken doen op wereld niveau. Ondanks onze grote sym pathie voor die broeders in de Hervormde Kerk die waarlijk hervormd-gereformeerd willen zijn en blijven, benauwt dit ons gemoed. Nu het zover is geko men, vragen wij ons af, wat van daag de werkelijke stand van za ken is bij de Bond. Gaat deze werkelijk getuigen op wereldni veau of mogen zijn afgevaardig den dienen als schone metselste nen voor een tempel van Hero des? Schoon maar volkomen leeg aan profetie?" Meedragen In 'De Waarheidsvriend' dient de secretaris van de Gereformeerde Bond, ir. J. van der Graaf, de in Warmond wonende heer Dub beldam van repliek. Mild maar wel duidelijk. Niemand in de synode vertegen woordigt de Gereformeerde Bond, legt Van der Graaf uit. Het zijn de classes die mensen daar heen afvaardigen. Het lidmaat schap van de synode brengt een heel eigen kerkelijke verant woordelijkheid met zich. En wie naar Vancouver gaat, doet dat uit vrije beslissing, op grond van een kerkelijk mandaat. "De Ge reformeerde Bond zal dan ook niet uitmaken, of iemand zich al dan niet laat afvaardigen". De positiekeuze van de Bond ten aanzien van de theologie van de Wereldraad en de daaruit voort vloeiende praktische opstelling is, volgens Van der Graaf, duide lijk genoeg. Zelfs heeft de Bond meer dan eens opgeroepen om als Hervormde Kerk met de We reldraad te breken. Dat is de 'bonders' bepaald niet in dank afgenomen. "Maar wanneer wij kiezen voor de Hervormde Kerk, dan weten we ons ook verantwoordelijk voor wat zich in het geheel van deze kerk afspeelt. Wij willen solidair zijn met haar nood en schuld en willen derhalve meedragen waar wij dragen kunnen, al brengt dit vaak ook een verdragen mee. Daarom namen indertijd ook mensen uit de Bond deel aan de voorbereidingen voor de nieuwe kerkorde, ook al stemden daarna leden van de Bond in de synode tegen de kerkorde". Die verantwoordelijkheid blijft zo lang men tot het geheel van de kerk wil behoren, zegt Van der Graaf met nadruk. "Wat dat be treft heeft de criticus aan de kant het gemakkelijker". Onderscheid De secretaris van de Gereformeer de Bond gaat de vraag waar me de-verantwoordelijkheid wordt tot mede-plichtigheid, niet uit de weg. "Die vraag wordt klemmender, nu onze verantwoordelijkheid voor het geheel van de kerk in bepaal de organen toeneemt. Met een bredere plaats in de kerk wordt het gevaar van gewenning aan onbijbelse toestanden groter". Echter, "als we hervormd willen zijn, dan moeten we de toene mende doorwerking van het ge reformeerde beginsel ook willen. Anders is onze keuze geen knip voor de neus waard". Toegespitst op Vancouver: "Bij al le hartgrondige bezwaren die wy hebben tegen de koers van de Wereldraad mogen we zeggen, dat we ook in' Nairobi (waar in 1975 de vorige assemblee werd gehouden - red.) onder de af gevaardigden christenen hebben ontmoet die vrijmoedig getuige nis gaven van de waarheid der Schriften". Van der Graaf maakt onderscheid tussen het beleid van 'Genève' (het hoofdkwartier van de We reldraad) en de inbreng van af gevaardigden in de algemene vergadering, "ook al is die in breng door het massale van zo'n vergadering vaak moeilijk te ta xeren". "Dubbeldam wil toch niet beweren, dat er onder de af gevaardigden geen 'getrouwe' christenen meer zijn?" De fundamentele strijd tegen de ook in Wereldraad-kringen heer sende bevrijdingstheologie gaat door, zo verzekert de secretaris van de Bond. "Dat brengt lijden aan de kerk met zich, ook op een DR. MEIJERS. Eerst hervormd. En dan ook nog "bonder". plaats die Dubbeldam ons - ten onrechte betwist. Wij staan wellicht op een drempel. Juist nu zal blijken, wat ons gerefor meerd-zijn waard is". Dat was dan ir. Van der Graaf. Streng-gereformeerden, die maar moeilijk kunnen begrijpen dat de Gereformeerde Bond als verdedi ger van de waarheid van Schrift en belijdenis de Hervormde Kerk trouw blijft, zien de Bond vaak verkeerd. Die wil namelijk niet functioneren als apart kerkje in de kerk maar juist als een wezen lijk onderdeel ervan, dat de an dere delen aanspreekt en pro beert te benvloeden. Wie die pre tentie heeft, moet ook het gehéél ter harte gaan. En dat geheel houdt dan niet op bij de eigen sy node. Het speelt ook mee in de re laties naar buiten. I Zesde Vancouver wordt de zesde algeme ne vergadering van de - in 1948 in Amsterdam opgerichte - We reldraad van Kerken. De vorige assemblees, na Amsterdam, wa ren in Evanston (1954), New Del hi (1961), Uppsala (1968) en Nai robi (1975). In Nairobi waren 152 kerken uit de Derde Wereld lid van de raad, tegen nog maar 30 in Amsterdam. De Wereldraad ver enigt op dit ogenblik ruim 300 lid-kerken. Het thema van de assemblee in Vancouver is: 'Jezus Christus het leven van de wereld'. De nadere uitwerking van dit the ma heeft de gereformeerde pro fessor D. C. Mulder van de Vrije Universiteit juist bezorgd ge maakt over een te beperkte plaats in Vancouver voor het ge sprek met niet-christenen. Mul der is voorzitter van de afdeling van de Wereldraad die het ge sprek met andersgelovigen en andersdenkenden moet bevorde- "Het moet toch mogelijk zijn om samen met hen te spreken over gemeenschappelijke zorgen", schreef hij onlangs in het Cen traal Weekblad van de Gerefor meerde Kerken. "En over wegen en middelen om sómen de be dreigingen van ons aller leven op te heffen, althans te verminde ren". Hieruit spreekt wel een heel ande re bezorgdheid dan waarvan zyn verontruste medegelovige Dub beldam blijk geeft. Leiderdorp Ouderling Dubbeldam heeft nog een tweede grief aan Meijers' adres De Leidse 'bondspredikant' is na melijk onlangs voorgegaan in een dienst in een Leiderdorpse 'synodaal-gereformeerde' kerk. "Door die keuze heeft hy zich duidelijk opgesteld tegenover de Dolerende Gereformeerde Kerk van Leiden, die verscheidene le den uit Leiderdorp heeft", meent Dubbeldam, die vroeger vnjge maakt-gereformeerd is geweest. "Hoe gaarne zouden wij één wil len zijn. Wij zoeken ook in Lei den naar alternatieven, maar we kunnen ze zó nooit vinden". Verontrusting belemmert soms het zicht op wat er werkelijk aan de hand is Zo verzuimt Dubbeldam te vermelden, dat dr. Meijers in Leiderdorp een gewone her vormde 'vacaturebeurt' vervul de. Dat dit in de gereformeerde Hoofdstraatkerk gebeurde, is een logisch gevolg van de kerke lijke ontwikkeling ter plaatse, waar in een proces van voort gaande samenwerking het on derscheid tussen specifiek her vormde en gereformeerde predi kanten. althans wat de kerkdien sten betreft, is weggevallen. In Leiderdorp zijn de reformatori sche kerken, soms met vallen en opstaan, al jaren 'samen op weg'. Een gastpredikant uit de omge ving, die aan de beurt is om in een vacatureperiode een dienst te leiden, kan.dit gegeven, juist als hij in de kerkelijke lijn wil handelen, niet negeren. *Verontrusten' die elkaar in 'nood- gemeenten' vinden zullen zeker hun redenen hebben om te zijn zoals ze zyn. Maar ze moeten de zaak niet omdraaien. Ze zyn het zélf die zich tegenover de plaat selijke kerk opstellen. En niet andersom. S. J DE GROOT Dr. Jan de Waard, vertaaladvi- seur voor Europa van de Wereld bond van Bijbelgenootschappen, kreeg van de Russisch-Orthodo- xe Kerk het verzoek, of de bond wil helpen by de taalkundige herziening van de Russische bij bel. De Algemene Kerkvoogdijraad van de Nederlandse Hervormde Kerk unl, dat de mogelijkheid van een 'open' lidmaatschap na der wordt onderzocht Zo'n lid maatschap houdt onder meer in, dat men onder bepaalde voor waarden lid kan worden uan de gemeente in een andere plaats dan waar men woont. Het lid maatschap is nu te sterk gebon den aan de eigen woonplaats, meent de kerkvoogdij raad. ter wijl de mensen veel mobieler zijn geworden. Hervormde Kerk: beroepen te Tholen en Ridderkerk G. Kunz Dordrecht, te Zwolle M. Verduin Kampen, te Nieuwe Pekela H. J. Lam Sommelsdyk; aangenomen naar Wierden A. van der Meer Lopik, de benoeming tot direc teur van het recreatiecentrum 'De Roggeberg' te Appelscha A. Pronk Purmerend. Gerefor meerde Kerken: aangenomen naar Jutryp-Hommerts-Woud send M. J. Kroon Papendrecht "Wij wensen u een goede reis door dit leven en een behouden thuis komst in het Vaderhuis". Slot van een stencil met wetenswaar digheden over de Dorpskerk te Katwijk aan den Rijn, door de kerkvoogdij aangeboden aan kerkbezichtigers). Karei Hoekendijk aan zijn schildering van 35 vierkante meter. Even leek hij helemaal terug tn zijn oude beroep: kunstachiU der. In het nieuwe 'stiltecen trum' van het christelijk con ferentie-oord 'De Bron' in Dalfsen beschildert zende ling-evangelist Karei Hoe kendijk (78) een wand met een rijkelijk sproeiende bron die overgaat in een regen boog. Een kleurrijke creatie, vol sym boliek en niet minder dan 35 vierkante meter groot. Zijn artistieke inspanning die al wekenlang duurt - wil niet zeggen, dat Hoekendijk met prediken is opgehouden. Over een paar maanden hoopt hij naar Nieuw-Zee- land te gaan, om zijn zen dingswerk in het Paci/tc-ge bied beter te kunnen doen. Het schilderen zal dan weer vrijetijdsbesteding voor hem zijn, éls hij daaraan toekomt. Verandering Dat is vroeger anders geweest. Voordat Karei Hoekendijk in de jaren 50 stichter en leider werd van de geestelijke bewe ging 'Stromen van Kracht', verdiende hij vele jaren zijn brood als beeldend kunste naar. In Indonesië was hij, toen dat nog tot het konink rijk der Nederlanden behoor de, hoofd van de visuele dienst van het ministerie van cultuur. In 1954 werd Hoekendijk naar hijzelf rotsvast gelooft - door de kracht Christus gene zen van een hartkwaal. Dat bracht een grote verandering m zijn leven teweeg. Hij be gon de boodschap van 'verge ving, verlossing en genezing' uit te dragen in binnen- en buitenland. Helemaal vreemd was het zen dingswerk hem niet. Karei Hoekendijk is zoon van de vroeger zo bekende vrij- evangelische predikant C. J. Hoekendijk. Zijn broer was de overledentheoloog pro fessor Hans Hoekendijk Ka reis zoon Ben is een bekend evangelist en de oudste zoon, Frans, heeft de leiding van het conferentiecentrum 'De Bron'. Daar legt vader Karei nu de laatste hand aan zijn reus achtige wandschildering. LEIDEN: Herv. Gem. Hoogl. kerk 10 ds. Pannekoek, 11.45 oecum. dienst; Marekerk 10 ds. v. Campen, Vlaardin- gen, 5 ds. v.d. Velden, Woerden; Maranathak. (L. Morsweg) 10 ds. Kra- Regenboog (Merenwijk) 9.30 pastoor v. Well, 11.15 pastoor v. Well en ds. v. Leeuwen; Bethlehemk.(Drirtstr.) 10 ds. De Mey; Bevrydingsk.(Montgomerystr.) 9 ds. Sterringa; Vredesk.(Burggravenl 10 dr. Lamping; Waalse kerk (Breestr.) 10.30 ds. Ribs. Acad. Ziekenhuis 9 rk. dienst, 10.15 prot. dienst. Diakonessenhuis 10.30 ds. Hemmes. Endegeest: zie Oegstgeest. Geref. Kerk: Zuiderk. (Lammen- schansw.) 10 ds. Koolstra; Petrak. (Surinamestr.) 10 ds. Horten- Oude Vest 10 ds. Rietveld, 7 ds. Horten- Maranathak.(L. Morsw.) zie herv. gem.; Bevrijdingsk.(Montgomerystr.) zie herv. gem.; bejaardenhuis Groenhoven 10 ds. Ver doom. Dolerende Geref. Kerk (Lokhorstk.): 8.30 hr. v. Drunen, 5 ds. J. v.d. Haagen. Geref. K. Vrijg. (Herengr.): 10 en 5 ds. W. G. de Vries. Chr. Geref. K. (Steenschuur): 9.30 en 5 ds. Den Hertog, ha. Geref. Gem. (N. Rijn): 10 en 4.30 ds. Boogaard. Geref. Gem. in Ned. (Bethl.kerk Driftstr.): 11.30 en 5.30. Evang.-Luth Gem. (Hoogl. Kerkgr.): 10.15 prof. dr. Boendermaker, Hilver- Remonstr.-Doopsgez. Gem. (Lokhorstk. Pieterskerkstr.): 10 prof. dr. Kuyper, O.geest. Baptistengem. (O. Rijn 3): 10 ds. Bos veld, ha. Evang. Christengem. (Middelstegr. 3): 10 br. Dikkes. Zendingswerk Middernachtsroep (Zoe- terw.singel 21): 5 hr. De Leeuw. Evangeliecentrum (Zijlsingel 2): zo. 10 en di. 8 hr. Zijlstra. Pinkstergem. (O. Vest 13): 10 evang. v.d. Bergh. Leger des Heils (Hooigr.): 10 en 7.30. Nieuw-Apost. Kerk (H. Rijnd. 24): 9.30 en 4. wo. 8. Zevendedagadventisten (Lokhorstk.): elke zat. 9.45 bijbelstudie, 10.45 predik dienst. Christian Science (Steensch. 6): 10.30. Kerk van J. Chr. v.d. Heiligen der L. Da gen (Brahmsl): 9.30, 10.30 en 11.20. Oud-Kath. K. (Zoeterw.singel): 10. Church of England: 5 nam. in oud-kath. kerk Zoeterw.singel. Rooms-Kath. K.: Haagweg zat. 7, zo. 9 en 10.45; Herensingel zat. 7, zo. 9.30 en 11; Rijndijk (Leiden-V.schoten) zat. 7, zo. 9.30 en 11.30; Steenschuur zat. 7, zo. 8 30, 10. 11.30, 6 en 7 (lof); Boshuizerkade zat. 7, zo. 9.30 en 11; Lammenschans weg zat. 7, zo. 9,10.30 en Haarl.straat zat. 7, zo. 9.30, 10.45 en 12.15; H. Rijndijk (zie Zoeterwoude). ABBENES: Herv. Gem. 9.30 dienst. AARLANDERVEEN: Herv. Gem. 10 ds. Oostenbrug, Ridderkerk, 7 kand. De Boo, Koudekerk. Geref. K.: zie herv. gemeente. Chr. Geref. K.: 9.30 dienst, 7 ds. De Graaf 's Gravenzande. Rk Kerk: zat. 7, zo. 10.30. ALPHEN AAN DEN RIJN: Herv. Gem. Adventskerk 9.30 ds. De Jonge, 6.30 ds. Kooien, IJsselstein; Kruiskerk 9.30 ds. Bogers; Opst.kerk 9 ds. v.d. Heiden, 6.30 ds. Verdoom, Wadd.veen; G. Herder kerk 10 ds. Mulder, ha, 6.30 ds. Verheul, ha; De Bron 9 en 10.30 ds. Verheul, ha, 6.30 ds. Mulder, ha; Ashram (Marsdiep) 10.30 ds. v.d. Heiden, ha; Driehoome 7 interk. dienst; Albanianae (Diamantstr.) 10 ds. Moll, ha; Sionskerk (Planetens.) 9.30 en 6.30 ds. Ouwendijk; 'Onderweg' (Lijsterl.) 10 ds. Oort. Geref. K Mar.kerk 9.30 ds. Vree. 6.30 ds. Femhout; Salv.kerk 9.30 ds. Fern- hout, 6.30 zie Opst.kerk. Zie ook herv. gemeente. Geref. K. Vryg.(Rijnstroom): 9.30 en 5 ds. Zemel. Ned. Geref. K. (school Willemstr.): 9.30 en 4.30 ds. Waagmeester. Chr. Geref. K.: 9.30 en 4.30. Oud-Geref. Gem. (Hooftstr. 240): 9.30 en 4. Bapt.gem. (Molenwerfstr. 1): 10 en 6.30 ds. Koekkoek. Bapt.gem. Noord (school Kalkovenw. 62): 10 hr. Vork. Volle-evang gem. (techn. school Bos- parkweg): 10 hr. De Jong. Pinkstergem. (school Batenstein 16): 10. Leger des H. (Com. de Vlamingstr.): 10 en 6.30. Rk Kerk: Bonifaciusk. zat. 7, zo. 9.45 en 11.30; Piusk. zat. 7, zo. 9 en 10.30; De Bron zat. 7. zo. 9.30 en 11. BENTHUIZEN: Herv. Gem. 9.30 ds. Exalto, 6 ds. v.d. Plas, Bergambacht. Geref. Gem. 9.30 en 6 ds. Vogelaar. BODEGRAVEN: Herv. Gem. Dorps kerk 9.30 ds. Roelofsen, Zeist, 6.30 ds. Richter; Salv.kerk 9.30 ds. Richter, 6.30 ds. v. Vreeswijk, Zetten-Andelst; Bethl.kerk 9.30 kand. Schreuders, Groe- nekan, 6.30 ds. De Vreugd, A.foort. Geref. K.: 8.30 ds. v.d. Berg, 6.30 ds. El- derman. Geref. K. Vrijg.: 9.30 en 4.30 ds. Kool- BOSKOOP: Herv. Gem. Dorpskerk 9.30 ds. Vlasblom, 6.30 dr. Haitsma, gez. jeugddienst m geref. kerk; De Stek 9.30 ds. Elderman, Bodegraven. Geref. K.: 9.30 ds. v. Dalfsen, R.dam, zie ook herv. gemeente. Chr. Geref. K.: 9.30 en 5 ds. v. Lange vel de. Rk Kerk: zat. 5.30 (De Stek) en 7, zo. 9.30 en 11. HAZERSWOUDE: Herv. Gem. 9.30 ds. De Graaf, 6.30 ds. Koelewyn. Geref. K.: 9.30 ds. Damsma, Rijnsburg, 5 ds. Vree, Alphen. Rk Kerk: dorp zat. 7, zo. 9.30 en 11.30; Anker zat 7. zo. 8.45 en 11.15; Rijndijk zo. 10. HILLEGOM: Herv. Gem. 10.15 ds. v.d. Wal, 7 ds. Krispijn. Geref. K.: zie herv. gem. Chr. Geref. K.: 10 en 7 ds. Biesma. Rk Kerk. Mart. zat 7, zo. 8.30, 10 en 11.30; Jozefk. zat. 7, zo. 10 en 11.30. HOOG MADE: Herv. Gem. 10 ds. v.d. Hoek. Rk Kerk: zat. 7, zo. 10. DE KAAG: Herv. Gem. 9.30 ds. Kolk- man. gezinsdienst. Rk Kerk: zat 7, zo. 10. KATWIJK AAN DEN RIJN: Herv. Gem. Dorpsk. 9.30 ds. Aarents, 6 ds. Ge braad; Ontm.kerk 10 ds. Gebraad, 6.30 ds. Aar ents. Ver. ter voorbereiding van een herv. deelgemeente 'De Rank' te Katwijk (au la P. Groen-college): zie Katwijk aan Zee (bij geen vermelding geen dienst). Geref. K.: 9.30 ds. Kersten, 6.30 ds. Kos- Vliegkamp: 10.30 ds. v. Melle. Rk Kerk: zat. 7. zo. 9.30 en 11.30. KATWIJK AAN ZEE: Herv. Gem. N. Kerk 10 ds. v. Sliedregt, 6 ds. Drieber gen; O. Kerk 8.30 ds. Schuurman, 10 ds. Schuurman, 6 ds. Visser; Ichthusk. 10 prof. dr. v.d. Beek, Valken burg, 5 ds. Guyt, Hei- en Boeicop; Pnièlk. 9.30 ds. Visser, 6 ds. Schuur- Gr. v. Pr.school 10 hr. Bakker; Overduin 2.15 ds. Baas, De Hoeksteen 10 dovendienst, hr. v.d. Bos. Ver. ter voorbereiding van een herv. deelgemeente 'De Rank' te Katwijk (au la P. Groen-college): 9.30 dr. Jansen, Heemstede. Geref. K.: Vr.kerk 9.30 ds. Vrolijk, 5 ds. Kersten; Triumfatork. 9.30 ds. Koster, 5 ds. Vro lijk. Geref K. Vrijg.: 10.15 en 3 30 ds. Grttz. Ned. Geref. K.: 8.45 ds. Janse, 7 ds. De Lange. Chr. Geref. K.: 10 en 5 ds. Slagboom. Vrije Chr. Geref. Gem. (Unizaal): 10 en 5 ds. v.d. Belt Geref. Gem. (Remisestr.): 10 en 5. Volle-evang.gem. (Voorstr. 100): 9.45. KOUDEKERK AAN DEN RIJN: Herv. Gem. 10 prof. dr. Berkhof, Leiden, 7 ds. Attema-Roosjen, L.dorp. Geref. K.: 10 ds. Swierts, Maassluis, 7 zie herv. gem. LEIDERDORP: Herv. Gem. en Geref. K. Dorpsk. 10 ds. Stegeman, 6.30 ds. Westera; Hoofdstr. 10 ds. v.d. Born; Scheppingsk. 9 en 10.30 ds. Westera. Elis.ziekenhuis 10 rector Vijftigschild. Bapt.gem. (wykgeb. Zylkw.): 10 hr. De Vries, ha. Rk Kerk: zat. 7, zo. 9.10.15 en 12. LEIMUIDEN: Herv Gem. 9 30 dr. Maarsingh, Amersfoort. 7 zie geref. kerk. Geref. K.: 9.30 ds. Los, 7 oecum. dienst pastoor Harding en ds. Los Camping 'De Drecht': 10.30 hr. Dolfing, Alphen. Rk Kerk zat 7, zo. 7.30. 9.30 en 11.15. L1SSE: Herv. Gem. Dorpskerk 10.30 ds. 't Hooft. Pauluskerk 9 en 7 ds. 't Hoort Geref. K.: 10 en 7 ds. Boswyk. Geref. K. Vryg.: 8.45 en 4.30 ds. De Put- Ned. Geref K. (Salvatori): 9 ds. Schuur man, 5 leesdienst. Chr. Geref. K.: 10 en 7 ds. v. Dijken. Geref. Gem.: 10 en 4 ds. Hakkenberg. Rk Kerk: Agathakerk zat. 7, zo. 10 en 11.30; Poelpolder zat. 7, zo. 9 en 11.30; Mariakerk zat. 7, zo. 8.30, 10 en 11.45; Engelbew. zat 7, zo. 8, 9.30, 11 en 5.45. NIEUWKOOP: Herv. Gem. 9.30 ds. Ha- nemaayer, 6.30 ds. v. Doorn, beiden Al phen. Geref. K.: 9.30 hr. Jimmink, A.dam. Chr. Geref K.: 9.30 en 4.30. Remonstr. Gem.: 10 ds. Elders-Mayer. Rk Kerk: zat. 7, zo. 9 en 10.45. NIEUWVEEN: Herv. Gem. 9.30 kand. v. Harten, Noorden, 6.30 ds. Teygeler, Scheveningen. Geref. K.: 9.30 hr. Schreuder, Tienho ven, 7 ds. Broer, Ter Aar. Rk Kerk: zat 7, zo. 9 en 11. NIEUW-VENNEP: Herv. Gem. 9.30 ds. De Gelder, Lisse, 7 ds. Goverts. Chr. Geref. K.: 9.30 en 3 ds. Visser. Rk Kerk: zat 7, zo. 10. NOORDEN: Herv. Gem. 9.30 kand. Lammers, Scherpenzeel, 7 dr. Zwanen burg, Ede Geref. K.OW. Verlaat): 9 30 hr. v.d. Steen. Baarn, 7 ds. Hanenburg, Voorburg. Rk Kerk: zat 7.30, zo. 9 en 10.30. NOORD WIJK: Herv. Gem. Voorstr- .(Binnen) 10 ds. v.d. Lee, 5 ds. D. v. Vliet 7 hr. Stam, Etten-Leur. gez. dienst; Hoofdstr (Zee) 10 ds Keuning, geref. Buurtkerk 7 ds. v.d. Lee, De Rank (Golfbaan) 10 ds. Verweb us. Geref. K.: Hoofdstr. (Zee) 10 ds. Koren- hoff, 7 ds. v.d. Lee; Vinkenl. (Binnen) 9.30 ds. Elgersma; Stichtingskerk 11 hr. Stam; Sole Mio 9 hr Stam Zie ook herv. gem. Rk Kerk: Zee zat 7, zo 9.30 en 11; Binnen zat 7, zo. 8, 10 en 11.30. NOORDWIJKERHOUT Dorpsk. 10 ds. Kalkman; De Zilk 10 ds. v. t Hof. Rk Kerk: Victork. zat 7. zo. 9.30 en 11; Jozefk. zat 7, zo. 8.30 en 10. OEGSTGEEST Herv. Gem. Groene of Will.kerk 11 ds. mr. v. Leeuwen, Lo- chem; Pauluskerk 9.30 ds. Ter Linden, ha; Gemeentecentrum (Lytw.) 10.30 ds. Kooman, ha. 7 ds. Ter Linden, ha. Geref. K.: 10 ds. Vegter, 7 zie herv. gem Geref. K. Vryg.: 10.30 ds. De Putter. 4.30 dienst Ned. Geref. K. (Gem.centrum) 8.45 ds. De Lange, 4 ds. Janse. Van Wijckerslooth: 4 ds. Visch, ha. Endegeest: 9.30 ds. Friederich. Volle-evangeliegem. (Gem.centrum) 4. Rk Kerk. WUl kerk zat 7. zo. 9 en 10.30. OUD-ADE: Rk Kerk zat 7, zo. 8.30 en 10.30. OUDE EN NIEUWE WETERING: Herv. Gem 9 30 ds. De Korte. Geref. K.: 9.30 ds. Jaspers Focks, 6.30 ds. Verschoor, Aalsmeer. Rk Kerk: zat 7. zo. 8, 9 30 en 11.30. ROELOFARENDSVEEN Rk Kerk Mar. Pres. zat 7. zo. 8. 9.30 en 11; Petrus-B. zat. 7. zo. 9 30 en 11.30. RIJNSATERWOUDE. Herv Gem 9.30 ds. De Vree, Leimuiden, 7 ds. Brons geest. Chr. Geref. K.: 9.30 dienst, 2.15 ds. v. Sorge. RIJNSBURG: Herv. Gem. Laurentius- kerk 9.30 ds. v.d. Berg, Den Haag. be vestiging ds. Smaling. 5 ds. Smaling, in trede; Bethelkerk 9 30 ds Hagen. Zwolle Geref. K.: Petrak. 9.30 en 5 ds. Riemers- ma, Nieuw-Loosdrecht Imm.kerk 9 en 10.30 ds. Baayen, 5 ds. Damsma; Mar.kerk 9.30 prof mr. Reugebrink, Leiderdorp, 5 ds. Baayen. Camping 'Koningshof 10 hr. Post. Chr. Geref. K.: 9.30 en 5 ds v Sorge. Evang. Christengem. (aula mavo): 10 ds. Gravendeel Rk Kerk zat 7. zo. 10.30. RIJPWETERING: Rk Kerk zat 7. zo. 7.30. 9 en 10.30. SASSENHEIM Herv. Gem 9 en 10 30 ds. v. Niel. Rynsburg. 7 ds. Keuning. Noord wijk. Geref. K. 9.30 ds. Baas, 7 zie herv gem. Chr Geref K 10 en 5 ds v. Dyk. Bosch Rk Kerk zat 7. zo 9.30 en 11. TER AAR Herv Gem 9 30 ds. Streef- land. Nykerk. 6.30 ds. Klein Kranen burg. Geref K. 9.30 ds. Broer, 6 30 ds. v. Rk Kerk Aardam zo. 9 en 12. kerk Langeraar zat 7, zo. 8 30, 9.30 en 11.30. VALKENBURG: Herv Gem. 10 dr Vlym. Leiden. 3 ds. Vermeulen, met ge handicapten. Geref. K.: 9.30 da. Vermeulen, 6.30 da. Heule. Wassenaar. Vliegkamp: 10.30 ds. v. Melle. Geref. K. Vrijg.: 9.30 leesd.. 2.30 ds. Wil schut VOORHOUT: Herv. Gem. 10 ds. v.d. WerfT. ha. Rk Kerk: zat 7, zo. 9. 10 30 en 11.45. VOORSCHOTEN: Herv. Gem. Dorps kerk 10 ds. Baas. Katwyk, 7 da. v.d. Schoot; De Ontmoeting (Noordhofland) 9.30 ds. v.d. Schoot; Hulp en Heil (Schakenbosch) 10 ds. Lentz. Geref. K.: 9 30 ds De Zwart Geref. K. Vryg.: 10 en 5 ds Blokland. Rk Kerk: Laur.kerk zat 7. zo. 10 en 11.30; M. Godskerk zat 7, zo. 10.30. WADDINXVE1N: Herv. Gem Bethelk 10.15 ds. Roet man, 6.30 ds Maasland. 8.45 ds. Roetman. 5 ds. Veldhuizen, Al- blasserdam, Hoeksteen 9.30 ds. Maasland, 6.30 hr. Burger; Imm kerk 9.30 hr. Yska. Den Haag. 7 ds. v. Ginkel. Den Haag Geref Kerk: Kruisk. 9 ds. v.d. Berg. 5 ds. Bruyn, Gouda. Ontm.kerk 10.15 da. v.d. Berg Rk Kerk: Victork. 10; Ontm.kerk 8.30 en 11.45. WARMOND: Herv. Gem. 10 ds. v Ach- Rk Kerk zat 7, zo. 8.30.10 en 11 ja WASSENAAR Herv Gem Dorpsk 10 ds. Steenstra, 4.30 ds Wolter». 7 ds v Waas bergen. Kievietk 10 ds. v. Bruggen, Messiask 10 ds v. Waas bergen. Dorpscentrum 9.30 ds. Wolter» Geref. K.: Zyliaan 10 en 7 ds. Wamink. Apeldoorn, Zuid (Bloemcamplaan) 10 prof. dr. Ver- kuyl. Adam. Ned. Prot Bond (Kerkdam) 1030 ds. Westerouen van Meeleren. Berg en Dal WOUBRUGGE Herv Gem 9 30 da. Koelewyn. 6 30 ds De Graaf Geref. K 9.30 ds Herlaar. Heemstede. 6.30 mevr. v.d. Meeberg. Zw.dam. jeugddienst Rk Kerk: zat 7, zo. 10. ZEVENHOVEN Herv Gem 9 30 en 7 ds Kielder. ha Geref. K.: 9 30ds. v. Leeuwen. 7 hr. Hor dijk. Breukelen Rk Kerk: zat 7. zo. 9 en 10.45. ZOETERWOUDE. Herv. Gem 10 ds. Wolthaus. Rk Kerk St Jan zo 9 30 en 11; Chr. Dienaark. zat 7, zo 10. H. Ryndyk zat 7, zo 9.30 en 11. ZWAMMERDAM Herv Gem 9 30 hr. Stam. Nieuwkoop. 6.30 ds. Hanemaaij- Geref K 10 en 6.30 ds. vd. Berg. Bode graven. ha.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11