Boeren en raadsleden oneens over polderweg "PW luistert beter dan het CDA" C Kermis in Zoeterwoude eidse agenda 3- Alleen Straver steunt ruilverkavelingscommissie Fractie Warmondse WD bezig aan laatste maanden Burgerlijke stand ZOETERWOUDE - Een meerderheid van de Zoe- terwoudse gemeenteraad lijkt niet akkoord te gaan met het plan om de weg die het ruilverkavelings- gebied Rijnstreek bereik baar moet maken, aan te leggen op het Rijnsbur- gerpad. Het oude plan, aanleg langs de Meerbur gerwatering, heeft (poli tiek gezien) meer kans op slagen. Dit tegen de zin van de Plaatselijke Ruil- verkavelings Commissie (PCR). Ondanks de tegen stellingen in deze wordt gehoopt dat de weg toch snel gerealiseerd kan wor den. Dit zijn de belangrijkste conclusies uit de gecombineerde vergade ring van de commissies finan ciën, openbare werken en alge mene zaken, die gisteravond werd gehouden. Behalve com missielid Straver (PZ) kreeg de PCR geen andere leden achter haar plan om de weg bij de zuidelijke bocht van de Miening aan te leggen. De PCR wil daar, op het pad van de familie Rijns- burg de ontsluitingsweg realise ren. Dit betekent dat een groot stuk van het water aldaar ge dempt moet worden. Juist deze demping, die de natuur ernstig zal aantasten, gaat de Zoeter- woudse raadsleden te ver en zij pleiten dan ook terugkeer naar het plan uit 1976. De weg een stuk noordelijker aanleggen, langs de Meerburgerwatering. De PCR heeft echter grote beden kingen bij deze 'terugkeer'. Alle voorbereidingsplannen kunnen namelijk de prullenbak in en de Stad en rand VRIJDDAG 2 JULI 1982 kosten zijn voor niets gemaakt. Daarnaast zouden de boeren in het gebied nog langer op de weg moeten wachten. Voorzitter Ten Heuvelhof (in het dagelijks leven burgemeester van Hazerswoude) van de PCR trok gisteravond dan ook fel van leer tegen de gemeen telijk nota waarin het 'terugkeer- voorstel' werd gedaan. "Dit voor stel is geen antwoord op onze brief. Wij willen doodgewoon een antwoord waarmee we aan het werk kunnen of tegen in be roep kunnen gaan. Maar we pas sen ervoor ons nog langer door dit gemeentebestuur te laten af schrikken". Uitstel Het voornaamste verwijt van de PCR aan het adres van de ge meente, betrof de onethische handelwijze. "De verplichtingen die in het verleden zijn aange gaan dienen gerespecteerd te worden. In een normaal bestuur met een normale ethiek behoren afspraken nagekomen te wor den", zei Ten Heuvelhof dan ook in ongezouten taal. Hij doelde met deze woorden op het groene licht dat de gemeente in 1977 gaf om de plannen te maken voor de weg op het Rijnsburgerpad. Nu de plannen klaar liggen om uit gevoerd te worden, komt de ge meente met een aantal bezwaren. Het verweer van burgemeester Houdijk komt erop neer dat Zoe- terwoude toentertijd nog niet wist hoe de technische uitvoe ring zou worden. De gemeente dacht dat het pad van Rijnsbur ger alleen maar verhard hoefde te worden. Nu bekend is dat er een fraai deel van het landschap aan opgeofferd moet worden, krabbelt de gemeente terug. Als eenling stond fractieleider Straver van PZ 'vierkant' achter het voorstel van de ruilverkave lingscommissie. "Het is in het belang van de agrariërs dat er zo snel mogelijk een insteekweg komt. Wanneer we weer een an dere plaats kiezen kunnen we wel weer drie tot vijf jaar wach ten. Misschien zijn de betrokke nen dan al lang gepensioneerd. Ik gedoog geen langer uitstel", aldus Straver. Hij verweet verder de gemeente dat er in de tijd tus sen 1977 (de start van de uitwer king van de plannen) en 1981 (de vergunning voor de aanleg wordt aangevraagd) niet is génfor- meerd welke kant het met de weg opging, zodat nog tijdig aan de rem getrokken kon worden. "Als het huidige plan verworpen wordt geeft het Zoeterwoudse gemeentebestuur zichzelf het brevet van onvermogen", zei de PZ-man. De liberaal Kremer kon een heel eind met de kritiek van Straver meegaan. "De agrariërs mogen van alle vertragingen niet de du pe worden. Dan maar geen schoonheidsprijs voor het land schap. Destijds is aan de ruilver kavelingscommissie kenbaar ge maakt dat ze aan de slag konden op het tracé Rijnsburger. Toen hadden B en W wakker moeten worden en kritische kantteke ningen moeten maken". Kremer wilde echter wel een andere aan sluiting op de Noordbuurtseweg, omdat de aantasting van het boe zemwater voorkomen moest worden. Voorbehoud Het CDA was zeer eensgezind. Alle aanwezige christen-democraten wilden eerst verder met de PCR praten over een alternatief. Van der Geest sprak van een "moei lijk te verteren zaak". "Deze raad zit met een kwalijke erfenis. Ik betreur het dat er straks een ge drocht van dat water overblijft. Een ander tracé is technisch minstens zo goed uitvoerbaar. Met een positieve opstelling van de betrokkenen moet de zaak snel rond kunnen komen". Zijn partijgenoot Minekus kon zich wel inleven in de situatie dat nu teruggekomen wordt op een eer der gegeven toestemming. "Het is voor mij goed denkbaar dat onder voorbehoud voor een plan gekozen wordt, waarop je later terugkomt. Daar is dat voorbe houd tenslotte voor. Nu moeten we ons echter wel uitspreken en verantwoordelijkheid dragen". Wat betreft de financiële conse quenties van het 'nieuwe' oude plan, waren Van der Geest (CDA) en Kolff-Haantjes (PZ) van me ning dat de totale kosten wel eens lager konden uitvallen dan voor het plan Rijnsburgerpad. Mocht de raad geen toestem ming geven om de weg op het Rijnsburgerpad aan te leggen, dan is de kans groot dat de PCR in beroep gaat. Dat kan een tijd rovende kwestie worden, terwijl iedereen overtuigd is van het feit dat de weg snel moet worden aangelegd. Het nieuwe overleg tussen Ten Heuvelhof c.s. en B en W zullen dan ook van beide partijen concessies vragen. Voor zitter Ten Heuvelhof deelde des gevraagd mee dat "de PCR wei- WARMOND - Alle drie kijken ze met voldoening terug op de afgelopen raadsperiode, de Warmondse WD-raadsle- den Bonjer, Corijn en Van Cleef. Al blijft Corijn War mondse raadsvergaderingen "een bijzondere manier van met elkaar praten" vinden. Bonjer heeft ook zijn beden kingen: "Ik ben van mening dat tijdens raadszittingen goede argumenten onvoldoende doordringen door een van tevoren ingenomen stellingname". En mevrouw Van Cleef vult hem aan: "Of vanwege tactische redenen". Aan het eind van het gesprek komt het hoge woord er toch uit: de scheidende driekoppige WD-fractie heeft de indruk dat ze de afgelopen raadsperiode menigmaal in een buitenspelpositie is gemanoeuvreerd. De WD is ervan overtuigd dat het feit dat ze nimmer een wethou derszetel heeft mogen bezetten hieraan debet is. Een af scheidsinterview. Over Progressief Warmond zegt Corijn: "PW is een jonge, sterk ideologische partijIk vind dat PW over het algemeen beter naar ons heeft geluisterd dan het CDA. Jammer is alleen dat bij PW onhaalbare ideologieën toch altijd als een paal boven water zijn blijven staan". Bonjer: "De standpunten van PW zijn altijd voorspelbaar. PW is erg princi pieel. Je weet wat je aan die par tij hebt. Ik heb haar standpunten lang niet altijd gedeeld maar wel gerespecteerd". Het CDA komt er heel wat minder goed van af. Van Cleef: "Ik vind het opvallend dat het CDA altijd met eensluidende standpunten naar voren treedt over welk on derwerp dan ook. Er wordt altijd eerst gekeken naar wat wethou der Van Schagen en fractieleider Heyl willen en de rest van de fractie volgt dan uiterst gedwee. Boi\jer grijpt voor zijn beoorde ling "naar een toepasselijk ci taat" van een columnist uit een landelijk avondblad: "Zouden die duikboten voor Taiwan net zo wendbaar zijn als het CDA?". "Dat is leuk voor de slimme le zers van uw krant", voegt hij er aan toe. Het besluit van de drie liberalen af stand te doen van hun functie als Warmonds raadslid heeft overi gens niets te maken met die bui tenspelpositie. Fractieleider Bonjer: "Aan het begin van deze periode heb ik al gezegd: "Voor deze keer doe ik het maar na mijn vijfenzestigste zet ik er een punt achter". Vorige maand be reikte Bonjer die leeftijd en hij is dan ook al "hardnekkig bezig zich terug te trekken uit tal van bestuursfuncties". Corijn vertelt dat zijn werk op één der ministe ries in Den Haag steeds moeilij ker combineerbaar werd met zijn raadsarbeid en zijn gezinsleven. "Het ene begon onder het andere te lijden. Daarbij komt dat mijn politieke belangstelling veel meer landelijk is gericht". Cleef wijst op haar "gezinsuitbrei ding". "Ik heb nu een druk gezin gekregen en dat kan niet goed draaien als mijn man en ik het allebei te druk hebben". Een ar gument dat aan zeggingskracht wint doordat op dat moment een verdieping hoger het kleinste van Cleefje luidruchtig van zijn aanwezigheid blijk geeft. Bonjer, Van Cleef en Corijn (v.in.r.): "Het is niet zo moeilijk om gelijk te hebben, maar juist o Voorbeeldig Desgevraagd geeft het drietal zijn visie op het functioneren van de Warmondse gemeenteraad in het Corijn komt vervi algemeen en die op de overige er in vertegenwoordigde partijen in het bijzonder. Bonjer: "Van wat ik opvang uit andere gemeenten, zoals Leiden en Sassenheim, durf ik te stellen dat de War mondse raad goed, zelfs voor beeldig functioneert". Van Cleef en Coriin knikken instemmend. de proppen met waaruit moet blijken dat goede WD-argumenten dikwijls niet de aanhang hebben gekregen die ze verdienden, alleen omdat ze van de WD afkomstig waren. "De WD heeft indertijd gepleit voor de aanleg van een parallel weg aan de Oranje Nassaulaan om zodoende de verkeersdruk van Lommerlust (een woonwijk in aanbouw, red.) en van de an dere wijken niet alleen op de schouders van de Oranje Nassau laan te laten neerkomen. Dat zou immers een onredelijke verde ling van de verkeerslasten zijn. Veilig Verkeer Nederland en an dere deskundigen deelden ons standpunt van ganser harte. Er bestaan sterke aanwijzingen dat B en W van tevoren zijn geïn strueerd niet in te gaan op de WD-plannen. Die parallelweg is er dan ook nooit gekomen". "Het is niet zo moeilijk om gelijk te hebben maar juist om het te krij gen", verzucht Bonjer. Bonjer weet nog een voorbeeld: "Aan het begin van deze raad speriode bestond voor ons de mogelijkheid een wethoudersze tel te bezetten. Dat ging niet door, maar we hebben toen toe gezegd bij een nieuwe gelegen heid een wethouder te zullen le veren. Die mogelijkheid deed zich weer voor in de periode dat burgemeester De Vreeze opstap te en Van Schagen loco-burge meester werd". Corijn neemt het even over: "Er zou toen in af wachting van een opvolger van De Vreeze een derde wethouder komen maar men heeft toen nooit gebruik willen maken van ons aanbod. Men was gewoon weg als de dood dat ook de WD eens een kijkje kon nemen ach ter de schermen van de bestuur lijke keuken van Warmond. Co rijn vervolgt: "Onze ervaring is dat een partij zonder wethou derszetel in een nadelige positie verkeert. Het enige dat we altijd hebben gehad om erachter te ko men wat zich nu precies afspeel de in de kamer van B en W zijn de notulen van hun vergaderin gen maar die zijn zodra we ze binnen krijgen al weer verou derd en bovendien erg beknopt. Met termen als 'conform beslo ten' kun je natuurlijk weinig be ginnen". Van Cleef, Bonjer en Corijn beken nen zich nooit als oppositievoer ders te hebben beschouwd. Bon jer: "Alles wat goed is voor War mond is goed voor de WD. Niet voor niets zijn wij heel vaak te gen de landelijke WD-politiek ingegaan. We hebben door de an deren een beetje die oppositierol Op het antwoord van de vraag naar het waarom hiervan heeft Corijn slechts twee woorden nodig: "Uit angst", zegt hij vastbeslo ten. Het in politiek Warmond zo dikwijls genoemde Boi\jer-effect is volgens de persoon in kwestie daarvan een goed bewijs. "Die term hebben wij niet zelf uitge vonden", grapt hij. Ook Warmonds meest besproken onderwerp, Koudenhoorn en de brug er naar toe, komt aan bod. Na de voordracht door onderge tekende van enkele kritische uit latingen van CDA-er Van Leeu wen in deze krant over het libera le pleidooi voor een pontverbin ding naar het roemruchte eiland ("Hoe is het mogelijk dat de WD weer begint te zeuren over een pont", aldus Van Leeuwen) zegt Corijn: "Er wordt blijkbaar niet alleen slecht geluisterd maar ook slecht begrepen". Moeite Bonjer: "De WD heeft zich allang neergelegd bij de raadsuitspraak dat die brug er moet komen. Al blijven we er moeite mee heb ben. Ons bezwaar ertegen was dat door die brug de gemeente haven veel functies zou verliezen namelijk als aanvoerplaats van zand en grind en als opslag plaats. Bovendien vormt een brug een belemmering voor de plezier- en de professionele vaart. Dat een brug ook 's avonds toegang zou bieden aan Kouden hoorn zien we ook niet zo als een algemeen belang want daarmee haal je alleen maar narigheid op je hals". Van Cleef vult hem aan: "Met een brug heb je er veel min der de hand in wanneer en wie er op Koudenhoorn komen". Uit het verdere betoog van het drietal blijkt dat de pont die het voor ogen heeft een andere is dan die van destijds. Van Cleef: "Wat wij willen en waarvoor de nieuwe WD-fractie ook opkomt is een pont vóórdat die brug klaar is. Er is vrij eenvoudig en goedkoop aan te komen want de firma Schottel wil een pont leve ren tegen slechts de kostprijs". Bonjer: "Wat de bemanning er van betreft kan een beroep wor den gedaan op vrijwilligers. Zelf ben ik ook bereid een aantal za terdagen mensen over te zetten. De Vereniging voor het War monds Landschap kan mis schien zelfs Koudenhoorn-gid- sen leveren. In afwachting van de rond de brug lopende proce dures kan er makkelijk elk week einde een pont varen. De overige dagen kan zo'n pont dienst doen als ontsluiting van de Zwanbur- gerpolder voor de agrariërs al daar. Met een beetje goede wil kunnen de Warmonders nog de ze zomer van Koudenhoorn ge nieten". De scheidende liberalen zijn ervan overtuigd dat een voorlopige pontverbinding tot de mogelijk heden gaat behoren als de dis cussie erover uit de prestigesfeer wordt gehaald. Dat de andere partijen er geen heil in zien heeft volgens Van Cleef te maken met het feit dat het hier om een WD- idee gaat. "Men is bang voor ge zichtsverlies", besluit ze. WIM KOEVOET Auto slipt: been gebroken LEIDERDORP - Een 25-jarige man uit Woubrugge kwam gis ternacht om een uur op de afrit van de provinciale weg 5 ter hoogte van Leiderdorp tegen een boom tot stilstand. Zijn mede passagier, een 23-jarige man uit Badhoevendorp, raakte hierbij gewond. Met een gebroken been is hij overgebracht naar het AZL. De bestuurder van de auto ver klaarde in een slip te zijn geraakt en vervolgens de macht over het stuur te hebben verloren. Er was drank in het spel. ZOETERWOUDE - Het Oranjecomité Hoge Rijndijk heeft voor de ko mende dagen een kermis in Zoeterwoude georganiseerd. Vanmiddag om vier uur is de kermis bij de Eendekooi aan het Kooikerpad begon- De kermis duurt tot en met zondag. De kermis is vandaag en morgen geopend tot elf uur, zondag van twaalf tot zes uur. Naast de kermis zijn er ook nog andere activiteiten. Vanavond kan men boegsprietlopen over het water bij de Bernardusschool. De drumfanfa re "De Rijntamboers" zal het geheel omlijsten. Zondag is er een fietsdobbelrit die om half twee start bij de Eendekooi. Ook daar zal de drumfanfare spelen. In Zoeterwoude is verder zondag een ploegentijdrit, die door de KPJ wordt georganiseerd. Vanaf halfelfzaleromde minuut door de diverse ploegen gestart worden. De ploegen bestaan uit vijf renners, van wie in ieder geval drie in Zoeterwoude moeten wonen of lid moeten zijn van de KPJ. De tijdrit gaat over 42 kilometer. Driemaal moeten de ploegen een ronde van veertien kilometer afleggen. LEIDEN - Geboren: Bos. Martina Louise Maria, Noordman, Maria Johan na Cornelia. Gehuwd: Bensdorp, J.A. met van Bo- heemen, J.A.M. geb. Groeneweg. W.J., Van den Bosch geb. Winters. A A. (1890). Zoeterwoude Gehuwd B. Soumang met G.M.H. Volwater; P.J. van Alphen t J.M.G. Dofferhoff. Fractieleider Straver (PZ): "Als het huidige plan verworpen wordt, geeft het Zoeterwoudse gemeentebe stuur zichzelf een brevet van onver mogen". nig speelruimte heeft in het over leg". Houdt de gemeenteraad voet bij stuk en gaat zij akkoord met het oude plan Meerburger watering uit 1977, dan is het ge volg dat dezelfde bezwaren ko men als destijds. Ook dit heeft een tijdrovende bezwaarschrif tenprocedure tot gevolg. Het mag. duidelijk zijn: de tegenge stelde belangen, enerzijds de boeren die snel een weg willen (ze wachten al tien jaar) en ander zijds de gemeente (behoud land schappelijk karakter), staan een bevredigende oplossing voor beide partijen in de weg. Overleden: Van Velzen. G.P. (1920), On- Overleden A.P.M. Snijers (1931). Granaat OEGSTGEEST - In de Oegstgees- ter nieuwbouwwijk van Haas- wijk hebben bouwvakkers giste ren een brisant-granaat, afkom stig uit de Eerste wereldoorlog, blootgelegd. De Explosieve Op ruimingsdienst moest er van morgen aan te pas gekomen om het projectiel onschadelijk te maken. VRIJDAG Leiden - Huigpark, achter Stadsbouw- huis. De Nieuwe Scène speelt Moeder Courage en haar kinderen, 20.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film The Big Sleep' van Howard Hawks. 21.15 en 23.30 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, open soos. 22 uur, tel 149987. Caeciliastraat 18 - open-huisavond L.V.L., 21 uur, tel. 764236. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Zoeterwoude - Eendekooi, kennis, van 16-23 uur. ZATERDAG Leiden - Huigpark, achter Stadsbouw- huis. De Nieuwe Scène speelt Moeder Courage en haar kinderen, 20.15 uur. Café L'Esperance - Kaiserstraat, optre den de Leidse band Number Four, 22.30 Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond. 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, jongerencafé, tot on geveer 20 jaar. Vanaf 22 uur, disco. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67, 14-17 uur. LVC - Breestraat 66, open café, 14-17 Zoeterwoude - Eendekooi, kennis, 16-23 Leiderdorp - Koningin Julianaschool en de Ruigehoek, Kom van Aaiweg, rom melmarkt en Fancy Fair, 9-15 uur. ZONDAG Leiden - Huigpark, achter Stadsbouw- huis, De Nieuwe Scène speelt Moeder Courage en haar kinderen, 20.15 uur. Leidse Wergroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14-18 Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, maan dag 14.30 uur. Zoeterwoude Eendekooi, kermis, 12-18 Don Boscoschöol - ploegentijdrit KPJ, start 10.30 uur. MAANDAG Leiden - Huigpark, achter Stadsbouw- huis. De Nieuwe Scène speelt Moeder Courage en haar kinderen, 20.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film "Wilhelm Reich-Mysteries van het Organisme' van de joegoslaaf Dusan Makavejev, 20 en 22.15 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Vereniging Ouders van Drugsverslaaf den - Lange Mare 45. 20 uur, tel. 130547. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprijsverhoging NEE, dinsdag vn 10-11 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer- at 73, speelfilm; klachten r buitenlandse jongeren, Wyk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 24 uur: H. de Jong, Hei- vlinder 47. tel. 123752, spreekuur: 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 24 uur J. de Bniyne, Kernstraat 11, tel. 141225, spreekuur: 12 en 17 uur. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo uur: R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266, spreekuur: vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: A.A. van Rijn, Melis- setuin 5, tel. 210797, spreekuur: vlgs af spraak. Voor de praktijk van Groeneveld, v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: J.W. Stuyfzand, tel. 312512; spreekuur van 11-11.30 uur in de praktijk Arends horst. Leiderdorp - O. Du Ry van Beest Holle en R.W.M. van Velzen, yiaskamp 16, teL 891100; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - E.W.F. van Walchren, Oran jelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - za, B. Schotanus, Veurse- weg 20, tel. 2356; zo, A. Tromp, Leidse- weg 328, tel. 071-762159. Wassenaar - noord: J. Huls, tel. 13027; zuid: K. de Wit, tel. 12460. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vr 2 tot vr 9 juli door: Boehmer, Florijn 19, Leider dorp, tel. 894400; Beker, Lijtweg 4, DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijn- vlinder 36. tel. 146686. H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Rijn- en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616. TANDARTSEN De weekenddienst Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest wordt waargenomen door A.W. Vreeken, Kiekendiefhorst 16, lei den, tel. 213122, spreekuur om 13 uur. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teL 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Smqel 1,2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen tal. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabpzorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bi) automatische overschniving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t n v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 57.35 Per poet 79.70 Adjunct-hoofdredacteur: Ptv. AJg redactiechef Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn. Brussel, Londen. WMtiinflfcn, e»ii*. Rome, Madrid, Mexico on Weneo. Commentator Directie: G. Koopman Redactie stad randgemeenten lel. 071-144941 44941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2