Florijn rekent af met concurrentie Yvonne van Dorp3x goud Tönjann ijzersterk: ziekte... Laura Bosman 'n fractie sneller Spierenburg stelt damtitel veilig Ook adetiektitels Menno Swier en Erik UI rich Europees record voor Portugees Lopes Regen spelbreker voor Ajax Leiden DO/ST Sport MAANDAG 28 JUNI 1982 LEIDEN - De als vyfde ge plaatste Hans Tönjann is vol komen verdiend winnaar ge worden van de districtsten niskampioenschappen. De Leiderdorper werkte met uit zondering misschien van de eerste set in zijn kwartfinale- partij tegen Ivar de Jong een ijzersterk toernooi af. Bij de dames bleef Ingelise Drie huis opnieuw Jacquelien van Wijk de baas. In C behaalden Karin Roosendaal en Marcel van Paridon de hoofdprijzen. Hans Tör\jann speelde ieder duel dit toernooi uitermate fel en geconcentreerd. In de halve finale speelde hij tegen Herman van der Capellen ne gen vrijwel foutloze ope ningsgames. Het enige ant woord, dat Van der Capellen kon bedenken tegen de mes scherp tegen de lijn geplaat ste volleys en smashes was: "dit is een ziekte Hans, dit gaat over". Over ging het niet, maar wel kwam Van der Capellen bij 6-0, en 3-1 be ter in de wedstrijd. Na een re 99 genintermezzo op 4-2 sleep te hij zelfs een tie-break uit het vuur. Omdat hij toen bij de stand 4-1 in zijn voordeel zich meer op het spelen met het publiek dan met de te genstander concentreerde, kwam Tönjann ijzersterk te rug en won de tie-break met 7-5. In de andere halve finale ont moette Frans Grimbergen de favoriet Marinus Brooshooft. Brooshooft, die het vaak moeilijk heeft tegen Grim bergen, had nu ook geen ver weer tegen de secure drop shots en lobs van zijn oppo nent: 6—4, 6—4. In de eind strijd kon Frans Grimbergen niet voldoende concentratie opbrengen om het Tönjann echt lastig te maken. Hoewel beide spelers een aantal "toverballen" sloegen, werd de partij nimmer echt aan trekkelijk voor het publiek. Daarvoor speelde beide spe lers cok te wisselvallig. Na winst in de openingsset voor Torinjann, liet hij de tweede bij een 0-4 achterstand ver der lopen en kwam in de der de reeks na een 1-0 achter stand niet meer in de proble men: 6-4, 0-6, 6-2. Bij de vrouwen ging de eind strijd tussen Ingelise Drie huis en Jacquelien van Wijk. Driehuis won de eerste set met 6-4, waarna Jacquelien van Wijk een 0-3 voorsprong nam. Vervolgens liet zij goe de kansen op 0—4 onbenut en liet bij de stand 1-3 weer een LEIDEN - Na vier toernooien. De Mun- nik, TEAN, Lisse en de districtskam- pioenschappen, xiet de ranglijst van het match-circuit er als volgt uit: HEREN: 1, Herman v.d. Cappelen 58 pnt; 2, Hans Tónnjan 56; 3, Freek v.d. Cappelen 48; 4, Jos Koemans 46; 5, Ar nold v.d. Cappelen 28; 6, Bub van der Zee 22; 7, Frans Grimbergen 20; 8 Bob van Overbeeke 16. DAMES: 1. Ingrid Driehuis 32; 2, Jac queline van Wijk 28; 3, Hennie Fehling 20; 4, Mirjam de Groot, Marijke Guyt en Marijke Oudshoorn 16; 7, Annette v.d. Mey en Rosemarie Verdegaal 12. game lopen. Ingelise Drie huis profiteerde goed, en haalde vlot ook de tweede set binnen: 6-4. De finale in het herendubbel spel was uiteindelijk de meest aantrekkelijke partij van de finaledag. Herman van der Capellen en Bub van der Zee maken herhaaldelijk gebruik van de "Australische opstelling", delen elkaar dan in een voor de tegenstander onbegrijpelijk brabbeltaaltje mee, hoe er geswitched gaat worden. Ook tegen Frans Tönjann en Freek van der Ca pellen werkte dit concept uit stekend: 6-4, 3-6, 6-4. In C eindigde Marcel van Pari don als eerste. Hij was de eni ge van de favorieten, die zich staande hield. Zo werd de als eerste geplaatste Stefan Faas door Rob Lucas het toernooi uitgekegeld. In de finale klopte Van Paridon René van der Wilk. In de eerste set had de Unicummer nog alle moei te met het met lobs en drops- hots doorspekte spelletje van Van der Wilk. maar in de tweede set sloeg hij daar overtuigend doorheen: 7-6, 6-1. Bij de vrouwen in C namen Ka rin Roosendaal en Patricia Lafay het tegen elkaar op. Beide speelsters hadden zich overtuigend voor de finale geplaatst, Karin Roosendaal door Winneke den Otter met 6-2,6-0 te kloppen en Patri cia Lafay door Juliette Grim bergen met 6-3, 6-2 aan de kant te zetten. De finale ging twee sets gelijk op, in het be slissend gedeelte beschikte Karin Roosendaal over de langste adem: 4-6, 6-1,6-1. In D was de enkelspelfinale bij de mannen een kopie van die van de vorige week op TEAN. Ook nu was Mare Na- gelkerken sterker dan Mi chael Stals: 6-3, 5-7, 6-4. Bij de vrouwen ging de eerste prijs naar Trees van der Voort, die Willie den Hollan der in drie sets terugwees: 6-7, 6-4. 6-3. Overige uitslagen: DDB: Driehuis/ Meier - Velzel/Kaalen 6-0, 6-1; GDE: Van Wijk/H. van der Capellen - M. Guyt/I. de Jong 6-2, 3-6, 6-1 GDC: Van der Willige/Roodenburg - Volten/P. van Paridon 2-6, 6-3, 6-3; DDC: Bennink/Weare - Grim- bergen/Weyermans 6-1, 6-1; HDC: Bijleveld/Homan - Heemskerk/Van der Wilk 6-7, 6-1, 6-3; HEVet: J. de Groot A. Grimbergen 6—3, 6-0; DEVet: J. Drok - A. Snellen berg 7-6, 6-4. HDVet: Van der Gen/Wolters - Lacourt/Kallenberg 6-2, 6-3; DDD: Eymaal/Meerman - Hogervorst/De Ruyter 6-4, 6-3; HDD: Kip/Ponsioen - De Jong/De Jong 7-5, 4-6, 6-1. AMSTERDAM (ANP) - Honderd procent bedroeg de score voor de Leythe- sculler Ronald Florijn tij dens de nationale roei- kampioenschappen het afgelopen weekend op de Bosbaan. Reglementair mag een roeier daar voor drie nummers inschrij ven, Florijn deed dat en won ze alle drie op indruk wekkende wijze. Het begin van de hattrick vormde de onverwacht onbedreigde zege in de finale van de skif. Minder zwaar roeiend dan de afgelopen weken roeide de jonge Leidenaar ogenschijnlijk erg makkelijk van zijn grote concurrenten Göbel, Delhij en Rienks weg. Dit maal geen geforceerde openingsvijf- honderdmeter, maar een zeer zelfverzekerde start, gevolgd door een soepel baantempo. Geen van de tegenstanders had ook maar enig moment in de race de kans om wat terug te doen. Slechts enkele seconden boven het baanrecord stonden de klok ken stil. Vervolgens behaalde de pas 20-ja- rige Florijn de titel in de dubbel- vier zonder stuurman met als ploeggenoten zijn medefinalis ten in de skif. Als klap op de vuurpijl verbeterde de Leythe- roeier met zijn partner Nico Rienks uit Zwolle het baanre cord in de dubbeltwwe, daarbij de tegenstanders 20 seconden achter zich latend. Al met al een geweldige score voor het Leidse roeitalent, dat zich dankzij de medewerking van zijn school, ondanks een druk studiepro gramma, kennelijk goed had kunnen voorbereiden op de na tionale titelstrijd. Florijn rekende tevens af met het roeifabeltje, dat de winnaar van de skifhead nooit in hetzelfde jaar nationaal kampioen wordt. Wat Florijn bij de senioren alleen presteerde, presteerde zijn jon gere clubgenoten samen ook. Want ook bij de jongens kwamen de titels in de skif, dubbeltwee en dubbelvier bij Die Leythe te recht. De in Trier wonende Ne derlander en voor Die Leythe uitkomende Jürgen Nelis won de skif. Martijn Cohen en Tjark de Vries de dubbeltwee. Samen met Edward Hendriks van Rijn land werd de dubbelvier gewon nen. De lichte twee van Asopos- de Vliet kon in de finale van hun nummer niet in het juiste ritme komen en moest het makkelijk roeiende Gyas voor laten gaan. Wel een kampioenschap voor Bart de Bruyn en Frans van der Steen was er in de lichte acht. In com binatie met Laga en Thêta werd een overtuigende zege behaald. Slechts enkele meters duurde het boord-aanboordduel met Ne- reus/Orca, dat op de laatste me ters op het woelige water van de winderige Bosbaan net iets meer in huis had, dan de Leidse stu denten, die een schitterende, maar in roeikringen weinig aan sprekende tweede plaats bezet ten. In het stuurmanloze nummer was Njord in de voorwedstrijden uit geschakeld. Wel in de finale kwa men zeer verrassend Liesbeth van de Veld in de dames-skif en Peter Bongers/Douwe Atsma in de twee zonder stuurman. De skiffeuse van Die Leythe behaal de een vierde plaats. Atsma/Bon- gers moesten de strijd halverwe ge in derde positie opgeven door dat een van de beide roeiers niet geheel fit aan de wedstrijd was begonnen. Bij de dames dubbelt wee bereikte de ploeg van Njord door een ongelukkige loting de finale niet. Heieen Heckman en Wietske Fokkens zouden met hun tijd via een andere voorwed strijd de finale wel hebben be- JAN KLERKS Ronald Florijn scoorde een onvervalste hattrick op de Amsterdamse Bosbaan tijdens de nationale roeikam- pioenschappen. Het mdximum van drie titels was zijn deel. KATWIJK - Frans Spieren burg is met riante voor sprong Katwijks damkam- pioen geworden in de eerste klasse. Spierenburg dwong de gevaarlijke Ab de Koning het laatste benodigde punt af in een spannende partij, waarin het globale evenwicht nimmer werd verbroken. De remise was voldoende voor de titel. Het gat met de achtervolgers bedroeg na de negende spel- ronde zelfs drie punten om dat Cor de Jong een off-day had. De Jong zag zijn aanval vakkundig door Siem Sip ge pareerd en op het moment dat hij zich bewust werd van zijn netelige positie was het al te laat en combineerde Sip naar winst. Jeugdploegen AMSTERDAM (ANP) - Neder land zal op zes nummers verte genwoordigd zijn tijdens de FI- SA-kampioenschappen voor ju nioren-roeiers, die van 4 tot en met 8 augustus in Piediluco (Ita lië) worden gehouden. Aangewe zen zijn skiffeuse Mirjam Pren- ger van De Hoop, alsmede de dubbel vier combinatie van De Hunze, Het Spaarne en Viking (Marjan Pentenga, Stephanie Ce- ha, Suzanne de Haan, Marieke van Droogenbroek en Suzanne Jansen stuurvrouw) bij de meis jes. De jongens-equipe bestaat uit skjf- feur Jurgen Nelis van Die Ley the, de dubbel twee van dezelfde vereniging die wordt gevormd door Martijn Cohen en Tjark de Vries, de dubbel vier De Zwol- sche - Michiel de Ruyter - Ric Edwin Verwey, Henkjan Zwolle, Lein de Zoete en Bart Peeters alsmede de twee zonder stuur man van Willem 3, bestaande uit Bas Blekking en Koen Klaver. Henk Koel wijn profiteerde maar half van de misstap van De Jong. Jaap Freke, overi gens niet de eerste de beste, hield de grootste spanningen vakkundig uit de stand en re miseerde gemakkelijk. Jan Schoneveld sr. snoepte het (tegenvallende) Katwijkse ta lent André van der Zwan een punt af en datzelfde genoe gen smaakte Bas van Rijn te gen Paul Bremmer. Aan de kop van de hoofdklasse schemert het nog. In deze hoogste afdeling heeft Hans Vermin door persoonlijke omstandigheden zijn partijen in de finaleronde tegen Louis de Frankrijker en titelverde diger Ron van Egmond nog niet kunnen spelen. Wel zag Theo Zwetsloot kans om van mede-hekkesluiter De Frank rijker te winnen. Het zinde rende duel boeide van begin tot eind. De twee kemphanen maakte de strijd erg gecom pliceerd, in een poging met een combinatie te winnen. Uiteindelijk bleek Zwetsloot gehaaider (gelukkiger?). Stand hoofdklasse: 1. Ron van Egmond 1-2,2. Hans Vermin 1-2, 3. Theo Zwetsloot 3-2, 4. Louis de Frankrijker 3-0. Stand aan kop eerste klasse: 1. Frans Spierenburg, 2. Cor de Jong, Siem Sip, Henk Koelewijn 9-11. Deining om Wielart als bondstrainer ARNHEM - Vanuit de beleids- hoek training van de KNAU worden pogingen gedaan om nationaal recordhouder hoogspringen, Ruud Wielart, te betrekken bij de trainin gen van de nationale top. Woensdag heeft vakgroepcoör dinator Peter van Wijk een informatief gesprek met Wielart, die het afgelopen weekeinde via de televisie al meedeeldedat de KNAU hem als bondstrainer wilde hebben. Een mededeling die in Vught bij de Nederlandse jeugd kampioenschappen werden gehouden, nogal wat deining veroorzaakte. De huidige hoogspringtrainer Servee Wijsen is namelijk niet tijdig gekend in de initiatieven van uit de beleidshoek traning. Een ook verraste trainingscoör dinator Herman Buuts hier over: „Intern voelen we er voor atleten te laten profite ren van de kennis en (interna tionale) ervaring van Wielart. Het gaat veel te ver om te zeg gen dat hij in aamerking komt voor de functie van bondstrainer". Voor dat laatste is het in gang zetten van de normale benoe mingsprocedure noodzake lijk. Daarvan is nog geen sprake en bovendien moet het hoofdbestuur van de KNAU zijn fiat geven, het geen ook al door de vroegere uitlatingen van Wielart twij felachtig genoemd moet wor den. LEIDEN/VUGHT - Zelden zullen junioren van het Leidse AV Hol land succesvoller zijn geweest dan het afgelopen weekeinde tij dens de Nederlandse jeugdkam pioenschappen atletiek op de kunststofpiste in het Brabantse Vught. Zes keer goud, driemaal zilver, eenmaal brons plus nog diverse finaleplaatsen was de on gekend fraaie oogst die de Hol- land-jeugd mee naar huis nam. Ook atleten van De Spartaan uit Lisse slaagden er in eremetaal te veroveren (eenmaal zilver en eenmaal brons). Bij De Bataven Leiden zullen deze kampioen schappen gauw vergeten zijn. Geen enkele vertegenwoordiger van deze vereniging verscheen in Vught aan de start. Van Holland vestigden vooral Yvonne van Dorp en Menno Swier de aandacht op zich. Zij namen bij de B-jeugd (15, 16 en 17 jaar) samen vijf titels voor hun rekening. Yvonne van Dorp scoorde haar eerste gouden plak vrijdagavond bij het versprin gen. Weliswaar verliep dit onder deel niet zo vloeiend als eerder dit seizoen toen zij dicht by de zes meter kwam maar ook haar 5.65 meter was voldoende voor de haar toegedachte eerste plaats. Zaterdag kwam daar de titel op de 100 meter bij terwijl gisteren nie mand haar kon volgen op de 200 meter. Beide malen was haar sprinten van prima klasse. Met de steun van een iets te sterke wind bracht ze imponerende per soonlijke records van 11.9 en 24.8 seconden op de klokken. Net zo indrukwekkend was het op treden van Menno Swier. Op de 300 meter horden liep de eerste jaars B-junior uit Boskoop naar een uitgekiende zege in de ijzer- sterke tijd van 37.6 seconden. Op de 400 meter maakte Swier zijn favorietenrol volledig waar. Van uit de binnenbaan de race con trolerend kwam hij tot een win nende tijd van 50.28 seconden. Even later verscheen hij al weer aan de start van de finale 110m horden. Hoewel zijn serietijd van 14.69 seconden perspectieven bood miste hij, met de 400 meter nog in de benen, de macht om verder te komen dan een vierde plaats. De zesde gouden plak werd bij ver rassing in de wacht gesleept door Erik Ulrich op de 400 meter jon gens A. Ulrich, in het verleden al eens kennismakend met de atle tiek maar pas vorig jaar na vier jaar afwezigheid op de atletiek banen weer serieus de draad op nemend heeft een bijzonder snel le progressie doorgemaakt. Een jaar intensieve training bracht de talentvolle Oegstgeestenaar gis teren de titel in 49.52 seconden. Startend in de buitenbaan deed hij het enige wat hij kon doen: keihard weggaan en wachten op de concurrentie. Die concurren tie kon hem met uitzondering van Haarlemmer Allen Alsworth niet achterhalen. Alsworth werd echter wegens onreglementair Yvonne van Dorpdriemaal goud. bochtlopen (afsnijden) gedis kwalificeerd. Twee zilveren medailles waren er voor Regina van Duyn. De Kat wijkse toonde op de langere loopnummers bij de meisjes A gedecideerd aan in de voorste li nies thuis te horen. Niet be nauwd om het nodige sleurwerk aan kop te verrichten kon zij met tevredenheid terugkijken op haar medailles en haar tijden van 4.42.4 en 10.12.9. Ook twee medailles werden in de wacht gesleept door Jan Jansen bij de jongens A. Jansen liep za terdag een goede 5 kilometer, be- OSLO/DURHAM (ANP) - De Portugees Car los Lopes heeft zaterdagavond tijdens inter nationale atletiekwedstrijden in het Bislet- stadion in Oslo voor een nieuw Europees re cord op de 10.000 meter gezorgd: 27 minuten en 24.39 seconden. Sinds 30 mei 1981 stond het reoerd op naam van zijn landgenoot Fer nando Mamede (27.27.7). Het wereldrecord is in handen van de Keniaan Henri Rono met 27.22.37 minuten. Achter Lopes kwam de Amerikaan Alberto Salazar, wereldrecord houder op de marathon, als tweede binnen in de nieuwe Amerikaanse recordtijd van 27.25.61. Nationale records ook voor de Belg Hagelsteens en de Engelsman Goater die respectievelijk als derde en vierde finishten. Lope§, Salazar en Hagelsteens schoven met hun prestaties op naar respectievelijk de tweede, derde en vierde plaats op de wereld ranglijst aller tijden. Henri Rono, ook in Oslo aanwezig, werd eigen lijk vierde maar zijn naam kwam niet in de officiële uitslag voor omdat hij geacht werd in Durham te starten namens het Afrikaanse team by een interland met de Verenigde Sta ten en West Duitsland. Grete Waitz zorgde'in Oslo voor een tweede Europees record, weliswaar een officieus. De Noorse won de 5000 meter in 15.08.80 Op de eerste dag van de interlandwedstrijd tussen de Verenigde Staten, West Duitsland en Afrika in Durham (North Carolina) zijn twee Amerikaanse records gebroken. Dave Volz verbeterde de 5.72 meter, die by het polstokhoogspringen vorige week bij natio nale kampioenschappen was neergezet door Dan Ripley en Billy Olsen, met één centime ter. Colleen Rienstra kwam bij de dames op het onderdeel hoogspringen over 1.98, even eens een verbetering van één centimeter. Beide atleten deden op hun specialiteit ook nog een poging het wereldrecord te verbre ken, zij het tevergeefs. Een verrassing was de eerste nederlaag in dit seizoen van Carl Lewis. De 20-jarige Ameri kaan, die vorige week zijn nationale titels op de 100 meter en het verspringen prolongeer de, verloor na een slechte start van Calvin Smith. Twee Westduitsers kwamen als eer ste over de finish op de 1500 meter, die van zeer hoog gehalte was. Uwe Becker won in 3 34 87 min voor Thomas Wessinghage (3.35.25). kroond met een derde plaats en een tijd van 15.20.1. Gisteren deed hy op de 3 kilometer een bijna geslaagde poging de onaan tastbaar geachte Herman Hofste de (crosskampioen, indoorkam- pioen, in Vught al winnaar van steeple chase en 5 km) te klop pen. Als enige kon Jansen Hof stede volgen en in de slotronde kon Hofstede slechts met moeite drie verwoede aanvallen van Jansen afslaan. De tijden logen er niet om: 8.36.1 om 8.36.4. Finaleplaatsen waren er van Hol land voor Jacqueline Baljet op de hordennummers bij de meis jes B (100 m horden 14.86, vijfde plaats en 300m horden 45.8, ze vende plaats) en voor Hans Bal jet op de 400 m bij de jongens B (53.2, zevende plaats). Kees Toussain van De Spartaan Lisse miste zaterdag op de 100 meter jongens A juist het brons <10.9 in de serie en 11.05 in de fi nale, vierde plaats) maar was gis teren op de 200 meter rap genoeg om het zilver te grijpen in 22.4 seconden nadat de serie zelfs in 22.2 was gegaan. Voor Peter Blokker kwam er by het hink- stapspringen jongens A met 13.44 meter een derde plaats uit de bus maar op de 400 meter was hij eerder dit seizoen aanmerke lijk sneller dan de 51.0 van giste ren (zesde plaats). Zesde plaat sen waren er ook voor Tom de Koning op de 110 m horden jon gens A in 15.2 en voor Gert-Jan Faas op de 800 m jongens B in 2.01.6. ALPHEN AAN DEN RIJN Laura Bosman plaatste zich tijdens de Nederlandse jeugdkampioenschappen in de schijnwerpers van de atle ten uit Alphen en omstreken. De B-juniore mocht zich Nederlands kampioene noemen op de 300 meter horden, die zy afwerkte in haar beste seizoentijd: 45.5 sec. Overigens mocht zij pas juichen na het ont wikkelen van de finish-foto. De nummers twee tot en met vier passeer den 0.1 sec later de eindstreep. Laura Bosman haalde ook nog brons op de 400 meter in 59.89 sec. Trudy van Deuren haalde op dit onderdeel de finale niet. Ruud van Maurik, debutant bij de A-jongens, liet zien dat hy vorige week niet voor niets tot sportjongen van Alphen aan den Rijn werd uitgeroe pen. Hy zette een goede prestatie neer by het hinkstapspringen: 13.69 meter. Bij de B-jongens presteerde René Zorge erg goed bij het kogelslingeren. Zijn 37.00 meter leverde hem een bronzen plak op. Goede prestaties ook van Luuk Hootsmans en Dik van Doorn (respectievelijk 11.6 sec en 15.8 sec op de 110 meter horden). Echter geen finaleplaats. Complimenten ook voor Annet Jongeleen (met 1.65 meter zesde bij het hoogspringen) en Rob van Loon, die op de 1500 meter steeple chase een nieuw clubrecord vestigde. Zijn tijd van 4.38 min betekende een zesde plaats. De hoogtesprong van Ruud van Maurik ging gisteren door de gladheid de mist in (1.90 m) terwijl speerwerper René Zorg door de nattigheid ook moeilijk uit de voeten kwam. Met 47.00 m kwam hij drie meter tekort voor de finale. Een zesde plaats van Ruud van Maurik bij het versprin gen (6.54 m) completeert de AAV-succeslijst. LEIDEN - Doordat de regenval de battinginnings van Ajax met 9 overs inkortte, kwamen de Leid se cricketers in de belangrijke uitwedstrijd tegen het Rotter damse VOC 2 in tijdnood. Gefor ceerd wicketverlies deed Ajax op 142 runs stranden nadat daar voor VOC voor 184 runs aan de kant was gezet. De Rotterdammers, eerst battend, hadden op dit bij uitstek ge schikte battingwicket een goede opening met 100 voor 2. Via 141 voor 5 was VOC na 50 overs voor 184 runs all out, hetgeen met na me was veroorzaakt door het goede bowlen van de Ajaxieden. De 6 bowlers die werden ingezet hadden allen succes: Frits de Jongh 3-26, Ton Eldering 3-53, Arnout Cohen Tervaert 1-21, Herman Hartevelt 1-16, Peter van Rood 1-39 en Danny Elde ring 1-0. De Dre van de Rotterdammers was zeker niet te hoog voor de Ajaxieden. Doordat evenwel na een minder goede start (30 voor 3; Eddy Fifield 17) wegens zware regenval tot tweemaal toe gedu rende lange tijd het veld moest worden geruimd en het wedstrij dritme werd verstoord, werd het VOC-totaal opeens moeilijker bereikbaar. Zeker toen wegens de "regentijd" 9 overs van de Ajax-innings moesten worden afgetrokken. Geforceerd batten veroorzaakte toen ook onnodig wicketverlies. Alleen Johan Gor-. dinou speelde tydens dit alles een weldoordachte party met 53 runs. Afgezien nog van een bij drage van de debutant Cohen Tervaert (13) strandde Ajax op 142 all out, en was de nederlaag een feit. In het kader van het 90-jarig be staan van de Ajax-Sportman- Combinatie wordt donderdag op de cricketvelden van Ajax de landelijke jeugdcoachingdag ge houden. Tussen de 100 en 150 ta lentvolle jeugdspelers uit heel Nederland zullen op die dag door zo'n 15 buitenlandse cricketcoa- ches onder handen worden geno men. Deze manifestatie die door Johnnie Walker wordt gefinan cierd betekent voor de Leidse re gio een unieke crickethappe ning.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12