mnsnssjisnê Koemans laat niets heel van oppositie Atleten Holland halen stevig uit Stalman Amerikaans kampioene ®:::«sf&sSSO Hf' TO Ï.W Jan Parlevliet damkampioen van tweede klas Spartaan-heren ven verrassen ■m gij Geslaagd jubileum- duel Ajax Sport &GINA 12 DO/ST Grootste triomf uit haar carrière discuswerpen KNOXVILLE (ANP) In de Verenigde Staten, waar zij in maart en april het Nederland se record discuswerpen driemaal verbeterde (63,60 m, 64,32 m en 66,58 m), heeft Ria Stalman een van de grootste triomfen uit haar carrière behaald. De 30-jarige Haagse, die reeds enkele jaren aan de unversiteit van Tempe studeert, werd zater dag in Knoxville Amerikaans kampioene discuswerpen. Zij zegevierde met een worp van 62,14 meter. Niet alleen het feit dat zij de titel veroverde maar veel meer dat zij nauwelijks meer hinder ondervond van de schouderblessure, die zij op 25 april in Walnut bij haar recordworp van 66,65 meter opliep, zal Ria Stalman plezier hebben gedaan. De Nederlandse recordhoud ster versloeg haar voornaamste concurrente, de Amerikaanse Leslie Deniz met bijna vier meter. De grote ster op de tweede dag van de titelstrijd, die vandaag af loopt, was de 20-jarige Carl Le wis. De Amerikaan veroverde evenals een jaar geleden de titels op de 100 m en het verspringen met resp. 10.11 seconden en 8.48 meter. Evelyn Ashford zorgde bij de dames voor de beste wereld- seizoenprestatie op de 100 meter met een tijd van 10.96 seconden. De donkere Amerikaanse is er van overtuigd dat zij tijdens de Europese toernee met succes een LEIDEN - Het herenteam van de softbalvereniging Volle Bak leed het afgelopen weekeinde een verrassende nederlaag tegen ro de lantaarndrager Wassenaar 2. De koploper in de competitie ging in Wassenaar verdiend met 19-15 onderuit. Het damesteam van Volle Bak deed het bedui dend beter. Dankzij goed veld en pitchwerk werd een 11-9 over winning behaald op Hygiëa 2. Il se Verwey scoorde het winnende punt voor de Leidse ploeg. aanval kan doen op het wereldre cord van 10.88 seconden, dat se dert 1 juli 1977 op naam van de Oostduitse Marlies Göhr staat. De prestatie van Ashford was de vijfde aller tijden. Er werden in knoxville nog enkele goede prestaties geleverd. Ste phanie Hightower zorgde voor een nieuw Amerikaans record op de 100 meter horden met een tijd van 12.86 seconden. Van uitste kend gehalte was ook het hoog springen van de dames. De Cana dese Debbie Brill zegevierde met 1,95 m. de tweede prestatie van dit seizoen na die van de West- duitse Ulrike Meyfarth (1,97 m). De Amerikaanse Phyllis Blun- stone werd tweede met 1,92 m en Colleen Rienstra derde met 1,89 Een verrassing bij de heren was de nederlaag van Willie Banks bij het hinkstapspringen. Banks moest de kampioen van 1981, Dave Cannon (16.78 m) en Jor dan (16,73 m) laten voorgaan. Banks werd derde met 16,72 m. Hj heeft dit seizoen al 17,36 m ge haald. De Amerikaan neemt daarmee de tweede plaats op de wereldseizoenranglijst in achter de Engelsman Keith Connor, die enkele weken geleden bij de Amerikaanse studentenkam pioenschappen in Provo het Eu ropese record op 17,57 meter bracht. De 21,27 meter waarmee de Amerikaan Dave Akins het kogelstoten won betekende eveneens een beste wereldsei- zoenprestatie. De kwalificaties leverden enkele verrassingen op. Del Davies, die met 2,32 meter de wereldseizoenranglijst hoog springen aanvoert, haalde de kwalificatiehoogte van 2,21 me ter niet en Al Oerter, de viervou dige Olympische kampioen van Melbourne (1956), Rome (1960), Tokio (1964) en Mexico Stad (1968) plaatste zich op 46-jarige leeftijd voor de finale. De meeste finales worden vandaag afge werkt. Record De 23-jarige oostduitse Ramona Neubert heeft gisteren in Halle }**S5S3S:XSmm*»»Za .r* 1 l f V i' I' iW it g nr «r 'i' ,ib*SS5SSS! i**» in« Discuswerpster Ria Stalman kwam in het afgelopen weekeinde tot een uitstekende prestatie. in het kader van de meerkamp- interlandwedstrijd tussen Oost- Duitsland en de Sowjet-Unie het wereld- en Europese record ze venkamp verbeterd en gebracht op 6772 punten. Het oude we reldrecord stond met 6717 pun ten (Kiev 27 en 28 juni 1981, Kiev) ook op naam van de de Oostduitse. De Oostduitse dames- en heren at- letiekploeg won zaterdag in Lon den de drielandenwedstrijd te gen Groot-Brittannië en België met ruim verschil. MAANDAG 21 JUNI 1982 LEIDEN - In het kader van de vie ring van het 90-jarig bestaan van de Sportvereniging A.S.C. speel de het eerste cricketelftal zater dag een erewedstrijd tegen De Flamingo's, een cricket touring- club, bestaand uit bekende spe lers van hoofd- en eerste klasse clubs. Behalve oud-Ajaxied Maarten Fontein (77 runs) lieten de Flamingo's aan bat geen top prestaties zien. De gasten bereik ten in de beschikbare 35 overs een totaal van 147 runs voor 8 wickets. Voor Ajax bowlde Ton Eldering met 3 voor 40 zonder meer goed. De overige wickets werden genomen door Frits de Jongh (1 voor 21), Arnout Cohen Tervaert (1 voor 20), Peter van Rood (1 voor 22) en Hans Reijer de Wit (2 voor 16). Ajax, dat Mark Verbeek en Johan Gordinou moest missen, verloor op de eerste bal van de innings reeds het wicket van Eddy Fi- field. Dankzij scores van Herman Hartevelt (13) en Ton Eldering (24) kon Ajax aan enig totaal den ken (41 voor 3). Met uitzondering van Adam Kuper (20) bleek nie mand in staat te zijn daarna een prestatie van enige betekenis te leveren. Mede dankzij goed bow len en attent fielden hielden De Flamingo's de Oegstgeester cric keters op 84 runs. Voor de competitie treedt Ajax a.s. zaterdag aan tegen de koploper van de Overgangsklasse, VOC 2, te Rotterdam. LISSE - Jos Koemans heeft na zijn imponerend werk in het toernooi op de Munnik ook in Lisse weinig heel gelaten van de oppositie. Weer behoefde hij geen set prijs te geven en dat tekent toch wel zijn kracht. In de halve finale ondervond hij van de als eerste geplaatste Marco Winter, nog de meeste tegenstand. Maar ook deze wist geen antwoord op het jagende spel van Koemans vanaf de achterlijn met afwisselend harde en hoge topspin drives van zowel de backhand als de forehand. Bovendien zaten zijn drives vrijwel zonder uitzondering tegen de lijnen aan. Marco Winter verloor met 3—6, 3—6. Niet kapot te krijgen is ook Jan van Heek die een verre speer- worp liet opmeten (57.16) en de kogel ruim voorbij de twaalf me ter kreeg (12.50). Bij het kogels tingeren was Peter van Noort een klasse apart met zijn 57.58 meter. De loopnummers leverden bijna zonder uitzondering goede tot verdienstelijke prestaties op: Pe ter Blokker 400 m in 50.7, John v.d.Zwet 400 m in 51.4, Martien van Rijssel 800 m 1.57.3 en 1500 m in 4.06.5, Paul Grimber gen 1500 m in 3.59.9, Piet Waa ning 5 km in 14.47.3, Wim van Klaveren 5 km in 15.50.4, Rob Brouwer 3 km steeple in 9.38.6 en Wavne de Vries 3 km steeple in 9 43.9. Bij het verspringen ging Peter Blokker driemaal in de fout en moest zijn vierde poging toen op safe doen (5.80). John van Loon compenseerde de schade met 6.77 meter. Op de andere spring- nummers geen tegenvallers maar gedegen optredens van Hans van Tol (hinkstapsprong 13.45), Piet Walraven (hoog 1.90), Martien Heemskerk (hoog 1.85), Ton Meskers en Tom de Koning (polshoog beiden 3.60). Aan het werpfront een redelijk discusge middelde van het duo Paul de Koning, Jelke Braaksma, resp. 37.(4 en 35.00 terwijl ditzelfde tweetal ook nog anderszins heel aardig presteerde. Paul de Ko ning met de speer 50.30 meter en Jelke Braaksma met de kogel 11.95. De 4x400 meter estafette ging in 3.27.5. De Spartaan-dames zullen de grootste moeite krijgen om hun plaats in de hoofdklasse te be houden! Na gisteren staan zij op de onderste plaats. Het om uit eenlopende redenen (blessures. LEIDEN/ROOSENDAAL - De teams van het Leidse AV Hol land zijn de tweede ronde van de landelijke atletiekcompetitie uit stekend doorgekomen De da mes bleven aan de leiding in de tweede klasse en de heren werk ten zich in de eerste klasse op naar de tweede plaats. Vooral het optreden van de heren- ploeg, op het kunststof in Roo sendaal, was imponerend. De Holland-atleten kwamen voor het eerst in hun eerste klasse-be staan boven de 22.000 punten: 22.181. Het Roosendaalse Thor bleef weliswaar onbereikbaar (22.757) maar het Amstelveense Startbaan (21.677 in Groningen) en het Alphense AAV36 (21.241) werden met groot verschil op de ranglijst voorbijgestreefd. De Holland-herenploeg is nu zeker van een plaats in de finale die eind september wordt gehouden. De zes sterkste ploegen uit de 18 teams tellende eerste klasse strij den dan om twee promotieplaat sen naar de hoogste afdeling in de Nederlandse atletiekcom peti tie. Zoals de Leidenaars gisteren optraden ligt promotie binnen handbereik. De loopnummers draaiden giste ren erg goed bij de 'Hollanders'. Imponerend was het optreden van junior Erik Ulrich op de 400 meter. Een week voor de Neder landse jeugdkampioenschappen blijkt de Oegstgeestenaar in top vorm te verkeren getuige zijn - 49.1. een dik persoonlijk record. Ook Michel Moll dook op de 400 meter duidelijk onder de vijftig seconden 49.6 ondanks een zwa re praktijkweek op de Sportaca- demie. Het wemelde trouwens toch van de persoonlijke records in de Hol land-gelederen. Dat lijstje re cords zag er als volgt uit: Cor van Loon 800m in 1.56.2, Jan Jansen 800m in 1.57.3, Walter Botman 110m horden 15.6, Dré de Wit 3 km steeple in 10.03.4, junior Kees Langeveld met de kogel 11.17, Frans Blom op de 100m 11.4 en Chris Winkel polshoog 3.70m. Daar werd een serie uitstekende verrichtingen aan toegevoegd door Theo van der Veer (1500m in 4.02.2 en een 5 km in 15.08.2), Jek Persoons (1500m in 3.52.3), een geblesseerde Marc van Vliet (polshoog 4.30m) en door Nico van Noort (kogel 13.11 en discus 47.18). Van verdienstelijk gehalte waren de 110m horden van Bert Paauw (16.0), de 400m horden van Roel Hendriksen (57.2), de speerwor pen van Kees Riemens (54.30) en Kees Langeveld (51.46), de 100m van Alfred Verhoef (11.3), de 5 km van Tony Pracht (16.09.2), de vertesprong van Rob Ultzen (6.20) en de discusworp van de op dit nummer invallende Kees Riemens (31.24). Voorts was de 4x400 meter estafette, het slot nummer, een fraaie uitsmijter met het Holland-kwartet Cor van Loon, Jek Persoons, Michel Moll en Erik Ulrich in de hoofdrol: eerste in de knappe tijd van 3.23 5 De Holland-dames behaalden gis teren in eigen huis vrijwel even veel punten als in de eerste ron de: toen 12.947, nu 12.945. Prins Hendrik uit Vught was welis waar iets sterker met 12.966 pun ten maar dat verschil was te ge ring om de Leidse dames van de eerste plaats te kunnen stoten. Uitblinkster in de Holland-ploeg was juniore Regina van Duyn die op de 3 kilometer negentien se conden van haar persoonlijk re cord haalde en met haar 10.11.5 op weg lijkt naar de tien minu ten-grens. Jenny Litjens bewees weer eens een geweldige aan winst voor de Leidse ploeg te zijn met haar hoogtesprong van I.70m en een 400m in 58.0 secon den. Ester Goddijn kwam op de 100m horden tot een prima tijd van 15.5 en een snelle tijd bracht eveneens het viertal Joske Boom, Jenny Litjens, Cathy van Loon en Carla de Ruiter op de klokken: 50.2. Bij het werpen ontbrak Mies Kui pers wegens werkzaamheden. Omdat Karin Komdeur en Tanja Mahieu ditmaal minder op dreef waren dan de vorige keer werden hier wel wat punten ingeleverd maar bepaald slecht kunnen de werpprestaties toch niet worden genoemd: Karin Komdeur 10.12 kogel en 34.60 discus, Tanja Ma hieu 9.11 kogel en 34.44 speer, Bep van Pelt 31.06 speer. Een goede indruk maakte Marion Komdeur op de 800m die zij in 2.19.2 aflegde. Verder behoorlij ke verrichtingen van Cathy van Loon (400m in 61.6), Netty Brus- see (ver 4.83) en Hester de Boo (hoog 1.50). Van Holland kwam dit weekeinde voorts Dirk Maassen van de Brink in actie bij het Nederlands kampioenschap snelwandelen over 50 kilometer De Leidenaar, die vorig jaar de titel behaalde op dit nummer, staakte nu halver wege de wedstrijd de race. De Holland-atleet die zich al diverse weken niet geheel fit voelt deed in het begin nog wel een poging Brabander Jan Cortenbach bij te benen maar dit bleek geen haal bare kaart. Cortenbach won in de officieuze Nederlandse record tijd van 4 uur 27 minuten 32 se conden. Een opmerkelijke sprint werd za terdag in de Leidse Hout afgele verd door Sjaak Peeters van Hol land. Deze C-junior (klasse 14 en 15-jarigen) liep de 100 meter in II.6 seconden. In de kwartfinale had een voluit op de aanval tennissende Frans Grimbergen met dezelfde score moeten afhaken. Toch lijkt dat de beste medicijn tegen Jos Koe mans. Maar de aanvaller moet dan wel over een puike conditie beschikken om die aanval door te zetten. En ook op dat zo be langrijke punt troeft de blonde Alphenaar zijn tegenstander royaal af. Freek van der Capellen was niet optimaal fit en ondanks zijn fraaie staaltjes van techniek, was ook hij niet in staat Koe mans te weerstaan. Bij de dames domineerde Miijam de Groot. Even onaantastbaar als bij de heren Jos Koemans. Zij verloor geen set en kwam nau welijks in de problemen. In de fi nale rekende zij resoluut af met niemand minder dan Ingelise Driehuis,de kersverse Leidse jeugdkampioene, 6-0, 6-3. Pas in de tweede set raakte de jonge Unicum-speelster gewend aan het hogere tempo. De nederlaag kan voor haar alleen maar een nieuwe en rijke ervaring beteke nen. In een volgende ontmoeting zal de score stellig niet zo'n grote marge voor de ervaren Amster damse te zien geven. Voor Fred van der Capellen was het finale optreden nog niet voorbij. In het GD won hij met een bij vlagen imponerende Marijke Guyt naast zich in drie sets van het verras send tot de laatste ronde doorge drongen en verrassend sterk spe lende duo Cornel Schrama/ A. Veenman, 6-2, 3-6, 6—4. Tot 4-4 in de derde set was de strijd nog helemaal open. Toen zetten Freek van der Capellen zijn ser- vicespel in winst om, 5-4. Dat gaf de doorslag naar 6-4. In het Verbetering teams van De Bataven LEIDEN - Koen Gijsbers was gis teren een opvallende afwezige in de Bataven-herenploeg die in het kader van de atletiekcom petitie in de Leidse Hout aantrad. Gijs bers heeft de Leidse club ver ruild voor het gerenommeerde Amsterdamse AAC. De Bataven- atleten. uitkomend in de tweede klasse, scoorden 15.446 punten. Dat was wel meer dan in de eer ste ronde maar dat brengt de Lei denaars niet verder dan een plaats in de buurt van de mid denmoot. Hans Verlaan liet met 11.1 op de 100 m zien dat hij een sprintaanwinst is. De Bataven-dames, ook tweede klasse, behaalden 12.215 punten. Een aanzienlijke verbetering van het totaal uit de eerste ronde en tevens een verrichting die enig uitzicht biedt opeen finaleplaats De Leidse dames staan nu zeven de. herendubbelspel was hij met Jos Koemans na een set total-loss, 6-7, 6-1, 6-0 voor Winter/Wil son. C. Heemskerk zorgde in het herenenkelspel C voor een sen satie door als ongeplaatste speler de winst te pakken zonder set- verlies. In de finale was hij Ste- phan Faas met 6-4, 6-3 de baas. Dat was niet zijn enige winst. In het herendubbelspel klopte hij met René van der Wilk het duo Crepin/R. van Marwijk, 6-2,7-5. Patricia Lafay en Karin Roosen daal waren in de finale van het damesenkelspel C vrijwel gelijk waardig. Eerstgenoemde was fy siek wat sterker en dat bracht haar de zege, 7—5, 6—4. In Al phen was het het herenenkelspel een familie-aangelegenheid. Her man van der Capellen versloeg Arnold van der Capellen met 6-4, 7-6. Voor de kijkers was het een leuke pot omdat beide spelers een goede techniek paren aan een goed spelinzicht en een royale dosis creativiteit. Afma ken van kahsen gebeurt bij de van der Capellens dan ook zel den op alleen maar vaart. Annet te Meininger won het damesen kelspel overtuigend van Marijke Oudshoorn, 6-2, 6—1. In het he rendubbelspel was Henny Koe mans weer eens van de partij in een toernooi in de Leidse regio. Met Herman van der Capellen won hij van Arnold van de Capel- len/Peter Klein, 6—4, 6—3. Mi chael van der Berg won het here nenkelspel C van D. van Ingen (Nieuwkoop), 6-4, 6-1. Marion Hogeveen had geen respect voor de routine van Maijan Liefbroer in het damesenkelspel C; 6—3, 6-0. Het gemengd dubbelspel C was voor Annelies Koole/Everts, die met 4-6, 7-6, 7-5 steker wa ren dan Maijan Liefbroer/Kees Koole. In Noordwijk won Jan de Groot het herenenkelspel C van Pieter Parlevliet, 6-1, 6-4. Doris Knott bracht het damesenkelspel C op haar naam, 3—6, 6—4, 6-2 tegen mevr. Fracon Dugas. Het heren dubbelspel C was vöor Salman/ Hooghoudt, 6-3, 6-4 tegen Bec- kwith/Wilson. Verdere uitslagen: Lisse, GDC Janssen/Stuyver jr. R. v. Baaien/ v. Baaien 1-6, 6-3, 6-4; HED E. de Graaf-L. v.d. Geest, 6-4,6-7 6-4; DED W. v.d. Meer—A. Jün ger 1-6, 6-7; HDD Bik/Brink man-De Ridder/de Ridder, 1—6 1-6, DDD: Rinsema/Hanrath- de Pagter/Stern, 6-2, 2-6, 1-6 Alphen HED M. Nagelkerke-M Stals, 6-4, 6—2, DED Anne Jon kind-mevr. v.d. Acker, 6-2. FRANK BONTE KATWIJK - Jan Parlevliet is als eerste gehuldigd in de strijd om het damkampioenschap van Katwijk. In de tweede klasse werd hij na een puntendeling met Kulk onbereikbaar voor de belang rijkste achtervolgers, die allen tegen verlies opliepen. In de hoofdklasse ging de strijd onverminderd voort met winst van titelhouder Ron van Egmond tegen Theo Zwetsloot. Direct na de opening werd de Noordwijker, weliswaar met een blufva- riant, onder druk gezet. Van Egmond nam constant een voor post onder vuur. Na een foutje, op het moment dat Zwetsloot al heel moeilijk stond, kwam er een ellenlange forcing op het bord. In een leuk flankspelstandje liep Zwetsloot volledig vast en moest hij een damzet of schijfwinst toestaan. Later kon de ge tergde Noordwijker, hevig in tijdnood, opgeven. In de eerste klasse stevent Frans Spierenburg op de zege af. Hy won in een hekstelling van Chris Vermeer, die zich zo in de nesten werkte dat alleen een offer hem nog overlevingskansen zou hebben gebracht. Hij doorzag dat echter niet en verloor door een tempo-combinatie. Spierenburg kon verder uitlopen omdat Ad de Koning weigerde voor Cor de Jong te capituleren. Jan Schoneveld kon niet imponeren tegen Siem Sip, die net iets gehaaider bleek en derhalve twee punten incasseerde. Een her boren Andrë van der Zwan maakte het rommelaar Bas van Rijn erg moeilijk. Deze doorzag alle listen en toverde een remise op tafel. Jaap Freke hield de gevaarlijke Jaap van Duivenbode op remise. Paul Bremmer deelde met Henk Koelewijn. Stand in de hoofdklasse: 1. Ron van Egmond 2-4, 2. Hans Vermin 1-2, 3. Louis de Frankrijker 1-0 en 4. Theo Zwetsloot 2-0. De stand aan kop in de eerste klasse: 1. Frans Spierenburg 8-13, 2 Cor de Jong 8-11, 3. Henk Koelewijn 8-10 en 4. Siem Sip 7-9. HAARLEM - De indruk die de atle- tiekteams van De Spartaan uit Lisse in de tweede ronde van de competitie achterlieten was vrij wel een kopie van die in de eer ste ronde. Toen deden de heren het verrassend goed terwijl de dames het min of meer lieten af weten. Gisteren op de kunststof- baan in Haarlem boekten de Lis- ser atleten een puntenrecord (27.669) terwijl de dames met een totaal van 14.071 een dieptepunt beleefden. De Spartaan-atleten hebben op dit moment, toch wel tot hun eigen verrassing, uitzicht op een finale plaats in de hoofdklasse. Met 27.669 punten werd een derde plaats bereikt achter thuisclub Haarlem en het Haagse VLTC. In de rangschikking na twee wed strijden staan de Lissenaren zelfs op een zesde plaats. De sprint- en hordennummers tik ten stevig aan. Op de 200 meter liepen zowel junior Kees Tous- sain als Theo Dijkstra een per soonlijk record, resp. 22.2 en 22.7. Beiden hadden eerder de 100 meter afgelegd in 11.3 secon den. John van Loon, dit seizoen sterk draaiend op de 110 meter horden, dook onder de vijftien seconden (14.9) en dat lukte ook bijna aan Ad van Doorn (15.0). Van Doorn deed het ook prima op de 400 m horden (56.0) maar werd hier nog overtroffen door Aad Kortekaas die op dit onder deel niet kapot is te krijgen. Kor tekaas draaide naar 55.6. zwangerschap) ontbreken van de drie gezusters Kortekaas blykt een nauwelijks op te vangen aderlating. Daar kwam in Haar lem dan nog een fikse domper bovenop omdat de toch gerouti neerde Marian van der Niet in het openingsnummer, de 100 m horden, twee valse starts maakte. Veel eer viel er voor de anderen toen niet meer te behalen al werkte Lenie van der Poel een uitstekende 800 meter af (2.14.8) en liet ook Joke van Gerven weer zien dat zij nog altijd over flink wat adem beschikt: een 3 km in 9.52.1. Bij het speerwerpen werd de dertig meter gepasseerd door zowel Klarien Winkelmolen (33.20) als door Ilona van der Meer (30.44). Marinda van de Meer sprong 1.60m hoog en Ma rian van der Niet kwam na het hordenechec nog tot 26.5 op de 200 meter. a -■ jjjfewa Regina van Duyn op weg r i persoonlijk record op de 3000 meter.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12