•ggsp 'Die Gonzales is lastiger dan Maradona' "Wij kunnen dit resultaat Italië tegen ook halen" al "Ik ben erg tevreden" P.AV. 1 Kameroen na 0—0 tegen Polen: 'Vogels' en RKC delen Indeling zaterdagvoetbal Belgen zwak tegen El Salvador m IVECO h? j ':*ir r'ËCO Havelange in zijn sas met kleine naties Lotto Blochin voert Sowjets naar zege FC Amsterdam in beroep tegen KNVB ZEIST (GPD) - De initiatiefne mers tot het oprichten van een nieuwe stichting FC Amsterdam gaan via juridi sche weg proberen alsnog in bezit te komen van de licen tie uit de inboedel van Dé Stoop. Dit staat in een brief, gericht aan het bondsbe- stuur van de KNVB, die af gelopen zaterdag tijdens de bondsvergadering in Zeist werd voorgelezen. Ondanks deze ontwikkeling schaar den het bondsbestuur en de afgevaardigden zich una niem achter het standpunt van het bestuur betaald voetbal dat op het verzoek afwijzend moet worden be schikt. Bestuurders en afgevaardig den delen de mening dat de stichting betaald voetbal FC Amsterdam, die volgens de brief van haar raadsman over een startkapitaal van 400.000 gulden beschikt, voor een belangrijk deel de schulden van de vorige stichting moet overnemen, iets wat de initiatiefnemers - „Wij zijn een geheel nieuwe rechtspersoon" - in strijd achten met de redelijkheid. "Koppelbazensys- teem" Voorzitter Eric Vilé van het bestuur betaald voetbal: „Het nieuwe FC Amsterdam kan geen enkele garantie ge ven dat oude schulden be vredigend zullen worden af gelost. Als we toegeven vrees ik dat we in een soort koppelbazensysteem te- MAANDAG 21 JUNI 1982 LA CORUNA (ANP) - Eén facet ontbreekt nog aan de voetbalaanpak van Kameroen, het maken van doelpunten. Tegen Polen grossierde Kameroen zaterdag in La Coruna in kansen, maar de verrassend gedisciplineerde spelopvatting werd niet met doelpunten bekroond: 0-0. Met de duels Peru-Polen en Italië-Kameroen nog voor de boeg is er nog steeds geen licht tussen de vier ploegen in groep 1. Geen verschillen in punten, evenmin in doelsal- di; alle ontmoetingen eindigden gelijk. Slechts eenmaal wist Polen zaterdag Kameroen-doelman N'Kono te passeren. Maar zijn ploegmaat René N'Djeyma (4) kwam hem te hulp, het Afrikaanse doel bleef weer schoon. In de laatste minuut verspeelden Roger Milla en M'Bida, na een actie op rechts van Abega en een dekkingsfout van de Polen, twee rechtkomen: je laat je fail liet verklaren en begint on der een andere naam rustig van voren af aan". Mocht mettertijd de nieuwe stichting FC Amsterdam door de rechter in het gelijk worden gesteld, waarmee de licentie kan worden binnen gehaald, dan vrezen betrok ken bonsofficials dat er een chaotische situatie in het be taalde voetbal zal ontstaan. Een parel tussen het gruis, die George Alberto Gonzales, want ook in de tweede partij op het wereldkampioenschap kon El Salvador niet duidelijk maken dat het in Spanje iets te zoeken heeft. De magere 1-0 overwin ning van Belgie doet misschien anders vermoeden. Meer de onmacht van de equipe van Guy Thijs, dan de klasse van El Salvador (Rodriques: „De mensen in mijn land zullen blij zijn als ze deze uitslag verne men") drukte deze keer evenwel SPAKENBURG (ANP) - De eerste wedstrijd om het al gemeen amateurkampioen schap van Nederland tussen IJsselmeervogels (zaterdag) en RKC (zondag) is zaterdag in Spakenburg in een gelijk spel (1-1) geëindigd. Deze stand was reeds bij rust be reikt. In de eerste helft manifesteer den de Brabanders zich on miskenbaar als de betere formatie. Ook al omdat de zondagkampioenen het zelf vertrouwen van hun oppo nenten al na vier minuten een stivige deuk gaven. De Waalwijkse ploeg nam de leiding via een kopstoot van Tonny van den Bosch, nadat doelman Den Harder een schot van Mulder niet onder controle had kunnen krij gen: 0-1. Er dienden zich meer moge lijkheden aan omdat de Spa- kcnburgse defensie de snelle spitsen in het stevige duel niet aankon. Vooral door het stuwende werk van de 34-ja- rige Jan Vedder wisten de Vogels zich te herstellen. Een doelpunt op slag van rust, ingekopt door Henk de Graaf uit een hoekschop van Vedder, was het resultaat (1- 1). Na ust werd er niet meer gescoord. op dit resultaat. Millecamps: „Die mannen bleven met z'n tie nen voor het kot hangen". „En dan", vulde Walter Meeuws aan, „gaat het bij ons niet. We hebben nu eenmaal geen Cruijff in de ploeg. Als België in een wed strijd alles alleen moet doen gaat het mis". Complimenten overigens voor „Speedy" Gonzales. Een solist in de punt van de aanval, zonder steun van welke ploegmaat dan ook en dan nog de hoog geno teerde defensie van de Belgen zo in de problemen brengen. Wie is die George Alberto Gonzales ei genlijk? Snel. immer aanspeel baar, een overvolle truckendoos en zaterdagavond liet hij zien ook te kunnen passen over grote afstand. De beste voetballer ook van Midden-Amerika, daarbui ten echter nauwelijks bekend. In Mexico verdiende hij twee we ken zijn brood als prof, het beviel hem echter niet en hij keerde te rug naar zijn vijf broers, van wie er enkele ook het nationale tricot gedragen hebben. Hij heeft de re putatie het niet zo nauw te ne men, daarom lijkt het geïnteres seerde Paris Saint Germain niet de meest geschikte werkgever voor de Middenamerikaan. De Fransen hebben in de slag om Gonzales inmiddels concurren tie gekregen, van de Spaanse tweede divisieclub Elche, van topclub Atltico Madrid ook. Is hij geïnteresseerd in een ver lengd verblijf in Europa? „Si", meldt hij zijn manager behartigt zijn zaken. Gonzales wordt dan door een arts van de FIFA mee- geloodst naar de douches, de wedstrijd tussen België en Salva dor is dan al bijna twee uur ten einde. Gonzales is opgeroepen voor de dopingcontrole maar kan het gevraagde niet produce ren, een probleem dat ook Wil- fried van Moer heeft. De Belgi sche invaller drinkt enkele pils jes en dan lukt het eindelijk. Gonzales wordt meegenomen naar de douche, stromend water wil nog wel eens inspirerend werken. Koopje Voor Europese begrippen is Gon zales vanzelfsprekend een koop je, zijn club FAS uit de hoofdstad San Salvador kan de dollars ook best gebruiken. „De ploeg die hem naar Europa kan halen heeft een goeie aan hem", zegt Luc Millecamps. „Hij heeft het mij erg lastig gemaakt. Namen in het voetbal zeggen veel. Een week eerder tegen Maradona, dat in spireert. Je dekt hem kort, pakt hem aan, je bent dagen met zo'n tegenstander bezig. Wie is echter Gonzales, onbewust dek je min der straf, hij profiteert. In feite kun je als voorstopper tegen zo'n Gonzales alleen maar verliezen". De wedstrijd tegen Belgie toonde overigens wel aan dat de solda ten van Rodriquez zich tegen de Hongaren in een jacht op de eer ste goal bij een wereldkampioen schap blind vergaloppeerd had den. Men verdedigde nu mas saal, kleefde aan de opponent en schopte (geel voor Osorto en Fa- goago) als het nodig was, alles ter verkoming van een tweede af gang. Tegen de onmachtige Bel gen lukte dat simpeltjes. Alleen een vrije trap van Ludo Coeck beroerde het net achter doelman Mora. Ceulemans kreeg nog wel een kans, maar verder alleen vijf hoekschoppen in de eerst helft, en twee na de hervatting. Al met al karig, veel te karig. El Salva dor voetbalde intussen zoals de Belgen het zo graag doen: verde digen, succes nastreven via de LEIDEN - De KNVB heeft besloten de eerste klasse van de za terdagcompetitie regionaal in te delen. Noordwijk, RCL, Rijnsburgse Boys en Quick Boys spelen volgend seizoen in de eerste klasse A. IA: Barendrecht, Heerjansdam, Kozakken Boys, Nieuw Lekker- land, Noordwijk, NSW, PPSC, Quick Boys, RCL, Rijnsburgse Boys, Spijkenisse, SSS, Vitesse Delft en Zwart Wit '28. 1B: ACV, Bennekom, DOVO, DETO, DTS, Flevo Boys, GVW, Huizen, ON, OWIOS, Spakenburg, Genemuiden, Volendam en IJsselmeervogels. ELCHE (GPD) Belgisch voorstopper Luc Millecamps bekende na af loop van de wedstrijd tussen de Rode Duivels en El Salvador: „Ik heb met die Gonzales meer moeite gehad dan met Maradona in de openings wedstrijd". Drie keer moest de robuuste verdediger van Waregem via een forse tackle de razendsnelle muis afremmen, veel vaker moest hij zich gewonnen geven aan de tempoversnellingen en passeerbewegingen van de tovenaar uit Centraal-Amerika. '.ngm °"at i>l riante mogelijkheden om van Kameroen de verrassende lijst aanvoerder in de groep te ma ken. Daarvoor had Majewski een treffer verijdeld door een inzet van Kunde van de lijn te werken. Aan de andere kant voorkwam N'Djeya een Poolse voorsprong toen hij een schot van Boniek keerde. Bij wijze van uitzonde ring lag doelman N'Kono op dat moment geslagen op de grond. "N'Kono is gewoon een wereldkee per", bewonderde Jean Vincent, de Franse trainer van Kameroen zijn inderdaad betrouwbare sluitpost. "Wij hebben nu twee punten in twee duels verzameld. Dat is een succes. Ik zie niet in g."V iHWifc t Y "Hoe kon die er nou in", lijkt Mora, doelman van El Salvador zich af te vragen. Ludo Coeck was de enige Belg, die Mora zaterdagavond kon passeren. Met een afstandsknal van een meter of veertig; vlak voor doel rotzooiden onze zuiderburen maar wat aan. counter. Millecamps: „Wij kun nen zo'n ploegje niet opeten, we hebben ruimte nodig. Het maken van zes, zeven goals hebben we nooit geloofd". Vijf mensen hield België na rust achter, opdracht van Thijs die halverwege zijn defensie meegaf geen enkel risico te nemen. Een quintet verdedigers rond Gonza les, want hij bleef de enige Salva- doriaanse frontsoldaat. „In dit toernooi hebben de kleintjes voor genoeg verrassingen ge zorgd motiveerde Thijs zijn angst. Hongarije Vier punten heeft België nu, rest morgenavond de wedstrijd tegen Hongarije dat bij winst ook op vier komt en dan dankzij de bete re doelcijfers overgaat naar de tweede ronde. Een gelijk spel is genoeg voor onze buren, ze kun nen het tactisch concept uitvoe ren dat ze tot in de perfectie be heersen: verdedigen, counteren. „Is dat een schande?" vroeg Guy Thijs zich af. Nee, het zou alleen jammer zijn dat je met een derge lijke eenzijdige en onaantrekke lijke speelwijze in het toernooi ver zou komen. „Het maken van doelpunten", gelooft Luc Mille camps, „zal ons tegen de Honga ren gemakkelijker vallen dan te gen El Salvador. Zij moeten win nen, risico's nemen en dan zijn wij het gevaarlijkst". België-Hongarije werd in de maan den vooraf aan het wereldkam pioenschap door beide landen als een sleutel wed strijd gezien, ver voor de verrassende overwin ning van Belgie op de Argentij nen en artikelen over wilde fees ten in de tijdelijke verblijfplaats in Huerto del Cura. „Wijn, weib und gesang", meldde een kop in de Belgische krant. „Whiskey en amore" schreef een ander, over genomen uit een Spaans sensa tieblad. En moetje die krant ge loven dan zijn in het "hofje van de pastoor" zaken gepasseerd die de goedkeuring van de geestelijke niet kunnen krijgen. Gevolg is dat drie Belgische jour nalisten (een had geschreven dat het afgelopen moest zijn met de publiciteitsgeilheid van Jean- Marie Pfaff) op de zwarte lijst ge zet zijn en het trainigskamp niet meer binnen mogen. BILBAO (GPD) - Joao Ha velange, de Braziliaanse voorzitter van de FIFA, heeft opnieuw duidelijk te verstaan gegeven zijn ambtsperiode ook na het WK in Columbia te willen verlengen. Tijdens een persconferentie in het weelderige stadhuis van Bilbao liet hij niets na zich nu al te verzekeren van de steun van de kleinere voetbalnaties, die hem vijf jaar geleden ook al hiel pen aan de macht te ko men. „Ik heb", aldus Havelange, „tot mijn grote tevredenheid tijdens dit WK in Spanje vast kunnen stellen, dat mijn inspanningen om niet-Europese en Zuidameri- kaanse landen iets gemakkelij ker toegang tot een mondiaal voetbaltoernooi te verschaffen wel degelijk verantwoord is ge weest". De FIFA-voorzitter wees in dat verband op landen als Koeweit, Honduras. Kameroen en Alge rije, die, zo stelde hij, op hem grote indruk hebben gemaakt. Havelange: „Terwijl de „groten" van dit toernooi al verschillende keren tegen de verwachting in onderuit zijn gegaan, hebben de kleinere voetbalnaties zich hier tot nu toe bijzonder goed gema nifesteerd. Wanneer het mij ver gund zou zijn mijn ambtsperiode met nog eens vier jaar te verlen gen, zal ik dan ook alles in het werk stellen om de weg voor de kleinere voetbalnaties naar het WK open te houden". Hetgeen betekent dat de wereld kampioenschappen over vier jaar in Columbia opnieuw met 24 ploegen van start zal gaan, hoe wel er binnen de FIFA al stem men opgegaan zijn in 1986 een ander land dan Columbia voor een dergelijk WK -toernooi aan te wijzen. Met name de Westduit ser Herbert Neuberger heeft zich fel gekant tegen de definitieve toewijzing van het WK aan Co lumbia, dat volgens zijn mening niet in staat zou zijn een toernooi van dergelijke omvang perfect te kunnen organiseren. Havelange evenwel: „Dat toernooi in Co lumbia gaat door. Reeds lang ge leden is die beslissing genomen en ik vind niet dat we dit land nu de organisatie mogen ontnemen, zelfs niet wanneer Brazilië, toch mijn eigen vaderland, het eerste reserveland is om de organisatie over te nemen". Winnende getallen: 4 - 10 - 19 - 27 - 33 - 36. Reservegetal: 3. Cüferspel: 634666 Aantal deelnemers: 606.163. Inleg f3.283 449.-. Pruzenbedrag f 1.688.338, Duitsland België Supertrio Vierde koers van Groningen: Uitslag: 5 - 12 - 14. 1. nummer 5 (Utopia Fortuna, A. de Wrede); 2. nummer 12 (Unri Zuidvel- de, A.J. Mollema); 3. nummer 14 (Uniek Helene, L. Dooper). Niet gestart: num mer 13 (Upper Prince). Omzet: f 183.214,-. Uitkering: f916,-. /e tegen Italië niet op nieuw zo'n resultaat kunnen boe ken". De 27-jarige N'Kono van Canon Yaoundé is in Afrika al een feno meen en begint nu ook tijdens de wereldtitelstrijd furore te ma ken. "Het zou mij niets verbazen als hij binnenkort in de Bundes- liga of een andere Europese com petitie speelt", sprak Vincent, die zelf Kameroen volgend sei zoen voor de Franse tweedeklas ser Reims verruilt. Milla Niet alleen de doelman van Kame roen joeg Polen vrees aan. Om een verrassing uit te sluiten had Polen twee man bij de voor Bas- tia spelende centrumspits Milla geposteerd. Janas en Zmunda gaven de aanvaller weinig ruim te, zodat Kunde en M'Bida gele genheid kregen meer op de voor grond te treden. Fouten van Zmuda en Jalocha werden ech ter niet afgestraft. Bij pogingen van afstand trof M'Bida telkens de sterk optredende Mlynarczyk. Hoewel dat letterlijk uitgesloten is, bleef de doelman van Polen fi guurlijk in de schaduw van zijn zwarte collega aan de andere kant. Toen de gevaarlijkste Pool se aanvaller Smolarek een door braak trachtte te forceren, kreeg N'Kono de steun van de lat. De door Lato richting doel gewerkte terugspringende bal, werd ech ter onmiddellijk veroverd door N'Komo. Vlak voor tijd maakte N'Kono wel een taxatiefoutje. Hij schoof een uittrap te zacht naar M'Bom, zo dat de bal het strafschopgebied niet verliet. M'Bom speelde wel terug op zijn doelman en de Bel gische scheidsrechter Ponnet be schikte, dat de keeper via een ge wone uittrap de bal weer in het spel moest brengen. N'Kono gaf de arbiter, die Milla (vlak voor tijd miste hij een sublieme kans) en Aoudou en de Pool Palasz met geel bestrafte, een begrij pend tikje op de schouder. Jean Vincent: "N'Kono is een uitste kende doelman, maar inderdaad ook een zeer gemoedelijke jon gen"- MALAGA (ANP) - De Sowjet- Unie heeft in de laatste wedstrijd voor groep 6 aan een gelijkspel tegen Schotland genoeg om de tweede finaleronde te bereiken. De Sowjets versloegen zaterdag avond Nieuw-Zeeland met 3-0 en verkregen daardoor betere doel cijfers dan de Schotten. In Malaga was Oleg Blochin, die toestemming heeft om als prof in het westen te gaan spelen, weer de uitblinker. De linkerspits nam drie minuten na rust het tweede doelpunt voor zijn rekening. Centrumspits Gawrilov zorgde in de 25ste minuut voor de rust stand van 1-0. De eindstand werd in de 69ste minuut op Baltatsja op 3-0 bepaald. Geconcentreerd De ploeg van Beskov, met naast Blochin ook Bal en Baltatsja als opvallende spelers, maakte niet dezelfde fout als eerder de Schot ten. Schotland onderschatte de nieuweling schromelijk en zag een voorsprong van 3-0 bijna ver loren gaan. De Russen bleven 90 minuten lang geconcentreerd spelen. Dat was nodig ook, want ander maal leverde Nieuw-Zeeland een goede prestatie. De 'Kiwi's' gooi den alles op de aanval. Dat lever de hen de steun van de 10.000 toeschouwers op. In de 22ste mi nuut miste Cresswell een uitste kende kans. In de slotfase waren Rufer en Wooddin dicht bij doel punten. Doelman Dasssgev voor kwam ze.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10