ANWB redt elk jaar zovn duizend vakanties c fteportaQe WK-voetbal elke dag op IX meter TV! Nieuw kantoor Barcelona 99 Casino Scheveningen WOENSDAG 16 JUNI 1982 Varia Gisterochtend (het kon nog net) hoorde ik Margaret Thatcher, met die stem van een tweesnij dend zwaard, in het Lagerhuis aankondigen dat de Engelsman de Falkland-eilanden weer op de Argentijn veroverd had. En al die gentlemen barstten toen in een oorverdovend hoeragebrul los, zoals ons dat tijdens de oplei ding voor militaire dienst ge leerd werd bij het bestormen van de zandzak met de bajonet op het geweer: „De Maxi-monsters stoot ten hun vreselijk gebrul uit en knarsten met hun vreselijke tan den en rolden met hun vreselijke ogen en lieten hun vreselijke klauwen zien"... Daarmee joeg je die zandzakken de schrik al in de benen nog voordat je ze in de on derbuik gestoken had bajonet kwartslag omdraaien en weer te rugtrekken). Nu die langeafstandsoorlog einde lijk voorbij was, durfde ik wel weer zonder pruik en zonnebril The Times te kopen, en zie, in de rubriek 'Letters to the editor' stond in de krant van gisteren alsnog een zinvolle suggestie om de kosten van de oorlog terug te schroeven. Mr. L. David, direc teur van Beryllium Smelting Co. Ltd, schreef het volgende: ,£ir, ik zag tot mijn verbazing dat lege granaathulzen overboord worden gegooid (Zie uw illustra tie op pagina 6 van 8 juni). Zij zijn van een hoge kwaliteit ko per met een schrootwaarde van ongeveer 500 pond of meer per ton. Ze zouden makkelijk weer mee terug genomen kunnen wor den. Wat een zinloze verspilling". Hear, hear! Heel England één grote glasbak voor lege granaathulzen, en van de opbrengst worden stu diebeurzen verstrekt aan de kin deren van de Engelse soldaten die voor de Falkland-eilanden gesneuveld zijn. Duizend doden (afgerond) heeft dat oorlogje al les bij elkaar gekost - een gekap seisde veerboot in India en je hebt dat aantal er weer uit. Of beter gezegd: elke niet gekapseis de Indiase veerboot compenseert dat aantal doden weer. Ware in Argentinië echter de ver beelding aan de macht geweest, dan hadden de generaals eerst die hele Britse vloot naar de Falkland-eilanden laten opsto- men, en hadden zij, zodra zij de rookpluimen aan de horizon za gen opdoemen, gauw al die Ar gentijnse soldaten teruggetrok ken, een lange neus trekkend en 'escondite' roepend wat, zoals u weet, 'kiekeboe' is in het Spaans). De Engelsen weer terug, NAVO- verplichtingen nietwaar, helden welkom in Portsmouth, en hop!, daar gingen de Argentijnen weer naar de Falklands. Wat zouden de Engelsen dan gedaan hebben? Weer terug? U denkt van niet, als nuchtere Hollander, maar ik denk toch van wel. Want iets dat voortdurend over het hoofd wordt gezien door al die hoopvol le mensen die over het afschaffen van de oorlog praten, is dat de oorlog in het geheel geen bewijs van verval is, maar eerder een bewijs van gezondheid en kracht. Vechten schijnt voor de mens even natuurlijk als eten te zijn. De ci vilisatie beperkt en bestrijdt die impuls weliswaar, maar kan ze nooit helemaal elimineren. Ie dere keer als die krachtsinspan ning het meest succesvol lijkt - dat wil zeggen, iedere keer als de mens zich op zijn bereidwilligst aan de discipline lijkt te onder werpen - is de vonk het dichtst bij het kruitvat. Hier brengt onder drukking haar onvermijdelijke werk tot stand. De meest oorlogszuchtige volkeren in de geciviliseerde wereld zijn uitgerekend die, welke zich het volgzaamst aan de strenge verbo den van de vrede onderwerpen Hebben zij eenmaal de grenzen van hun onderdrukte, maar zich regelmatig ophopende vechtlust overschreden, dan bereikt hun behoefte aan vernielzucht een on gekende hoogte. Zij werpen de ke tenen van de orde af, springen een gat in de lucht en slaan een kuitenflikker! Dat is althans mijn vertaling van „throwing off the chains of order, they leap into the air and kick their legs". Het bovenstaande vanaf want iets dat voortdu rend..." is namelijk een citaat, maar niet uit The Times van gis teren, al vind ik wel dat het de Britse vechtlust en het hoerage roep in het Lagerhuis aardig ty peert. Het citaat is van de Ameri kaanse schrijver en journalist H. L. Mencken. Hij schreef het in 1945 in zijn 'Minority Report', hoofdstukje 17, dat hij afsluit met de zinnen: „In oorlog wordt alles door succes geëxcuseerd, zelfs het verbreken van discipline. In vrede is succes, in het algemeen gesproken, on denkbaar, behalve als een functie van discipline". Met andere woorden met de vrede op de Falkland-eilanden is de tijd weer aangebroken we de lege granaathulzen r rug nemen naar huis! Door Jan Westerlaken Veel vakantiegangers zijn té nonchalant. Een ■voorbeeld? De familie zou een paar weken naar het zonnige Zuid- Frankrijk gaan. Onder weg komen ze echter tot andere gedachten. Ze gaan naar Zweden. Niemand anders dan alleen zij weten dat. De thuisblijvers horen wel hoe mooi het allemaal was als de vakantie achter de rug is. "Maak toch van tevoren duide lijke afspraken over wat je gaat doen. Laat de familie weten waar je naar toe gaat. Het is zo belangrijk. Hoe vaak gebeurt het niet dat ie mand thuis in jouw vakantie overlijdt? Nee. bereiken kun nen ze je niet. Kom je ge bruind en wel thuis, dan hoor je dat één van de ouders een week geleden is begraven. Zoiets kun je natuurlijk voor komen. Ga naar de plaats die je opgeeft. Of geef even een belletje als je ergens anders terecht gekomen bent. 'n Kleine moeite". De ramp op de Spaanse cam ping Los Alfaques staat»Staf Beems nog helder voor de geest. Een hele lijst met na men had hij van mensen die, volgens nabestaanden, daar hun tent of caravan hadden neergezet. Daarom dacht de ANWB in eerste instantie dat zij met zeker veertig slachtof fers zou worden geconfron teerd. Hoe anders pakte dit uit. Staf Beems: "Toen de doden wa ren geïdentificeerd moesten we mensen gaan benaderen die helemaal niet wisten dat hun familieleden naar Spanje waren gegaan. Uitermate triest. Ja, in de vakantie zoekt de ene helft Nederlanders de andere helft. Gelukkig veran dert het iets. Maar toch... Nog veel te dikwijls gebeurt het dat de thuisblijvers niet we ten waar de vakantiegangers zitten." Oproep In de allerernstigste gevallen kan de ANWB een oproep uitzenden via de radio of een publikatie in de krant. Maar dan moet het werkelijk drin gend zijn. Niet dat iemand zonodig contact met thuis moet zoeken om hem of haar te vertellen dat die baan waarop is gesolliciteerd door gaat of zo. Een andere fout die wordt ge maakt is het verkeerd in schatten. Weer een voor Drukke tijden staan er voor de ANWB-alarmcentrale en baar buitenlandse steunpunten voor de deur. Zeker voor het punt in bet Spaanse Barcelona waar deze vier weken een deel van de wereldkampioenschappen voetbal wordt afgewerkt. Juist op tijd kwam daarom bet vergrote kantoor, dat uitkijkt op bet stadion van FC Barcelona, gereed. Een noodzakelijke uit breiding, omdat de ANWB-ers in bet oude onderkomen geen kant meer op konden. Ook al omdat niet uitsluitend Nederlandse toeristen een beroep op de 'wielrijdersbond' doen, maar Engelsen en Belgen eveneens bij baar kunnen aankloppen. Met de vakantie voor de deur zal de drukte in alle steunpunten navenant stijgen. Spanje krijgt anderhalf miljoen Nederlanders binnen zijn grenzen. Een getal waar bovendien sinds kort weer groei in zit Voor de ANWB één van de redenen om naar een groter kantoor uit te zien. In de Spaanse stad was ook Staf Beems. Hij Is hoofd van de alarmcentrale en verantwoordelijk voor de ANWB-buipverle- ning over de bele wereld. Aan hem de vraag met wat voor pro blemen een steunpunt zo al te maken kan krijgen. Staf Beems, boofd van de ANWB Alarmcentrale: ook de zorg voor overwinteraars. beeld: "De vakantieganger zegt: is Lyon duizend kilome ter? Nou, dat is dan tien uur rijden. Honderd kilometer gemiddeld. Vergeet het maar. Ze houden geen rekening met Parijs. Hier kan heel je programma in de war worden gestuurd. En jakkeren kun je beter niet doen. Stop op tijd, eet ergens rustig een boter ham, niet in een restaurant maar een paar honderd meter van de autoweg. Alleen daar kun je even je benen strek ken en ben je los van dat ge- jaag en jammerende mensen. Zo kun je de stress buiten de auto houden", meent Staf Beems, "en dat reist een heel stuk prettiger dan wanneer je elkaar constant over en weer verwijten maakt" Dit zijn niet de specifieke moei lijkheden waarvoor de ANWB steunpunten in Span je, Frankrijk, Griekenland, Zwitserland en Oostenrijk in het leven heeft geroepen. Die punten zijn er om in het land zelf direct hulp te kunnen verlenen. Zoals onderdelen voor een kapotte auto regelen of toeristen bijstaan die in een ziekenhuis moeten wor den opgenomen. Beems: "Zeker, je kunt dit van uit Nederland regelen. Via de telefoon. Maar je moet ervoor zorgen dat je bekend bent in een land en er zelf thuis raakt. Kijk, dan weet je waar je met de mensen terecht kunt. Blijf je thuis achter de telefoon zitten, dan zal het al tijd stroef verlopen." Angst De buitenlandse steunpunten van de ANWB krijgen vooral te maken met vakantiegan gers die zich hulpeloos voe len en, bijvoorbeeld, angstig zijn om naar een arts te gaan of andere deskundige hulp in te roepen. Staf Beem hierover: "De Ne derlander denkt altijd dat het niet goed genoeg is. We berei den ons aardig voor op de reis. Maar overkomt ons wat, dan denken we: hemelse goedheid, wat moet ik nu be ginnen. Komt het zo ver, dan nemen wij de touwtjes in handen. De ANWB is er in een vreemd land om juist hen van dienst te zyn. Gaat er wat mis met de auto. dan zoeken wij naar een alternatief. Een huurwagen of zo. Op die ma nier redden we elk jaar zo'n duizend vakanties. Toch mooi meegenomen?" Juist die auto geeft de ANWB handenvol werk. Onderdelen die moeten worden nage bracht. De dienst heeft hier voor speciaal eigen wagens rijden die de gewenste spul len tot 'voor de deur' afleve ren. Echter, de meeste tijd gaat zitten in het geruststel len van zieken. Toeristen die in een hospitaal moeten wor den opgenomen. "Lig je daar eenmaal, dan ben je geïsoleerd", vertelt Beems die ooit zelf in Beiroet in een ziekenhuis terechtkwam. "Het personeel probeert van zelfsprekend aardig voor je te zijn, maar dat lukt niet. Daar om houden wy contact met hen. Om ze. zeg maar. toch wat zekerheid te geven. By ons zitten medewerkers die zich hier speciaal mee bezig houden. Gaan op bezoek bij die patiënten. Ja, je kunt zeg gen, dat zij met maatschappe lijk werk bezig zijn". Eén kamer Wat die ANWB tevens doet. als een gezin bij een ongeluk is betrokken en m een zieken huis moet worden verpleegd, is proberen allen in hetzelfde hospitaal te krijgen. Het liefst op één kamer Vaak lukt het de mensen van het steun punt. Moet je zoiets vanuit Nederland, via de telefoon dus. regelen, dan kun je dat wel vergeten. De steunpunten bewyzen dus wel hun diensten. Niet uit sluitend op het maatschappe lijke vlak. ze houden tevens in de gaten dat buitenlandse middenstanders hun 'klan ten' het vel niet over de neus trekken. Zoals een particulier ziekenhuis dat pryzen vraagt waar iedereen van achterover valt; of een begrafenisonder nemer die denkt uit alle el lende een slaatje te kunnen slaan. Daar steekt de ANWB een stokje voor. de patiënt wordt naar een ander hospi taal gebracht, de begrafenis ondernemer kan de opdracht annuleren. De ANWB in Spanje heeft er sinds een paar jaar een extra zorg bij gekregen de Neder landers die in het warme zuiden komen overwinteren. Ongeveer honderdduizend landgenoten strijken in en om Benidorm neer en blijven er van enkele weken tot wel een half jaar. Die zorg voor de stcunpost is zó groot, dat de acht vaste me dewerkers er het hele jaar door mee bezig zyn. Boven dien is er in Benidorm zelf een vooruitgeschoven post waarop die overwinteraars een beroep kunnen doen. Staf Beems: "Al die mensen hebben een kwaaltje. Dus zy brengen een stuk zorg met zich mee. Juist daarom zyn we in hun directe omgeving gaan zitten. Dan kunnen we acuut van dienst zyn als het nodig is. Helaas ontbreekt er een stuk medische kennis van die mensen. Ja. dat maakt het wel eens lastig. Ze ker als ook hun huisarts met vakantie is. Dan moet je naar een vervanger. En die weet niks van die patiënt Eigen- lyk zouden de waarnemers by de gegevens moeten kun nen komen Belt een arts uit Spanje, dan kan hem precies de informatie worden gege ven die hy wenst". Aan de r.k. technische school "St. Pau- lus" in Hillegom slaagden voor het di ploma Bouwtechniek: G. Schregardus, E. Huurman. G. v.d. Zwet, J. Caspers, P. Bijwaard, K. Degens, R. Denaijere, A. Donderwinkel, R. Hamoen, R. Houtza ger, S. v.d. Leede, R. van Lierop, R. Lommerse, W. van Looy, C. v.d. Ploeg, P. Seegers, R. Seijsener, J. Teeuwen, A. van Trigt, H. Warmerdam, H. Warmer dam, E. v.d. Westen, M. v.d. Zwet, H. Doeswijk, P. van Eeuwijk, W. Faas, M. Hoogeveen, M. Mosk, A. van Turenhout, A. Vermeulen, F. Vink, E.J. Warmer dam, D. Wassenaar, F. Eveleens, T. v.d. Ham, E. Wessels, J. van Houten, L. den Elzen, W. Timmers, H. Rutten, J. de Goeij, M. Warmerdam, D. Kortekaas, R. v.d. Meer, N. Meiland, R. Zethof, R. Zonneveld, E. Jansen. Elektrotechniek: K. Adema, A. van Vel- sen, P. Assendelft, H. de Jager, P. v. Leeuwen, E. Peters, W. Vennik, A. Brouwer, W. Groenhart, A. de Kooker, L. van Loon, R. Meurs, W. Punt, H. van Steijn, M. Teske, M. Eickhoff, R Scheepmaker, H. Weijers, R. Dhalgan- jansing, M. Louis, T. van Velzen, R. Mo- rits, P van Schie. Mechanische techniek: E. v.d. Aart, F v.d. Veld, M. van Keeken, M. Burger, R. Luiting, S. van Andel, A. v.d. Bosch, R. Bijwaard, W. van Duijvenbode, F. van Leur, P. Parmentier, P. v.d. Veldt, R Peroti, P. Broekhof, D. Hogenes, P. de Jong, J. Warmenhoven, R. Dhalganjan- sing, R. v.d. Heijden, J. Roelandse, M. van Saase, R. Rewijk, G. Wolken. M. Snoeks. Motorvoertuigentechniek: J. Lammer- se, P. Verberne, J. Apswoude, C. Barn- hoorn, M. Blokker, S. Datema. T. van Dooren, E. de Haas, F. Klinkenberg, G.J. Luik, M. v.d. Leede, J. v.d. Linden, P. Mense, L. der Nederlanden, R. Pouw, P. Beelen, D. v.d. Berg, N. Bouwmees ter, R. van Gooi, F. v.d. Lans, E. Monte- ny, J. Noordermeer, T. v.d. Putten, S. Terhorst, G. Cardol, G.J. van Heynm- gen, M. Mosterd, M. de Kan, R. Duyven- bode, R. v.d. Meij, J. Rusman, E. v.d. Zwet, P. Aoswoude, F. van Steijn, S. Rijnsburger, A. Bartels, C. v.d. Meer, Z. Nesic. LEAO - DIPLOMA: W. Akerboom, A. Corpel, D. Kraay, E. Mekel, H. Harms, S. Azier, K. v.d. Berg, S. Blom, J. v. Duyvenbooden, F. Dijk stra, M. Helversteijn, H. Hollebeek, S. Hoorntje, A. v.d. Mey, M. Verhoeven, C. v. Putten, J. Schuurman, J. Voorthuy- zen, A. Chaudron, M. Horsman, I Janse, A. v. Leeuwen, T. Molenaar, M. Simons, T. Bremmer, R. Cavé, E. Hoogenraat, A. Poortman, R. van Weeren, C. van de Leest, I. Pavlyók, P. Albers, P. van de Ent. A. Flapper, G Meertens, B. Siera, F. Boef. G van jutten, J van Riet. D Segaar, I. Zwetsloot. D. Slegtenhorst. C. Ip Vai Ching. D. Hermsen, F Libo- chant, L. den Os, R. Blikman. H. Crama, B. Distelvelt, M. Distelvelt. V. Gyzeny. H. Lepelaar. C. de Nobel. E van Spijker. B. Siebert, R van Asch, M. Geerlof, M. van Ginkel, K Compier, P. van Eg- mond, M. van de Heden, J. van Spron- ADVERTENTLE VOOR VADER: EEN PRACHTKLOK 1 Waterdicht: Crcsta Tidcridcr. Getest tot 100 meter (10 Ato) onder water. Edelstalen kast en lithium batterii met lange levensduur. Stopwatch tot 1/100 sec. nauwkeurig met lap functie alarm plus uursignaal 89.SO 2 Waterdicht: Cresta 10 digits. Getest tot 50 meter (5 Ato) onder water. Lithium batterii met lange levensduur, stopwatch en alarm. 65. 3 Cresta Alarm-Chronograph. Een precisie-instrument met alarm en stopwatch in edelstalen kast. 39.50 4 Cresta Melody Alarm. Stalen horloge met naast de gebruikeliike functies zowel melody alarm als stop watch. 59.50 de Booy, r. van den Burg. A Ginjaar, T Helversteyn. J Keyzer. N le Mair, K van de Meeberg. M. Neuteboom. B Nieuwenburg. M van Oosten. N van Vliet, M. Sloote, C Fuchs. P Bleyi, R Leeuwen. D. Smits, E van de Tuyn, A Collé, C. de Fey. A. Leeuwen. A Voge lenzang, S. Kouwenberg. R. Holverda. R. Langedoen. A. van Leeuwen. J van der Lubbe, W Penseel. H Pouw. A Querreveld, R Rijsdam. M Vis. S Bremmer. A.M. Overdyk, S Kluivers J Bey, J. van Duyvenbode, S Jansen. D Knotter. R Kroeze. S. Lalloesingh. N Mereu. E. den Os. A. Riethoven. C Rob bers, A. Roem. K van Velzen. J V. r t ven. P. Vis, L. Moenillal. D de Jong. P Wijsman, M. de Boer, A J Heynen, P de Keyzer. S. Ros. R. Roodakker. L Mark. M van Benthem. L. Pieterse. P Vink, S van Amsterdam, J Schooten. A van Helden. W Sipahlut. E Mink. M Pronk, S. v.d. Meer. J de Ridder. C Stork. S Kartaram, G. v. Leeuwen. P van Buu- ren. A Jansen. A de Zwaan. A van Meurs. T Zaal. C Schlagwem. C Buys, C Raaphorst. F Freke. C van 't Kruis. B. Plomp. H Plomp. J Harmusial. M Horstman, K Lokven, J van Klompen- hoebier. M. Tukker. M. van Dolder, J. Patty. P. van der Wolf. G.J. Doorne kamp. I. Heikoop. J Lappia, M Bernar- dus, A. Latumanuwy, E. de Haas. T. Houtman, N. de Lange, J van den Hoek, E. Verkerk. B Wensveen. P Richters. I. Boonk, D. Ketting, P Veld- huysen, M. Witkop. P Hoek. J van Delft. B. Korner, D de Mooy, L Penn- ga, V. Steen, L. Knotter. I Arjun, R. Groeneveld. A. Muller, G Steens. S Corba, D. Maaskant. F van der Wolk, M. van Dalen. J. Haas, P. den Hollander. P Reyerse, D. Power, M. Diseraad, H. Ko lenbrander, W. Geerhngs, J. Mulders, D Koolmoes, T Gans. K. van Holland, J. van Hofwegen, S. Holverda. zaouak. P. Gottenbos, M. Kwakkenbos, E. Ooms. H Plomp, C. van Schaick. J. de Way, J. Könst. K PothofT, I. Schalk wijk, C. Springintveld, E Springint- veld. J. Bruggeman, N v.d Akker, A. Bruins, L. Hassing, A. Holla, M. Konst, R. Lips, S. Rijneker en M. Wieman NOORDW1JK - Aan de Christelijke MAVO te Noordwijk rijn de volgende kandidaten geslaagd: A. v.d. Ark. M Barnhoorn, P.J. Barnhoorn. P van Bee len. M. v.d Berg, P. de Bock. C van Duin, J. van Essen. I den Hartog. D Hermans. M. van Hilten. I. Joustra, R Joustra. J P Koppenaal. D Lindhout. P van Lingen. T Linschooten, 1 Meeu wenberg. J van der Meulen. P Meyers, G van der Niet, R Ouwehand, B Plug. J M de Raad. F Salentyn. J Satter. D v.d Spek. E Steenvoorden. R Timan. H. Verhoef. T. Vink, H. Vogelaar. F Vos. A Warmenhoven. M van Webe. J Willms. G de Witt, P Beukema. H van der Tang. P Verschoor. I. Colijn en H MAVO 3: M Bernscn, G den Boer. C. Koren, P de Ryk, M. Toebosch. MAVO 4: N. Angenent, R. Berkhout, P. Bik, O Boer. D Boer, H Boer, M Boer. F van Brenk. W van Capel. A Chevalier. J Dissel. E. de Fey. A. Gort. D de Graaf. E. de Graaf. J van der Graaf. C Han naart, H Henzen. M den Hartog. M. Hoekstra. H van der Hoeven. K Hout koop. S Houtman. J Hup. A Jansen. A. Jongeleen. A. Kamper. M Karus. J Key, A. Koch. J Koen, R- van do Kolk, I. Koudys. R. van Krimpen. A. Krosschell, G Lammere, S Landmeter. L van der Linde, A. Los. H. van der Louw, P van Luyn, J Meyer. M Neeleman. L Nieu wenburg. P van Oord. M. Oosterbaan, H van Oosterom. M. Overduin. M Pe- trelli. M Piepenbnnk, J van de Pol. J. van Randeraad. A Roqué. M van Ryn, M. van Ryswyk. H. Schouten. G Schra- vendeel, G. Schuurman. E. Sieshng. M. van Sisseren, H. van der Snoek. P. Spek, R. Tomasowa, R. Tromp, M Ver- él. G Verkerk, M Vink. H. de Vlieger, A Vonk, A Vonk, R Vonk. R J Vonk, S. Vos, A de Vnex M de Vri< A .u. Wagening'-n. H Wassenaar. A Wille. M Wolf, L. van 't Wout. C WyQe, P van den Wyngaard, J. Spelt. ALPHEN AAN DEN RIJN Aan de Chr. Scholengemeenschap "Oude Rijn" lijn geslaagd voor de LHNO: M. Blom. H Boer, G den Haas. I van Egmond, J. v.d. Ent, M Fenn«-ma. N. ftmpHIn A Hammer L vd Hoek. A wyk, N Spelt. J Verkerk. A. van Vliet, P Volwerk. M. v.d Voorst. N Vreeken. C. Wieman. R Rinnekamp, P. dc Boer. W. Boogaard. A de Bruin. Y van Dam. C Domoet, P Dickhoff, K Dobbe, C. van Doorn, J van Frankfoort, A Frank huizen. A de Goede. M Griffioen, A Kerkvliet, M van Loon, K Ooms, A Oostveen. A. Ruiten, A Uitvlugt, R. Verwaay. A. Vos. J Bergsma, C Cohna. R. v.d. Dool, S. Groenostein, C Hoppen kade, D. Zcilstra. K de Bruin. I Don ker. L. de Graaf, C. den Hartog. C. den Horder. R de Jong, A. Kikkert, M Kos ter. M de l<angc. S van Leeuwen, A Lenting. J Mac Daniél. P. Maunts, 1 Meeuw is. T de Pater, N Platteel, L. Stravcr. A van Velde, C Vergeer. N de Vries, P de Vries. L. van Wely, A Wit, S Zondag. N Boulonois, F Brockhoff, M Dwars. J Jitan.S Ocmraw, M de Pater, L. Raaphorst, A Slotboom. A Vet. ADVERTENTIE Dankzij AKAI. die zijn supergrootbeeld bij ons heeft opgesteld. Elke dag groot genieten tot en met 11 juli dus. En al die tijd tip zaterdag gratis Pedro Domecq sherry proeven en op zondag Kioja wijn. Of Spaanse gerechten eten uit het restaurant. En er zijn scorelij sten, voetbaltijdschriften en nog een aardige WK- attentie voor elke bezoeker. En natuurlijk Roulette en Black Jack (wordt ook op groen gespeeld!).

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 17