TELEVISIE ZATERDAG TELEVISIE ZONDAG PAGINA 4 Radio - tv ZATERDAG 12 JUNI 1982 NEDERLAND 1 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal AVRO 15.32 Lawaai papegaai. Gevarieerd kin derprogramma. 15.45 Mijn huisdieren. Tekenfilm die laat zien hoe huisdieren behandeld willen en worden. 15.55 Leven in de brouwerij. Film van Anthony Kimmins met George Form- by, Googie Withers: George werkt by een dagblad, maar in gedachten is hij een groot detective. Hij heeft een inge nieuze uitvinding gedaan, waarmee hij misdadigers hoopt te vangen. Dat lukt hem ook, maar niet voordat hij in heel wat vreemde situaties terecht is geko- 17.20 Nitwits „Gemene Gene". Jeugd film: Gladys wrijft per ongeluk over een toverlamp en bevrijdt daardoor een geest die in de lamp zat opgeslo ten. In plaats dat deze geest wensen van anderen vervult, vervult deze al leen maar zijn eigen wensen. Hij wil alle kunstschatten van de aarde bezit ten. Tyrone slaagt er in om hem te slim af te zijn en de wereld is dan weer vei lig. NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden 18.58 Journaal AVRO 19.00 Brigadier Dog. Tekenfilm 19.10 Terug naar de natuur. TV-serie met Linda Gray, Frank Logan, Ray Forchion: Professor Raif Rafelson leert chimpansees een soort gebaren taal. Zijn superieuren willen de dieren echter gebruiken voor medische expe rimenten. Rafelson heeft de chimpan sees als zijn eigen kinderen grootge bracht en weigert zijn medewerking. Hij doet een beroep op Linda Daven port om de dieren naar haar Afrikaan se gebied over te brengen en daar de opvoeding voort te zetten. Linda is het helemaal niet met Raif s opvattingen eens. Zij vindt dat dieren vrij in hun natuurlijke omgeving moeten kunnen leven. Maar heel geleidelijk ontstaat er bij haar bewondering en waardering voor het werk van de professor en ont staan er vermakelijke en verwarrende toestanden. 20.40 Vegas. Amerikaanse tv-serie met Kim Basinger, Cameron Mitchel, Ne- hemiah Persoff: „De ekster". Privé-de- tective Dan Tanna voelt zich sterk aan getrokken tot de mooie Allison McKay. Allison treedt op als gast vrouw voor een sheik, die in de stad is om juwelen te verhandelen. Wat Dan niet weet is, dat twee van Allison's hel pers er in slagen de lijfwachten van de sheik uit te schakelen en er met twaalf kostbare robijnen vandoor te gaan. Al lison „helpt" Dan Tanna bij het opspo ren van de dieven, maar door heb zucht gedreven gaat ze te ver. NOS 21.30 Journaal AVRO 21.55 Fats Domino: Rhythm and Blues Explosions. Opnamen van een optre den van Fats Domino tijdens het North Sea Jazz Festival 1980 te Den Haag. 22.25 Avro's Sportpanorama. Actuele sportinformatie uit binnen- en buiten land met o.a. de Ennia Gold Cup met topturners uit Amerika, Rusland en China en ruime aandacht voor het we reldtitelgevecht boksen zwaargewicht tussen Larry Holmes en Gerry Coon- ey, dat afgelopen nacht in het Ceasar's Palace te Las Vegas heeft plaatsgevon den. NOS 23.15 Journaal 23.20 Nieuws voor slechthorenden 23.25 Studio Sport-Extra. Paardesport: een verslag van de wedstrijden om de FEI-World Cup die worden gehouden in Dublin (tot 23.55 uur). NOS 13.00-13.05 Nieuws den TROS 17.00 Tros Sport-Extra. Champions Trophy Hockey. Samenvatting: West- Duitsland-Australië; Pakistan-India; Nederland-Sowjet-Unie. Commen taar: Paul Litjens en John Wories. 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 De lieverdjes van Grange Hill. Bitse tv-serie: Steeds vaker zijn er vechtpartijen tussen de leerlingen van Grange Hill en die van de nabijgelegen school Brookdale. Het wordt de leer lingen daarom verboden om in de pau ze buiten het schoolterrein te komen. Wanneer ze dat toch doen, blijven de nare gevolgen niet uit. 19.25 Zo vader, zo zoon. Spelprogram- ma o.l.v. Gerard van den Berg. Welke vader hoort by zoon Mark? Deze vraag wordt voorgelegd aan het vaste panel Rien Poortvliet, Nen van Ramshort, Dick Passchier en Anne van Egmond. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Michel Strogoff. Herhaling van de ze zevendelige tv-serie met Raimund Harmstorf, Lorenz Guerrieri. Afl 3: Mi chel Strogoff en Nadia zyn de Siberi sche grens gepasseerd, maar zij wor den op de voet gevolgd door de voort vluchtige Iwan Ogareff en zijn geliefde Sangara, die door een list de grens wachten te snel af zyn. Het lykt er op dat Iwan zich nu snel bij de opstande lingen kan aansluiten. 21.25 Hier en Nu. Actualiteitenrubriek. 21.55 Hier en Nu Studio Sport. De sport van de zaterdag. 22.30 Kerkepad. Derde aflevering uit de serie van dertien routes langs kerken, kloosters, kapellen en andere monu mentale gebouwen. 15.55 Paardesport. Wereldkampioen schappen show jumping in Dublin. Commentaar: Louis De Pelsmaeker (tot 17.00). 18.00 Willem de Woudgeest. Britse kin derfilmserie. Afl. 20: „Halloween". 18.05 Leven op aarde. 13-delige serie van David Attenborough over „leven" vanaf de eerste primitieve cellen tot de planten en dieren die nu leven. Afl. 2: „Zeefauna". De aanpassing van het le ven in het water naar het leven op het land. 19.00 Duel in de diepte. 13-delige Neder lands jeugdfeuilleton met Lidy Sluy- ter, Peter Faber, Lex Schoorel en Ro nald Carilho. Deel 2: „Een eilandje in de zon". Op de luchthaven van Bonai re duikt Feliciano weer op. Hij neemt contact op met een duister figuur in Caracas en laat helpers naar Bonaire komen. Hij bevestigt het telex-bericht dat vanaf Curacao werd verstuurd en waaruit blijkt dat Sylvia voor iemand anders wordt aangezien. 19.25 Korte film 19.30 Tiercé, Lotto-trekking, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal 20.10 Slisse en Cesar. TV-feuilleton in 12 afleveringen naar Jeroom Verten en Jos Gevers, met Ward De Ravet, Jan Reusens, Ann Petersen, Alex Wille- quet. Afl. 12 (slot): Cesar wil Slisse beetnemen door te doen alsof hy doodgaat, maar hij kan de komedie niet volhouden. Dit leidt ons naar de moraal van het stuk: enkele filosofi sche overwegingen over leven en dood en de vriendschap, maar dan wel a la Slisse! 21.35 Columbo - Last salute to the com modore. Amerikaanse TV-film van Pa trick McCoohan, met Peter Falk, Ro bert Vaughn en Fred Draper: Commo dore Otis Swanson staat aan het hoofd van een enorm bedrijf dat zeiljachten bouwt. Tijdens een zeiltocht komt Swanson om het leven, naar aangeno men wordt door verdrinking. Dat is ei genaardig, want Swanson was een meer dan ervaren zeiler. Columbo ruikt onraad en vermoedt dat er moord in het spel is. Aanwijzingen werpen de verdenking op Swansons hebzuchtige schoonzoon Charles Clay. De zaak wordt er nog vreemder op wanneer die Clay zelf het slachtoffer van een moord wordt. Columbo bijt zich in de zaak vast en komt tot de conclusie dat de verdachte moet wor den gezocht in de kring van de intimi van Swanson. Maar wie heeft het ge daan: Joanna Clay, Swansons alcoho lische dochter, Kittering, zijn advo caat, zijn neef Swanny, de levensge nieter, Wayne Taylor, directeur van de scheepswerf, of Lisa King, zijn secre taresse. 23.10 Journaal. Voorafgegaan door Tier cé. 22.45 Maggie Forbes. Britse politieserie met Gill Gascoine en William Marlo we: „Het jachtgeweer". Maggie Forbes heeft het verbod gekregen zelf op zoek te gaan naar de moordenaars van haar man. Maar dan krijgt ze het moordwa pen in handen. 23.35 Tot Besluit. Vanavond de tweede uitzending in een reeks van vier over denkingen door ds. L.J. Boeyinga uit Bloemendaal. NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor slechthorenden DUITSLAND 1 13.15 -13.30 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht. 14.10 Journaal 14.45 Sesamstraat 14.45 ARD-Ratgeber. Auto en verkeer. O.a. aandacht voor het natuurgebied Vierwoudstedenmeer-Gotthard. 15.30 Telezirkus. Circusprogramma, ge presenteerd door Peter Rapp. M.m.v. de Spider urphy Gang, Katja Ebstein, Hans-Jurgen Schupp, Galetti en Sonja WDR: 17.30 Hier und Heute unterwegs. Regionale actualiteiten. 17.55 WWF-programma-overzicht. 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau. Met o.m. de atle- tiekkampioenschappen in Frankfurt, de wereldkampioenschappen paard rijden in Dublin en de wereldbeker voetbal in Madrid. 19.00 Blickpunkt Dusseldorf. Actuali teiten. De AVRO zendt vanavond weer een af levering uit van de Amerikaanse serie "Vegas". Op de foto de de acteur Robert Uriah als de privé-detective Dan Tanna. 19.22 Polizeiinspektion 1. TV-serie: „Grensgevallen". 20.00 Journaal 20.15 Verteufelte Zeiten. Komedie van Karl Buiye met Jurgen Pooch, Heidi Kabel en Werner Riepel: De oorlog is voorbij. De jonge landbouwer Heiko keert terug naar Zyn hoeve maar kan zich na zijn krijgsgevangenschap maar moeilijk aan het „gewone" leven aan passen. Hij begint samen met zijn knecht Jan Spin illegaal alcohol te sto ken. Daar valt in korte tijd veel geld mee te verdienen. Bovendien smaakt die zelfgemaakte alcohol niet eens zo slecht... 22.05 Lotto en Journaal. Aansluitend: Das Wort zum Sonntag. 22.25 Mann ohne Ausweg. „Bian Yuan Ren". Dramatische politiefilm uit Hongkong (1981) van Kwok-Ming Cheung met Eddie Chan en Callan Leung. 00.05 Journaal DUITSLAND 2 12.00 ZDF-programma-overzicht 12.30 Nachbarn in Europa. Informatie voor Spanjaarden, Joegoslaven en Grieken. 14.45 Journaal 14.47 Ivanhoe. „De zwarte ridder". Ame rikaanse speelfilm uit 1952 onder regie van Richard Thorpe. Met Robert Tay lor, Elizabeth Taylor en Joan Fontai- 16.30 Schau zu mach mit. Tips en infor matie voor doe-het-zelvers. 16.40 Wayne und Shuster-Show. „Ame- rika-Amerika" Show en sketches. 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Informatie en me ningen uit de Bondsrepubliek. 18.00 Vorsicht, Falie! Tips van de politie ter voorkoming van misdrijven. 19.00 Journaal 18.58 Programma-overzicht 19.30 Die Bankiers. Amerikaanse serie met Kirk Douglas en Christopher Plummer: „Grote en kleine vissen". Een grondige controle in de bank leidt tot de conclusie, dat Miles Easton geld heeft verduisterd om zijn enorme speelschulden af te kunnen lossen. Na een lange achtervolging wordt hij door Wainwright overmeesterd. Alex Van- dervoort en Margot Bracken trekken naar Juanita, om zich by de jonge vrouw te gaan verontschuldigen voor de onterechte verdenking. 20.15 Lustige Musikanten. Folkloris tisch muziekprogramma m.m.v. Anne- liese Rothenberger. Flinkwarder Speeldeel, Heidi Kabel e.a.. Presenta tie: Carolin Reiber en Elmar Gunsch. 21.45 Journaal 21.50 Das aktuelle Sport-Studio. Be richten, interviews, lottotrekking. 23.05 The Gunfighter. Amerikaanse speelfilm (z-w) uit 1950 onder regie van Henry King, met Gregory Peck, Helen Westcott en Millard Mitchell: Scherpschutter-revolverheld Jimmy Ringo is onderweg naar Cayenne om daar met zyn vrouw Peggy en zoontje een nieuw leven te beginnen. In een bar in Santa Fé, wordt hy door een jongeman tot een vuurgevecht uitge daagd... 00.25 Journaal DUITSLAND 3 16.30 Telecollege. Scheikunde. 17.30 Telecollege. Elektronica. 18.00 Hablamos Espanol. Spaanse les. 18.30 Schulsachen. De schoolreis. 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 LTncorónazione di Poppea. Opera in drie bedrijven van Claudio Monte verdi, met het Monteverdi-Ensemble van Zurich o.l.v. Nikolaus Harnon- court. 23.00 Vor 40 Jahren. Duits weekover zicht van 17 juni 1942. 23.30 Rain. Amerikaanse film (z-w) uit 1932 van Lewis Milestone, met Joan Crawford, Walter Huston en William Gargan: Ten gevolge van een epide mie zijn de passagiers van een schip verplicht in quarantaine te blijven op het eiland Pago Pago. Het zeer ge mengd gezelschap en het onuitstaan bare vochtig-héet klimaat zorgen voor hevige spanningen en tragische ge beurtenissen. 01.00 Journaal NEDERLAND 1 NOS 13.00 13.05 Nieuws voor slechthoren den IKON 17.00 Ilsegret Fink - Theologe in de DDR. Tweede aflevering van het ge sprek met Ilsegret Fink. Interviewer: Henk Biersteker. 17.35 Een bericht van de wilde ganzen NOS 18.20 18.25 Nieuws voor slechthoren den 19.00 Journaal VARA 19.05 Arthur Rubinstein in Israël. Zelfs nu - ruim negentig jaar oud - is Rubin stein nog steeds een van de grootste pianisten ter wereld. Deze bruisende, vitale man met zijn sprankelende hu mor, zijn enorme levensvreugde en zyn ongelooflijke toewijding aan de muziek heeft samen met de bekende Franse cineast Francois Reichenbach een vijfdelige filmserie gemaakt over zyn leven, zijn werk, zyn reizen, zijn ontmoetingen met andere kunste naars en natuurlijk over zyn muziek. 20.00 McCloud. „Bonnie en McCloud". Amerikaanse serie met Dennis Wea ver, J. D. Cannon, Terry Carter e.a.: McCloud's romance met het fotomo del Bonnie Foster wordt een nacht merrie als Bonnie Jack Straker neer schiet en McCloud overhaalt haar te helpen. 21.10 "Sorry". „Mammie gaat voor het meisje". Nieuwe Britse komische serie met Ronnie Corbett: Hoewel hij al 41 is, woont Timothy (Tim) nog steeds bij zijn vader en moeder. Dat is beslist niet zyn grootste ideaal, maar het is er gewoon nooit van gekomen om het huis uit te gaan. FEI-World Cup te Dublin. Commen taar: Hans Eysvogel. 18.20 Op Zicht. Kunstmagazine met zicht op kunst, kunstenaars en wat daar allemaal mee samenhangt, met onder meer aandacht voor het Holland Festival. 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport. Waarin opgenomen de voetbal- en toto-uitslagen. 19.35 Trekking van de lottogetallen 19.40 Journaal 19.50 Studio Sport Extra. WK-voetbal: Rechtstreekse reportage van de ope ningswedstrijd van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal tussen Argentinië en België vanuit Barcelona. 21.45 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 21.50 Minetti. Toneelstuk van Thomas Bernhard. Het stuk speelt op oude jaarsavond in een hotelfoyer in Oos tende. Daar wacht de acteur „Minetti" op een theaterdirecteur uit Flensburg die hem na lange tijd de rol van „King Lear" zou willen laten spelen. Dertig jaar geleden heeft Minetti met deze rol afscheid genomen toen hy als schouw burgdirecteur in Lubeck weigerde om klassiek repertoire met uitzondering van „King Lear" te spelen. Minetti is geheel vergroeid met deze rol. Met een speciaal masker op oefent hy deze rol al dertig jaar voor de televisie. Hij wil nog eenmaal voor een publiek in het theater schitteren. Wachtend houdt hy een twee uur durende monoloog tegen toevallige toehoorders en gemaskerde carnaval vierders. NOS 23.15 Journaal 23.20 - 23.25 Nieuws voor slechthoren den hrenzei- NOS 23.20 Journaal 23.25-23.30 Nieuws den 10.00 Eucharistieviering. Vanuit de Sint-Lutgardisparochiekerk te Roese- lare. 11.00 Confrontatie 15.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 15.30 Open School. Bonjour la France: Un appartement dans le marais. 16.00 Van straten en pleinen. „Straat- slechthoren- deuntjes uit de Verenigde Staten". Programma over straatliedjes in de wereld. 16.50 Tjorven en Mysak. Zweedse jeugdfilm van Olie Hellbom: Oom Melker neemt de kinderen van zijn NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal TROS 15.35 Tros Sport Extra. Samenvattin gen van de vandaag gespeelde wed strijden van de Champions Trophy Hockey te Amsterdam waar worden gespeeld: Australië - India; Sowjet- Unie - West-Duitsland en Nederland - Pakistan. Commentaar: Paul Litjens en John Wories. Tevens een voorbe schouwing van het WK-voetbal te Spapje door Johan Cruyff, Koen Ver hoef! en Gerard Trebert NOS 17.50 Studio Sport-Extra. Paardesport: een verslag van de wedstrijden om de oud zeilschip dat erg geschikt is voor het opvoeren van een piratengevecht. 18.20 Charlie Chaplin. Komisch filmpje. 18.35 Willem de Woudgeest. Britse kin derfilmserie. 18.40 Zanskar, waar de wereld op houdt. „De familie van Tsultrim". Tweede aflevering uit de vierdelige documentaire van. Peter Montagnon over het koninkrijk Zanskar in de Hi malaya: Wat is het geheim van de sta biliteit en rijkdom van de vallei van Zanskar? Een familie wordt in hun da gelijks leven gevolgd. Wat is hun hou ding t.o.v. geboorte, huwelijk, dood en hoe staan ze tegenover elkaar? 19.30 Lieve plantjes. De fatsia. Presen tatie: André Onghena. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.30 Verhalen uit Shillingbury. „Het mirakel". Vijfde aflevering uit de zes delige Britse serie met Robin Nedwell, Diana Keen e.a.: Het Oogstfeest is niet meer wat het geweest is, denkt domi nee Norris somber als hij zijn halflege kerk aanschouwt. De ouwe Cuffy meent dat een deugdelijk mirakel heel wat zou oplossen. Om middernacht schrikt Jake. De wind huilt rond zijn hoeve, hij hoort ijselijke kreten en vreemde muziek en een walgelijke geur stijgt op uit de haard. Peter en Sally zullen hem helpen zyn spook- probleem op te lossen. Zij schakelen de dominee in. Jake nodigt Cuffy uit zijn caravan in zijn tuin op te stellen. Die avond wachten Peter, Sally, Jake en Cuffy al kaartspelend op de komst van de geest... 21.20 De nacht van de Balkan. Zigeu ner- en folkloremuziek vanuit het Cir custheater te Scheveningen. Presenta tie: Thérèse Steinmetz. Muzikale bege leiding: Trio Nico van der Linden. 22.40 Journaal DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Das Mittelmeer. „Het museum leeft". TV-serie. 10.45 Het programma met de muls. Kin derfilmpje. 11.15 Lass Dir helfen. Mama. Ameri kaanse speelfilm over de problemen van twee zusjes, als hun moeder, uit verdriet over de dood van haar zoon tje, aan de drank raakt. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Zes journalisten uit vijf landen in discussie. Gespreksleider: Wemer Ho- fer. 12.45 Journaal en Weekspiegel. Actuali teitenrubriek. 13.15 Zur Preisverleihung des Prix Jeu- nesse 1982. Prijsuitreiking in het ka der van de internationale wedstrijd Prix Jeunesse vanuit Munchen. Mede werkenden: de Munchner Blechbla- sersolisten en het Tolzer Knabenchor, Rudi Knabl en anderen. 14.00 Magazin der Woche 15.00 Die Gronlandflieger. „De vlucht". TV-serie. Laatste aflevering: De we reld lijkt perfect. Startklaar staat het zelfgebouwde vliegtuig van Axel en Christian op het vliegveld.. Als een dragline voor de deur staat en een vriendin vertrekt, is het voor beiden duidelijk: vertrekken. Of het het twee tal lukt de problemen op deze manier te ontvluchten merken zy by de lan ding. 15.30 Filumena Marturano. Italiaans blijspel van Eduardo de Filippo met Louise Martini, Harald Leipnitz, Hans Musaus e.a.: De 40-jarige tempera mentvolle Filumena wil haar partner met wie ze al jaren verkering heeft, tot een huwelijk dwingen. Ze doet alsof ze doodziek is en trouwt met hem op haar sterfbed. 17.00 Journaal 17.03 Die Sportschau. Finale van het springconcours te Dublin en nieuws over het WK-voetbal vanuit Madrid. 18.30 Het huisje op de prairie. „Vaders en zonen". Amerikaanse tv-serie. 19.15 Wij over ons. Katholieke uitzen ding. 19.20 Wereldspiegel. Actualiteitenru briek. 20.00 Journaal 20.15 For whom the bell tolls. Ameri kaanse speelfilm uit 1943 onder regie van Sam Wood met Gary Cooper, In- grid Bergman, Leo Bulgakov en ande ren: Sparye 1937. De Amerikaan Ro bert Jordan vecht aan de zijde van de Republikeinen tegen Franco. Hij krijgt opdracht om een belangrijke brug op te blazen en zo Franco's troe pen de weg af te snijden. Robert ont moet de 19-jarige Maria, wier ouders door de Franco-gezinden zijn doodge- 22.25 Honderd beroemde schilderijen. „La Vie" van Pablo Picasso. 22.35 Thema's van de dag 22.40 Finnland zwischen weiss und rot. TV-serie over Hitiers bondgenoten. Sowjet-Russische agressie dreef Fin land tot een verbond met Hitier. Maar Finland weigerde meegesleept te wor den in Hitiers ondergang. 23.25 Schlagzeilen. Perskritiek 23.40 Journaal DUITSLAND 2 09.15 Evangelische kerkdienst 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. Das Bild von der Erde. Kalendernotitie; Unter Segeln urn die Welt. Rollo Gebhard op zoek naar de laatste paradijzen. 12.00 Das Sonntagskonzert. De winnen- De VARA begint vanavond met gelse komische serie "Sorry", waarin Ronnie Corbett de rol van Timothy, een vrijgezel van éénenveertig speelt. Op de foto Ronnie Corbett als Timothy en Lyn- ne Ross als Samantha. de koren van het Duitse koorzangcon cours 1982. 12.45 Wir schalten um zum Vogelfelsen (1). Documentaire over het Schotse vo gelparadijs Fowlsheugh. 13.15 Kroniek van de week. Actuele vra gen. 13.40 Tatsachen. Milieuprogramma. 14.25 Anderland. „Het huis der herinne ringen". Jeugdprogramma. 14.55 Wir schalten um zum Vogelfelsen (2). Vervolg van de uitzending van 12.45 uur. 15.10 Journaal 15.15 Neu in der Klasse. Japanse jeugd film. 15.55 Schmalzstullentheater. Drie een akters van Horst Pillau met Brigitte Grothum en Elisabeth Volkmann, In ge Wolffberg, Harald Dietl en anderen. 1. Wat is het nummer van uw aanslag?; 2. Ik ben zo klaar; 3. De werkstudent. 16.55 Journaal 17.00 Lissabon, Strassenbahnlinie 28. Of: Een rit van het „Kerkhof der ver makelijkheden". Reportage over een spoorbaan in Lissabon. 17.30 Wir schalten um zum Vogelfelsen (3). Vervolg van de uitzending van 14.55 uur. 18.00 Dagboek 18.15 Bonner Perspectieven 18.53 Programma-overzicht 18.55 Journaal 19.10 ZDF-WK-Studio vanuit Madrid 19.20 WK-Voetbal. Openingsplechtig heid van het twaalfde WK-voetbaltoer- nooi vanuit Barcelona. 19.50 WK-Voetbal. Rechtstreekse ope ningswedstrijd Argentinië - België. In de rust: Journaal en Sport op zondag. 21.45 ZDF-WK-Studio vanuit Madrid. Analyse van de eerste speeldag. 22.15 Posse. Amerikaanse western uit 1975 onder regie van Kirk Douglas met Kirk Douglas, Bruce Dern, Bo Hopkins e.a.: De treinrover Jack Strawhorn is door marshal Howard Nightingale voor de gek gehouden. De buit van 40.000 dollar is verbrand. Jack is gevlucht en wordt weer actief. De gezagsdragers weten hem echter te grijpen en hij wordt per trein overge bracht naar Tesora. Ondanks de stren ge bewaking weet Strawhorn toch weer te ontsnappen en neemt wraak. 23.45 Wir schalten um zum Vogelfelsen (4). Vervolg van de uitzending van 17.30 uur. 00.20 Journaal DUITSLAND 3 WDR 09.00 - 10.55 en 16.00: Telecolleges 16.^0 Ihre Heimat - Unsere Heiraat. Pro gramma voor buitenlandse werkne mers. 17.30 Sehen statt Horen. Programma voor slechthorenden. 18.00 Marco. Tekenfilmserie. 18.30 Vor Ort 19.15 Rockpalast. Optreden van Robert Gordon en Link Wray. 19.55 Journaal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Welt der Eisenbahn Eisenbah- nen Welt. „Overstappen voor Inver ness". Vandaag een verkenning van Groot-Brittannië per trein. De reis be gint in Londen over York en Edin burgh aan de romantische westkust van Schotland, Inverness. Onderweg een kennismaking met de beroemde stoomlocomotief „The Flying Scots man", die door het noorden van Yorkshire boemelt. 21.00 Buitenlandstudio. Actualiteiten programma. 21.45 Die Frank Zander-Show. Show- programma rond Frank Zander. Me dewerkenden: Herbert Fux, Dolly Dollar en anderen. 23.15 Experimente - Ernst Meister. Ge dichten uit de bundel „Wandloser Raum" van Ernst Meister. 23.25 Journaal NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 17.05 WK-Voetbal. Rechtstreekse repor tage van de wedstrijd Italië - Polen vanuit Vigo. NEDERLAND 2 NOS 13.00 13.05 Nieuws voor slechthoren- dijn DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 WK-Voetbal. Herhaling van de wedstryd van gisteren. 11.05 Lustige Musikanten. Folkoloris- tisch muziekprogramma. 12.35 Tagebuch 12.50 Elkaar begrijpen - met elkaar le ven. De integratie van de minder-vali- den. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 16.00 Journaal 16.05 Pan Tau. „Pan Tau en het bruisen de water". Karlchen is helemaal niet waterschuw. Integendeel, hy is heel blij wanneer hy nat wordt. 16.45 WK-voetbal. Rechtstreeks Italiê- Polen vanuit het stadion Balaidos te Vigo. Tijdens de rust (omstreeks 18.00 uur): Journaal DUITSLAND 2 10.00 -13.15 Programma-overname Duitsland 1 16.00 Journaal 16.04 Einfuhrung in das Erbrecht. „Fa milie-banden" TV-serie over het Duit se erfrecht. 16.30 Journaal 16.35 Follyfoot. „Hazel". Amerikaanse tv-serie met Gillian Blake en Steve Hodson: Het weesmeisje Hazel heeft het haar pleegouders zo moeilijk ge maakt, dat ze naar een opvoedingsge sticht moet Na twee jaar wordt ze uit het tehuis ontslagen en Dora moet haar op de farm opnemen. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd ma gazine. Gast: Johnny Halliday. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Tele-gymnastik 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 tot 12.00 Schooltelevisie 17.00 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4