Erades: "Die pot gaan we winnen* 'Oegstgeest'onvoldoende en duur HP Stan van Belkum blinkt uit in waterpoloteam UVS: tegen HOV erop of eronder Paarden beter dan ruiters Ton Marijt terug naar Noordwij k ffSHKêrvormd STï1neder,and RKC: beste kans op titel L/n ILSIMKRS Feyenoord na gelijkspel derde in Japan Diakonale Raad over concentratie hervormde bureaus DE TIJD DONDERDAG 10 JUNI 1982 LEIDEN - Eigenlijk had Sam Erades het wel gezien bij UVS. Beu van de partijtjes op zondagmorgen in het tweede elftal, wilde de voetballer overschrijving aanvragen naar Roodenburg. In de Kooi wilde de aanvaller het ongelijk van oefenmeester Désar bewij zen, nu in de Kikkerpolder zijn aanwezigheid alleen bij de reserves en op de bank op prijs werd gesteld. "Stom" Erades is niet de enige die de wenkbrauwen fronst over de prestaties van z'n ploeg. Heel Leiden verbaast zich, hoewel "een deel van publiek zondag naar de èfgang van UVS kwam kijken", oordeelt de voetballer. "Veel mensen hebben altijd te gen de vereniging opgekeken en wrijven zich nu in de handen. Stom natuurlijk, want het Leidse voetbal is niet bij degradatie van UVS gebaat. Het voetbal staat hier toch al op zo'n laag pitje". "Daarom is het niet de hopen dat UVS afdaalt. Met het soort voet bal dat wij spelen, krijgen we het is de tweede klasse helemaal moeilijk. Want hoe lager je speelt, des te meer er geschopt wordt". Voorlopig gaat Sam Era des van een overwinning uit. Hij heeft weer plezier gekregen bij de club, die hij aanvankelijk de rug wilde toekeren. "Je weet niet watje ergens anders krijgt. Ik zit al vanaf m'n zevende jaar bij UVS en nog steeds heb ik het er Of dat na vanavond bij een eer steklasser is, ligt voor een be langrijk deel aan Sam Erades.. ROB ONDERWATER Sam Erades: "Ik wilde aanvankelijk naar Roodenburg". (Foto Holvast). Maar in voetballand kunnen de za ken pijlsnel verkeren. Op het moment dat UVS zich pal voor de uitgang van de eerste klasse bevond, deed Désar een beroep op zijn aanvaller uit het tweede elftal. Tegen kampioenskandi daat CW moest de 23-jarige Lei- denaar als 'haas' fungeren. Zijn aanwezigheid moest het uitge bluste elftal dié vonk geven, waarmee de blauwwitte motor weer enigszins op toeren zou ge- rakjen. Het resultaat kwam al snel want onverwacht mocht UVS bij CW meedelen in de feestvreugde. De formatie leefde nog na de binnengehaalde halve buit (1-1), zodat bij winst op Roo denburg tenminste nog een be slissingsduel met HOV bereikt kon worden. Dat gebeurde. Dankzij Sam Era- des. Waar anderen met hun ge dachten al in de tweede klasse vertoefden, bleef hij na de 0-1 achterstand in de winst geloven. Met zijn postieve instelling bracht de aanvaller de sterke achterhoede van Roodenburg tot wanhoop en deed hij de stadge noot zowat in z'n eentje de das om. Twee treffers werden op zijn conto geschreven terwijl Erades NOORDWIJK - Ton Marijt keert na negen jaar terug naar Noordwijk. De 34-jarige verdediger speelde betaald voetbal bij Haarlem, De Graafschap, Sparta en Roda JC. De laatste club bood hem vorig jaar, na een tweejarig dienst verband, geen contract meer aan. Marijt heeft daarna te vergeefs gewacht op een an dere profclub. Na een jaar stilstand keert hij nu terug op het oude nest. Als de Hervormde Kerk haar landelijke bureaus, in sa menwerking met de Gere formeerde Kerken, concen treert in Leusden en Drie bergen, dan kost dat f. 6 mil joen minder dan wanneer ze die bureaus op het terrein van het zendingshuis in Oegstgeest bijeenbrengt. Die schatting doet de Gene rale Diakonale Raad van de Hervormde Kerk in een reactie op de bezuinigings nota van de hervormde sy node. Het landelijke apparaat van de ze kerk is nog steeds ver spreid over acht gebouwen in vijf plaatsen (Den Haag, Oegstgeest, Dordrecht, Utrecht en Driebergen). "Dat verbrokkelde en onverachte lijke apparaat is een bron van verspilling", zegt de Generale Diakonale Raad. En dat ter wijl de Hervormde Kerk de komende jaren 15 procent moet bezuinigen. De raad pleit dan ook voor een struc tuur die lijkt op die bij de ge reformeerden. Die hebben een dienstencentrum in Leusden. Zo'n hervormd dienstencen trum zou vijf afdelingen moe ten hebben, te weten een af deling 'geloof en belijden', HN heeft deze week een pagina in geruimd voor de ideeën van Al- bert van den Heuvel (voorzitter van de VARA) over het Neder landse omroepbestel. Van den Heuvel hecht zeer aan de pluri formiteit in programma's; "de bouwsteen van ons omroepsysy- teem". Maar tot zijn grote ver schrikking ziet hij de versnippe ring van de zendtijd toenemen. Dit resulteert, volgens Van den Heuvel, in een vervlakking van de programma's. Met andere woorden: er is steeds meer van hetzelfde te zien en te horen. Te genwoordig kunnen wij de ver schillende andere omroep-syste- men van onze buren met eigen ogen aanschouwen. Van den Heuvel vindt daar zowel voor- als nadelen aan kleven. In zijn arti kel somt de VARA-voorzitter di verse mogelijkheden op, om te komen tot een ander -beter- om roepbestel. Hij stelt onder meer een "Operatie Grote Schoon maak" voor. Dit ook weer om de vervlakking tegen te gaan. Van den Heuvel stelt zich open voor betere ideeën: "zolang de kwali teit van de programma's maar voorop staat en niet de buiten kant". In HN ook een verslag van ge sprekken tussen ME en actie voerders in het Zeeuwse Borsse- le. Een opmerkelijke ontwikke ling. Het weekblad vraagt zich in de derde een levensgroot aan deel had. Held De verschillen waren typerend. In het tweede team werden zijn ver richtingen geregeld door 12 toe schouwers en een hond gadege slagen, en nu, nu was Sam Era des de bejubelde held van UVS. De bij een architectenbureau werkzame Kooibewoner is er echter niet warm of koud van ge worden. "Ik weet niet eens of ik tegen HOV wel meedoe", zegt hij bescheiden. Maar hij weet natuurlijk wel beter. Désar, de geplaagde trainer, kan niet meer om hem heen, hoewel Erades geen exponent is van de technische UVS-school. "Ik moet het hebben van m'n inzet", weet hij. "En die voetballers heb je toch ook nodig. Maar Désar vond blijkbaar van niet. Twee jaar geleden in de hoofdklasse kreeg ik nog wel eens een kans, maar daarna bleef hij me in het tweede opstellen. Dat is natuur lijk geen eerlijke concurrentie meer. Désar is gewoon te lang ge bleven bij UVS. Iemand van bui tenaf geeft iedereen de mogelijk heid om zich in het eerste te spe len. Maar eigenlijk had ik het best naar m'n zin in het tweede. Ik kon alle aandacht aan m'n stu die bouwkunde geven". De prestaties van de blauwwitte hoofdmacht gingen derhalve min of meer langs Sam Erades heen. "Zo gaat dat nu eenmaal als je speler van het tweede bent", geeft hij zijn gevoelens weer. "Natuurlijk voel je je be trokken bij de club, maar het is anders, hè". Nu hij inmiddels tot de basiself van UVS behoort, is er innerlijk het één en ander ver anderd. Emotioneel is de blonde spits nu sterk met het eerste ver bonden. "We winnen die pot", klinkt het overtuigd. "UVS heeft gewoon meer kwaliteit en op ba sis daarvan zullen wij ook win nen. Belachelijk dat de club zo laag op de ranglijst staat. Dat heb ik nooit kunnen begrijpen. Kwa liteit is er toch voldoende". een voor 'gerechtigheid en dienst', een voor 'organisatie en gemeentetoerusting', een voor 'geld en bezit' en een voor 'algemene zaken en op leiding'. De afzonderlijke bu reaus van de organen van bij stand zouden dan weg moe ten. De Generale Diakonale Raad stelt voor, in een zo groot mo gelijke samenwerking met de gereformeerden een 'tweepo lig kerkelijk dienstencen trum' te stichten rond de be staande vestigingen in Leus den en Driebergen. In Drie bergen zouden de bureaus voor vorming en toerusting, jeugdwerk, diakonaat en zen ding moeten komen, in Leus den de bureaus voor algeme ne zaken, financiën, perso neelsbeleid en administratie. De mogelijkheden in Oegst geest vindt de Generale Dia konale Raad onvoldoende en te duur. In Driebergen hoeft echter af, of de jaren tachtig min der grimmig zijn dan tot nu toe werd gemeend of dat hier sprake is van de nieuwste inpaktech- niek. Verder in HN: een interview met Sicco Mansholt over ontspan ning; "Proberen de Russen op de knieën te krijgen is levensge vaarlijk". En een gesprek met een vrouw, die zich na het verlie zen van haar deeltijd-baan ge dwongen ziet in de rol van huis vrouw. Rob Heukell^belicht in HP de identiteitscrisis bij D'66. "De uit spraak van Terlouw over de coa litie met CDA en WD weegt wel erg zwaar omdat hij de enige lei dende figuur is, maar hij mag er op terugkomen. Vergissen is menselijk, dat is ook heel D'66". Hedy d'Ancona praat over feminis me 'met een menselijk gezicht en constateert dat nog veel vrouwen vinden dat ze mannen en jonge ren voor moeten laten gaan bij het zoeken van werk. "Er zijn he ren die de vrouwenbeweging egöstisch vinden omdat ze recht op arbeid bepleit. Dat is buiten gewoon brutaal". En verder: "Het feminisme is de enige ver nieuwingsbeweging uit de jaren '60 die nog leeft. W.L. Brugsma heeft een ontmoe ting met NAVO-generaal Gert Bastian, vroeger luitenant bij de WAALWIJK - RKC heeft gister avond in Waalwijk een wedstrijd voor de nacompetitie om het Ne derlands kampioenschap zonda gamateurs tegen Rohda met 2-1 gewonnen. Bij de rust was de stand 1-1. RKC heeft nu de bes te kans op de titel. RKC - Rohda 2-1 (1-1). 16. Van Gelder 1-0, 19. Groen 1-1, 74. Van Bladel 2-1. Scheidsrechter: Van de Bosch. Toe schouwers: 4.000. Stand: 1. RKC 3 2 0 1 4 9-7 2. Rohda 4 2 0 2 4 9-6 3. Elinkwijk 3 1 0 2 2 5-10 minder nieuw te worden ge bouwd. Beroepingswerk. Hervorm de Kerk: beroepen te Wier- den R. van Kooten Zeist, te Baarn R. E. da Costa Wol- faartsdijk (Z.), te Burgwerd- Lollum (Fr.) kandidaat Chr. Bakker Groningen; aangeno men naar Bemmel (Bet.) - pastoraal medewerker - W. Th. Hollart, zelfde functie te Marum (Gr.); bedankt voor Dinxperlo L. Westland Hel- lendoorn. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt: beroe pen te Spakenburg J. van de Wetering Harkstede-Over- schild. Actiegroepen De Nederlandse rooms-ka- tholieke bisschoppen hebben op een tweedaagse vergade ring in Maarssen gepraat over hun houding tegenover actie groepen die zich keren tegen Wehrmacht, nu 'generaal voor de vrede'. Is de NAVO aan ontden ken toe? De boekenbijlage van HP is voor een belangrijk deel gewijd aan 'de vier grootste Russische dich ters' van de twintigste eeuw, An na Achmatova, Osip Mandelsj- tam, Boris Pasternak en Manna Tsvetajeva. Jan Brokken belicht hun rol in de revolutie. Verder een interview met criticus Kees Fens ("eigenlijk houdt ik niet van literatuur") en met de schrij ver-criminoloog Willem Nagel alias J.B. Charles over misdaad en straf. "Eichmann heeft zelf acht jaar op catechesatie gezeten. Hij kon alle namen van de profe ten opzeggen, maar wat heeft hij daar nu eigenlijk geleerd?". Ook in HP een vraaggesprek met regisseur Costa Gravas ('Mis sing') over de politieke film. "In de Verenigde Staten wordt ik he lemaal niet gezien als een politie ke filmer. Ik wordt benaderd als een cineast die protesteert tegen onrecht, vooroordelen, verkeer de maatschappelijke mechanis- Klaas Poppe sprak met het blues fenomeen uit de beginjaren '69, Bo Diddley. "Ik blijf doorspelen zolang ik nog een publiek heb dat me wil horen". DUBLIN - De Nederlandse paar den hebben het in het eerste on derdeel voor de strijd om de we reldtitels voor springruiters in Dublin aanzienlijk beter gedaan dan het tweetal ruiters Ebben en Ehrens. In de uitslag van het jachtsprinconcours over dertien hindernissen zijn bij de eerste tien combinaties drie paarden van Nederlandse komaf te vin den. Allereerst Van Gogh van de Zwitserse winnaar Bruno Cand- rian, en verder Larramy. dat sinds kort in plaats van de afwe zige oud-Europees kampioen Jo- han Heins de Braziliaan Nelson Pessoa op zijn rug weet, als der de Calypso van de Amerikaanse medefavoriete Melanie Smith als tiende. Anton Ebben, nooit een specialist geweest in het "jachtwerk", kwam niet verder dan de 38e plaats van de 53 deelnemers en onrechtvaardigheid in ande re landen. Actiegroepen, zo zeggen de bis schoppen, moeten zich reali seren, dat het bisschoppen college wel in hun lijn kan denken en handelen maar zelf nooit actiegroep kan zijn. Soms zal publiciteit gemeden moeten worden in het belang van een effectieve bestrijding van de nood. De bisschoppen zullen zich alleen bij hoge uit zondering in het openbaar vermanend wenden tot colle ga's in een ander land. Er zijn voor hen genoeg andere mo gelijkheden, zoals de centrale kerkelijke organisatie in Ro- De bisschoppen verdeelden in Maarssen ook hun verant woordelijkheden voor een reeks gebieden. De catechese wordt de speciale zorg van bisschop Möller (Groningen) en hulpbisschop Nienhaus (Utrecht). Missionaire zaken VRIJ NEDERLAND VN deze week is boordevol poli tiek. cultuur, geschiedenis, we tenschap en verstroöing, kortom voor elk wat wils. In de politieke hoek natuurlijk stof te over: VN opent met de beslissing van Joop den Uyl, om wederom het lijst trekkersschap van zijn partij op zich te nemen. Ofwel: De PvdA heeft het generatieconflict be hoorlijk onder de knie; de jonge ren sterven langzaam uit. Jos van Kemenade vertelt waarom hij geen opvolger wil zijn van Den Uyl: "Een politiek leider is eigendom van zijn partij. Het is een klerebaan". Ook de WD ontbreekt niet in VN's kolom men: een analyse van de verras sing van de gemeenteraadsver kiezingen. Over het thema man-vrouw lijken mensen niet uitgesproken te ra ken. De Engelse schrijfster Fay Weldon zegt hierover: "Het hu welijk is een hogere levensvorm die maar voor weinigen is wegge legd". Dat met uitgesproken ra ken geldt ook voor de vervolging van oorlogsmisdadigers. Een on derwerp. waar wellicht de gene Rob Ehrens volgde hem slaafs als 39e. Beide Nederlandse rui ters maakten twee sprinfouten, waardoor hun toch al niet te snel le totaaltijd nog eens met twaalf strafseconden werd verzwaard. Het duo bevond zich overigens in goed gezelschap, want titelver dediger Gerd Wiltfang uit West- Duitsland deed het als 29e niet veel beter. Eén en ander bete kent volgens de omrekenformu- le dat de Nederlanders al meer dan drie springfouten achter staan op de top van het klasse ment. De Zwitsers trokken gisteren de meeste aandacht. Winnaar van het jachtsprinconcours werd de 35-jarige Bruno Candrian. Hij was met Van Gogh de snelste ruiter en bleef nummer twee, de Italiaan Graziano Mancinelli (Olympisch kampioen in 1972), ruim één seconde voor. gingen naar bisschop Bluys- sen (Den Bosch), hulpbis schop Castermans (Roer mond) en hulpbisschop De Kok (Utrecht). Kardinaal Wil- lebrands (Utrecht), bisschop Ernst (Breda) en dr. Van Munster, secretaris-generaal van de rooms-katholieke kerkprovincie Nederland, be hartigen de oecumene. En de liturgie wordt het bijzondere werkterrein van bisschop Bluyssen, hulpbisschop Nienhaus en hulpbisschop Bar van Rotterdam. In het najaar zullen kardinaal Willebrands, de bisschoppen van Den Bosch, Breda en Rot terdam en een afvaardiging van de werkgroep 'Vrouw en kerk' van de Rooms-Katholie- ke Raad voor Kerk en Samen leving met elkaar praten over het recente rapport van de werkgroep over 'de geloofsbe leving bij vrouwen die actief zijn in het bewustwordings ratie na ons nog over zal schrij ven. Mr. De Beaufort, tot voor kort belast met de opsporing van deze lieden, vertelt waarom hij vindt, dat oorlogsmisdadigers al tijd moeten blijven vervolgd, maar ook waarom hij heeft ver zocht van zijn taak te worden ontheven. Verder in VN uitgebreid aandacht voor hetHolland Festival en een interview met de taalfilosoof George Steiner. En voor de vrije tijd in het kleurka tern de jaarlijkse detective- en thrillergids. MM.A71NF Marcus Bakker trekt zich terug als lijsttrekker van de CPN "Hij kiest het angsthazenpad" vol gens EM. Er heeft momenteel een ontwikkelingsproces in de CPN plaats, en dat is volgens het weekblad de reden van Bakkers vertrek. Zelf ontkent hij dat ove rigens. "Marcus Bakker en de zij nen hebben hun politieke carriè re gebaseerd op moedwillige leu gens en bedrog, op politiek gang- sterdom. En al heeft de partijtop de vroegere afgod Paul de Groot van zijn troon gejaagd, het on miskenbaar stalinistisch karak UTRECHT - Eén grote geruststel ling heeft de openingsdag van het zeslanden-waterpolotoernooi in Utrecht in elk geval al opgele verd. Canada, dat straks in de openingswedstrijd van het we reldkampioenschap in Equador als tegenstander van Nederland fungeert, is op waterpologebied nog net zo onvolwassen en on schuldig als enkele jaren geleden in Maastricht. Destijds werd het 15-6, nu 16-7. Het verschil is alleen dat toen de meerderheid van de Canadezen Frans sprak, terwijl nu iedereen de indruk wekte de in het Engel se geschreeuwde aanwijzingen van doelman Rick Zayons te be grijpen, al betekende dat nog niet dat ze werden opgevolgd De formatie van Denes Pocsik rol de de amateuristische tegenstan der zonder pardon op, waarbij al leen in de eindfase de uitblinken de Stan van Belkum (hij scoorde 5 x) en eric Noordegraaf de vrij heid kregen er iets leuks van te maken. In tegenstelling tot zijn voorganger Ivo Trumbic houdt Pocsik het waterpolo het liefst zo eenvoudig mogelijk. Veel doelpunten voor en weinig tegen resulteert im mers altijd in winnen. Voor dat doel kweekt hij zoveel mogelijk conditie aan en belast hij zijn ba sisselectie in oefenduels zo zwaar mogelijk. Dat zijn de ne gen man die in de ogen van de Hongaar al vrijwel zeker zijn van de reis naar Ecuador. Het zijn de doelverdedigers Ruud Misdorp en Wouly de Bie, de AZC-moot Eric Noordegraaf, Ed van Es en Ton Buunk, de Rob ben-moot Nico Landeweerd, Dick Nieuwenhuizen en de on langs overgekomen Aad van Mil proces van de vrouw binnen de kerk' Uit Rome kreeg bisschop Bluyssen van Den Bosch de vraag voorgelegd, of het wen selijk is, dat hij in Rome een hulpbisschop aanvraagt. Bezoek Op uitnodiging van kardinaal Willebrands brengt de Poolse hulpbisschop Czeslaw Do- min eind deze maand een be zoek van vijf dagen aan Ne derland. Domin is namens de Poolse bisschoppen nauw betrokken bij de hulpverle ning via de kerken in zijn land. De stichting 'Mensen in Nood/Caritas Neerlandica' heefi het werkbezoek georga niseerd. Tegelijkertijd komt dr. Zdzis- law Pavlik, secretaris van de Poolse Oecumenische Raad. naar ons land Beiden zullen zoveel mogelijk in contact worden gebracht met orgaru- en als eenling Stan van Belkum van de Zijl/LGB. Voor de overige negen man van de selectie zyn vier plaatsen in de Ecuador-equi- pe beschikbaar. Het Nederlandse zevental heeft aan deze ontmoeting de indruk overgehouden dat het by het WK in Ecuador wel heel gek moet gaan wil de overgang naar de fi nalepoule niet worden bewerk stelligd. Canada is net zo'n onbe duidend waterpololand geble ken als Frankrijk, de tweede te genstander in Guayaquil. Als Nederland samen met Joego slavië overgaat naar de finale- poule glanzen er zelfs Olympi sche vooruitzichten. Daartoe moet een plaats bij de eerste zes worden behaald en bij de eerste zeven als de Verenigde Staten zich in de strijd om de titel mengt. Dat lijkt haalbaar als men afgaat op hetgeen op de eerste dag in Utrecht te zien is geweest Hon garije 13-8 zege op Griekenland is ondanks het terugroepen van de routinier Czapo nog niet op het niveau van drie jaar geleden en de al twee maanden rondtoe rende Cubanen verloren zelfs met 10-6 van Tsjechoslowakije. dat evenals het in Tbilissi voor de Sowjet-Unie als eerste geëin digde Roemenië geen geld heeft om aan het wereldkampioen schap deel te nemen. LEIDEN - In het artikel over het strafschoppentoernooi in deze krant van afgelopen maandag, is een storende fout geslopen. Winnaar Stephan Roodakkers, die als lid van UVS stond ver meld, blijkt namelijk bij het Voorschotense SVLV te spelen. saties en groepen die zich met hulp aan Polen bezig houden. De commissie 'Justitia et Pax' (gerechtigheid en vrede) van de rooms-katholieke bis schoppen van Engeland en Wales wyst in een rapport het bezit en gebruik van kernwapens af als 'funda menteel immoreel'. Aan een internationale mili taire bedevaart in Lourdes hebben ongeveer 20.000 jon ge militairen deelgenomen. In een Open Brief veroorde len 123 predikanten en theo logen van de (blanke) Neder duits Gereformeerde Kerk in Zuid-Afrika de apart heidspolitiek van de rege ring als 'onverenigbaar met de boodschap van de Heilige Schrift'. Het is nog nooit ge beurd, dat zo'n groot aantal theologen in deze blanke kerk het beleid aanviel. Verwacht wordt, dat dit wel gevolgen zal hebben voor de daar heersende opvattingen over het apartheidssysteem. Dat steunt voor een belang rijk deel op de officiële visie van de blanke kerk, die apartheid altijd heeft verde digd. TOKIO - Feyenoord heeft een in ternationaal toernooi in Japan af gesloten met een gelijkspel tegen winnaar Werder Bremen. De Westduitse ploeg had de voor gaande drie wedstrijden gewon nen. De eindstand van deze voor 30.000 toeschouwers in Tokio ge speelde wedstrijd, 1-1, was al bij rust bereikt. In de 27e minuut bracht Karei Bouwens de Rotter dammers op voorsprong. Negen minuten voor rust zorgde Tho mas Schaaf voor de gelijkmaker. Feyenoord werd derde in het toer nooi achter Werder Bremen en het Japanse team. Japan ver sloeg in de slotwedstrijd de na tionale kampioen van dat land, Nippon Kokan, na een ruststand van 3—0 met 5-0. De titelhouder eindigde als vijfde en laatste. De Zweedse trainer van de UEFA- bekerwinnaar IFK Goteborg, Sven-Goran Eriksson, heeft zich voor twee jaar verbonden aan de Portugese topclub Benfica. De 34-jarige oefenmeester begint op 29 juli bij zijn nieuwe werkgever. Na spits Torbjorn Nilsson (naar Kaiserslautern) verliest de Zweedse verrassing van het Eu ropese voetbalseizoen zijn twee de persoonlijkheid. Eriksson wordt bij IFK opgevolgd door zijn huidige assistent Gunder Bengtsson De generale repetitie van het Joe goslavische voetbalelftal is ge slaagd. In Novi Sad zegevierde de WK-deelnemer met 5—1 over Vojvodina. Petrovis (2x), Vojovic (2x) en ver dediger Gudelj scoorden. De strafcommissie van de UEFA heeft Walter Meeuws van Stan dard Luik een schorsing voor vijf wedstrijden in Europees ver band opgelegd. Meeuws werd aan het einde van de keiharde Europa-cup-II-finale tegen Bar celona uit het veld gestuurd. Bayer Leverkussen is er gisteren in geslaagd het verblijf in de Bun- desliga voor tenminste één jaar te prolongeren. De club won de tweede beslissingswedstrijd te gen Kickers Offenbach op eigen veld met 2-1. ter van hun politiek handelen blijft overeind En dat is een zwa re last voor de CPN nieuwe stijl". Elseviers analyseert de gevolgen van twee actuele conflicten: Li banon en de Falklands. De les sen die nu al uit het Falkland- conflict kunnen worden getrok ken zijn, volgens EM Dat het een "waanzinnige" oorlog is. een "leerzame" en een "hypocriete' oorlog. De afgang van de SPD in Hamburg was aanleiding om de bezorgd heid van de Westduitse bonds kanselier te schilderen en tevens vooruit te lopen op de NAVO- topconferentie die vandaag in Bonn begint. De nieuwste becijferingen van het Centraal Planbureau zijn niet erg rooskleurig. "Nederlanders moe ten weer gaan besteden. Belas ting omlaag dus", constateerde het weekblad al enige tijd gele den en peilt na de laatste ontwik kelingen de mening hierover van de vier grote fracties. Het blad trof een opmerkelijke eensge zindheid aan Bij de laatste verkiezingen bleven veel kiezers thuis Die apathie is onder andere te wijten aan het huidige werkloosheidsniveau, constateert EM André van der Louw, die als burge meester van Rotterdam met nog geen tien paarden naar de Haag se politiek te trekken was. heeft zich indertijd toch voor dat kar retje laten spannen. Nu hij als PvdA-minister van CRM na acht maanden is opgestapt, kijkt hij spijtig terug: "Als je me nu vraagt, zegt Van der Louw wat somber, of het mijn ofTer waard is geweest, dan zeg ik: nee. Als er die acht maanden op erm een an der had gezeten zou dat niets aan de werkelijkheid hqbben veran derd Als Wim Meijer op die stoel was gaan zitten had het beleid er vrijwel identiek uitgezien" Dat er bezuinigd moet worden, daarvan werden de kabinetsle den door minister Van der Stee wel doordrongen: "Van elke week een brief word je gek. Gèk. Wy kregen in die acht maanden vijftien brieven om onze oren. Dat vréégt een aandacht, een stafvergaderingen, een werk...je zat alleen maar te praten over be zuinigingen, niet over beleid" Van der Louw bekent dat hij zich niet zou schamen voor een ver kiezingsthema in de trant van "Minder ja. maar dat mindere eerlijk delen"' De ex-burgemeester en voormalig minister komt elders in De Tijd ook nog aan het woord in een antwoord aan Karei van het Reve die bij de uitreiking van de P C Hooftpnjs een opzienbarend dankwoord uitsprak. Cecs Ovcrgaauw bezocht Polen "De Polen hebben zich in zich zelf opgesloten. Alleen in de ker ken is geen angst en geen wan trouwen. Een bezoek vol verdrie tige momenten" Verder in De Tijd een interview met Charles Corver. de enige Ne derlander die aan de WK in Bar celona zal deelnemen. Als scheidsrechter

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15