Regen 'redt' Oranje SCOREBORD Zijspan-top komt niet aan de bak Watson wint GP Detroit Australië verslagen Pakistan haalt uit De goedkoopste 4-deurs van Nederland! Skoda vanaf f.8.995r ®skooa Alphians op dreef MAANDAG 7 JUNI 1982 DETROIT (ANP) - De 36-jarige Ier se coureur John Watson is win naar geworden van de Grote Prijs van Amerika die in Detroit is gereden. Watson triomfeerde nadat de eerste start, na een bot sing in de zevende ronde waar door het circuit geblokkeerd werd, door een tweede werd ge volgd. Vier weken geleden won Watson ook de Grote Prijs van België op Zolder. Door de overwinning in Detroit heeft Watson de leiding in het klassement voor het we reldkampioenschap genomen met 26 punten. Tweede is de Amerikaan Eddie Cheever en derde de Fransman Didier Piro- ni. De Fransman Alain Prost die na de eerste start de leiding had geno men in de bochtige straten van Detroit, zag zijn poging reeds na enkele ronden gestopt. Na een ongeluk tussen de Italiaanse coureur Ricardo Patrese en de Columbiaan Roberto Guerrero, was het circuit geblokkeerd. Met deze crash werd de vrees die de coureurs voor het bochtige circuit hadden, wel bewaarheid. De kritiek had zich in eerste in stantie tegen het circuit met zijn bochten gekeerd. De organisatoren konden na het Sport I- ongeluk niets anders doen dan de race stilzetten en tot een twee de start besluiten. Ook in de tweede start, die onge veer een half uur later plaats vond, was Prost die op het mo ment van het ongeluk aan de lei ding ging met zijn Renault het snelst weg. Maar de Fransman zou ook zijn offer aan het circuit moeten brengen. In de 23e ronde werd hij gepasseerd door de Fin Keke Rosberg en zeven ronden later stuurde Prost zijn Renault voorgoed naar de pits. De pijn in zijn rechterbeen, opgelopen bij het ongeluk op Zolder, was hem te machtig geworden. Maar ook de Fin slaagde er niet in zijn boli de zegevierend over de finish te brengen. Watson, Cheever en Pi- roni bleven hem belagen en pas seerden hem vrij gemakkelijk in de slotfase van de strijd. AMSTELVEEN (ANP) Net op tijd voor de Nederlandse hockeyploeg kwam gistermid dag de regen naar beneden boven Amstelveen. Op dat moment, het duel met Australië in de strijd om de Champions Trophy was achttien minuten oud, vocht Nederland vergeefs tegen een achterstand van 0-1. De afkoeling in het met zesdui- zend toeschouwers gevulde Wa- gener-stadion gaf de ploeg nieu we impulsen. Binnen twee minuten boog Rode- riek Bouwman de score om in een voorsprong van 2-1. Eerst na een gave actie van Van 't Hek op links, daarna door te profite ren van een blunder in de Au stralische defensie. De barometer bleef op "zonnig" staan voor het Nederlands elftal, dat nog nooit in deze samenstel ling had gespeeld. Immers, Ties Kruize was de grote afwezige door zijn rugblessure. Tilburg- speler Jan-Carel Jenniskens ver ving hem uitstekend, al miste hij in de tweede helft een strafbal. Mede door zijn inzet op het mid denveld kwam Nederland los, hetgeen nog resulteerde in een juweel van een treffer van Maar ten van Grimbergen en een be nutte - afgeschoven strafco- ner door Cees-Jan Diepeveen. Coach Wim van Heumen moest af zien van het opstellen van Krui ze, voor wie drie fysiotherapeuti- sche behandelingen per dag in de afgelopen week niet voldoen de waren om hem fit te krijgen voor de eerste wedstrijd. Van Heumen wijzigde zijn spelcon- cept. In plaats van met een vast aanspeelpunt op het middenveld te werken, gaf hy Diepeveen (links) en Den Hartog (rechts) de opdracht veel op te komen en trapsgewijs de aanval te voeden. Dat lukte, met rappe aanvallers als Bouwman, Van 't Hek en "Ja- pie" van Grimbergen wonder wel, al kwam dat pas later. In de eerste minuten was de dek king, ondanks een aantal strikte ^opdrachten van Van Heumen, niet optimaal. Dat had al in de tweede minuut een strafbal tot gevolg. Nieuwbakken aanvoer der Ewout van Asbeck gaf Rick Charlesworth bij een vrije kans een zetje mee. De, overigens be paald niet overtuigende West- duitse arbiter Stelter, legde de bal op de stip. Charlesworth zelf liet die kans niet liegen: 0-1. Jeugdteams tafeltennis ALPHEN AAN DEN RIJN - Voor de Europese jeugdkampioen schappen tafeltennis, die van 16 juli tot en met 25 juli in het Oos tenrijkse Hollabrunn zullen wor den gehouden, zijn drie spelers van het Hazerswoudse Avanti en twee van Scylla geselecteerd. El len Bakker, bij de meisjes junio ren, Jose Bakker, Peter de Vrind bij de cadetten en Rob Turk en Sjoerd Meyer bij de jongens ju nioren, zijn voor dit zware toer nooi uitgenodigd. De volledige lijst van Nederlandse spelers ziet er als volgt uit Meisjes cadetten: J. Bakker (Avan ti), P. de Groot (P.S.V.) en H Hop (Iduna). Meisjes junioren: E. Bakker (Avan ti), M. Kloppenburg (Torenstad), J. Jansma (Torenstad) en D. Keen (Shot). Jongens cadetten: F. Boute (Irene), J. Verhulst (J VC.) en P. de Vrind (Scylla). Jongens junioren. S. Meyer (Scyl la), E. Noor (TT Amsterdam). R. Turk (Avanti) en Nederlands kampioen H. van Spanje (Velu- we). Toen pas bracht Nederland het op de door de Nederlandse bonds coach geëiste discipline in het volgen van de opdrachten aan te houden. De overgang naar een wat vloeiender speelwijze kwam tegelijk met de door de Neder landers zo gewenste afkoeling. Het tempo ging omhoog. Eerst kreeg Van 't Hek een vrije kans. Hij schoot echter naast. Bij de tweede goede aanval was hij minder zelfzuchtig. Slim legde hij de bal terug naar Bouwman die met alleen nog doelman Reid voor zich simpel intikte: 1-1. Australië was overdonderd en meost binnen twee minuten, na afschuwelijk mistasten van Irvi ne en Davies, opnieuw een tref fer van Bouwman toestaan. Kunst Het enthousiasme van het publiek werd bekoeld door een tegentref fer uit een strafcomer van Davies vlak voor rust. De "Aussies" had den het nemen van strafcorners verheven tot een ware kunst met veel variaties. Ze hadden pech, dat Nederlands doelman Pierre Hermans in overleg met zijn coach deze wedstrijd had uitge kozen om zijn snelheid bij het uitlopen te benutten. Als in de zaal ging Hermans bij de eerste strafhoekslag richting Graig Da vies. Met een wanhoopsduik kon hij nog net van richting verande ren toen Australië meteen al een van zijn alternatieve corners ge bruikte. Tot twee keer toe redde Hermans op die manier. Bij de derde strafhoekslag was de bal echter eerder onderweg en via zijn lichaam verdween de bal in het doel: 2-2. De wedstrijd ontpopte zich vervol gens tot een waar spektakel. Dat openbaarde zich meteen in de Stand Stand na een da 1. Pakistan 2. India 3. Nederland 4. Australië 5. Sowjet-Unie 1 6. W-Duitsland 1 0 1 0 0 2 4-2 1 0 0 2 4-3 0 0 1 0 3-4 0 0 1 0 2-4 1 0 1-É AMSTELVEEN (ANP) - Eerder op de dag, in de openingswed strijd, vernederde wereldkampioen Pakistan met 6-1 West- Duitsland. Linkerspits Samiullah, luid toegejuichd door de vele voornamelijk jeugdige Nederlandse aanhangers, was de smaak maker bij de Pakistani. Zijn acties waren twee keer goed voor schitterende treffers van Hanif Khan en Kalimullah. Laatstge noemde scoorde drie keer, onder meer uit een strafbal. Het derde treffen, tussen India en de Sowjet-Unie, werd gespeeld na het sprankelende duel van Nederland met Australië Na de Europa cup-zege van vorig weekeinde in Parijs van Dinamo Al ma Ata, werd de Sowjet-Unie opeens als een gevaarlijke outsi der beschouwd. India liet het er echter niet op aankomen en zorgde voor twee doelpunten binnen een kwartier. De Sowjets, die conditioneel zeer sterk bleken, vochten terug via een straf comer van Sergei Plesjakov. India controleerde de wedstrijd echter voldoende en door Kumar en Rajinder Singh werd het 4-1, voordat Valeri Misjoernov nog iets kon terugdoen: 4-2. eerste minuut na rust. De uitblin kende Van Grimbergen ontfut selde Irvine de bal en soleerde langs drie spelers, als had hij zijn hockey-opleiding in Pakistan ge had. De manier waarop hij dood kalm de bal om doelman Reid heenwipte en zelfbewust in het doel mepte, bracht het publiek minutenlang op de banken. Met steeds meer zelfvertrouwen bewoog Nederland zich in de richting van het Australische doel. Dat schiep meer ruimte voor de Australiërs, die overi gens onnodig hard gingen spe len. Ze scoorden nog wel, op nieuw uit een strafcomer, die weer anders werd genomen. De ze keer stond Hermans van ver toe te kijken hoe Charlesworth de bal tussen zijn lijnverdedigers Den Hartog en Van 't Hek in het doel schoot. Nederland kreeg daarna een groot aantal kansen, onder meer een strafbal. Irvine hield de bal met de voet uit het doel bij een straf comer van Bouwman. Jennis kens, die de taak van Kruize niet alleen op het middenveld maar ook bij het strafballen nemen overnam, miste echter. Voor de spanning was het beter. De revanche die Nederland in gedachte had na het verlies tegen Australië om de derde plaats bij de laatste wereldbekerstrijd in Bombay, kreeg in de 51ste mi nuut gestalte. Bij de zoveelste uitval kreeg ook Nederland weer eens een strafcomer te nemen. Bouwman speelde de bal uitge kiend af naar Diepeveen, die be heerst scoorde: 4-3. ADVERTENTIE SKODA: de ruime en robuuste gezinswagen voor een goudeerlijke prijs. Bewezen degelijkheid, een sterke motor en een duurzame solide konstruktie: geen enkel ander merk geeft u zó veel auto voor zó weinig geld! Prijzen Skoda 105-serie v a. f 8.995, - 120-serie va. f 10 695. - Inklusiel BTW Prijswijzigingen voorbehouden. Imp.: de Binckhorst Auto Motor Import B V, Postbus 184, 2250 AD Voorschoten, Tel 01717-6951 merit toch hoe sterix Auto Home Leiden St. Jacobsgracht 10-18 Lelden tel. 071-121560 Automobielbedrijf JAN RYERKERK Kanaalstraat 147 Lisse. Tel.: 02521-13059 In Belgische Grand Prix BETEKOM - Toen het stof, dat als een gordijn over het broeierige Balenberg-circuit hing. voor de tweede maal tot rust was gekomen, konden de Nederlanders de balans van de Grote Prijs van Belgie voor zijspancoureurs gaan opmaken. De schaal sloeg behoorlijk naar de negatieve kant door. De vaderlandse top heeft gisteren in het Belgische Betekom veel toe moeten geven aan met name de Duitse winnaar Josef Brock- hausen, de Zwitsers Robert Grogg en Emile Bollhalder en de Engelse favoriet Dick Fox. Een rare gewaarwording, want de WK-wedstrijd in het land van on ze zuiderburen wordt al sinds jaar en dag door de Nederlanders beheerst. Maar met die traditie werd deze keer gebroken. Pech. blessures en gebrek aan conditie vormden de oorzaken voor een gevoelige nederlaag in het inter nationale gezelschap. Om te beginnen ontbrak wereld kampioen Ton van Heugten. Zijn rug- en ribblessure geneest wel iswaar voorspoedig, een start was er voor de Amersfoorter nog niet by. Over drie weken hoopt hij in Engeland weer op de motor te kunnen zitten. Verder kregen Wil van der Laan en nationaal kampioen Jan Bakens de nodige tegenslag te verwer ken. Van der Laan viel in de eer ste manche uit met een kapot stuur en dat belette hem om in de tweede omloop van dertig mi nuten en twee ronden nog een kans te wagen. De Ter Aarder: 'De motor liep toch al niet zo goed. nadat ik er nieuwe klepve- ren in heb laten zetten. Ik weet echt niet waar het aan ligt'. Ba lend keek Van der Laan. die zo langzamerhand de koning van de niet-starters genoemd mag wor den, vervolgens toe. Bakens was zaterdag in de training al over de kop geslagen door een mankement aan de vering. Pas sagier Van Vliet liep daar een el leboogblessure bij op, maar be gon gisteren met Bakens toch hoopvol aan de slopende uitda ging. In de eerste manche kreeg het duo opnieuw problemen met de vering en de tweede manche werd ook al niet beëindigd door een kapotte stuurdemper. Jaap van Vliet: 'In de eerste manche wilden we niet het risco lopen om weer van de motor af te vliegen. Daarom zijn we er toen uitgestapt. Die kapotte stuur demper kwam ongelegen, want toen lagen we juist in een goede positie'. Wie deden het dan wel goed van de Nederlanders? De sub-top. Ook al heeft Eindhovenaar Rein van Gastel al een aantal prima resul taten achter zijn naam staan, lid van de gevestigde orde is hij nog niet. Betekom maakte duidelijk dat dat niet aan Van Gastel zelf ligt. maar aan zijn bakkenist Ene Hurkmans Na een uitstekende vierde plaats cirkelde Van Gastel ook in de tweede manche in een riante positie rond Van de tien de plaats schoof hij geleidelijk aan op naar een vijfde positie en er Ut beslist nog meer in. 'Toen zat m'n bakkenist kapot', vertel de hij later. 'Dat was de enige re den dat ik moest stoppen. En daar baal ik ontzettend van. Als het zo moet. stop ik. Zelf doe ik elke dag wat aan m'n conditie en hij zit zaterdagavond om ëen uur nog in de kroeg'. Woest was Van Gastel En terecht, want om WK-punten te verove ren. steekt de rijder veel geld en tyd in zijn sport. Dan moet ook een bakkenist in dat spoor van profesionalisme zitten, is zijn mening 'Misschien dat ik het nog een keer probeer, maar als hetzelfde gebeurt is het echt af gelopen'. Alleen August Muller, die de laat ste maanden voortreffelijk mar cheert. kreeg de handen van de supporters met een vijfde en zes de plaats op elkaar. En ook Ton van Heugten. die in Betekom al lerlei hand- en spandiensten ver richtte. was nog enigszins tevre den. 'De concurrentie heeft niet optimaal geprofiteerd van mijn afwezigheid. Dat is natuurlijk hoopvol voor Engeland en de rest van het WK- Uitslagen le manche 1 Brockhausert Rebele (Did 2 Bollhalder Busser (Zwita.). 3. Bachtold Hurkmans (Zwits Ned 4 Van Gastel Hurkmans. 6. Muller Van der Bi.il 2e manche I Grogg HussertZwits 2. Brockhausen Rebele. 3 Bachtold Hurk mans. 5 Muller Van der Bijl Stand WK 1 Bollhalder Busser 73 pnt., 2. BrockhausetvRebele 67. 3. FoxCoo- per 55. 5 Van Heugten Kiggen 50. 6 MullerVan der Bijl 47, 8 Van Gastel/ Van der Ven nadert Jobe CORSEUIL (ANP) - Kees van der Ven is in de tweede manche 250 cc motorcross in de Grote Prijs van Frankryk als eerste geëin digd. In de eerste manche, die door de Amerikaan Laporte werd gewonnen, eindigde de Ne derlander als zesde. In het klas sement voor de wereldtitel staat Van der Ven tweede achter de Belg Jobe. Stand voor het wereldkampioen schap: 1. Jobe (Bel) 108 punten. 2. Van der Ven 91. 3. Laporte 89. 4. Watson 68. 5. DiefTenbach 66. 6. Guerra 49. ALPHEN AAN DEN RIJN - In voor honkballers prima weersomstandig heden heeft Alphians/Unique het Delftse Blue Birds gisteren een onge nadig pak slaag gegeven: 26-0. Blue Birds kon in Alphen totaal geen vuist maken. Dat kwam door het goede werpen van pitcher Meulenbroek. die gesteund werd door een foutloos spelend Alphians-veld. De Alphense honkballers zelf waren daarentegen heel wat beter bedreven in het hanteren van de knuppel Zij produceerden liefst vijftien honkslagen. Die werden bovendien nog eens mooi over de verschillende innings verdeeld, zodat de overwin ning met grote regelmaat tot stand kwam. Alphians profiteerde verder goed van de fouten van het Blue Birds-veld en zorgde voor agressieve en snelle honklopen. Dat waren de grondsla gen voor de monsterscore. Ook vorige week kwam de Alphense ploeg al tot een hige score Coach William de Greef weet dat daar snel een einde aan komt Volgende week staat immers de topper tegen Squeeze op het programma. Tegen die koploper zal Alphians moeten bewyzen of het een rol van belang kan spelen in deze competitie. Werpresultaten: Alphians 12x3-slag, lx4-wyd, 1 honkslag tegen Blue Birds: 4x3-slag, 10x4-wijd, 15 honkslagen tegen Slagresultaten Alphians Rene Ligtvoet en Frank Winkster 0 600, Michel Grolle 0.500, Giovanni Aanholt 0.400. EERSTE KLASSE B UVS-Roodenburg 3-2; HOV-VIOS 3-1; Ovcnnaas-CW 1-2; Nieuwen- hoorn-HlON 0-3; DCV-Pspendrecht 2-2; Wilhelmus-Hennes DVS f-2; Westlandia-Lugdunum 4-6. CW 26 18 Hermes 26 15 Belgische Lotto: De winnende getallen in de Belgische lotto zyn 17 - 21-22 - 30 - 31 -32 Buko- EERSTE KLASSE A Beslissingswedstrijd om elfde en twaalfde plaats: SSS-Kozakken Boys 3-1; Kozakken Boys speelt beslissings wedstrijd met VVOG om 1 plaats in elfde en twaalfde plaats: Nieuw Lekkerlan- d-WOG 6-2; WOG speelt beslis singswedstrijd met Kozakken Boys om 1 plaats in eerste klasse. TWEEDE KLASSE B Beslissingswedstrijd kampioenschap: PPSC-De Zwerver 2-1; PPSC kam pioen en promoveert. Papendr. 26 10 VIOS 26 11 Lugdun 26 9 HION 26 8 Nieuwenh. 26 9 DCV 26 7 Roodenb. 26 7 Westl. 26 7 Wilh 26 8 UVS 26 5 HOV 26 6 Overm. 26 5 5 3 41 70-29 7 4 37 43-24 8 8 28 46-40 5 10 27 39-38 8 9 26 35-37 9 9 25 47-40 7 10 25 38-41 10 9 24 31-34 10 9 24 35-42 10 9 24 33-51 7 11 23 33-40 12 9 22 32-38 10 10 22 35-47 6 15 16 34-50 Zondag Kampioenschap van Nederland: RKC-Elinkwijk 6-2; ROHDA-Elink wijk 3-0. ROHDA 3 2 0 14 8-4 RKC 2 10 12 7-6 Elinkwyk 3 1 0 2 2 5-10 HOOFDKLASSE A Beslissingscompetitie om 2 plaatsen in Hoofdklasse A: EDO-AFC 1-1. Laat ste wedstrijd 13 juni: Neptunus-EDO. De resultaten van de Nederlandse sportprijsvragen en van de Lotto's van West-Duitsland en Belgie zijn: Lotto 22; De winnende getallen zijn: 5-20-21-28 - 30 - 33 Keservegetal 6 Winnend in het cijferspel is 297762 Supertrio: Het Supertrio werd gelopen in de Natio nale Nederlandenpnjs op Duindigt De Uil I..,- I I ur IJ Lin Chung (J H M Luyten), 2. nr 1 Desert Falcon (K Da vies). 3 nr 7 Fabero(E Bloem) Uitbe taling f77.1 HO om/et f 172 831.00 Westduitse Lotto: Voor de Westduitse lotto werden de vol- ■I Bdl Mtrital getrokken 3 - 5 11 - 13 - 21-27 Reservegetal 29 Winnend in Spiel'77 7716529 HE TOEN C£ KOLONEL HOORDE PAT ONO MÓECB? EN VADER aaösv zok) \JlOÓ6- RE TELE AF A*LU6TER I 7UJ5 E0J BEk&JCE 5PIT5 UIT NÊCÉCLAMD i 0i'JkT fcfij \swr/o//M/T£jr TE HE06EM Stand hoofdklasse: 1 Hans Vermin 6-11.2 Cees Binnenka- de 6-10. 3 Louis de Franknjkcr 6-9. 4. Theo Zwetsloot 6-6. 5 Frans de Jonge 6-5. 6 Jan Fase 6-4. 7 Arend van Boe len 6-2, 8 Henk Brunt 6-1 GROEP A (30 deelnemers) 1 Hans Kuyf (Boskoop) 6 punten uit 7 partyen; 2/3 Rinie Kuyf (Bos koop) en Wim Heemskerk (Ryns- burg) beiden 5'A; 4 6 Ron Hof man (Dordrecht). Van der Raaf (Den Haag) en Fritz van Dooren (Amsterdam) allen 5 en 7 Van Herk (Bergambacht) met 4lA punt. GROEP B (28 deelnemers) I Maar ten Kuyt (Katwijk) 6 punten uit 7 partijen. 2 Michiel Vergeer (Lei den) 5^6; 3/5 Tanassale (Amstel- VMO) Verdouw (Lcidi-m M Hans Peters (Leiden) allen 5 en 6'7 Arie de Ru (LtédM) Mi 1-» igh (3crgen-NH) beiden 4'A punt GROEP C (28 deelnemers) 1 Wey ers (Polsbroek) 6 punten uit 7 partyen. 2/4 Harrie Storms (Lei den). Daan Binnendijk (Ryns- burg) en Duindam (Noordwyk) •Dn I f I Arthur Tan (Lei den) met 5 punten De jeugdprtj/en gingen naar Je roen Piket (Leiderdorp, score 3 uit 7 in groep A). Roeland van de M.in-I iWj n.i.ir .r«- 3' uil 7 in groep B). Daan Binnendyk (Rijnsburg. score 5Vfc uit 7 in groep C> en Arthur Tan (Leiden, score 5 uit 7 in groep C) Er wa ren in groep C twee jeugdpryzen. omdat in deze klasse maar liefst 11 van de 28 schakers jonger wa ren dan 16 jaar

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13