Mes op keel van toeristenbedrijf Labour heeft "Falklands" verloren SALT: veelbelovend, maar langdurig Interne verdeeldheid wordt Britse oppositiepartij fataal Van Zeil staat op garantiefonds VRIJDAG 4 JUNI 1982 Meningen LONDEN - Het is in deze dagen geen genoegen de Leider te zijn van Harer Majesteits Op positie, zoals Michael Foot of ficieel heet. Paradoxaal ge noeg heeft hij herrie gekre gen in zijn partij over steun aan de regering. Maggie Thatcher en haar Con servatieve Partij hebben de afgelopen twee maanden van de Falkland-crisis zo onge veer een politiek succesver haal gemaakt. Dat bleek wel tijdens de gemeenteraadsver kiezingen van enkele weken geleden, toen de conservatie ven tegen alle politieke wet ten in wonnen. Met Labour is het door diezelf de Falkland-crisis van kwaad tot erger gegaan. Niet alleen deed de partij het bij de ge meenteraadsverkiezingen slechter dan zelfs pessimisti sche partijleden hadden voorzien, er is nu ook ruzie uitgebroken in de gelederen van de parlementsleden. Dat begon twee weken geleden toen de linkervleugel in de partij onder aanvoering van Tony Benn en Judith Hart, partijvoorzitter, een motie opstelden waarin het rege ringsbeleid werd veroor deeld. Foot was het met die motie niet eens. In de eerste plaats vond hij het niet juist om het be leid van de regering af te wij zen. Tijdens het zesde Lager huisdebat over de Falkland- crisis erkende de Labour-lei- der, dat de regering inder daad ter wille van de vrede concessies heeft willen doen. Dat bleek overduidelijk uit de documenten die inmiddels waren vrijgegeven, waarin de laatste Britse vredesvoorstel len punt voor punt stonden vermeld, alsmede de Argen tijnse reacties daarop. Ja, zei Foot tot Thatcher, u heeft concessies willen doen. In derdaad, ging hij verder, er kan een punt aanbreken waarop de oorlogsvloot moet worden ingezet. Maar zou u ook de laatste mogelijkheden voor onderhandelen willen gebruiken, desnoods door zelf met de secretaris-gene raal van de VN te praten? Dat wilde mevrouw Thatcher niet, en deze weigering leidde nog wel tot enige woorden wisselingen, maar voor het overige was vriend en vijand het er over eens dat Foot de regering mild had behandeld. Nu kon hij ook niet anders. Er was tot dat moment (de Brit se invasie had nog niet plaatsgevonden) een voor zichtig militair beleid ge voerd, bij - en dat bewezen de documenten - de bereidheid om ter wille van de vrede het oorspronkelijke standpunt te verlaten (alle Argentijnen wee. en direct herstel van de Britse soevereiniteit). Bovendien had Foot in de emo tionele sfeer die in het Lager huis in de dagen direct na de inval van Argentinië heerste, zelf gezegd voorstander te zijn van een eventueel door geweld weer onder Brits be stuur brengen van de eilan den. Tevens wezen, en dat was voor hem het belanrijkst, de opi niepeilingen zonneklaar uit dat steeds meer Britten voor stander waren geworden van een gewapenderhand terug pakken van de eilanden, ook als dat doden zou kosten. Hoe men daar verder ook over denkt, de media hebben van mevrouw Thatcher zo onge veer een heldenfiguur ge maakt, en in haar kielzog sleept zij haar Conservatieve Partij naar ongedachte top pen in de kiezersgunst. De elke week minstens twee keer aan „een representatie ve groep van 1500 Britten" gestelde vraag: op wie zou u op dit moment stemmen? le vert voor Labour een steeds triester beeld op. Het is op het moment dan ook niet leuk oppositie-leider te zijn. Foot voelde haarfijn aan dat het thans zaak is zich niet te ver te bewegen van de ma nier waarop de regering de Falkland-crisis aanpakt. Want dat zou alleen nog maar nog meer stemmen kunnen kosten, en koppen in de bou levardpers kunnen opleveren als: „Labour verraadt ons!" Vandaar dus zijn gematigde speech van twee weken te rug. Maar dat viel geheel in verkeerde aarde bij enkele tientallen parlementsleden van zijn eigen partij, die zich de afgelopen weken als de kampioenen van de vrede hebben opgesteld. Benn en Hart. woordvoerders van deze stroming, hebben de afgelopen weken bij tal van manifestaties, vredes marsen, lezingen en spreek beurten in het Lagerhuis steeds weer herhaald: „De oorlogsvloot moet terugke- Vandaar hun motie van afkeu ring. Foot en zijn schaduwka binet ontraadden de motie. Omdat afwijzen van de motie Benn-Hart zou betekenen dat men zich voor de regering zou uitspreken (en dat kan men als oppositiepartij nu ook weer met doen) luidde het stemadvies: onthouding. Bij de stemming bleek echter dat 33 Labour-parlementa- ners zich niet aan het advies hadden gehouden, onder wie drie leden van het schaduw kabinet. de heren Dalyell (wetenschap), Faulds (kunst) en Tilley (binnenlandse za ken). Die zijn vorige week geschorst, en moet nu als straf voor hun dissidente gedrag weer een plaatsje in de achterste banken innemen. Drie carriè res gebroken, of in elk geval ernstig vertraagd als gevolg van de Falkland-crisis. Erger voor Labour is, dat het gekissebis is doorgegaan. Benn en Hart reageerden woedend op de opmerking van Foot dat het steunen van de motie een „steek in de rug" betekent voor de men sen die 12.000 kilometer ten zuidwesten van de Big Ben de Britse eer verdedigen. Judith Hart voegde hieraan toe dat het onzin was dat het af wijzen van het regeringsbe leid een overwinning voor de Argentijnse junta zou inhou den. De laatste premier van Labour, Callaghan, verweet Benn dat hij verdeeldheid in de partij zaait ter wille van zijn eigen machtshonger De speech waarin hij dat zei. is door menige politieke com mentator in Londen als „zeer raak en inzichtelijk" geken schetst. Inderdaad kan ie mand als Benn alleen maar garen spinnen bij verdere verdeeldheid in de partij Eind vorig jaar wist deze leider van de linkervleugel in de partij bijna tot vice-partijlei- der gekozen te worden. Het was te danken aan rechts en midden in Labour, dat hij het op het nippertje niet haalde en dat Dennis Healey werd gekozen. Sinds die tijd heeft Benn steeds weer duidelijk gemaakt, dat hij het niet, nooit zal opge ven. Het is zijn brandende ambitie tweede, en uiteinde lijk eerste man van de partij te worden, en Labour te vor men naar het ideaal van hem en zijn aanhangers. Hij heeft veel aanhangers, en op belangrijke posten. Ex treem linkse mannen en vrouwen hebben sleutelposi ties binnen de partij in het ge hele land in handen, en bo vendien kan Benn rekenen op de steun van grote vak bonden als de mijnwerkers- bond onder 'King Arthur' Scargill Wat de aanhangers van Benn verenigt, zyn hun denkbeel den: monarchie en Hoger huis moeten worden afge schaft. ministers moeten rechtstreeks worden geko zen. nationalisatie van grote bedrijven en de media, een zijdige nucleaire ontwape ning. Engeland uit EG en NAVO plus nog wat utopisti sche zaken. Het is in de banken van de par lementariërs geweest, waar Benn bij de verkiedn|en voor het vice-partijleider- schap zijn nederlagen leed Gezien de doelen die deze even fascinerende als fanatie ke politicus zich heeft ge steld. is onmin in die gelede ren hem niet onwelkom. Daarom ook schoot Callag han recht in de roos. Het trieste voor Labour is nu. dat de oude strijd tussen de linkervleugel en de rest weer is losgebrand, nadat op 7 ja nuari van dit jaar de vrede leek beklonken terwille van het doel dat allen nastreven een overwinning bij de vol gende algemene verkiezin gen Dat doel is nu verder verwij derd dan ooit. want mensen stemmen niet graag op een zo duidelijk intern verdeelde partij. (Door Harry Kuiper) DEN HAAG - Staatsse cretaris Piet H. van Zeil (economische zaken) zal niet aarzelen met een ingreep als de toe ristische bedrijfstak - de ANVR en andere be trokkenen zoals de banken - geen haast blijkt te maken met de voorbereiding van een garantiefonds voor de gehele reisbranche. Eind vorig jaar is overeengeko men dat de Algemene Neder landse Vereniging van Reis agenten in september aan staande een ontwerp zal voorleggen, maar de animo bij de ANVR lijkt niet bijzon der groot te zijn. Van Zeil: „Voorop staat natuurlijk de verantwoordelijkheid van de branche zelf. Maar in elk ge val willen wij dat de resulta ten ons in september worden duidelijk gemaakt. Zodat in december 97 procent van de Nederlandse reisindustrie ge dekt is door het branche garantiefonds en in de zomer van 1983 iedereen omvat". De CDA-bewindsman - een van de twee staatssecretarissen die economische zaken rijk is - heeft als taak het midden- en kleinbedrijf. Toerisme, ook het belang van de indivi duele vakantieganger, speelt in zijn beleid een grote rol. Ervan uitgaand dat hij ook na de aanstaande verkiezingen op zijn post blijft, zal 6ij de Tweede Kamer in 1983 een wetsontwerp worden inge diend inzake huurbescher- ming van langkampeerders. Hoe dat wetsontwerp, dat er op grond van eerdere toezeggin gen aan de Tweede Kamer al in november 1981 had moeten zijn, eruit zal zien is nog een zaak van overleg met Justitie, CRM en enkele organisaties. Maar zeker is het, zegt Van Zeil, „dat ik de talrijke klach ten over koppelverkoop en over hoge provisie Voor de ei genaar van het kampeerter- bij aan- en verkoop van zorgvuldig heb be keken. We bezien in hoeverre overheidsingrijpen in dit op zicht mogelijk is". Nieuwe nota Voorts wil Van Zeil de Tweede Kamer eind 1983 een nieuwe Toeristische Nota aanbieden voor de periode van 1985 tot rond 1990. Uitgangspunten voor deze vervolgnota op die van zijn voorganger Haze- kamp, „waarover we in sep tember gaan brainstormen", zijn de feitelijke uitkomsten van het eerder ontworpen be leid. Hazekamp bepleitte daarin al een regionale aanpak. Econo mische Zaken vergoedt vijf tig procent van de kosten van onderzoek naar de recreatie ve mogelijkheden en de ont wikkeling van een per pro vincie geintegreerd beleid. Limburg heeft nu een plan op tafel, terwijl Zeeland, Drenthe en Groningen eraan werken. „Wegens de recrea tieve aspecten ben ik met De Boer, nog in zijn functie van staatssecretaris, overeenge komen dat CRM bovendien 25 procent van deze onder- zoekkosten voor zijn reke ning zal nemen", aldus Van Zeil. Van belang voor de volgende Toeristische Nota acht Van Zeil ook het rapport „Neder land en het toerisme in de ja ren tachtig" dat enkele maan den geleden werd voltooid in opdracht van het Nationaal Bureau voor Toerisme (NBT). Op grond van dat rap port werkt de NBT-directie op het ogenblik een beleids lijn uit, waarvan Van Zeil de resultaten nog afwacht. Promotie Staatssecretaris Van Zeil maakt zich hard voor de pro motie van Nederland, in elk geval als vakantiebestem ming voor Nederlanders. Men kan zich afvragen of ie dereen daar blij mee is. De drie luchtvaartmaatschappij en bijvoorbeeld - hoe meer Nederlanders ver weg gaan, hoe liever het ze zal zijn - zul len er niet gelukkig mee zijn. Van Zeil: „Inderdaad is het streven erop gericht Neder landers hun vakantie meer in eigen land te laten doorbren gen èn meer buitenlanders naar Nederland te halen, maar dat wil niet zeggen dat vakantiebesteding elders be streden moet worden. „Nederland heeft veel te bie den, maar het is een illusie te menen dat Nederland overal in kan voorzien, voor ieder een. Het land is gewoon te klein om te denken dat uit eindelijk driekwart of 80 pro cent in Nederland zal kunnen blijven. Dat zien wij ook wel". Een andere invalshoek is dat we steeds meer vrije tijd krij gen en misschien ook dat we ingespeeld moeten raken op een kleiner vakantiebudget dan in vroeger jaren. „Met 20 tot 25 vrije dagen ont staat ruimte voor een aantal lange weekeinden, of korte vakanties. Waar we ons in het vervolg ook meer op gaan richten, is te bereiken dat zul ke tweede en derde vakanties in Nederland doorgebracht zullen worden. Dat geeft dan toeroperators de ruimte voor de hoofdvakantie, al dan niet buiten Nederland door te brengen. Maar vakantiebe steding in Nederland blijft een belangrijke zaak. Niet al leen met het oog op de beta lingsbalans, ook vanwege de werkgelegenheid". Branche-garantie fonds Nogal wat Nederlanders heb ben in de afgelopen jaren hun vakantie in rook zien opgaan, doordat een toeroperator fail liet ging die niet was aange sloten bij het garantiefonds van de ANVR. Dat garantie fonds was vorig jaar goed voor tien miljoen gulden en wordt dit jaar opgetrokken tot vijftien miljoen. Om uit holling te voorkomen laat de ANVR niet elke toeroperator tot het garantiefonds toe. Aan deelneming worden bepaal de solvabiliteits- en andere eisen gesteld. Daarmee is het garantiefonds dan tegelijk een soort kartel. De reisindustrie is geen vetpot, het is een marginale bedrijfs tak. Toen eind vorig jaar Hol land International, dat in 1980-1981 een verlies leed van 12 miljoen gulden, aankon digde uit het garantiefonds te willen stappen, heeft staats secretaris Van Zeil de ANVR in december dringend ver - Va7i Zeil. reisindustrie heeft er alle belang bij zocht het exclusieve garan tiefonds te verbreden tot één voor de gehele reisbranche „Omdat het mij daarmee ernst is, heb ik tot 1 september dit jaar een extra garantie van twee miljoen gulden beschik baar gesteld", aldus Van Zeil. Een bedrag overigens dat niet naar de ANVR is overge heveld, maar in de kas van Economische Zaken blijft zo lang het niet aangesproken hoeft te worden. De animo bij de ANVR om het garantiefonds te verbreden tot een branche-garantie fonds lijkt niet groot, onder andere omdat het aanzien van .de ANVR in belangrijke mate stoelt op het beheer van dit fonds. Nog op de jaarverga dering van de ANVR op 11 mei in Den Haag werd een voorstel gedaan, waaruit niet blijkt dat de ANVR alles op alles zet om op 1 september rond te zijn met het ontwerp voor en branche-garantie fonds. De leden werd hun mening ge vraagd om de aansprakelijk heid voor de uitvoering van de geboekte vakanties niet bij de toeroperator te houden maar bij de reisagent te leg gen, wiens aansprakelijkheid dan aan het branche-garan tiefonds gekoppeld zou moe ten worden. Het ANVR-bestuur kondigde vervolgens aan dat dit aspect in de komende maanden na der zal worden onderzocht, en dat „in het ngjaar" de le den een aantal conclusies zal worden voorgelegd. Dat moet dan samenvallen met de studie-uitkomsten die aan Van Zeil gepresenteerd zul len worden, zodat het nog wel even kan duren voordat Van Zeil een definitief ont werp onder ogen krijgt. Van Zeil ..De reisindustrie heeft er zelf alle belang bij dat het branche-garantie fonds tot stand komt Daarbij weet men dat dit politiek zo n gevoelige zaak geworden is, dat indien de branche niet zelf tot goede afspraken komt, ik niet aan de zijlijn zal kunnen blijven staan. Dan ligt het op de weg van de overheid zich hiermee te be moeien. Dat zou niet goed zijn, want zo'n ingreep, zeker in een tijd waarin wij afne mende overheidsbemoeienis nastreven, zou daar haaks op staan. Maar als het nodig is, zullen wij actie moeten ne- Beter dan uitstel Hij vervolgt: „Ik kan me voor stellen dat de ANVR zich vra gen stelt omtrent haar be staansrecht als ze het garan tiefonds niet meer in de hand heeft. Welnu, opheffen van de ANVR is dan beter dan uitstellen van het branche garantiefonds" „Ik zeg daarbij dat wat mij be treft de ANVR moet blijven, belangrijk als ik de ANVR acht als gespreksplatform voor de reisindustrie en voor het overleg met verzekenngs- en luchtvaartmaatschappij en, banken en de overheid. Zeker in een georganiseerd land als Nederland vervult de ANVR een onmisbare rol" De ingreep zou dan bestaan in de opzet van een branche- garantiefonds van overheids wege, maar „dat is nog niet in de maak. Ik heb het vertrou wen dat dat niet nodig is en dat de ANVR, samen met de banken en de andere betrok kenen, zelf een branche- garantiefonds voorbereidt. Dat vertrouwen is gegeven en de situatie is nu dat we de resultaten moeten afwach ten". De regering-Reagan is de laat ste tijd bijzonder actief op het gebied van wapenbeheer sing, wapenvermindering en ontwapening. In Genève spreken Amerika en Rusland over het Amerikaanse voor stel om afstand te doen van alle op het land opgestelde atomaire raketsystemen voor middellange afstand (zoge naamde Euro-strategische wapens). Ook heeft de Ameri kaanse president de Sowjet- Unie enkele weken geleden voorgesteld onderhandelin gen te beginnen over een aan zienlijke vermindering van de strategische atoomstrijd krachten (met intercontinen taal bereik) van beide groot machten. Het Amerikaanse voorstel beoogt een beper king van het strategische po tentieel in twee fasen. Fase I: Amerika en Rusland verminderen hun voorraden atoomladingen voor strategi sche intercontinentale raket systemen met 30 procent (van ongeveer 7500 tot 5000), met dien verstande dat van het overblijvend deel niet meer dan de helft bestemd zal zijn voor intercontinenta le raketsystemen die op het land staan opgesteld. Fase II: een vermindering van de ove rige strategische wapensyste men. Dit Amerikaanse voor stel gaat aanzienlijk verder dan wat beide grootmachten tot nu toe hebben bereikt in het kader van de zogenaamde SALT-besprekingen (SALT is: Strategie Arms Limitation Talks). De wapenbeheersingsactivitei- ten van de Amerikaanse rege ring beperken zich niet tot de vermindering van de atomai re bewapening. De verwach- ting is dat president Reagan, tijdens zijn bezoek aan Euro pa deze maand, een voorstel zal doen voor een daadwerke lijke vermindering van de conventionele strijdkrachten van Oost en West en voor het bereiken van meer evenwich tige verhoudingen op con ventioneel militair gebied. Hij wil daarmee nieuwe im pulsen geven aan het gesprek tussen NAVO en Warschau pact in Wenen over een we derzijdse evenwichtige ver mindering van de strijd krachten in Centraal-Europa. Dit laatste voorstel acht ik van grote betekenis. Immers, ook een conventioneel mili tair conflict kan voor Europa desastreuze gevolgen heb ben. Bovendien is een even wichtige verhouding tussen Oost en West op conventio neel militair gebied een voor waarde voor een daadwerke lijke vermindering van de atoombewapening. Duidelijk Het Amerikaanse wapenbe- - heersingsbeleid laat aan dui delijkheid weinig te wensen over. Doelstelling is een bete re verzekering van de veilig heid van het Westen. En om dat doel te bereiken wordt bij het streven naar wapenver mindering en meer even wichtige verhoudingen, prio riteit gegeven aan die onder delen van de bewapening waarop de Sowjet-Unie een overwicht heeft. Door onder handelingen moet aan dat overwicht - bijvoorbeeld op het gebied van intercontinen tale landraketten - een einde worden gemaakt. En de stok die Amerika achter de deur gereed houdt is. de dreiging om de Sowjet-Unie door mid del van een drastische verho ging van de defensie-inspan ning opzij of zelfs voorbij te streven, wanneer de onder handelingen geen positieve resultaten hebben. De verho ging van de Amerikaanse de fensie-uitgaven voor de ko mende jaren is een signaal van de bereidheid om deze dreiging waar te maken. De Sowjet-Unie heeft tot nu toe op het Amerikaanse beleid behoedzaam gereageerd. Het aanbod om te onderhandelen over de beperking van de strategische atoombewape ning is aanvaard en op twee de pinksterdag heeft zowel Moskou als Washington be kendgemaakt dat de bespre kingen op 29 juni a.s. in Ge nève zullen beginnen. Het klimaat om zaken te doen lijkt dus gunstig. Toch ver wacht ik niet dat Oost en West aan de onderhande lingstafels, waar die dan ook staan, snel tot overeenstem ming zullen komen over de vermindering van de bewa peningsinspanning. Voor deze opvatting wil ik drie redenen geven. Een eerste is dat de Sowjet-Unie op het ge bied van de veiligheid andere prioriteiten heeft dan het Westen. Zij zal, zeker als het Door generaal b.d. M.H.von Meijenfeldt gaat om de beperking van de strategische atoombewape ning, in een vroeg stadium van de onderhandelingen ook die elementen van het strategisch potentieel be spreekbaar willen maken die voor Rusland een extra be dreiging vormen (bijvoor beeld de Amerikaanse strate gische bommenwerpervloot) Wat het streven naar meer evenwichtige verhoudingen op het gebied van de atoom bewapening verder bemoei lijkt, is dat Amerika en de Sowjet-Unie niet op gelijke wijze worden bedreigd. Rus land moet ook rekening hou den met de almaar groeiende atoommachten van China, Frankrijk en Groot-Brittan- nië en heeft dus behoefte aan een sterkere atomaire strijd macht dan Amerika om aan deze dreigingen het hoofd te kunnen bieden. Een belem mering voor een spoedige overeenstemming over een vermindering van de conven tionele strijdkrachten is dat beide partijen verschillend denken over de militaire krachtsverhouding in Euro- Da. Een tweede reden is dat Oost en West het niet alleen eens moeten worden over een ver mindering van de bewape ning, maar ook over de wijze waarop de uitvoering van een mogelijke overeenkomst moet worden gecontroleerd. In de praktijk is dat geen een voudige zaak. Een eventuele vermindering van de bewa pening en dat is de laatste reden - betekent veelal ook dat beslissingen over de ont wikkeling. produktie en op stelling van wapensystemen (zoals de Russische SS-20- en de Amerikaanse Pershing-Il- raket) moeten worden terug gedraaid. Dat zal in beide kampen op hevig verzet stui ten uit verschillende maat schappelijke sectoren De Invloed Het Amerikaanse wapenbe- heersingsbeleid zal ongetwij feld ook invloed hebben op de politieke ontwikkelingen in Nederland. In september wordt een nieuwe volksverte genwoordiging gekozen en de regering die daarna op treedt zal zich moeten uit spreken over het tot 1986 te voeren veiligheidsbeleid. In dat beleid zal ook nu weer het terugdringen van de rol van atoomwapens m het strate gisch denken en handelen een voorname doelstelling zijn. Tot nu toe hebben wij dit doel willen bereiken door binnen de NAVO eigen we gen te gaan Wij hebben ge pleit voor het afstoten van kernwapen taken en ons te rughoudend opgesteld ten opzichte van de plannen voor de modernisering van het NAVO-atoomwapenpoten tieel. Het besluit om 48 To mahawk-Kruisraketten in Nederland op te stellen heb ben wij voor ons uit gescho ven en afhankelijk gemaakt van het resultaat van onder handelingen tussen Amerika en de Sowjet-Unie. Ik denk dat de nieuwe regering dit beleid niet zal voortzetten Nu het proces van tweezijdige wapenbeheersing en wapen vermindering in de Oost-We- strelatie opnieuw op gang komt zal de behoefte om bin nen de NAVO een voorhoe derol te spelen en om over te gaan tot eenzijdige stappen ter vermindering van de be wapening, duidelijk afne men. In het veiligheidsbeleid zal de nadruk meer worden gelegd op het belang van on derhandelingen: eensgezind heid binnen het bondgenoot schap en steun aan het Ame rikaanse beleid. Mijns inziens zal de nieuwe regering zich dan ook duidelijk uitspreken voor de plaatsing van 48 To mahawk-Kruisraketten op ons grondgebied en voor het treffen van de noodzakelijke voorbereidingen om deze plaatsing mogelijk te maken, wanneer de onderhandelin gen tussen Amerika en Rus land niet tot voor de NAVO aanvaardbare resultaten lei den. Dit beleid zal zeker wor den gesteund door partijen als de WD. D'66 en het CDA Hoe zal de PvdA op deze te ver wachten beleidsombuiging reageren'' Tot nu toe heeft deze partij de plaatsing van nieuwe raketten op ons grondgebied absoluut afge wezen Blyft zij by dit stand punt, dan is deelname aan de nieuwe regering niet erg waarschijnlijk De vraag is of de ontwikkelingen op inter nationaal politiek gebied (en met name de actieve Ameri kaanse wapenbeheersmgspo- tttftak) en ma ooi dt oppositie te worden gedron gen. voor de partij voldoende redenen zyn om op dit onder deel van het veiligheidsbe leid van koers te veranderen In de nabije toekomst zullen wij op deze vraag ongetwij feld een antwoord kragen. i

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 19