Rijnsburgse Boys met de schrik vrij Competitie net iets te lang voor Ter Leede Roodenburg: als t aan oude garde ligt... Alkmania mist finale van afdelingsstrijd SJC sluit seizoen af met 4-1 winst op Lisse Noord wijk kan 'faam' niet waarmaken Sassenheimers degraderen na 4—1 nederlaag bij 's Gravenzandse SF DINSDAG 1 JUNI 1982 LEIDEN - Aat de Groot, de aanvoerder die vanwege een liesblessure gisteren noodgedwongen (nou ja, met dit weer..) het duel tussen Roo denburg en Westlandia vanaf de zonovergoten tribune bekeek, ver woordde de sfeer die er gisteren vooral buiten het veld op Noord heer ste uitermate goed. "Kijk", sprak hij, "ik zou het voor UVS echt niet leuk vinden als die ploeg zou degraderen. Maar aan de andere kant is het onze plicht om er vol gende week keihard tegenaan te gaan. Destijds met de instelling van de hoofdklasse hebben ze ons tenslotte ook de hand niet boven het hoofd gehouden. En dat zijn we hier beslist nog niet vergeten." De oudere garde is dat inderdaad niet, want ook Peter Ciere, Richard Klein, Maarten van Kooperen, good-old Sam den Os en heel wat sup porters lieten zich gisteren in dergelijke bewoordingen uit. Op Klein (ex-UVS trouwens) na stond de rest overigens wel vanaf de kant toe te kijken en het is de vraag of de jongeren die tegen Westlandia in het veld stonden dezelfde gevoelens koesteren ten aanzien van UVS. Van hét onderwerp van gesprek aan de lange zij distantieerde de uitgevallen Willem Ligtvoet zich bijvoorbeeld heel rap. "Het zal me een zorg zijn wie er uitgaat", meende de roodharige middenvelder, "zolang als wij het maar niet zijn." Als zijn leeftijdgenoten er straks net zo gemakkelijk over denken als Ligtvoet mag UVS toch nog alle hoop hebben op een goed resultaat. Want afgaande op het spel tegen Westlandia kan zondermeer geconclu deerd worden dat ook voor Roodenburg de competitie te lang heeft geduurd. Door goals van Wim Kester won het iets actievere Westlandia, dat nog een punt nodig had, verdiend met 2-1. De eerste bal die invaller Wim Lancel raakte Was goed voor de tegentreffer en verder was aardig dat arbiter Van 't Ent tweemaal een 'waterpauze' inlaste. 'Echte strijd' was er slechts langs de lijn. Mondeling, dan. AD VAN KAAM ROELOFARENDSVEEN - Alkmania gaat niet naar Zeist De Veense voetbalploeg verloor de laatste wedstrijd in de voorronde van de stnjd om het Nederlands afdelingskampioenschap gisteren met 3-1 van Scho ten en miste daardoor plaatsing voor de finale. Alleen een overwinning op Schoten zou Alkmania nog recht op de eind ronde hebben gegeven. De kans daarop is in het duel tegen de Haarlem se afgezant wel aanwezig geweest. In de eerste helft beschikte Alkma nia namelijk over een veldoverwicht. dat resulteerde in een treffer van Cock Bouwmeester. Het elftal van trainer Wim Mugge kon die weelde niet dragen. Nog voor rust kwam Schoten langszij 1-1 Alkmania had toen laatste man Rob de Jeu al geblesseerd het veld zien verlaten Na de hervatting kon de Veense formatie geen vuist meer maken. Scho ten trok toen vrij simpel de zege naar zich toe (3-1), waardoor die ploeg de ticket voor Zeist greep KRV won weliswaar z'n laatste wedstrijd met 4-2 van DS '74. maar was al uitgeschakeld voor een finaleplaats. In Katwijk was het bij rust 1-1. Het KRV-doelpunt kwam op naam van Leo van der Valk. In de tweede helft zou hij nog twee treffers laten aantekenen, terwijl Koos Hoek uit een strafschop het vierde doelpunt liet noteren. Receptie Zaterdag hield Alkmania een druk bezochte receptie ter gelegenheid van het kampioenschap van de afdeling Leiden en de promotie naar de vierde klasse van de KNVB. Daar was wethouder van sportzaken. Van Duijkeren. een van de eersten die de club zijn felictaties kwam aanbie den. Naast de gebruikelijke lofuitingen waarschuwde hij het bestuur om toch vooral altent te zijn inzake de regeringsmaatregelen ten aan zien van sportclubs. De rij van sprekers werd gesloten door Ad Dusee, Alkmania tijdens een drukbezochte de afdelingsvoorzitter. Hij sprak zijn bewondering uit de verrichtte prestatie uit en schonk Alkmania een wedstrijdbal. ROTTERDAM - Het is voor UVS te hopen dat het zondag net zülk fraai zomerweer is als het gisteren was. In het belangrijke treffen met stadge noot Roodenburg kan dat weieens één van de factoren zijn die mede beslist over winst, verlies en in het verlengde daarvan eventuele degrada tie. Op 'tropische' dagen immers is de motivatie van de ploeg die móét winnen vaak net iets groter dan van het elftal waarvoor niets meer op het spel staat. En dat UVS veel inspiratie nodig zal hebben, zal duidelijk zijn voor wie de stemming (die elders op deze pagina wordt verwoord) in het blauwzwarte kamp heeft geproefd. Roodenburg zal ze echt niet over de muur helpen; de blauwwitten zullen de ont snapping uit de bedreigde zone geheel zelf moeten voorbereiden en uitvoeren. Redding, eventueel via een beslis singswedstrijd, blijft mogelijk, want de touwladder hangt er ook na gisteren nog. Bij CW, dat zich al tijdens de wedstrijd zeker wist van de eerste klasse titel door het gelijke spel van Hermes DVS en HOV, hielden de pupil len van trainer Désar de kans knap in eigen hand. Eén-één werd het in de Rotterdamse wijk Charlois, waar de lokale ama teurs na afloop een dolle polonai se uitvoerden. De UVS-ers konden er glimla chend naar kijken. Hoewel ze ge komen waren voor de winst kon den ze achteraf toch tevreden zijn met de deling. Ten eerste na tuurlijk omdat de uitgangsposi tie daardoor niet verslechterde (redding blijft mogelijk), maar ook omdat er eindelijk weer eens een redelijke pot was afgewerkt. Binnen hun mogelijkheden had den de Leidse voetballers er echt alles aan gedaan om een goed re sultaat te bereiken. Speltech- nisch met succes, want in het veld was er nauwelijks verschil, vandaar dat de remise terecht Twee zaken bepaalden mede de uitslag in Rotterdam. De span ning waaronder werd gevoetbald was uiteraard een belangrijke factor, maar ook het feit dat Dés- ar een beroep had gedaan op Sam Eradus was van wezenlijke invloed. Nu het water UVS zo ongeveer naar de lippen is geste gen, had de 'vechter' de voorkeur gekregen boven een meer tech nisch onderlegde ploeggenoot (Van Goozen). De op alles lopen de Eradus moest het voorbeeld geven en zijn ploeggenoten mee slepen naar het vechtvoetbal dat nodig was om het talentvolle CW te beteugelen. Jos Alders - doelpunt - LEIDEN - SJC heeft een succesvol seizoen zaterdag afge sloten met een fraaie 4-1 overwinning op FC Lisse. On- dankse de hitte legden de Noordwijkers een meer dan acceptabele partij op de mat. Dit in tegenstelling tot FC Lisse dat beduidend meer last van de warmte leek te ondervinden. Desondanks bleef de ploeg van Jan Faas tot de rust aardig bij. Na de pauze moesten de Lisse- naars echter het hoofd buigen voor een op volle toeren draaien de SJC-machine. Fokke van de Reydt en Maarten Plug zetten SJC op voorsprong, waarna Ron Mesman voor Lisse kon tegen- scoren. Jos Alders en Ben van der Zalm tilden hun ploeg hierna naar de ruime 4-1 overwinning. De zaterdagvoetballers van FC Lis se deden het beduidend beter dan hun zondag collega's. De ploeg van trainer Talsma ver sloeg ZOB met 2-0. Onder een bijkans tropische zon was er soms sprake van een vinnige par tij voetbal, terwijl er voor beide ploegen toch niets meer op het spel stond. Gert van Tol (schot v^n afstand) en Arie Schalk (met een omhaal) scoorden voor FC Lisse. Eradus slaagde prima in zijn mis sie: ondanks de hitte waren alle Leidse voetballers bereid zich uit de naad te lopen. Het leverde in zoverre rendement op dat UVS ook qua kansen de evenknie van CW was en dat de Leidenaars zich niet uit het veld lieten slaan door een vroege, onverdiende achterstand. De tik die topscorer Polderman al in de zevende minuut uitdeelde met zijn doeltreffende kopbal, zou normaal gesproken heel hard zijn aangekomen. Vooral omdat UVS voor die tijd via Era- dus en Van der Heiden twee goe de mogelijkheden had laten lig gen, had de vroege 1-0 de verlam mende gedachte kunnen losma ken dat het weer niet zou lukken. Gisteren echter bleven de Leide naars de tegenslag de baas. Ze bleven in een beter resultaat ge loven en wat nog belangrijker was: ze bleven er ook voor werken. Dat gold dit keer niet één of een paar spelers, maar het hele elftal: van doelman Groenendijk (die in die fase zeker één goal voor kwam), tot Ron Bekooy - van Rob Vermeer tot voorbeeldgever Sam Eradus. De arbeid adelde. UVS kwam ongeschonden uit de mindere periode en sloeg een kwartier na de ingelaste 'hitte ti- me-out' toe. Via Mario Faber, die onderuit gehaald door Jan van Vugt ijskoud bleef op de elfme- terstip. Drie minuten voor de pauze bracht hij vanaf die plek de 1-1 op het bord. Zelfs kreeg UVS, met Vogel toen voor de geblesseerde Faber, nog een paar mogelijkheden om de partner met een nederlaag kam pioen te laten worden. Na het moment dat was omgeroepen dat de titel ongeacht de uitslag binnen was voor CW, kregen Bekooy, Vogel en Kort (in één en dezelfde aanval) en de solerende Hans van Leeuwen reële kansen. Voor UVS duurt de degradatie- dans nog even voort, maar er zijn nu tenminste weer een paar lichtpunten. Het spel van giste ren, de terugkeer van de geschor ste Aad Neuteboom, die in een eventuele beslissingswedstrijd tegen HOV weer ingezet kan worden. Maar dan moet wel eerst Roodenburg gewonnen worden. "En dat zal niet gemakkelijk gaan", besefte Désar. Wat er met UVS gaat gebeuren, is dus even onvoorspelbaar als het weer. En zelfs dat kan zondag be langrijk zijn. PAUL DE TOMBE. Henk Merbis lift de openingstreffer over DTS-doelman Beerdsen. Na 36 minuten eindelijk actie. RIJNSBURG - Hand in hand strompelden Rijnsburgse Boys en DTS'35 zaterdag middag over de eindstreep van deze voetbaljaargang. De zekerheid dat beide vereni gingen zich ook volgend sei zoen weer in de eerste klasse kunnen melden, nu de 2-2 deling zowel RBB als DTS met de hakken over de sloot bracht, schonk daarbij enige troost. De competitie '81-'82 zal met name in het Rijnsburgse ge heugen staan gegrift als een verschrikking van de eerste orde. Dat werd zaterdag ook het duel met DTS, in meerde re opzichten. Om beurten kwamen RBB en de Edese opponent erg dicht bij een verlengstuk van het seizoen. DTS stak niet onder stoelen of banken met een 0-0 al op voorhand tevreden te zijn. De bezoekers leverden in het eerste half uur een mateloos irritant spelletje af. Eindeloos geschuif in de breedte en tot slot steeds maar weer de bal retour naar doelman Beerd sen. Rijnsburgse Boys kon daar tot de 36ste minuut niets zinnigs tegenover stellen. Toen schoot Henk Merbis knap raak: 1—0. Die treffer deed de wedstrijd goed, al zullen de manschap pen van Arie Lagendijk daar anders over denken. DTS sloeg los en maakte het sluit post Henk van Voorbergen al direct erg lastig. Rijnsburgse Boys haalde echter zonder kleerscheuren de thee en nam er zijn gemak van. Men hoefde niet meer zo nodig, ook al omdat Wil Groenen dijk na ruim tien minuten van royale afstand de 2—0 af kondigde. Wie dacht dat daarmee het sei- zoenslot kon worden bereikt, kwam bedrogen uit. De span ning keerde al na enkele mi nuten terug omdat Kees Spek in buitenspelpositie de achterstand mocht halveren. DTS won veel van de in het eerste half uur verspeelde goodwill terug door Rijns burgse Boys vervolgens in de tang te nemen. Twintig minu ten voor het einde resulteer de het offensief in de gelijk maker van Gerard Homburg. En toen was DTS weer precies waar het zijn wilde. Rijns burgse Boys mocht de lotge noot dankbaar zijn dat die de jacht staakte en zelf bedank ten de geelzwarten wijselijk voor de eer zich nieuwe pro blemen op de hals te halen Die waren er kort voor tijd echter nog volop, nadat in de achterhoede het een en an der, als zoveel zaken in het af gelopen seizoen, goed mis dreigde te gaan. De laatste kans verzandde echter in een reusachtige stofwolk. RBB kwam met de schrik vrij GERARD HAVERKAMP KLAASWAAL - Noordwijk heeft tijdens het pinkster- kweekeinde zijn reputatie van mooi-weer ploeg in het geheel niet kunnen waarmaken. Zaterdag kreeg de Buter-équipe in het laatste treffen van de competitie met 5-1 klop van het in de degradatie- zorgen verkerende SSS, terwijl gisteren ook nog het bekerduel tegen Dub beldam na het nemen van strafschoppen verloren ging. Het verschil tussen Noordwijk en SSS zat 'm zaterdag in de moti vatie. Op zich speelden de Zee- kanters in Klaaswaal geen onaar dige partij voetbal, maar dat woog niet op tegen de tomeloze inzet van de eilandbewoners. Toch stond er ook voor Noord- wijk nog wat op het spel, te we ten de recht op bekerdeelname gevende derde plaats in de eind rangschikking Die Stek ging nu naar NSW. SSS eiste de perio- detitel voor zich op, maar moet ondertussen nog wel tegen Ko zakken Boys en bij verlies tegen de verliezer van WOG-Nieuw Lekkerland om de derde degra datieplaats spelen. Na 10 minuten keken de Noordwij kers al tegen een 2-0 achterstand aan. Een omstreden handsbal van Andnes Wendt leverde SSS een penalty op, die door Bas van der Heijden werd benut 1-0. Vlak daarop stuiterde de bal na een scrimmage voor de voeten van Vermaas, die niet aarzelde en met een droge knal de 2-0 bin nenschoot. Tien minuten voor de rust zette Huisman SSS na een goede aanval op 3-0. De spanning keerde terug toen Ed Strijk Noordwijk even later op aange ven van Albert Spaanderman naar 3-1 kopte. Het eerste kwartier na de rust drong Noordwijk sterk aan. Klaas Vink liet daarbij een goede mogelijkheid onbenut. Toen uit blinker Huisman via een snelle uitval in de 60ste minuut voor 4-1 had gezorgd was het pleit be slecht Tien minuten voor tijd plaatste Huisman nog de 5-1 langs doelman Kees van der Wiel. Gisteren maakte derdeklasser Dubbeldam een einde aan het bekeravontuur van Noordwyk. De Dortenaren kwamen al snel op een 1-0 voorsprong en leken die niet meer uit handen' te ge ven. Zes minuten voor tijd zorg de Ruud Brónng alsnog voor de gelijkmaker 1-1 Verlengen le verde geen doelpunten meer op. Boot de penalty-sessie voor Noordwijk met 5-4 verloren de den gaan 'S-GRAVENZANDE - De competitie duurde voor Ter Leede precies twee weken te lang. Via een sterke eind sprint klommen de Sassenheimers nog wel vanuit een bijna verloren posi tie naar een plaats die ruim uitzicht gaf op behoud van het tweedeklasser schap, maar in de laatste twee duels waren de krachten op. 's-Gravenzand- se SV fungeerde zaterdag als scher prechter door de ploeg met 4—1 terug te wijzen. Omdat DU l'U in de uitwedstrijd bij Rijs- oord een 0—0 puntendeling wegsleep te, werden Rijsoord en Ter Leede het kind van de rekening. Zij moeten het het volgens seizoen in de derde klasse proberen. Gezien het vertoonde spel in de laatste twee wedstrijden hoort Ter Leede daar momenteel ook zeker in thuis. Trainer Piet Wassenaar: "voor die twee duels hebben we echter een serie van zes wedstrijden gespeeld, waarin het uitstekend liep. Maar ik heb die terug val voelen aankomen. Tegen Xerxes ging het nog goed, hoewel ik toen al had gerekend op een mindere presta tie". "Voor de wedstrijd tegen Rijsoord zag ik de angst het elftal binnensluipen. Maar ja, probeer die er maar eens uit te praten... Hier bij 's-Gravenzandse SV was het van hetzelfde laken een pak. De tegenstander kon lekner ontspan nen spelen en voor ons stonden er gro te belangen op het spel. Dan zie je die jongens verkrampen. De wil was wel degelijk aanwezig, maar het ging ge woon niet. Nico van der Fange bij voorbeeld wilde per sé meespelen, on danks het feit dat zijn enkel nog niet hersteld was". Ter Leede maakte zaterdag zelden de druk dat het streed tegen degradatie Op een enkele uitzondering na bewo gen de spelers zich plichtmatig ove het veld, zonder zich al te druk te ma ken. Pieter van der Plas, overigens de enige Sassenheimer met een paar ori ginele bewegingen in zijn bagage, en Jan van Harskamp waren voor rust de enige uitzonderingen. Van der Plas was ook degene die halverwege deze helft de bal buiten bereik van doelman Van Alphen op de paal kopte. Via de binnenkant van het houtwerk stuitte de bal het veld weer in. Na rust was het snel gedaan met Ter Leede. Al na vijf minuten passeerde Koos van Drongelen invaller-doelman Wim van Harskamp met een fraai schot voor de eerste keer. Acht minu ten later lag de bal opnieuw in het net toen Hans Lamens een voorzet van Ger Oosterveen in alle rust mocht af werken. Johan Verloop maakte dat allemaal niet meer mee. Hij raakte even daarvoor geblesseerd aan het hoofd en moest zelfs naar het ziekenhuis vervoerd worden. Met Fnts Hoekstra als invaller kreeg Ter Leede vervolgens van het maar matig geïnteresseerde 's-Gravenzandse SV alle kans de score een wat aantrekke lijker aanzien te geven. Nadat eerder een van hem afkomstige kopbal door een verdediger op de doellijn was gekeerd, was het Jan van Harskamp die twintig minuten voor tijd zijn harde werken met een goal be loond zag. 's-Gravenzandse SV, dat door nonchalance enkele rianu k in sen onbenut had gelaten, moest zelfs bijna de gelijkmaker toestaan toen Hennie Zoet de bal onverwachts tegen de lat tikte. Ook Nico van der Fange was na pruts werk in de 's-Gravenzandse defensie nog dicht bu 2-2 Daarna echter wa ren André Kemeling en Hans Lamens het geknoei van hun teamgenoten beu. Zu zorgden binnen korte tyd voor 3-1 en 4-1, waardoor Ter Leede de tweede klasse deftniUef vaarwel moest zeggen. Piet Wassenaar ten slotte: "naar welke club ik het volgend seizoen ga? Naar geen enkele, ik heb voorlopig mijn portie gehad. Eerst maar een jaartje uitrusten". CHRIS HARTMAN

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13