c "Bouwplan Hoge Rijndijk West geen hoogstandje" eidse agenda Moeite met bezuinigen op sociaal-cultureel werk Flats voor alleenstaanden als "geluidsscherm" Zoeterwoude mogelijk uit "woonwagenclub' Geen steun Mandela Verkrachting in Oegstgeest Zoeterwouds raadhuis krijgt mogelijk 'lift' Politici: in theorie eens over emancipatie Vechtpartij Stad en rand 3- WARMOND - Do drie tegenstem mers van de WD konden gister avond toch niet verhelpen dat de Vereniging voor Gezondheids zorg Warmond geen subsidie krijgt voor het oprichten van een pedagogisch bureau. Progressief Warmond en het CDA stemden in met het voorstel van B en W geen subsidie te verlenen zodat het scorebord op zes tegen drie bleef steken. Mevrouw Van Cleef (WD) toonde zich erg teleurgesteld. "Een pe dagogisch bureau is een nuttige voorziening. In Leeuwarden functioneert hij ook goed. Het grote voordeel van een pedago- Geen subsidie pedagogisch bureau Warmond gisch bureau is dat de ciienten geen drempelvrees hoeven te hebben en ook van langdurige doorverwijzingen geen sprake Aan het standpunt van wethouder mevrouw Dalhuisen (PW), dat eerst de noodzaak van een derge lijk bureau moet worden aange toond alvorens subsidie kan wor den verleend, had zij geen bood schap. "Die noodzaak is al aange toond. Niet voor niets hebben mensen uit de Warmondse ge zondheidszorg een lans gebro ken voor een pedagogisch bu reau". Volgens Dalhuisen is de komst van een pedagogisch bureau in War mond niet definitief van de baan. "Dat bureau kan er toch wel ko men zij het dat het anders moet worden gesubsidieerd". WARMOND - Het programma van het bezoek aan Warmond van mr. Vrolijk, commissaris van de koningin voor de pro vincie Zuid-Holland, valt bij de fracties van Progressief Warmond en die van de WD niet in geheel goede aarde. Vrolijk komt maandag 7 juni naar Warmond. Op het pro gramma staan onder meer de bezichtigingen van het indus trieterrein (bestemmingsplan Zuid), van Koudenhoorn en van een drukkerij. Om 15.00 wordt op het gemeentehuis een buitengewone openbare raadsvergadering gehouden waarbij alle fracties de gele- Programma van bezoek Vrolijk "deugt niet" genheid krijgen Vrolijk te be stoken met hun vragen. Het programma van Vrolijks bezoek, dat gisteravond werd besproken tijdens de raads vergadering, is volgens Van der Zalm (PW) onjuist sa mengesteld. Volgens de so ciaal-democraat "gaat het be zoek van Vrolijk aan de be volking voorbij". Ook de openbare raadsvergadering zet volgens Van der Zalm geen zoden aan de dijk omdat rond het tijdstip waarop de bijeenkomst is gepland ieder een aan het werk is. Van der Zalm pleitte dan ook voor een verschuiving naar de avond. De klachten van de WD kwa men ongeveer op hetzelfde neer. De liberalen hadden bo vendien veel liever gezien dat Vrolijk een aantal winkels van de noodlijdende midden stand zou bezoeken. ZOETERWOUDE - "Stede bouwkundig is het plan Hoge Rijndijk-West II geen hoogstandje gewor den". Met deze woorden vertolkte Engelkes (CDA) de algemene gevoelens van de Zoeterwoudse raad gisteravond tijdens het vaststellen van het boven- genoemnde bestem mingsplan. Kritiek was er van de zijde van vrijwel al le partijen op de 'verdich ting' van de woningbouw, die noodzakelijk was ge worden om het plan finan cieel haalbaar te maken. Het oorspronkelijke bestemmings plan dateert van 1961. Aanvanke lijk waren in het gebied, waarop vroeger het kloostercompex heeft gestaan, 220 woningen ge situeerd, maar onder druk van het ministerie van volkshuisves ting zijn dit er 285 geworden. Die verdichting heeft vooral plaats gevonden in dat gedeelte van het plan waar de vrije sector wonin gen zullen worden gebouwd, iets dat Kremer (WD) erg veront rustte. "Daardoor geeft de ver dichtingsgraad op die gedeelten een veel hoger percentage te zien dan voor het plan als gemiddeld geldt", aldus de WD- fractielei der. Hij vroeg dan ook om een maquette te maken van het ge bied, waardoor de nieuwe situa tie beter tot uitdrukking zou ko men en eventueel het een en an der zou kunnen worden gecorri geerd. Dat werd echter vanwege de hoge kosten door B en W van de hand gewezen. Zij wezen er bovendien op dat schuiven in het bestemmingsplan, na vaststel ling, praktisch is uitgesloten. "Waar we nu over praten is uitge breid besproken in de commissie openbare werken. U bent bezig met een gepasseerd station", al dus wethouder Van der Heijden. Parkeerplaatsen Veel kritiek was er ook op het par keerbeleid, dat de gemeente han teert in het bestemmingsplan. Zo wordt er in eerste instantie van uit gegaan, dat 1,2 parkeerplaats per woning voldoende moet zijn. Indien achteraf echter blijkt, dat die norm parkeerproblemen met zich mee brengt, houdt men een uitloop naar 1,4 parkeerplaats per woning voor mogelijk. Dit gaat dan wel ten koste van de de groenvoorziening, antwoordde Van der Heijden op vragen van Kremer. Volgens Engelkes is het van B en W een verkeerd uitgangspunt ge weest, om het afnemende auto bezit als basis te kiezen. Volgens Leiderdorpse partijen: LEIDERDORP - Het vierjaren plan opgesteld door de advies groep sociaal-culturele planning, komt niet ongeschonden door de Leiderdorpse gemeenteraad. In de gisteravond gehouden gecom bineerde commissievergadering bleek dat alle partijen moeite hebben met de drastische bezui nigingen onder andere op de peuterspeelzalen. Gepleit werd daarom dan ook de voornemens uit het plan minder snel uit te mers werft en hen adviseert bij de keuze van een educatieve cur sus. Daarnaast zou het PEC vrij willigers moeten werven, trainen en begeleiden en zou het hulp middelen beschikbaar moeten stellen. In totaal zou het PEC in 1985 ruim 36.000 gulden moeten hebben om deze werkzaamhe den te kunnen verrichten. De commissie vond dat echter te ver gaan. Wethouder Gehner kwam dan ook met het voorstel jaarlijks slechts een tiende 13.500 gulden) van dat bedrag beschik baar te stellen. Het PEC zou in zijn voorstel moeten werken met vrijwilligers. Alle partijen bleken het eens te zijn met wethouder Gehner. Overigens hebben al elf van de 49 instellingen op sociaal-cultureel gebied bezwaar tegen de plan nen aangetekend. gisteravond was de Stichting Kinderspeelzalen Lei derdorp, die niet - zoals door de adviesgroep was voorgesteld - 60.000 gulden in de jaren tot 1986 moet inleveren op de peuter speelzalen, maar slechts 15.000 gulden. Dat kost altijd nog drie vier arbeidsplaatsen, aldus voor zitster Ellen Cazemier van de SKL. Het terugschroeven van de bezuiniging betekent overigens wel dat andere vormen van kin deropvang, die door middel van die bezuiniging betaald zouden worden, op losse schroeven ko men te staan. Onderzocht wordt of zogenaamde buitenschoolse opvang (na schooltijd) in het le ven kan worden geroepen. Daar zal dan wel extra geld voor ko men. Het advies om een Plaatselijke Educatief Centrum (PEC) op te richten komt eveneens niet zon der kleerscheuren door de raad. De adviesgroep wil dat er een sa menwerkingsverband komt (het PEC) doet informatie geeft over educatieve activiteiten, deelne- ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude overweegt net als Leider dorp uit het regionaal woonwagencentrum Leiden te stappen. De aan leiding is de onlangs door de gemeenten die in het regionaal woonwa gencentrum zitten genomen beslissing om 850.000 gulden te investeren in electriciteitsvooorzieningen voor het woonwagenkamp aan het Trek vaartplein in Leiden. Volgens wethouder Maan is het plan financieel niet verantwoord en krij gen de gemeenten die deel uit maken van het regionaal woonwagen- overleg te maken met een enorme lastenpost. Hij antwoordde dit op vragen van WD-fractieleider Kremer, die de gemeenteraad voorreken de, dat in 1984 nog maar veertig van de huidige 91 woonwagens in het kamp moeten staan. "Daarom staat deze investering haaks op de uit gangspunten om te komen tot een vermindering van de bezetting van het woonwagenkamp", aldus Kremer. OEGSTGEEST - De Oegstgeester politie vraagt inlichtingen rond een verkrachtingszaak die in de nacht van afgelopen vrijdag op zaterdag rond half drie plaats vond in Oegstgeest. Een 36-jarige vrouw uit Oegstgeest die op het fietspad langs de Abtspoelweg richting Warmond reed werd ter hoogte van de tv-mast door een man plotseling van de fiets ge sleurd en by de even verderop gelegen kwekerij verkracht. De vrouw vond later haar fiets te rug in het struikgewas, maar haar handtas trof zij een eind ver derop op het kruispunt Abt- spoclweg/Lange Voortlaan aan. De dader zelf heeft de tas niet meegenomen. De politie ver moedt dat voorbijgangers deze hebben gevonden op het fiets pad en de tas hebben meegeno men tot het kruispunt. Zij roept deze personen of eventuele ande re getuigen op zich te melden (te lefoon 155440). De dader is ongeveer 30 jaar en noemde zichzelf Peter. Hij is la ter vanaf het parkeerterrein van het zwembad weggereden in een beige personenauto. OEGSTGEEST - In Oegstgeest ontstond gisteravond tijdens de raads vergadering een heftige woordenwisseling tussen burgemeester Scheenstra en het PPR-raadslid Sanders over een petitie waarin aange drongen wordt op de vrijlating van Nelson Mandela, politiek gevange ne in Zuid-Afnka. Sanders vroeg zich af of burgemeester Scheenstra ook een brief had ont vangen van de ministers van Binnenlandse en Buitenlandse Zaken Van Thijn en Van der Stoel waarin werd aangedrongen op adhesiebetuiging voor Mandela, die al vele jaren wordt vastgehouden op het beruchte Robbeneiland. In deze brief die is gekomen na een initiatief van de burgemeester van Glasgow vragen de ministers de Nederlandse burge meesters ook om steun. Op de vraag van Sanders of zijn informatie over de verzonden brief klop te deelde burgemeester Scheenstra in eerste instantie alleen maar mee dat deze juist was. Sanders wilde daarop weten wat er met de brief gedaan was "Die is direct mijn prullenbak ingegaan en ik denk dat die nu bij de vuilverbranding is", antwoordde de burgemeester. Sanders merkte op het maar een vreemde gang van zaken te vinden. Scheenstra werd daarop kwaad en zij zichzelf te verbazen over de vreemde vraag van Sanders. Hij vond dat een openbaar bestuurder over dergelijke zaken niet kon beschikken. Nostalgie waarop de resultaten te zien zijn van gegeven cursussen. In de voormalige kleuterschool in de Weipoort zijn wandkleden, poppen, bloemstukjes en bor duurwerk te zien. De Zoeterwoudse afdeling van de Fanfare KPJ gaat vanavond terug in de tijd. Zij organiseren dan een 'gouwe ouwe festival' bij het grondbedrijf van Slingerland in de Zuidbuurt (nabij de Geer brug). De nostalgische avond begint om acht uur. Expositie (2) In het buurthuis 'De Weipoort' in Zoeterwoude is morgenmiddag vanaf drie uur tot half elf 's avonds een tentoonstelling De Zoeterwoudse Sint Jansfanfa re organiseert morgen een bin go in het clubhuis van de voet balvereniging SJZ. Het doel van de avond (aanvang acht uur) is om geld in te zamelen voor nieuwe uniformen. Het tachtig jarig bestaan van de fanfare wil men volgend jaar in nieuwe kleren vieren. Voor het zelfde doel treedt zondag 13 juni André Hazes op in Zoeterwou de. hem neemt de autodichtheid echter nog steeds toe. "Het colle ge moet in het plan 'investeren', door meer parkeerplaatsen aan te leggen en tegelijkertijd een maximum aantal vast te stellen". Daarmee haalde hij zich de woe de van de fractieleider van Pro gressief Zoeterwoude op de hals, die Engelkes verweet in 1977 bij de overdracht van de grond aan Noorlander bouw in Leiderdorp op die manier de invloed van de gemeente ongedaan te hebben gemaakt. Door de grond in de handen van de gemeente te hou den, zou de invloed op het plan door Zoeterwoude zelf veel gro ter zijn geweest. "Als we de grond zelf in handen hadden ge houden, hadden we in dit plan tenminste een beter woonmilieu kunnen scheppen" aldus Stra- ver. Geluidswal Forse kritiek kwam er ook van P.Z. op de flatbouw, die parallel aan rijksweg 4 komt te liggen. Deze 55 woningen voor alleenstaan den zullen min of meer dienst doen als bescherming voor de overige woningen tegen het ver keerslawaai. Wethouder Van der Heijden verklaarde, dat de plan nenmakers waren overvallen, door de nieuwe eisen, die in de loop van de tijd zijn gesteld door het ministerie van Volksgezond heid met betrekking tot geluids hinder. "Met die gestapelde bouw staat of valt het plan", al dus Van der Heijden. Door deze stellingname van de gemeente hebben we ons afgevraagd of we daar niet het beste de doven neer kunnen zetten", zo constateerde raadslid Lansbergen van P.Z. wrang. Burgemeester Houdijk zei daarop, dat de deskundigen zich 'uitvoerig' hadden bezigge houden met dit probleem. "De bouw is zo gepland, dat de woon gedeeltes niet aan de kant van de snelweg zullen komen. Boven dien bevindt zich juist op die plaats het meeste groen", aldus Houdijk. Hij kon P.Z. niet volle dig overtuigen, maar deze partij vond het plan verder aanvaard baar en Hoge Rijndijk West II werd unaniem door de raad aan genomen. De bedoeling is, dat in 1983 de eerste tien woningen zul len worden opgeleverd. Daarna moet men geleidelijk komen tot het gemiddelde van 50 woningen per jaar. Burgemeester Houdijk en wethouder VAn der Heijden (zittend) demon streerden gisteren het gebruik van de 'lift' op de trappen in het gemeente huis. ZOETERWOUDE De oproep die in januari middels een petitie ge daan werd om een betere toe gang tot de raadszaal in Zoeter woude voor mindervaliden te verkrijgen lijkt succes te hebben. Gisteravond werd voorafgaande aan de raadsvergadering een de monstratie gegeven van een zo genaamde 'antiloop-lift', een soort rupsvoertuig waarop een rolstoel bevestigd kan worden. Het toestel is eenvoudig te bedie nen en bovendien niet al te duur. Eerdere voorstellen om tot een be tere toegang van de bovenverdie ping van het Zoeterwoudse raad huis te komen ketsten voorna melijk af op de hoge kosten. Het voertuig dat gisteren werd gede monstreerd kost ongeveer 9.000 gulden, inclusief rolstoel. WASSENAAR - Men was het gisteravond duidelijk eens over de noodzaak van eman cipatie op de verkiezings avond van de Wassenaarse af deling van de 'Rooie Vrou wen' van de PvdA. Op het gebied van emancipatie was de algemene teneur dat de achterstand moet worden ingehaald. Alleen als men concreter werd bleken kleine accentverschillen tussen de partijen. Zo werd de stelling "vrijwilligerswerk is onbe taalde arbeid" op verschillen de wijzen genterpreteerd. WD-lijsttrekker Barning be nadrukte dat het "eenvoudig weg onmr»«*pliik is om werk te betalen". De gehele emancipatieproblematiek zag hij als een mentaliteits kwestie, die om verandering vraagt". Greep, PvdA-voor- man, probeerde nog concrete resultaten te behalen, onder andere voor de peuterspeel zalen. Deze zijn nog gesubsi dieerd, maar dit wordt wel bedreigd. Greeps opzet slaag de niet geheel. Wel was de WD het nu met D'66 eens dat de wildgroei beteugeld dient te worden. De avond besloot men met een discussie over het gemeente beleid over het onderwijs. Wethouder Barning verde digde het collegebeleid, ter wijl Greep stelde dat "men in ieder geval niet vooruit loopt". Volgens hem zou er gedacht moeten worden aan een continu-rooster, moder ner leermethoden en een aan- stellingsbeleid waarbij de vrouw meer kans heeft op een baan in deze secor. VOORSCHOTEN - De CDA- raadsfractie in Voorschoten werd gisteravond in de wijk Noord-Hofland geconfron teerd met het verkeerspro bleem. Vanuit deze wijk is het alleen mogelijk per auto richting Den Haag te komen via de wijken Adegeest en Oranje. Een goede oplossing via De Vink voor het autover- CDA: tunnel bij De Vink keer zou ontlasting beteke nen voor de andere wijken. Het CDA wil zich inzetten voor een tunnel onder van de spoorbaan bij het station. Na een suggestie vanuit de zaal toonde de raadsfractie zich bereid te pleiten voor kleine rotondes in plaats van drem pels bij kruispunten. Daar mee wordt te snel autorijden voorkomen. Drempels blij ken in de praktijk vrijwel niet verkeersremmend te werken. Hiermee wordt het mogelijk om ook mensen die geen rolstoelge bruiker zijn maar wel moeite hebben trappen te lopen naar de raadszaal (war ook veel huwelij ken voltrokken worden) te ver voeren. Tot nu toe werden min der validen naar boven gedra gen, een bezigheid die volgens de initiatiefnemers van de ge voerde handtekeningenactie ge paard gaat met gevoelens van te leurstelling en vernedering. Het voertuig, heeft als grote voor deel dat er geen wijzigingen in de fraaie hal van het gemeentehuis hoeven te komen. Daarbij komt dat een traplift (een consctructie langs de leuning), zoals de hand tekeningenverzamelaars destijds bepleitten, minstens tweemaal zo duur is. VRIJDAG Voorschoten, tentoonstelling schilder en Addi Kubbinga, openbare bibli theek. Wijngaardenlaan. Zoeterwoude, KPJ-nostalgie gouwe-ouwe-festival, Shngerlan Zuidbuurt, 20 uur. Leiderdorp, politieke markt Winkelhc 19 uur. ZATERDAG Leiderdorp, politieke markt Winkelho Zoeterwoude. tentoonstelling cursi werkstukken, buurthuis 'Weipoort', Zoeterwoude. bingo van St.Jansfanfari clubhuis voetbalvereniging SJZ, Leiden, zaterdagse antiekbeurs, Waag gebouw, 9 uur Leiden, feest Surinamers in Leiden, i taurant Groenoordhallen, 22 uur. Leiden, CDA-ballonnenwedstnjd, Vijl Meiplein, Kopermolen en Stadhuis ARTSEN Leiden Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad Noord. Groenoord. Kooi. Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur. J Pleiter, Fruinlaan 11, tel. 131337, spreekuur vlgs af: zo 8 uur tot ma 8 uur, F. Kruis, Hooi( gracht 24. tel. 126371, spreekuur 12 en 17 afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwgk. Professorenbuurt, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur, A. v. Luyk, Was-| straat 2a, tel. 122522, spreekuur vlgs af- spraak. zo 8 uur tot ma 8 uur, R. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266, spreekuur! vlgs afspraak. ma 8 uur tot 24 uur, H. Engel, de M. v. Streefkerkstraat 53, tel. 121334, spreek- J za 8 uur tot zo 8 uur, J. v. Wingerden, Boshuizerkade 28, tel. 310047, spreek uur vlgs afspraak. zo 8 uur tot ma 8 uur, F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347, spreekuur vlgs afspraak. ma 8 uur tot 24 uur, A. v. Luyk, Was- straat 2a. tel. 122522, spreekuur vlgs af spraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: za, J. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Lei derdorp, tel. 133834, spreekuur 11-11.30 uur in gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. zo, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510, spreekuur 11-11.30 uur; ma,; M.J.H. van Tol, De Sitterlaan 80, tel. 142427, spreekuur 11-11.30 uur, Gezond- heidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. i Leiderdorp - za, J. v.d. Leden, Hoofd- j straat 8, tel. 894539; zo, J. v.d. Beek, Bal- juwstraat 5, tel. 894539; spreekuur za en zo van 12.30 tot 13 uur Hoofdstraat 8. tel. 894539; ma, P. v. 't Woud. L. Midden dorp. Hoofdstraat 40, tel. 410070, j spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan het zelfde adres. Oegstgeest - E.W.F. van Walchren, Oran jelaan 29, tel. 152130; ma, E.J. Roelants, i Frans Halslan 10, tel. 153747. Voorschoten - za, mevr. S. Plattel-de i Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417, zo, 1 B. Schotanus, Veurseweg 20, tel. 2356, ma, J. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356 1 APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen tot 2e pink- 1 sterdag 8 uur: Kok, Topaaslaan 15, tel. 763439; Noord Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 071-762877; 2e pink sterdag v.a. 8 uur: Zuid-West, Brahms- laan 20. tel. 763134; Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, tel. 125057. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - R.J.W Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616. Tandartsen De weekenddienst Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest wordt waargenomen door: za, L. v. Broekhuysen, Donizettilaan 23, Leiden, tel. 768019; zo. A. Remmert, Ge versstraat 50, Oegstgeest, tel. 154418; ma, W.F. Bierman, Prinsessekade 1, Lei den, tel. 142100. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn. 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDEN - Een bruiloft in de Wal deck Pyrmontstraat is vannacht zo uit de hand dat de politie er aan te pas kwam om de gemoe deren te sussen. Even na één uur vannacht werd de politie gebeld dat er werd ge vochten in voornoemde straat. Twee agenten arriveerden en za gen buiten twee heren die danig waren toegetakeld en een die ge vloerd op straat lag. "Wegwezen of we slaan jullie hartstikke dood", kregen de agenten te ho- Toen de twee agenten niet gingen, begon het tweetal, 32 en 26 jaar oud, te vechten. Omdat ook fami lieleden zich in het strijdgevoel stortten, vroeg één van de agen ten om versterking; Na de komst van de versterking, vier agenten, escaleerde het ge vecht: zij werden te lijf gegaan met tuingereedschap. Uiteinde lijk slaagde de politie er in het tweetal, dat was begonnen, aan te houden. LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Sinqel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen tel 07^-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nab^zorg.ng na 19 30 uur), zaterdag van 16-30-18 00 uur Abonnementsgelden bi) abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 l.n.v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79,70 Aangesloten bi| de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn. Brussel. Londen. Panjs, Washington, Cairp, Rome, Madrid, Mexico en Wenen. Commentator W F J Wirtz Directie G Koopman

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2