TELEVISIE ZATERDAG TELEVISIE ZONDAG PAGINA 4 Radio - tv ZATERDAG 22 MEI 1982 NEDERLAND 1 NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal NCRV 15.32 Robby en Toby. Tekenfilm. 15.40 We gaan schatgraven. Tekenfilm. 16.00 Koenjak, de trouwe lynx. Russi sche speelfilm voor de jeugd: Een ou de boswachter vindt een jonge, hulpe loze lynx in het woud. Hij neemt het dier mee naar huis en verzorgt het- .Tussen de lynx en de boswachter ont staat een hechte vriendschap. 17.15 Jeugdherbergen, da's pas vakan tie! Een film, waarin een indruk wordt gegeven van de vakantiemogelijkhe- den van de Nederlandse Jeugdher berg Centrale. NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden TELEAC 18.28 Frans voor gevorderden NOS 18.58 Journaal TROS 19.00 In de kijkert. Tips en wedstrijd voor amateur-smalfilmers. Wim Bos boom presenteert, aan de hand van en kele sketches met Bueno de Mesquita en Rita Corita. een aantal tips, die aan tonen, dat ook met een eevoudige ca mera heel aardige resultaten geboekt kunnen worden. Aan het slot van dit programma informatie over de smal filmwedstrijd om de Gouden TROS- camera. 19.25 Familie kwartet. Quiz tussen twee families, waarin moeder als aanvoer der fungeert en het erom gaat welke familie de meeste kwartetten maakt. Presentatie: Monique van Erp. 19.50 Kieskeurig. Consumentenru briek. 20.15 Kus van een Rus. Herhaling van de klucht „Kus van een Rus'' door John Lanting's Theater van de Lach. M.m.v.: Ellen Veger. Johan Sirag, John Lanting, Frits Hassoldt e.a.: Een danser van het Russische Bolsjoi-bal- let vraagt in ons land politiek asiel. Er wordt alle mogelijke moeite gedaan om de danser uit handen van de Rus sen te houden. Het probleem is echter dat de danser is binnengesmokkeld in het huis van iemand, die een hoge functie bekleedt bij het ministerie van defensie... NOS 21.30 Journaal TROS 21.55 Kus van een Rus. (Vervolg). 22.45 Eerst huil je... „First you cry...". Verfilming van het levensverhaal van de journaliste Betty Rollin. In de hoofdrollen: Mary Tyler Moore, An thony Perkins, Richard Crenna Tij dens het samenstellen van een tv-do- cumentaire over borstkanker en bor stamputatie komt de journaliste Betty Rollin tot de ontdekking dat zij zelf borstkanker heeft: Haar linkerborst moet worden afgezet en er volgt voor Betty een periode van grote emoties. Haar echtgenoot Arthur, een nogal in trovert persoon, probeert Betty te steunen, maar heeft grote moeilijkhe den haar stemmingen te hanteren en vlucht in zijn werk. Betty wendt zich tot haar vroegere minnaar David, die haar met attenties overlaadt. Betty laat haar werk en haar man in de steek en gaat samenwonen met David, die graag met haar wil trouwen. Bij wijze van therapie schrijft Betty een boek over haar ervaringen. Uiteindelijk vindt ze weer de moed om haar onder broken carrière voort te zetten en pro beert haar huwelijk met Arthur weer in goede banen te leiden... NOS 00.25 Journaal 00.30 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den. 15.55 Studio Sport-Extra. Voetbal: Rechtstreeks verslag van de finale van het toernooi om de FA Cup, Totten- ham Hotspur- Queen's Park Rangers, vanuit het Wembley-stadion in Enge land. 18.10 Medelanders Nederlanders. Pro gramma over de onderwijsmogelijk heden voor Joegoslavische volwasse- 18.25 Paspoort. Informatie voor Marok kanen. 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 De woord-in-beeld-quiz. Een speelse puzzeltocht door de doolhof van de Nederlandse taal aan de hand van 29 kleurrijke wegwijzers. Naar een idee van Tiny van der Laken en onder leiding van Gerard van den Berg be proeven twee teams hun vindingrijk heid en hun woordenschat. 19.25 De lieverdjes van Grange Hill. Britse tv-sene: Alan, Tucker en Benny gaan werken op de houtzagerij van Alan's vader. Ze betrappen een dief en dat levert geld op voor het buitencen trum. Duane, Michael en Tracy doen op hun eigen manier hun best voor het buitencentrum, maar daarbij steken ze zich wel in de nesten. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 In de macht van Quilp. Laatste af levering van het televisiefeuilleton naar de roman „The Old Curiosity Shop" van Charles Dickens: Grootva der heeft in een afgelegen dorpje werk gevonden en hoopt daar met de steeds zwakker wordende Nell veilig te zijn voor Quilp. In Londen oefenen onder tussen Quilp en zijn kruiperige hand langer Brass hun verderfelijke praktij ken uit: Zwiveller wordt ontslagen en de onschuldige Christopher belandt zelfs in de gevangenis. Maar ook „de vreemdeling" zit niet stil en het zal niet lang meer duren of hij komt ach ter de schuilplaats van Grootvader en Nell. 21.20 Mijn vriend de moordenaar. Ne derlands-Belgische tv-film naar het verhaal van Marnix Gijsen, met Luk de Koninck, Liesbeth Struppert, Ma xim Hamel: Een jonge Belgische amb tenaar van de Buitenlandse Dienst wordt voor het eerst als consul naar de Verenigde Staten gestuurd. Daar pro beert hij het lot van een gevangenzit- tende landgenoot - „de moordenaar" - te verzachten, maar raakt daarbij in de problemen. De harde wetten van de bureaucratie lijken menselijkheid in de weg te staan. 22.40 Hier en nu. Aktualiteitenrubriek. "Hier en Nu" schenkt vanavond o.m. aandacht aan de kabinetscrisis en de si tuatie rond de Falkland-eilanden. te helpen de schitterbol, die op zijn beurt de jongens zal bijstaan in hun moeilijkheden met „Filthy" Potter. 18.55 Dit leuke land. Regionale nieuw tjes. 19.30 Belgische Tiercé, Lotto-trekking, mededelingen en programma-over zicht. 19.45 Journaal 20.10 Kolderbrigade. Zesdelige komi sche serie van en met Romain De Co- ninck. Verder met Ivonne Delcour, Gaston Berghmans, Leo Martin: Een man valt dood op een veijaarfeestje. De dokter constateert „vergiftiging Wie heeft het gedaan? En waarom? De verdachten zijn een aantrekkelijke we duwe. de verloofde en een vriend van de vermoorde. Iedereen ontkent, maar Kolder en zijn helpers waken. 20.45 Paul Simon show. Concert van de Amerikaanse zanger, componist en tekstdichter Paul Simon Op het pro gramma o.a Me and Julio, Still Crazy, Ace In The Hole, Something So Right, One Trick Pony, Jonah, Fifty Ways To Leave Your Lover, Late In The Even ing, American Tune. The Boxer, Sounds Of Silence. 21.40 De schuldvraag. Amerikaanse film van Robert Butler met Tuesday Weld, Ron Leibman, Alex Rocco, Ste phen Pearlman, David Wilson en Jim Antonio: Een aantrekkelijke, tempera mentvolle jonge vrouw die vrij losse seksuele opvattingen heeft, wordt val selijk van een vreselijke misdaad be schuldigd: Ze zou haar twee kinderen hebben vermoord. De detective die met het onderzoek belast wordt ver acht en haat de vrouw. Hij is vast van plan haar schuld te bewijzen. De me dia voeren een ware hetze tegen de be schuldigde en schilderen haar af als een hoer die in haar verwerpelijke le venswandel gehinderd werd door haar kinderen. Ook de procureur zal alles in het werk stellen om de vrouw te laten veroordelen, vooral omdat een veroor deling hem politiek profijt zal opleve- 23.20 Hier en nu - Studio Sport. De za- terdagsport, gepresenteerd door Dick Passchier. 23.45 Tot Besluit. Ds. J. Meymen spreekt over „Leven is samenleven 23.10 Journaal. Voorafgegaan door Tier- NOS cé. 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor slechthorenden Fragment uit de klucht 'Kus Rus', welke produktie van John Lantings Theater van de Lach vanavond op het TROS-scherm is te zien. 15.40 Voetbal: Cup Final. Rechtstreekse reportage vanuit Wembley van de fina lewedstrijd om de Britse F.A.-cup tus sen Tottenham Hotspur en Queen's Park Rangers. Commentaar: Rik De Saedeleer 18.00 De schitterbol. Britse jeugdfilm van Harley Cokliss: Een klein ruimte schip van een andere planeet landt in de buurt van het huis van Sergeant Fielding. Uit het ruimteschip komt een vreemde kleine schitterende bol gerold. De schitterbol zoekt een on derkomen in het huis van de Fieldings en wordt ontdekt door Max, de zoon van de sergeant. Hij en zijn vriend Pe- 12.10 Buitenlandjournaal 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-raadgever. Techniek. 15.30 Das Ekel. Duitse speelfilm (z-w) uit 1939 van Hans Deppe met Hans Moser, Josefine Dora en Herma Relin: Wijnhandelaar Karl Straubler, is een lastig man. Hij ergert zich vooral mate loos aan de verkeersweg die voor zijn huis loopt. Vooral het gepiep van de tram in de bocht is nauwelijks te har den. Reeds 25 keer heeft hij een klacht ingediend, nog steeds zonder gevolg. Hij besluit dan ook op te treden... 16.45 Punkt, Punkt, Komma, Strich. Te kenfilm. 17.00 Unser Alltag ist der Ernstfall. Re portage van Wolfgang Fietkau. WDR: 17.30 Hier und Heute ubntere- wegs. Actualiteiten. 17.55 WWF-club. Gevarieerd jongeren programma. 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau 19.00 Blickpunkt Dusseldorf. Actuali teiten. 19.22 Polizeiinspektion 1. TV-serie „Vakantietijd". 20.00 Journaal 20.15 Auf los geht's los. Spel- en ont spanningsprogramma met o.m. Udo Jurgens, Spider Murphy Gang, Jac ques Secretin. 22.00 Lotto en Journaal Aansluitend: das Wort zum Sonntag 22.20 The Comancheros. Amerikaanse western (1961) van Michael Curtiz, met John Wayne. Stuart Whitman en Ina Balin: New Orleans 1843. Paul Regret doodt in een duel de zoon van een in vloedrijk rechter. Om niet gearres teerd te worden, vlucht hij met de nachtboot. Maar hij heeft geen geluk: hij wordt herkend en gearresteerd door Texas Ranger Jake Cutter. Als Cutter hem naar Louisiana wil bren- genn weet Regret echter te ontsnap pen... 00.05 Journaal DUITSLAND 2 12.00 ZDF-programma-overzicht 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor Portugezen, Italianen en Turken. 14.45 Journaal 14.47 Babar, de kleine olifant. Teken filmserie: Babar keert naar het bos te rug en wordt gekozen als koning van het woud. 15.10 Das Abenteuer, beim Zirkus zu sein. Film over een meisje bij het Cir cus Roncalli. 15.55 Schau zu-mach mit. Tips voor doe- het-zelvers. (De mogelijkheid bestaat dat van 15.55 tot 17.45 uur een rechtstreekse repor tage wordt uitgezonden van de finale om de Britse F.A-Cup tussen Totten- ham Hotspur en Queen's Park Ran gers). 16.10 Merlin. TV-serie met Josef Froh- lich en Michael Klemm: „De val": Merlijn werd door zijn vader, de dui vel, uit het hof van koning Artus ver wijderd. Hij is echter niet dood, zoals de meeste Britten denken, maar leeft als bedelaar. Op zekere dag wordt hij herkend door Ralf. 16.35 De Muppet-show. Speciale gast: Buddy Rich. 17.02 Der grosse Preis. Winnaars van de week. 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Nieuws uit de Bondsrepubliek. 17.45 Journaal 18.00 Die Musik kommt... Muziekpro gramma, gepresenteerd door Maria Hellwig. 19.00 Journaal 19.30 Georg Thomallas Geschichten. Serie met Georg Thomallas en Susan- ne Uhlen. 20.15 Adam's rib. Amerikaanse speel film (z-w) uit 1949 van Georges Cukor, met Spencer Tracy, Katharine Hep burn en Judy Holliday: Adam en Amanda Bonner, beiden advocaat, zijn gelukkig getrouwd Ook het feit dat ze voor een verschillende baas werken, is nooit een beletsel geweest voor hun geluk. Wanneer Amanda echter de verdediging van een jonge vrouw op zich neemt, die ervan wordt beschuldigd haar man te hebben ge dood. en Adam de belangen verdedigt van de familie van het slachtoffer, komt het tot een conflict. 21.50 Journaal 21.55 Das aktuelle Sport-Studio 23.10 Liebe, Tod und Heringshappchen. Film van Sven Severin met Peter Pa- setti en Hanne Wieder: Kaltenbach is getrouwd met de rijke Adelheid. Hij heeft echter een verhouding met Su zanne het kamermeisje. Als Suzanne trouwt met een zekere Charlie, treft Kaltenbach enkele maatregelen zodat Charlie veel van huis is... 01.10 Journaal DUITSLAND 3 16.30 Telecollege 17.30 Elektronik statt Papier. Cursus 18.00 Hablamos Espanol. Spaanse les. 18.30 Bildungstribunal 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Clocks and Clouds. Portret van de componist Gyorgy Ligeti. 21.00 Vor 40 Jahren. Duits weekjour- naal van 20 mei 1942. 21.35 High society. Amerikaanse muzi kale komedie (1956) van Charles Wal ters, met Bing Crosby, Grace Kelly en Frank Sinatra. De knappe Daisy Cord wil in de mondaine badplaats New port in het huwelijk treden met de rij ke zakenman George Kittredge. Een dag vóór het huwelijk duikt haar ex- man Dexter Haven ook in Newport op. Daisy is bang dat Dexter haar huwe lijksdag in de war komt schoppen. Ze vreest het ergste, vooral ook omdat de boulevardpers aandacht aan haar hu welijk wil besteden. De avond vóór de plechtigheid wordt er een groot feest gegeven, waar Louis Armstrong met zijn band optreedt. Voor Daisy loopt alles anders dan zij had verwacht. 23.15 Rockpalast. Optreden van de Brit se Popgroep XTC. 00.15 Journaal NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 16.15 Follow Me. 16.30 Gemeentewijzer IKON 17.00 Vrouw(en)kerk. Derde en laatste van een serie van drie gesprekspro gramma's over de vrouwenbeweging zoals die zich manifesteert in de ker ken. Onderscheidt die zich van de rest van de beweging? Waarin dan? En waarom zijn de kerk en theologie hier strijdtoneel aan het worden? In welk verband staat dat met de maatschap pij? Presentatie: Lies Sluis-SLuis en Henk Biersteker. 17.40 Een bericht van de wilde ganzen 18.00 Uitzending Nederlands-Israëli tisch Kerkgenootschap NOS 18.20 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.30 Moderne geschiedenis. NOS 19.00 Journaal NCRV 19.05 Rollebol. Franse poppenserie. 19.10 Nieuws aan de Nijl. Achtste afle vering van de serie „Alle mensen" waarin aandacht wordt besteed aan verschillende vormen van ontwikke- lings- en zendingswerk in Soedan. Sipke van der Land en regisseur Jaap van den Hurk bezochten onder meer een vluchtelingenkamp en een alfabe tiseringsproject. 19.35 U zij de glorie. Vanuit de Path- moshal te Enschede presenteert Diane van Hulst de 45e aflevering van het koor- en samenzangprogramma. Me dewerking verlenen: een samenge steld gemengd koor, bestaande uit de Chr Geref. zangvereniging „Crescen do" o.l.v. Piet Wilschut; Chr gemeng de zangvereniging „Deo Cantemus' o.l.v. Mirjam Spoelman; Chr. Mannen koor „Sursum corda" en Kinderdooi „De Wesseltjes", beide o.l.v. Rinus Luttikhuis. 20.20 Tot welke prijs...? Moeten wij pas geboren babies met ernstige afwijkin gen tot elke prijs in leven houden? Opienbarendc uitspraken van enkele vooraanstaande kinderartsen in een vorig programma, leidden tot een stroom van vaak dramatische reacties en vragen in de Tweede Kamer. Van avond een terugblik en vervolg, in ge zelschap van ouders en specialisten. 21.50 Ander Nieuws. „Een Joods leven". Documentaire over traditioneel joden dom in ons lad. Niek Heizenberg schetst in een aantal momentopnamen de wijze waarop de orthodoxe joden in ons land functionere. In deze voor dit seizoen laatste aflevering staat dit keer de synagoge centraal. NOS 22.30 Journaal 22.35 - 22.40 Nieuws voor slechthoren den NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.15 Medelanders Nederlanders. Pro gramma over de onderwijsmogelijk heden voor Joegoslavische volwasse- 15.30 Journaal KRO 15.35 New Wave. Opnamen van een spe ciaal concert in het kader van het Mi- dem Gala 1980 Deelnemende groepen zijn: Marquis de Sade, Los Sinceros en The Inmates. 16.25 Heden kijkdag. Soldaten van Achiel Pauwels: een wonderlijk kos tuummuseum; portretten van Jan Veth en vele andere aardige dingen zijn in deze laatste aflevering te zien. NOS 17.05 Studio Sport 1 18.00 Op Zicht-Extra 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 2 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Panoramiek. Actuele achter grondinformatie. In "Panoramiek" wordt met deskundi gen gesproken over de mogelijke opvol ging van president Brezjnjev. 20.40 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.45 BGTV. Actualiteitenprogramma vanuit het voormalige Amsterdamse Binnengasthuis. 21.15 Mijn vader. De Duitse regisseur Fritz Poppenberg maakte een aangrij pende film over de relatie met zijn va der. Het verhaal van een vader en een zoon met totaal verschillende opvat tingen. De film deed veel stof opwaai en op het onlangs gehouden Berlijnse Filmfestival Poppenberg senior is 77 jaar oud en bewoont met zijn vrouw een boerderij op de Luncburgerheide. Zijn maatschappij-opvatting is duide lijk „De klok staat in Duitsland op 5 minuten voor 12. Er is een sterke man nodig; zo groot als Bismarck; zo Duits als Fntze Ebert; zo populair als Hin denburg; zo meeslepend als Adolf Hit- Ier en zo slim als „vadertje" Stalin". 22.40 De Letteren. Forum over zaken van literair belang. NOS 23.35 Journaal 23.40 - 23.45 Nieuws voor slechthoren den 11.00 Confrontatie 12.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 14.30 Open school: Bonjour la France. 15.00 De Bereboot. Poppenserie voor de jeugd. 15.10 Autorennen. Rechtstreekse repor tage van de Grote Prijs van Monaco voor Formule I. Commentaar: Louis de Pelsmaeker. 17.45 Sportuitslagen 18.00 De Bereboot. Poppenserie voor de jeugd. 18.10 Sprookjesstoet te Maasmechelen. Samenvattende reportage van de sprookjesstoet die op 20 mei te Maas mechelen plaatsvond. 19.00 Een sprookje voor grote mensen. Noorse documentaire van Estvan Kordz Kovacs over een Italiaans dorp je dat in 1887 door een aardbeving vol ledig werd verwoest en door een inter nationaal kunstenaarsgezelschap wordt herbouwd. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.30 Verhalen uit Shillingbury. „De wolkbreuk". Aflevering uit de zesdeli ge Britse tv-serie met Robin Nedwell, Diana Keen e.a.: In een kleine ge meenschap als Shillingbury zorgen roddels en haastige conclusies wel eens voor moeilijkheden. De laatste tijd gaat het niet zo best tussen Pete en Sally, en Pete's werk met de mooie popzangeres Patti is daar niet hele maal vreemd aan. Sally weet niet dat Pete van plan is Patti naar Shillingbu ry te halen voor de opname van een plaat in de kerk van het dorp. Jake is niet te vinden voor Pete's idee. Pete schrijft zijn Londense telefoonnum mer op een briefje aan Patti, dat hij aan Jake geeft. Jake vindt de toon van het briefje wel erg familiair en ver moedt dat er iets aan de gang is tussen Pete en Patti. 21.20 Van straten en pleinen. „Op zijn Belgisch". Dertiende en tevens laatste uitzending van de muziekprogram ma's over straatliedjes in de wereld. België is het kruispunt van Europa. Een versleten uitdrukking, die echter nog steeds geldt voor de Belgische volksmuziek. De Vlaamse, Waalse en Brusselse volksmuziek toont een gro te diversiteit van invloeden die tot een verrassend nieuw, rijk geluid zijn ver mengd. Breugheliaanse fanfares; Vlaams-Iers klinkende volkszangers, oude instrumenten, het leeft allemaal nog. 22.10 Journaal DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Das Mittelmeer. „Wie betaalt het volk?". TV-serie. 10.45 Das tapfere Schneiderlein. Pop penspel door de Kleine Bühne. 11.15 Gefuhl und Harte - Made in Ber lin. De popwereld in Berlijn. Rockpro- gramma met optredens van Idéal, In- sisters, PFC, Temo en Z. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Zes journalisten uit vijf landen discussiëren onder leiding van Werner Hofer. 12.45 Journaal 13.15 Magazin der Woche 13.35 Das Marchen von Hans und Ma rie. Tsjechische tekenfilm. 14.40 Der Tiger von Malaysia. TV-serie over de piraat Sandokan. De grote held Sandokan valt in handen van zijn vijand James Brooke. Maar de tover kracht van zijn ring zorgt ervoor dat hij drie uur lang schijndood kan zijn. Zijn lijk wordt overboord gegooid... 17.00 Het huisje op de prairie. „Heim wee". Avonturenserie. Charles Ingalls en zijn vrienden uit Walnut Grove heb ben het zwaar te verduren in de stad. 17.45 Internationale luchtvaartshow te Hannover. Actueel nieuws uit de lucht- en ruimtevaart. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau 19.15 Wir uber uns. Godsdienstige uit zending. 19.20 Wereldspiegel. Actualiteitenru briek. 20.00 Journaal 20.15 Das Hambacher Fest. „Een Duitse feestdag, daterend van 1832". Docu mentaire. 21.00 Brandschutz. Tips van de brand weer. 21.05 Der Flug des Adlers. Laatste afle vering uit de tv-serie met Max von Sy- dow, Sverre Anker Ousdal e.a.: Salo mon August Andrée, Knut Fraenkel en Nils Strindberg zijn bezig aan de uitputtende mars over het ijs in de richting van de Sjuoarna-Eilanden. De stroming onder het ijs is sterker dan zij vermoed hadden. Zij stellen vast dat ze in één week tijd slechts 2500 me ter dichter bij hun doel zijn gekomen. 22.05 Journaal 22.10 Auschwitz und die Alliierten Brits-Duitse documentaire naar on derzoekingen van de Engelse histori cus Martin Gilbert. 00.00 Journaal Henk Mochel presenteert vanavond d laatste aflevering van een tv-serie ovt kinderen met een hersenbeschadiging. DUITSLAND 2 09.15 Eucharistieviering 10.00 ZDF - Ihr Programm. Programma- weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. „Negen seconden veranderen de wereldDocumentaire over Oppenheimer, Hiroshima en de atoombom. 12.00 Das Sonntagskonzert. „Ein Hel- denlebenSymfonisch gedicht van Richard Strauss, uitgevoerd door het Orchestre de Paris onder leiding van Sir Georg Solti. gen. 13.40 Die dritte Welt beginnt bei uns. Scholierenuitwisseling met Tunesié. De buitenlandse jongeren in Duits land. 14.10 Anderland. „Oma, ik kom om tien over twaalf Jeugdprogramma. 14.40 Journaal 14.45 Danke Schon. De Actie Zorgen kind. 14.55 Tarzan's secret treasure. Ameri kaanse speelfilm uit 1941 onder regie van Richard Torpe met Johnny Weiss- muller, Maureen O'Sullivan. John Sheffield e.a.: Boy geniet van het die renleven in het bos totdat Tarzan hem meeneemt voor een zwempartij. De andere dag redt Boy een negerjongen het leven, maar wordt later door ne gers gevangen genomen. Tarzan weet hem te redden. 16.15 Paradiese aus Menschenhand. „Achter dammen en dijken". Film over vogelreservaten in Engeland, Ne derland en aan de Duitse Noordzee kust. 17.00 Journaal 17.02 Sport 18.00 Dagboek. De evangelische wereld. 18.15 Gunsmoke. „Dillon en de deser teur". Aflevering uit de Amerikaanse westernserie met James Arness, Amanda Blake e.a.: Bij een schietpar tij wordt de broer van de bendeleider Loveday gedood. Ook Matt Dillon raakt gewond en kan lange tijd zijn schiethand niet gebruiken. Dat terwijl Loveday gezworen heeft de dood van zijn broer te wreken... 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspectieven 19.30 Geliebte Hexe. Komedie van John van Druten met Margitta Heyn, Ida Ehre e.a.: New York. Een gilde hek senmeesters wijdt zich aan de door hen zo geliefde kunst. 21.10 Journaal en Sport op zondag. 21.25 Der Deutschen Mai. „Hambach vandaag - jubelfeest of opdracht?". Programma waarin het „Nationalfest der Deutschen" op 27 mei 1832 wordt vergeleken met de huidige situatie. 22.10 Weltsprache Musik. „Een vorste lijk genoegen". TV-serie over de evo lutie van de muziek gepresenteerd door James Galway. 23.10 Journaal 18.00 Marco. TV-serie. 18.30 Fragestunde. Vragenuurtje. 19.15 Rockpalast. Optreden van Ian Du- ry and the Blockheads. 19.45 Sport in het westen 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Welt der Eisenbahn - Eisenbahn der Welt. „Vijf dagen Deccan". Repor tage uit India. De reis door Deccannin India begint in Bombay en duurt vijf dagen. Er bestaat geen betere gelegen heid dit land per trein te leren kennen. 21.00 Buitenlandstudio. Actualiteiten programma. 21.45 Gala. 25 jaar Westdeutscher Rund funk. Showprogramma vanuit de sporthal in Keulen met Roberto Blan co, Esther Ofarim, Joan Orleans, Gil lian Scalici, de „Black Fooss" en de Balletgroep „First Edition". De muzi kale leiding is in handen van Werner Muller. Presentatie: Alfred Biolek. 23.30 Journaal WDR 09.00 - 10.55 en 16.00: Telecolleges 13.00 Tennis: Internationale Tennis kampioenschappen van Duitsland voor dames. 09.00-10.55 en 16.00: Telecolleges 13.00 Tennis: Internationale Tennis kampioenschappen van Duitsland voor dames. 16.30 Ihre Heimat - Unsere Heimat. Programma voor buitenlandse werk- NEDERLAND1 NOS 10.00 Schooltelevisie: Dieren om je heen; 11.00 Grote en kleine eters; 11.30 Lief zijn voor elkaar. 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 14.00 Schooltelevisie: Journaal voor de scholen; 14.30 De aard van Nederland. BELGIE 1 14.00 Schooltelevisie: „Wij en Europa": Portugal. DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Ehekrieg. Amerikaanse speelfilm (z-w) uit 1949 met Spencer Tracy. 11.40 Unser Alltag ist der Ef-stfall 12.10 Das Hamburger Fest 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 16.00 Journaal 16.15 Vielleicht bin ich ein Zauberer. Een ontmoeting met de acteur Peter Luhr. 17.00 Spass am Montag. Jeugdprogram- 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 -13.15 Programma-overname Duitsland 1 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Einfuhrung in das Erbrecht. Serie over het Duitse erfrecht. 16.30 Journaal 16.35 Follyfoot. „Oom Joe". Serie met Gillian Blake en Steve Hodson. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd ma gazine. Gast: Chris Daniels. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Tele-gymnastik 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 -12.20 Schooltelevisie 17.00 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4