c 'Gemeentes moeten ff 41*. |fc achter vodden worden gezeten' Frankenstein in love: 'beschamend' [Le/cfee agenda Eerste woningen inHaaswijk op een oor na gevild Staatssecretaris Langedijk bezoekt woonwagenkampen: Burgerlijke stand Stad eri rand ZATERDAG 22 MEI 1982 OEGSTGEEST - "Het eer- ste deelgebied van Haas- wijk is klaar terwijl het tweede zijn afronding na dert. Gebouwd zijn 116 premie B-, 79 woningwet- 31 premie A en 4 vrije sec torwoningen, in totaal dus 230 woningen. Wat de voorzieningen betreft is er op het ogenblik alleen een brievenbus", aldus Hage naars over de stand van zaken van de Oegstgeester nieuwbouw Haaswijk. Ha genaars is gemeenteamb tenaar in Oegstgeest en mag gelden als de 'Haas wij kspecialist'. De geschiedenis van Haaswijk reikt terug tot 1960. In dat jaar stelde de toenmalige gemeente raad een uitbreidingsplan voor Oegstgeest vast. In februari 1977 werd het bestemmingsplan Haaswijk uiteindelijk vastge steld. Hierna volgde een overleg tussen de gemeente Oegstgeest en het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten over de exploitatie van Haaswijk. In december 1977 werden de afspraken vastgelegd. Alles leek in kannen en kruiken. Een eindeloos lijkende Kroonpro- cedure stond de uitvoering van de plannen voor lange tijd in de weg. De eerste paal van Haas wijk ging dan ook pas in juni 1980 de grond in. Het plan 'Haaswijk' behelst de bouw van in totaal 1350 wonin gen in het gelijknamige gebied van circa 52 hectare. Bij voltooi ing van de bouw zal Oegstgeest 5.000 inwoners rijker zijn mits al le woningen aan de man worden gebracht. Hagenaars daarover: "De situatie wisselt met de dag. De plannen kunnen nog steeds veranderen. Stel dat er in het vijfde deelgebied (in totaal be slaat Haaswijk acht deelgebie den, red.) 100 woningen uit de vrije sector zijn gepland. Dan is het niet onmogelijk we dat ver anderen in 200 premie A wonin gen. Oegstgeest heeft daar echter geen enkele financiële pijn aan. De risico's worden gedragen door de exploitant, het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. Het Bouwfonds moet de exploi tatiekosten van in totaal 41 mil joen gulden zelf zien terug te ver dienen door de huizen te verko pen", vertelt Hagenaars. meenten, de vraag hoe het gaat met de verkoop. "De toekomst ziet er erg gunstig uit", ant woordt Bas. "We zijn nu bezig met de voorbereiding van de nog resterende deelgebieden. Van onze kant hoeven geen vertragin gen of andere moeilijkheden te worden verwacht Als alles goed blijft gaan dan kan over een jaar of zes het laatste huis worden op geleverd". De oorspronkelijke plannen voor Haaswijk spreken over de bouw van 200 woningen uit de vrije sector en 460 premie B wonin gen. Premie B woningen zijn koophuizen die maximaal 187.000 gulden kosten en waar voor een rijkspremie van ten hoogste 12.000 gulden kan wor den verkregen. Verder zou Haaswijk voor een deel worden bebouwd met Premie A en woningwetwoningen Premie A woningen kosten maximaal 150.000 gulden, de bijbehorende premie kan in twintig jaar oplo pen tot 120.000 gulden. Woning wetwoningen zijn huurhuizen die worden gebouwd met een rijkssubsidie. Hierdoor vallen de exploitatiekosten voor het Bouwfonds lager uit waardoor ook de huren onder een bepaald peil kunnen worden gehouden. HANS BOUSIE jjet tweede deelgebied van de nieuwbouw in Haaswijk nadert zijn afronding LEIDEN - Bewoners van het woonwagenkamp aan het Trekvaartplein vinden dat hun kamp behouden moet blijven. "Dat wil echter niet zeggen dat de bouw van kleine kampjes gestopt moet worden", bracht N. Faber, voorzitter van het bestuur van de Stichting Samenlevingsopbouw Woonwagencentrum Regio Leiden, gisteren naar vo ren tijdens een bezoek van de demissionaire staatssecretaris S. Langedijk-De Jong aan het Leidse kamp. Staatssecretaris Langedijk-De Jong rechts) op bezoek in hei Leidse woonwagenkamp. Links van haar wethow der Van Dam en F. Mentzij, coördinator van het regionaal woonwagencentrum. Helemaal links op de foto gedeputeerde Günther. De staatssecretaris voor volkshuis vesting en ruimtelijke ordening bezocht een aantal kampen in de provincie Zuid-Holland in ver band met het streven van het rijk om kleinere kampjes te vormen. In cijfers uitgedrukt betekent dit dat Leiden 41 plaatsen krijgt toe bedeeld (nu 106). Waar - dat is nog niet bekend. Wassenaar krijgt er twaalf, Oegstgeest ze ven. Voorschoten negen, Lisse acht Hillegom acht. Katwijk/ Noordwijk vijfentwintig, Zoeter- woude heeft er al drie en Leider dorp acht. Faber merkte gisterochtend op dat volgens hem het overgrote deel van de woonwagenbewoners bang is voor de kleine kampen. "Veel mensen denken: er komt vast een dag dat ze ons met trek kers en de M.E. komen wegsle pen, omdat ze vinden dat we snel weg moeten wezen". Volgens Fa ber is het ook opvallend dat de- afbraak van de huidige voorzie ningen geen gelijke tred houdt met de aandacht voor nieuwe voorzieningen. Over zijn wens om variaties in aan tallen toe te staan, zei de staatsse cretaris: "Dat moeten we per ge val bekijken. Het gevaar bestaat namelijk dat dit tot vertraging leidt. De koppen moeten snel bij elkaar worden gestoken". Even later voegde zij daar aan toe: "Het grote probleem is: hoe jut ten we de gemeentes op, zodat er snel kleinere kampen komen en welke voorzieningen treffen we in de tussentijd". Dat een aantal gemeentes niet bepaald vaart achter de plannen zet, weet Lan gedijk aan "een gebrek aan poli tieke moed". Aanwijzen' Na afloop van haar tocht door de provincie merkte de staatsecre taris gistermiddag in het provin ciehuis in Den Haag op dat het grote probleem van Zuid-Hol land vooral het gebrek aan ruim te is. "Er is altijd wel weer een bestemmingsplan dat onze voor nemens in de weg staat". Daarbij komt dan ook nog het ge geven dat tot nu toe niet alle ge meentes haast hebben gemaakt met het aanwijzen van een ge schikte locatie binnen hun be bouwde kom. "Gemeentes moe ten daarom ook achter hun vod den worden gezeten", benadruk te Langedijk nog eens. Mochten de gemeentes blijven vol harden in hun trage beleid, dan heeft het dagelijks bestuur van de provincie Zuid-Holland het recht een plaats aan te wijzen. Zover is het tot nu toe nog niet gekomen. Hoewel gedeputeerde Günther gistermiddag grif toegaf wel eens te hebben geaarzeld of LEIDEN - Geboren: Donna, d.v. de Wolf C. en Komen W. Elise d.v. A. Kwer- reveld en A.F. Weideman; Frans z.v. H.R.T. Vermast en J.D. Scheele; Judith Susan d.v. R.M. Blaauw en C.H. Witte- veen; Bastiaan z.v. B. Verdoes en D.C. Varkevisser, Elizabeth Frances d.v. H. n Reenen en E.M. Weijers; Angela d.v. Joeri z.v. J.N. de la Mar en C. Naafs; Martjjn Leonard z.v. L.P. Mesman en L.W. van Vuren; Daan Frank z.v. F.P. Steller en C. Blanson Henkemans; Wen dy d.v. J.P. Slinterland en M.H. Jansen; Maarten z.v. M. Jonker en G. Hus; Sas- kia d.v. G J C Kulk en A A M. van Von- deren; Raymond vera Marianka d.v. H.J.A. van Veen E.L.J. van de Water; Lambertus Corne lls z.v. J.C. Bouwmeester en M.J. Knetsch; Nelly Alieda d.v. P C. van den Bosch en S.B.V. van der Niet; Linda Francina d.v. P.J. van Driel en A.M.J. Kulker; Lukas Han Ferdinand z.v. P.J. E.M. Visser en M.A.I.M.I. Deeeu- ninck; Elise Charlotte d.v. F.R. Hasse laar en E.M. van Rossum; Elles Jitske d v M.F.J. de Faber en W J van Duin; Marc Robert z.v. M. McWilliam en A.R. Guns; Bianca Laura d.v. D Budding en E J.de Groot; Maria Wilhelmina d.v. G. van der Marei en G. van Dijk; Roos d.v. W L. Weeda en H Varekamp, Jessica Louise d.v C L. Verwer en Y.A. Vreeze; Mirjam Nellie Lena d.v. M.P.M. Kester H L. Voort. LEIDEN - Ondertrouwd: J.A. de Reus en M. van Wengerden; R.C. Slingerland en J.L. Wisse; H.C. Uitterhocve en M.H.C. Snijders; H.C.G. Thijssen en A. Koenen; W. Siera en B I. Ruitenbach; J.H. Kan en P L. van Dishoeck, J.J.E. Vos en M.S. Bijlcveld, M.E Hamerling en J. van der Zeeuw; N.A.W. Knijnen- burg en C.J.M. van Boheemen; H.A.P. van Polanen en P.E. Tesselhoff. LEIDEN - Gehuwd D.H. de Vries en Y. van Houten; W, Mak en K J. de Heer; A. Baatenburg de Jong en H.P. Noort; M.S. Groenhujjsen en C.M.J Stevens; W.T.M. Jansen; W.C.S. Schouten en M.D. Jurgens; H.C. Uitterhoeve en M.H.C. Snyders, H. Zandvliet en C E Dubbeldam; P.F. Lens en I.M. Daey Ou- wens; E. Baron Mackay en G. Boschma; N J Kempers en A H Koks; M.T. van der Plas en A.M.H. Kruijer. LEIDEN - Overleden: D. Kuyt geb. 25-11-1906 vrl. geh. gew. met J. van Duijvenbode; M.H. Bleus geb. 7-7-1920 man; J.G.M. Hoogduin geb. 4-9-1913 man, A D. van Delft geb. 26-3-1982 man; W. Serdijn geb. 20-6-1909 man; W de Water geb 5-9-1895 vrl G M Tijssen geb. 4-7-1952 man; H.B. Maiti- mo geb. 3-12-1918 man; E.M. Hilger- som geb. 24 -6-1904 vrl. geh. gew. met M.P Roelandse; C.A.A. Niersman geb. 27-9-1911 vrl.; J.G. Beunders geb. 1-12-1908 man; E.J.G. Mulder geb. 10-4-1903 man; J van Stigt geb. 25-2-1912 man; J. van Wyk geb 7-8-1927 vrl.; F.J. Beijersbergen geb. 13-6-1893 vrl. geh. gew. met J.C. van der Horst, JE. Rothwell geb. 20-5-1940 man, EC. Dekena geb. 18-4-1910 vrl. echtg. van W. Mohr; C.H. van der Reyden geb. 3-2-1905 vrl. geh. gew. met G. Korendijk; E.M. Ooster hout geb 11-12-1927 man; G W van Kleef geb. 8-11-1899 vrl. geh. gew. met J.J. Los; J.P. Jansen van Galen geb. 29-3-1914 vrl. echtg vanf N.F. Hofstee: W. Bouwmeester geb 4-11-1912 vrl. echtg. van G.C. Nieuwenhuyzen; J.H. van Beurden geb. 3-10-1901 vrl. geh. gew. met J.F.H. Antonissen; B. Abrams- ki geb 26-12-1914 man; J.C. Rijgers- berg geb. 23-1-1906 vrl. geh. gew. met C. Meskers. LEIDEN - 'Ik hoop maar datje goed de toekomst kunt voor spellen, wantje bent een gru wel in bed', zei één van de ac teurs van 'The Dog Compa ny' gisteravond in het Leids Vrijetijdscentrum. Daar werd 'Frankenstein In Lo ve' of 'The Life Of Death' van toneelauteur Clive Barker "voor de emmers geworpen". Want het 'podium' was (niet van originaliteit gespeend) afgebakend door een aantal lege emmers. Daarachter trok een Engelstalig acteur z'n broek omlaag om het in zeer geringe mate aanwezige publiek in het Leids Vrije tijdscentrum te tonen hoe je blijkbaar door weinig intelli gentie gehinderd, zeer snel je stuitende decadentie kunt etaleren. De dames binnen het gezelschap lieten zich ook niet onbetuigd, want één van hen verichtte op het 'to neel' een volledig copulatie, terwijl de ander het begrip 'fellatio' wel erg concreet ge stalte gaf. En je mag je dan toch wel afvragen wat deze, zeker binnen deze toneelma nifestatie hevig ter discussie staande, noodgrepen te ma ken hebben met 'Franken stein' van Mary Shelley, waarop Barker zich tenslotte had gebaseerd. Op z'n beste momenten deed de voorstelling van gister avond, die zonder pauze exact één uur duurde, den ken aan de onlangs ook in Nederland in roulatie ge brachte film 'Missing' met o.a. Jack Lemmon en Sissy Spacek. Ook 'Frankenstein In Love' speelt zich af in een niet nader aangeduid Zuida merikaans land. Bovendien heeft Clive Barker zich geba seerd op het geestekind van Mary Shelley, dat al op 28 juli 1823 voor de eerste maal werd opgevoerd. We zullen ons voorts onthouden van commentaar op de uiterst luidruchtige 'achtergrondsa- koestiek', waardoor de ac teurs en actrices van 'The Dog Company' duidelijk wer den gehinderd. Geen enkel stemvolume kan het nu een maal opnemen tegen een ra telende flipperkast. Ook het sluiten van de scheidings wand gedurende de voorstel ling is op zich een publiek vriendelijk gebaar, maar werd nauwelijks als zodanig door de toeschouwers geïn terpreteerd. 'Bastard - I Love You Too' werd op die manier één van die toch wel bevreemdende dialogen, die bovendien vol ledig onverstaanbaar wer den. Resumerend kan derhal ve gesteld worden, dat 'Fran kenstein In Love' van 'The Dog Company' een draak van een stuk is. Symbolieken zijn afgezworen om plaats te ma ken voor een beschamende realiteit. Het door 'The Dog Company' beoogde schokef fect werkt daardoor als een boemerang met als conse quentie dat na afloop van 'Frankenstein In Love' het applaus uitblijft. BERT KOEKEBAKKER ZATERDAG Leiden - Vijf Meihal. showavond Fourty Four Degrees. 20 uur. LVC - Theatre of Hate en Munk, 21 uur.1 Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an- tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18. jongerencafé voor jon- j gens en meiden tot ongeveer 20 jaar, 14- 17 uur; om 22 uur disco. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Jongeren Advies centrum - Caecilia-1 straat 67, 14-17 uur. LVC - Breestraat 66, filmmiddag, 14-17 Plein achter Stadhuis - Radio-Freedom, 12 tot 16 uur. Leidse Volkshuis - ENFB-Leiden orga- niseert dicussie tussen vertegenwoordi- gers van politieke partijen over de Leid se verkeersproblematiek, 14 uur. Op Eigen Wieken - Merenwyk, soos- avond voor volwassenen, min. leeftijd 18 j 20 t Leiderdorp - Winkelhof. modeshow, 12 j ZONDAG Leiden - LAK-theater, LAK-salon, kin dervoorstelling, 15 uur, doorlopend theater, 19.30 uur. In de Bierdeghel II - Nieuwe Rijn 52, inleiding over de toekomst van de Jo den in Nederland, 20 uur. Museum voor Volkenkunde - Steen- straat, serie vrouwenarbeid in derde we reldlanden, 14.30 uur. Volkshuis - Ratel-fietspuzzeltocht, start 9.15-10 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - 'De roze salon', 14-18 jaar. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Vijfhovenhuis - Hoflaan, dansavond voor boven de 21 jaar, 19.30 uur. Wassenaar - Dorpskerk, Koorconcert, 13.30 uur. Voorschoten - Videocafé Lindehoeve, film 'In de ban van de ring'. Oegstgeest - Taberna, concert Het Lotti- may Jeugd Orkest, 12.30 uur. Leiderdorp - Sjelter, koffie-ochtend i 10 u MAANDAG Leiden - Leidse Schouw, Lange Schei- straat 5. verkiezingsmanifestatie Socia- listiese Partij, 20 uur. Stadsgehoorzaal - politiek forum mid denstandsorganisaties, 20 uur. Levendaal 8 - forum 'hoe beleef ik myn Jodendom', 20 uur. Stadhuis - gemeenteraad, 19.30 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, tel. 122000, ma t/m vr van 10-12 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Ver. Ouders van Drugsverslaafden - Lange Mare 45, tel. 130547, 20 uur. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, ■ekuur Comité Gasprijsverhoging nÉE C het geen tijd werd in bepaalde gemeentes plaatsen voor kam pen aan te wijzen. "Nee, ik noem geen namen. Maar dat we tot nu toe nog geen ge bruik hebben gemaakt van dat recht komt doordat we nog in overleg zijn met de gemeentes en dat willen we niet verstoren. Ik moet wel zeggen dat het me voor een gemeente een grote afgang lijkt als wij moeten aanwijzen. Zover moeten ze het toch niet la ten komen". Wijk Restauratie Vrouwen kerkplein van start LEIDEN - Wethouder Waal (ruim telijke ordening) heeft gisteren de eerste handeling verricht die de start in moest houden van de restauratie van het Vrouwen kerkplein in de wijk De Camp, achter de Haarlemmerstraat. De nog aanwezige muurresten van de Vrouwekerk worden voor een bedrag van ruim acht ton opge knapt. Daarbij is inbegrepen de aanleg van een plateau binnen de vroegere buitenmuren van de kerk en de herbestrating van de omgeving. Zoals bekend is niet iedereen inge nomen met het herstel van de muurresten. Winkeliers van de Haarlemmerstraat 'kraakten' enige tijd geleden het braaklig gende terrein dat volgens hen uistekend geschikt is om te par keren. Wethouder Waal maakte een eind aan de 'kraakactie' en benadrukte het monumentale karakter van de restanten. Het lang verwaarloosde uiterlijk van De Camp zal, volgens de wethou der, een aanzienlijke verbetering ondergaan door de restauratie werkzaamheden. NEE. di 10-111 ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwyk: za 8 uur tot zo 24 uur: J.E.C. Crul-Kel- derhuis, Noordeindsplein 8a, tel. 142888. spreekuur: 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877, spreekuur: 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538, spreekuur: afspraak. 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347, spreekuur: vlgs. afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: F Egberts, Bevrij dingsplein 60, tel. 212955, spreekuur: 12 en 17 uur. Voor de praktyk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: za, R. v. Leeuwen, Hooigracht 48a, tel. 133824, spreekuur: 11-11.30 uur in Ge zondheidscentrum Merenwijk, Rosmo len 2. zo, J. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Lei derdorp. tel 133834, spreekuur 11-11.30 uur in gezondheidscentrum Merenwyk, Rosmolen 2. Leiderdorp - O. du Ry van Beest Holle en R.W.M. v. Velzen, Vlaskamp 16, tel. 891100, spreekuur za en zo van 12.30 tot 13 uur, tel. 891100 Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel. 152255. Voorschoten - za, B. Schotanus, Leidse- weg 305, tel. 071-766462; zo, W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel. 01717-3960. Wassenaar - noord: E. Op 't Landt, tel. 13056; zuid: K. de Wit, tel. 12460. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 21 tot 28 mei door: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat lb, tel. 153274. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36. tel. 146686. H Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Voorschoten - C P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel. 01717-2317. TANDARTSEN De weekenddienst Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest wordt waargenomen door: L. v. Broekhuysen, Doruzettilaan 23, Leiden, tel. 768019. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. WARMOND - Ondertrouwd Hage- doorn F.H.J. en Van Boeckel C.M.; Dijs- selbloem F.J. en Leemans L. Wilhelmus A.; Voorsluys Comeüs 'H. (1895). LEIDERDORP - De Rabobank in Leiderdorp gaal het hoofdge bouw verplaatsen van de Hoofd straat naar de Van Diepeningen- laan. Het oude rijkspolitiege- bouw zal gesloopt worden. Op die plaats moet de nieuwbouw van de bank worden gereali seerd. Eerder was er sprake van een ver plaatsing van de hoofdvestiging naar de nieuwe kantoorflat ach ter het gemeentehuis. Tijdens de komende vergadering zal de raad moeten beslissen over de verkoop van de grond. LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor. Witte Sinqel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen, tel. 07M23143 tussen 18 00-19 30 uur (nab^zorging na 19 30 uur), zaterdag v vooruitbetaling te voldoen B«| automatische overschnjving geen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57,35 Per post f 79.70 Directie G Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Caïr< Commentator W F J Wirtz lel 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2