Van der Luit roark- M N EERSTE BROMMER WIL IK ZELF BETALEN. DAAROM BEZORG IK DE KRANT. 50 jaar geleden Mop van de week Jeugdtentoonstelling in Leidse Lakenhal WERKMEESTER TAXI Rijntax WERKMEESTER ZATERDAG 22 MEI 1982 In de afgelopen weken hebben twee Leidse scholen een kranteproject gehad. De Lorentz- school is bij het Leidsch Dagblad geweest en heeft van alle verzamelde materialen een ten toonstelling gemaakt. De Juliana school heeft zelf een krant gemaakt. Hieronder zien zien jullie stukjes uit "De 5e Klas Krant: _TftoW u.-f - I - da. t*01 Oil*1™ klqs km: Ck ckmAji c\jJjmo$A r\Ao/r) djOLb jzn. <Vriw\. ojx/n Uel (UUc ISJ <QA. rYV>ty rYY\aHA. Z3e deal Vroeger toen je oma klein was waren de namen heel anders. Bijvoorbeeld: Jaantje. Trui- da, Eigje, Engeltje. Lena, Sie na en Betje. De jongens heetten IJsbrandt, Cornells, Teunis. Dirk Hen drik en Corstiaan. Nu heet je bijvoorbeeld Jeroen. Marijke, Margreet, Renate, Cora. Jan. Kees en René. De scholen zagen er vroeger niet zo gezellig uit als nu. De kinderen zaten in banken naast elkaar. Oma zong vroeger andere lied jes dan nu. Bijvoorbeeld: Meester mag ik naar huis toe gaan. 't is al twalef ure. Moeder heeft de pap al klaar, 't zal niet zo lang meer duren. Of: Luilak, beddezak. staat om negen uren op' Negen uren. hallef tien. kan de luilak nog niet zien. Er was eens een kwismaster die moest iemand uit de zaal vra gen. Toen koos die een Belg en die Belg kwam naar voren. K: Eerste vraag wat is vier stukken leer, twee veters en twee zolen? B Hè, hè, tyd is om. Eén paar schoenen. K: Tweede vraag: wat is acht stukken leer, vier veters en 4 zolen9 B: Hè, hè, twee paar schoenen. K: Derde vraag: wat is een dier en vliegt? B: Drie paar schoenen. K: Nee, een vogel. PAGINA 23 Eedactie: Anneloes Timmerije. Reacties naar: Klep perdoos, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Hoe wordt een schilderij gemaakt "Hoe wordt een schilderij gemaakt?". Zo heet de nieuwe jeugd-tentoon- stelling in het Leidse museum de Lakenhal aan de Oude Vest Omdat je in museum alleen maar kant en klare schilderijen kunt bekijken, leek het de educatieve dienst van de Lakenhal een aardig idee om eens te laten zien hoe een schilderij wordt gemaakt De tentoonstelling begint bij het begin. Je kunt zien hoe het doek' waar op geschilderd wordt in een 'raam' wordt geplaatst en gespannen, zodat het mooi strakt blijft. Vroeger gebruikten schilders altijd linnen voor hun doek. maar de laatste tijd worden ook andere materialen gebruikt zoals, katoen, papier, hout of glas. De tentoonstelling laat ook zien dat je met heel veel verschillende soorten verf en verschillende soorten penselen kunt werken. In een donker kamertje in de tentoonstellingsruimte is er een diapro gramma te zien van de Nijmeegse schilder Robert Terwindt. Het pro gramma duurt ongeveer vijf minuten. Je ziet eerst het witte doek en dan streek voor streek met de penseel totdat het schilderij klaar is In het derde gedeelte van de tentoonstelling heeft de Leidse schilder Henk Hollebeek zijn atelier van huis meegenomen om in het museum te schilderen. Je kunt niet alleen zien hoe een schilder werkt, maar je kunt ook met hem praten. "Hoe wordt een schilderij gemaakt" is een hele leuke tentoonstelling en het is zeker de moeite waard om eens een kijkje te nemen. Je kunt er ook met je klas naar toe. Bij de receptie van het museum zijn lesboekjes te krijgen. Het dagelijks bestuur vraagt in verband met uitbreiding van de werkzaamheden een: voor de afdelingen metaal en electromontage m/v Functie informatie: de te benoemen medewerker/ster zal onder leiding staan van een hoofd werkmeester en worden belast met - leiding geven aan w.s.w. medewerkers op beide afde lingen - opleiden van w.s.w. medewerkers - hij/zij kan worden ingeschakeld op beide afdelingen - werkt samen met 3 collega's Functie-eisen: van de te benoemen medewerker/ster wordt het volgende verwacht: - zeer ruime ervaring op het gebied van machinale me taalbewerking (lasconstructie. pers-, draai-, boor- en tapwerk) - bekendheid op het gebied van thermokoppels en print montage - bezit van een M.T.S. diploma of een gelijkwaardige opleiding - leeftijd indicatie ca. 30 jaar. Salaris: het salaris zal max. f 3022 - per maand bedra gen Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectie procedure. De rechtspositieregelingen van de gemeente Katwijk zijn van toepassing Nadere informatie kan telefonisch worden ingewonnen bij de heer D Guijt. tel. 01718-22700. Sollicitaties kunt u binnen 10 dagen na het verschij nen van dit blad richten aan: Afdeling Personeelszaken van het werkvoorzie ningsschap 't Heen, postbus 127, 2220 AC Katwijk Tel. 92345 Trouwauto's Stationsstraat 3>1 A Begrafenissen-Crematies Transporten In hel rouw centrum is gelegenheid lot opbaring in on/c aula's Koffiekamer beschikbaar Ruime parkeergelegenheid Willem de Zwijgerlaan 179 Postbus 432. 2300 AK Leiden. Telefoon 071-213231' Begrafenissen - Crematies Begrafenisonderneming „Eenvoud" Van Ingen Schenau Kantoor HOGE WOERD 84 - LEIDEN - Tel 120975 Oegstgeest: De Kempenaerstraat 64. tel 155832 Voorschoten: J Oosterom. Nieuw Voordorpstraat 48, tel. 01717-5602 wêpmbi AUTO EN TRUCK VERHUUR 071 125709 153627 ST AAGTENSTRAAT 14 LEIOEN Het dagelijks bestuur vraagt voor haar afdeling potten bakkerij in verband met uitbreiding van de werkzaamhe den een voor de pottenbakkerij m/v functie informatie: de te benoemen medewerker/ster zal onder leiding staan van een hoofd werkmeester en worden belast met - leiding geven aan ca. 15 w.s.w. medewerkers - opleiden van w.s.w medewerkers - ontwikkeling van nieuwe producten - onderhouden van contacten met opdrachtgevers functie eisen: van de te benoemen medewerker/ster wordt het vol gende verwacht: - zeer ruime ervaring op het gebied van pottenbakken. handdraaien. gietwerk en glazuur-bereidmg - leidinggevende en contactuele eigenschappen - administratief inzicht Salaris: het salaris zal max. 3022.- per maand bedra gen. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure De rechtspositie regelingen van de gemeente Katwijk zijn van toepassing. Nadere informatie kan telefonisch worden ingewonnen bij d(? heer L.J.A. van Zon. tel. 01718- 22700 Sollicitaties kunt u binnen 10 dagen na het verschij nen van dit blad richten aan: Afdeling Personeelsza ken van het Werkvoorzieningsschap 't Heen, Post bus 127, 2220 AC Katwijk ZH. VOOR UW AUTOWRAKKEN EN METALEN!!! Gebr.van Leeuwen Zelfklevende 'fotoblocs' Opplakken van Toto's, repro- dukties, uitgeknipte plaatjes en verder om het even wat je als decoratie tegen de wand wilt hangen of op de kast zet ten. is met de pas nieuwe 'fo toblocs' van Bison een heel eenvoudige zaak geworden Het 'blok' van spaanplaat is voorzien van een heel dun. maar uitstekend klevend lijmlaagje. Als je het be- schermpapiertje er aftrekt, kan de foto (of wat dan ook) meteen aangebracht worden Met een doekje kan de foto worden vastgewreven. Het 'fotobloc' kan dan worden neergezet of opgehangen. Verkrijgbaar in 16 afmetingen, de kleinste is 9 x 9 cm. de grootste 60 x 90 cm. in dhz winkels, verfzaken. by de fo- tohandcl, kantoorboekwin kels, warenhuizen, huishou delijke zaken, en/ De pry/cn vaneren van f3,75 tot f61.80 Veel licht zuinige lamp Sinds enkele dagen is een heel nieuw type lamp verkryg- baar de gasontladingslamp PL van Philips H;, gebrutttf erg weinig energie, de dne verschillende types nemen resp. 7. 9 of 11 Watt op. en ge ven een lichtopbrengst van 400, 600 en 900 iumen. verge lijkbaar met gloeilampen van 40. 60 en 75 Watt Een verdere besparing zit nog in de veel langere levensduur, die onge veer vyf maal zo groot is als die van gewone gloeilampen. De PL-lamp bestaat uit twee smalle, samcngelaste fluorea- centiebuis jes Daarbij horen een lamphouder en een voor schakelapparaat Philips heeft er ook speciale armatu ren voor ontwikkeld, die van af september leverbaar zyn. De PL-lamp heeft een aangena me lichtkleur en kan dus ook in elke 'woningsituatie' wor den toegepast De prijzen zyn. gerelateerd aan het ge nngc stroomverbruik en de zeer lange levensduur, zeker ook niet nnvnendclyk lam pen f27.50 of f32.50 Mfhan kelyk van vermogen), lamp- houder f 2.50 en voorschakel apparaat f 10,75. Extra

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 23