is een avondploeg..." c h V V "We hebben hier enorm gezwijnd".. contactlenzen, da 's pas fijn van der WIEL Freuler weer rap C. n v Spelersuittocht dreigt in Alkmaar na bekersucces LUGDUNUM DCV WOENSDAG 19 MEI 1982 ren zijn tweede achtereen volgende etappezege in de Ronde van Italië geboekt. Bernard Hinault behoudt de rose leiderstrui. De sprintzege van Freuler kwam aan het slot van een lange "wandeling" onder ho ge temperaturen van het pe loton over 213 km tussen Ro me en Caserta. Er deed zich geen enkele ontsnapping voor. Er was pas tijdens de laatste kilometers sprake van een wedstrijd. In die fa se hielden de knechten van de sprinters Freuler, Manto- vani en Saronni de meute bij elkaar. Freuler hield Manto- vani, die bewaakt werd door zijn snelle ploeggenoot Ga- vazzi, keurig achter zich. Francesco Moser eindigde als vierde, zijn rivaal Giuseppe Saronni bemoeide zich dit keer niet met de sprint. Van daag gaat de zesde etappe over 135 kilometer en twee bergen van Caserta naar Castellamone. De uitslag van de vijfde etappe: 1. Urs Freuler (Zwi) 213 km in 5.33.11 (30 sec. tijdverg.); 2. Giovan ni Mantovani (Ita) z.t. (20 sec.); 3. Pierino Gavazzi (Ita) z.t. (10 sec.); 4. Francesco Moser (Ita) z.t. (5 sec.); 5. Silvestro Milano z.t. Het algemeen klassement: 1. Bernard Hinault (Fra) 21.14.52; 2. Tommi Prim (Zwel op 26 sec.; 3. Francesco Moser (Ita) op 34 sec.; 4. Giuseppe Saronni (Ita) op 1.08; 5. Silvano Contini (Ita) op 1.33; 6. Mi chael Wilson (Aus) op 1.56; 7. Lau rent Fignon (Fra) op 1.57; 8. Mario Beccia (Ita) op 2.05; 9. Lucien van Impe (Bel) op 2.31; 10. Czeslaw Lang (Pol) op 2.36; 45. Bert Pronk op 5.39; 121. Roy Schuiten op 10.13. Vredeskoers De Oostduitser Olaf Ludwig heeft gisteren de achtste Sport Daar gaat hij weer, de Zwitser Urs Freuler. De sprinter waj etappe van de Vredeskoers gewonnen. Hij versloeg na 178 kilometer tussen Kutno en Poznan in Polen de Ita liaan Gambirazio en de Rus Zagretdinov in de sprint. Zagretdinov bleef leider in het algemeen klassement. Van de Nederlan ders wist zich niemand bij de eerste tien te plaatsen; Hans Daams finishte als vijftiende. Algemeen klassement: 1. Zagretdinov 32.04.59; 2. Rikho Soeoen (Sow) op 19 sec.; 3. Thomas Barth (Odl) op 29 sec.; 4. Lutz Loetsch (Odl) z.t.; 5. Ivan Misjenko (Sow) op 30 sec.; 35. Gerrit Takens op 9.45; 42. Johan Lammerts op 12.37; 49. John van Asten op 17.15; 67. Hans Daams op 30.35; 68. Ad van der Poel op 31.50. Quick Boys op valreep naar gelijkspel HARDERWIJK - Mart van der Plas voelde zich als een haring in een Katwijkse ton. Hulpeloos werd de spits van Quick Boys door de WOG-defensie gekaakt, vervolgens gepekeld waarna hij voor consumptie gereed werd gemaakt. Juist op het moment dat de Harderwijkers het smakelijke zeebanket door de hongerige kelen wilde laten glij den, glipte de goaltjesdief door de mazen van het IJsselmeer-net. In de 92ste minuut van het belang rijke degradatieduel bewees de dienstplichtig militair zijn klasse door Quick Boys aan een zeer be langrijk punt te helpen. Uit een corner van Fred Eijsberg dwar relde de bal voor de schietgrage voeten van de Katwijkse topsco rer, die op dét ogenblik slaagde, waar hij in de voorgaande speel tijd schromelijk had gefaald. Ter wijl arbiter Van Oevelen lucht uit zijn longen perste om het fluitje van enige klank te voor zien. kogelde het kanon koel raak: 2-2. Vreugdedans Al de voorhanden zijnde verzor- gingsmaterialen werden na de onverwachte deling vanuit de Katwijkse dug-out de asgrauwe hemel in getransporteerd. Na zijn vreugdedans keerde Berry Janse echter weer snel terug in de realiteit. "Wij hebben hier na tuurlijk enorm gezwijnd. Nor maal gesproken hadden we deze partij moeten verliezen. Onbe grijpelijk zoals de ploeg van avond heeft gespeeld. Ze wilden veel te mooi voetballen. Daar moetje in degradatiewedstrijden natuurlijk niet mee aan komen. Ik verwijt de jongens geen ge brek aan inzet, maar ze zijn niet geschikt voor dit spelletje". Niet vreemd natuurlijk, want sinds de oprichting heeft de Nieuw Zuid-ploeg louter om de aantrek kelijke kampioens hap ge speeld. Janse is daarom niet op onwaarheden te betrappen maar aan de andere kant heeft zijn elf tal te weinig kwaliteit om welk soort voetbal dan ook te spelen. Op het schitterende sportpark van WOG kwam die constate ring andermaal aan het licht Vooral in defensief opzicht wer den de Katwijkers in alle opzich ten van de vlakke mat gespeeld. Beduusd "Niet alleen in de achterhoede, maar ook op het middenveld werden de verdedigende taken niet goed uitgevoerd' wist Jan se. Sis Tu Pan zou de mening van zijn coach stellig onderschreven hebben. Als laatste man zag hij onophoudelijk vrije Harderwij kers opduiken, die ternauwer nood waren af te stoppen. Be duusd geraakt van het falende optreden van z'n collega's, sprong de Chinese Katwijker zelf ook in de 6de minuut in de fout. Pan treuzelde te lang bij het uit verdedigen. waardoor de lepe spits Evert-Jan Jansen vry baan kreeg naar Theo Guyt. De doel man werd kansloos uitgespeeld: 1-0. Geforceerd zocht Quick Boys de weg naar de gelijkmaker. Omdat de zwakke backs Noort en Wim van der Plas zich met met de op bouw wilden bemoeien, was Sis Tu Pan genoodzaakt alle ballen lang te spelen. Veelvuldig werd het hoofd van Cees Zuyderduyn als doorgeefluik gezocht maar het rendement was nihil. Mart van der Plas liet zich te veel te rugvallen, terwijl Cees van Rooyen na een hoopvol begin weinig gevaar kon uitlichten. Vrijuit ALKMAAR (GPD) De KNVB-beker is binnen, maar het is nog maar de vraag of AZ '67 er veel plezier aan zal beleven. Natuurlijk, de 5-1-overwin- ning op FC Utrecht heeft het prestige van de Alkmaarse landskampioen van vorig jaar aanzienlijk opgevijzeld, hetgeen op basis van de prestaties eerder dit seizoen zowel uit als thuis een noodzaak was. Het geeft AZ ook recht om volgend seizoen uit te komen in het Europa Cup-II-toernooi, in plaats van het toch in minder aanzien staande UEFA-Cuptoernooi. Maar of men er bij AZ nu echt blij mee is, valt te betwijfelen. De spontane huldiging door de AZ-supporters, nadat de forma tie van de naar Club Brugge ver trekkende Georg Kessler beslag had gelegd op de KNVB-bokaal, zou namelijk wel eens de laatste geweest kunnen zijn uit de voet- balgescheidenis van de Alkmaar- se voetbalclub. Want dat de successen in het Alk maarse voorbij zijn, lijkt zo lang zamerhand wel vast te staan. Kesslers vooruitzienende blik, om aan het einde van het lopen- i zijn congé te nemen "Eerst soep en brood, dan zaal in" KATWIJK - Als alles naar wens verloopt, wordt vanavond in de Katwijkse Cleyn Duin-hal de zaalvoetbalwedstrijd Van der Plas-Opelrij school ge speeld. Helemaal zeker van de komst van de tegenstander zijn de Katwijkers echter niet, nu de Dordtse tegenstan der maandag al in het vis sersdorp gereed stond om het promotieduel af te werken. Volgens het programma van de afdeling Dordrecht, meen de de secretaris van de zaal voetbalclub, moest de kracht meting afgelopen maandag worden afgewerkt. "En wij weten pertinent zeker", zegt coach Henk Neuteboom, "dat we vanavond moeten spelen. De bonden van Leiden, Rot terdam en Dordrecht hebben dat bevestigd. Dus ik weet niet waar die lui dat pro gramma vandaan hebben" De voetballers van Opelrij- school, toch al kansloos voor een plaats in de inter-regio- nale klasse, waren echter zo teleurgesteld over de vergeef se reis. dat zij aanvankelijk aankondigden niet te komen. Neuteboom 'klom' onmidde- lijk in de telefoon Hij zag de ellende al voor zich. Bloemen en fotografen waren al be steld. want de Katwijkers hadden zich vorige week al zeker gesteld van promotie. Een financiële strop lag in het verschiet. "Daarom wilde ik per sé dat die wedstrijd ge speeld zou worden. Ik bood die lui vergoeding van de reiskosten aan. Dat was niet genoeg. Voor een koppie soep en een broodje wilden ze er wel over denken. Ik heb daar mee ingestemd. Nu maar ho pen dat ze komen". en uit te kijken naar een profclub die wèl bereid is om langer aan zienlijke tekorten aan te vullen - iets waartoe AZ-baas Klaas Mo lenaar niet bereid is - lijkt waar heid te zullen worden. Ronald Spelbos, waardevolle voor- stopper van AZ, zal op korte ter mijn ingelijfd worden door Club Brugge, Kesslers nieuwe werk gever, een feit dat reeds vanmid dag, op een persconferentie van de Alkmaarse oefenmeester in Brugge, bekend is gemaakt. John Metgod, de bij voortduring fouten makende libero van AZ '67, die eerder dit jaar al zijn ver trek bij AZ aankondigde toen het Engelse Everton belangstelling toonde, maar op het laatste mo ment door het AZ-bestuur werd teruggefloten, lijkt zijn carrière in het Spaanse Madrid bij de 'Ko ninklijke' Real te zullen voortzet ten, en de toch al niet voor een paar losse centen in Alkmaar ac terende middenvelder Jan Pe ters staat niet alleen in de belang stelling van het Italiaanse Ge nua, maar heeft inmiddels zelfs ook een overeenkomst met die club bereikt. „Het gaat om een verbintenis van drie jaar en aan het einde daar- een vrije transfer", gesprek hebben met dat van AZ om eventueel achter het gevraag de transferbedrag te komen". Nieuw AZ De vooruitzichten voor Kessler's opvolger Hans Eijkenbroek zijn allerminst plezierig. Hij zal moe ten gaan bouwen aan een nieuw AZ, met jonge spelers, die weinig routine hebben opgedaan in de jaren dat AZ ook Europees naar de top reikte. De jacht op de AZ-spelers lijkt dus definitief geopend te zijn en wordt vanuit het Alkmaarse be stuur toegejuicht. Geen wonder, want ondanks een bijna uitver kocht huis tegen FC Utrecht in de beslissende wedstrijd om de KNVB-beker (15.000 betalende bezoekers) zal het seizoentekort ADVERTENTIE BEKIJK 'T EENS GR0EN-WITÜ DONDERDAG.... 14.00 UUR eTegelhandel ALKMAAR (GPD) - Tien arres tanten, dertig lichtgewonde supporters en drie toeschou wers, onder wie een agent, die overgebracht moesten worden naar het ziekenhuis. Ziedaar de oogst van een avondje voetbal in Alkmaar tussen AZ '67 en FC Utrecht. Zowel voor als tijdens de wed strijd werden de nodige wapens (stiletto's, boksbeugels, ploer tendoders en kettingen) in be slag genomen. nog altijd vier miljoen gulden be dragen. Kees Kist nam in de bekerfinale drie van de vijf treffers voor zijn rekening; beslissende treffers, zoals de strafschop twaalf minu ten na rust. Hij bleef geconcen treerd, ondanks de treiterende houding van de Utrechtse defen sie en Gerard van der Lem. De Utrechter zag dan ook prompt een gele kaart van scheidsrech ter Henk Weerink. Het was de genadeslag voor FC Utrecht, dat m Alkmaar als een beginneling werd afgeslacht. Het enige dat de Veemarkt-ploeg oogstte, was bewondering. Niet afgedwongen in de bekercon frontatie met AZ, maar gewoon op basis van de prestaties eerder dit seizoen. De beloning daarvoor heeft UEFA- Cupvoetbal; afgelopen zaterdag al veilig gesteld in Groningen. Alvorens de ploeg van trainer Berger naar de slachtbank werd geleid, waren er nog wat laatste zenuwtrekjes. Zoals de goal van Willy Carbo, waardoor de opge- Uit handen van de demissionaire minister i Hovenkamp de KNVB-beker. lopen achterstand in de eerste helft, door toedoen van de ook door Brugge begeerde Obera- cher, werd geëgaliseerd. Maar daar bleef het ook bij, ondanks de kansen. Utrecht bleek uitein delijk niet koelbloedig genoeg om de in eigen huis verkregen voorsprong te vergroten, nadat t CRM, André van der Louw, ontvangt AZ-aanvoerder Hugo zet. Kessler's analyse klonk dig: „AZ is een ploeg die alleen op avonden en zo laat mogelijk op die avonden kan presteren. Niet op zondagmiddag, niet op de vroege momenten op een avond, wanneer de lichten nog niet zijn ontstoken.' De AZ-spe lers zijn nachtvlinders die pas laat op de avond hun prooi grij pen". WOG daarentegen spartelde vrij uit op het ongelooflijk mooie grasveld. Vooral dankz^ de in breng van middenvelder Henk Drost, volgend jaar spelend bij IJsselmeervogels, en met mede werking van de miskleunende Katwijkers kreeg de thuisploeg een serie aantrekkelyke moge lijkheden. Hoewel twee moge lijkheden voor het intikken wa ren (missers van Jansen en De Zwaan), bleef Quick Boys een verdiende 2-0 achterstand be spaard. Om de aanval wat meer impulsen te geven, bracht Janse junior Frank van der Kley binnen de lij nen ten koste van Gert Ouwer- sloot. De A-regionaal vergastte het 1500-koppige publiek op een aantrekkelijk optreden. Op snel heid gleed de rossige Katwijker diverse malen langs zijn 'waak hond' Eleveld, die dan ook een aantal malen hardhandig moest corrigeren. De 'correctie' van Harderwijker Renger de Groot leverde Quick Boys in de 51ste minuut de gelijkmaker op De vleugelverdediger tikte de door gebroken Fred Eijsberg tegen de hielen, waarop arbiter Van Oeve len tot het toekennen van een strafschop besloot Pan knalde raak 1-1. Jacht Teleurgesteld maar zeker niet ver slagen opende WOG de jacht op de volle buit Trainer Feiken ho noreerde de wens van het thuis publiek onmiddelijk ("wissel, wissel") en wisselde Henry de Graaf voor Heimen Jansen Diens uitstekende relatie met broer Evert-Jan leverde Quick Boys uiteindelijk weer een ach terstand op De invaller kaatste de bal vanaf rechts voor de voe ten van z'n familielid, die zuiver raak schoot: 2-1 Quick Boys leek uitgeteld en ver slagen. Wel probeerde de jonge Van der Kley via de flanken de Harderwvjkse verdedigers te ver schalken. maar alleen kon hij het ook niet klaren. Blind probeerde voorstopper Dick Vooys de laat ste seconden de bal in de Harder- wijkse kooi te knallen. Via een Katwijks been rolde de bal ach ter. De spelleider gaf echter cor ner Fred Eijsberg rende naar de hoek. Hij lepelde het leder in de overvolle doelmond. Daar stond Mart van der Plas. ROB ONDERWATER ADVERTENTIE Eén lottowinnaar f525.295,60 Voor de tweede prijs meldden zich twee deelnemers, die elk f 75.000 ontvangen. Voorts worden aan 127 derde prijswinnaars bedragen van f2068 uit gekeerd. De vierde prijs levert f43,70 6004 gelukkigen) op en de vijfde f5,00 (94.229). In sporttoto nummer 19 waren drie winnaars van de eerste prys Ieder ontvangt f 16 545.00. Voor de tweede prys meldden zich eveneens drie winnaars, zij krygen f 10.969.30 De derde prys, voor 78 deelnemers, is goed vbor f 1054,70 In toto gelijk wonnen twee deelnemers de eerste prijs van f3699,70 Voorts was er f 88,70 als tweede prys voor 11 deelnemers, f 43.10 ais derde prys voor 113 deelne mers en f3,50 als vierde prijs voor 2218 deelnemers. In het cyferspel was er één winnaar van de vaste eerste prys van f 100 000, drie voor de tweede van f 10.000, dertig voor de derde van f 1000, 244 voor de vierde van f 100 en 2509 voor de vyfde van f 10 maar dan wel van een ANVC-contactlensspecialist Nieuwe Rijn 62 Leiden 071-124108

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13