TELEVISIE TELEVISIE Radio - tv ZATERDAG 15 MEI 1982 ZATERDAG NEDERLAND 1 NOS 13.00 -13.05 Journaal 15.30 Journaal TROS 15.32 Het rijk der dieren. Tekenfilmse rie over dieren in Afrika. Vanavond: de neushoorn. 15.40 De bedreigde dierenwereld. „Die ren van het verleden, het heden en de toekomst": Norma Foster neemt ons mee naar het Sudwala Dinosaurus Park en laat ons dieren zien uit het verre verleden en vergelijkt hun leven met dat van dieren uit het heden. 16.05 De „posers" van King's Road. In de jaren zestig was de Londense King's Road „de" straat om je te laten zien. Nu is King's Road weer helemaal „in" by de jonge Londenaren. Zij po seren by hun boetieks, pubs en dans gelegenheden. 16.30 Ren je rot. Spelprogramma voor de jeugd, gepresenteerd door Martin Brozius. In deze laatste aflevering van het seizoen o.a.: Goochelaar Hans Ka zan met een heel bijzondere truc; Mar tin en Trees beleven hachelijke avon turen met een hetelucht-ballon; Pierre Janssen komt met een heel groot schilderij en Piet Smolders vertelt welke grote prijsvraag er het komend seizoen in „Ren je Rot" zal worden ge houden. 17.15 Carambole. Raymond Ceulemans laat zien hoe men het biljartspel onder de knie kan krijgen. NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden TELEAC 18.28 Parlons-en. Franse les. NOS 18.58 Journaal AVRO 19.00 Wie-kent-kwis. Zilveren, koperen en aanstaande paren spelen tegen el kaar met als spelleider Fred Oster. M.m.v. Pim Jacobs, Patricia Paay, Jo ke Bruys en Gerard Cox. 20.10 Kampioenschap der kampioenen. In december 1981 vond in de Verenig de Staten het wereldkampioenschap kunstrijden op de schaats voor profes sionals plaats. De strijd ging tussen een Pro Star Team en een All Star Team met vele wereld- en olympische kampioenen, o.m Dorothy Hamill (1976 Wereldkampioene en Olympisch kampioene); John Curry (1976 Euro- pees-, Wereld- en Olympisch kam pioen); Janet Lynn (1972 Olympisch brons); Toller Craston (1976 Olym pisch brons); Robin Cousins (1980 Eu ropees en Olympisch kampioen); Lin da Fratianne (1980 Olympisch zilver en twee keer wereldkampioene); Lud- milla en Oleg Protopopov (1964 en 1968 Olympisch goud, vier keer Euro pees en Wereldkampioen paarrijden). 21.15 Hier Frankrijk hier Jan Brusse. „Die nacht in Montmartre". NOS 21.30 Journaal AVRO 21.55 Sportpanorama. Actuele sportin- formatie uit binnen- en buitenland. 22.55 The Young Messiah. Eigentijdse bewerking van het uit 1741 daterend Oratorium de „Messiah": De Engelse componist-arrangeur Tom Parker heeft dit oorspronkelijke werk van Georg Friedrich Handel in een mo dern jasje gestoken zonder de oor sprong van het werk te verloochenen. Zo heeft hij de teksten ongewijzigd ge laten en gebruik gemaakt van instru menten en vocalisten gelijkwaardig aan de opzet van Handel in zijn Mes siah. Vocaal middelpunt in deze uit voering is Madeline Bell. Zij wordt ter zijde gestaan door Vicky Brown, Steve Jerome, Georg Chandler en The New Londen Chorale. Regisseur Bob Rooyens heeft geprobeerd het werk zoveel mogelijk te vertalen naar onze tijd. Zo werd er o.m. gefilmd in een Amsterdamse tram en op de schroot hopen van een autosloperij. NOS 23.25 Journaal 23.35 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00 13.05 Nieuws voor slechthorenden 18.25 Paspoort. Informatie voor Marok kanen. 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 De lieverdjes van Grange Hill. Britse serie met Peter Moran, Terry Sue Patt e.a.: Gymleraar Baxter wil Benny een lesje leren omdat hij niet voor het schoolteam wil voetbalen, maar Benny's vrienden weten hier wel raad mee. 19.20 Op verzoek. In deze negende, en tevens laatste, aflevering van het sei zoen presenteert Nen van Ramshorst vanuit de Joriskerk te Amersfoort o.a. het gemengd koor „Lentekrans" uit Haler o.l.v. Joos Smolenaars, Het Noorderlijk Kamerorkest o.l.v. Char les de Wolff met organist Wim van Beek; jongenskoor „Cantate Domino" uit Middelharnis o.l.v. Peet Wessels en barokensemble „Caprice" uit den Haag. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 In de macht van Quilp. Vijf-delig feulleton met Sebastian Shaw, Natalie Ogle, Trevor Peacock. Afl. 4: Quilp zit grootvader en Nell op de hielen, maar net op tijd weten ze te vluchten. Ze worden opgevangen door de doodgra ver van een afgelegen dorpje waar ze voorlopig veilig hopen te zijn. Onder tussen schakelt Swiveller de goedge lovige Christopher in bij zijn pogingen meer te weten te komen over „de vreemdeling"... 21.20 Showroom. In de laatste afleve ring van dit seizoen etaleren Jan Fille- kers, Henk van der Horst en Arnold Jan Scheer ongewone gewone Neder landers. 22.20 Hier en nu. Actualiteitenrubriek. 23.00 Hier en Nu - Studio Sport. De sport van zaterdag gepresenteerd door Dick Passchier. 23.25 Tot Besluit. Vanavond spreekt ds. J. Meynen uit Amersfoort over het the ma „Leven is samen-leven". NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor slechthorenden 18.00 De Bereboot. Poppenfilmserie. 18.05 Blue fire lady. Britse jeugdfilm (1979) van Roes Dimsey, met Cathryn Harrison, Mark Holden en Peter Cum- mings: Jenny is gek op paarden. Haar buurman, zelf een groot paardenlief hebber, ziet in haar een prima ruiter. Maar omdat haar moeder tijdens een ongeval met een paard om het leven is gekomen verbiedt Jenny's vader haar om met paarden om te gaan en zelfs nog maar in de buurt van de boerderij van de buren te komen. Maar paarden hebben Jenny's hart gestolen en als zij eenmaal de school achter de rug heeft zoekt zij een baantje als stalknecht op de renbaan. Daar sluit ze vriendschap met het onhandelbare veulen „Blue Fire Lady" en slaagt erin het veulen de routine van het wedrennen bij te bren gen. 19.33 Lotto-trekking, Tiercé, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal 20.10 Slisse en Cesar. TV-feuilleton in 12 afleveringen met Ward De Ravet, Jan Reussens, Ann Petersen, Ingrid De Vos. Afl. 10: Tinneke en Joe zijn nu zes maanden getrouwd en het grote ge beuren staat voor de deur. Bijna, want de kleine laat nogal lang op zich wach ten. Volgens de dokter kan het elk ogenblik gebeuren, maar dat zegt hij al drie dagen. Vanzelfsprekend werkt dit danig op Slisses zenuwen.. 20.45 Terloops. Nieuws in de marge 21.30 Midnight Lace. „Uitnodiging tot zelfmoord". Amerikaanse tv-film (1981) van Ivan Nagy, met Mary Cros by. Celeste Holm en Gary Frank: De rijke erfgename Cathy Preston lijkt het allemaal dik voor elkaar te heb ben: Ze boekt successen als televi sieverslaggeefster en haar huwelijk met de platenproducer Brian Preston lijkt gelukkig Er valt echter een scha duw over Cathy's geluk wanneer zij wordt lastig gevallen met geheimzin-, nige telefoontjes en als een klaaglijke kinderstem haar uit de mist toeroept gaat Cathy aan haar verstand twijfe len. 23.05 Tiercé en Journaal DUITSLAND 1 12.10 Und kein bisschen radikal? Dis- cussieprograma. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 13.40 ARD-programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-Raadgever: „Gezondheid" O.m.: Relatietherapie; alternatief voor de pil; potentiestoornissen en wat er aan te doen. 15.30 Telezirkus. Peter Rapp presten- teert vanuit het circus Willams-Althoff o.a. Fred Sonnenschein; Doris D and the Pins; Howard Capendale en de clown Django Edwards. 17.00 Blickfeld. Kerk en sameleving. WDR: 17.30 Hier und Heute unterwegs 17.50 WWF. Gevarieerd jongerenpro gramma. 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau 19.00 Blickpunkt Dusseldorf. Actuali teiten. 19.22 Polizeiinspekton 1. TV-serie. „Lasterpraat". 20.00 Journaal 20.15 Ehrenburger. Klucht van Paul Schirmer met Willy Millowitsch en Maria Schunemann. Als de schrijver dr. Flitz een roman laat verschijnen waarin hij figuren ten tonele voert, die grote overeenkomst hebben met le vende personen in een stadje aan de Rijn, ontstaan er de nodige moeilijk heden. Vooral zakenman Spitzweck, waarvan in het boek wordt beweerd dat hij stiekem door een gat in de schutting naar de damesafdeling van het openluchtzwembad staat te loeren, krijgt het zwaar te verduren... 22.00 Lotto en Journaal. Aansluitend: Das Wort zum Sonntag. 22.20 I walked with a zombie. Ameri kaanse speelfilm (1943) van Jacques Tourneur met James Ellison, Frances Dee en Tom Conway: Betsy, een jonge Canadese verpleegster komt bij plan- tagebezitter Paul Holland in dienst om diens geestelijk gehandicapte vrouw Jessica te verzorgen. Betsy komt tot de ontdekking dat Jessica is beïnvloed door aanhangers van de Voodoo-cul- tus. 23.30 ARD-Sport-Extra. WK boksen voor amateurs. Finale. 01.00 Journaal 17.10 Landerspiegel. Nieuws uit de Bondsrepubliek. 18.00 Ihr Musikwunsch. Muzikale ver zoeken met Birgit Pitsch-Sarata, Mar garet Price, René Kollo, Rudolf Schock e.a. 19.00 Journaal 19.30 Georg Thomallas Geschichten. Afl.4: „Een geschenk uit de hemel". TV-serie Georg Thomalla trekt met een klein busje door het land. Zijn handel bestaat uit kookboeken, die hij in de dorpen aan de vrouw probeert te brengen. Tijdens zijn reis neemt Georg een lifster mee... 20.15 Wetten dass? Spelprogramma. Weddenschappen van en met Frank Ekstner. Kandidaten: Franz Becken- bauer en Rainer Holbe. Muzikale gast: Peter Maffay. 21.55 Journaal 22.00 Das aktuelle Sport-Studio 23.15 „Moord in de torenflat". Thriller met Julie Sommars en Anthony Steel: Anne Rogers, een Amerikaanse in Londen, zou een moordzuchtige psy chopaat kunnen ontmaskeren. De psy chopaat is daar echter van op de hoog te en dringt haar huis binnen... 00.20 Journaal DUITSLAND 2 12.00 ZDF-programma-weekoverzicht 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor gastarbeiders 14.45 Journaal 14.47 Babar kommt nach Amerika. Kin derprogramma. Het olifantje Babar en zijn vrienden gaan naar Amerika. Ze vliegen met een luchtballon. 15.10 1, 2 oder 3. Spelprogramma voor kinderen o.l.v. Michael Schanze. 15.55 Schau zu - mach mit. Tips voor hobbyisten: Voertuigen met afstands bediening. 16.10 Merlin. „De zwarte ruiter". Serie met Josef Frohlich en Michael Klemm: Merlijn heeft de eenwording van het Britse Rijk voorbereid door er voor te zorgen dat Artus, tegen de wil van de duivel in, koning van de Brit ten werd. Tijdens de kroningsceremo nie organiseert de duivel echter een opstand. 16.35 De Muppet-Show. Gast: Johnnv Cash. 17.05 Journaal 16.30 Telecollege 17.30 Electronic statt Papier 18.10 Hablamos Espanol. Spaanse les. 18.30 Schulsachen 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen 19.55 Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.00 Entre Six. Drie balletten op mu ziek van J. Brahms. B. Martinu en B. Britten, door de Canadese balletgroep Entre Six. 21.05 Vor 40 Jahren. Brits filmjournaal van 14 mei 1942. 21.20 The golden blade. Amerikaanse speelfilm (1953) van Nathan Juran met Rock Hudson, Piper Laurie en Gene Evans: Op zoek naar de moordenaar van zijn vader komt een koopmans zoon in Bagdad terecht, waar hij ver liefd wordt op een prinses. Hij komt in het bezit van een toverzwaard en scha kelt een onrechtmatige troonpreten dent uit. 22.35 Rockpalast. Optreden van Bob Marley. 10.15 Journaal ZONDAG NEDERLAND 1 KRO 11.00 Eucharistieviering. Vanuit de On ze-Lieve-Vrouw-ten-Hemelopneming- kerk te Utrecht. NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 15.45 Peuters en kleuters 16.15 Follow me 16.30 Gemeentewijzer IKON 17.00 Vrouw(en) Kerk. Tweede van een serie van drie gespreksprogramma's over de vrouwenbeweging zoals die zich manifesteert in de kerken. Onder scheidt die zich van de rest van de be weging? Waarin dan9 En waarom zijn de kerk en theologie hier strijdtoneel aan het worden? In welk verband staat dat met de maatschappij? Presentatie: Lies Sluis-Sluis en Henk Biersteker. 17.40 Een bericht van de wilde ganzen NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.30 Moderne geschiedenis NOS 19.00 Journaal VARA 19.05 Casper, het lieve spookje. .Ver liefd op een foto". Tekenfilmserie 19.15 Love Boat. „Gratis en voor mets' Aflevering uit de Amerikaanse tv-serie met Gavin McLeod, Lauren Tewes, Bemie Kopell e.a.: Een jong stel, Sally en Ben Carter, ontdekt aan boord dat hun bagage wordt vermist. Julie leent voor hen wat kleding en tot Ben's gro te verrassing zit er 2000 dollar in de zak van het jasje, dat van een gokker is. Teruggeven of niet? Ook voor Doe is er een verrassing: een van zijn ex- vrouwen vaart mee met de bedoeling een regeling te treffen, daar hun schei ding ongeldig blijkt te zijn.. 20.05 De gele roos. TV-spel naar het boek van Lode Zielens met Caroline Vierick, Ben Simons. Mirei Bonte, Lu- do Busschots e.a.: Wanneer Etienne en Antoinette respectievelijk 10 en 15 jaar oud zijn, pleegt hun moeder zelf moord. Daarmee viel de enige kracht die het gezin samenhield en be schermde tegen een grillige drank zuchtige vader, weg. Vanaf dat mo ment zijn de kinderen op elkaar aange wezen en raken zij helemaal op elkaar afgestemd. Zij vormen een eigen ge zinnetje. Dit brengt tien jaar later pro blemen mee wanneer blijkt dat voor beiden iedere relatie met anderen hier door onmogelijk wordt. De druk van het verleden is te groot. 21.05 Het gesprek. In een stagnerende economie met werkloosheid en infla tie wordt de positie van de vakbewe ging er niet gemakkelijker op. Hoe redt ze zich daaruit? 21.50 De onvoorstelbare wereld van Roald Dahl. „Het open raam" Afleve ring uit de serie bizarre vertellingen met Richard Dow, Valerie Mahaffey, Richard Marr e.a.: Gregory is gebiolo geerd door een meisje, dat hij bij toe val ontmoet. Ze voelt zich ongelukkig en woont onder heel vreemde omstan digheden in het jachthuis van haar stiefvader. Wat hij in het huis mee maakt zou zelfs de bedaardstc mens in de war brengen... 22.15 De onderste steen. „De atoomben de, twee gevallen: Paul Jacobs en Ka ren Silk wood". De journalist Paul Ja cobs onderzoekt de gevolgen van de bovengrondse atoomexplosies van het Amerikaanse leger. Karen Silkwood, een chemisch-analiste, bracht het ge knoei met de veiligheid van Kerr- McGhee, een grote producent van nu cleaire brandstof, aan het licht. Hun onderzoek kostte beiden het leven. Ja cobs stierf aan leukemie, Silkwood werd door het bedrijf radioactief be smet en vervolgens met de auto van de weg afgedrukt toen zij met haar gege vens op weg was naar een journalist van de New York Times. 23.10 Simon Carraiggelt vertelt uit ei gen werk. „Ballonnetjes". NOS 23.20 Journaal 23.25 - 23.30 Nieuws voor slechthoren den NEDERLAND 2 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal AVRO 15.35 Dag huis, dag tuin dag opberg- schuur. „Annemieke zit in bad". Kin derprogramma. 16.00 De Lawaaipapegaai presenteert: Papelegaaiwaai. Kinderprogramma. 16.10 Jonge mensen op het concertpo dium. Op het programma: Una Furti- va Lagrima, aria uit de opera „L'Eli- sir" (G. Donizetti). Solist: Howard Haskin (tenor); La Donna e Mobile. Canzona uit de opera „Rigoletto" (G. Verdi). Solist: Howard Haskin (tenor); Concert voor viool en orkest van J. Si belius. Solist: Rudolf Koelman (viool); Quel Guardo il Cavaliere. Aria uit de opera „Don Pasquale" (G. Donizetti). Soliste: Young Hee Kim (sopraan); Pianoconcert nr. 10 van W. A. Mozart. Solisten: Ellen Corver en Sepp Gro tenhuis (piano). NOS 17.05 Studio Sport 1 18.20 Op Zicht. Kunstmagazine met aan dacht voor het komende Holland-Fes tival. Onderwerpen: Fragmenten uit het stuk Klassenfeind van Die Schau- buhne en informatie over deze groep; Twee fragmenten uit het ballet dat het Bremer Tanztheater brengt en tevens een interview met de choreografe Reinhild Hoffmann; „Kiss Comedy" dio de groep Kiss uit Leeuwarden maakte naar aanleiding van „La divina commedia" van Dante. 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 2 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Panoramiek. Actuele achtergrond informatie. Gesproken wordt over de vraag: Hoe zinvol is een olieboycot te gen Zuid-Afrika als wapen in de strijd tegen de appartheid? Aan het woord komen onder meer Norbert Moegabe, president van Zimbabwe en leden van de Nederlandse parlementaire missie, die dan juist zijn teruggekeerd van een reis door zes Afrikaanse landen. 20.40 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.45 BGTV. Actualiteitenprogramma vanuit het voormalige Binnengasthuis te Amsterdam. 21.15 Pinkel. TV-spel met Gerard Dijk graaf. Marjan Loyens. Geert Arnold e.a.: Dc twintigjarige Pinkel, behanger van beroep, woont samen met de acht tienjarige Mirjam. Hij heeft een doch- Lies Sluis, een theologe uit Heiloo, is presentatrice van het programma 'Vrouw en Kerk' dat de IKON op de zon dagmiddagen 16 en 23 mei uitzendt. ter en is afkomstig uit een Rotterdams arbeidersgezin. Pinkel was een actief lid van de „punkbeweging" en speelde in de punkband de „Tandstickors- hocks". Hij heeft het punkbestaan af gezworen en gekozen voor het „bur- germansbestaan", een manier van le ven die hij vroeger bestreed. Ook zijn opvattingen over o.a. buitenlanders en vrouwen hebben een verandering on dergaan. De anarchie is inmiddels doodgebloed. 22.30 Bezuinigen op kunst. Achtste afle vering uit de serie „Tijdverschijnse len" waarin aandacht voor gebeurte nissen uit heden en verleden, die ge zien kunnen worden als tekens des tijds. Vanavond: Hoe, waar en waarom bezuinigen op kunst. NOS 23.20 Journaal 23.25 - 23.30 Nieuws voor slechthoren den 10.00 Eucharistieviering. Vanuit de O.L.-Vrouw-ten-Doornkerk te Eeklo. 11.00 Confrontatie 12.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 14.00 Tenuto. De jonge pianist Negumi Umene brengt het „Pianoconcerto voor de linkerhand" van Maurice Ra- vel en „Variaties op een thema van Pa- ganini" van Johannes Brahms (2e boek). Presentatie: Regine Clauwaert. M.m.v. het Filharmonisch Orkest van de BRT o.l.v. Fernand Terby. 14.40 Open school. Bonjour la France 15.10 Buck Rogers. „De Havik". Ameri kaanse science-fictionfilm van Vin cent McEveety met Gil Gerard, Erin Gray. Wilfrid Hyde-White. Thorn Christopher e.a.: 18.00 De Bereboot. Poppenserie voor de jeugd 18.05 Leven... en laten leven. Natuur programma met: 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.30 Verhalen uit Shillingbury. „Me loen". Eerste aflevering uit een zesde lige Britse serie met een nostaligische kijk op het leven iri een wat ingedom meld Brits dorpje. Met Robin Ned- well, Diana Keen e.a.: Julien Lacoste arriveert per valscherm in Shillingbu ry. Vele jaren geleden kwam hij ook al op zo'n ongewone manier op bezoek. Toen kon hij, overigens niet zonder kleerscheuren, zijn brandende vlieg tuig nog net aan de grond krijgen. De Franse oorlogspiloot heeft het intus sen tot burgemeester van het Franse dorpje St. Jean-Luc gebracht. Hij komt in eigen persoon het al eerder per brief gedane voorstel herhalen om St. Jean-Luc en Shillingbury te ver broederen. Peter wordt uitgestuurd om het „kleine" meisje van Julien op de luchthaven af te halen. Zij blijkt een weelderige Franse actrice te zijn, die heel wat belangstelling voor Peter heeft. Sally ziet dat allemaal met lede ogen aan. 21.20 Van vader op zoon. „De familie van den Ghein". Twaalf generaties lang ging het beroep van bronsgieter van de familie Van den Ghein van va der op zoon. Geleidelijk aan kregen hun klokken een grote vermaardheid. De familie Van den Ghein zette de tra ditie voort tot 1758. Een dochter huw de met Thomas van Aerschodt. Onder deze naam bieef de klokkengieterij tot in de 20e eeuw bestaan. 21.50 Hommage. Muzikale hommage aan Denemarken door de jazzmuzi kanten Palle Mikkelborg en Niels- Henning Orsted Pedersen. M.m.v. Danmarks Radio's Big Band, String Group 80, Tritunus Choirs, Linda Hindberg en Johnny Eliasen. Speciale gast: Oscar Peterson. 22.30 Journaal 20.00 Journaal 20.15 Der Flug des Adlers. Eerste afleve ring van een driedelige film over een noodlottige ballonvaart. 21.15 Der Flug des Adlers. Analyse en gesprekken naar aanleiding van de eerste uitzending. 21.45 De zevenze zin. Verkeerstips. 21.50 Journaal 21.55 Schlagzeilen. ARD-perskritiek 22.10 Unter deutschen Dachern. „Een dierenkliniek". Ook dieren kunnen ziek worden. Jurgen C. Petersen heeft een bezoek gebracht aan de dierenkli niek Sottrum en geeft een impressie. 22.55 Bucherjournal. Programma van Dieter Zilligen. 23.40 Journaal 23.05 Weltsprache Musik. „De rol van de kerk in de middeleeuwse muziek". TV-serie over Europese muziek gepre senteerd door James Galway. 00.05 Journaal 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Das Mittelmeer. „Wat het water schenkt". Documentaire over de Mid dellandse Zee. 10.45 Der Reisekamerad. Poppenspel voor de jeugd. 11.15 Sie verlassen den amerikani- schen Sektor. Reportage over de Ber- lijnse new wave-rock. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Zes journalisten uit vijf landen aan het woord. Gespreksleider: Wer ner Hofer. 12.45 Journaal en Weekspiegel 13.15 Dichterliebe. Liederencyclus van Robert Schumann uitgevoerd door Dietrich Fischer-Diskau (bariton) en Alfred Brendel (klavier). 13.45 Magazin der Woche 14.35 Luzie, der Schrecken der Strasse. Laatste aflevering uit de tv-serie. 15.05 ARD-Sport-Extra. Finale van de internationale tenniskampioenschap pen van Duitsland. 17.00 Unsere kleine Farm. „De dikke man". Amerikaanse tv-serie met Mi chael Landon en Karen Grassle: John Bevins is met zijn vrouw en dochter naar Winoka gekomen om werk te zoe ken. Vele mensen wijzen deze vriende lijke man de deur omdat hij zo vrese lijk dik is. 17.45 Fernsehwettbewerb der Regio- nalprogramme 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau 19.15 Wir uber uns 19.20 Wereldspiegel. Actualiteitenru briek lü.UO Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. „Polnische Al bum". Kalendernotitie van Hans Kas- per; „Lotna". Poolse speelfilm uit 1959 over de ondergang van het Poolse le ger tegen de Duitse aanvallers in 1939. 12.05 Das Sonntagskonzert. Symfonie nr. 3 in A - Mendelssohn Bartholdy door de Wiener Philharmoniker o.l.v. Ch. von Dohnanyi. 12.45 Freizeit. Vrijetijdsmagazine 13.15 Kroniek van de week. Actuele vragen. 13.40 Die dritte Welt beginnt bei uns. „Leren van scholieren". TV-serie over buitenlandse jongeren in de Bondsre publiek. 14.10 Anderland. Kinderprogramma. De kleine jongen Christian speelt met zijn vrienden indiaantje. Hij wil de medi cijnman zijn, maar het spel eindigt in een vechtpartij. 14.40 Journaal 14.45 Danke schon. De actie zorgen kind. 14.50 Vorsorge Initiative 1982. „Horen en zien". De school- en gezinsproble- matiek van blinde en slechtziende kin deren. 15.05 Zigeunerliebe. Operette van Franz Lehar met Janet Perry, Colette Lo- rand en anderen: Roemenië: Zorika, de dochter van Dragotin, moet met Jo- nel trouwen, maar droomt van een vrij leven bij de zigeuners. Dat gebeurt, maar als zij ontwaakt, bemerkt zij dat alles een droom was. 16.30 Euer Schweigen kann uns keine Lehre sein. Jongeren stellen vragen over het leven in het Derde Rijk. 17.00 Journaal 17.02 Die Sport-Reportage 18.00 Dagboek. Nieuws uit de katholie ke kerk. 18.15 Gunsmoke. „Verdwenen". Afleve ring uit de Amerikaanse westernserie met James Arness, Amanda Blake 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspectieven 19.30 Getting Married. Amerikaanse speelfilm uit 1978 onder regie van Ste ven Hilliard Stern met Richard Tho mas, Bess Armstrong, Mark Harmon e.a.: Michael, de jongste man van de filmstudio, is verliefd op Kristy en wil met haar trouwen. Maar Kristy heeft een andere keus bepaald. Er wordt een feestje georganiseerd en Michael loert erop Kristy naar huis te brengen.. 21.00 Journaal en sport op zondag 21.15 Ausgestossen. „Een van ons Eer ste aflevering van een tv-serie over emigratie: WDK 09.00 - 10.55 en 16.00: Telecolleges 16.30 Ihre Heimat - Unsere Heimat. Pro gramma voor buitenlandse werkne mers. 17.30 Schen statt Horen. Nieuws voor slechthorenden. 18.00 Marco. „Rond het kampvuur". Kinderprogramma. 18.30 Vor Ort 19.15 Rockpalast. Optreden van Roy Harper. 19.45 Sport in het westen 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Welt der Eisenbahn - Eisenbahn der Welt. 21.00 Buitenlandstudio 21.45 Ich stelle mich: Kurt Rossa. 23.15 Journaal NEDERLAND 1 NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie: Beestenspul. 11.00 Taal voor 3 11.30 Here we come 13.00 -13.05 Nieuws voor- slechthoren den 14.15 Horen, zien en doen NEDERLAND 2 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Deine Braut gehort mir. Ameri kaanse speelfilm uit 1978. 11.35 Blickfeld. Actualiteiten. 12.05 Fragen zur Zeit. Actuele vragen. 12.15 Wereldspiegel. Actualiteitenru briek. 12.55 Persoverzicht 13.00 - 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Magarethe von Trotta. Portret van deze filmactrice en -regisseuse, echtgenote van regisseur Volker Schlondorff. 17.00 Spass am Montag. Kinderpro gramma met Thomas en Zini. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 - 13.15 Programma-overname Duitsland 1 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Einfuhrung in das Erbrecht. „Goal". TV-serie over de aspecten van het erfrecht. 16.30 Journaal 16.35 Follyfoot. „Zure room". Jeugdse rie. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd ma gazine. Speciale gast: Heino. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Tele-Gymnastiek 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 - 12.20 en 17.00: Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 3