c TELEVISIE TELEVISIE ZONDAG Radio - tv ZATERDAG 1 MEI 1982 ZATERDAG NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren. den 15.30 Journaal VARA 15.33 Tarka de Otter. Jeugdfilm naar het boek van Henry Williamson. Toen Tarka als kleine otter voor het eerst in het water van de Torrington viel was dat een angstig avontuur. Maar hij zou nog veel meer beleven 17.03 De film van Ome Willem. Vandaag „We gaan kamperen". NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.28 Parlon-en. Cursus Frans. NOS 18.58 Journaal VARA 19.00 A Statistic, a Reminder. Docu mentaire van Dennis Woolf. Ed Ham man en Ed Vulliamy: Zoals overal in Europa stijgt ook in Engeland het aan tal werkloze jongeren onverbiddelijk. Veel Engelse jongeren, met name in de grote industriesteden, proberen via de muziek een weg te vinden om hun protest tegen hun situatie te uiten. Twee hieruit voortgekomen groepen, „The Beat" en „UB40 die internatio nale bekendheid hebben gekregen, ga ven vorig jaar in Birmingham een gra tis concert voor duizende werkloze jongeren. Leden van deze groepen en hun fans praten over hun gevoel van onmacht en onderdrukte woede, die tot uitdrukking wordt gebracht in de teksten van hun songs, die in deze film werden opgenomen. 19.501 Mei-programma. Gevarieerd programma met medewerking van: Rudi Carrell, Wim Kok, Nelleke Burg, André van Es, Ina Brouwer. Fnts Lambrehts. Margo Vliegenthart. Henri Faas, André van der Louw. Fred Flo- russe. Joop den Uyl en Boudewijn de Groot. Presentatie: Henk van Hoorn, Maijolijn Uitzinger en Paul Witteman. NOS 21.37 Journaal VARA 21.55 - Voethal '80 In het voetbalmagazine de wedstrijd Southampton - Manchester. Tevens een reportage over het schoolvoetbal- toernooi, m.m.v. de Jordaanse school "De Palm". Naast diverse flitsen uit Nederlandse wedstrijden is er de wed strijd inwerpen tussen de gedoodverf de kampioen Gerets van Standard Luik en een onbekend aanstormend Nederlands talent 22.25 Verenigd Koninkrijk. TV spel uit de BBC-serie ..Play for today" van Jim Allen met Colin Welland. Val MacLa- ne. Bill Paterson e.a.: Op een bijna do cumentaire wijze worden in dit televi siespel de gebeurtenissen gevolgd, die leiden tot een gewelddadige confron tatie tussen de politie en de burgerij van een fictieve stad in Noordoost-En- geland. Een confrontatie, die het ge volg is van de weigering van het La- bour-gemeentebestuur om de door de regering opgelegde bezuinigingsmaat regelen. die vooral de sociaal zwakke ren zullen treffen, uit te voeren. Twee karakters staan centraal: commissaris McBnde, politieman van de harde lijn en Kath. gemeenteraadslid, moeder van twee kinderen en getrouwd met de werkloze Tony. Kath's grote be trokkenheid bij de actie van het ge meentebestuur frustreert Tony, die thuis op de kleine past. Als de span ningen in de stad stijgen, komt ook Kath's huwelijk onder grote druk te staan... NOS 01.05 Journaal 01.10- 01.15 Nieuws voor slechthoren den NEDERLAND 2 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 Zo moeder, zo dochter. Spelpro- gramma met vanavond vier moeders en een dochter. Rien Poortvliet. Nen van Ramshorst, Dick Passchier en An ne van Egmond proberen er achter te komen wie bij wie hoort 19.25 Kerkbuurt. Maandelijks program ma met het kleine nieuws uit de plaat selijke kerk. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Tedshow. Kwisprogramma waarin Mieke, Jacqueline en Simone op zoek gaan naar hun ideale kwispartner. Pre sentatie: Ted de Braak. Gasten: Don Williams; Marga de Boer en de Hoofd stadoperette; Al Bano en Romina Po wer; Mieke Bos; Dansgroep Boutkan en het orkest o.l.v. Harry de Groot. 22.05 In de macht van Quilp. Tweede af levering uit vijfdelig feuilleton met Se bastian Shaw, Natalie Ogle, Trevor Peacock e.a. Grootvader en kleine Nell ontvluchten Londen, nadat de verachterlijke Quilp beslag heeft ge legd op hun schamele bezittingen. In tussen meldt zich een vreemdeling die op zoek is naar het tweetal. Hij besluit hun terugkomst af te wachten en wordt zolang door Quilp onderge bracht bij diens kruiperige handlanger Brass. 22.55 - Hier en Nu In de actualiteitenrubriek vanavond een reportage over Kempner. de aanklager in het proces van Neurenberg. Eén en ander onder voorbehoud van actuele re onderwerpen. 23.25 Hier en Nu/Studio Sport In de sporteditie van "Hier en Nu" re portages van de wedstrijd Spijkenisse - DOVO uit het zaterdag-amateur- voetbal en van een ontmoeting uit de competitie betaald voetbal. Men heeft voorts beelden van de zaterdag verre den wielerwedstrijd rondom de Hen- ninger-toren in Frankfort. 23.50 Tot besluit. Ds. J. Meynen uit Amersfoort spreekt over het thema „Leven is samenleven met...". NOS 23.55 Journaal 15.00 Open school. Bonjour la France Het museum van de impressionisten: Visite au Jeu de Paume. 15.30 Dag aan dag. Overzicht van de cul turele actualiteit in Vlaanderen. 16.00 De Spoorwegkinderen. Britse jeugdfilm uit 1972 van Lionel Jeffries met Dinah Sheridan, William Mervyn, Jenny Agutter e.a.: Bobbie, Phyllis en Peter woonden vroeger in een voorna me Londense wijk waar ze met hun ouders een heel gelukkig leventje leid den. Om een voor de kinderen onbe kende reden werd hun vader op een kwade dag door een paar geheimzinni ge heren meegenomen. Resultaat was dat het nu vaderloze gezin moest ver huizen en het veel bescheidener aan moest gaan doen. 18.00 Bereboot. Poppenserie voor de jeugd. 18.10 De broer van de beul. Oostduitse jeugdfilm van Walter Beck met Frank Grunwald, Gunter Friedrich e.a.: De wegen van de broers Christoph en Ja cob lopen grillig door elkaar. Het is de tijd van de grote Duitse boerenoorlo gen. Christoph groeit op bij de boeren aanvoerder Joss, die hem leert lezen en schrijven, maar ook de wapenkunst niet vergeet. De ouders van Christoph werden bij een wraakactie van ridder Scharfenstein vermoord. Joss oor deelt evenwel dat hij nog te jong is om mee ten strijde te trekken. Christoph wacht zijn kans af en grijpt deze aan als Hieronymus de banier gaat afhalen waarmee de opstand zal worden inge luid. Hij is te weten gekomen dat Hier onymus verraden werd en volgt hem. Hij komt te laat en Hieronymus wordt gegrepen en gefolterd. Christoph neemt zijn gevaarlijke opdracht over. Met de banier onderweg stoot hij op de zoon van Scharfenstein, duelleert met hem en doodt hem. 19.30 Tiercé, Lotto, Mededelingen en programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Slisse en Cesar. Negende afleve ring uit het feuilleton in 12 delen met Ward de Ravet, Jan Reusens, Ann Pe tersen, Alex Wilequet e.a.: Op het trouwfeest van Tinneke is iedereen aanwezig. Het moment om de bruids taart aan te snijden is aangebroken en iedereen amuseert zich kostelijk met Slisse en oom Miele. Plotseling duikt tot ieders verrassing nog een familie lid op... 20.55 1 Mei-feest 1982. Showprogramma vanuit het Amerikaans Theater met: De Nieuwe Snaar; Poczie met Paul Houwen en Mieke Felix; de Megafoon fanfare; Wannes van de Velde; de Ar gentijnse groep Cedron en The Bet. 21.45 Terloops. Nieuws in de marge. 22.30 Roald Dahl's vreemde vertellin gen. „Mama, ik ben bang". Aflevering uit de Britse tv-serie met Yoan Collins. John Alderton e.a.: Mrs. Roach heeft een oogje laten vallen op dominee George Duckworth en is vastbesloten hem aan de haak te slaan. George heeft echter een probleem: hij heeft een panische angst voor vrouwen, die verklaard wordt door de invloed van zijn moeder toen hij nog een kind was. Alleen al door een vrouwelijke aanblik krijgt George angstaapjagende waan voorstellingen... 22.55 Tiercé en Journaal DUITSLAND 1 13.00 - 13.15 Journaal 13.30 Programma-weekoverzicht 14.00 Der Berliner liebt Musik. Concert door het Politie-orkest van Berlijn. Met: Brigitte Mira, Rosy Singers. Lucy Peacock. Barbara Vogel, Martin Finke en anderen. 14.45 Luzie, der Schrecken der Strasse. ..Luzie als tandartsassistente". TV-se- rie: Friedrich Friedrich maken het mogelijk. Met de hulp van Luzie gaan sommige kinderen graag naar de tand arts. Zij weet een jongetje, die angst voor een tang heeft, bij te staan. 15.15 ARD-Raadgever. „Auto en ver keer". Thema: boottrailers. Verre tochten naar het buitenland. Presenta tie: Wolf Littmann. 16.00 Tele-zirkus. Circusprogramma vanuit Iserlohn gepresenteerd door Peter Rapp Muzikale gasten: Roland Kaiser, de Wall Street Crash en Alice. 17.30 Maiandacht. In St. Christoph in Ingolstadt spreekt pater Andreas Risch. 18.00 Journaal 18.05 Ohne Arbeit - Ohne Hoffnung? Re portage over de werkloosheid in de Bondsrepubliek. 19.00 Die Sportschau. Met onder andere wielrennen op de weg voor professio nals in Frankfurt. 19.55 Ansprache des Vorsitzenden des Deutschen Gewerkschaftbundes. 1 Mei-toespraak. 20.00 Journaal 20.15 Ein klarer Fall. Komedie in vijf bedrijven met Michael Hinz, Jutta Speidel Herbert Hermann en anderen: Een echtgenoot komt van zijn werk thuis en vindt zijn aantrekkelijke vrouw met een vreemde man in bed. Ze zijn beiden in diepe slaap en moei lijk wakker te krijgen. Wanneer het Robert lukt ze te wekken blijken ze el kaar helemaal niet te kennen. 22.00 Lottotrekking, Journaal en het Woord voor zondag 22.20 Wild Rovers. Amerikaanse wes tern uit 1971 onder regie van Blake Ed wards met William Holden, Ryan O'N eal, Karl Malden. Lynn Carlin e.a.: De cowboy Ross Bodine werkt voor de strenge rancher Walter Buckman. Hij loopt tegen de vijftig als zijn vriend verongelukt. De dood van zijn vriend maakt hem bewust van het feit dat hij niet veel tijd meer heeft om zijn droom, een eigen ranch in Mexico, te verwezenlijken. Samen met een vriend berooft hij een bank en met het geld op zak zoeken ze eerst wat vertier in een klein dorpje... 00.25 Journaal DUITSLAND 2 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor buitenlandse werknemers. 14.45 Ivanhoe. Amerikaanse speelfilm uit 1952 onder regie van Richard Thor pe met Robert Taylor, Elizabeth Tay lor, Jona Fontaine e.a.: Tegen het ein de van de 12e eeuw is het in Engeland zeer onrustig. Ridder Ivanhoe ontdekt dat koning Richard Leeuwenhart ge vangen wordt gehouden en slechts te gen een hoge som geld is vrij te kopen. 15.45 Die Versuchung. Bulgaarse speel film uit 1958. 16.50 Voetbal. Rechtstreekse reportage van de voetbalwedstrijd FC Nurnberg - Bavern Munchen in het kader van de DFB-beker (In de pauze om 17.45 uur: Journaal) 18.45 Tekenfilm 18.58 ZDF - Ihr Programm 19.00 Journaal 19.30 Georg Thomallas Geschichten. „Het Salomonsoordeel". Humoristi sche verhalen met Georg Thomalla, Lisa Kreuzer, Rudolf Platte e.a.: Tot nu toe verliep het leven van de heer Steinberg rustig. Een erfenis brengt verandering in zijn leven. Hij is de ei genaar geworden van een circuspaard. Het schijnt een bijzonder dier te zijn. 20.15 Die schonsten Melodien der Welt. Liedjes waar iedereen van houdt. Ca- rolin Reiber en Max Schautzer presen teren de volgende gasten: Roberto Blanco, Howard Carpendale, Costa Cordalis, Dalida. Roland Kaiser, Mi reille Mathieu, Anneliese Rothenber- ger, Lena Valaitis, Margot Werner en vele anderen. 21.45 Journaal. Aansluitend: Sport nieuws. 22.00 Hsia Nu. Taiwanese speelfilm uit 1969 onder regie van King Hu met Hsu Feng, Shih Chun e.a.: China 500 jaar geleden ten tijde van de Ming-dynas- tie: In een klein dorp woont de jonge, in zichzelf gekeerde, schilder Ku. Hij wordt verliefd op het meisje Yang die zich verborgen houdt in een fort aan de rand van het dorp. Zij is op de vlucht voor de geheime dienst, maar haar schuilplaats wordt ontdekt... 01.10 Journaal WDR 16.30 Telecolleges 17.30 Elektronik statt Papier. Eerste af levering. 18.00 Hablamos Espanol. Cursus Spaans. Les 31. 18.30 Blickpunkt Stadium 19.00 Fazit 19.15 Sport in het westen 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Einfuhrung in die zeitgenossische Musik. „Muziek en machines". TV-se- 21.15 Vor vierzig Jahren. Duits film journaal van 6 mei 1942. 21.50 Das indische Grabmal. Duitse speelfilm uit 1958 onder regie van Fritz Lang met Debra Paget, Paul Hubschmid, Claus Holm e.a.: De dan seres Sheeta, de bruid van de maha- radja, en de Duitse ingenieur Berger worden, door hun liefde voor elkaar, in de kelder van een paleis bij leprazie- ken opgesloten. Er breekt een bloedi ge strijd uit in het Indische vorsten dom... 23.20 Rockpalast. Een optreden van The New Adventures. 00.20 Journaal NEDERLAND 1 NOS 13.00-13.05 Nieuws voor slechthorenden TELEAC 15.45 Peuters en kleuters 16.15 Follow me. Engelse les. 16.30 Gemeentewijzer IKON 17.00 Riemersma kan schrijven, maar... Met Germainc Groenier als interview ster onderzoekt dit portret de reacties in een Fries dorp op de roman van de onder hen wonende schrijver-onder wijzer Trinus Riemersma. In Riemers- ma's roman „de verwoesting van Leeuwarden" wordt voor het eerst in de Friese taal zeer openhartig over sex geschreven en met relativerende scep sis over God en zijn verlies aan zeg genschap over wat er in het leven gaande is 17.30 Een bericht van de wilde ganzen NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden TELEA 18.30 Moderne geschiedenis NOS 19.00 Journaal TROS 19.05 American Odyssey. Filmverslag waarin drie .joggers" worden gevolgd op hun 7500 kilometer lange tocht van de west- naar de oostkust van de Ver enigde Staten Meldoy Mayer, Todd Gay en Leon Henderson besloten tij dens de NEW York City Marathon van 1979 deze onorthodoxe oversteek te maken. Onderweg bezoeken zij diver se bezienswaardigheden en laten de kijker kennismaken met het geva ncerde landschap van de Verenigde Staten 20.05 Aktua TV-Special. „Nog steeds goede vrienden".: Marcel Bruyns trok naar de Verenigde Staten om te onder zoeken hoe de Amerikanen denker over de anti-Amerikaanse gedachte die bij sommige Nederlanders leeft O.m. een interv iew met de Amerikaan se vice-president George Bush 20.35 Amerika quiz. Finale van een wed strijd over de kennis van de Verenigde Staten. Onderwerpen; geschiedenis geografie en culuur. Vijf kandidater strijden in deze finale om de hoofd prijs: een beurs voor een jaar studie aan een Amerikaanse Universiteit Presentatie: vo Niehe 21.15 De Holland-Amerika lijn. Amuse mentsprogramma vanuit het Kurhaui in Schevingen, gepresenteerd dooi Willy Dobbe en Wibo Van De Linde Medewerkenden zijn o.a Lionc Hampton en zijn Big Band, Lon Spee Marco Bakker, Guy Mitchell en de lc den van de nieuwe musical „You can'i dance on wooden shoes". 22.20 Summer Solstice. Amerikaanse tv-film van Bill Phillips nu t H. m\ Fonda en Myma Loy in de hoofdrol len Voor het eerst samen in hun lange en succesvolle carrière spelen deze er varen acteurs een bejaard echtpaar dat terugdenkt aan hun lange cn veelbe wogen huwelijk Zij halen hennnenn gen op en ontdekken hoe hecht hun band is 23.10 Running Fence. Film van de ge broeders David en Albert Maysles en Charlotte Zwenn. over een oDzienba- rende Amerikaanse kunstuiting. De film laat de kijker niet alleen de „kunst" van de uit Bulgarse ouders ge boren kunstenaar Chnsto begrijpen, maar ook meeleven in het creeeren van zijn werk, dat vier jaar in beslag nam. 3 miljoen dollar kostte en be stond uit een 36 kilometer lang en vijl en een halve meter hoog nylon gordijn dat in Noord-Carolina tot ir werd opgezet en na twee weken v werd afgebroken. NOS 00.10. Journaal 00.15 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 TELEAC 14.45 Open schooltijd 14.45 Ik heb u lief mijn Nederlands 15.00 Thema: Homosexualiteit NOS 15.30 Journaal KRO 15.35 Tweetie. Tekenfilm. 15.40 Reggae Sunsplash. Tijdens het reggae festival op Jamaica werden op namen gemaakt van het optreden van Peter Tosh met „Legalize it". „Buck in Ham Palace", „Get up Stand up". Bur ning Spear met „Slavery Days". Bob Marley and the Wallers met „Rasta man Live Up". ..Silly Hypocnts" en ..Lively Up", Third World met „Talk to me" en „Third World Man". 16.25 Kronycke. In dit historisch maga zine gaan Joop Reinboud en Niki Rossner vanavond uitvoerig in op de beoefening van streekgeschieden is. Zij spreken hierover o.a. met de direc teur van het Gelders Oudheidkundig Contact. Verder wordt aandacht be steed aan verkiezingen in de vorm van „stemgeschiedenis": bij de laatste ver kiezingen voor de Provinciale Staten stemde 70 procent van de stemgerech tigden. Voor 1917 had slechts 70 pro cent van de volwassenen recht om te stemmen. Tenslotte aandacht voor de invloed van Nederlandse schilders in de 17e eeuw te Rome. De aanzet tot dat stukje Nederlandse historie in Italië werd destijds door bouwmeester- schilder Jacob van Kampen gegeven. NOS 17.05 Studio Sport 1 aandacht voor de competitie in het betaalde voetbal en aan de grote prijs voor motoren in de 500 cc-klasse in Nord. In de eerste afle vering bovendien een beeldverslag van het wielerkampioenschap van Zu rich. in de tweede aflevering onder meer de basketbalwcdstryd Neder land - Tsjechoslowakije. 18.20 - Op zicht 'Op Zicht' is geheel gewijd aan onder werpen die betrekking hebben op de Tweede Wereldoorlog. Er zijn ge sprekken met Truus Menger, die ter nagedachtenis van ha^r verzetsvrien- din Hannic Schaft een beeld heeft ont worpen dat binnenkort in Haarlem wordt onthuld, en met Aat Breur, van wie in het Rijksmuseum in Amster dam een tentoonstelling wordt gehou den van tekeningen die zij in Ravens- bruck heeft gemaakt Voorts wordt aandacht besteed aan de ontwikkeling van de beeldende kunst in oorlogsmonumenten en aan de ma nifestaties, die op 4 en 5 mei door kun stenaars in het verzet in de Mozes- en Aaronkerk in Amsterdam worden ge houden. 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 2 19.55 Trekking lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 - Panoramiek In de NOS-rubriek wordt gediscussieerd over de Sowjet-Unie, die in 1945 onze bondgenoot en nu door velen als onze vijand beschouwd. Over vragen als "zijn de Russen te vertrouwen?" en „zal het Warschaupact verdwijnen als de NAVO wordt opgeheven?" discus sieren Frits Bolkestein, buitenland specialist van de WD in de Tweede Kamer, Mient Jan Faber van het Inter Kerkelijk Vredesberaad en Sicco Mansholt, lid van de PvdA. raad) en Sicco Mansholt discussieren over vragen als „Zijn de Russen te ver- trouwen4" en „Zal het Warschaupact verdwijnen als de Navo wordt opgehe- 20.40 Humanistisch Verbond VPRO 20.45 BGTV Actualiteitenprogramma vanuit het voormalig Binnengasthuis te Amster dam. 21.15 De gedaanteverwisseling. Laatste programma in de reeks „Berlijn-Am- sterdam", Duits-Nederlandse wissel werkingen 1920-1940. Vanavond staat de stad Berlijn centraal: Berlijn, wat is, wat was. Op zoek naar het geheu gen van een stad. Samenstelling: Cherry Duyns 22.30 „Gastarbeiders". Zevende afleve ring uit de reeks „Tijdsverschijnse len". Vanavond: de aanwezigheid van wat vroeger „gastarbeiders" heetten en wat tegenwoordig „buitenlandse werknemers" worden genoemd. Met hun familieleden meegerekend gaat het om minstens 450 000 mensen. NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws vc r slechthorenden 10.00 Eucharistieviering vanuit de Sint-Amadsparochie te Oostrozebe- ke. 11.00 Confrontatie 12.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden. 13.35 Wielrennen: Grote Prijs van Zu rich. Rechtstreekse reportage van de laatste kilometers en de aankomst. 15.30 Open school. Voor boer en tuinder. Fish-Farmmg: „Zomaar een visje aan de liin?". Teelt van zoetwatervis 16.00 Dunderklumpen. Zweedse film voor de jeugd van Per Ahlin met Bcp- pe Wolgers en Jens Wolgers. In het ho ge noorden van Zweden slqipt tpdens de midzomer het vreemde mannetje Dunderklumpen de kamer van Jens en Camilla binnen en steelt hun kistje met poppetjes. Hij vlucht met zijn buit in een roeibootje. 17.30 Sportuitslagen 18.00 Bereboot. Poppenfilmserie. 18.05 Leven en laten leven. Gevarieerd programma met o.a. een vragenspel over plant, dier en leefmilieu; tuinier met plezier; conserveren van fossie len. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend. Met o.m. toto-uit slagen. 20.30 Kessler. Britse zesdelige serie. Met Clifford Rose. Alan Dobie, Nitza Saul, Oscar Quitak, Guy Rolfe, Ralph Mi chael en Alison Glennic. Afi. Bauer en Mical, die het schuiloord van Men- gele bespieden, zien hoe Kessler door Mengele wordt ontvangen. Bij een po ging Mengele te fotograferen komt Bauer ten val en de nazi's worden op geschrikt. Micals schoten missen doel en Kessler en Mengele kunnen ontko- 21.20 Van vader op zoon. De familie Van Peteghem wordt beschouwd als schepper van het Vlaamse rococo-or- gel. Vier generaties hebben dit bedrijf tot grote bloei gebracht. 21.55 Hunky Dory. Ierse muzikale show met Dory Previn, Cohn Wilkinson. Terry Neason en Turik. 22.45 Journaal DUITSLAND 1 17.45 Bilderratsel. Spelprogram- 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau 19.15 Wir uber uns 19.20 Weltspiegel. Actualiteitenrubriek. 20.00 Journaal 20.15 Spendenaufruf des Muttergene- sungswerk 20.20 Tatort. „Wat recht is moet recht blijven". Politieserie met Harry 01- richs en Helmut Block: 21.40 Die Feuerwehr hilft. Brandbevei liging. 21.45 Journaal 21.50-23.50 Jahre Berliner Philharmo- niker. Documentaire over dit jubile rende orkest. 23.50 Journaal Springer in gesprek met Gerhard Lo- wenthal. 23.35 Journaal DUITSLAND 3 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Goethe: Mit den Augen des Geis- tes. „De kunst van het aanschouwen". Goethe als kunstenaar. 10.45 Die Geschichte von den neidi- schen Schwestern. Poppenspel voor de kinderen. 11.15 Tempo Rock-stars, made in Ger many (2). Programma met en over Pe ter Maffay en Udo Lindenberg. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Zes journalisten uit vijf landen aan het woord. Gespreksleider: Wer ner Hofer 12.45 Journaal en weekspiegel 13.15 Giuseppe Verdi. Strijkkwartet in Es. Gespeeld door het Cherubini- kwartet. 13.40 Magazin der Woche. Actualiteite- 14.30 Ein Platz an der Sonne. ARD-tele- visie-loterij. 14.35 Luzie der Schrecken der Strasse. „Luzie trekt door de stad" TV-serie voor de jeugd: Luzze en zijn vroegere bendegenoten gaan in de stad plezier maken. 15.05 Tuck Everlasting. Amerikaans sprookjesfilm uit van Frederick King Keller met Margaret Camberlam. Paul Flessa en Fred A. Keller: 17.00 Het huisje op de prairie. „De stad". Tv-serie Michael Landon en Ka ren Grassle: De Ingalls moeten hun boerderij verlaten omdat de economi sche toestand in Walnut Grove door de spoorwegmaatschappij ondraaglijk gemaakt wordt. DUITSLAND 2 10.25 ZDF-Matinee. „Spiel im Dasein". Kalendernotitie van Hans Kasper ter gelegenheid van de 80e verjaardag van regisseur Max Ophuls. - „De Mayer- ling a Sarajevo". Franse speelfilm (z- w) uit 1939 onder regie van Max Op- huls met Edwige Feuillere, John Lod ge en Jean Wo/m?: 12.00 Het zondagsconcert. Uitgevoerd door studenten van div. muziekscho len 12.45 Freizeit. Gevarieerd vrijetijdsma- gazine met o.a. aandacht voor straat muzikanten. 13.15 Chronik der Woche. Actuele vra gen. 13.40 Die Alten und die Jungen. „Late jaren, vroege jaren" Laatste afleve ring. 14.10 Anderland. Kinderprogramma. „Achim en de grote race". 14.40 Journaal 14.45 Danke schon. De actie Zorgenkin- d. 14.50 Emscherschnellweg. Reportage over de Duitse autobaan A 42 15.20 Tarzan's New York adventure. Amerikaanse speelfilm (z-w) uit 1942 onder regie van Richard Thorpe, met Jonny Weismueller, Maureen O'Sulli- van en John Sheffield: 16.3U Hetritlt: rernsenen. „Liegen de beelden werkelijk niet?". Manipula ties met televisiebeelden en -tekste- 17.00 Journaal 17.02 Die Sport-reportage 18.00 Tagebuch. De katholieke ker- k. 18.15 Rauchende Colts. „Oude vrien den". Westernserie met James Arness en Amanda Blake: Het dorpje Colton wordt overvallen. Masters arriveert in Dodge City en zoekt steun bij Matt Dillon. 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektiven. Nieuwtjes uit Bonn. 19.30 Helden gelten wieder was. Docu mentaire over Amerika's zucht naar macht. 20.15 The grapes of wrath. Amerikaanse speelfilm (z-w) uit 1939-1940 onder re- van John Ford met Henry Fonda, Jane Darwell en Russell Simpson: 22.20 Journaal. Aansluitend: Sport op zondag. 22.35 Zeugen des Jahrhunderts. Axel 09.00-10.35 Telecollege 16.00 Telecollege 16.30 Ihre Heimat - unsere Heimat. Pro gramma voor buitenlandse werkne- 17.30 Sehen statt Horen. Nieuws voor slechthorenden. 18.00 Marco. (Afl 43.) „Pablo op vis vangst". Kinderprogramma. 18.30 Schauplatz. Geistfresser oder die philosophie der Helga Grun. 19.15 Rockpalast. Optreden van Rain bow. 19.45 Sport im Westen 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Mein Tagebuch. TV-film van Hein- rich Breloer: 1945 lente in Siegen, Westfalen. Terwijl het bommen regent op de stad is Edelgard B. samen met haar ouders in een schuilplaats in een berg. Haar dagboek vertelt over angst en de moeilijkheden in haar persoon lijk leven. 21.05 Auslandsstudio. Actualiteitenpro gramma. 21.45 Kolner Treff. Gastheren: Armin Halle en Dieter Thoma. Gasten: I Ma- cap, Italiaans theater in Frankfurt am Main; Ticorn, Duitse zangeres zingt folkoristische muziek uit Haiti; Meta Arlt, soufieuse; en Ingrid Matthaus- Maier, FDP-afgevaardigde. Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 The grapes of wrath. Amerikaanse speelfilm uit 1939-1940 van John Ford (herh.) 12.10 Einander verstehen. Elkaar be grijpen - met elkaar leven. 12.15 Weltspiegel. Actualiteitenru briek. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 13.20 ARD-Sport-Extra. Tennis. De strijd om de World-teamcup vanuit Dusseldorf. Commentaar Heribert Faszbender en Volker Kottkamp. 16.10 Journaal 16.15 Typisch, Typisch? Programma rond vooroordelen. Vandaag „Homo seksuelen". Presentatie: Brigitte Roh- kohl. 17.35 Spass muss sein. Kinderprogram ma. „Wateravonturen". DUITSLAND 2 10.00 - 13.15 Programma-overname Duitsland 1 15.57 ZDF-programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Einfuehrung in das Erbrecht. Pro gramma waarin aandacht wordt be steed aan het erfrecht. 16.30 Journaal 16.35 Die Folly-foot farm. „Niemand mist hen". TV-sene voor de jeugd met Gillian Blake en Steve Hodson. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevrarieerd pro gramma. Gast: De Dolly Dots.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 3