Belangrijkere rol voor burgemeester }-eidse agenda Programma Voorschotense WD Door het hele dorp heen waren in Warmond kinderspelen; vaste prik daarbij is het straattekenen, zoals deze twee meisjes demonstreren. PAGINA 2 Stad en rand ZATERDAG 1 MEI 1982 In de sporthal aan de Mansveltkade in Wassenaar was een kinderfeest met kermisachtige attracties, zoals het opvissen van deze ringen, dat in grote concentratie diende te geschieden. In de meeste gemeenten afgeschaft, Leiderdorp nog altijd in ere gehouden de aubade bij het raadhuis, gezongen door de jeugd. Rechts op de voorgrond doet het college van BenW In Voorschoten stond veel sport op het programma, zoals xen. Dit laatste gebeuren had plaats op de Prof. Einsteinlaan. voetbal en wielren- Traditiegetrouw betekende de paardentram in Oegstgeest het startsein voor de oranjefestiviteiten. Viervoeters gevolgd door rijtuigen kwamen er ook aan te pas bij het ringsteken op de Prins Hendriklaan. Alsof de NCRV-televisie op bezoek was, dat was de sfeer in Zoeterwoude. Er werd een zeskamp gehouden, hetgeen de bekende opvallende beelden opleverde. Zoals hier dit kwar tet, dat zich gezamenlijk op twee latten tracht voort te bewegen. Dokter Tom moeilijk te volgen Een uiterst bedenkelijk bijver schijnsel van het waarschijn lijk door niemand in Neder land betwiste artistieke suc ces van het "Werkteater" is wel, dat zelfs al zouden de Werkteater-acteurs de meest weerzinwekkende en walge lijke passages uit "Troilus and Cressida" op het reper toire nemen, het theater nog tot de laatste plaats uitver kocht zou zijn. Hoe anders is het te verklaren, dat het LAK-theater gisteravond tot de nok gevuld was met een blijkbaar zeer gemotiveerd publiek, dat haar aanwezig heid slechts kon verdedigen met de verwijzing naar een wel zeer marginale voorinfor matie vanuit het LAK-theater en de regionale pers. Na afloop van dit zonder pauze zes kwartier durende stuk bleek vrijwel niemand te we ten. dat Werkteater-acteur Helmert Woudenberg "Dok ter Tom" had gebaseerd op mythen en verhalen van Amerikaanse indianen. Laat staan, dat iemand onder de toeschouwers precies wist, dat de vogelmeester Vaniva- ni aan mensen had geleerd hoe zc hun bloed tot rode vo gels konden maken. Eén van Woudenberg's attributen, die goed bleek voor de kwalifica tie: "meegepikt tijdens het carnaval op de intensive-ca re", leek op zich onvoldoende reden "Dokter Tom" met su perlatieven te bekleden. Ook de vondst van "de grafitti op het lichaam, aangebracht met de lippenstift van Mexicaan se hoeren" gaf wel prachtig de couleur locale aan van de wereld, waarin een oude man de vogelmeester Vanivani wil volgen, maar zegt toch nog onvbldoende over de inter pretatie door Woudenberg zelf. Een voorstelling met prachtige momenten, maar buitenge woon moeilijk te volgen. Woudenberg gaat ongetwij feld tot op de bodem van z'n kunnen en roept daarbij veel emoties op. Maar de op zich volstrekte saaiheid van het oer gegeven vormt het gehele stuk door een zeer wezenlijke bedreiging voor het niveau van de voorstelling en de ma te van inleving bij het pu bliek. BERT KOEKEBAKKER VOORSCHOTEN - 'Met beleid naar resultaat". Dat is het motto van het verkiezingsprogramma van de Voorschotense afdeling van de WD. Hoe dat beleid ervoor de komende vier jaar moet uitzien geven de liberalen weer in een fraai uitge voerd boekje dat behalve veel tekst ook komische tekeningen bevat. Onder het hoofdstukje 'de gemeen te' pleit de WD voor een afspie gelingscollege, "dat wil zeggen een college dat recht doet aan de zetelverhouding in de raad" In hetzelfde hoofdstuk dichten de liberalen de burgemeester een belangrijkere rol toe "dan nu het geval is". De WD denkt hierbij aan coördinatie, organisatie, per soneelszaken. voorlichting en andere aangelegenheden. Wat openheid en openbaarheid be treft vindt de WD dat "besloten commissievergaderingen uitzon dering dienen te blijven" Dolman naar Oegstgeest OEGSTGEEST - Dick Dolman, de voorzitter van de Tweede Ka mer, komt vanavond naar Oegst geest. Hij zal spreken tijdens een 1 mei-bijeenkomst van de Pvda, die verder in het teken van de ge meenteraadsverkiezingen staat. Dolman spreekt om acht uur in het gebouw Taberna, Juliana- laan 1. De liberalen komen in hun pro gramma ook op voor het Voor schotense groen. "Uitbreidingen van het voor wonen, werken en ander stedelijke vormen van ruimtegebruik dienen zo min mogelijk ten koste te gaan van de aantrekkelijke groene ruimtes stelt de WD. Woonkernen die zijn gelegen tus sen groene gordels mogen van de WD noch aangetast noch on aanvaardbaar klein worden. Dit om te voorkomen dat Voorscho ten zou vastgroeien aan aangren zende gemeenten. De WD draagt de Voorschotense politie en brandweer een warm hart toe, zo blijkt uit haar pro gramma. "Volledige bezetting van het politie-apparaat en een doelmatige organisatie zijn noodzakelijk om de persoon en het bezit van de burger te beveili gen". De politie mag van de WD hiervoor iets terugverwachten van de burger namelijk morele en daadwerkelijke steun. Op het tekeningetje onder deze tekst draagt een tweetal burgers oom agent op zijn schouders. Identiteit De eigen identiteit van Voorscho ten s vrijwillige brandweer moet volgens de liberalen worden ge handhaafd. Ze wijzen een pro vinciaal brandweerkorps dan ook af. Wel pleiten de liberalen voor samenwerking met andere gemeenten op gebied van brand weer en andere hulpverlening. Industriën die het wonen onaange naam maken moet de mogelijk heid worden geboden uit te wij ken naar het industrieterrein. Het industrieterrein zal hiertoe dienen te worden uitgebreid, vinden de liberalen. Het woningbouwprogramma van de gemeente moet zich van de WD vooral richten op koopwo ningen die onder de diverse bij drageregelingen vallen. "Hier door krijgen de lagere inkomens groepen de mogelijkheid een ei gen woning te verwerven" luidt een ander liberaal ideaal. Woningbezit De nadruk op eigen woningbezit dient volgens de WD zeker niet vertaald te worden met een af keuring als het om huurwonin gen gaat. Op het gebied van wo ningtoewijzing stellen de libera len dat aantasting van de woon- vrijheid door middel van overbo dige economische gebonden heidsverklaringen dient te wor den afgewezen. Voor kosten die worden gemaakt voor maatregelen ter vermijding of beperking van milieuvervui ling moet de vervuiler zelf op draaien, aldus de WD. Volgens de liberalen is een vlotte afwerking van het verkeer een waarborg voor verkeersveilig heid. Een groene golf zou in deze dan ook uitkomst bieden, stelt de WD. In hetzelfde kader past de liberale stelling dat zuinig moet worden omgesprongen met drempels en verkeersvernauwingen. "De aan leg van woonerven mag niet lei den tot een onevenredige vrkeersbelasting elders". Bij de Nederlandse Spoorwegen moet worden aangedrongen op een betere verbinding met Rijs wijk, Delft en Rotterdam. De hal te De Vink en de geplande tun nel onder het Voorschotese sta tion zijn spoedeisend, schrijven de liberalen. De WD is echter gekant tegen de aanleg van een busbaan op Voorschotens grond gebied. Als alternatief worden bustaxi's genoemd. Voor de bejaarden en jongeren heeft de WD ook nog wat in pet to. De ouderen moeten kunnen blijven wonen in hun eigen om geving. Voor het jeugd- en jonge renwerk is het volgens de WD essentieel dat het gedragen wordt door deelnemers aan en medewerkers van de activiteiten. De liberalen waarschuwen tegen het "bezighouden van de jeugd" en doet gewoontegetrouw een goed woordje voor het eigen ini tiatief. De titel van het één na laatste hoofdstuk luidt 'ondernemer, werkgelegenheid', maar dekt slechts de halve lading. Wel wordt gepleit voor optimale ont plooiingskansen voor het be drijfsleven en een grotere win keldichtheid in de Schoolstraat maar naar plannen voor werk loosheidsbestrijding is het tever geefs zoeken, evenals naar de te kening. Workshop in Lindehoeve VOORSCHOTEN - In de Linde hoeve wordt morgenavond weer de twee-wekelijkse workshop gehouden. Mensen met een ei gen instrument kunnen muziek maken op een bepaald thema. De workshop begint om acht uur. LEIDSCH £L DAGBLAD abonnementsgelden ultsluilend giro 3203571 mg BV DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgevers maatschappii Letdsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen lel 07'-1231.43 tussen 18 00-19 30 uur (nab^zorging na 19 30 uur), zaterdag van 1630-1800 uur Abonnementsgelden b>| vooruitbetaling te voldoen Bi| automatische overschrijving geen i. Damiale l- Ie Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post f 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post 307.30 S 0.00 Directie G Koopman P J de Tombe (nieuwsdienst en leature) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel. Londen, Parijs, Washington, Cairt l«t 071-144941 ZATERDAG dag Sowjet-Unie, 10-21 t Ton Menkenhal - 1-meiviering, 20 uur. Museum voor Volkenkunde - Steen- straat 1, film van Kratonhuwelijk in So- Number Four. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, jongerencafé voor jon gens en meiden tot ongeveer 20 jaar, 14- 17 uur; disco vanaf 22 uur. Nieuwe Mare/Hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Cha os in de rechtstaat'-Amsterdams Stads- journaal, vr en za om 21.15 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café- t 67, 14-17 Warmond - Meerpunt, disco-spelmid- dag voor kinderen van 10-14 jaar, 14.30 ZONDAG Leiden - Museum voor Volkenkunde, Baltische dansen, 14 en 15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, filmmara thon met uitsluitend Nederlandse films, 12 tot 20 uur. Clubhuis van Swifttoer - Admiraal Banckertweg, Oranjetocht georgani seerd door de Leidse toerfietsvereni ging Swifttoer, starttijd 9-10 uur, inl. J. Hoogenboom, tel. 892883. Leidse Werkgroep voor Homosexuali- teit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14-18 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater. 14.30 uur. Vijfhovenhuis - Hoflaan, dansavond voor boven de 21 jaar, 19.30 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000 MAANDAG 'Die Ehe der Maria Braun', 20'u De Burcht - tentoonstelling 'De vrouw in het verzet', tentoonstellingsdag Bel gië. 10-21 uur. Stadhuis - gemeenteraad, 19.30 uur Clubhuis De Rolleman - woonwagen centrum: forumavond over standplaat- senbeleid, 19.30 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West. 14.30 Jongerencentrum Stats - Haarlemmer straat 73, klachtenspreekuur voor bui tenlandse jongeren, 19-21 uur; speel film. Ver. Ouders van Drugsverslaafden - Lange Mare 45, 20 uur, tel 130547. Wassenaar - Parkeerterrein aan de pape- weg, natuurwandeling georganiseerd door de afd. Leiden van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie, start 14 uur. ARTSEN Leiden: Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 24 uur, S. Kooyman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268, spreek uur vlgs. afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenbuurt, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur, J. v. Gent, Zoeter woude Singel 28, tel. 122538, spreekuur vlgs afspraak; zo 8 uur tot 24 uur, W. Bruyne, de L. de Kanterstraat 32, tel. 126866, spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid- za 8 uur tot zo 8 uur, J. v. Wingerden, Boshuizerkade 28, tel. 310047, spreek uur vlgs afspraak; zo 8 uur tot 24 uur, W. Schellekens, Paganinistraat 24, tel. 764035, spreekuur vlgs afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan. v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: vr, P.L. Tan, Schoenerwal 13, tel. 210890, spreekuur van 11-11.30 uur aan huis; za, J. Verha ge. Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 133834; zo, M.J.H. v. Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142727, spreekuur van 11-11.30 uur in Gezondheidscentrum Meren wijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - vr, F O.A.M. Kemme, Gro- tiuslaan 12, tel. 893139, spreekuur van 12.30 tot 13 uur Florijn 10, tel. 891000; za. J. v.d. Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539; zo, J v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539; spreekuur za en zo van 12.30 tot 13 uur Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest vr. E.W.F van Walchren. Oranjelaan 29, tel. 152130; za, zo, D. Held, Marelaan 36. tel. 152255. Voorschoten - vr, J.P. Baars, J.W. Friso- flat 1. tel. 2520: za. W. van Dam, Palestn- nalaan 29, tel. 3960; zo, A. Meiman, Leid- seweg 128a, tel. 2493. Wassenaar - vr; Plink Paulides, tel. 12075; za: Paulides en Huls, tel. 14561; zo. Huls en Plink, tel. 13027. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van za 1 mei 8 uur tot vr 7 mei door: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807; apotheek Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijn dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - J Frencken, J. Röntgen laan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. Oegstgeest wordt waargenomen door: vr, J.H. Beije, Grotiuslaan 14, Leider dorp. tel. 890790, za, zo. M A M Witkam. Stille Mare 10, Leiden, tel. 125860. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753 Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2