Leegloopt dreigt Amsterdam Atletico de Madrid op sterven na dood Wij zijn weer roomser dan de paus" Borg komt y voorlopig niet meer m actie Marathon Rotterdam trekt echte toppers Maarten van Gent naar Haaksbergen 'Schopper' mogelijk in de cel VRIJDAG 30 APRIL 1982 Sport CAIRO (ANP) - De Zweedse toptennisser Björn Borg heeft gisteren in Cairo, waar hij deelneemt aan een de- monstratietoernooi, ver klaard dat hij tot na Wimble don niet meer in toernooien zal uitkomen. "En ik weet nog niet waar ik daarna zal spelen", voegde hij er aan toe. "Ik ga volgende week met mijn coach Len- nart Bergelin eens rustig be kijken aan welke toernooien na Wimbledon ik zal deelne- Als reactie op de eis. dat hij dit jaar in alle Grand-Prixtoer- nooien kwalificatiewedstrij den moet spelen om tot het hoofdtoernooi toegelaten te worden, kondigde Borg eer der al aan dat hij niet zou uit komen in de open Franse ti telstrijd en op Wimbledon. Gisteren ontving ook de orga nisator van het Grand-Prix- toernooi in Hamburg, Heinz Brenner, per brief de officiële afzegging van de Zweed voor dit evenement, dat zich van i.4*. Voorlopig zal Björn Borg geen bal meer retourneren. Na Wimbledon kijkt de Zweed wel verder. 10 tot 17 mei in de Noordduit- se stad afspeelt. In het viermanstoernooitje, dat gehouden wordt in het kader van de viering van de terug gave van de Sinai door Israël aan Egypte, versloeg Borg gisteren de Egyptenaar Is- mael el Shafei met 6-4 en 6-2. Vandaag in de finale ontmoet hij de Australiër Pe ter McNamara, die de Ameri kaan Vitas Gerulaitis dwong tot het spelen om de derde plaats: 6-2, 6-3. 'Dankzij' voorzitter dr. Cabeza MADRID (GPD) - Als het niet in de voetbalanalen zou zijn vastgelegd, zou niemand nu nog geloven dat Atletico de Madrid enkele jaren geleden nog een Europese topclub was. Want de Madrileense volksclub. die zich ooit in de allerlaatste minuut de Europa Cup liet ontglippen in de finale tegen Bayern München, verkeert momenteel in een situatie van absolute chaos. Deze week diende het bestuur en masse haar ontslag in, de club balanceert op de rand van een fi nancieel bankroet en in de selec tie heerst grote onrust omdat de meeste contracten 30 juni aflo pen. De crisis waarin de Spaanse va riant van Feyenoord zich mo menteel bevindt, is voor een be langrijk deel toe te schrijven aan de clowneske grillen van Atleti- co-voorzitter, dr. Alfonso Cabe za. De voormalige directeur van het ziekenhuis, waar in 1975 ge neralissimo Franco overleed, wekte tot dusverre alleen maar de indruk zijn club tot object te willen maken van datgene, waar Cabeza zich in het dagelijks le ven mee bezig houdt: lijkschou wing. L)e schuld van Atletico de Madrid is intussen opgelopen tot bijna 25 miljoen gulden. De hoge elek- triciteits- en telefoonrekeningen zijn al maanden niet betaald, met als gevolg dat licht cn telefoon afgesloten dreigen te worden. Bij zijn eigen spelers staat Atltico voor ruim 2,5 miljoen gulden in het krfjt, een post van achterstal lige salarissen over de maanden AMSTERDAM (GPD) - Amster dam lijkt de marathonslag met Rotterdam definitief te hebben verloren. Terwijl op zaterdag 22 mei in de Maasstad zeker een half dozijn toplopers, die allen sneller zijn geweest dan 2 uur en 12 minuten, onder aanvoering van de 2.10.-loper Dick Quax gaat proberen de Amerikaan Sa- lazar als wereldrecordhouder te onttronen, moet de Amsterdam se organisatie het volgende week zaterdag zonder echte wereld toppers stellen. Een tegenvaller voor de Amster damse organisatie, die het ge maakt leek te hebben toen Ge rard Nijboer twee jaar geleden die wereldtijd van 2.09.1 neerzet te. Een jaar daarna kwam Rotter dam mede dankzij een andere schoenensponsor op de mara- thonmarkt om direct ook al hoog te scoren met de 2.09.28 van de Brit Graham. Geconstateerd moet nu worden dat de Rotterdamse organisatie mede door de persoonlijke con tacten van de PR-man van de vooral in Amerika bekende sponsor, Jos Hermens duidelijk meer aantrekkingskracht heeft op de internationale top. Daarbij komt dat de atleten door de beide organisaties gedwon gen worden om te kiezen omdat er slechts twee weken tussen bei- HAAKSBERGEN (GPD) - ten van Gent wordt de trainer-coach van basketbalclub Haaksbergen. Van Gent, die ALMELO (ANP) - Acht weken gevangenisstraf, waarvan zes voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar, is gisteren voor de politierech ter in Almelo geëist tegen de 31-jarige R.A.H.S. uit Dene kamp, die op 8 november 1981 een tegenstander in een voetbalwedstrijd zodanig in de rug heeft getrapt, dat het slachtoffer twee en een hal ve week met verlammings verschijnselen in een zieken huis heeft gelegen. Daarna heeft hij nog een maand rust moeten houden. De mishandeling gebeurde tij dens de wedstrijd RSC 7-UD 5 van de Afdeling Twente van de KNVB. S. kreeg op een gegeven mo ment, waarschijnlijk per on geluk, een por in de rug van een tegenstander. Hij maak te zich hierover zo kwaad, dat hij de man een klap gaf. Voor deze daad werd hij door de scheidsrechter van het veld gezonden. Onder het uitroepen van de woor den "Als ik eruit moet krijgt hij er nog een", schopte hij de op de grond liggende te genstander daarop keihard in de rug. De scheidsrechter heeft hierop de wedstrijd ge staakt. De officier van justitie achtte de toebrenging van zwaar li chamelijk letsel en de opzet tot mishandeling bewezen. Hij deelde mee dat S. door de KNVB vijf jaar is ge schorst en dat de vereniging RSC, waarvan de verdachte jeugdvoorzitter was, hem le venslang heeft geschorst. De politierechter wijst op 4 mei schriftelijk vonnis. landskampioen Donar verlaat, volgt bij Haaksbergen de Ameri kaan Frank Di Leo op. Van Gent was al geruime tijd met Haaksbergen-voorzitter en hoofdsponsor Gerard van Hal in de slag. maar de situatie veran derde toen Van Gent dit week einde alsnog een aanbod kreeg van Donar. Daarop volgde een gesprek tussen Van Gent en het bestuur van Donar, maar deson danks besloot Van Gent alsnog ja te zeggen tegen het aanbod van Van Hal. Daartoe had de coach in een eerste stadium al een verlanglijstje met nieuwe spelers aan Van Hal ge presenteerd. Van Gent wilde al leen bij (het gedegradeerde maar waarschijnlijk voor de eredivisie behouden) Haaksbergen aan de slag als de mogelijkheid op een hoge positie (dus met een aantal absolute topspelers) duidelijk aanwezig is. Van Gent: „Groningen zal, doordat de sponsor afhaakt, met een min der sterk team verder moeten. Voor mij zou dat een grote achteruitgang hebben bete kend". de marathons ligt. De c wegatletiek van de KNAU dringt weliswaar aan op een tus senruimte van vier weken maar gisteren bleek tijdens de pers conferentie van het Amsterdam se organisatiecomité in elk geval zonneklaar dat Amsterdam in geen geval zal wijken. Het heeft er alle schijn van dat Rot terdam zich nog sterker zal ont wikkelen tot een marathon voor toppers, terwijl Amsterdam een beetje neigt naar de richting van de Enschedese marathon. Welis waar zijn enkele toppers welkom maar men geeft de voorkeur aan een breed inernationaal gezel schap. Daarvan is volgende week zater dag wel sprake in de personen van 25 buitenlanders van wie de Belg Reveijn op papier met zijn 2.12.40 de snelste is maar deze tijd is al een verouderde. De grootste kanshebber in deze strijd met in totaal 800 deelne mers lijkt de nationaal kampioen Cor Vriend die in het verkeers vrije Amsterdam zijn titel verde digt. Maar ook wat betreft de be zetting van de nationale titel strijd is Amsterdam weinig ge lukkig. Alleen Roelof Veld kan Vriend enigszins bedreigen, ter wijl bij de dames Annie van Sti phout zonder noemenswaardige concurrentie de titel kan pakken. Een deel van de nationale top laat het kampioenschap lopen en kiest voor Rotterdam zodat Am sterdam en eigenlijk ook de KNAU een flinke prijs betaalt voor de onderlinge concurrentie strijd tussen beide steden. Dick Quax, hier winnend c i vijf kilometer, is de grote troef uan Rotterdam. maart en april, premies cn de laatste termijnen van het con tractueel vastgelegde handgeld. Volgens eigen zeggen van Cabe za dreigt de totale schuld aan het begin van het komende seizoen, als gevolg van de wereldkam pioenschappen voetbal en de aanschaf van een hypermodern elektronisch scorebord, dicht in de buurt van de 50 mihoen gul den te komen. De enige remedie om dat giganti sche gat te dempen is verkoop van spelers Het jeugdige talent Marcos is intussen voor 3 mil joen gulden aan Barcelona over gedaan. Voor Julio Alberto streek Atletico van dezelfde club vorige week 1.6 miljoen gulden op met als extra aanbieding Bar celona's spits Ramirez. Aan de salariseisen van de Braziliaanse international Dirceu kon Atleti co bg lange na niet tegemoet ko men. waarna de frêle technicus aankondigde zijn fortuin in Italië te willen gaan zoeken. Omdat er geen peseta meer in kas is, zal ook de Mexicaan Hugo Sanchez wel vertrekken, die momenteel in bruikleen is maar bg definitie ve contractering ruim 2 mihoen gulden moet kosten. Voor San chez bestaat intussen al belang stelling o.a. van het Engelse Ar senal De uitverkoop wordt naar alle waarschijnlijkheid gecomple teerd door de transfer van Qui- que naar stadgenoot Real Madrid voor 1,25 miljoen gulden plus de afgedankte Real Madrid-keeper Miguel Angel Van een MStll an dere spelers lopen de contracten af terwijl het twijfelachtig is of zg voor een nieuw contract in aan merking zullen komen. Atletico-voorzitter Cabeza blijft zich desondanks hardnekkig verzetten om af te treden. De om streden voorzitter (twee jaar lang geschorst vanwege een aantal keiharde uitspraken over corrup tie van de Spaanse arbiters en discriminatie toegepast door de Spaanse voetbalbond) wil eerst dat zijn demissionaire collega- bestuurders zijn vordenng van 7,5 ton op de club vereffenen en hem per notariële acte vrgwaren voor het gevoerde beleid Met de ernstige problemen van zgn club bemoeit Cabeza zich amper meer. Momenteel reist hg met de wielerronde van Sparge mee als speciale commentator Vorste lijk beloond, dat wel, want voor zgn dagelijkse wielerpraatje strgkt voorzitter Cabeza maar liefst 250 000 gulden op Lozano geen Belg; Vandereycken uitgeschakeld T>T BRUSSEL (ANP) - De Spanjaard Juan Lozano, die voor Ander- lecht speelt, zal definitief niet mee kunnen met de Belgische nationale ploeg naar Spanje. Na dat vorige week de senaatscom missie zijn verzoek tot naturali- RCL - Volendam De thuisblijvers krijgen morgen ongelijk. Op De Bloemerd (aanvang 15.00 uur) staan namelijk twee teams tegenover elkaar die per definitie de aanval kiezen en bekend staan om hun technische kwaliteiten. Voor een juiste warming-up doet u er goed aan vóór de wedstrijd op bezoek te gaan bij voor antiek, exclusief manau en lederen meubelen. satie had afgewezen, volgde gis teren de senaat het advies van de commissie. Met ruime meerder heid werd het verzoek van Loza no afgewezen. De senaat baseer de zijn mening op het feit dat Lo zano nog geen twee jaar achter een woonachtig is in Belgie. Van september 1980 tot juni 1981 ver bleef Lozano in de Verenigde Staten, waar hij voor het New- yorkse Cosmos uitkwam. Na vele weken weet ook de Belgi sche bondscoach Guy Thys waar hij aan toe is. Het was de Belgi sche voetbalbond, beter gezegd Thys, die Lozano had ingefluis terd een naturalisatieverzoek in te dienen. Op zijn beurt had Thys de Spanjaard, als het verzoek zou worden ingewilligd, een plaats beloofd in de Belgische selectie die gaat deelnemen aan de eind ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Sparge. Ruim een maand geleden gaf de Belgische kamer wel zijn ja woord. Normaliter zou de senaat dit advies hebben gevolgd, maar volgens secretaris-generaal Roo- sens van de Belgische voetbal bond speelden krachtige politie ke stromingen een rol in deze zaak. "Vorige week hadden wij eigenlgk alle hoop al opgegeven", zo zei hij na het beraad in de senaat. "We wisten dat de senaat het ad vies van de commissie met ruime meerderheid zou aannemen. Als we in Spanje in de eerste ronde worden uitgeschakeld kunnen we een deel van deze nederlaag afschuiven op deze uitspraak. Een Spargaard die hier het groot ste deel van zijn leven heeft ge woond en gevoetbald wordt nu de kans ontnomen op wereldni veau uit te komen. Daarbg had de Belgische ploeg hem zeer goed kunnen gebruiken. Ik blijf bij mijn reactie van vorige week: wg zgn weer roomser dan de paus", aldus de secretaris-gene raal van de KBVB Vandereycken De Belgische international Rene Vandereycken. die woensdag in de vnendschappelgke interland wedstrijd tegen Bulgarge reeds na zeven minuten met een. naar het zich liet aanzien ernstige, blessure uitviel, zal niet kunnen deelnemen aan de eindronden van de strgd om het wereldkam pioenschap voetbal in Spanje. Een team van artsen van het zie kenhuis te Brugge constateerde gistermorgen dat Vandereycken een gescheurde linker-meniscus heeft Volgens de artsen zal het zeker twee maanden duren voor dat hg weer zal kunnen spelen. Na overleg met zgn club Genua be sloot men nog niet tot een opera tie over te gaan De werkgever vjn V.indiTi yck<-n wenst dat hij eerst wordt onderzocht door het medische team van Genua. Het uitvallen van Vandereycken voor het wereldkampioenschap brengt bondscoach Guy Thys nog in grotere problemen Thys wilde Vandereycken in de opo ningswedstrgd tegen Argentinië als libero laten spelen, omdat voor dit duel Walter Meeuws ge schorst is. De vaste libero van de Belgische nationale ploeg werd vorig jaar oktober in de inter land wedstrgd tegen Nederland van het VW tUUfd, waarop hij door de FIFA voor êën duel werd uitgesloten Thys reageerde onthutst op het uit vallen van Vandereycken "Deze blessure doorkruist mgn plan nen zei hg "Hoewel ik mg niet definitief kan uitspreken, denk ik dat Ludo Coeck Anderlrcht) als eerste in aanmerking komt voor de libero-positie" Na het uitvallen van Vandereycken pos teerde Thys de Anderlecht-spe- ler al op deze plaats.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13