Negatief Standard in finale EC II Breitner motor achter Bayern Dusbaba in problemen WK Hogewoning in bestuur Almere Britten gewoon naar Tottenham grijpt (weer) mis Duitsers in de Kuip tegen Aston Villa Interesse van Feyenoord-zijde Finales DONDERDAG 22 APRIL 1982 LONDEN (ANP) - De Britse minister voor sportzaken, Neil McFarlane, heeft giste ren gezegd dat de regering geen plannen heeft Engeland, Schotland en Noord-Ierland te verbieden deel te nemen aan het wereldkampioen schap voetbal in Spanje, om dat wereldkampioen Argen tinië daar de titel verdedigt. McFarlane zei in het Britse La gerhuis dat miljoenen Britten het heel vreemd zouden vin den als drie Britse ploegen niet in het wereldkampioen schap voetbal zouden uitko men door acties van een an der, agressief land. De oproep alle sportwedstrijden tussen Groot-Brittannië en Argenti nië af te zeggen, betekent niet dat Britse teams niet zouden mogen deelnemen aan inter nationale toernooien, waar toevallig ook Argentinië is vertegenwoordigd. Twee voormalige Britse minis ters van sportzaken hebben de FIFA gevraagd Argenti nië uit te sluiten van deelne ming aan het toernooi om het wereldkampioenschap, in dien het land zich niet terug trekt van de Falkland-eilan- LUIK (ANP) - Twee Nederlanders spelen volgende maand een Europese bekerfinale. Simon Tahamata en Arie Haan haalden gisteravond met Standard Luik de eindstrijd op 12 mei van het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars in Barcelona. Met hun Belgische ploeggenoten gebruikten de oud-Ajacieden over het algemeen de negatieve kanten van het voetbal om Dina- mo Tiblissi uit de Sowjet-Unie aan de kant te zetten. Net als twee weken geleden in Georgië Alan Simonsen scoort de beslissende goal voor Barcelona dat in de finale zal uitkomen tegen Standard Luik. (winst van 1-0 voor Standard) den. Eén van de twee t lige ministers, sir Hector Munro, zei te hopen dat vele Europese landen bij de FIFA zullen protesteren tegen deel neming van Argentinië. Kaartjes Spaanse voetbalfans zijn pas vanaf 19 mei in de gelegen heid een kaartje te kopen voor het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal, dat 24 dagen later in Barcelo na begint. De prijzen, die voor de toegangskaartjes moeten worden betaald, zijn niet hoog. Per ronde worden de kaartjes overigens wel duurder. De gemiddelde prijs die betaald moet worden is evenwel nauwelijks hoger dan die van een kaartje voor een eerste divisiewedstrijd in de Spaanse competitie. Het organisatiecomité hoopt op die manier veel Spanjaarden naar de zeventien stadions te lokken. Kinderen tot vijftien jaar kun nen in de eerste ronde een WK-duel bijwonen voor min der dan een rijksdaalder. Plaatsen op de eretribune kosten dan ongeveer 25 gul den. Voor de eindstrijd, die plaats heeft in het Bemabeu- stadion te Madrid, moet voor een staanplaats 20 gulden worden neergeteld, terwijl de duurste plaatsen 95 gulden moeten gaan kosten. kreeg de bekerhouder geen me ter speelruimte. Als coach van het Belgische elftal behaalde Raymond Goethals de beste resultaten met het slecht ste voetbal. Ook tegenwoordig bij Standard Luik staat er slechts een spits (Tahamata) in het veld. de overige tien moeten by balbe zit van de tegenstander als de weerlicht terug naar de eigen helft van het strafschopgebied. De Belgische lijstaanvoerder had de uitwedstrijd in Tiblissi met 1-0 gewonnen, maar die meer dan gunstige uitgangspositie was geen reden om ervoor 40.000 supporters in eigen huis een mooie wedstrijd van te maken. Goethals herinnerde zich zeker dat West Ham United vorig jaar ook met 1—0 by Dinamo had ge wonnen om thuis met 1-4 te ver liezen. Sarren Standard begon met sarren, rek ken en overtredingen. De Geor- giérs, twee weken geleden nog geschrokken van het meedogen loze ingrijpen van de Belgische verdedigers Gerets en Meeuws, die ook als internationals een flinke reputatie genieten, kwa men daardoor wel tot een over- MÜNCHEN (ANP) - Met "keizer" Franz Beckenbauer, die bij Bayern München zijn grootste triomfen vierde, op de tribunes heeft de Zuidduitse club voor de vierde maal in zijn geschiedenis de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen bereikt. De nederlaag van 3-4, die Bayern veertien dagen geleden in Sofia tegen CSKA leed, bleek voor 50.000 toeschouwers in het Olympisch stadion in München geen onoverkomelijke hindernis. Bayern won met 4-0 door doelpunten van Paul Breitner (2) en Karl-Heinz Rummenigge (2). Bayern München, dat in 1974, 1975 en 1976 de Europese beker voor landskampioenen veroverde, speelt op 26 mei in het Feye- noord-stadion tegen Aston Villa, dat door een gelijkspel van 0-0 tegen Anderlecht, de tweede fi nalist werd. Het defensief inge stelde CSKA kon tot drie minu ten voor de rust de aanvalsgol ven van Bayern, waarin Paul Breitner de grote motor was, het hoofd bieden. Breitner zelf opende de score toen hij een voorzet van Rummenigge in het Bulgaarse doel werkte. Twee minuten na de hervatting scoorde Breitner opnieuw. Hij schoot een strafschop - Dremm- ler was door Alexandrov neerge legd - feilloos langs doelman Ve- linov. Het was voor Breitner zijn vijfde treffer in het lopende Eu ropa cup-seizoen. Daarmee was de ontmoeting in fei te beslist. Via Rummenigge, die in de 65ste en 75ste minuut nog scoorde werd het een ruime en zeer verdiende overwinning voor de voortreffelijk spelende West duitsers, die voor het bereiken van de finale, een premie van 10.000 mark (ruim 11.000 gulden ontvingen). Het lopende seizoen kan voor de spelers toch een zeer lucratieve aangelegenheid worden. Wan neer Bayern München, dat op 1 mei in de Westduitse bekerfinale tegen 1 FC Nürnberg uitkomt de ze wedstrijd wint er verder in slaagt kampioen te worden als mede de finale van de strijd om de Europese beker te winnen, dan krijgen de spelers per per soon een premie van 70.000 mark (ruim 77.000 gulden). Anderlecht Anderlecht slaagde er niet in om door te dringen tot de finale van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen. In een zeer magere partij kwam de ALMERE (GPD) - Zoals te verwachten was heeft het Comité Betaald Voetbal Al mere gisteren na een tweede vergadering een voorlopig bestuur gevormd voor de veelbesproken nieuwe prof club. Tot voorzitter van FC Almere is benoemd mr. Jac ques Hogewoning, ex-prae- ses van het KNVB-sectiebe- stuur betaald voetbal. De eerste opdracht die de voor lopige leiding heeft meege kregen is om nog deze maand de Stichting FC Al mere op te richten. In een la ter stadium zou die stichting overigens moeten verande ren in een verenigingsvorm. Hans van Renen, hoofd van het bureau sport en recrea tie in Almere, vervult niet in opdracht of namens anderen de functie van secretaris, terwijl de penningmeester- spost bezet wordt door de heren E. P. Citroen en E. B. Th. Riel namens de Vereni ging Bedrijfskring Almere (VBA). Bovendien is oud- Ajax-speler G. van Dijk lid van het FC Almere-bestuur. Naast de hoofdtaak gaan de bestuurderen zich bezighou den met de financiële onder bouwing van de betaalde club. Daarbij wordt gericht contact gezocht met het be drijfsleven, dat zich al eer der zeer welwillend heeft opgesteld. Verder dient het bestuur aan dacht te besteden aan het promotie- en accommodatie- vraagstuk. Tot voorlopig do micilie is het Klein Brandt- sportpark gekozen aan de Eilandendreef in Almere- stad, waar momenteel de amateurvcreniging AS'80 speelt. Wat betreft het spe lersmateriaal voor de nieu we profclub zal Jacques Ho gewoning als contactman optreden naar de spelers van FC Amsterdam en hun belangstelling voor FC Al mere inventariseren. Het Comité Betaald Voetbal Al mere streeft ernaar om op 4 mei haar laatste vergade ring te houden en dan te ko men tot afronding van het overleg. ploeg van de zich laf opstellende coach Ivic niet verder dan 0-0. Dat gelijke spel betekende, dat Aston Villa, de Engelse kam pioen, de reis naar Rotterdam kan ondernemen. Anderlecht was niet bij machte een vuist te maken tegen Aston Villa, een ploeg die ook al niet uitblonk door uitzonderlijk goed voetbal. Het was niet groots, precies ge noeg om een Anderlecht-in-pro- blemen van zich af te houden. Anderlecht rommelde maar wat aan en produceerde zenuwachtig voetbal, dat nog duidelijk sporen droeg van recente opdoffers uit de Belgische competitie. Pas in het slotkwartier drong An derlecht echt aan, maar in die fa se was Aston Villa zowaar veel gevaarlijker via de counter. De Engelsen hadden na vijftig mi-' nuten de teleurstelling van een om dubieuze redenen (buiten spel) afgekeurd doelpunt be leefd. Withe kreeg niet meer de kans op revanche. Kenneth Brylle, de Deense spits, kreeg twee minuten voor het eind de kans voor Anderlecht de verlenging uit het vuur te slepen. De Deen faalde echter. De 30.000 toeschouwers floten trainer Ivic, vorig jaar nog de wonderman van Brussel, langdurig uit. De Belgische politie trad in Brussel keihard op tegen fans van Aston Villa. De gezichten spreken boekdelen. De wedstryd werd reeds na enkele minuten stilgelegd, toen Engelse supporters slaags raakten met de thuisclan. Die botsing had zich overigens voor de wedstrijd ook al geopenbaard. De ordedienst moest met harde hand de rust handhaven. UEFA-Cup voor dat de i de UEFA- onderonsje LUIK (GPD) Vrijwel zeker zal Johnny Dusbaba dit seizoen niet meer voor het Belgische Standard Luik uitkomen. De ex-Ajacied, die eerder in België voor Anderlecht uitkwam en nu aan zijn eerste Standard- seizoen bezig is, is in ongenade gevallen bij trainer Raymond Goethals, die de Hagenaar inmiddels een totaal aan f 10.000 boetes heeft opgelegd wegens het verzuimen van de trainingen in de laatste paar Het Standard-management is namelijk geïnteresseerd maanden. in de Belgische topscorer Erwin Vandenbergh van Dusbaba maakt momenteel moeilijke tijden door. Lierse, waarvoor men naast een forse transfersom Niet alleen is hij bij Standard uit de selectie gezet, bereid is Van der Smissen en Dusbaba af te staan. maar bovendien heeft hij financiële en privé-moei- lijkheden. Standard wil zich zo snel mogelijk van zijn derde Nederlandse werknemer ontdoen. Inmid dels heeft Feyenoord reeds belangstelling getoond, maar vooralsnog lijkt het waarschijnlijker dat Dus baba in België zal blijven voetballen. IFK Góteborg zorgde finale van de strijd c Cup geen Duits werd. De Zweden schakelden verlenging FC Kaïserslautern uit. In de 100ste minuut van de officieel in 1-1 geëindigde party schoot Frederikson zijn ploeg in de eindstrijd. Daarin zal Góteborg uitkomen te gen HSV Hamburg. De formatie van Ernst Happel had totaal geen moeite met Radnicki dat eerder al met 2-1 werd verslagen. Dit keer werd het in het Volkspark 5-1. Hartwig (2), Von Heescn (2) en Magath brachten de stand op 5-0 aleer de Joegoslaaf Pamyo- tovic vlak voor tijd de eer nog kon redden. Het duel trok toch nog 40.000 toeschouwers. wicht, maar de combinaties wa ren te voorzichtig en steriel van opzet om enig gevaar in te hou den. Bovendien hadden zy de Westduitse scheidsrechter Re- dels bepaald niet mee. Meestal van veertig meter afstand meen de de arbiter de juiste beslissin gen te kunnen nemen, beslissin gen die altyd in het voordeel van de Belgen uitvielen. De speelwyze van Standard Luik veranderde ook niet toen de ploeg in de 23ste minuut een voorsprong nam. Een verre in- worp van Gerets werd door Daerden en Wendt met het hoofd verkeerd behandeld. Daerden. die twee weken geleden ook al met het hoofd scoorde, mocht door toeval nog een keer koppen en nu deed hy het precies in de bovenhoek. Barcelona Allan Simonsen zorgde er voor, dat niet Tottenham Hotspur maar Barcelona de finale van het Europese bekerwinnaars- toernooi bereikte. De Deense aanvaller toonde in het niet uit verkochte Nou Camp in de eer ste helft de dribbles en passeer bewegingen, die hem vijf jaar geleden de titel "Europees voet baller van het jaar" en een vet contract bij Barcelona oplever den. Onmiddellijk na rust zette Simon sen de kroon op zyn werk. De 30- jarige Deen plaatste een pass van Alcsanco achter Tottenham- doelman Clemence: 1-0. Die stand, die ook aan het eind van de wedstryd op het scorebord prijkte, was voldoende voor Bar celona om de eindstrijd te berei ken. Die finalewedstrijd wordt, lucratief genoeg voor de Span jaarden, gespeeld in Barcelona. Tottenham Hotspur moest de aspi raties om het succes van 1963. winst in het tweede Europa-cup toernooi, te herhalen pas na rust laten varen. Na de 1-1, waarmee Tottenham in de schoppartij van de eerste wedstryd in Londen genoegen had moeten nemen, zocht de ploeg van manager Bur- kenshaw de eerste helfi hardnek kig de aanval. De Engelsen wil den scoren om het bereiken van de finale zeker te stellen. Barce lona verdedigde echter kundig en gaf geen kansen weg. De bes te mogelijkheden waren voor Barcelona, dat driftig de counter- taktiek hanteerde. Initiatief Na rust was het initiatief geheel aan Barcelona-zijde, dat Simon sen kansen op twee zekere doel punten zag missen. Hetzelfde ge beurde bij kansen voor Carrasco en Quini. Twee minuten voor tyd van het door de Oostduitse arbi ter Kerschen uitstekend geleide duel, werd Simonson de ap plaus-wissel gegund. Enige opschudding ontstond in de eerste helft, toen het licht in het stadion uitviel. De wedstryd werd door Kerschen, die geïn strueerd was excessen als in Londen te voorkomen, vyf minu ten stilgelegd. De uitgevallen lichten konden niet allemaal her steld worden. De verminderde hoeveelheid "lux" in Nou Camp was echter voldoende om de eindstrijd uit te spelen. De finales zyn: Landskampioenen: (26 mei in het Feyenoordstadion m Rot terdam): Bayern München (Wdl)-Aston Villa (Eng). Bekerwinnaars: (14 mei in het Nou Camp-stadion in Barce lona) Standard Luik (Bel)— Barcelona (Spa) UEFA-beker (7 en 19 mei): IFK Góthenborg (Zwei-Hambur ger SV (Wdl).

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13