Plan Hofcamp vastgesteld 5222025 [Leidse agenda "Verliezen op energie niet voor gemeenten Woonexpo geslaagd Uitgebreid Oranjefeest Voorschoten Voorstel Leiderdorp V) D'66 nu op tijd Opnieuw heftige discussie over woningbouw Wassenaar Achterlaten winkelwagens levert bon op VOORSCHOTEN - De Voor- schotense Oranjevereniging 'Koningin Wilhelmina' heeft voor 30 april weer een zeer uitvoerig programma vastge steld. De koninginnedag wordt geopend met een Ster- tocht naar de Voorstraat. Vanuit drie plaatsen uit het dorp kunnen de kinderen achter de muziek aanlopen. Vorig jaar was deze alternatie ve optocht ondanks het slechte weer een groot suc ces. Na de wandeling is er dit jaar weer een beiaard bespe ling en een zogenaamd loop- in-concert in de Dorpskerk. Rond elf uur beginnen de kin derspelen. Groeiend is het aantal deelnemers aan de volkspelen, die om drie uur gehouden worden op de Voorstraat. Dit jaar zal het publiek achter de bomen ge houden worden om vooral de touwtrekwedstrijden een goed verloop te laten hebben. Ringsteken met rijtuigen is inmiddels ook een vast on derdeel van het programma geworden. Geheel nieuw is het straatfeest 's avonds om half negen op de Voorstraat met medewer king van de vele café's en an dere gelegenheden. Het hele feest begint trouwens zaterdag al met een schaak toernooi en wordt voortgezet op woensdag 28 april wan neer de kermis wordt ge opend. DINSDAG 20 APRIL 1982 D'66 verscheen vanochtend om negen uur al massaal aan de balie in het gemeentehuis. Ambtenaar Arie de Vroet nam de kandidatenlijst in ontvangst van Dick van der Linde, vertegenwoordiger van de verkiezingscom missie. Lijsttrekker Ruud Stam (links van Van der Linde) kijkt goedkeurend toe. LEIDERDORP - Zo'n twintig le den van D'66 verschenen van ochtend gelijk om negen uur aan de balie in het gemeentehuis van Leiderdorp om hun kandidaten lijst voor de komende gemeente raadsverkiezingen in te leveren. Daarmee waren ze deze keer ruimschoots op tijd met het in schrijven als deelnemers aan de komende verkiezingen. Om het zekere voor het onzekere te nemen waren een heleboel men- sen van de partij opgetrommeld, zodat deze keer de officiële in schrijving niet, zoals vier jaar ge leden, tot een enorme desillusie zou worden. Vier jaar geleden werd de partij namelijk voor de gemeenteraadsverkiezingen uit gesloten, omdat men op de dag van de inschrijving en inlevering van de kandidatenlijst een paar minuten te laat verscheen in het gemeentehuis. Na het verstrijken van de inleve- ringstijd 's middags om vijf uur), mag geen inschrijving meer plaatsvinden. D'66 Leiderdorp haalde met deze blunder het lan delijke nieuws maar kon het raadslidmaatschap (gezien de politieke peilingen toen vrijwel zeker) vergeten. LEIDERDORP Geen winst uit keren over 1980, maar dan ook geen verliezen door de gemeen ten laten betalen in de toekomst. Dit voorstel gaan de Leiderdorp- se vertegenwoordigers aanstaan de woensdag doen in de algeme ne raad van het Energiebedrijf Rijnland (EBR). Het Leiderdorpse WD-raadslid Scheffer (samen met de PvdA- wethouder Bezemer de vertegen woordigers van Leiderdorp) is de gangmaker achter dit voorstel. Al jarenlang is de WD een over tuigend tegenstander van winst uitkeringen van het EBR. Zij vindt dat de winst terecht moet komen bij de afnemer. Anders zou er sprake zijn van een "ver kapte belastingheffing". Het is dan ook logisch dat eventuele verliezen niet bij de gemeenten terecht moeten komen, meent de WD. Scheffer: "Het energiebe drijf betaalt een bepaalde in koopprijs en rekent een bepaal de verkoopprijs. Als de minister vindt dat ze het met die marge moeten doen, dan moeten ze het met die marge doen. Zo meteen moeten we de onroerend-goed- Raadslid Scheffer (WD) WASSENAAR - De Wassenaarse gemeenteraad heeft gis teravond in meerderheid het bestemmingsplan 'Hof camp' vastgesteld. Het plan geldt voor een groot deel van Wassenaar-Noord en omvat ongeveer 50 procent van de bevolking. Alleen de WD en Partij Wassenaar stelden voor de bouw van 66 één- en tweepersoonswoningen op de flats aan de Van Duivenvoordenlaan niet door te laten gaan en af te zien van woningbouw aan de Hyacinth- straat die ten koste zou gaan van een stukje groen. belasting gaan verhogen om de verliezen van het energiebedrijf te betalen". De gehele Leiderdorpse raad was het de vorige maand met Schef fer eens toen hij dit voorstel lan ceerde. Eigenlijk had het voor stel al in de algemene raad van het EBR besproken moeten wor den, maar doordat de vergade ring de vorige keer uitliep werd het Leiderdorpse agendapunt verschoven. Dat was eigenlijk onnodig volgens Scheffer die gisteravond in de Leiderdorpse raadsvergadering flink uithaalde naar vooral de Leidse vertegenwoordigers. Vol gens hem brengen zij veel pun- WOENSDAG ten naar voren die al eerder be sproken hadden moeten worden Leiden - Stats jongerencentrum. Haar- DINSDAG Leiden - Kijkhuis, Vrouwenkerkkoor- straat 17, film El Topo van Alexandra Jodorowsky, 20 en 22.15 uur. K&O-Gebouw - Kapelzaal, Fins/Zweed se vrouwenfilm, 20 uur. Bevrijdingskerk - Contactmiddag voor Ouderen en Belangstellenden, 14.30 Kantine Toeleveringsbedrijf De Waard - Willem Barentsstraat, Prof. dr. Hans Galjaard spreekt over 'gehandicapt zijn, mag dat wel', 20 uur. Augustinus - Rapenburg 24, film 'Grey Gardens' van David Maysles, 20.15 uur. K&O-gebouw - Kapelzaal, kinderfilm 'Zes beren en een clown', woe 14.30 uur. Noordeinde 2 - zomerkledingbeurs van de Nederlandse Vereniging voor Huis vrouwen en de Unie van Vrijwilligers, 19-21 uur, woe. van 9.30-13.30 uur, inl. 132920,210314. 155568, 131335. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur. tel. 122000. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48. NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur en dins van 20- 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur; aanslui tend soos, muziek of film; woe. soos en sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma t/m vr van 16-22 uur, tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur; voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond. 21-1 uur. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, tel. 125736, Werklozen Belangen Vereni ging Leiden adviesbureau, woe van 10- 12 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, Vrouwen in de bijstand, woe-ochtend. Warmond" - gemeentehuis, politieke avond Progressief Warmond, 20 uur. Meerpunt - Chili-avond Jongeren Pasto raat, 20 uur. of al besproken zijn. Het gevolg lemmerstraat 73, is dat nieuwe agendapunten zo- 5ls h|'Le'derdöipse voorstel al- ,J JÜR dus Scheffer te lang blyven lig- straat 67i meisjes.telefoon, 16-22 gen. Woensdag wordt het Leider- Buizerdhorstl7.ini dorpse voorstel echter dan toch tel. 213490. behandeld. don soos met films en informatie pro gramma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- Baha'i geloof, Een wijzigingsvoorstel op deze on derdelen van het plan werd met 10 tegen 7 weggestemd. Daarmee kreeg het voorstel van wethou der Van Dingstee "om in ieder geval mogelijkheden open te houden" de voorkeur. De vaststelling van het bestem mingsplan was andermaal aan leiding tot heftige discussies over de woningbouw in Wasse naar. De WD liet bij monde van raadslid De Korte weten dat Wassenaar wat haar betreft "vol" is. "Oplossingen dienen op regio naal en provinciaal niveau ge zocht te worden", antwoordde hij op de kritische vragen van an dere raadsleden. Verder liet De Korte weten dat Wassenaar- Noord van een verdere belasting moet worden ontzien. Deze opmerkingen gaven aanlei ding tot felle kritiek. Zo vroeg Van Rij (CDA) of de WD "wel licht voor bouw aan de Witten- burgerweg (Wassenaar-Zuid red.) voelt". Greep (PvdA) stelde dat de WD zich van "loos ge praat bediende". Volgens hem is Wassenaar-Noord niet zo vol, wat woondichtheidscijfers zouden aantonen. Hij tekende hierbij aan het voorstel voor sociale wo ningbouw in Wassenaar-Zuid ir reëel en goedkoop te vinden: "Het is een historisch gegroeide situatie, met te dure gronden", zo zei hij. Milieu Ook D'66-er Nieuwenhoven was niet te spreken over het WD standpunt. Hij stelde dat voor deze partij Wassenaar vol is, "als je niet in de vrije sector kan ko pen". Hij verweet de WD de problematiek af te wentelen op andere gebieden buiten Wasse naar, met nog hogere woondich- theden. Lodder (Partij Wassenaar) sprak in zijn, met de WD gedeelde standpunt, over "horizonvervui ling" door de extra bouwlaag op de Van Duivenvoordenlaan-flats. "Het plan is daardoor planolo gisch onaanvaardbaar", rede neerde hij, waarmee hij liet blij ken de milieubezwaren zwaarder te laten wegen dan de woonpro blematiek. Wel gingen er nog stemmen op om voor het plan 'Hofcamp' de ver- keersgevolgen beter te bestude ren. Dit zou onder andere nodig zijn als men tot extra woningen in het plan zou besluiten, omdat de verkeersdruk daarmee zou toenemen. de Hyacinthstraat, well wat kleinere opzet, kreeg tevens een raadsmeerderheid mee. Hierbij rekende Greep (PvdA) de raad voor dat er in 'Hofcamp' al 27 speelgelegenheden zijn, even als 4 parkgebieden, zodat één groenstrookje toch niet veel ver lies kan zijn. Wethouder Van Dingstee pleitte sterk voor woningbouw op deze LEIDERDORP - De grootwinkel- bedrijven in Leiderdorp moeten ZoJeteTO?ude ""vrouwencafé Sjaloom. De kans dat er een extra bouwlaag op de flats aan de Van Duivenvoordenlaan komt is na de goedkeuring t het plan "Hofcamp" gisteravond weer wat groter geworden. Ongenoegen Verder werd gisteravond in de raad nog gesproken over de noti tie 'Kinderzorg' van wethouder Dijkstal. Belangstellenden lieten hun ongenoegen blijken over de notitie, met een spandoek waar op 'Kinderzorg Prioriteit' stond. In Wassenaar zijn vele gezinnen van de peuterspeelzalen afhan kelijk. B en W willen nu daaraan geen extra subsidie meer ver schaffen. Al eerder werd door commissieleden op die afhanke lijkheid gewezen, evenals op het feit dat de notitie het belang van deze instellingen aantoont, doch hieraan geen conclusies ver bindt. "Met de huidige voorstellen wor den de peuterspeelzalen op de lange duur de nek omgedraaid", zei raadslid Greep. Hij beschul digde de WD en het CDA van mooie verkiezingsprogramma- woorden, maar weinig daden. Hierbij doelde hij op zeer positie ve uitspraken ten gunste van de kinderopvang en het grote be lang hiervan. Wethouder Dijkstal zei onder meer, reagerend op de zware fi nanciële lasten van bepaalde ou ders: "De netto-inkomens gaan toch achteruit, dan is het niet aan de gemeente om meer te subsi diëren". Dat het voortbestaan van de centra op de lange duur toch wordt bedreigd, bleek toen hij zei: "Als je nu al zegt dat we ophouden met geld geven, dan komt het te hard aan". Uit de gesprekken resulteerde dat WD, CDA en Partij Wassenaar het voorstel van B en W in zijn geheel accepteerden. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, introduc tie-avond, 20 uur. Rapenburg 100 - Leidse Studenten Ekklesia, tv-film 'Near and far away' van de Zweedse Marianne Ahrne, 21.30 Caeciliastraat 18 - plenaire vergadering van de Leidse Werkgroep Homoseksua liteit. 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'II Grido'- Antonioni, woe en do, 20 en 22.15 uur. Oegstgeest - "Witte Huis', Wilhelmina- park, info-avond over energie, 20 uur. gemeentehuis - commissie welzijnszorg iaarden, 20 v a ^ueterwoude - viuuwcin.-w voortaan onmiddellijk nadat de schooi. Veldzichtstraat, film over baar- njkspolitie hen gewaarschuwd moederhalskanker. 20 uur. heeft de winkelwagentjes van de Wassenaar - Europaschool, Van Zuylen openbare weg verwijderen. Ver- van Nyeveltstraat, discussie over wet der mogen er geen winkelwagen- medezeggenschap onderwijs. 20 uur. tjes meer op de openbare weg Leiderdorp - KfcO-gebouw. Splinter, zijn een uur na sluitingstijd. laan' kennismaking jeugdyoga, 13.3" Dit voorstel van de CDA'er Den Boeft werd gisteravond door de welzijnszorg bejaarden, 20 Leiderdorpse raad aangenomen. Het voorstel van B keiiers die dan twee weg laten staan te bekeuren werd daarmee verworpen. Vol gens alle partijen in de raad is een dergelijke regel niet te con troleren. De rijkspolitie zou te veel tijd kwijt zijn voor een der gelijke controle. De winkelende mensen, die een wagentje niet terugbrengen, zul len verder worden bekeurd. De rijkspolitie zal wel, aldus de raad, wagentje langer houdt lezing met dia's en muziek met op de openbare ^??,™peerbus door Zuid' an to Hob-onron Amerika zu.lo uur. De Regenboog - Watermolen 1, vredes- avond van de IKV kerngroep Meren- wijk, 20.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Het Dak van dg. Walvis' van de ge vluchte Chileen Raul Ruiz, 20 en 22.15 Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33. Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 i de bepaling geen effect. Over eeri jaar zal de gemeente Lei derdorp bekijken of de maatre gelen effect hebben gehad. Mocht blijken dat er nog steeds winkelwagens op de openbare weg rondslingeren dan zal zeer waarschijnlijk worden gekozen voor de zogenaamde Weerter op lossing: een statiegeldautomaat op de winkelwagens. Politiek Progressief Warmond houdt vanavond haar derde zoge naamde 'bijspijkeravond'. Deze bijeenkomsten kunnen omschreven worden als in formatie en les in plaatselij ke politiek voor mensen die zich ook op dat gebied wil len verdiepen. Vanavond staat het onderwerp 'open bare werken' centraal. Aan vang van de avond acht uur in het gemeentehuis. Energie In het Witte Huis in Oegst geest wordt morgenavond een informatie-avond ge houden over 'verantwoorde energie'. Om te praten over dit thema zijn uitgenodigd de produktic-geoloog bij Shell, drs. W. Nieuwenhuys en de arts drs. J.A. Gevers Leuven, verbonden aan het Gaubius-instituut van TNO en werkzaam bij het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. Nieuwenhuys zal zijn spreek beurt illustreren met grafie ken en statistieken terwijl Gevers Leuven de medische aspecten van onze energie mogelijkheden zal belich ten. De avond, die georgani seerd wordt door de werk groep Milieuzorg Oegst geest, wordt aangeprijsd als hulp bij de zogenaamde 'bre de maatschappelijke discus sie energiebeleid'. Het is de bedoeling dat het hele scala van energiebronnen en keu zen ter sprake komt. De bijeenkomst begint om acht uur. 'Het Witte Huis' ligt aan het Wilhelminapark 33 in Oegstgeest. Vrouwen In het vrouwencafé in Zoeter- woude wordt morgenavond een film vertoont, die han delt over baarmoederhals kanker. Via de film wordt nog eens gewezen op het be lang van een regelmatig on derzoek, omdat tijdige ont dekking de kans op genezing groter maakt. Tot nu toe blijkt dat veel vrouwen zich door angst laten misleiden en het onderzoek op de lange baan schuiven. Na de film is gelegenheid tot discussie. De bijeenkomst wordt gehouden in de Sja- loomschool aan de Veld zichtstraat, vanaf acht uur. Onderwijs De Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) houdt mor genavond een openbare voorlichtings- en discussie avond in verband met het van kracht worden van de wet Medezeggenschap On derwijs. Belangstellenden zijn welkom in de aula van de Europaschool aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat 147 in Wassenaar. Begonnen wordt om acht uur. Jeugdyoga In Leiderdorp begint morgen een kennismakingscursus yoga voor de jeugd. Tijdens de lessen, die door K en O verzorgd worden, laat men de kinderen kennismaken met ademhalings- en ont spanningsoefeningen, even- wichts- en spieroefeningen om zo onder andere tot even wicht in de ademhaling en beweging te komen. De leef tijdsgroep van 8 tot en met 10 jaar krijgt les van half twee tot kwart over twee en de jeugd vanaf 11 jaar kan terecht tussen half drie en kwart over drie. Bij vol doende belangstelling wordt de cursus na zes ken nismakingsbijeenkomsten voortgezet. Nadere inlich tingen kan men bij het K en O gebouw aan de Splinter laan in Leiderdorp tussen half tien en half twaalf 's ochtends krijgen (telefoon 411732). Dieren In O in Leiderdorp weer een cursus over dierenverzor- ging. Allerlei aspecten van de verzorging van huisdiere komen aan de orde. Gepraat wordt over gezondheid en ziekte, waar men op moet letten, wat de alarmsignalen van een dier zijn, hoe een inentingsschema er moet uitzien voor honden en kat ten. Verder komen ook aan de orde zaken als voeding en verzorging van huid, vacht, nagels en oren. 5e cursus wordt gegeven op de woensdagen 21 (morgen dus) en 28 april en op 5 mei van kwart over acht tot kwart over tien 's avonds in het K en O gebouw aan de Splinterlaan 91 in Leider dorp. Aanmelden bij hetzelf de adres of via telefoon 411732. 1 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, tel. 216180/ 149324, 20-21.30 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur, vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraatjt8, open avond, 21-1 i "poortje fi hulp t 19-20.30 uur, tel. 142505. Breehuys - Breestraat 19, inf. buro Stichting Internationale Werkkampen, 16-20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, raadsverga dering, 20 uur. OEGSTGEEST - Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten (BNG) is te vreden met het bereikte resultaat van de woonexpositie die de afgelo pen dagen in Oegstgeest werd gehouden. De expositie richtte zich op het aanprijzen van woningen in nieuwe delen van Haaswijk in Oegst geest. Volgens de verkoopleider van het BNG, De Gast, is de expo door onge veer 170 echtparen of samenwonenden bezocht. Maandagochtend wa ren al 90 reserveringen binnen bij het Bouwfonds. De Gast: "Het is wel derdorp. tel. 890000. ongeveer wat we verwacht hadden van deze nieuwe aanpak. Deze for mule trekt duidelijk meer mensen". "Vroeger gingen we anders te werk. Dan huurden we een grote zaal, waar mensen vragen konden stellen aan medewerkers van ons op een po dium. Maar de mensen bleken toch wat te schuchter om daar naar toe te gaan. Deze informele manier van zaken doen spreekt toch duidelijk meer aan", aldus de verkoopleider van het Bouwfonds. "We zijn zeker van plan om deze opzet in de toekomst weer te hanteren, eventueel ook in Oegstgeest. We zullen ook zeker geen grote campag nes via folders meer voeren. De ervaring is dat die toch direct de prul- lenbak in gaan bij de mensen. Met deze nieuwe opzet is het de bedoe- Voorschoten - gezondheidscentrum, ling dat de mensen op de woon-expo zelf hun informatiemateriaal ko- v.d. Waalslaan, tel. 4641 men halen". APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 16 april tot 23 april door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Lei- WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7. tel. 154500. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Le«Ssch Dagblad B v Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabfzorging na 19.30 uur); vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschnjving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post 307.30 Losse nummers 0.80 Directie. G Koopman J Ruygrok-Hoogeveen Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel, Londen. Parijs, Washington. Cairo, Rome. Madnd. Stockholm en Diakarta Commentator W. F J Wirtz

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2