c
SCOREBORD
Verlies Bayern
en Standard Luik
EREDIVISIE
Feyenoord-Haarlem 1-3, Ajax-PSV 3-0,
Groningen-Sparta 2-1, Willem II-AZ'67
2-3, MYV-NEC 1-1, PEC Zwolle-Roda
JC 3-1, FC Twente FC Utrecht 2-1,
Graafschap-GA Eagles 1-4, Den Haag-
NAC 0-2.
8 11 28
4 13 28
5 13 27
5 15 23
8 14 22
7 15 21
8 15 20
5 20 13
6 20 12
47 107-37
45 71 30
42 62-32
35 49-36
34 46-35
34 53-48
32 55-50
30 39-3'»
29 49-44
45-44
45-47
45-46
43-56
40-61
27-58
31-57
26-63
26-78
Ajax 29 22
PSV 29 21
AZ'67 29 19
Haarlem 29 14
FC Utrecht 29 15
Feyenoord 29 12
Groningen 29 12
NAC 29 11
Sparta 29 10
GA Eagles 29 10
FC Twente 29 12
RodaJC 29 11
WiUem II 29 9
PEC Zwolle 29 7
NEC 29 7
MW 29 6
Den Haag 29 4
Graafschap 29 3
Topscorers
1 Kieft (Ajax) 30
2. Kist (AZ'67) 26
3. McDonald (Willem II) 16
4. Geels (PSV) 15
5. Eriksen (Roda JC) en Schapendonk
(MW) 14
7. Loggie (Sparta), Houtman en Koeman
(Groningen), Vanenburg en Schoenaker
(Ajax), Thoresen (PSV) en Gullit (Haar
lem) 12
EERSTE DIVISIE
Vitesse-Heracles 4-1, SW-VW 2-0,
Eindhoven-Veendam 3-2, Helmond
Sport-Amsterdam 3-1, Den Bosch-
Cambuur 3-1, Heerenveen-Wageningen
3-1, Volendam-Amersfoort 2-1, Telstar-
DS *79 2-0, Fortuna S-Excelsior 0-0.
Helmond Sp 29 15 12 2 42 45-21
Fortuna S 29 17 5 7 39 54-32
Excelsior 29 14 8 7 36 55-38
Heerenveen 29 14 7 8 35 50-37
Telstar 29 12 11 6 35 35-28
Den Bosch 29 14 6 9 34 56-37
FC VW 29 11 11 7 33 50-41
Vitesse 29 11 10 8 32 -44-34
Cambuur 29 8 12 9 28 21-29
Veendam 29 9 9 11 27 40-45
SW 29 9 8 12 26 36-36
Amsterdam 29 9 8 12 26 32-45
Volendam 29 8 8 13 24 36-42
Heracles 29 8 8 13 24 43-53
Eindhoven 29 8 6 15 22 31-55
DS '79 29 4 12 13 20 40-55
Amersfoort 29 6 8 15 20 32-55
Wagerungen 29 3 13 13 19 29-46
Stand aan kop 4e periode:
Excelsior 5 3 2 0 8 11-1
Den Bosch 5 3 2 0 8 14-7
Helmond Sp 5 3 2 0 8 8-2
Vitesse 5 3 2 0 8 7-1
Heerenveen 5 4 0 1 8 8-3
Fortuna S 5 2 3 0 7 8-4
Telstar 5 2 2 1 6 4-2
Ll'vogels
DETO
RCL
ACV
GVW
OWIOS
Or. Nassau
Zw.Wit.'28
Volendam
Quick B.
WOG
N Lekkerl.
DOSK
BI. Wit'34
21 13
20 11
20 10
20 10
21 10
21 7
21 7
DOTO
Ter Leede
Rijsoord
Huizen
Geinoord
Marken
FC Lisse
SDVB
ZCFC
SDCP
HCSC
NSC
csw
Nunspeet
17 1
EERSTE KLASSE A
Spakenburg-Vitesse D 0-2, DTS'35-
WHC 3-3, NSW-Barendrecht 1-3,
Rljnsburgse Boys-DOVO 1-1, IJmui-
den-N'oordwijk 1-2, Spijkenisse-SSS 3-
1. Kozakken Boys-Bennekom 0-1.
SPORTTOTO
_i_
2_
i
MW - NEC
x
Feyenoord-Haarlem
X
Willem II—AZ'67
x
Pee ZwoUe-Roda JC
z
FC Twente-FC Utrecht
X
De Graafschap-G.A. Eagles
E
Ajax-PSV
g
FC Den Haag-NAC
Z
FC Groningen-Sparta i
E
FC Den Bosch-SC Camb
X
Vitesse-Heracles
Fortuna S.-Excelsior
g
Lotto
De winnende getallen zijn: 12 - 14 - 15 -
21 - 32 - 34. Reservegetal: 27.
Bijna 670.000 deelnemers legden 3'A
miljoen gulden in. Voor de prijzen is, in
clusief een jackpot van 148.691 gulden,
een bedrag beschikbaar van meer dan
1,8 miljoen gulden.
Toto Gelijk
De winnende wedstrijden in toto-gelijk
zijn: 1 -9- 19-20-22. Toegevoegde wed
strijd 28. De inleg is ruim 42.000 gulden,
aan prijzen is beschikbaar f20.000. Er
waren 9500 deelnemers.
Cijferspel
Winnend in het cijferspel is: 7 0 1 4 0 4.
Duitsland
Lotto
België
De winnende getallen in de Belgische
lotto van dit weekeinde zyn: 9 - 12 - 31 -
32 - 37 - 38. Het bijkomende i
Sport
2 3 40-12 32
6 2 51-25 32
5 4 32-16 29
6 6 23-17 24
5 7 24-20 23
8 5 25-28 22
3 9 28-31 21
3 8 19-22 19
9 7 29-41 19
7 8 25-25 17
7 8 20-23 17
7 10 23-32 15
8 12 18-34 10
4 15 15-46 8
EERSTE KLASSE B
GWV-Volendam 1-1, Oranje Nassau-
DETO 2-2, OWIOS-WOG 2-4, DOS
Kampen-Nieuw Lekkerland 0-3, ACV-
Quick Boys 2-2, Zwart Wit'28-IJssel-
meervogels 1-3, RCL-Blauw Wit '34 2-0.
3 44-14 31
5 37-20 26
4 35-24 26
5 47-25 25
6 41-28 25
5 30-28 23
5 23-25 23
6 29-29 22
6 21-30 20
9 28-40 17
9 18-34 16
9 20-34 14
13 22-46 12
14 21-39 10
Sliedr.
Hellevoetsl.
VFC
RKDEO
Len&Sn
Blauw Zw.
SJC
Verburch
VELO
DHL
HW
FC Lisse
Texas/DHB
17
7 1 34-14 25
3 5 27-24 19
3 6 32-24 19
7 4 23-15 19
4 5 28-26 18
4 6 28-26 18
6 5 21-21 18
7 5 25-18 17
9 4 22-25 17
8 5 23-29 14
4 8 18-25 12
6 7 17-33 12
6 10 16-34 8
TWEEDE KLASSE B
Ter Leede-PPSC 1-0, De Zwerver-Lyra
2-1, Be Fair-DOTO 3-1. ASWH-Rijsoord
2-1, 's-Gravenzandse SV-Spirit 3-1,
Zwaluwen Vl.-Xerxes 1-1.
Be Fair 18
PPSC 18
De Zwerver 18
AS WH 17
Zwal. VI. 17
's-Grav.SV 18
Xerxes 18
De Zwervers 17
Spirit 18
Lyra
3 27-14 25
5 29-17 23
3 31-23 23
3 30-20 21
5 25-21 19
6 29-25 19
4 20-21 19
4 18-21 17
8 24-29 16
8 26-25 15
10 26-35 13
9 23-39 10
12 16-34 8
DERDE KLASSE A
Quick H.-Rijswijk 0-2, ADO-UDO 3-1,
Celeritas-WSB 2-2, Tonegido-LDWS
6-2, Vredenburch-HBS 2-1, LFC-O-
ranjeplein 3-0.
ADO 18-27 LFC 17-17
Quick H. 18-23 Rijsw 18-16
Celeritas 18-21 Vredenb. 18-14
WSB 18-21 HBS 18-14
Tonegido 18-20 OranjepL 18-13
UDO 17-19 LDWS 18- 9
DERDE KLASSE C
Feyenoord-Zwervers 2-1, Woerden
Bodegraven 2-0, ONA-VDL 5-3, Excel-
sior'20-GSV 1-2, Groeneweg-VEP 1-0,
De Hollandiaan-Alphense Boys 1-2.
17-23 Exc.20 18-15
Feyen. 18-22 VDL 18-14
ONA 18-22 VEP 18-13
Zwervers 18-19 Groeneweg 18-12
Bodegr. 18-17 Holland. 18-12
VIERDE KLASSE A
Schevenlngen-Archipel 1-0, Hillego-
m-VCS 2-3, Forehol te-Randstad
Sport 2-3, Wassenaar-Teylingen 0-0,
RES. DERDE KLASSE B
Olvmpia 2-Archipel 2 1-0; GSV 2-VCS 2
0-1; Gouda 2-RKDEO 2 1-0; Westl. 3-
DHC 3 2-1; GDS 2-Alph. B. 2 0-2; TOGB
2-Woerden 2 2-1.
RES. VIERDE KLASSE A
Roodenb. 3-LFC 2 6-2; Postd. 2-VUC 3
1-0; Texas 2-Docos 3 1-2; SJC 2-FC Lisse
RES. VIERDE KLASSE B
Oliveo 2-DSO 2 2-1; Rijsw. 2-Voorb. 2
3-1; VUC 4-Alphen 2 3-2; Laakkw. 3-Del-
fla 2 1-2; BI. Zwart 3-Celeritas 2 3-2.
UNIO 2-ONA 3 1-1; ESTO 2-H
ZONDAG
EERSTE KLASSE
VNA-Stompwijkse Boys 0-0; Unitas-
Kickers 0-0; ZLC-VNL 0-2; Alphia-ASC
1-2; Warmunda-Leidse Boys 1-3; KRV-
Oranje Groen 1-1.
Alkmama 19-32 ZLC 20-19
ASC 20-32 Kickers 20-17
KRV 20-29 Leidse B. 21-16
Stompw. 20-26 Or. Gr. 21-16
Warm. 20-25 Unitas 20- 6
VNL 20-24 VNA 21- 1
Alphia 20-19
Afd. Gouda
TWEEDE KLASSE C
SDCP-ZCFC 0-0, Nunspeet-Huizen 1-0,
ZOB Marken 0-2, NSC-Geinoord 1-1,
FC Lisse-CSW 1-0, HCSC-SDVB 3-1.
5 1 33-5 27
5 3 27-14 23
7 3 23-16 23
8 3 20-10 20
6 5 20-19 20
8 4 15-16 18
8 5 16-20 18
8 5 22-27 16
4 8 22-26 16
7 7 27-25 15
4 9 21-29 14
6 10 12-33 10
6 10 13-31 8
Foreholte
18-24
Randst.Sp.
19-18
GDS
18-23
VCS
18-17
Scheven.
18-23
V.Nispen
18-16
Hilleg.
18-20
Wassen.
19-16
ROAC
18-19
Cone. H.
18-14
Teyling.
18-18
Archipel
18-10
RKAW 17-25 SJZ 17-16
DOSR 17-22 Docos 17-16
Alphen 18-22 VTL 17-15
18-22 Bernardus 17-12
18-18 Meerburg 17-12
WP
Altior
SVLV 18-18 MMO
DERDE KLASSE A
Jodan Boys-SVPTT 3-1, MW27-ARC 1-
1. Die Haghe-DUNO 1-2. JAC-Excel-
sior'M 1-3, Katwijk-Vlaardingen 1-1,
Capelle-'s-Gravenzande 2-1.
Exc.M. 19-27 JAC 19-20
DUNO 19-24 Katwijk 19-19
ARC 19-21 Capelle 19-15
Vlaard. 19-21 SVPTT 19-15
's-Gravenz. 19-21 DieHaghe 19-14
MW'27 19-20 Jodan Boys 19-11
VIERDE KLASSE B
Hazerswoudse Boys-WDS 1-2, Wou-
brugge-Koudekerk 6-3, ROHDA'76-
TOGR 0-3, Randstad Sport-FC Maluku
2-2, Oegstgeest-WOR 2-2, DEVJO-
HBSS 4-2.
TOGR 19-32 Randst.Sp. 19-17
HBSS 18-23 DEVJO 19-17
WOR 19-23 Hazersw.B. 19-16
ROHDA'76 19-19 Woubrugge19-16
Oegstg. 19-19 FC Maluku 18-15
Koudek. 19-18 WDS 19-11
VIERDE KLASSE B WEST I
Hoorddorp-Spartaan 3-1, Aalsmeer-
VIERDE KLASSE E
Moordrecht-Moerkapelle 3-0,
NSV46-WSE 1-0. Lekkerkerk—
Schoonhoven 2-1, Nieuwerkerk
DONK 0-0, Waddinxveen-Haastrecht
0-0, Floreant-Nieuwkoop 3-1.
NSV'46
18-25
Nieuwk.
16-16
Floreant
18-23
Nieuwerk.
17-16
WSE
18-19
Lekkerk.
17-16
Schoonh.
18-19
DONK
18-16
Moordr.
18-18
Moerkap.
17-14
Haastr.
18-17
Waddmxv.
17-11
KNVB-reserves
Supertrio
Het supertrio is gelopen in de Keystone
Master-prys op de baan van Groningen.
De uitslag is: 1. nr. 13. Odysner (AO. de
Wrede). 2 nr 8. Renvogel (A.J. Molle-
ma). 3. nr. 3 Roland Morgan (B. Hof). De
omzet was f241.413,-. De uitbetaling is
f2.011.70.
WRA 4-0, SIZO-DWA 3-1, De Geuzen-
Energie 2-2, Zandvoort'75-SCZ'58 2-4,
SMS-Jong Hercules 0-1.
Aalsmeer 19-33 Geuzen 18-16
SIZO 19-27 Energie 19-16
Hoofddorp 19-27 SCZ'58 19-14
DWA 19-23 WRA 18-12
SMS 19-19 Spartaan 19-12
Zandv.'75 19-lfr J.Hercules 19-9
HOOFDKLASSE A
Unitas-VUC 3-2. Elinkwijk-DHC 2-1,
RCH-AFC 3 1, Xerxes-De Musschen
2-0, Hilversum-Neptunus 1-0,
DWV-EDO 2-1, RVC-Zeeburgia 2-1.
Elinkwijk 20 11 8 1 40-20 30
DWV 20 10 8 2 31-19 28
DHC 19 10 4 5 31-16 24
Xerxes 20 7 10 3 26-20 24
RCH 20 8 7 5 22-20 23
Unitas 20 5 9 6 28-30 19
VUC 19 4 10 5 20-25 18
EDO 20 5 8 7 22-25 18
Hilversum 20 6 6 8 19-22 18
Musschen 20 5 8 7 20-30 18
Zeeburgia 20 3 9 8 19-24 15
RVC 20 5 5 10 21-30 15
AFC 20 3 8 9 22-30 14
Neptunus 20 2 10 8 11-21 14
Eerste periodekampioen DHC
Tweede periodekampioen Elinkwyk
EERSTE KLASSE B
HION-Lugdunum 1-1, Roodenburg—
VIOS 0-0, UVS-Wilhelmus 1-0, Nieu-
wenhoora-DCV 2-0, Overmaas-HOV
0-2, CW-West land ia 4-3, Papendrech-
t-Hermes DVS 0-0.
CW 18 12 3 3 46-21 27
Hermes DVS 18 10 5 3 30-14 25
VIOS 18 9 4 5 30-23 22
Papendr. 18 7 6 5 29-22 20
HION 18 6 7 5 34-25 19
Westlandia 18 6 6 6 21-31 18
DCV 17 5 7 5 20-21 17
Nieuwenh. 18 5 7 6 27-28 17
Lugdunum 18 5 7 6 21-24 17
Roodenb. 18 4 9 5 17-24 17
Wilhelmus 18 6 4 8 24-29 16
UVS 18 4 7 7 21-24 15
HOV 18 2 7 9 19-36 11
Overmaas 17 2 5 10 18-35 9
TWEEDE KLASSE A
VFC-HW 1-0, Verburch-FC Lisse 4-1,
RKDEO-SJC 1-1, Texas/DHB-Blauw
Zwart 0-1, DHL-VELO 0-2. Lenig ti
Snel-Sliedrecht 1-3.
ZATERDAG
RES. EERSTE KLASSE
Noordw. 2-Barendr. 2 5-0; Rijsoord 2-
Vitesse 2 2-0; 's-Grav. SV 2-Koz. B. 21-1;
Zw. Wit 2-Quick B. 2 0-0; Zwal. VI. 2-
AS WH 2 1-0; Lyra 2-De Zwerver 2 2-0.
Quick B. 20-30 Noordw. 2 19-19
Zw Wit 2 20-24 De Zwerver 19-19
Barendr. 2 20-24 Rijsoord 2 20-16
AS WH 2 18-21 Zwal. VI. 2 19-14
's-Grav. 2 19-20 Vitesse 2 18-12
Koz. B. 2 18-19 Lyra 2 20-12
RES. TWEEDE KLASSE A
Katw. 2-DSVP 2 0-2; Loosd. 2-Vlaard. 2
1-3; Quick B. 3-Zw. Wit 3 2-1; SVPTT
2-Exc. M. 2 0-2; Rijnsb. B. 2-'s-Gravenz.
2 1-1; Die Haghe 2-RCL 2 0-1.
RES. TWEEDE KLASSE B
DOTO 2-ARC 2 0-4; Exc. M. 3-Zwal. 3
0-1; WGZ 2-Be Fair 2 1-2; Spirit 2-Ro-
zenb. 2 1-0; RWH 2-Spijken. 2 1-2;
Quick B. 4-Capelle 2 1-1.
RES. TWEEDE KLASSE C
Or. Wit 2-Gr. Lindt 2 2-1; NSW 2-SHO 2
0-2; Barendr. 3-NTW 2 4-1; Quick B. 5-
Heerjansd. 2 1-2; Ameide 2-LRC 2 2-0;
Nw. Lekkerl. 2-SSS 2 2-1.
RES. DERDE KLASSE A
DVC 2-Maasdijk 2 2-1; Scheven. 2-Kou-
dek. 2 1-0; SV 2-Ter Leede 2 2-1; FC Lis
se 2-DUNO 2 3-2; Vitesse 3-Katw. 3 2-1;
JAC 2-Monster 2 0-1.
RES. DERDE KLASSE B
Jodan B. 2-JAC 3 3-0 gestaakt; SEV 2-
Oegstg. 2 1-1; Sportl. 2-Katw. 4 3-0; Ze-
venh. 2-'i
ZONDAG
RES. EERSTE KLASSE
DHC 2-DHL 2 2-0; Nieuwenh. 2-Unitas 2
6-3; Musschen 2-Westl. 2 2-0; Hermes
DVS 2-CW 2 3-1; VUC 2-Xerxes 2 5-1;
Papendr. 2-UVS 2 2-0.
Nieuwenh. 2 19-27 Unitas 2 19-18
VUC 2 18-26 CW 2 19-18
Xerxes 2 19-21 DHC 2 19-18
Musschen 2 18-20 Westl. 2 18-14
UVS 2 19-20 Hermes 2 19-11
Papendr. 2 19-20 DHL 2 18-10
RES. TWEEDE KLASSE A
VELO 2-RVC 2 1-2; COAL 2-HW 2 1-2;
RKAW 2-ONA 2 0-1; Lugdun. 2-Roo-
denb. 2 0-0. Wilhelmus 2-Quick H. 2 3-1;
Len. Sn. 2-ADO 2 1-1.
RES. DERDE KLASSE A
UVS 3-HMSH 2 2-0; ADO 3-Wassen. 2
0-0; VIOS 2-DOSR 2 1-0; Vredenb. 2-
Verburch 2 2-3; DWO 2-B1. Zwart 2 0-3;
Docos 2-Lugdun. 3 0-2.
I Reg. jeugd
EERSTE KLASSE
Excelsior R.-Sparta 3-3; HOV-DHC 2-2;
UVS-Feyenoord 1-0; FC Lisse-VUC 1-4.
Feyenoord
Sparta
UVS
Quick B.
Roodenb.
ADO
21-34 Exc. R.
21-30 HOV
20-29 VUC
20-25 SW
21-22 FC Lisse
21-20 DHC
20-19
21-18
20-15
20-11
21-11
20-10
0-0; CW-Rijswijk 1-2; Quick-DFC 3-1.
Afd. Leiden
17-10
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
SVOW-GWS 0-3; Valken'68-Sleutels 2-
1; Leiden-KRV 1-1; Alphia-TAW 2-0;
Abbenes-WSB 3-1.
KRV 18-26 Kagia 18-16
GWS 18-25 Abbenes 18-15
Valken'68 18-25 Sleutels 18-15
Alphia 18-19 TAW 18-14
Leiden 18-19 SVOW 19- 9
WSB 19-17
ZLC 17-28 LSW70 17-19
(kampioen) Meerburg 15-15
MVKV 17-22 SJZ 17-11
SVLV 17-22 HVZ 17-10
Kickers 16-20 LFC 17- 2
Unitas 16-19
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
Siveo-Moerkapelle 2-2; CVC Reeuwijk-
Zevenhoven 3-2; Oudewater-Linscho-
ten 0-0; Sportief-Zwammerdam 2-2;
Unio-Aarlanderveen 1-1.
Zevenh. 18-27 Aarl.v. 18-15
Sportief 17-24 Floreant 18-14
tCVC R. 19-24 Linsch. 18-14
Zwammerd. 19-23 Oudew. 19-13
Unio 19-19 Moerk. 18-11
Siveo 19-17
TWEEDE KLASSE
Schoonhoven 3-Rijnstreek 1-2; Wad-
dinxveen-Linschoten 2 2-1; Spirit 5-Ou-
dewater 2 2-0; Soccer Boys-Be Fair 4
4-0; Gouda-Jodan Boys 4 5-1; Linscho-
ten 2-Perkouw 1-1 (13/4 gespeeld);
Schoonhoven 3-Jodan Boys 4 1-1 (13/4
gesp.).
Waddinxv. 19-30 Be Fair 4 17-12
Biinstr. 19-29 Perkouw 6-0
Soccer B. 18-27 fchoonh. 3 6-10
Gouda 16-24 Spint 5 9-10
Jodan B. 4 18-18 Oudew. 2 18- 6
Linsch. 2 16-16
ZONDAG
EERSTE KLASSE
Gouderak-Oudewater 1-0; Ammerstol-
Soccer Boys 0-1; Nic. Boys-Cabauw 0-8;
Unio-RVC 2-2; Bergambacht-Stolwijk
1-1.
Soccer B. 18-31 Stolwijk 18-17
Unio 17-27 Esto 16-15
Ammerst. 17-23 Oudew. 18-12
Bergamb. 18-20 Gouderak 18-10
Damesvoetbal
ZATERDAG
Interregionale klasse
LMO-Zwart Wit -28 1-4, Rijnmond-
Graham Rix van Arsenal (rechts) scoort, in perfecte balans, zijn
tweede 0°a*VOOT Arsenal in het treffen met Nottingham Forest.
Arsenal won met 2-0.
LEIDEN - In de Westduitse Bundesliga en de Belgische voetbal
competitie kregen de lijstaanvoerders gevoelige klappen de in
casseren. Bayern Munchen moest in Frankfort met 4-3 buigen
voor Eintracht. De concurrentie, FC Köln en Hamburger SV, liet
zich niet verrassen. De ploeg van Rinus Michels, die door de
NOS als commentator voor het WK-voetbal is ingehuurd, wees
Leverkusen gedecideerd terug: 5-2. De Hamburgse brigade van
Ernst Happel had het heel wat moeilijker. Opponent Arminia
Bielefeld bezweek pas in de slotfase: 3-1. Door de 0-1 nederlaag
tegen Monchengladbach is de positie vari MSV Duisburg vrijwel
uitzichtloos geworden. Hekkesluiter Darmstad voegde een pun
tje bij het totaal maar zal aan het eind van de competitierit tot de
degradanten behoren.
In Belgie werd Anderlecht door Beveren aan de kant geschoven.
Omdat Waregem gisteravond koploper Standard Luik een been-
te lichtte, is de strijd om de titel bijzonder spannend geworden.
Naast het Standard en Anderlecht zijn Antwerp, Gent en Loke
ren kanshebbers voor het kampioenschap.
In Engeland verstevigde Liverpool zijn koppositie door met 1-0 te
winnen van West Bromwich Albion. Ipswich Town, dat met 2-0
van degradatiekandidaat Stoke City won, blijft op vijf punten
achterstand. Vrijwel uitgeschakeld voor de Engelse titel is Tot
tenham Hotspur. De Londense club werd in Manchester door
United met en 2-0 nederlaag opgezadeld. Met nog drie wedstrij
den achterstand heeft de ploeg van sterspeler Glenn Hoddle een
achterstand van 14 punten op leider Liverpool. Heini Otto, de
ex-speler van FC Twente, heeft zijn club Middlesbrough nog
weinig succes gebracht. Ook zaterdag \yerd Otto met een neder
laag geconfronteerd. Aston Villa, de halve finalist van de Europa
Cup, won met 1-0. Birmingham City, de vereniging waar Tione
van Mierlo en Bud Broeken hun kunsten vertonen, kwam tegen
Wolverhampton niet verder dan 1-1.
ffp-aiuup-reE
KAOD/£ CUf*ur-
TEUR fr-EU-GCED
- - D£ HOO&JB
Rijnmond 13-22 Lvra 12-9
Gr. Lindt 12-21 2w. Wit 13-9
Rysoord 14-16 SMV 12-6
LMO 12-13 Ter Leede 15-4
HOV 0-12
Eerste klasse
Zevenhoven-RAS 1-0, KMD-DSVP
0-1, KRV-Monster 3-1, SVLV-Ha-
zerswoudse Boys 2-2, Siveo '60-Lug-
dunum 0-5.
Zevenh. 15-25 Lugi. 16-18
RAS 18-25 Monster 15-11
DSVP 16-21 SVLV 18-11
Haz. Boys 17-21 's-Grav. 16-4
Tweede klasse
Maasdijk-Maasdijk 2 1-1, BSC '68—
Valken '68 2-1, Maasdijk-Sportief afg.
(Sportief n.o.), DSVP 2-LSW '70 0-3,
Honselersdijk-SVLV 2 10-0, Maasdijk
2-Lyra 2 0-0, KRV 2-Haserswoudse
Boys 2 7-0.
Honsel. 18-32 BSC 16-18
LSW 18-29 DSVP 2 19-14
Valken 19-23 Sportief 14-12
KRV 2 15-20 Lyra 2 16-10
Maasd. 2 19-20 SVLV 2 19-7
Maasdijk 17-19 Haz. Boys 2 19-4
KFC 14-27 Groeneweg 13-10
Alkmania 14-23 DCL 14-10
Bloemhof 12-15 Oliveo 13-8
Celeritas 13-12 Nieuwkoop 13-6
GDA 13-10
Eerste klasse
SJZ-Alkmania 2 2-3, Altior-FC Lisse
0-4, UDO-Randstad Sport 1-1.
!5z|t Docos 15-11
Si \\-f? Lisse I6-'°
Randst 5 22 Kickfrs 15_9
11-11 '5"«
Tweede klasse
Unitas Leiden-Iduna 2 10-0,
SJZ—LFC 4-1, Docos 2-Lugdunum
1-1.
Unitas 16-31 Lugd. 15-11
SJZ 15-21 LFC 15-9
St. Boys 15-18 Docos 2 15-4
lduna 2 14-12
MAANDAG 19 APRIL 1982
2A: ELKV-De Bennen, KVR-De Alge
mene 6-16, Zwervers-Fiks 8-6, De Over-
kanters-Ten Donck 7-3.
2B: Terheijden-Vlaardingen 3-4, Olym-
piaan-DKV 3-4, Crescendo-WION 3-5,
HSV-Jodan Boys 5-3.
2D: Ons Eiland-Merwede 9-5, Stormvo
gels-Snel 3-6, Or.Wit-DVS'69 5-6, TOP-
IJsselvogels 7-6.
3A: ODO-Niewekerk, Olvmpia-Maas-
sluis 9-7, Velocitas-Hoekse SV 4-4, Ven
tura Sport-Avanti 9-7.
3D: Phoenix-ODO 5-11, Eureka-Char-
lois 18-5, TOV-Harga 13-11, Vrienden-
schaar-KNS 5-6.
Volleybal
West-Duitsland
Eintracht Frankfurt - Bayem Munchen
4-3, FC Köln - Bayer Leverkussen
5-2, Eintracht Braunschweig - Karls-
ruher SC 0-0, VFB Stuttgart - VFL Bo-
chum 3-0, FC Kaiserslautem - Fortuna
Düsseldorf 1-1, Hamburger SV - Ar
minia-Bielefeld 3-1, MSV Duisburg -
Borussia Mönchen Gladbach 0-1, FC
Nurnberg - Darmstadt 1—1, Borussia
Dortmund - Werder Bremen 1-0.
Stand aan kop en staart:
1. HSV 27-38
2. Bayem Munchen 27-37
3. FC Köln 28-37
4. Borussia Dortmund 28-34
5. Werder Bremen 27-32
6. Borussia MGL. 28-32
14. Karlsruher SC 28-22
15. Fortuna Dusseld. 28-21
16. Bayer Leverkussen 28—19
17. MSV Duisburg 23-17
18. Darmstadt 28-17
België
Beveren - Anderlecht 3-0, Luik -
Kortrijk 0-0, Winterslag - Beringen
0-0, Mechelen - Waterschei 1-1, Gent
- Tongeren 1-0, RWDM - Lokeren
1-1, Club Brugge - Lferse SK 1-0, FC
Antwerp - Cercle Brugge 4-1, Ware
gem - Standard Luik 1-0.
Stand aan kop en staart:
1. Standard Luik 41
2. Anderlecht 41
3. Antwerp en Gent 40
5. Lokeren 38
6. Kortr.en Beveren 35
13. Cercle Brugge Tongeren FC Luik
26
24
Beringen en Club Brugge
Engeland
Arsenal - Nottingham Forest 2-0, As
ton Villa - Middlesbrough 1-0, Coven
try - West Ham 1-0, Ipswich Town -
Stoke City 2-0, Leeds - Southampton
1-3, Liverpool - West Bromwich Al
bion 1-0, Manchester United - Totten
ham Hotspur 2-0, Notts County -
Brighton 4-1, Sunderland - Everton
3-1, Swansea - Manchester City 2-0,
Wolverhampton - Birmingham 1-1.
Stand a
n kop en staart:
21-45 Gem/K3
21-43 Zovoc
2138 Skama
21-37 gedegradeerd
21-37 Dosko 21-9
gedegradeerd
vulwedstrijd: 1
1. Liverpool 35—72
2. Ipswich 35-67
3. Swansea 36-66
4. Manchester United 35-62
5. Southampton 37—62
6. Tottenham 32-58
17. West Bromwich 33-35
18. Leeds United 34-34
19. Sunderland 36-34
20. Birmingham City 35—33
21. Stoke City 35-33
22. Middlesbrough 35-28
Eerste klasse
Den Hommel—Amer 7—1, AZPC—Rot
terdam 5-5, DWR-Gouwe 8-8,
ZPB-PSV 7-10, ZCG-HZPC 5-7, Es-
ca-Pluvius 6-4. Rotterdam kampioen
Tweede klasse
Flevo-BZPC 5-6, Meeuwen-Breda
3-6, Merwede-Brandenburg 15-8,
Njord-Wik 10-6, MZPC-Katwyk
13-3, SVH-UZSC 9-4.
PROMOTIEKLASSE
B: Groen Geel-AKC 9-9, Swift-DOS 6-6,
Naas-De Danaïden 3-11, Westerkwar-
tier-BEP 7-9.
C: Keiier Karel-BI. Wit '51 6-6, O.Arn-
hem-Achilles 7-5, PSV-Fides Pacta 9-6,
Ready-Geldrop 6-5.
IA: GKV-ADO 9-5, Rozenburg-Animo
5-5, KOAG-Vriendenschaar 8-9, TOP-
Albatros 7-4.
1B: DKC-Het Zuiden 6-9, Quick-
Zuiderkwartier 5-12, Merwic-Kwiek 6-
10. OSCR-Rcgenboog 11-11.
Kieviten
Leiden
HIC
HBS
Foresc.
Alliance
Alkmaar
Echtrop
13-22 Myra
14-19 Hermes
13-18 RoodWit
14-15 Noordwyk
13-12
Zwemmen
Promotieklasse B
Promotieklasse D
De Danaïden 10-17
HKC
10-14
Swift
10-14
VES
10-13
DOS
10-12
Excels.
10-13
Gr Geel
10-11
VEO
10-13
BEP
10-9
De Vinken
10-10
AKC
10-9
Tjoba
10-8
Westerkw.
10-6
Pernix
10-5
Naas
10-2
Mik
10-4
IA
1B
TOP
10-16
Zuiderkwartier
Vr.schaar
10-15
10-17
GKV
10-13
Het Zuiden
9-12
Albatros
10-11
Kwiek
9-11
Rozenburg
10-8
OSCR
10-9
Animo
10-6
Regenboog
10-8
ADO
10-6
Quick
9-7
KOAG
10-5
DKC
9-6
Merwic
8-4
PROMOTIEKLAS DAMES
Tornado-Jupiter 2-3, RW-Gem/K 3 3-0,
WW-LUSV 0-3, Zovoc-Skania 3-0, Ra-
dius-Velo 3-1, Dosko-Thor 0-3.
21-35
21-29
21-28
21-24
21-13
Thor
LUSV
RW
WW
Radius
HEREN
VW-Zevenhuizen 2 3-1, Donar-RW 0-
3, Radius 2-NOVO 3-0, Leython-WW 3-
0. Gem/K 2-Punch 3-0, Jupiter-Be Fair
Radius 2 21-49 Punch 21-31
kampioen Be Fair 21-30
Leython 21-45 VW 21-21
Jupiter 21-41 WW 21-16
NOVO 22-37 gedegradeerd
Zevenhuizen 21-36 RW 21-10
Donar 22-33 gedegradeerd
Gem/K 2 21-32
DAMES
2b: SKC 1-WVC 1 2-2.
3d: RW 4-LUSV 6 1-2, RW 4-VCL 4
2-1.
4a: S70 2-DAC 9 34).
2-NOVO 8 1-2, Fadjar 3-WW 3 2-1.
OpvulwedstrijdenRW 4-RW 5 1-3,
Leython 7-Ridderv 2 3-0.
3: Leython 9-Ridderv 3 3-1, Ridderv 2-
MVKV 1 3-0. Degradatie wedstrijden:
dames eerste klas: Inupgo 1-VCL 1 0-3,
VCL 1-Blok 1 1-3, Blok 1 gedegradeerd
Wedstrijd afgemaakt: NOVO 4-WW 2 2-
HEREN
3b: WW 5-Gem/K 4 2-1.
3c: RW 6-VCO 2 0-3, WW 3-LUSV
t-», Gem/K 5-Aarlv 2 0-3.
4b: GGV 3-WW 6 0-3. Salvo 2-NOVO J
3-0, Meerb 2-GGV 3 3-0, WW 6-Meerb 2
2-1, Salvo 2-NOVO 5 1-2, Scarabee f-
GGV 3 3-0, NOVO 5-Scarabee 1 1-2.
Beslissingswedstrijden: klas 3: Meerb 1-
DAC 6 3-2, VCS 2-RW 4 3-2. Beslis
singswedstrijden: klas 2: Fadjar 1-Inup-
HEREN
Eerste klasse B
Kraaien-Kieviten 1-2, Bennebroek-
Haaskamp 4-0, Leiden-Qui Vivi 1-0,
HBS-HIC 0-3, Forescate-Be Fair 1-0.
15-24 Kraaien 15-13
15-21 Qui Vive 15-12
15-20 Haaskamp 15-10
15-16 Be Fair 15-9
15-16 Bennebr. 15-9
13-10
14-10
13-9
DAMES
Eerste klasse B
Rotterdam-Den Bosch 0-0, Waran-
de-Victoria 0-0, Leonidas-Leiden
0-0, Hudito-Waalwijk 2-0, Ring Pas-
s-Breda 1-2.
Hudito 15-23 Victoria 15-16
Rotterd. 14-20 Leonidas 14-11
D. Bosch 16-19 Ring P. 15-11
Breda 15-19 Waalwijk 15-8
Leiden 15-16 Warande 16-7
Bodegraven, 200 meter wisselslag jorf-
gens 1969: 2. Hans van Hees (LZ'86)
2.53.4. 100 meter rugslag meisjes 1973/
1974: 2. Suzette de Kier (LZ'86) 1.36.3.
100 meter schoolslag meisjes 1972: 2.
Winny van Deelen (LZ'86) 1.41.6. 100
meter vrije jongens 1972: 2. Berend van
Aken (Zijl/LGB) 1.37.3. 100 meter vrije
slag jongens 1970: 2. Leon Luyten (Zijl
LGB) 1.09.1. 3. Marco Mulder (LZ'86)
1.09.4.
Leiderdorp, 400 meter wisseslag meis
jes onder de 16 jaar: 2. Carla Meywaard
(ZVS) 5.5.2, 3. Erica den Boer (ZVS)
Janny Dijkstra (Katwyk) 5.54.5. 400 r
ter vrije slag jongens onder de 12 jaar: 3.
Leon Luyten (Zijl9LGB) 5.20.4. 400 me
ter vrije slag heren: 2. Niels Heek
(LZ'86) 4.47.7.
DAMES
Eerste klasse
E: Zwaluwen-Wijk aan Zee 13-8,
VZV-Niloc 16-8, V'wijckers-SEW
12-7.
F: MMO—Hellas 11-16, Hercules-Tref
fers 15-15, Oase-Wings 12-11, West-
landia-HVS 10-10.