Danaïden zet puntjes op Perfect roeien van Florijn Jan Timman blijft laatste Van Duyvenbode eerste Titel voor Clerc Zege van Bataven Spartaan op scherp Dames Leiden degraderen uit eredivisie Turnsucces Van Cleef(s) Pernix vecht voor behoud MAANDAG 19 APRIL 1982 Sport PAGINA 19 AMSTERDAM - Heel lang bleef de strijd om het Lan- geafstandskam pioenschap van de Amstel voor skifs gis termiddag spannend. In de eerste helft van het 7,5 kilo meter lange traject tussen Ouderkerk en het clubhuis van 'De Hoop' ontliepen de kanshebbers elkaar niet veel. De als eerste gestarte titelver dediger Karei Delhij, Neder lands kampioen Frans Göbel, routinier Rob Robbers, licht gewicht-kampioen Mark Em- ke en Ronald Florijn gaven elkaar nog niet veel toe. Al leen Florijns Zwolse dubbelt- weepartner Nico Rienks moest direct al afhaken. Hal verwege de race werd duide lijk dat de strijd uiteindelijk zou gaan tussen Göbel en Florijn. De Leythesculler be sliste de tweestrijd in zijn voordeel door vanaf de Om val een voorsprong van 9 se conden op te bouwen. Eigenlijk begon Florijn met een handicap aan de race, een erfenis van het voortijdig ver laten van de race vorig jaar. Daardoor had hij een startpo sitie gekregen tussen de nieuwkomers en stond bij voorbaat vast dat er veel in- haalwerk verricht moest wor den. De concurrenten start ten voorin, konden elkaar enigszins in de gaten houden en hadden het wat betreft passeren veel rustiger. Acht maal moest Ronald Florijn zich langs een tegenstander werken. Met solide halen deed hij dat in tempo 26 en met een perfecte techniek. De tegenwind maakte het roeien loodzwaar en juist in de laatste anderhalve kilome ter, waar de roeiers het zon der supporters moeten stel len. toonde de 20-jarige Lei- denaar zijn klasse en won voor de tweede maal de skif- head. De vorige keer ging de beker naar veteraan Van Schelven, omdat deze een snellere tijd had gevaren. Ook ditmaal ging de ex-inter national uit Utrecht bijzon der snel. Slechts Florijn en Göbel hadden de baan vlug ger afgelegd. Rob Robbers van Die Leythe - leeftijdge noot van Van Schelven overi gens - had achter dit drietal de snelste tijd en plaatste zich daarmee op een verras sende derde plaats in het klassement. Uit het drieëntachtig skiffeurs tellende deelnemersveld be haalde boordroeier Peter Bongers een vijftiende plaats en was daarmee de snelste nieuweling. Albert Kinga was derde in de over gangsklasse en zesentwintig ste in het totaalklassement, terwijl de lichte roeiers uit de twee zonder struurman van Asopos-de Vliet, Frans van der Steen en Bart de Bruyn. ook nu by elkaar in de buurt bleven en op dne seconden van elkaar als 28e en 29e ein digden. Bij de dames won Lily Meeu- wisse, gevolgd door haar ploeggenoten uit de Head- dubbelvier Jos Compaan en de zusjes Hellemans. Een uit stekende prestatie kwam op naam van Wietske Fokkens van Njord Zij werd sterk scullend zesde in het totale klassement en eerste in de overgangsklasse. Haar dub- beltwee partner Heieen Heckman bezette de elfde plaats. Liesbeth van der Veld roeide beneden haar kunnen en werd 23e. Bij de jongensskifs eiste Die Leythe een hoofdrol op. Tjark de Vries was de snelste junior en voerde zijn clubge noten mee naar hoge klasse ringen: van de 31 delnemers finishte Martijn Cohen als 4e. Jan Paul Berger als 5e. Sicco ELzenga als 9e en Marco Voorbu als 10c De Leidse vereniging had daarmee al haar vijf skiffeurs bij de eer ste tien, een zeer opvallend resultaat, dat een vervolg is op de overwinning van de Head-acht enkele weken ge leden. Van die ploeg maakte ook deel uit Tjarks jongere broer Arold Ook hij roeide en goede skifhead en werd bij de jongere junioren twee de van de tweeentwintig. E>e meisjesskif eindigde onbe slist: Mirjam Prenger - zilver op de W.K. - maakte zoveel fouten onderweg dat ze op dezelfde tyd uitkwam als Marjan Pentenga Jolande Rollema van Die Leythe werd negende. Bij de veteranen werd Peter Jurgens van Asopos-de Vliet topscorer. Niet minder dan dertien maal moest hy een te genstander passeren Hy werd achtste JAN KLERKS LEIDEN In de promotieklasse B van de veldkorfbalcompetitie behaalde koploper De Danaïden een alleszeggende 11-3 overwinning op degradatiekandidaat nr. 1 Naas. Al hoewel het programma nog zwaar is, lijkt De Danaïden een beslissende voorsprong op Swift te hebben genomen. Door de overwinning van Pernix op MIK is er bij de oranje- kragen weer een klein beetje hoop om de degradatie te kunnen ontlopen. Naas-De Danaïden 3-11 (3-4). Zo moeilijk als de doelpunten vielen in de eerste helft, zo makkelijk werd de korf in de tweede helft LEIDEN - De Leidse atletiekver eniging De Bataven heeft giste ren in de Leidse Hout een twee kamp met De Spartaan uit Lisse vrij verrassend gewonnen. In de ze tweekamp, bedoeld als eerste 'wapenschouw' met het oog op het aanstaande baanseizoen, tra den de senioren en oudste junio ren van beide clubs aan. De Bata ven, in de nationale competitie twee klassen lager uitkomend dan De Spartaan, vergaarde 188 punten. De Lisser tegenstander kwam tot 183 punten. De ontmoeting leverde een aantal 1° de tweede helft werden de En gevonden. Toen werd ook het krachtsverschil dat tussen beide ploegen ook al in de eerste helft aanwezig was in cijfers uitge drukt. En met deze overwinning heeft de ploeg van trainer-coach Ron Ek aangegeven dat de strijd om de eerste plaats wat haar be treft kan aanvangen. De op drie plaatsen gewijzigde ploeg, waarin Ilonka van der Steen een zeer goede indruk maakt en Frans Brand een nieu we motor vormt, waardoor de blauwwitte ploeg sterk aan be weeglijkheid heeft gewonnen, wil zich kennelijk revancheren voor het microdebacle van de af gelopen winter. Naas was voor De Danaïden een prima objekt om te toetsen of het gevecht om de eerste plaats dat in de komen de veertien dagen zal plaatsvin den wel op reële gronden geba seerd is. En uit dat wat de Leidse ploeg in de tweede helft toonde, mag geconcludeerd worden dat de scholieren de strijd aankun nen. hoopvolle verrichtingen op. De Bataven is sterker geworden op werpgebied wat tot uitdrukking kwam in de prestaties van Gerrit Verdoes (kogel 12.82 en speer 51.60), Ed de Vos (hij is als trai ner en wedstrijdatleet van De Spartaan naar De Bataven over gestapt; prestaties: discus 35.84 speer 46.10), Irene Buntsma schedeërs op alle fronten voorbij gelopen. Goede combinaties, doorloopballen en afstandsscho ten vormden het decor waarte gen zich de 3-11 overwinning af tekende. Met daarnaast een weer in vorm komende Hennie Devi- lee lijkt De Danaïden weer de weg gevonden te hebben om de puntjes op de i te zetten. Doelpunten: Dik Onderwater 2x, Wim Piket 2x, Hennie Piket en Wim Steen beek. TOP-Albatros 7-4 (4-0). Langzaam maar zeker lijkt in Sassenheim toch het besef te groeien dat als er een kampioenschap mogelijk is, het dit seizoen moet gebeuren. In ieder geval draait de Sassen- heimse ploeg weer volgens ver wachting en kon het op de loer liggende Albatros met lege han den naar huis gestuurd woden. Goed middenvakspel zorgde er voor dat het aanvalsspel vooral aan de Sassenheimse zijde plaatsvond. In de tweede helft kwam ook TOP's derde aanvalsvak tot sco ren (6-0) waarna Hans Ouds hoorn in de 60e minuut zijn der de doelpunt kon aantekenen. Een sterke concentratieterugval was er de oorzaak van dat Alba tros nog een redelijke uitslag op het formulier kon zetten. Overige doelpunten: Hilde van Veen, An ne v.d. Zaag en Otte Nieboer. Quick-Zuiderkwartier 5-12 (2-6). De gewijzigde vakopstelling, die coach Hen Zierikzee in de afgelo pen twee weken heeft uitgepro beerd was debet aan de ruime ze ge op Quick. De eerste aanval van Zuiderkwartier had al wei nig moeite met het vinden van de Pernix-speelster Agnes de Rooy grist de bal net voor de neus van haar tegenstandster weg korf. En toen de aanvalsmachine daarna bleef draaien, was de wedstrijd bij rust in feite al be slist. Maar omdat vooral in de twee voor afgaande wedstrijden het diepte punt in de tweede helft lag, moest nog bewezen worden in hoeverre de Leidse ploeg zich kon handhaven. En met de laat ste fase van de competitie voor de deur toonde Zuiderkwartier er alles aan te willen doen om het fel begeerde kampioenschap binnen te halen. Door doelpun ten van Wil de Wit 2x. Carla Ak- se, Rob de Hertog, Toos van Dam 2x, Kitty v.d. Mark, Joep van Dam, Dik Derksen, Rens Henze, Els van Lunteren en Jeanet van Waarde behaalde Zuiderkwartier een veelbetekenende 5-12 over winning. In de tweede klasse lijkt Ons Ei land zich te herstellen van een zeer moeilijke periode. De twee de overwinning in successie bracht Ons Eiland in iede geval verder weg van de onderste plaats. Ondanks dat de overwin ning van Ons Eiland op Merwede misschien wat te geflatteerd was (9-5) kan gesteld worden dat de Leidse ploeg er toch als enige recht op had. Voor Ons Eiland scoorden: Rob Hasselbach 2x, Patrick Verra 3x, Huib Hassel bach, Jan van Kalkeren en Coby Degenaars. De Algemene begint langzamer hand een goede en sterke mid- denmootpositie in te nemen. Door de duidelijke overwinning op KVR van 7-16. Voor de vele doelpunten waren verantwoor delijk: Ruud van Vliet 4x, Martin Filippo 4x. Wim van Vliet 2x, Wilma Sinteur 2x, Jan Serdijn (Foto: Holvast». 2x, Hennie Waasdorp en Wim van Iterson. Het Oegstgeestse Fiks moest in Zwervers zijn meerdere erken nen. De Dordtse ploeg won na een gelijkopgaande wedstrijd, waarin de ruststand 3-3 was met 8-6. De Fiks-doelpunten werden gescoord door Wim Anholts, Dirk Jan Elzenga 2x, Aad Knetsch, Ab Knetsch. De nederlaag die Crescendo in ei gen huis leed tegen WION (3-5) maakte definitief een eind aan de illusie van een misschien nog te halen kampioenschap. Wel kon Crescendo gedurende de hele wedstrijd Zwervers op gelijke voet volgen, maar het ontbrak de Leidse ploeg aan doelpuntenma kers. Voor de drie Leidse treffers zorgden: Ria Baak. Wilfred Cor- nelisse en Peter Baak. GERT GRESSIE (discus 33.22) en Femmy Jansen Pernix-MIK 9-4 (5-3). Pernix dat (kogel 10.14). Springen blijft zwak al noteerde Theo Brusche een aardige polsstokhoogsprong van 3.60 meter. Op loopgebied stonden de Leide- naars als vanouds borg voor soli de verrichtingen: Bram Wasse naar 3 km in 8.38.6, Hans Righolt 3 km in 8.58.6, Hans Verlaan 100 m in 11.3 en 400 m in 51.8, Sandra Dorlas 100 m in 12.7 en 400 m in 57.6, Kees van Klink 2 km stee ple in 6.00.7, Jan Verloop 1500 m in 4.05.7, Kees van Beelen 1500 m in 4.07.7 en Marcel Honsbeek 1500 m in 4.09.2. Bij De Spartaan blonken John van Loon en Kees Toussain uit. Van Loon sprintte de 200 m in 22.1, sprong 6.60 m ver en liep de 110 m horden in 15.2. Toussain was de snelste op de 100 m in 11.0, kwam op de 200 m tot 22.3 en wierp de speer naar 47.94 m. De beste prestaties van de Lissena- ren kwamen verder op naam van 'bekende gezichten' als Marian van der Niet (100 m horden in 15.5 en ver 5.00 m), John v.d.Zwet (400 m horden in 58.4), Klarien Winkelmolen (ver 5.17 en speer 31.84), Marinda van de Méér (hoog 1.65), Rob Brouwer (2 km steeple in 6.03.8), Paul de Ko ning (discus 36.84), Lenie v.d. Poel (1500 m in 4.52.7) en Tom de Koning (ver 6.29). nog niet verzoend lijkt met de degradatie heeft de hoop op overleven nog kunnen behouden door de duidelijke zege op mede degradatiekandidaat MIK. De Leidse ploeg kwam binnen 20 minuten op een 5-0 voorsprong door doelpunten van Kees Hor- tensius, Carla Kuipers, Janko Breedveld, Peter Kuipers en Jenny v.d. Laken. Echter in het laatste gedeelte van de eerste helft kwam MIK toch nog sterk opzetten. Direkt na rust maakte Pernix aan alle onzekerheid een eind. Doel punten van Agnes de Rooy en Peter Kuipers binnen de eerste vijf minuten knakten het verzet van MIK dat daardoor weer op de onderste plaats terecht is ge komen. Overige doelpunten: Kees Brokaar en Kees Horten- sius. PSV-Fides Pacta 9-6 (4-2). On danks een licht veldoverwicht heeft Fides Pacta geen kans ge zien om de overwinning uit de lichtstad mee te nemen. De mo gelijkheid daartoe had Fides Pacta bij de stand 6-4. Echter de anders van de strafworpstip nim mer falende Wim Piket zag twee van de drie worpen naast de korf verdwijnen. PSV maakte daarna via 8-5 een eind aan een Leids overwicht en finishte bij 9-6. LONDEN (ANP) In de vierde ronde van het internationale schaaktoernooi te Londen heeft Jan Timman remise gespeeld met Efim Gelier uit de Sowjet- Unie. De Nederlandse groot meester bleef laatste in het klas sement met een half punt en nog een afgebroken partij te voltooi- De uitslagen van de partijen uit de vierde ronde zijn. Andersson (Zwel - Karpov (Sow) 1-Andersson en Port.sch 3 pnt.. 3. 1/2 - 1/2; Seirawan (VSt) - Chris- ferrawan. Nunn en Speelman 2 tiansen (VSt) 1-0; Nunn (GBr) - pm Speelman (GBr) 1/2 - 1/2; Miles tvtx^ Toncrrl (GBr) - Spasski (Sow) afgebro- ANr^~""usa ken; Ljubojevic (Jsl) - Mestel HILVERSUM (ANP) - Arjette Ca- (GBr) afgebroken; Portisch (Hon) - Short (GBr) 1-0 De stand in de kopgroep ronden is: meron heeft zaterdag in Hilver sum de Nederlandse jeugdtitel schaken, voor speelsters tot 20 jaar, veroverd bij de meisjes. Bij de jongens eindigden Manuel Bosboom en Friso Nijboer geza menlijk op de eerste plaats. Zij zullen in de komende weken in een tweekamp uitmaken wie zich de sterkste Nederlandse jeugdschaker mag ij EINDHOVEN - De gewichtheffers van LKV De Spartaan waren het afge- .euEascnaicer mae noemen lopen weekeinde succesvol in Eindhoven, waar de nationale kampioen- Zowel Bosboom als Nnhoer schappen (tweede klasse) werden gehouden. - - OSDOom. aisNyboer Hennie Boom behaalde in het licht-zwaar gewicht de eerste plaats door 100 kg te trekken en 120 kg te stoten en mag zich daardoor Nederlands kampioen noemen. In het zwaargewicht leverde Peet van Amsterdam een prima prestatie. Van Amsterdam trok 100 kg en stootte 137.5 kg. Adri Bentvelsen en Len Zwaan behaalden verder in de licht-zwaarge- wichtklasse respectievelijk een vierde en tweede plaats In het het mid dengewicht legde Hein van de Putten beslag op de tweede plaats. Ja cob van Looy bereikte in de lichtgewichtklasse een vierde plaats POWERLIFTEN In Noord-Scharwoude waren de Power-lifters van LKV De Spartaan ac tief op de Nederlands kampioenschappen. Jan de Graaf behaalde daar een eerste plaats in de klasse tot 67,5 kg. De Graaf kwam tot een totaal van 465 kg. Richard Heemskerk werd in dezelfde klasse derde (totaal 435 kg). In de klasse tot 60 kg werd Marcel Csorba 5de. Hij bracht totaal 355 kg omhoog LEIDEN - Tussen het geweld van de finalisten van de Leid se titelstrijd door is Jaap van Duyvenbode kampioen ge worden van de eerste klasse. Hij had in de voorlaatste ron de van deze klasse aan remise genoeg om de titel te verove ren. Clubgenoot André van der Zwan maakte het de nieuwe kampioen nog wel lastig maar de Temisemarge werd nimmer overschreden. In dezelfde klasse won Jan Parlevliet een ingewikkelde partij van Jan van der Hei den. In de hoofdklasse blijft Ron van Egmond aan de winnen de hand. maar wat heeft de HDC'er Vrouwe Fortuna aan zijn zijde. In zijn derde partij had de Alphenaar al in de opening geklopt kunnen worden, maar Fred Noordo ven miste deze fraaie kans op de twaalfde zet. Ook na deze misser bleef de WDC'er goed staan. Na en genuanceerde ruil naar de rand nam de titel verdediger echter het initia tief over en won hij een schijf. Noordoven had echter een schijf die bijna naar dam doorbrak. Toen de onfortuin lijke Wassenaarder meende het moment van de waarheid gevonden te hebben, kon de doorbraak niet meer waarna hij opgaf. De andere partij, want Evert Bronstring speelt zijn partij tegen Theo Zwetsloot later, ging tussen KDC'er Jan Pas- schier en zijn toekomstige clubgenoot Cees Binnenka- de De WDC'er nam al snel een halve hekstelling in en had zo in ieder geval een ste vig houvast. Na het bij deze spelsoort gebruikelijke ge- ruil, bleek Passchier zeker niet verloren te staan, hoog stens iets ongemakkelijker. In tijdnood zag hij echter spoken, liet zomaar een schijf slaan en verloor uiteindeijk. Deze week gaan in Katwijk op nieuw de open kampioen schappen dammen van start. Een tweede lustrum, want or ganisator Arend van Beelen in samenwerking met Frans de Jonge, timmert met de Katwijkse titelstrijd al tien jaar aan de weg. Ook dit jaar verschijnen maar liefst ca. vijftig deelnemers aan de borden, verdeeld over dne klassen: hoofd-, eerste en tweede klasse. Er wordt vol gens het Zwitserse systeem gespeeld De bovenste twee aankomende dammers in de hoofdklasse zullen in een finale uitkomen tegen de nummer twee van vorig jaar Jan Passchier en de titelverdediger Ron van Egmond Het speelterrein is de ontmoetingskerk in Kat wijk RON VAN EGMOND de laatste ronde. Bosboom ver sloeg Zagema, Nijboer deed het zelfde met Kremer. Ze behaal den beiden zeven punten uit ne gen partijen. Arjette Cameron bleef in het toernooi ongeslagen. Ze bleef in de eindstand haar zuster Pernette en titelhoudster Yvette Nagel een punt voor. Ook volgend jaar zal de titelstrijd in Hilversum plaats hebben. Dc uitslagen en de eindstanden zijn: meisjes, negende ronde: Henriette de Greef - Arjette Cameron 1/2 1/2; Annemarie Duymelinck Pernette Cameron 12 - 12; Esther de Kleuver - Yvette Nagel 0-1; Jacqueli ne van der Berg - Masjenka Dubbel dam 12 7 12; Astrid Riemslag - Astrid Creutzbërg 1-0; Kann Prins - Greta Karssemeijer 12 12; Jacqueline FYee- ke - Sandra van Essen 0-1. Lidwien Bessehnk - Monique Schuit 1—0. De eindstand is: 1 A. Cameron 7 punten; 2. P. Cameron en Nagel 6; 4. Dubbeldam. Duymelinck. De Greef en Riemslag 5 12. 8. Van der Berg en Van Essen 5; 10. Karssemeyer en De Kleuver 4 12; 12 Creutzberg en Schuit 3 12. 14. Bessehnk 2. 15 Frëekc en Prins 1 12. Jongens, negende ronde: Wieb Zagema - Manuel Bosboom 0-1, Friso Nijboer - Mark Kremer 1 -0; Tim- mo Henseler - Jan de Wit 0—1; Yvo Vol man - Klaas Landsman 0-1, Helmut Cardon - Marcel Piket 0-1; Nico Kuyf - Piet Peelen 0-1Jeroen van der Berg Yge Visser 1-0; Dinand Webbink - Guido Royakkers 1-0 Wit 6 12; 4. Landsman 6, 5 Peelen 5 12; 6. Cardon en Zagema 4 12. 8 Kremer. Piket en Webbink 4; 11. Van der Berg. Henseler en Volman 3 12; 14. Kuyf en Visser 3. 16. Royakkers 2 12. LEIDEN - De dames van Parker Leiden zijn door de 65-40 neder laag tegen Jolly Jumpers gede gradeerd uit dc eredivisie. Lei derdorp won de moeilijke uit wedstrijd van Juventus met 78-85 en ook Blitz was tegen Springers aardig op dreef: 71 111. MSV won met zonder geluk van AMVJ met 77-75 Gymnova-Luba werd 77-69. Jolly Jumpers-Parker Leiden 65-40. Bij winst in deze party hadden de Leidse dames nog een theoreüsche kans om de degra datie te ontlopen. De speelsters geloofden er echter niet in. want zonder al te veel inzet werd men van het veld gespeeld. Halverwe ge was de stand al 40-20 en was de strijd al gestreden. Stcrspeel- ster Marijke Klos is nog steeds met helemaal fit, en zonder haar inbreng is de Leidse ploeg vry ongevaarlijk. Zonder overtui ging gingen de volgelingen van Rob de Vries ten onder. Dc ge vaarlijke breaks van Jolly Jum pers werden door de Leidse guards onvoldoende afgestopt en bij 65-40 kwam een einde aan twee-jarig verbyf in de eredivi sie van Parker Leiden. Juventus-Leiderdorp 78-85. In de eerste helft verdedigde Lei derdorp vrij slecht wat resulteer de in een 44-41 ruststand. Na de pauze zette de door een stem bandontsteking gehandicapt coachende Hans van Rooyen zijn ploeg in een zone met als gevolg dat Leiderdorp uitliep naar 45-64. Juventus kwam nog wel terug, maar onder aanvoering van Clemence Kriek bleef Lei derdorp overeind MSV-AMVJ 77-75. De hele wed strijd hebben de Noordwykers tegen een achterstand aangeke ken. Halverwege was de stand 33—40. Onder leiding van de net 16 jaar geworden Rik Driesen kroop MSV steeds dichterbij. By 75-75 kwam MSV op gelijke hoogte en de laatste aanval werd beheerst uitgespeeld. Topscorer werd Evert van der Plas met 34 punten. Gymnova-Luba 77-69. Het reeds gedegradeerde Gymnova was toch nog te sterk voor Luba, dat waarschijnlijk net niet zal degra deren. De Leidenaars waren maar met zes man en toen ook nog Geert van Zandwijk door zijn enkel ging werd de spoeling wel heel dun. Mede door goed spel van John Codrington bleef de nederlaag beperkt Springers-Blitz 71-111. Door de ze grote en makkelijke overwin ning is Blitz nagenoeg zeker van promotie naar de eerste klasse rayon. Via een 26-50 ruststand werd de opponent volkomen platgewalst. Goed rebounden ge volgd door een sterke break brachten de Voorschotenaren de winst Met twee punten voor sprong en nog één wedstrijd te spelen zit Blitz op rozen VOETBAL - Het Russische natio nale elftal heeft een oefen wed- stryd tegen de Argentijns, elub Lorna Negra met 1-0 verloren. Algerye oefende tegen de Franse eerste divisievlub LiUe. Einde: 1-1 NIJMEGEN - De drie Oegstgeester zusjes Van Cleef zyn tijdens nationale wedstrydcn keurturnen in Nymegen uitstekend voor de dag gekomen De 16-jarige Mirjam van Cleef. lid van de Nederlandse A-selectie, be haalde een tweede plaats achter de Nymeegse Miriam Eygenhuyzen. Haar oudste zus Ingnd greep in de seniorenklasse een knappe derde plaats en ook de jongste telg, Wilma, viel in de pryzen In klasse II behaalden slechts twee meisjes betere cyfers en mogelijk had er iets meer voor haar ingezeten als ze niet zou zyn gehinderd door een verve lende knieblessure. De wedstrydcn in Nymegen golden als voorberei ding voor de Nederlandse kampioenschappen die eind mei in Rotter dam worden gehouden. Het drietal van Pro Patria neemt ook daar aan deel. EMMEN (ANP) - Zoals mocht worden verwacht, behaalde Rob Clerc in de laatste ronde van het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland het nog ene benodigde punt om evenals in 1980 de Neder landse titel op zijn naam te schrijven. Dat Bouke Bies echter reeds na negen zetten van verder spelen afzag, was toch min of meer verrassend. Het toernooi kreeg hierdoor wel een wat al te vroeg einde. Ongetwyfeld was Clerc, met niet minder dan zeven over winningen. de sterkste in de ze wedstrijd en speelde ook het meest constant. Van der Wal had in de slotronde nog moeite genoeg met zyn party tegen Smcenk remise te hou den. De derde plaats werd opgeéist door Ruud Palmer, die hier mee een uitstekende presta tie leverde. Om de vierde plaats, die eveneens recht geeft om het volgend jaar di rect in dc finale te spelen, zal een herkamp moeten plaats vinden tussen Bies en Jan sen. Het was Bronstring die na uren verdedigen in het eindspel Jansen op het nip pertje van de overwinning af hield. De Leidse da mm ces ter bereikte hiermee zelf een ge deelde zesde plaats en zal nu met Hcusdens moeten uitma ken wie nog mag meespelen in het Nederlandse tiental te gen de Sowjct-Unie in sep tember aanstaande. Dr eindstand ls: 1 Clerc IR punten; 2. V.4. Wal 1«. J. Palmer 13; i/y Jansen en Biet 12; *7. Heusdena en Bronstrtnc 11.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 19