Roodenburg blijft op evenwichtsbiilk C Ruud de Groot "doodziek" van gelijkspel Tonegido verplettert LDWS Heroptreden Kortekaas geen succes bij Lisse 3 Knappe zege Blauw Zwart Verdiend punt SJC dankzij Piet Alders Invaller tilt LFC naar 3-0 MAANDAG 19 APRIL 1982 POELDIJK - Noodgedwon gen werd doelman Hans Kor tekaas weer van stal gehaald om het doel van FC Lisse te verdedigen in de uitwedstrijd tegen Verburch. Het herop treden was geen succes want de goalie was voor een deel verantwoordelijk voor de ne derlaag van zijn ploeg tegen Verburch. FC Lisse speelde in het eerste kwartier erg gespannen. Hoe wel de thuisploeg veel kan sen kreeg bleef het team van Jan Faas overeind. Totdat Hans Kortekaas ïn-de zestien de minuut onder een hoge voorzet van George van Hol- steyn doorliep: 1-0. FC Lisse was deze klap nog maar nau welijks te boven of het was al 2-0. Dick Prins verdedigde erg slecht uit, en na een luk rake trap van Tonny Jong- mans huppelde de bal ter gend langzaam in het doel. In de 30ste minuut werd Wim van Beek in het beruchte ge bied onderuit gehaald en ar biter Verbiest wees terecht naar de stip. Laurens van der Voort schoot van elf meter raak: 2—1. In de vijftiende mi nuut van de tweede helft sloeg Verburch definitief toe. Hans Kortekaas stond ver keerd opgesteld bij een inzet van Aad van Staveren en sloeg de bal in eigen doel: 3—1. Vlak voor tijd omzeilde Tonny Jongmans nog één maal de Lisser—verdediging en bracht de eindstand op 4—1. Voor Jan Faas de moelij- ke taak om zijn team weer voldoende gemotiveerd in het veld te krijgen voor het belangrijke treffen volgende week tegen RK DEO. Sport DEN HAAG - Blauw Zwart heeft gisteren bij Texas DHB twee belangrijke punten bin nen gehaald. Al in de negen de minuut was het Hans Grundeken die een voorzet van Ruud Timmer fraai in kopte: 0—1. Daarna kwam Blauw Zwart enkele malen goed weg. Tweemaal was doelman Karei Verhart al ge klopt, maar beide malen trap te Martin Hoogenboom de bal op tijd van de doellijn. Vlak voor tijd stopte doel man Frans Pronk een straf schop van Cees van Leeu wen. Toen Van Leeuwen in de rebound als nog scoorde, werd de treffer om onduide lijke redenen afgekeurd. Piet Alders: doelpunt NOOTDORP - Op het kurkdroge veld van RK DEO heeft SJC een verdiend punt weggehaald 1—1. Goed voetbal was in Nootdorp met mogelijk omdat de bal op het harde veld de vreemdste caprio len maakte. In de eerste helft had de Noord wij k- se doelman Ed Zuidhoek het moeilijk met de vreemd opstuite- rende bal. Aat Greeve zag dit bui tenkansje tijdig en tekende voor 1-0. Na de thee ging SJC steeds beter spelen. Dit resulteerde in de i diende gelijkmaker Het was de. na een blessure, weer terugge keerde Piet Alders die met zijn linkerbeen de bal hard in de krui sing joeg: 1-1. Trainer Arte Duin dam. die erg tevreden was over de inzet van zijn jongens, wisselde Maarten Plug nog in voor Jan der Zalm. Aan de uitslag kon dit echter niets meer veranderen Scheidsrechter Lagendijk floot een goede wedstrijd. LEIDEN Officieel, zo heette het, hingen de vlaggen rond het UVS-veld halfstok vanwege de door staatssecretaris Kombrink aangekondigde belastingmaatregelen inzake de kantine-omzet van amateurclubs. Een andere lezing na afloop van de snelle return tegen Wilhelmus was dat de mensen die belast zijn met de tweewekelijkse hijsklus blijkbaar beschikten over een vooruitziende blik. Want het leek, de 1-0 overwinning van de Leidenaars, die hiermee revanche namen voor de neder laag van vorige week tegen die zelfde ploeg, gisteren helemaal nergens op en het demonstratie ve gebaar met die dundoeken was in dit geval zeker op zijn plaats. Een droeve vertoning, de eerste klasse onwaardig. Maar de echte voetballiefhebber mocht er achteraf dan rouwig om zijn de tocht naar de zonovergoten Kik kerpolder te hebben aangevan gen, bij UVS zelf maalde men daar nauwelijks om. De punten, die waren belangrijker. En zeg er maar wat van. Wekelijks kreeg de blauwwitte formatie uit alle hoeken lof toegezwaaid (vo rige zondag nog van Wilhelmus- trainer Jansen), maar ondanks - of dankzij - het aardige spelletje was UVS inmiddels wel afgezakt tot dicht in de buurt van de de gradatiezone. Gisteren mocht de eindelijk grepen de Leidenaars wél die weer wat lucht brengen de overwinning. Welke zege overigens, een paar se conden voor tijd, nog in groot ge vaar kwam toen doelman Rob Groenendijk in een 'blinde' reac tie de bal na een kopbal van in valler Kochie pas op de lijn te pakken kreeg. Renee van Elles- wijk tikte het leder uit de handen van de Leidse sluitpost tegen het net, maar arbiter Onrust stond er met zijn neus bovenop en keurde de treffer terecht af. Hetgeen hem op nieuwe scheldkannona- des van de Voorburgers kwam te staan. Die lieten zich - en voor een (be langrijk deel dankte UVS *ijn uiteindelijke zege daaraan - al van meet af aan geheel uit hun spel halen door leidsman Onrust die zijn naam trouwens eer aan deed, want vooral in de kwali teitsarme eerste helft nam hij nogaleens merkwaardige beslis singen, die hij steevast begeleid- ROTTERDAM - Daan Kooimans voegde in het duel HION - Lugdunum (uitslag 1-1) opnieuw een hoofdstuk toe aan zijn inmiddels roemruchte vervolgverhaal "hoe pak ik een scheidsrechter in"? Diverse malen al dit seizoen slaagde de voetballer van Lugdunum erin om op de beslissende momenten een voordelige beslis sing van de spelleider te forceren en ook gistermiddag in Rotterdam slaagde hij in zijn opzet. Wilhelmus-speler Boting kegelt de doorgebroken Niek Oosterlee i zal vervolgens de wedstrijd beslissen. i het strafschopgebied onderuit. Mario Faber i de met een uitgerekte fluittoon. De spelers van Wilhelmus ageer den daar in verbaal opzicht steeds vaker tegen terwijl zij hun opgehoopte irritatie vervolgens meer en meer afreageerden op de benen van opponenten. Het gevolg van dat praten en schoppen was niet alleen dat voorstopper Schaap na twee waarschuwingen tien minuten na rust het veld kon verlaten (nog twee spelers werden opge schreven), maar dat UVS dankzij opnieuw zo'n onbesuisde actie van in dit geval vleugelverdedi ger Boting ook nog op 1-0 kwam. Even voor de uitsluiting van Schaap soleerde Niek Oosterlee namelijk het strafschopgebied in alwaar Boting hem voor iedereen zichtbaar onderuit kegelde. Ma rio Faber, met de hardwerkende Koenen tot de betere UVS-spe- lers behorend, knalde vanaf elf meter onberispelijk in. Die voorsprong, plus het feit dat er nog slechts tien tegenstanders over waren, zou normaal gespro ken rust moeten brengen bij UVS. Maar het zelfvertrouwen, dat de ploeg dit seizoen totaal blijkt te ontberen, kwam nóg niet terug. Natuurlijk, die conti nue man-meer-situatie leverde, en mede omdat Wilhelmus bo vendien ook nog alle risico nam, mogelijkheden op. Maar wat UVS vervolgens met die kansen deed was hemelschreiend. Zó weinig geloof in eigen traptech- niek hadden achtereenvolgens Niek Oosterlee, Hans Verkuylen en Hans van Leeuwen, dat ze tel kens probeerden om óók nog doelman Van Weers uit te spelen. Terwijl een schuiver, een lob of desnoods een rollertje afdoende zou zijn geweest kozen de blau- witten steeds weer de moeilijk ste weg. En het falen van de voorlijn had tevens tot gevolg dat de laatste linie niet uit de greep van de angst kon blijven wanneer Wilhelmus er met lange trappen uitkwam. Totaal onnodige panieksituaties deden zich in het laatste kwartier nog voor het Leidse doel voor en slechts met kunst- en vliegwerk en zelfs geluk (Van Weerlee haal de een bal van de lijn die Aad Neuteboom verkeerd op zijn knie kreeg) bleef die 1-0 voor sprong op het bord. Twee pun ten, dat wel. Maar voorlopig hoeft die vlag, wat UVS betreft, nog niet in top. AD VAN KAAM Zijn werkwijze? Gewoon met de bal aan de voet het vijandelijke doel opzoeken en dan wachten op het duwtje, dat de besnorde aanvaller deze competitie al veel vuldig heeft gehad. Aan de aan- valsopzet komt dan weliswaar een einde, maar er kan via de toe gekende vrije schop opnieuw worden gestart. Op deze manier peurt Kooimans het meeste ren dement uit een Lugdunum-aan- val. Wanneer het lichaamscon- tact een keer uitblijft en Kooi mans toch op de been bluft, loopt hij zich onherroepelijk vast op een verdediger met balverlies als gevolg. Oog voor een mede speler immers heeft de Leide- naar op die momenten nauwe lijks. LEIDEN - Een kwartier voor het einde van de wedstrijd LFC-O- ranjeplein moest Gerry Nagte geller geblesseerd het veld ver laten bij de stand 1-0 in het voordeel van de Leidenaars. Driekus van der Linden kwam uit de dug-out en verrastte vriend en vijand door met twee treffers de score naar 3-0 te til len. LFC speelde tegen de Hagenaars een groot deel van de wedstrijd onnodig angstig voetbal. Zonder de geblesseerden Theo Collé, Ni co van As, René Holswilder en de geschorste Jacques te Henne- pe speelden de Kanaries in de eerste helft nog vrij aanvallend. De tegenstander bleek terecht in de onderste regionen te vertoe ven en had weinig in te brengen. Nagtegeller bracht Harteveld in stelling, maar deze werkte on nauwkeurig af. Het duurde een half uur voordat LFC de score kon openen. Paul Harteveld ging goed door op een dieptepass van Frank van Veen en was net iets eerder bij de bal dan keeper Ed dy Gerritse. Via de binnenkant van de paal rolde het leer over de lijn: 1-0. Na deze treffer maakte LFC al de fout het initiatief aan Oranjeplein te laten. Na de pauze liet LFC zich door de Hagenaars belegeren. Oranje- plein kreeg op het middenveld een vrije doortocht, maar bleek voorin niets klaar te kunnen ma ken. LFC hanteerde met succes de counter. De thuisploeg kreeg kans na kans, maar de ingevallen Bert Collé en Jan Kromwijk mis ten. Bij een van de vele uitvallen van LFC werd Harteveld door de keeper vastgehouden. De penal ty werd door Gerry Nagtegeller. tegen zijn gewoonte in, gericht genomen. Niet gericht genoeg echter, want de schuiver ver dween naast het doel. Vlak na deze misser ruimde Nagtegeller geblesseerd het veld voor Drie kus van der Linden. Deze had al le tijd gehad om te zien hoe het niet moest, en met twee fraaie treffers gaf deze invaller Oranje plein de terechte genadeklap. WILL MOERER LEIDEN - Laat Nederland leefbaar blijven. Voorzitter/speaker Jan Wer- ter besloot z'n speech tegen het belastingbeleid van de overheid lichte lijk geëmotioneerd. Hij kon echter niet vermoeden dat de voetballers van Roodenburg en VIOS er gisteren een bijna 'onleefbare' middag van maakten. In de 90 minuten die de eersteklassers ter beschikking ston den, bleek niemand in staat het duel met doelpunten te omlijsten. John van de Wetering glipt langs de Haagse verdediger Kouer. diens uitgestoken been zal de Leidse aanvaller uit balans brengen. Waarmee Roodenburg zijn negen de deling in de competitie 81-82 opstrijkte. Een record, dat wel, maar of de blauw-zwarte archiva ris die 'prestatie' gaarne in de analen zal bijschrijven, is vers twee. Liever deze prestatiecurve dan degradatie naar de tweede klasse zal Roodenburg ongetwij feld ter verdediging aanvoeren, maar het publiek, gisteren zo'n 300 man, is er niet mee gebaat. Dat wil spanning, sensatie en LEIDEN - In de derde klasse was er in het afgelopen weekeinde weinig eer te behalen voor de clubs uit de Leidse regio. UDO verloor met 3-1 van koploper ADO, Tonegido stuurde LDWS met een 6-2 nederlaag naar huis en WSB kwam tegen Celeritas niet verder dan een 2-2 gelijk spel. ADO-UDO 3—1. De Oegstgeeste- naren streden tegen ADO voor de laatste theoretische kans op de titel. UDO had een vrij onge lukkige start, want al na een paar minuten knalde Baggerman van grote afstand de eerste Haagse treffer achter Kees van Rijn: 1-0. UDO was echter niet van plan de partij zomaar uit handen te ge ven, en ging op jacht naar de ge lijkmaker Wilbert Witteman kreeg de bal van vijf meter ech ter niet tussen te palen. Iwan Lionar lukte dat aan de andere kant wel en zorgde voor een 2-0 ruststand. Na de pauze speelde UDO man te gen man en dat wierp zijn vruch ten af. Een kwartier voor het ein de maakte Ronald Velthoven 2-1 na een pass van Cor Strijk. Meer zat er voor de ploeg van trainer Leo Holl niet in. want weer was het Lionar die een counter knap afrondde voor 3-1 zorgde. Celeritas-WSB 2-2. WSB was tegen Celeritas zeker niet kans loos, maar de ploeg uit Noordwij- kerhout speelde niet fel genoeg om aanspraak op de zege te kun nen maken. De thuisploeg kwam vlak voor rust via Benny Wigge- raadt op 1-0. In de tweede helft trok WSB er wat meer aan en binnen een kwartier schoot Kees Nulkes de 1-1 in de kruising. Een misverstand tussen keeper Johan van der Berg en William van der Berg bracht Eddy Meyer in de gelegenheid er 2-1 van te maken. Na dit doelpunt ging Ce leritas verdedigen en dacht de buit binnen te hebben, maar vijf minuten voor het einde tekende Sjors Oostdam voor de gelijkma ker. Tonegido-LDWS 6-2. Voor de pauze kon LDWS de Voorbur gers nog aardig bijbenen. Een foutje in de defensie had 1-0 tot gevolg, maar Bart van der Wey- den scoorde met een mooie lob 1—1. Via een omstreden penalty en na een volgende fout in de verdediging liep Tonegido door naar 3—1. Voor de pauze zorgde Bart van der Weyden, ook via een strafschop, met de 3-2 nog voor hoop in de Leidse harten. Na de pauze was voor do Lelde* naars de koek wel op. Tonegido overklaste de Vlietbewoners. die nauweluks nog over de middel lijn kwamen, volkomen De thuisploeg liep soepel door naar 6—2 zonder dat LDWS nog iets terug kon doen. vooral doelpunten zien. Aange zien die ingrediënten de laatste tijd niet in de Roodenburg-maal- tijd zijn opgenomen, zal een deel van het blauw-zwarte 'legioen' de volgende keer elders de 'voet- balhap' tot zich nemen. Voor Roodenburg geldt één (zwaarwegend) excuus De ploeg van trainer Mouter werkt zich bijkans het apezuur om de 'even- wichtsbalk' te verlaten. Juist op die momenten heeft een met zichzelf worstelend elftal een duwtje in de rug (geluk dus) no dig om weer op de weg naar het succes te geraken. Bijna stuurde 'chauffeur' Van de Wetering in de openingsfase aan op de zegeroute, maar alras bleek dat de blauwzwarten het beslis sende schot hadden thuisgela- ten. Achtereenvolgens Ronald Jansen, Rob Brittijn en m der Van de Wetering liéten na een serie hoopgevende aan- valsacties kansrijk hun gezicht in het VlOS-strafschopgebicd zien. De Haagse tegenstander werd door het agressieve spel letje van de thuisploeg volkomen overrompeld. waardoor de knock-out een kwestie van tijd leek. De minuten tikten weg maar Roodenburg scoorde niet Enerzijds door een gebrek aan geluk (inzet Ronald Jansen), an derzijds door een falende afwer king (eveneens Jansen) "De voorhoede heeft zich nog niet aangepast aan het niveau van de eerste klasse", verklaarde trainer Mouter, "de jongens missen te veel kansen en beseffen niet dat de verdedigers attenter reage Door het uitblijven van doelpun ten raakte Roodenburg van de wijs en het ritme, dat het 'gehoor' van VIOS in de openingsfase had geteisterd, stokte en verdween nadien geheel uit de Kooiforma- tie. Geen spoor was meer te be kennen van het elftal dat voor de rust de toeschouwers nog enigs zins had kunnen behagen. "Om dat die treffer uitbleef', wist Mouter, "konden die jongens het mentaal niet meer opbrengen door te gaan. Dan blijkt dat Roo denburg duidelijk ervaring mist voor deze afdeling". Slecht Derhalve werd de aanhang 'ver gast' op een slechte tweede helft, die het verblijf op Noord tame lijk 'onleefbaar' maakte Weinig passes kwamen aan op de plaats van bestemming, combinaties werden een zeldzaamheid. "Deels was dat ook te wijten aan het uitvallen van John van de Wetering", verdedigde Mouter zijn ploeg, "daardoor verdween toch een belangrijk aanspeel punt in de voorhoede. Bij ons verloren toch veel jongens de controle over de bal" Tegenstander VIOS deelde mee in de malaise maar probeerde met gerichte afstandschoten het leed van de toeschouwers wat te ver zachten. Dankzij de verrichtin gen van doelman Sjaak Nievaart kon Roodenburg het negende gelukspel in de rangluststand opvoeren. "Ik kan er echt niet mee zitten omdat ik vertrouwen heb in mun ploeg. Ik hoop alleen dat zij er niet moedeloos van worden", besloot de Leidse oe fenmeester ROB ONDERWATER Lange tijd leek het er op alsof een 'typische' Kooimans-actie de Kikkerpolderploeg een overwin ning zou opleveren. Na 20 minu ten in de tweede helft ging Kooi mans. de doordouwer door dik en dun. met de bal het Rotter damse strafschopgebied binnen, passeerde twee man om vervol gens over de voet van laatste man Chris Birahy te struikelen. De overtreding werd door spel leider Den Toom terecht met een penalty bestraft, waarna Leo Wetselaar gemakkelijk 0-1 kon Waarmee Lugdunum ook het ein de leek te gaan halen. In de aller laatste minuut echter knalde Bi rahy de bal in een wanhoopspo ging voor het doel van de Kik kers. Vermeer, tot op dat mo ment door Hennie de Klerk 'on zichtbaar' gemaakt, kopte de bal voor de voeten van Rokus van Houweiingen, die van dichtbij de 1-1 liet aantekenen. En Lugdu num er derhalve opnieuw niet in slaagde om een uitduel in winst om te zetten. Daar was trainer Ruud de Groot na afloop "dood ziek van" "Ditmaal hadden we de kans om eindelijk eens een uitwedstnjd te winnen. Met nog één minuut te spelen dacht ik het is gebeurd Gaat die bal er alsnog in Ja. ik ben heel erg teleurgesteld. Want deze partij hadden we gewoon met 3 of 4-0 moeten winnen". En daarin had De Groot gelijk, af gaande op de riante mogelijkhe den die Lugdunum vooral na rust kreeg geboden. Kooimans. Verver en André Pracht hadden het duel na de pauze kunnen be slissen. Voornoemd trio handel de evenwel te onzorgvuldig, waardoor de voorsprong niet werd vergroot. Iets wat Lugdu num overigens wel had ver diend. De ploeg kon niet alleen bogen op een zogenaamd optisch overwicht, maar toonde zich in- v. nticviT en in de duels sterker Zo legde Hennie de Klerk Boel lie Vermeer aan banden en speel de Bennie de Roo een prima par tij tegen Leen v.d. Weel. De Roo. die slechts tot de schouders van V.d Weel reikte, klopte de Rot terdammer keer- op keer in de lucht Van enige Rotterdamse dreiging was om die reden geen sprake De groenwitten stichtten daaren tegen we i ver wining In de HION-defensie (lees Kooimans) Zeker nu Van Berkel de drie- mansvoorhoede Sjardijn-Kooi- mans Pracht regelmatig steun de. zette Lugdunum HION 'vast' op eigen helft Direct na rust kenden de Leidenaars even een moeilijke periode, maar de kop bal op de lat van Ted van Berkel (vlak na rust), deed het oude beeld weer terugkeren. De be nutte strafschop van Leo Wetse laar. na de 'typische' Kooimans- actie bracht Lugdunum in de 66ste minuut op 1-0. Waarna Pracht, Verver en Kooimans pri ma kansen kregen geboden op 2- 0. die uiteindeluk niet tot stand kwam. Sterker nog. de ploeg kreeg in de allerlaatste minuut de gelijkmaker van Rokus van Houweiingen te verwerken, waardoor aan het duel 'slechts' een punt werd overgehouden FRED SEGAAR Zaalvoetbal LEIDEN Vanavond worden in de THB Hal ui Lisse de halve fi nales gespeeld van de afdclings -beker in het zaalvoetbal. Om 19.30 uur begint Landwer zyn ontmoeting tegen de hoofdklasser Bahlmann Een l later ontmoeten UVS en SRV Boys elkaar Woensdag speelt het Leids team een oefen wed - strijd tegen UVS Dit als voorbe reiding voor de Nederlandskam pioenschap voor afdelingteams Plaats van handeling Northgohal te Noordwuk, aanvang 20 00 uur

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15