DIGROS Blik in de weekbladei LEZERS SCHRIJVEN Bij DSM half procent terug voor ziektegeld Hl 1 IE MOEITE WAARD! LET OP DE PRUZEN EN ZIE HOEVEEL'T HET SCHULP, J Ehrens zesde met Oscar MSEVIERS DE TIJD Varia DONDERDAG 15 APRIL 1982 Lidmaatschap Wereldraad van Kerken ter discussie De 36 bij de Gereformeerde Oe cumenische Synode (GOS) aan gesloten kerken houden zich de komende weken op regionale conferenties bezig met de vraag of het mogelijk is om als kerkge nootschap lid te zijn van zowel de Wereldraad van Kerken als van de GOS. In juni zal de werk groep oecumenische relatieé van de GOS naar aanleiding van de resultaten van deze conferenties een aanbeveling voor de leden- kerken opstellen waar tot 1984 op gereageerd kan worden. In dat jaar zal de volledige synode te Chicago een besluit nemen. De Europese ledenkcrken van de GOS komen van 27 tot 29 april in Lunteren bijeen. Aan deze confe rentie zullen deelnemen: de Christelijk Gereformeerde Ker ken uit Nederland, de Gerefor meerde Kerken in Nederland, de Reformierter Bund uit West- Duitsland en de Eglise Reformee Independente uit Frankrijk. Ver tegenwoordigers van de Gerefor meerde Bond in de Nederlandse Hervormde kerk en van de Ne derlandse Gereformeerde Ker ken zullen deze conferentie als waarnemers bijwonen. Dergelij ke regionale GOS-conferenties worden verder gehouden in Zuid-Afrika. Indonesië. Austra lië en de Verenigde Staten. Aanleiding voor dit beraad vormt het toetreden van de Gerefor meerde Kerken in Nederland tot de Wereldraad van Kerken in 1969. Voor enkele ledenkerken van de GOS was dit dubbellid- maatschap voldoende reden de ze oecumenische synode te ver laten. Tijdens de bijeenkomst van de GOS in Nimes in 1980 is besloten duidelijkheid te ver schaffen over de vraag of het nu wel of niet mogelijk is lid te zijn van twee overkoepelende oecu menische kerkelijke organisa ties. De Vereniging van Predikanten van de Gereformeerde Kerken in Nederland wil haar doelstel ling verbreden en zich met na me op regionaal niveau bezig houden met het verbeteren van de onderlinge collegialiteit. Zij wil dat doen in overleg met de deputaten voor de werkbegelei ding van predikanten van de Gereformeerde Kerken en met de beide predikanten algemene dienst voor deze werkbegelei ding ds. C. Mak en ds. P B. Suur- mond. Dat heeft de voorzitter van de vereniging dr. H.J. Kou- wenhoven meegedeeld bij de jaarlijkse predikantenconferen tie die in Lunteren is gehouden. Dr. Kouwenhoven wees er in zijn openingswoord op dat veel pre dikanten momenteel in een moeilijk parket zitten omdat zij niet altijd gehoor kunnen geven aan de wensen en de verlangens van de gemeenteleden. Zij moe ten vrij zijn van elke dwinge landij al is hun vrijheid als die naar van Christus niet onbe grensd. De grens van die vrij heid wordt echter niet aangege ven door persoonlijke opvattin gen of de voorkeur van de ge meente, maar door het gebod van de liefde. Nederlandse Hervormde kerk: Beroepen te Ommen: D. Hei koop te IJmuiden-West. Gerefor meerde kerken: Beroepen te Westervoort-Zevenaar-Lobith (streekgemeente): A. Broekhuis, kandidaat te Zaandam, die dit beroep heeft aangenomen; te Sint-Annaparochie: drs. C. W. Neef te Donkerbroek. Aangenomen naar Boxtel-Sint Mi chielsgestel (samenwerkingsver band hervormd gereformeerd): drs. D. Stolk te Wolvaartsdijk en Leeuwendorp. Bedankt voor Amstelveen-Buiten- veldert: A. Koornneef te Krom menie. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt. Beroepen te Aduakd: W M. van Wijk. kandi daat te Middelburg; te Hooge- veen: H. Folkers te Eindhoven Beroepbaarstelling: C. van Bree- men, Von Weberlaan 1. 3752 VS Spakenburg. Tel. 03499-6294 (van 19.00 tot 20.00 uur). Christe lijk Gereformeerde Kerken: Aan genomen naar Hengelo: A. Hil- bers te Hilversum. Nederlands Gereformeerde Kerken: Prep. geëxamineerd en beroepbaar ge steld door de regio Dordrecht- Gorinchem: drs. G. C. Officer, Oud Smitsestraat 12, Lienden 4033 AX. UTRECHT (ANP) - De Unie BLHP (vakbond van hoger per soneel) is met het chemisch con cern DSM in principe overeenge komen om de werknemers een half procent van hun prijscom- ADVERTENTIE pensatie in te laten leveren in ruil voor volledige doorbetaling van het ziekengeld. Dit is gisteren be kend gemaakt na overleg over een cao voor de Limburgse DSM-vestigingen. Die cao moet per 1 april ingaan en betreft 11.500 werknemers. Volgens bestuurder Jo Franssen van de Unie is niet alleen de di rectie van DSM akkoord met het voorstel maar hebben ook de meeste andere bonden bij DSM (industriebond CNV, vereniging hoger personeel, algemene bond van werkers) er wel oren naar. Alleen de industriebond FNV voelt er niet veel voor. Die bond wil volgens Franssen vasthou den aan het principe dat doorbe taling van het volledige zieken geld als verworven recht over- Een woordvoerder van de DSM-di- rectie-zegt dat de besprekingen over de cao niet los gezien kun nen worden van eerdere cao's. Ten gevolge van afspraken bij de vorige cao is een loonsomstijging van 7 procent al bij voorbaat be reikt. aldus de woordvoerder DSM heeft de vakbonden ge vraagd om een gematigde opstel ling. Doorbetaling van het volle dige ziekengeld kan alleen gega randeerd worden, indien gezon de werknemers mee betalen aan de premie, die zieke werknemers waarschijnlijk in de toekomst zullen moeten gaan betalen. Dat kan dan door een half procent te korten op de prijscompensatie, aldus de DSM-woordvoerder. BIOEM- POTTEN^ AUGURKEN &W7EPOT 723MI GWDAS610ME DUBBELE KU/P- 5COQB. GAIAKOFF/E TAK DUW/S KNA8BELMXRUES BROSNOTENAK 77S5UE TOflET- RAPfi TOPSfeoOfo TOTAAL- WASMIDDEL K/£° HAAL HET BIJ KATWIJK aan ZEE: Visserijkade 2 SASSENHEIM: Hoofdstraat 284 NOORDWIJK: Kerkstraat 20 OUDE WETERING: Meerkreuk 0 LEIDEN: Langegracht 3 LEIDERDORP. Winkelhof 70 GOTHENBURG (ANP) In Gothenburg is gisteren het internationale concours hippique begonnen met als hoofdschotel de finaleconcoursen om de wereldbeker. Op de eerste dag stonden slechts onderdelen op het programma, die met meetelden voor de wereld bekerstrijd. Henk Nooren eindigde in het openingsnummer als achtste. Met Opstalan liep hij vier strafpunten op. Winnaar werd Europees kampioen Paul Schoc- kemoehle uit West-Duitsland met akrobat (0-28,6 sec.). Schockemoehle won later ook het tweede springconcours, ditmaal met het paard El Paso. Hij bleef in 47,3 seconden foutloos. Tweede werd de Canadees Mark Laskin en derde de Brit Nick Skelton Christus Nadat ik aandachtig het artikel van de heer Kroon had gelezen, in de ze krant van zaterdag 10-4, kwa men er toch enkele vragen en reacties bij mij op. die ik als ar gument zou willen beschouwen, als tegenpool van het eerder ge noemde artikel. Want er wordt in dit artikel m.i. nogal slordig omgesprongen met de opvattingen van de christen mensten). Het zou te ver voeren om analytisch deze stellingen te gaan aanvechten. Maar enkele wil ik wel noemen. Zo is in de levensbeschrijving van Johan nes wel bekend dat hij op oudefe leeftijd zijn levenservaringen met Jezus op schrift heeft gezet. Hij kende Jezus dus wel! Vervolgens de grote letters in uw blad: "Er staat weinig vast over Christus". Voor gelovige mensen staat het echter zo vast als een huis dat Jezus de Zoon van God is. Voorts was Jozef niet de vader maar de zg. voedstervader. Of hij welgesteld was, is voor mij een vraag Maria, de moeder van Jezus, was maagd gezien haar uitlating bij de boodschap van God aan haar. waarin zij antwoordt op de vraag of zij moeder wil worden: "Hoe kan dit geschieden, daar ik geen man beken?". Betlehem is de ge boorteplaats, Jozef en Maria wa ren op weg - vanuit Nazareth - om de joodse wet na te leven. Verder de "beschamende" opmer king dat Jezus een "vreemde" man zou zijn geweest. Een man die begaan was met een ieder die belast en beladen was. Een man die intens verdriet had, toen zijn beste vriend was overleden. Een man die aan een oude alleen staande moeder haar zoon ten le ven opwekte en teruggaf. De me demenselijkheid en liefde voor de mens - ook vandaag nog - is onbegrijpelijk groot. Bovendien is de door hem gebruikte zinsne de uit z'n verband gehaald, want het staat "anders" in de bijbel. Verder over het liefhebben van va der en moeder. Er wordt hier be doeld dat men eerst God dient lief te hebben en dan uw naaste als fl zelf. Het is geen kwestie van onderlinge naijver, maar van or dening, van harmonie, om te le ven met God en elkaar. Van bui tensporig eten of drinken heb ik nooit iets gelezen. De opmerkingen ten slotte over het dragen van het kruis, en de al of niet gevolgde weg, zijn eigen lijk niet ter zake doende. Of het een kruis was of een dwarsboom maakt toch niet uit? Het punt was: daar liep iemand onder een last die Hij niet verdiende! En nog steeds wordt Hij geslagen en gekruisigd. Al met al is het artikel geschreven in de sfeer van het feitelijke, het wetenschappelijke, dat alleen maar belangrijk schijnt te zijn. Daarmee wordt ernstig schade gedaan aan de christen-gelovige en aan de H. Schrift. Het zou goed zijn om Jezus te blijven zien zoals Hij wordt beschreven als in de bijbel. Op deze manier is het "wetenschappelijke" niet za ligmakend, want dit komt in te genspraak met het geloof. Onderzoek de dingen, maar be houd het goede. Als we deze raad werkelijk volgen, komen we tot geloven! J.H.M. Biesjot Trompstraat 77 Leiden In de derde en laatste voorwedstrijd van de openingsdag eindigde Rob Christus (2) Ehrens als zesde met Oscar Drum. Henk Nooren werd met Opstalan x 7 tiende. De Westduitser Paul Schockemöhle moest ditmaal tevreden zyn met de tweede plaats, achter zijn landgenoot Norbert Koof. In de Bijbel staat alles over Chris tus vast! Naar aanleiding van het artikel "Over Christus staat maar weinig vast" even het volgende. Als de schrijver van dit artikel, Theo Kroon, meent iets uit het leven van Christus te hebben ge schetst om dan tot de conclusie te komen dat Christus wel heeft bestaan maar verder niet zoveel te betekenen heeft gehad dan heeft hij het mis. Bij het lezen van zijn artikel is mij opgevallen dat Theo Kroon de Bijbel zeer slecht gelezen heeft (vraag mij nerzijds: welke Bijbel?) dat hij niet eens beseft dat het uit het verband rukken van gegevens leidt tot verkeerde opvattingen en conclusies. Als hij de "vier Evangelisten" er op na geslagen had en hen "naast elkaar" gelegd had zou hij al een heel ander beeld hebben gekregen van het leven van Christus. Nee, hij heeft gemeend over Chris tus te moeten lezen in geschied kundige werken en zat daarmee falikant naast de Enige juiste Bron, namelijk Gods Onfeilbaar Woord! A. van Duyvenbode jr. V. Schaffelaarstraat 161 Barneveld Witte Huis Popperdepop. Wat geweldig zeg. Had ik altijd gedacht dat die jon gens van Onkruit zich alleen be zighielden met het leger. Maar niets daarvan. Op grandioze wij ze zijn zij erin geslaagd het witte huis te beschadigen. Natuurlijk niet het echte witte huis in Ame rika want het moet tenslotte ge zellig blijven. Sinds vorige week woensdag stond er namelijk een kopie van dat vervloekte bolwerk van het wes ters imperialisme in Maduro- dam. Dat kon natuurlijk niet. Dat was te gek. Daar moest een stok je voor gestoken worden. Zoiets op ons grondgebied: verderfelijk gewoonweg. De kernleden van Onkruit hebben derhalve hun koppen (inderdaad ja, kernkoppen, hahaha) bij el kaar gestoken en zijn zodoende tot deze schitterende vernieti ging overgegaan. Wat een wak ker volkje zijn wij Nederlanders toch. Prima jongens. Wanneer gaan jul lie over tot het bestormen van bioscopen waar 's middags onze kleuters overvoerd worden met die walgelijke Amerikaanse Walt Disney-films, waar de propagan da vanaf druipt, of nog beter: het blokkeren van enige Mac Do- nalds-vestigingen (waar werkende jongeren onderbe taald worden; twee vliegen in één klap) of.... Wie A zegt moet tenslotte ook B zeggen. Nogmaals bedankt, jongens. Ik weet nu weer wat onder het be grip "kneuterig anarchisme" moet worden verstaan. Toe nou. Pieter van Hove 2e Loosterweg 125 Hillegom Verkiezingen Wat zou nu de oorzaak kunnen zijn van de wankele -vertrouwensba sis van kiezer en gekozen volks vertegenwoordiger? Zou de be volking niet meer in verkiezin gen geïnteresseerd zijn en zo ja, hoe zou dat dan komen? In de vele publicaties over de pro vinciale statenverkiezingen werd gezegd dat de opkomst nog nooit zo laag was geweest. Wordt hier mee de oorzaak enigszins aange geven? Als je kijkt naar een eventueel wankel kabinetsbe leid, zou je daarin ondubbelzin nig de oorzaak kunnen vinden. Maar is dat wel de kant-en-klare reden? Of zouden er ook andere redenen kunnen zijn waar men in de moderne tijd zo eenvoudig overheen kijkt? Bijvoorbeeld: zou ongeïnteres seerdheid ook een rol kunnen spelen bij de vraag wat en wie de mensen gaan kiezen? En dat in een periode van economische te- rugggang en bezuiniging. Het contrast dat je vaak hoort vanuit de bevolking is dat gekozen volksvertegenwoordigers een aardig salaris of een schadeloos stelling krijgen van zo rond de twee ton per jaar. Dat levert een aardige vergelijking op met vele mensen die met een modaal inkomen van nog geen 33.000 gulden bruto per jaar moe ten zien rond te komen. Daarvan moeten ook steeds de hoger wor dende lasten en verhoogde belas ting voor het functioneren van de overheid worden betaald. Een maatschappijvisie kan nooit anders zijn dan een gezamenlijk, redelijk en op elk onderdeel af gestemd beleid. Een goed sa menspel, ook in een democrati sche samenstelling, is echter al leen mogelijk wanneer ieder van de medespelers bereid is een ma- tigingsbeleid mogelijk te maken. Dit zou dan ook van toepassing behoren te zijn op de overheid als vertegenwoordiger van de be volking, o.a. in de Tweede Ka mer, regering, provinciale staten en gemeenteraden. De vaak wel mondig genoemde burger is in dit opzicht nog knap machteloos, mag wel stemmen, heeft dan wel zogenaamd in spraak, maar invloed en een uit spraak om te betalen worden voor hem wel geregeld en bin dend vastgesteld. Dezelfde problematiek gaat bij de komende gemeenteraadsver- kiezngen een duidelijke rol ver vullen. De diverse grote politieke stromingen gaan weer op stem- menjacht, met verkiezingspro gramma's waarmee men denkt zoveel mogelijk zetels te kunnen bezetten (want hoe meer zetels hoe meer macht en invloed). Maar betekent dit ook voor de bevolking een wys beleid? Of is het slechts kwantiteit en geen kwaliteit? Want wat gebeurt er vaak na de verkiezingsroes? Dan worden de bekende stokpaardjes weer uit de lade gehaald, want men zetelt weer voor vier jaar op de geko zen zetel met een vrij mandaat en een aardig inkomen. Waar een medeburger wordt voorgelicht over bezuinigingen (er wordt netjes uitgelegd dat de broe kriem moet worden aangehaald), wordt het contrast geschapen met degenen die zijn gekozen en van wie de presentiegelden jaar lijks met een aardig sommetje worden opgetrokken. Betekent dit ook matiging of is dat soms achterstallige aanpassing? Omdat de gemeenten voor extra fi nanciën bij het rijk tegenwoor dig niet meer behoeven aan te kloppen (want er moet bezuinigd worden), zoeken zij naar moge lijkheden de belastingen plaatse lijk behoorlijk te verhogen. De inwoners krijgen zodoende te maken met vaak forse stijgingen van de tarieven van zo'n 8 tot 9 procent, want de jaarlijkse be grotingen moeten nu eenmaal sluitend zijn. Heeft men zich ook wel eens afge vraagd hoe de bevolking de ko mende jaren haar begroting (huishoudboekje) sluitend moet zien te krijgen? Met welke com pensaties? Of is ook hier de "nieuwe visie" van toepassing die duidelijk moet maken dat er nu eenmaal apostelen en marte laren zijn? H.W. Warmenhoven Crocusstraat 27 Noordwijk (Door de redactie ingekort) MACA7ENF EM gedenkt het 200-jarig bestaan van de diplomatieke betrekkin gen tussen Nederland en de Ver enigde Staten met een uitvoerige kleurenbijlage. Daarin staan be halve het al in diverse media ruimschoots geciteerde inter view met koningin Beatrix (en prins Claus) ook een historische schets, een overzicht van de Ne derlandse investeringsdrift aan gene zijde van de oceaan, een cultuurbeschrijving en een inter view met minister Van der Stoel (buitenlandse zaken). In dit interview laat Van der Stoel op de hem bekende, genuanceer de wijze zijn licht schijnen over tal van onderwerpen die een rol spelen in de relatie tussen Ame rika en Nederland. Zo plaatst hij de voorgenomen plaatsing van de middellange-afstands atoom raketten in een duidelijk interna tionaal perspectief ("Nederland zal op een nader te bepalen mo ment, in het licht van de resulta ten van de onderhandelingen - tussen beide supermachten red. - beslissen of het wel of niet tot plaatsing zal overgaan"). Hij meent verder dat de VS de mo gelijkheden van Nederland om aan de Amerikaanse wensen m.b.t. de defensieinspanning te gemoet te komen, onderschat ten. "Onze Nederlandse bijdrage is niet alleen kwalitatief goed; zij doet bovendien niet onder voor die van bijvoorbeeld de Duit- EM inventariseerde voorts enkele verschijnselen van het opruk kende vandalisme, waartegen - als we de schrijver mogen gelo ven - geen kruid lijkt te zijn ge wassen. In dit verband wordt een publicatie van het Haarlems Dagblad aangehaald waarin een onthutsend beeld werd gegeven van de vanzelfsprekendheid waarmee jongeren hun verniel zucht botvierden. Verder in EM een interview met de hoofdofficier van justitie in Alk maar, mr. Abspoel, die met pen sioen gaat, een analyse van de Falkland-crisis en een interview met Toon Hermans ("Die bal ge hakt rolt eeuwig achter me aan"). Winst maken mag weer, wordt ge zegd. De denkwijze over het be drijfsleven is de laatste vijf jaar nogal veranderd. Kennelijk voor HP een reden om een kijkje te nemen bij de winstmakers zélf. Jantiene van Aschs bezocht de top van IBM en ontdekte, dat het recht van de sterkste daar nog steeds geldt. Of, sterker nog, een gulden regel is. Maar het be drijfsleven. hoe conventioneel ook aan de buitenkant, blijkt zijn systemen toch voortdurend aan te passen. Zo spreekt men bij IBM nadrukkelijk van een "Lei- dersschapstijl voor de jaren '80". Aan karakter en uiterlijk wordt vóór bekwaamheden de hoogste prioriteit gesteld. "De nieuwe manager" zou een altijd glimla chende Robert Redford moeten zijn. En aangezien Redfort niet scheel kijkt en ook geen bochel heeft, valt de groep die behept is met een dergelijke handicap uit de boot. "Marketing, dat is je bloed", zegt één van de top-mensen. "Het is elk jaar balanceren op de rand van de mislukking". Doe je het goed, dan mag je van 'de zaak' een paar dagen naar een zonnig oord, dan behoor je tot de 'Hun dred Percent Club'. Doe je het nog beter, dan kom je terecht in de Golden Circle Club en mag je vrouw ook mee. "Je kan wel roe pen dat het het Pavlov-systeem is, maar het werkt heel goed", zegt één van de directeuren. Een maal aan de top is het vechten voor je positie. 'Er staan zo tien anderen te trappelen'. Het sys teem: 'Love it or leave it'. HP besteedt ook aandacht aan de voorjaarsnota. "Hoe kwam PvdA-voorzitter Van den Berg aan zijn 'onaanvaarbaar' en is er sprake van een groeiend wan trouwen tegen de partijvoorzit ter", vraagt HP zich af. De ru briek Kweetal is gewijd aan ene mevrouw Susan Lloyd, die uit het Engelse woordenboek en na slagwerk Roget's Thesaurus alle seksistische woorden heeft ver wijderd. Mankind heet nu Hu- man kind, bijvoorbeeld. hervormd nederland Iedere dag verdwijnt er één dier- of plantesoort meldt Hervormd Ne derland in een somber verhaal over de wereldwijde handel in flora en fauna. Oorzaken van het uitsterven van bepaalde dier- of plantesoorten zijn onder meer de vervuiling van het milieu en de zich explosief uitbreidende we reldbevolking, die de ruimte van de dieren en planten opslokt. Maar het enorme verbruik van levende en vooral dode dieren betekent voor vele soorten totale vernietiging. De handel in uit heemse dieren - er wordt gespro ken over 'fauna-maffia' - is goed georganiseerd en er valt moeilijk tegen op te treden. Grote afne mers van levende dieren zijn die rentuinen, musea en laboratoria, waar met name apen als proef dieren erg in trek zijn. Voorts zijn er tal van industrieën die met hun produktie zijn gericht op het verwerken van dieren. Zij voorzien in de niet aflatende be hoefte van de mens aan bonP mantels, tassen van krokodille- leer of slangehuid, en ivoren pia- notoetsen. Daardoor worden kat achtige soorten zoals tijgers en panters, en verscheidene reptiel- soorten met de ondergang be dreigd. Bescherming van bepaal de dieren - de olifant bijvoor beeld - biedt geen afdoende op lossing: door stroperij sneuvelen in Afrikaanse landen waar de oli fant wordt beschermd jaarlijks nog steeds zo'n 60.000 dieren. Sombere conclusie van HN: over tien jaar zal ieder uur een dier- of plantesoort definitief van de aardbodem verdwijnen. Het weekblad heeft een gesprek met de in Polen geboren en geto gen Jan Jodlewski, momenteel werkzaam in Nederland. Hij was in de gelegenheid een tweetal be zoeken te brengen aan zijn ge boorteland. 'De kerk wil niets met het verzet te maken hebben. Met Solidariteit laat de kerk zich niet meer in' is zijn mening. Jod lewski vertelt ook over de toe stand in de interneringskampen, de heropvoeding van de 'dissi denten' en de ontwrichting van het dagelijkse leven in Polen. Verder in HN: het groeiende verzet tegen kernwapens in de VS en de bouw van kerncentrales in Oost- Europa. het verleden van de nieuwe lei der van El Salvador, Roberto d'Aubuisson. Frank Milestone bericht over zijn contacten met enige rijke ingezetenen van de Amerikaanse staat Miami. Arie Groenevelt wordt aan de voor avond van een mogelijk vertrek als voorzitter van de Industrie bond FNV ondervraagd over zijn "burgelijkheid" onder meer ten opzichte van de vrouwenbewe ging. Uit-zijn verleden: "Ik was als man net zo kwetsbaar en net zo machteloos als een vrouw"; over het beleid van Joop den Uyl: "Joop, nog effe en ik schop je onder je donder" en over het besluit van zijn bond om acties tegen het parlement niet langer uit te sluiten: "De mensen ver staan de politici niet meer. Ook de PvdA laat geluiden horen waarvan ik denk: waarom versta ik dit niet. Wat is dat nou, latijn Minister en ex-informateur Jan de Koning onthult hoe collega Van der Stee al in een vroeg stadium binnenskamers afzag van zijn eis tot 4,5 miljard bezuinigen en stelt dat het CDA en ook leider Van Agt geen behoefte hebben aan een crisis: "Dries is geen echte liefhebber van campagnes" en "de PvdA moet zich realiseren dat de wereld veranderd is. Dat is £een offer aan het CDA. Dat mag van iedere politieke partij worden verwacht". Ab van Ieperen sprak met de fran se acteur Philip Noiret: "Ik ben langzaam opgeklommen in de hiërarchie tot een acteur die hoofdrollen speelt in films, maar mijn succes wordt bepaald door het geheel van de film 1 ik mee doe". Het kleurkatern is gewijd j oedi-Arabië. "De financiers van de eskaders des doods", luidt de openingskop De Tijd was gisteren niet op tyd van VN boven een verhaal over verkrijgbaar.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10