c S T Volleybalteam buigt in finale Stuurmanloze twee van Asopos/De Vliet snelste Scylla mist titel maar promoveert wel Verrdeuwd Oranje komt tegen Grieken aanmiskracht tekort V Egmond nog zonder damverlies Bries kan pret niet drukken op De Kaag Sport DINSDAG 13 APRIL 1982 LEIDEN - De laatste wedstrijd in de tafeltenniscompetitie heeft Scylla niet de titel van de eerste divisie opgeleverd. Het Leidse drietal werd in Amsterdam door Tempo Team 2 met een 6-2 nederlaag geconfronteerd. Enige weken geleden had Scylla zich al zeker gesteld voor de promotie. In Amsterdam werden de Leidse punten gescoord door Sjoerd Meyer en Wybo van Gennip. Beiden versloegen Eric Noor. Hoewel Avanti 2 Wilno met 3-6 versloeg, degradeerde de Hazers- woudse ploeg uit de eerste divisie. Piet de Groot (2x). John van Stien (3x) plus het dubbel leverden Avanti punten op. Wanneer Avanti wat eerder aan de positieve prestatiecurve was begonne. was degradatie helemaal niet nodig geweest. Ondanks het vertrek van speler/trainer Ed van de Berg wist het drietal van Sjaardema zich te handhaven. De Oegstgeester ploeg versloeg in het afgelopen weekeinde Tafeltennishuis met 7-3. Herman van de Broek (3x), Friso Reitsma (2x) en Douglas Jan sen waren succesvol, terwijl ook het dubbel in winst werd omge zet. Docos won met 3-7 bij Middelburg. Ed Fallaux (3x). Prashad (2x) en Den Elzen scoorden. Volgend seizoen, zo laat Docos weten, gaat men weer op jacht naar de titel. De Leidenaars zullen dan in een vernieuwde samenstelling aan de start verschijnen. Sjoerd Meyer: twee nederlagen. HEEMSTEDE Ondanks twee aanvaringen met de wallekant was de lichte stuurmanloze twee van Asopos/De Vliet duidelijk de snelste tijdens de gisteren ge houden Tweeën-head op de Ringvaart van Bensdorp naar Cruquius. Bart de Bruyn en Frans van der Steen zouden met hun tijd zelfs nog ruimschoots tweede zijn geworden in de zwa re afdeling. Deze werd gewon- nen door de Spaarneploeg Lycla- ma/Van der Kwast, die zich als lichte equipe had aangemeld, maar de weging niet overleefde. Zoals de zaken er nu voor staan zijn genoemde internationals de sterkste lichte ploeg, gevolgd door de Leidse studenten. Daar achter eindigden precies de drie andere tweetjes, waarmee de roeiers van coach Koos Lubbe de nationale acht vormen. De Gro ningers van Gyas maakten de derde tijd, Nereus/Willem III de vierde en vlak daarachter de Thèta-twee de vijfde. Van der Kwast en Lyclama buiten be- chouwing gelaten - het is de vraag of zij wel W.K.-ambities hebben - behoeft de lichte T.A.C. voorlopig haar acht nog niet te wijzigen Van Berkel en Helsloot uit de zilveren Paulssen-vier wa ren tenminste in de verste verte niet te bekennen. Al snel in de race werd duidelijk. ATHENE (ANP) Het Nederlandse heren volleybalteam heeft gistermor gen in Athene in de finale van het toernooi om de Lentebeker met 3—0 verloren van Griekenland. De setstanden waren 15—11, 15—13, 15—9. Tegen de enthousiast aangemoedigde Grieken kwam de vernieuwde Nederlandse for matie niet in zijn spel. In het bijzonder werd tekort geschoten bij de netverdediging. Daarbij kwam nog dat de Nederlanders in de tweede set duidelijk door de scheids rechter werden benadeeld. Het was de derde achtereenvolgen de keer dat de Griekse heren be slag legden op de Lentebeker De laatste maal dat Nederland de eindstrijd van het toernooi haal de was in 1976 in Israël. Oranje in zijn opbouwfase bleek niet te zyn opgewassen tegen de druk van een uitzinnige menigte. Wei nig initiatief en slechts spora disch goede en snelle combina ties, een zwakke stop en een povere netverdediging waren de oorzaken van het verlies van Oranje. De Grieken daarentegen blokkeerden voldoende en ver dedigden uitstekend. LEIDEN - Na twee ronden in het LDDB-damkampioen- schap is alleen Ron van Eg- mond nog zonder puntver lies. De titelverdediger won weer eens geflatteerd, nu van Theo Zwetsloot. De Noordwijker werd wel van af de opening onder druk ge zet, maar een foutief plan van zijn tegenstander stelde hem in staat een gunstige aanvalsstelling in te nemen. In tijdnood trapte Zwetsloot echter in het enige slagzetje en moest uiteindelijk zwich ten in het afspel. Daarvoor had Kees Binnenka- de al gewonnen van zijn clubgenoot Fred Noordoven. Noordoven kwam, evenals Zwetsloot, een paar minu ten te laat en raffelde de ope ning af. Al snel stond er een actieve randschijf op het bord, die Binnenkade echter dankbaar als combinatie object gebruikte. Een geinig damzetje leverde hem een schijf meer op. Noordoven speelde nog lang door en kwam ook nog zeer ver, maar na een tweede offer moest de WDG'er zich toch overgeven. Tenslotte verspeelde Evert Bronstring onverwacht een punt aan Jan Passchier. Bronstring bereikte weinig tegen het wachtspel van zijn tegenstander. Het verkregen voordeel zou onvoldoende zijn geweest voor de winst, als Passchier in tijdnood niet een vingerzetje had uit gevoerd, dat in een simpele doorbraak resulteerde. De LDG'er mocht dit zetje ech ter niet direct uitvoeren, maar moest even een tempo verliezen. Helaas kon Bron string zich niet beheersen, waarna Passchier met een venijnig "plakkertje" het punt binnenhaalde. In de eerste klasse blijft Leen Hoogeveen in de race door een tactische zege op Jan van der Heyden. De Samen Sterker weigerde hardnek kig aan zijn opstelling van zijn rechtervleugel te tor nen, omdat er een heel sim pele damzet in kon komen. Handig gemaoeuvreerd, want zoiets wil men nog wel eens vergeten. Zo ook Van der Heyden, die de truc twaalf keer doorzag, maar de dertiende! keer toch het slachtoffer werd. Evert Bronstring Jan Passchier Kees Binnenkade Theo Zwetsloot Fred Noordoven getalenteerde spelers bewees Jan Clardey. Hij groeide in elke wedstrijd, doch ook hij moest in de eindstrijd capituleren voor de overmacht. Tijdens die Finale was er voor het eerst sprake van een zwak spel- verdelen. Slechts Ad van der Velden bleef in dit treffen moei teloos overeind. Alleen in de tweede set bij de stand 13-13 dreigden er even moeilijk heden voor de Griekse formatie. Een Griekse lijnrechter bracht echter bij deze stand uitkomst. Het wegvallen van Wim Koch en het ontbreken van Teun Buis bleek voor de selectie van coach Hachmang toch een te grote aderlating. Weliswaar werd Koch goed vervangen door Welling, maar toch moest Oranje inleve ren aan aanvalskracht en netver dediging. Dat deze selectie een goede voedingsbodem is voor Badmintonteam weggespeeld LEIDEN - Nederland heeft in de strijd om de Europese badmin- tontitel drie nederlagen geleden. Engeland (0-5), Denemarken (0- 5) en Zweden (1-4) bleken veel te sterk voor de Oranje-equipe. Zaterdag leed Denemarken een verrassende nederlaag tegen Zweden. Oorzaak was het niet spelen de Deen Morten Frost, die zich terugtrok omdat hij niet met een bepaald racket wilde spelen. Toen de advocaat van de racket fabrikant bekend maakte dat Frost een ernstig financieel risi co liep, besloot hij niet in actie te komen. Dat kwam zijn ploeg op een nederlaag te staan. Basketbalzege van Lissenaars LISSE - De basketballers van Lis- se waren de enigen uit de Leidse regio die in het afgelopen week einde binnen de lijnen kwamen. De Lissenaren moesten het op nemen tegen US uit Amsterdam. Lisse had geen enkele moeite met de hoofdstedelingen. Hal verwege was de stand al 48—27. US speelde hopeloos slecht en door de overmacht van de Lisse naren werd het een saai geheel. US probeerde door middel van een press nog wat aan de achter stand te doen, maar ook dit mocht niet baten. Met Hans Boe- kesteyn in de hoofdrol liep de thuisploeg door naar een 107-67 overwinning. LEIDEN - Keje Molenaar, Sten Ziegler, doelman Hans Galje en Marco van Basten zijn de pu bliekstrekkers in het tweede team van Ajax dat vanavond om 20.00 uur de halve finale om de Zilveren LFC-Molen speelt tegen Roodenburg De winnaar komt volgende week in de finale tegen Quick Boys. Dames Niet meer dan de derde plaats was er weggelegd voor de Oranjevol- leybalsters op het toernooi om de Lentebeker. Voor het eerst sinds de instelling in 1973 werd Neder land gedwongen tot toekijken in de finale. Het aanschouwde daar hoe verrassend het zwakker geachte Frankrijk in vijf sets West-Duitsland bedwong via 15-7, 14-16, 8-15, 15-12, 15—9. Een pijnlijke nederlaag voor de Westduitse dames, die zich vrij dagavond na de overwinning van 3-1 op Oranje al zeker van de eerste plaats waanden. Maar ook de hoogmoed, i de Nederlandse meisjes zich toen al het brons dachten toe te eigenen had bijna tot een diepe val geleid. Achtereenvolgens te gen Finland (3-2) en Turkije (3—2) moest met het maximum aan vijf sets een beslissing in Ne derlands voordeel worden gefor ceerd. De zege op de Finse dames, zater dag, kwam werkelijk op het nip pertje tot stand. Oranje leek in de vierde set bij achterstanden van 1-9 en 7-13 al verwezen naar een beschamende strijd om de vijfde en zesde plaats. Met het puur geluk van enkele centime ters in of uit van een aantal bloks en aanvallen kon Oranje zich in die fase nog staande houden. Te gen Finland bleek overduidelijk de klap van de dag ervoor, toen Oranje tegen West-Duitsland an derhalve set op een maximale ze ge leek af te stevenen, maar daar na het initiatief als een paasca- deautje uit handen gaf, nog niet verwerkt. Een dag later, in de strijd om de derde plaats tegen Turkije, nam Van der Haar in de aanvangsfase geen risico meer. Hij verkoos met zijn sterkste zes te starten: spelverdeelsters Joke de Boer en Els Mulder, de vleugelaanval- sters Carolien Keulen en Martje de Vries en voor het blokwerk Ingnd Piersma en Elsa Koning. Maar na een setvoorsprong van 2-0 schuwde hij het experiment niet. Opnieuw bleek Oranjes kwetsbaarheid daarbij. Pas in de vijfde set kon door zijn weer te rug gewisselde basis orde op za ken worden gesteld. Uiteraard betekende voor Oranje de bron zen medaille een forse teleurstel ling. In het verleden werd Neder land zes maal eerste en twee keer tweede. BELGRADO (ANP) - De Ne derlandse waterpolo-jeugd- ploeg (onder 16 jaar) is in het zeslandentoernooi in Joego slavië als tweede achter Italië geëindigd. De Oranje-jeugd behaalde acht punten uit vijf wedstrijden. Evenveel als Ita lië, dat door de overwinning op Nederland de eindzege toegeschoven kreeg. Nederland had het toernooi in gezet met een nederlaag van 3-5 tegen de Italianen. In de openingswedstrijd was de Italiaanse ploeg, ondanks het sterke verweer van met name Arnold Nonnekes iets homogener en daardoor in de slotfase iets sterker. Het werd bewezen door de periode standen 0-0, 2-2, 0-1 en 1-2. Voor Nederland scoor den Van Winsen, Van Rhee en Van der Zeeuw. Neder land besliste het duel met Joegoslavië (11-9 overwin ning) in de tweede periode. De door het uitstekende werk van doelman Andre de Jeugdpolo- ploeg pakt tweede plaats in toernooi Jeu zelfverzekerde ploeg, speelde in die tweede periode vrijwel foutloos. De tegen aanvallen werden razendsnel uitgevoerd en de kansen die daardoor ontstonden werden ook vrijwel allemaal ge bruikt. Nederland, met op nieuw een sterke Arnold Nonnekes werkte de achter stand van 2-3 om in een voorsprong van 8-5. Die marge bleef vrywel onge schonden tot het eindsignaal. De scores per periode waren 2-3, 6-2, 0-1 en 3-3. Marcel van Rhee was met vier doel punten het produktiefst. De laatste uitslagen van Neder land waren: Spanje - Nederland 8-9; Ne derland - West-Duitsland 8-6; Frankrijk - Nederland 8-11. De eindstand is: 1. Italië 8 punten; 2. Nederland 8; 3. Joegoslavië 7; 4. West- Duitsland 5; 5. Spanje 2; 6. Frankrijk 0. Russen De Sowjet-Unie won gisteren een internationaal waterpolo- toernooi in Triest. In de laat ste wedstrijd werd Australië met 8-4 verslagen. De Sow- jetrussen wonnen alle vijf wedstrijden. Tweede werd Joegoslavië, dat tegen de Sowjet-Unie met 12—14 ten onder was gegaan, met een achterstand van drie punten. Uitslag: 1. Frankrijk; 2. West-Duitsland; 3. Nederland; 4. Turkije; 5. Zwe den; 6. Finland; 7. Spanje; 8. Oos tenrijk; 9. België; 10. Schotland; 11. Noorwegen; 12. Engeland; 13. Zwitserland, 14. Italië; 15. Israël; 16. Griekenland; 17. Luxemburg. Zijl/LGB tweede in Alphen LEIDEN - De Zijl/LGB heeft giste ren bij internationale zwemwed strijden in het Alphense zwem bad de Thermen een tweede plaats behaald. De Leidenaars eindigden in het totaalklasse ment achter de zwemmers van Zwemlust de Hommel. Als beste kwam Reinier Haasnoot uit de bus. Hij zwom de 100 meter vrije slag in nieuw persoonlijk record (57.0), wat hem een eerste plaats opleverde. Op de 100 meter schoolslag meisjes eindigde Mi reille Correlje op de eerste plaats met een nieuw persoonlijk re cord: 1.25.0. Broer René won de 100 meter vlinderslag terwijl Jo- landa Laterveer en Hans La Lau op hun afstanden als eerste aan tikten. Uitslagen: zie scorebord. dat de Leidse twee hoge ogen zou gooien. Wat veel concurren ten misten was het rustige glij den ondanks de harde, hinderlij ke wind. Van der Steen en De Bruyn voeren 1 a 2 tempi lager dan de meeste andere ploegen. Deze manier van roeien bracht hun in het tweede gedeelte van het bijna acht kilometer lange parcours de winst. Toen moesten de mannen van het hoge rij-tem- po inleveren en konden de Aso- possers hun lange rustige halen gewoon volhouden. Op de elfde plaats in het algemeen klassement eindigde de Over gangsklasse lichte twee van Njord. Het duo Dullaart/Van Ou- wendorp ging goed op de stuk ken waar de tegenwind wat min der hard was. Stak deze op, dan moest er te hard gereden worden om de boot op snelheid te hou den. Dit jaar voor het eerst verschenen er ook skifs aan de start. Opval lend was, dat Karei Delhij, die a.s. zondag op de Amstel zijn lan- ge-afstandstitel moet verdedi gen, toe moest zien dat de win naar van het lichte nummer vie rentwintig seconden sneller ging. LEIDEN - De stormachtige bries heeft de pret tijdens het traditio nele Paasevenement van de Ko ninklijke watersportvereniging De Kaag niet kunnen drukken. Weliswaar kwam het programma gisteren door de te harde wind ten dele te vervallen, uiteindelijk zocht toch iedereen goed ge mutst de warme kachel op. In de kadetklasse kwamen zater dag en zondag 47 jeugdige zeilers aan de start. Na drie wedstrijden (gisteren sloegen de meeste vaar tuigen al voor de start om door de krachtige wind; de schipper tjes wisten zich prima te redden) kon Jan Piet Heemskerk als eindoverwinnaar worden gehul digd. Hij werd driemaal eerste. Frank Thies (met een vijfde, tweede en derde plaats) nam de tweede prijs in ontvangst, de Belgische deelnemer Thierry den Hartogh (4,4,2) werd derde. In de klasse Olympia-jollen ver schenen 30 liefhebbers aan de start. Over vijf wedstrijden won Arnold Ketelaar (3,2,3,2,5), twee de werd Bram van Veen (1,1,1,1 en de laatste keer niet gestart omdat hij dacht al zeker te zijn van de eerste prijs), derde eindig de Jaap Rozenburg (2,3,5,3,8). Slechts acht zeilers kwamen aan de start in de Yngling-klasse. De uitslag: 1. Jan Berends Heukens- veld Jansen (2,1,1,1,1), 2. Leen Menken (l,2,2,diskw,2) en 3. H. Jelles (5,4,4,2,3). Karei Teeuwen heeft vorm al te pakken LEIDEN - Amateurwielrenner Ka- rel Teeuwen heeft de vorm al verrassend vroeg in het seizoen te pakken. De renner uit De Zilk, die zich door beperkte trainings- tijd via de koersen in conditie moet rijden, was gisteren de sterkste in het Noordhollandse Breezand. Halverwege de koers ging Teeuwen samen met Van Wijk, Slot en Buis aan de haal. Bang voor de spurterskwalitei ten van Van Wijk en Slot pro beerde de ROKS-renner vervol gens aan de greep van zijn mede vluchters te ontsnappen. Teeu wen werd teruggepakt, maar had nog zoveel reserves over dat hij de eindsprint van kop af won. Talrijke renners uit de Leidse regio beproefden op tweede paasdag hun geluk in de klauterkoers van het Limburgse Sweijkhuisen. Zij waren daar onder bizarre weers omstandigheden weinig succes vol. Zelfs de in topvorm verke rende Alphenaar Michel Meere werd het barre weer teveel. Al leen junior Martin Overdevest reed zich in de prijzen. In de spurt van het uitgedunde pelo ton reikte hij naar een tiende stek. Nieuweling John Eradus reed zaterdag een sterke klassie ker in het Zeeuwse Groede. Een valpartij maakte aan al zijn illu sies echter een einde. Het club kampioenschap van Swift was voor Jan van Straaten. De over tuigend rijdende Leiderdorper zette zijn medevluchters, waar onder Axel Hermans, op een vol le ronde.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 16