c RBB werpt deel van last af S D T D- We hebben nog maar tien procent kans Slecht weekeinde voor Quick Boys Dubbele zege op Spakenburg Duitsers winnen bij ASC Jeugdselectie DINSDAG 13 APRIL 1982 Sport NOORDWIJK/WEZEP - Kennelijk toch nog niet helemaal vol groeid moest Noordwijk op ei gen grond tegen kampioenskan didaat DOVO een 'afzakkertje' halen. Maar gisteren in Wezep bleek de door trainer Piet Buter geleide mixture van jeugd en routine de zaterdag opgelopen kater grotendeels te boven. De 0-2 overwinning op WHC kon evenwel niet verhelen dat DO VO twee dagen tevoren de Noordwijkse titelaspiraties, ge tuige de 2-4 uitslag, op een grote hoop had geveegd. Aangestoken door de ontloken len te was Noordwijk de laatste we ken geheel in de ban van de tra ditionele schoonmaakwoede. Achtereenvolgens werden Spa kenburg (0-2), Rijnsburgse Boys (1-0) en NSW (0-1) 'opgeknapt'; op enige afstand van DOVO en Bonnekom wisten de Noordwij- kers rigoureus de sporen van een niet al te florissante winter uit. Wat dus al zo vaak was vertoond, scheen zich ook anno 1982 aan de Van Panhuysstraat te gaan vol trekken. Weliswaar dichtte aan voerder Jan Willem Bogers ("On ze ploeg is niet evenwichtig ge noeg") Noordwijk ook na de 0-1 winst op NSW geen kampioens kansen toe. maar die in de NCRV-microfoon gesproken woorden leken enigszins opge smukt met een tactisch sausje. De gebeurtenissen tijdens de top per Noordwijk-DOVO gaven aan. dat Bogers een week eerder zijn elftal wel degelijk aan een se rieuze analyse had onderworpen. Zaterdag bleek onomstotelijk dat Bogers geen poging had ge waagd Noordwijk met het oog op die confrontatie in een 'under dogpositie' te praten; geheel vol gens de verwachtingen van de linkerspits presenteerde DOVO zich in de bloemenbadplaats als een rijper en compacter geheel. Hoewel de thuisclub na rust met een gedurfd spelconcept een snel opgelopen 0-2 achterstand wist weg te poetsen, hield DOVO aan het slot de vinger nadrukke lijk aan de pols en moest Piet Bu ter tegen zijn natuur in sombere taal spreken. "We hebben nu hooguit nog tien procent kans op het kampioenschap", treurde hij, nadat de 2-4 uitslag was vastge steld. "We moeten maar gewoon doorgaan". Tegen WHC ging Noordwijk inder daad op de oude voet verder. In de tweede helft verloor de Gel derse formatie de hoop op een voortgezet verblijf in de zater- dag-eersteklasse. Ruud Bröring, die voor rust tweemaal op de voortreffelijke goalie Bert San ders was gestuit, boog drie minu ten na de onderbreking een voor zet van Klaas Vink koppend tot 0-1 om. Die achterstand beklem de WHC, dat zich in de eerste fa se redelijk met Noordwijk had kunnen meten, maar schrome lijk faalde (Bert Witteveen, Aalt Tichelaar) in de afwerking. De strijd voltrok zich daarna hoofdzakelijk op de helft van de Wezepers, bij wie alleen doelman Sanders zich nog onderscheidde. Vlak voor tijd had ook hij echter geen antwoord op een inzet van Klaas Vink. die zaterdag tegen DOVO luttele centimeters te kort was gekomen om na voorberei dend werk van Ruud Bröring en de voor rechtsback Andries Wendt gekomen Timo Gerlof de 3-2 in te glijden. "We hadden DOVO in die fase lig gen", keek Piet Buter na twee paasduels nog eens met spijt te rug op de botsing van zaterdag. En inderdaad, Noordwijk toonde halverwege de tweede helft teke nen van herstel. Opkijkend tegen een 0-2 achterstand spoorde Bu ter, die Wendt tijdens de pauze opofferde voor extra-aanvaller Timo Gerlof, tot meer lef aan. Achterin liet hij zijn defensie één-op-één spelen, de terugge keerde linksbenige libero Ab Spaanderman bewaakte de rechtsachterpositie. En DOVO werd op eigen helft vastgezet, waar voordien de uiterst bekwa me pijlers Bert van Sas, Alex van der Klift en Steef van den Oos terkamp nogal eens aan de dek king van de locale voetballers ue te baren. Na een vrije schop van Van Sas belandde de bal via Van der Klift bij de vrijstaande NOORDWIJK - Hans Westgeest (foto) meldt zich binnenkort weer als lid van de spelersgroep van Noordwijk. Onlangs be sloot de 33-jarige rechtsback zich 'tijdelijk' terug te trekken; een verschil van inzicht met trainer Piet Buter over de uitoe fening van zijn taak lag aan dat besluit ten grondslag. Aange spoord door het Noordwijk-be- stuur heeft W'estgeest besloten tot het eind van het seizoen in het tweede elftal te gaan voet ballen. "Ik kan nu fatsoenlijk afscheid nemen van de club, waar ik elf jaar heb gevoetbald. Het tweede gaat waarschijnlijk deelnemen aan de districtsbe- kercompetitie, dat lijkt me wel wat. Na dit seizoen stop ik er mee, dat staat voor mij voor tweehonderd procent vast". waren ontsnapt. Al in de vierde minuut hielden genoemde heren de thuisclub voor dat ze door gaans maar weinig ruimte nodig hebben om een doeltreffende ac- topscorer Van den Oosterkamp. die koelbloedig de 0-1 intikte. Al dook de thuisclub (Klaas Vink met een kopbal op de lat. Sjoerd Boot met een schot rakelings over) na de vroeg opgelopen ach terstand geregeld in de buurt van DOVO-doelman Kees Kranen burg op. de offensieve operaties van DOVO oogden dankzij de in breng van vooral Van Sas geraffi neerder. Gezegd moet evenwel worden dat de Veenendalers bij het ontdekken van de 0-2 wel de hulp nodig hadden van Dick Dortmundt. die twee minuten voor rust een corner van Van Sas voor de voet van de naar Wage- nmgen vertrekkende linkerspits Van der Klift deponeerde. Vanuit schier kansloze positie poogde Noordwijk zonder libero én in balbezit met een viermans- aanval 'puin te ruimen'. Aanvan kelijk ontwikkelde het spelver- loop zich exact volgens de ideëen van Piet Buter Na drie minuten vond John Marijt na een door Kranenburg gekeerd schot van Gerlof de 1-2. Om het 'gevaar-Van Sas' te neutra liseren bracht Buter vervolgens Frans van der Veen in het veld voor de opnieuw nauwelijks op vallende Sjoerd Boot. Van der Veen begon met een te zachte te rugspeelbal op Dortmundt. die uitlopend Van der Klift van sco ren af moest houden, daarna hield hij Van Sas wel degelijk uit beeld. Zo kon het gebeuren dat Noordwijk zich hoofdzakelijk op het gebied van DOVO ophield, rechtsback Oostermeyer "zag zich na 20 minuten zelfs genoodzaakt de door Gerlof weggestuurde Bogers aan het shirt vast te hou den De strafschop werd door Manjt vervolgens onberispelijk ingeschoten Noordwijk leek helemaal terug in de wedstrijd. Klaas Vink kwam na een voorzet van Gerlof luttele centimeters te kort om de 3-2 in te glijden Wat het elftal van Bu ter niet lukte, daar slaagde DO VO echter wel in. Na een voorzet van De Witte ging de anders zo betrouwbare Van Beveren on oordeelkundig te werk en Van der Klift meldde zich prompt ter plaatse om 2-3 aan te tekenen Een op het oog glaszuiver doel punt van Bogers (Van Kootcn en doelman Kranenburg bevonden zich op de doellijn) werd door de matig leidende Keuken wegens buitenspel weggewuifd, waarna Van den Oosterkamp Noordwijk definitief opzadelde met een ka ter. Met de 0-2 zege gisteren op WHC kon die niet helemaal wor den weggespoeld, nu de titelkan- sen hooguit tot "tien procent" waren gedecimeerd. GERARD VAN PUTTEN RIJNSBURG De vrolijk ogende 0—1 paasgroet die zater dagmiddag uit het Spakenburgse aanwaaide, beloofde veel goeds voor de return die Rijnsburgse Boys gister middag in eigen huis tegen Spakenburg afwerkte. De geel-zwarten deden de belofte gestand, in zoverre dat het publiek de eerste overwinning (2-0) op Middelmors in dit seizoen kreeg voorgeschoteld. Net als de plaatselijke bloemen- en plantenveiling Flora boekte dus ook Rijnsburgse Boys een re cord-opbrengst. Mét de volle winst uit twee duels ontsteeg Arie Lagendijk met zijn collec tief de degradatie-zone. Daar im mers draaide het de laatste we ken allemaal om. En de Rijns burgers slaagden. Het zal de Leidse oefenmeester verder weinig moeite kosten om het eventueel de kop opstekend optimisme binnen de spelers groep in te dammen. Er bestaat namelijk geen enkele aanleiding om met de borst vooruit te lopen. Zo voortvarend verliep de 'dub bel' met Spakenburg niet. Wat men voor het aangezicht van de eigen supportersschare vertoon de, bleek een magere afspiege ling van de (zachtjes uitgedrukt) al evenmin hartverwarmende voorstelling die twee dagen eer der was afgedraaid. Twee kansarme duels, waarin met name Rijnsburgse Boys gefor ceerd met de krachten om sprong- De Rijnsburgse op dracht zich uit het degradanten nest te werken, woog kennelijk zwaarder dan het belang dat Spa kenburg stelde in de kandida tuur voor de derde en laatste pe riode-titel. Waar het op kracht aankwam, deden .de bezoekers precies een stapje terug op het moment dat RBB er extra inkleumde. "Met twee degrada tie-kandidaten had dit helemaal uit de hand gelopen" veroordeel de Spakenburg-trainer Sjabbe Bouman de leiding van arbiter Sukkel (hij noteerde Spakenbur ger Te Brake en Haasnoot) en in direct ook de speeltrend van de Rijnsburgers. Naar zijn mening werd te weinig tegen de agressie ve instelling van de thuisploeg opgetreden. Spakenburg, dat eerder nog dan RBB te boek staat als een fysiek oersterke for matie, had daar niet van terug. "Wij wilden graag een revanche voor de nederlaag van zaterdag, maar niet ten koste van harde overtredingen, boekingen en dergelijke", verwoordde Bou man. Collega Arie Lagendijk deed de beschuldigingen af door nog eens op de importantie van de puntenwinst te wijzen. "We moeten presteren. Maar wij speelden niet bewust hard. Er is ook niemand over de schreef ge gaan". Het mag duidelijk zijn hoe het met Rijnsburgse Boys is gesteld. Maar met de maximale punten winst van het afgelopen week einde moet een flink deel van de zware last zijn afgeworpen. En wellicht dat dit de Rijnsburgers in de gelegenheid heeft gebracht voorgoed af te rekenen met alle twijfels die hun optreden in deze voetbaljaargang heeft opgeroe pen. Als de geruchtenstroom over het mogelijke vertrek naar Quick Boys van het trio Rienks/ Van Delft/Haasnoot tenminste geen invloed heeft op het strijd plan van Lagendijk. Vooralsnog staat daarin handhaving cen traal. "Van deze overwinningen mogen we één dag genieten, maar dan is het weer over. Want wie derde van onderen eindigt moet wel een beslissingswed strijd spelen en dat betekent toch dat je voor vijftig procent bent gedegradeerd". sluitpost. Uit de corner die RBB na achttien minuten in de eerste helft aan de tweede counter over hield, bracht Piet Haasnoot zijn ploeg aan de leiding. Arroyo kop te de bal in zijn voeten; de ruimte en tijd die 'De Flap' kreeg om aan te leggen waren fataal voor De Feijter: 1—0. Voetballen was er verder niet bij. Na rust lanceerde Van Voorber gen de actie 'Vuurpijl' maar zijn door de wind gedreven uittrap pen spatten nimmer fraai uiteen. Spakenburg kon ook al niets uit richten. kwam nauwelijks tegen de bries in. Kort voor het einde kopte Jan van Diermen met wind mee nog wel de beslissende 2-0 in eigen doel, na een vrye trap van Nico Kuyt. Dat de inwoners van de Spaken burgse dug-out in de slotminu ten hun ongenoegen uitten door een opstootje rond joelende RBB-supporters uit te lokken. maakte het totaalbeeld i maar treuriger op r alleen GERARD HAVERKAMP KATWIJK - De vlam sloeg afgelo pen zaterdag op het sportpark 'Nieuw Zuid' iets te letterlijk in de pan. In een duinpan wel te verstaan want op het veld zelf viel niet zo veel te beleven. De brand dé op zo'n tweehonderd meter van de tribune op vier plaatsen tegelijk uitbrak was voor het Katwijkse publiek dan ook een welkome afleiding. Quick Boys keek in het duel met IJsselmeervogels inmiddels te gen een 0-2 achterstand aan. Gisteren kreeg de ploeg van Berry Janse wederom een te genvaller te incasseren. In het stormachtige Vriezenveen werd met 2-0 van DETO verloren. Keer op keer had Jaan de Graaf za terdag met name in de tweede helft de zwakte van de Katwijkse ploeg aangetoond. Hij was op de rechtervleugel geen partij voor de verdedigers Dick Vooys en Leo Noort en kon vrijwel onge hinderd uitgroeien tot de motor van de geroutineerde Spaken burgse aanval. Met Peter de Graaf en Jan Vedder was ook aanvoerder Henk de Graaf ver antwoordelijk voor de grote ver warring die er in het strafschop gebied van de thuisclub bij de voorzetten van de ex-prof on stond. Met het nodige geluk bleef de schade voor het elftal van trainer Berry Janse beperkt tot twee treffers die onvoldoende het krachtsverschil in deze wed strijd tot uitdrukking brachten. Quick Boys leek in eerste instantie op een regelrecht debacle af te stevenen toen Ijsselmeervogels al direkt na de aftrap de score opende. Bij de eerste de beste Jaan de Graaf op dreef - Sloos Lagendijk passeerde voor beide duels met Spakenburg zijn doel man Wijnand Sloos omdat die de laatste weken niet naar behoren zou hebben gefunctioneerd. Henk van Voorbergen nam de plaats onder de lat in is thans nog niet geslagen. De goalie heeft het noch zaterdag-, noch gistermid dag erg moeilijk gehad. Van het kwartet doelrijpe kansen dat in Spakenburg viel te noteren, aan aanval bereikte Jaan de Graaf met een knappe voorzet het hoofd van Henk de Graaf die de bal via de grond in het net wist te werken: 0-1. De verbijsterde doelman Floor Schaap, in het veld voor de geblesseerde Theo Guyt, kon zich geen slechtere rentree in het eerste elftal voor stellen en zou in het verdere ver loop van de wedstrijd een bijzon der aangeslagen indruk blijven maken. Alleen Sis Tu-Pan fungeerde zo als een rustpunt in de nerveuze Kat wijkse defensie maar ook hij was niet in staat om iets van die rust over te brengen op zijn medespe lers. De degelijke indruk die hij als laatste man maakte werd voor een groot deel vertroebeld door het optreden van de verde digers Wim van der Plas (in de tweede helft gewisseld voor Frenk van der Kley), Dick Vooys en Leo Noort. Deze laatste zou als linksachter gekoppeld moe ten zijn aan Jaan de Graaf maar verder dan een blik op de rug van de ex-prof moet hij in veel gevallen niet zijn gekomen. Al leen door middel van een over treding slaagde Leo Noort er nog wel eens in om De Graaf af te stoppen. Toen hij in de vijfender tigste minuut door scheidsrech ter J. Mulder hiervoor echter werd getrakteerd op een boeking beide zijden twee, zette Martin Toet halverwege de tweede helft één om in de winnende treffer. Gistermiddag was de jakkerende wind de enige die een serieuze bedreiging voor de doelmannen Van Voorbergen de De Feijter vormde. Spakenburg dwong met die steun in de rug een overwicht af, maar kon in het vijandelijke doelgebied niet éénmaal gevaar lijk worden. De schoten uit de tweede lijn waren een eenvoudi ge prooi voor de Rijnsburgse bleek ook dit laatste drastische wapen hem ontnomen. Met de snelle voorsprong leek het verzadigingspunt voor IJssel meervogels al bereikt. De ploeg trok zich terug op de eigen helft en liet de thuisclub het spel ma ken. Solide verdedigend bleven de Spakenburgers zo in die eer ste helft onaantastbaar voor de dadendrang van de Katwijkse ploeg. Het weinig creatieve aan- valsspel dat Quick Boys in stel ling bracht was bij lange na niet voldoende om de uitstekend georganiseerde defensie van de koploper in de eerste klasse A van de wijs te brengen. Ook na de rust kenmerkte het schamele tegenoffensief dat de Katwijkers ontwikkelde zich voornamelijk door een grote machteloosheid. De spitsen Kees van Rooyen en Teun van der Plas liepen zich voortdurend vast op de verdedigers Piet Sleg- tenhorst en Jan Zwaan terwijl ook Mart van der Plas. dit sei zoen met veertien treffers de eni ge troef in de punt van de aanval, geen noemenswaardige initiatie ven kon ontwikkelen. Het mid denveld, waar alleen Fred Eys- berg af en toe enige indruk maakte, sloot verder onvoldoen de aan om bij de weinige moge lijkheden die er aan de rand van het Spakenburgse strafschopge bied ontstonden een rol van be tekenis te spelen. Na negentig minuten voetbal bleek Quick Boys er niet ingeslaagd om ook maar één uitgespeelde kans te creéeren. Toen IJsselmeervogels in de loop van de tweede helft opnieuw een veldoverwicht opbouwde trof het elftal nauwelijks tegenstand van betekenis aan. Het slechte funktioneren van de de Katwijk se ploeg was ook de verschillen de spelers niet ontgaan en had het zelfvertrouwen van met na me een aantal verdedigers tót ver onder het nog aanvaardbare mi nimum gebracht. Het was in de ze fase dat Jaan de Graaf tegen stander Leo Noort tot wanhoop bracht en de gretige Peter en Henk de Graaf met een aantal knappe voorzetten meerdere ma len m staat stelde om de voor sprong te vergroten. Het doelpunt van Peter de Graaf kwam een kwartier voor tijd dan ook niet onverwacht Het con cept was door de Spakenburgse aanval deze middag al meerdere malen beoefend. Jaan de Graaf omspeelde op rechts de Katwijk se verdediging, trok de bal voor het doel van Floor Schaap waar Peter de Graaf als zo vel- k. n daarvoor klaarstond om de bal in te koppen: 0-2. De brandjes die hierna in de duinen uitbraken waren een verademing.. Gisteren had Quick Boys te maken met de storm in Vriezenveen. De Katwijkers waren in de eerste helft dermate onder de indruk van de felle wind tegen, dat al in de 2de minuut van de wedstrijd een tegenvaller werd geïncas seerd. Met medewerking van teamgenoot René Klundert had Henk Schepers een gaatje in de Katwykse afweer gevonden Quick Boys werd daarna met de rug tegen de muur gezet. Paal en lat stonden meer Vriezenveense doelpunten in de weg. In de tweede helft liet moeder natuur Quick Boys in de steek De wind was gaan liggen Wel kreeg de Janse-équipe na de theepauze een opgelegde mogelijkheid, maar de frontlinie faalde In de laatste minuut liet Jan Wetering 2-0 afroepen. Na een schitteren de combinatie met Henk Sche pers dook de Vriezen veense voetballer alleen voor Schaap op. die kansloos werd gepasseerd 2- 0. DICK VAN DER PLAS LEIDEN - Het C-juniorenteam van VFB Uerdingcn heeft het EEG-toernooi dat ASC ter gele genheid van het 90-jarig jubi leum had georganiseerd gewon nen. Na een spannende finale (2-2) op eerste Paasdag toonde de Duitse jeugd zich beter in het nemen van de beslissende straf schoppen dan de afvaardiging van het FYanse Etoile Sportive Aiglons Bnviste Aan het toer nooi deden acht ploegen uit ze ven landen mee Twee C-jeugd- teams van ASC vertegenwoor digden de Nederlandse inbreng. Een zesde en zevendeplaats vierl hen ten deel. Vorige week donderdag en vrijdag werden op de velden van de Rijksuniversiteit de voorronden afgewerkt. Paaszaterdag was rustdag Het internationale deel nemersveld. ondergebracht by ouders van jeugdleden van ASC, maakte een rondvaart over de Kagerplassen en bowlde. Eergis teren kwamen zo'n 1500 kijkers naar de Kempenaerstraat voor de finale De Quick Boys-jeugd heeft giste ren met overmacht het eigen toernooi voor Al, BI en Cl-junio ren gewonnen. Voor Katwyk was een eervolle tweede plaats, als ook wisselprys voor de spor tiefste club. weggelegd. Zowel in de A- als B groep eindig de de Nieuw Zuid-jeugd als eer ste Katwyk legde in die leef tydsgroepen beslag op de derde plaats. By de C-tjcs toonde Kat wyk zich de sterkste en bleef Quick Boys juist voor Het toer nooi trok 600 belangstellende kij kers die anderhalve gulden en tree betaalden. De opbrengst wordt beschikbaar gesteld aan het Zeehospitum. De totaal stand 1 Quick Boys, 2. Katwyk, 3. Uithoorn, 4. Overmaas en 5. Vi tesse Delft Tien verenigingen trokken met hun sterkste A-jeugd naar het toernooi van voetbalvereniging Leiden. De organiserende ver eniging moest in de cindstryd aajn meerdere erkennen in Val ken: 2-1. Aan het eind van de dag kon de volgende rangschik king worden opgemaakt 1. Val ken. 2. Leiden. 3. MVKV. 4 Peli kaan. 5. Sleutels. 6 VNL, 7. Hoekse Boys. 8 Stompwykse Boys, 9. Warmunda en 10 FC Lisse. De regionale jeugd van Rooden- burg was met een tweede plaats succesvol in Engeland, waar de Kooiclub het Paasweekeinde doorbracht. Op het toernooi van Faversham Town FC wonnen de blauwzwarten twee duels, waar na men gelykspeelde tegen de betaalde jeugd van Maidstone Deze ploeg had het beste doelsal do. waardoor Roodenburg naar de tweede plaats werd verwezen LEIDEN - Vanavond speelt de Leidse jeugdsclectie (16-18 jaar) op het ARC terrein te Alphen de eerste wedstrijd voor de jaarlijk se Distretrompetitie Om 18.30 uur ontvanft de selectie de jeugd van Dordrecht De volgende spe lers zyn geselecteerd. A Schou ten. E van der Meer l beide DOSR). R Vermeer. H de Vos en A Groenendijk (allen UVSl E van der Dn/t en M van der Plas (beide Katwijk), W Oosldam (Al- tior), H Guyt, A van Duyn en F van der Kley lallen tjuick Boys). R Lammert (ARC). R de Roode (Roodenburf). H van der Wey den (Lu(dunum). K Vink (Noordwijk) en J Verhoekt ral door arbiter Sukkel uiorden teruggefloten. Rik de Harder. Jan

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13